DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Een nieuwe oproep van Bose. Duifsche successen aan 't Oostfront. „Het is dwaasheid te willen onderhandelen met een mogendheid die op ineenstorten staat". Het proces te Ankara begonnen. De Engelsche voorstellen aan Indië. Britsche kruisergetorpedeerd Nieuwe burgemeester te Utrecht. Rijkscommissaris dankt dt. Posthuma. De nieuwe bonnen. Gaslooze uren voorloopig opgeheven. MILTVUUR. ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 78. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: 0.10 per m.M., minimum 14 m.M. f 1.40, elke 3% m.M. meer 0.35, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Direct.: C. Krakt Hoofdredact.: Tj. N. Adema. Donderdag 2 April 1942 Duitsch legerbericht. Hoofdkwartier van den Fiïhrer, 1 April (D.N.B.) Hét opperbevel der weermacht maakt bekend: In het Donetsgebied werden nieu we aanvallen van sterke vijandelijke strijdkrachten afgeslagen. Ook in deii centralen en den Noordelijken sector van het front werden vijande lijke aanvallen in verwoede gevech ten afgeweerd. Bij een eigen aanval in het ge bied ten -N.O. van Orel wierpen troepen eener gemotoriseerde infan- •terie-divisie den vijand uit zijn. stel lingen, brachten honderden gevan genen binnen en maakten 7 kanon nen, alsmede 65 granaatwerpers resp. machinegeweren buit. Italiaansche jachtvliegtuigen vie len in het Zuidelijke deel van het Oostelijke front een numeriek ster kere vijandelijke formatie jagers aan en schoten zonder eigen verliezen van 12 bolsjewistische vliegtuigen er 4 met zekerheid neer en 2 waar schijnlijk. In wekenlange uiterst hardnek kige afweergevechten hebben de op- perbeiersche 97e lichte infanteriet divisie en de Brandenburgsehe 257e infanteriedivisie talrijke door pant serwagens ondersteunde aanvallen van in de meerderheid zijnde vijan delijke strijdkrachten afgeslagen en den bolsjewisten hooge verliezen aan menschen en materiaal toege bracht. In Noord-Afrika werd» een aanval van Britsche verkenningstroepen af geslagen. Succesvolle luchtaanvallen .richtten zich tegen vliegvelden in de Marmarica en in het Egyptische kustgebied. De woestijnspoorweg werd met g<ftd gevolg gebombar deerd. Op het eiland Malta werden de staatswerven en dmkbootligplaatsen te La Valetta alsmeed de Britsche vliegvelden overdag en des nachts met bommen bestookt. In luchtge vechten schoten Duitsche jagers 2 vijandelijke vliegtuigen neer. Aan de Engelsche Zuidkust be schadigden Duitsche gevechtsvlieg tuigen een vrij groot koopvaardij schip door verscheidene bo-mtref- fers. Gisteren en in den afgeloopen nacht ondernamen enkele Britsche vliegtuigen storingsvluchten in het Westelijke Rijksgebied. Enkele uit geworpen bommen veroorzaakten geringe materieele en persoonlijke schade. Berlijn, 1 April. (D.N.B.) Soebhas Chandra Bose heeft Woensdag per radio opnieuw een oproep gericht tot het Britsch-Indische volk, waar in hij positie koos ten aanzien van de voorstellen van Cripps. De oproep begon met de verkla ring, dat de Britsche berichten dienst bij de verspreiding van het bericht van het overlijden van Bose waarschijnlijk uitgegaan is van den wensch als vader van de gedachte. Ten aanzien van het Britsche aan bod verklaarde Bose o.a.: „Ik zou verrast zijn geweest, indien Britsche politici werkelijk zouden gelooven, dat Indië een dergelijk voorstel in overweging zou nemen. Hoe kan Cripps denken dat hij door het aan bod van dergelijke kleinigheden als een z§tel in de vredesconferentie In die's vrijheidsdrang zou kunnen be vredigen. Dergelijke kleinigheden werden ons ook tijdens den laatsten wereldoorlog beloofd. Desondanks bestond de belooning voor Indië na den wereldoorlog in verdere onder drukkingen en terechtstellingen. Het aanbod van Stafford Cripps, zoo zeide Bose verder, doet zien dat het de Britsche regeering er slechts om te doen is Indië voor zijn* impe rialistische oorlogsdoeleinden uit te buiten. Derhalve moet ook de mili taire macht in Indië aan de Britsche regeering blijven. Engeland denkt daardoor te bereiken dat Indië's krachten voor het imperium kunnen worden ingespannen en Engeland's vijanden er toe gebracht kunnen worden de Engelsche militaire basis in Indië aan te vallen. Engelsche po litici speculeeren, dat dan wellicht het Indische volk vrijwillig als bond genoot van Engeland in den strijd zou gaan. Daartegenover moet ik met allen klem verzekeren, dat, in dien de Britsche regeering Indië's krachten niet zou uitbuiten en in Indië geen militaire basis meer zou onderhouden, er niet de geringste mogelijkheid bestaat voor een aan val van een vreemde mogendheid op Indië. Ik zou daarom mijn landgenooten willen waarschuwen het Indische volk niet in den oorlog te sleepen. Indië zal het niet anders vergaan als den volken, die Britannië in den oorlog heeft gesleurd, om ze dan, als het kritiek begon te worden, te laten zitten en zich glorierijk terug te trekken. De overwinning van Enge land zou voor ons de vereeuwiging van de Indische slavernij beteeke- nen, terwijl onze hoop op vrijheid slechts op de overwinning van de landen van het driemogendheden- verdrag kan gegrondvest zijn. Op grond van mijn goede kennis van de landen van het pact van drie kan ik mijn landgenooten verzekeren, dat zij bij him strijd tegen het Britsche imperialisme begrip voor de Indische vrijheid hebben. Volgens den stand van den oorlog is de ineenstorting van het Britsche imperium aanstaande Met deze mo gendheid thans nog te willen onder handelen is niet alleen dwaasheid, doch waanzin. Ik doe derhalve een beroep op mijn Indische landgenoo ten thans een definitieve beslissing te nemen. Aan ae eene zijde staat de oude orde, die ons met holle woorden en ijdele beloften af scheept en aan den anderen kant de nieuwe wereld, die Indië onmiddel lijke bevrijding (aanbiedt. Iedere In diër, die thans vrijwillig met Enge land samenwerkt, pleegt verraad jegens Indië. Tenslotte riep Bose zijn landge nooten op gereed te zijn voor den komenden strijd. „Wij Indische na tionalisten buiten Indië, zoo besloot hij zijn oproep, bereiden thans de laatste beslissende fase van onzen strijd om de vrijheid voor. Als het uur komt, zullen wij aan uw zijde staan, vastbesloten tot. den strijd en tot de overwinning De zon van de vrijheid zal dan weder over ons oude land opgaan". Sir Stafford Cripps zal moeten er kennen, dat mannen als Bose tot zijn meest geduchte tegenstanders be- hooren. Zij lichten het masker van het gelaat der Britsche gezanten, die het Indische volk wonder mooie toekomstbeloften doen. He laas althans voor Engeland helaas is er nog de geschiedenis, het ver leden, dat niet liegen kan maar waarin alle gebeurtenissen als nuch tere feiten staan opgeteekend Daaruit blijkt, dat schoone beloften in voor Engeland moeilijke oogenblikken gedaan niet gehou den werden., En' wanneer dah boven dien de Britsche toekomstbeloften van dien aard zijn, dat men er zich nu al niet mee vereenigen kan, waarom zou dan het Indische volk den vrede niet voor dén oorlog en de rust niet voor den chaos kiezen? Er staat voor Indië, dat reeds jaren naar vrijheid snakt, te veel op het spel om roekelooze besluiten te nemen. Ankara, 1 April (DNB). Heden ochtend om tien uur is voor de. eer ste strafkamer te Ankara het proces begonnen inzake den aanslag op den Duitschen ambassadeur von Papen. In de beklaagdenbank hadden zit ting genomen: 1. Abdoerrahman Sayman, student. 2. Soeleyman Sagol kapper, beide Turken, geboren in Joegoslavië. 3. De Sovjet-burger Leonid Kor- nilof leider der transportafdeeling der handelsvertegenwoordiging van het consulaat generaal der S.-Unie. 4. De Sovjet-burger Iwano Geo- giewitsje Pawlof. De president Sabri Joldash opende de zitting met de vaststelling der identiteit van de vier beklaagden, waarbij voor de beide Sovjet be klaagden een tolk verplicht gesteld werd. Den beklaagden werd de aan klacht voorgelezen en den Russen werd een afschrift in Russische ver taling overhandigd. De Sovjet be klaagden weigerden, naast de beide Turken op dezelfde bank plaats te nemen. Vervolgens ging de presi dent tot het verhoor der beklaagden over, beginnend met den Turkschen student Sayman, die eerst zijn le vensloop schetste. Hij was als emi grant uit Joegoslavië naar Istanboel gekomen, waar hij zijn actie als communist voortzette. De beklaagde erkende, aan den aanslag op den Duitschen ambassadeur te hebben meegewerkt. Hij verklaarde, dat de beide Sov jet agenten Kornilow en Pawlow het plan .voor den aanslag hebben opgesteld. Voorts schilderde Sayman in het bijzonder het contact tus- schen de communistisch gëoriënteer- de emigranten en hun betrekkingen met de beide Sovjet-Russische be klaagden. Het O. M. dat door den procureur generaal Dsjemil Altay wordt verte genwoordigd, gaat uit van het standpunt, dat de aanslag tegen von Papen was gericht. De president merkte óp, dat de beklaagden' den doodstraf hadden kunnen verwach ten, wanneer de ambassadeur bij de zen aanslag zou zijn gedood. Omtrent het hedenochtend in Ankara beginnende proces betref fende den aanslag op von Papen meldt het blad TasViri Efkiar dat het proces ontzaglijke belangstelling heeft gewekt. HET INDISCHE CONGRES VERWERPT DE ENGELSCHE VOORSTELLEN. Sjanghai, 1 April (D.N.B.) De zen der Saigon meldt uit New Delhi, dat het Indische congres de Engelsche voorstellen heeft verworpen. GENERAAL-VELDMAARSCHALK KESSELRING bracht een bezoek aan een vliegveld van het Duitsche Luchtwapcn in Afrjka. (Orbis-Holland-P.K. Krempl) EEN DUITSCHE DUIKBOOT OP EEN VAART NAAR DEN VIJAND. Een stoomboot in zicht. De commandant (met witte pet) is op de brug verschenen om het schip door den verrekijker nauwkeurig op te nemen en daarna zijn bèvelen te kunnen geven. (Orbis-Holland-P.K. Meisingern) MIDDEN- BEEMSTER. In de fruittuinen is men begonnen met het bespuiten der vruchtboomen, om het ongedierte te bestrijden, waar voor carbolineum wordt gebruikt. (Pol.-Kuiper) Stockholm, 2 April (A.N.P.) De Indische nationalistenpartij heeft verklaard, dat „de eenige weg, die den nationalisten overblijft is,, de voorstellen van Cripps te verwer pen". De Sikhs vefwerpen de voor stellen. Stockholm, 1 April (D.N.B.) De Britsche berichtendienst meldt uit Indië, dat de vertegenwoordigers van de Sikhs, in totaal 4)4 millioen inwoners, zich tegen de voorstellen van Cripps hebben verklaard en hem hun negatief $ntwoord hebben, me degedeeld. Men was het niet eens. Bangkok, 1 April (D.N,B.)„ In de Indische wetgevende centrale verga dering is, naar uit New-Delhi ge meld wordt, het voorstel gedaan, een bespreking te wijden aan de- voorstellen van Sir Stafford Cripps. De verschillende partijleiders kon den het echter over de doelmatigheid van een .thans te houden debat over deze aangelegenheid niet eens wor den, zoodat het voorstel tot nader order is teruggetrokken. Hindoe Mahasabha verwerpt Cripps' voorstellen. Stockholm, 1 April (A.N.P.) Naar de Britsche berichtendienst meldt, heeft de Hindoe Mahasabha het plan van Cripps afgewezen. In de moti veering wordt gezegd, dat de ver klaring van Cripps weliswaar ver scheidene punten bevat, die „meer of minder bevredigend" zijn, dat echter, na de verklaring van Cripps, volgens welke het plarr in zijn geheel 'aanvaard of verworpen moest wor den, de Hindoe Mahasabha geen an dere keus dan verwerping had, aan gezien eenige belangrijke punten ge heel of gedeeltelijk onaanvaardbaar zijn. Geen beslissing. Stockholm, 1 April (A.N.P.) Reu ter meldt uit New-Delhi, dat het dag. bestuur van het congres tot Woensdagavond over de voorstellen van Cripps' heeft beraadslaagd, en vervolgens uiteen is gegèan, zonder een beslissing te nemen. Resolutie der voor-Indische nationalisten. Tokio, 1 April (D.N.B.) In tegen woordigheid van Rasj Behari Bose en talrijke andere voor-Indische lei ders is hier een bijeenkomst der In dische 'onafhankelijkheidsbeweging gehouden. In een resolutie wordt gezegd, dat in dezen oorlog alles moet worden gedaan om de volko men onafhankelijkheid van Indië te verkrijgen. Men twijfelt geen oogenblik, of het resultaat van den oorlog zal de volkomen verdwijning van den Engelschen invloed in Oost- Azië'zijn. Indië moet echter niet al leen onafhankelijk Van Engeland zijn, maar van iederen vreemden in vloed vrij zij en blijven. Ter verster king van de beweging moeten, aldus Rome, 1 April (Stefani). Het 669e weermachtsbericht luidt: Een onzer afdeelingen, die op ver kenning was, ontmoette ten Oosten van Mekili pantserafdeelingen, die door artillerie gesteund werden en bond met succes den strijd aan. De vijand verloor enkele pantserwa gens. De bemanning van een hier van, waaronder eén officier, werd gevangen genomen. Duitsche jager» schoten boven Martoeba 2 Curtiss-toestellen neer. Bij een geslaagden aanval op een convooi in het. Oostelijke deel van de Middellandsche Zee hebben onze torpedovliegtuigen een groot stoom schip tot zinken gebracht. Een onzer duikbooten, die op haar basis is teruggekeerd, heeft beves tigd, dat zij den 23en Maart in het Oostelijke deel van de Middelland sche Zee een vijandelijken kruiser getorpedeerd en stelling beschadigd heeft, van welke actie in het weer machtsbericht no. 661 melding is ge maakt. HET PROCES TE RIOM. Vichy, 1 April (D.N.B.) Den 23en dag van het proces te Riom werd 'kolonel Perret als getuige verhoord, die zijn standpunt uiteenzette ten aanzien van de kwestie van het Fransche pantserwapen en in dit verband bezwarende verklaringen aflegde voor den beklaagde Blum, onder wiens regiem de materiaal-' vervaardiging voor pantserwagens zes maanden .vertraagd werd. Hij zeide, dat de inferioriteit en de gebrekkige ondersteuning van het pantserwapen door de luchtmacht een der beslissende oorzaken' was geweest voor de militaire catastrofe van Frankrijk. Tijdens het tweede deel der zitting laakte generaal Langois de geringe geestdrift in het Fransche leger en bij de Fransche jeugd. De beklaagde 'Blum stond opge wonden op en vroeg of hij bedoeld was met de uitlating van den ge tuige, dat eenige vooroorlogsche po litici zich niet als Franschen hadden gedragen. Generaal Langois verklaarde niet in te zien, waarom hij als getuige bepaalde personen met name zou moeten noemen. moeten noemen. Hij kon slechts ver klaren, dat al degenen die zich aan de Volkenbondsideeën hadden ge wijd, zich niet als Franschen hadden gedragen. Later ontstond een heftig verschil van meening tusschen den voor- naamsten verdediger van Daladier, Ribet, en den procureur-generaal Cassagneau, over de sterkte der Fransche en Duitsche pantserdivi sies. de resolutie, overal in Groot-Oost- Azië demflnstraties gehouden worden en een vereeniging der organisaties bereikt worden. 's-Gravgnhage, 1 April. Het Rijks commissariaat deelt mede: De Rijkscommissaris voor de be zette Nederlandsche gebieden heeft op'grond van artikel 1 van zijn ver ordening nr. 108/40 (vierde verorde ning over bijzondere bestuursrech telijke maatregelen) den burge meester van de gemeente Utrecht, mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk met ingang van 31 Maart 1942 eervol uit zijn functie ontheven en pensioen verleend. In zijn plaats heeft de Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden op grond van dezelfde bepaling den burge meester van Zaandam, Van Raven- swaaij, met gelijktijdig eervol ont slag uit deze functie, benoemd tot burgemeester van Utrecht. 's-Gravenhage, 1 April. De Rijks commissaris voor de bezette Neder landsche gebieden, Rijksminister dr. Seyss-Inquart, heeft dezer dagen in tegenwoordigheid van den boeren leider van den landstand, E.-J. Ros kam, en van den „Oberregierungs- rat" vvon der Wense, Hauptabteilung Ernahrung und Landwirtschaft beim Reichskommissar den voorzitter van de „commissie ter ondersteuning van de maatregelen, getroffen voor de regeling van de landbouwproductie" oud-minister dr. Posthuma ontvan gen om hem te bedanken voor zijn in het kader van den productieslag geleverde prestaties. De productieslag in Nederland werd begin 1941 ter hahd genomen om door eigen kracht een maximum bijdrage te leveren voor de voedsel voorziening van het Nederlandsche volk. Oud-minister dr. Posthuma heeft voor het uitvoeren van deze taak de voorzitters van de vier land bouworganisaties in Nederland in een commissie vereenigd, en in het geheele land onderafdeelingen ge vormd, welke de verwezenlijking van deze taak ten doel hadden. Een aantal veelomvattende maatregelen op het gebied van de verhooging der landbouwproductie was het re sultaat van zijn waardevollen ar beid. Deze maatregelen leidden tot een volledig succes. Overeenkomstig den voortschrijdenden opbouw van den landstand is de commissie van oud-minister dr. Posthuma en haar onderafdeeljngen met ingang van 1 April 1942 door den landstand over genomen, die de werkzaamheden zal voortzetten. Oud-minister dr. Post huma heeft zich_ bereid verklaard als algemeen adviseur van den Ne- derlandschen Landstand ook in de toekomst zijn krachten beschikbaar te stellen. De Rijkscommissaris heeft deze gelegenheid benut om oud-minister dr. Posthuma te bedanken voor zijn verdiensten inzake het opvoeren van de Nederlandsche' landbouwproduc tie en om hem veel succes toe te wenschen bij zijn verdere werk zaamheden. DE HOUDING VAN BULGARIJE. Sofia, 1 April (D.N.B.) De pre mier, Filof, heeft in een rede, waar mee de zittingsperiode van de So- branje werd gesloten, verklaard dat 'het lot van Bulgarije niet denkbaar is buiten de Europeesche gemeen schap, die met zooveel moeite wordt opgebouwd. Als eerste voorwaarde voor het totstandkomen van de Europeesche gemeenschap noemde Filof de ver nietiging van het bolsjewisme, dat voor Europa steeds gevaarlijk is ge weest. Wij Bulgaren, aldus de premier, zijn geen toeschouwers bij dezen strijd, daar wij weten, dat onze vrij heid afhangt van den uitslag van den strijd. Het Bulgaarsche volk moet weten, dat Bulgarije zich in oorlogstoestand bevindt, met alle risico's en gevaren, daaraan ver bonden. Daarom moet het ook de oorlogsschaarschte aanvaarden en niet vergeten, dat zijn bondgenooten, die dezelfde denkbeelden huldigen, onder dezelfde schaarschte lijden. Voor Bulgarije staat daarachter zijn nationale vereeniging. Het is de moeite waard daarvoor offers te brengen. De weg naar de macht Is nooit met rozen bedekt en toch is dit alleen de zin van het leven van een volk, de tijden gaan zwanger van groote beslissingen en wij —zullen energiek voortgaan. HEVIGE' JAP ANSCHE AANVALLEN OP BATAAN. Lissabon, 1 April (A.N.P.) Naar de Britsche berichtendienst uit Washington meldt hebben volgens het aldaar gepubliceerde officieele bericht hevige Japansche aanvallen plaatsgevonden op het rechter cen trum van het geaUieerde front op Bataan. De Japanners zouden eeni ge- vooruitgeschoven stellingen heb ben veroverd. Polen ter dood veroordeeld. (D. N.B.) - Voof het bijzondere gerechts- bof te Bromberg is vonnis geveld tegen een aantal Polen, die 'volks- duitschers op den weg van Thom naar Warschau met machinegeweren en bajonetten hebben vermoord. 21 beklaagden werden .ter dood ver oordeeld, een beklaagde kreeg vijf jaar verzwaard strafkamp, de overi ge 16 beklaagden werden vrij gespro ken. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. ONZE COURANT ZAL MORGEN (GOEDEN VRIJDAG) NIET VERSCHIJNEN. DE DIRECTIE. VERDUISTER GOED l ZON 2 April onder: 20.14 3 April op: 7.12 MAAN 2 April op: 21.3-6 onder: 7.57 ZON 3 April onder: 20.16 4 April op: 7.10 MAAN 3 Apr.il ops 22.55 onder: 8.27 8 April Laatste Kwartier. 's-Gravenhage, 2 ApriL Voor de volgende week zijn voor het koopen van brood, vleesch en aardappelen geldig verklaard de bónnen 18. DISTRIBUTIE VAN RIJWIELBANDEN. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, maakt be kend, dat gedurende de maand April 1942 geen aanvraagformulieren voor rijwielbanden zullen worden uitgereikt. .De aanvraagformulieren, die ge durende de maand Maart 1942 bij den Distributiedienst zijn ingediend, zullen eventueel gedurende de maand April 1942 in behandeling worden genomen. e De Leider voornoemd, H. BAKKER. 's-Gravenhage, 1 April. De direc teur van het Rij kskolenbureau maakt bekend, dat met ingang van Vrijdag 3 April a.s. om 15 uur de gaslooze uren zoo wel des middags als des nachts voorloopig zullen worden op geheven. Dit beteekent echter niet, dat het publiek nu meer gas mag gebruiken. De handhaving der rant soeneering zal absoluut vereischt zijn, zoodat overschrijdingen der toe gestane rantsoenen onverbiddelijk zullen worden gestraft met boeteop legging of afsluiting. (Reeds in een deel onzer vorige oplage geplaatst.) De veehouders zullen zich ongetwijfeld herinneren, dati van November 1939 tot Mei 1940, over geheel Nederland verspreid1, een groot aantal gevallen van miltvuur onder het) vee voor kwam, veroorzaakt door heit voeren van uit het) biAjjland ingevoerd) besmet beendermeel. De aanwezige voorraad meel, (benevens daarvan of daarmede bereide koekjes zij» toen, na ontei'^pninig, vrijwel geheel vernietigd, terwijl de door het voeren van gestorven dieren vanwege het Rijksbureau' voor de voedselvoorziening in oor logstijd zijn vergoed. Thans heeft zich in een ge- meent© in de provincie Gelder land een geval van' miltvuur bij een rund voorgedaan, waarbij bleek, dat dit rund gevoerd was met een gedeelte van den door den dlgenaar achtergehouden voorraad besmette koekjes. Deze voorraad is met het cada ver in den destructor vernietigd. Deze onbegrijpelijke onvoor zichtigheid is den veehouder die volkomen bekend was met het verdachte karakter der koeken, duur te staan gekomen, 'daar thans vanzelfsprekend van schadevergoeding geen sprake kan zijn. Het is niet onmogelijk, dat ook nog andere veehouders een of meer doozen der bedoelde koe ken of een griootiere of kleinere hoeveelheid van het besmette meel hebben achtergehouden en nog in- hun bezit hebben. Mocht dit inderdaad heit ge val zijn, zoo worden deze vee houders in hun eigen belang ernstig en met nadruk gewaar schuwd om deze koeken of meél aan hun vee niet te voeren, ook zelfs, niet bij de huidige-voed- selschaarschte, maar deze als nog te vernietigen. MAX BLOKZIJL SPREEKT. 's-Gravenhage, 2 April. Heden avond van 19.1519.30 spreekt Max Blokzijl via den zender Hilversum II in yle serie Brandende kwesties over het onderwerp: „Het vrije woord in lijd van oorlog".

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1