DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Vermindering der Bolsjewistische aanvals- activiteit. F De strijd in het Oosten. Serviezen en onderdeel en ervan op den bon. J* ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 79. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar f 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: f 0.10 per m.M., minimum 14 m.M. f 1.40, elke 3 y2 m.M. meer 0.35, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Direct.: C. Kfek. Hoofdredact.: Tj. N. Adema. Zaterdag 4 April 1942 Duitsch legerbericht. Het Duitsche legerbericht van 2 April luidt als volgt: Hoofdkwartier van den Führer, S April (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: In het Oosten leed de vijand bij zijn in verscheidene sectoren van het front voortdurende aanvallen als mede bij eigen aanvalsacties weder hooge verliezen. Zware artillerie nam voor de oorlogvoering belang rijke installaties in de voorsteden van Leningrad met waargenomen uitwerking onder vuur. De bolsjewistische luchtmacht ver loor gisteren in luchtgevechten en door vernietiging op den beganen grond 45 vliegtuigen. In Noord-Afrika werden vliegvel den en tentenkampen in de Mar- marica alsmede de woestijnspoorweg e:. Britsche autocolonnes in het Egyp tische kustgebied niet succes gebom bardeerd. Aanvallen in opeenvolgende gol ven van sterke formaties gevechts- en jachtvliegtuigen werden overdag en des nachts ondernomen op mili taire doelen op het eiland Malta. Vol treffers in vliegtuigloodsen, onder komens en tusschen geparkeerde vliegtuigen veroorzaakten felle bran den en ontploffingen. Luchtafweer- batterijen werden buiten gevecht ge steld. In de haven van La Vdïetta kregen duikbooten en torpedojagers van den vijand bomvoltreffers. In luchtgevechten werden 3 Britsche vliegtuigen neergeschoten. Italiaansehe bommenwerpers vie len met veel succes de vesting Gi braltar aan. Storingsaanvallen van Britsche bommenwerpers waren in den afge- loopen nacht op het Westelijke rijks gebied gericht. De burgerbevolking leed eenige verliezen. De economi sche schade is gering. Nachtjagers en afweergeschut schoten 11 der aan vallende bommenwerpers neer. De strijd tegen de ravitailleerings- scheepvaart van Groot-Britannië en de Ver. Staten leverde in Maart groote successen op. Marine en lucht macht brachten 105 'vijandelijke koopvaardijschepen van tezamen 646.900 b.r.t. tot zinken. Hiervan zijn door Duitsche duikbooten tot zinken gebracht 91 schepen van tezamen 584.900 b.r.t. Bovendien werden nog 39 koopvaardijschepen van den vijand door torpedo- of bom treffers beschadigd. Het legerbericht van 3 April luidt als volgt: Ondanks hevige plaatselijke aan vallen van den vijand valt er over het algemeen een vermindering in de vijandelijke aanvalsactiviteit in het Oosten, te constateeren. Bij eigen aanvalsondernemingen werd een vrij groot aantal dorpen ingenomen. Aan de kust van den Kaukasus wierpen gevechtsvliegtuigen een groote Sov- jettankboot in brand. In de wateren van Kertsj werd een vrij groot koop vaardijschip door bommen bescha digd. In Noord-Afrika plaatsten Duitsche gevechtsvliegtuigen bomtreffers op twee vijandelijke koopvaarders bij Tobróek. In luchtgevechten werden zes Britsche vliegtuigen neergescho ten. De luchtaanvallen op militaire in richtingen te La Valetta en op vlieg velden van het eiland Malta werden overdag en des nachts voortgezet. In luchtgevechten schoten Duitsche jagers vier Britsche machines neer. In den nacht van 2 op 3 April vie len Duitsche gevechtsvliegtuigen be langrijke militaire doelen en de ha venwerken van Dover en Portland aan. Zware branden en ontploffingen werden, waargenomen. In de maanden Februari en Maart heeft de Duitsche marine naast haar strijd tegen de Engelsche ravitail- leeringsscheepvaart ook succesvolle ondernemingen verricht tegen de zeestrijdkrachten van Groot-Britan nië en dé Ver. Staten. In deze beide maanden bracht de Duitsche marine tot zinken: een kruiesr van de Lean- der-klasse, acht torpedojagers?* drie corvetten, vier torpedobooten, 12 motortorpedo- en motorkanonrieer- booten, vijf patrouillevaartuigen en 3 duikbootjagers. Bovendien bracht de Duitsche luchtmacht tot zinken: twee motorkanoneerbooten, drie pa trouillevaartuigen. Voorts werden door gevechtshandelingen van Duit sche zeestrijdkrachten en door lucht aanvallen 37 vijandelijke oorlogs schepen beschadigd, waaronder tien kruisers, elf torpedojagers en vijf duikbooten. Vloot-en luchtbasesop Malta gebombardeerd. Italiaansch legerbericht. Rome, 2 April. (Stefani). Het Ital. weermachtsbericht nr. 670 luidt als volgt: „In Cyrenaica contact tusschen we derzijdsche verkenningstroepen en aanzienlijke activiteit in de lucht. Duitsche jagers schoten een vijande lijk vliegtuig van het type Curtiss neer. Dit driemotorige toestel is in het gebied ten Oosten van Barce neergestort. Talrijke Duitsche en Italiaansehe formaties hebben over dag en 's nachts Malta aangevallen. Escadrilles van ons 37ste regiment bommenwerpers hebben voltreffers geplaatst op de vliegveldinstallaties van Halfar en Micabba, waardoor groote verwoestingen werden aan gericht. Twee vijandelijke vliegtui gen werden neergeschoten in een luchtgevecht met Duitsche vliegtui gen. Een van onze lichte verken- ningsvaartuigen is in het centrale ge-deelte van de Middellandsche Zee door een vijandelijke duikboot tot zinken gebracht. Het grootste deel van de bemanning is gered. Italiaansehe vliegtuigen hebben Gibraltar gebombardeerd. In het ha vengebied waar de militaire instal laties herhaalde malen werden aan- gevllen, ontstonden zware branden. Ondanks de tusschenkomst van En gelsche jagers, waarvan er een werd neergeschoten, is onze formatie, na op schitterende wijze haar taak te hebben vervuld, geheel volledig op haar basis teruggekeerd. Het legerbericht van 3 April luidt als volgt: Aan het front van Cyrenaica beperkte activiteit van patrouilles de britsche voorstellen aan britsch-indie. Momenteel zijn er in Britsch-Indië onderhandelingen gaande tusschen Sir Stafford Cripps en het "Indische Congres mzake Britsch-Indië zelfbestuur aan te bieden. In Berlijn acht men Cripps' missie als zijnde mislukt, omdat een groote meer derheid van bèt Indische Congres tegen de voorstellen is. Het kaartje geeft Britsch-Indië weer met de stemgerechtigde provincies. 'ANISTAN I,"KASJMIR m M: »ru^jg-V'iK Tl eer -iJ» j PUNJAB iiTspH-3)vER>^ 'jAlPOÏR PRO\i ^fcajMER «AtUtHABAb .2entr -bihar 1 INDlÈ *v£""S CALCbm centrale 'v'-*'® ?.-L .prov ét <ri.ha!oer-\ i v, t -cb (Kaart yan Pelt) en artillerie. Onze eskaders be schoten doeltreffend met machine geweren vijandelijke concentraties. Eenige gemechaniseerde strijd middelen werden in brand gescho ten, talrijke andere werden buiten gebruik gesteld. Sterke formaties Italiaansehe en Duitsche vliegtui gen voerden met groote kracht aanvallen uit op de vloot- en luchtbases van het eiland Malta, welke zij met bommen van allerlei kaliber bestookten.» Installatjes en opslagplaatsen werden getroffen. Een duikboot en een torpedojager werden beschaRiigd in de haven van La Valetta. Twee vliegtuigen op den beganen grond werden ge troffen. Er werden, veel branden en verwoestingen waargenomen. De vijand verloor in luchtgevechten drie Spitfires en eer\ Curtiss, die door Duitsche jagers werden, neer gehaald. RUSSISCHE VRIJWILLIGERS MELDEN ZICH. Berlijn, 2 April (D.N.B.) Naar het D^NT.B. van bevoegde zijde verneemt, groeit in het door de Duitsche troe pen bezet'te gebied de afkeer der Russische bevolking van het Sovjet stelsel met den dag. Het gevolg daar van is, dat zich bij de Duitsche weer macht voortdurend Russische vrij willigers melden met het verzoek, in het Duitsche leger te mogen die nen. De zelf verdedigingsaf deelingen, die zijn samengesteld uit Wit-Roe- thenen, Oekrainers, Tataren en an dere stammen, zijn van veel nut ge bleken door haar groote kennis van het terrein en de bolsjewistische methoden. Zij hebben zich vooral onderscheiden bij de zuivering van het gebied van verstrooide vijande lijke soldaten in burgerkleeding en van elementen, die vrijwillig of ge dwongen de bolsjewistische gewejd- methoden steunden. DAT MAG JE NU ELREN MORGEN DOEN, HOOR, WANT 'T SPAART ONS HEEL WAT KOLEN! (Pol.-Leemksïi de rijkscommissaris voor de bezette nederland^che gebie den, rijksminister dr. seyss inquart, heeft dezer dagen in tegenwoordigheid van den boerenleider van den Landstand, e. j. Roskam en van den „Oberregierungsrat" von der Wensé, Hauptabteilung Ernahrung ünd Landwirtschaft beim Reichskommissar. den voorzitter van de „Commissie ter ondersteuning van de maatrègelen, getroffen voor de regeling van de landbouw productie" oud-minister dr. Posthuma ontvangen om hem te bedanken voor zijn in het kader van den productieslag geleverde prestaties. Van rechts naar links: Rijkscommissaris dr. Seyss Inquart, dr. Posthuma en Boerenleider E. j. Roskam. (Stapf-Mol) mevrouw seyss inquart en generaal schumann bezichtigen de werkstukken van de duitsche politiemannen. (Pol.-Meyer) DE VOORSTELLEN VAN CRIPR». Het congres afwijzend.. Stockholm, 2 April. (D.N.B.) Vol gens Woensdagavond laat te Londen ontvangen berichten zou de uitvoe rende raad van het Indische con gres, naar de Londensche correspon dent van Svenska Dagbladet meldt, met 37 tegen 16 stemmen het door Stafford Cripps overgebrachte En gelsche regeeringsvoorstel hebben afgewezen. Een tegenvoorstel. Bangkok, 2 April (D.N.B.) De commissie van de Indische congres partij heeft zich hedenochtend ac- coord verklaard met de door Gandhi en Nejiroe gemeenschappelijk opge stelde verklaring. De voorzitter van het congres Azad zal hedenmiddag' deze verkla ring aan Cripps overhandigen. Ver wacht wordt, dat het congres in dit document de Britsche voorstellen verwerpt, doch dat het tegelijkertijd een tegenvoorstel zal bevatten. Ontmoeting tusschen Cripps en Jinnah. Lissabon, 3 April (A.N.P.) Naar de Britsche nieuwsdienst uit Alla habad meldt, heeft de voorzitter van de pan-Indische Moslem-liga, Jinnah, verklaard, dat hij na zijn te rugkeer in Delhi nog een bespreking zal hebben met Sir Stafford Cripps. Hij zeide, dat de door Cripps meege brachte voorstellen der Britsche re- geering „zeer nauwkeurig onder zocht worden". De werkcommissie van de liga heeft echter nog geen besluit genomen. Jinnah hoopt ech ter een antwoord van de liga aan Cripps naar Delhi te kunnen meene men. Hij weigerde, zich verder over de Britsche voorstellen te uiten. De meening van Nehroe over de Indische voorstellen. Geneve,'3 April ^(D.N.B.) Pandit Nehroe heeft ^ls zijn meening te kennen gegeven, .dat de geheele ma nier, waarop Engeland thans de In dische kwestie tot oplossing tracht te brengen, ontoereikend is. De Brit sche voorstellen houden geen vollev digen afstand van de overheersching van Indië door Engeland in. De sta tus van dominion is naar de meening van de congrespartij voor Indië niet voldoende, want' Engeland is niet het moederland van Indië, zooals bijv. bet geval is bij Australië en Canada in hun betrekkingen met Gr.-Bri- tannië. Indië moet dus een onafhan kelijke staat worden. Nehroe maakt er bezwaar tegen, dat het Engelsche plan in de voorgenomen constitutio- neele vergaderingen, bij de opstel ling van de toekomstige Indische grondwet, tè veel medezeggenschap verstrekt aan de Indische vorsten. Een bezoek aan Cripps. Bangkok, 3 April (D.N.B.) De con grescommissie heeft hedenmorgen kort vergaderd. Morgen komt zij weer bijeen. De voorzitter van het congres heeft aan journalisten ver klaard, dat het gisteren aan Cripps overhandigde antwoord voorloopig niet gepubliceerd' zal worden. De voorzitter zal tezamen^ met Nehroe heden of morgen een bezoek aan De strijd in Birma. Bangkok, 3 April (D.N.B.) Radio Delhi meldt van het front in Birma, dat de Britsche troepen zich van de vooruitgeschoven verdedigingslinies van Prome naar het N. der stad heb ben teruggetrokken. De Britsche stellingen bij Prome werden Woens dagavond door stei-ke Japansch-Bir- maansche troepenformaties aange vallen. De hevige gevechten duurden den geheelen nacht, waarbij de Ja- pansch-Birmaansche troepen de Britsche linies verbroken. Donderdag morgen trokken de Britten zich naar hun voornaamste verdedigingslinie ten N. van de stad terug. Aan het front van de Sittang trokken de Ja- pansche troepen ten N. van Taungoe naar Jedashe op. Een stad in N. Birma werd in twee'golven door Ja- pansche luchtstrijdkrachten aange vallen. Tevens werd een vliegveld m centraal-Birma door Japansche bommenwerpers en gevechtsvlieg tuigen bestookt. .De strijd Pp de Philippijnen. Madrid, 4 April (D.N.B.) De Ame- rikaansche pers geeft thans, naar uit Washington wordt gemeld, toe, dat de slag op de Philippijnen als verlo ren moet worden beschouwd. De Ja panners zijn door de linies van gene raal Wainwright heengebroken, wiens troepen zich niet kunnen ver zetten tegen de moordende uitwer king van dë Japansche aanvallen. Ook Corregidor zal wel spoedig val len, daar Japansche bommen de wa terreservoirs hebben vernield en het eiland als gevolg van het isolement geen aanvoer van munitie en levens middelen krijgt. Japansch optreden aan kust van Nieuw-Guinea. Tokio, 3 April (D.N.B.) De Japan sche luchtmacht heeft'op 30 Maart aan de Zuidkust van Nieuw-Guinea een Australisch transportschip tot zinken gebracht en een ander trans portschip zwaar beschadigd, zoo meldt de Hotsji Sjimboen in een extra-bericht uit Saigon. De schepen, die geallieerde troepen aan boord hadden, die van Port Moresby te rugtrokken, bevonden zich op weg naar Port Darwin. Fransche vrijwilligers terug van Oostelijk front. (A.N.P.) - Twee honderd vrijwilligers van het Fran sche legioen zijn met verlof van het Oostelijk front te Parijs aangekomen. De legioensoldaten werden aan het Gare du Nord verwelkomd door delégaties der verschillende partijen, die de gedachte der nieuwe orde toe gedaan zijn, alsmede door kolonel Labonen, leider van het Fransche vrijwilligerslegioen in den strijd tegen het bolsjewisme. Cripps brengen, om bijzonderheden te vernemen over de reactie van het Britsche oorlogskabinet op de afwij zing der voorstellen door het con gres. De voorzitter en Nehroe zullen waarschijnlijk' in tegenwoordigheid van Cripps, ook generaal Wavell sprekefi, Déze heeft "hedenochtend een langdurig onderhoud met Cripps gehad. HET PROCES TE RIOM, Vichy, 2 April (D.N.B.) Den 24en dag van het proces te Riom werd generaal Marescaux als getuige ver hoord. Deze ver klaarde,*dat er voor de luchtafweer geen eigenlijke ver antwoordelijke was geweest. Hij weerlegde de bewering van beklaag de Daladier, dat de chef der artille rie de verantwoordelijkheid voor het luchtafweerwapen zou hebben ge dragen. Hij verklaarde verder, dat of schoon 5900 stukken geschut noodig waren geweest, er in feite slechts 1400 aanwezig waren en wees er op, persoonlijk Daladier en Gameling herhaaldelijk tevergeefs op de ge breken in den luchtafweer opmerk zaam te hebben gemaakt. Daladier zeide in 1938 den genera- len staf te hebben gedwongen mo dern luchtafweergeschut te bestel len. Hijontkende niet medé verant woordelijk voor dezen toestand te ■zijn. Tenslotte verklaarde hij, dat men niet bad geloofd aan de effecti viteit van duikaanvallen van bom menwerpers en daarom niet tijdig voor overeenkomstige afweermidde len had zorg gedragen. „Misschien, zoo zeide Daladier aan het slot van het eerste deel der zitting, is dit feit wel beslissend voor den oorlog ge weest." Het proces is tot 14 April verdaagd. Engelsche torpedojager gezon ken. (D.N.B.) - Naar officieel wordt bekend gemaakt, is de torpedojager Meytrop tot zinken gebracht. De Engelsche aanval op Bou logne. (D.N.B.) - De Fransche bla den publiceeren groot opgemaakt de jongste berichten over den Engel- schen luchtaanval op Boulogne, waaruit blijkt, dat deze aanval 40 dooden en 60 gewonden geëischt heeft. De bladen bestempelen het Engelsche bombardement als mis dadig. Besprekingen van Laval met Petam. (D.N.B.) - Laval heeft Don derdag een laatste onderhoud gehad met maarschalk Petain te Vichy in het paviljoen Sevigne. Naar het schijnt, hebben de besprekingen niet tot een concreet resultaat geleid. Dezen indruk krijgt men ook uit alle gesprekken in politieke kringen alhier, men acht het echter niet uit gesloten, dat binnenkort nieuwe aanknoopingspunten zullen ontstaan ter vooi'tzetting van de1 poging van Laval om de regeering te overtüigen van de noodzakelijkheid van veran dering der tot dusver gevoerde poli tiek. - Spoorwegverkeer tusschen Ba tavia en Soerabaja hervat. (Domei.) - Het verkeer op den meer dan dui zend km langen spoorweg van Bata via naar Soerabaja is, naar de Asahi .(uit Batavia meldt, Woensdg hervat, nadat Japansche pioniers de noodige herstellingen hadden verricht. Ook op de. zijlijnen op Java is het ver keer hervat, ondanks de vernielin gen, die de Nederlandsch-Indische troepen op tal van plaatsen hadden aangericht. Olieraffinaderijen te Palembang binnenkort weder in bedrijf. (A.N. P.) Domei deelt mede, dat de groote olieraffinaderijen te Palembang bin nenkort hun bedrijf weer zullen voortzetten. Sedert de bezetting van bijna 7 weken geleden, is er onaf gebroken aan het herstel gewerkt. DE PRUSBEHEERSCHING IN le KWARTAAL 1942. In het eerste kwartaal van dit jaar werden door de organen der prijsbeheersching niet minder dan 8632 personen en ondernemingen wegens prijsdelicten veroordeeld en wel tot betaling van boeten tot een totaalbedrag van 2.245.068.88. Hier bij waren 31 boeten van 10.000 en hooger, de zwaarst^ opgelegde boe te bedroeg 250.000. In deze 3 maanden werden verder1 1317 partijen inbeslaggenomen goe deren' met een normale handels waarde van 293.332.49 verbeurd verklaard. Al? bijkomende straf is nog in 60 gevallen de sluiting en stillegging van het bedrijf van den veroordeel den gedurende korteren of langeren tijd, gelast, terwijl aan 61 personen de uitoefening van een bepaald be roep werd verboden. Twee spoorwegarbeiders ge dood. - Donderdagmiddag zijn te Amersfoort op het stationsempla cement twee spoorwegarbeiders, de 54-jarige G. Vastenburg en de 44- jarige A. van Mourik, door een uit Amsterdam komenden trein gegre pen. De laatste was op slag dood, de eerste overleed kort na aankomst in het ziekenhuis. De arbeiders hadden het fluitsignaal van den machinist vermoedelijk door den sterken wind niet gehoord. Aanmeldingsplicht journalisten. - Het dep. van V. en K. deelt mede,, dat journalisten, hier te lande werk zaam voor buitenlandsche bladen, persagentschappen of oorresponden- tiebureaux, zich, voor zoover zij zulks nog niet deden, v o o r 1 Mei a.s. met mededeeling van de daartoe noodige gegevens en onder overleg ging van twee pasfoto's schriftelijk' moeten melden bij het hoofd van de afd. perswezen van genoemd depar tement. Dit nummer bestaat uit zes pagina's. OP MAANDAG (2en PAASCH- DAG) ZAL DIT BLjfD NIET VERSCHIJNEN. DE DIRECTIE. i VERDUISTER GOED ZON 4 April onder: 20.17 5 April op: 7.08 MAAN 4 April op: onder: 9.— ZON 5 April onder: 20.19 6 April op: 7.06 MAAN 5 April op: 0.11 onder: 9.41 ZON 6 April onder. 20.20 T April op: 7.03 MAAN 6 April op: 1.23 onder: 10.29 8 April Laatste Kwartier. Verkoopverbod tot 24 April a.s 's-Gravenhage, 2 April. De secr.-gen. van het dep. van han del, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat ter voorberei ding van een desbetreffende distributieregeling' het koopen, verkoopen en afleveren van thee-, tafel- en ontbijtserviezen van aardewerk en porcelein of onderdeelen daarvan, gedurende het tijdvak van Vrijdag 3 t/m Donderdag 23 April 1942 ver boden is, tenzij hiertoe door den directeur van de sectie Cerami- sche industrie van 't rijksbureau voor verwerkende industrieën (Juliana van Stolberglaan 27/29, den Haag), schriftelijk vergun ning is verleend. Dit verbod geldt voor een ieder, dus eveneens voor die ondernemin gen, die momenteel beschikken over een vergunning tot verkoop en af levering van laatstgenoemde instan tie. LEDEN RAAD VOEDSEL- VOORZIENING. 's-Gravenhage, 3 April. In aan sluiting op hetin eenige bladen verschenen bericht, bevattende de samenstelling van de leden voor den raad voor de voedselvoorzie ning, kan nog worden medege deeld, dat bij een aanvullende be schikking van den Secretaris-ge neraal van het departement van landbouw en visscherij alsnog zijn benoemd tot leden vaii dien raad de heer F. L. Rambonnet, algemeen gemachtigde voor de oorlogs- en defensieschaden, vertegenwoordi ger van het departement van financiën, de heer P. Hoekstra, administrateur bij het departement van bijzondere economische aange- legenhedene. VERBOUW BLAUWMAANZAAD. 's-Gravenhage, 2 April. In aan sluiting op de kort geleden in de bladen opgenomen officieele pu blicatie, waarin voor blauwmaan- zaad een richtprijs in het vooruit zicht werd gesteld van 40 gulden per 100 kg., vermeerderd met een inleveringspremie van 20 gulden per 100 kg., wordt bij dezen een beroep gedaan op de akkerbouwers in de kustprovinciën. Tengevolge van den te geringen uitzaai van koolzaad, de uitwinte- ring daarvan en de te verwachten vermindering van de boterprodue- tie, is het dringend noodzakelijk, dat zeer veel blauwmaanzaad wordt geteeld. De prijs behoeft geen be lemmering meer te zijn. Deze is zelfs aanlokkelijk. Verder is er een ruime stikstof toewijzing voor in uitzicht gesteld. Daaromtrent wordt verwezen naar de desbetreffende publicatie, opge nomen in de bladen van de be trokken provinciën. Tenslottè mo ge nog herhaald worden, dat de scheurpremie, indien blauwmaan zaad op het gescheurde grasland wordt geteeld, evenals voor kool zaad 250 gulden per ha., zal be dragen. In normale jaren was de oppervlakte blauwmaanzaad in ons land ruim 2000 ha., voor 1942 is 10 tot 20.000 ha. noodzakelijk. Oplichterscomplot. - Aan de woning van den textielhandelaar S. te Sittard vervoegde zich dezer da gen zekere L. uit Roermond, die zei de gaarne textielgoederen te willen koopen. Hij bood abnormaal hooge prijzen en S. verkocht hem de ge vraagde goederen voor een bedrag van 3000. De" goederen werden, na contante betaling, in een taxi gela den en L. reed weg. Da politie bleek echter lucht te hebben en hield de auto aan. Voorts arresteerde zij zeke ren K., den aanstichter van de trans actie. Het bleek, dat L. de goederen met vier waardelooze biljetten van duizend mark had „betaald" en dat reeds verschillende anderë handela ren dupe waren geworden.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1