KAPSTER Dame voor samenwoning. DE VUURRODE SCHOENTJES. HET GEHEIM van de PAREL-EILANDEN Tuindersknechtje, Het fusitleeren van de ge broeders Van Dijk. Een der getuigen, verdocht van meineed, gevankelijk weggevoerd. PENSIOENWET 1922. PIM TUIN TINEKE VAN GIJZEN. feuilleton "radioprogramma JACOB DE GROOT Pzn., DIENSTMEISJE, NET MEISJE Meisje of Juffrouw Gevr. HUISHOUDSTER, JUFFROUW NET MEISJE TEHUIS GEZOCHT NAAISTERS. NETTE DIENSTBODE, NET MEISJE' MEISJE MEISJE HUISHOUDSTER Winkeljuffrouw DIENSTBODE WERKSTER. FUNK DAGMEISJE, FLINKE DIENSTBODE, NETTE WERKSTER GEVRAAGD. DIENSTBODE; MEISJE, STRIJKSTER TWEEDE MEISJE, voori de morgenuren. Woensdag den geheelen dag. HUISHOUDSTER, DECORATEURS. LEERLINGEN NETTE BEDIENDE BIJVERDIENSTE WOONHUIS BOERDERIJ, ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 9 APRIL 1942. 148. „Ooo", zei Anneke, wat dan?" Kan ik U niet helpen?" De fee knik te langzaam en vroeg toen: „Anne ke, zou jij naar de plek durven gaan, waar de Prins en de Beer el kaar zullen ontmoeten? Dan zal ik er voor zorgen, dat je niets kan overkomen, en dat je dfen Prins kunt redden". Dramatische zitting van het Vredegerechtshof te 's-Gravenhage. 's-Gravenhage, 8 April. Onder zeer groote belangstelling van balie en pu bliek heeft gisterochtend voor het Vredegerechtshof te 's-Gravenhage de 58-jarige luitenant-kolonel der infante rie, H. Mijsberg, terecht gestaan. Hem is o.a. ten laste gelegd, dat hij opzette lijk op den 12en Mei 1940 de gebroeders Van Dijk te Dordrecht- van het leven heeft doen berooven, door twee hem ondergeschikte militairen te bevelen: „Schiet ze neer". De lijken der beide slachtoffers zijn later uit de Merwede opgevischt. In een zitting die meer dan vijf uur duurde, is onder leiding van den presi dent van het vredegerechtshof, mr. dr. Carp, dit trieste gebeuren uit de oor logsdagen met groote nauwkeurigheid onderzocht. Er waren achttien getuigen gedagvaard. Aan het slot van deze dramatische zitting, waarin een der getnigen onder ernstige verdenking van mei need, gevankelijk nit de zaal moest worden weggeleid, eischte de procn- renr-generaal, prof. mr. dr. Van Genechten tegen den verdachte een gevangenisstraf van twintig jaar. Uit het getuigenverhoor bleek o.m., dat cr geen eenstemmigheid bestond over de kwestie of de verdachte vragen aan de gebr. van Dijk had en of deze nog ge sproken hadden of niet. Verd. verklaar de wel degelijk vragen te hebben ge steld, hetgeen evenwel niet gebleken was bij zijn verhoor door den rechter commissaris. Volgens deze lezing zou verd., die de twee slachtoffers tegen den muur zag staan met twee soldaten achter hen die hun karabijnen schiet- klaar hadden gericht, hebben gevraagd: Zijn dat die twee kerels, die geschoten hebben?", waaaop twee soldaten ant woordden: „Ja, dat zijn die verrekte N.S.B.-ers", Uit ht. feit, dat alleen de twee sol daten antwoord gaven, en de gebr. Van Dijk geen woord te hunner verdediging aanvoerden, doch in schuldbewuste houding blijven staan, concludeerde hij dat ze inderdaad schuldig waren en gaf bevel te schieten. Verdachte zegt verder: „toen ik mijn vraag stelde, kneep een der gebroeders zijn oogen dicht terwijl de ander zich omdraaide en een gezicht trok waarop te lezen stond: „wij zijn gesnapt". Proc.-gen-: „Neen, deze menschen waren geterroriseerd". De overste De Haan deelde o.m. mede, dat kort na den oorlog, de soldaat Man nessen bij hem op bezoek is geweest; hij had hem het drama te Dordrecht ver teld. Toen hij later, deel uitmakend van een militaire rechtbank, van deze zaak kennis nam en de namen van de gebr. Van Dijk las, rekende hij het tot zijn plicht, met de mededeelingen van Man nessen te voorschijn te komen. Terstond hierop kwam getuige Man-' nessen zelf voor het hekje. Hij erkende kort na den oorlog bij overste De Haan te zijn geweest en hem het drama te hebben verteld. Hij heeft in den middag van 12 Mei aan de deur van een woning te Dordrecht gestaan, alwaar hem thee werd verstrekt. Vandaar had hij een onbelemmerd uitzicht op de woning van de gebr. Van Dijk. Plotseling werd er enkele malen koit na elkaar gevuurd uit het raam, of uit den tuin voor het huis. President: „Hebt u gehoord, dat over ste Mijsberg aan de gebr. Van Dijk gevraagd heeft of zij schuldig waren?" Getuige: „Ja. Tot tweemaal toe heeft de overste gevraagd of zij geschoten hebben. De eerste maal werd geen ant woord gegeven. Op de herhaalde vraag werd door één van de beide broeders met „ja geantwoord, terwijl de ander alleen maar kreunde...." (Groote verbazing). De president: „Bedenkt dat u onder eede staat. Deze verklaring is in geen enkel opzicht in overeenstemming met hetgeen u aan overste De Haan verteld hebt, bovendien heeft geen enkele der andere getuigen het gehoord en zelfs de verdachte, overste Mijsberg zelf, heeft verklaard dat hij het zelfs niet noodig vond een zoodanige vraag te stellen!" Wanneer de getuige nochtans bij zijn verklaring blijft, staat de proc.- generaal op, en verzoekt het Hof een onderzoek in te stellen naar de ver klaringen van dezen getuige. Nadat zijn verklaringen door den griffier zijn opgeteekend en door getuige on derteekend, vraagt prof. Van Ge nechten zijn onmiddellijke gevangen neming, verdacht van meineed". Het Hof stemt hierin toe, waarna de ge tuige Mannessen gevankelijk wordt weggeleid. Lichtkogels. De weduwe Vermeer kwam vervolgens verklaren, dat zij reeds 's .morgens half zes in de nabijheid van het huis van de gebr. Van Dijk had hooren schieten. Zij had ook lichtkogels gezien, die in ver schillende kleuren in den tuin van Van Dijk neerdaalden, hoewel ze van veel verder vandaan kwamen. Getuige Breen, reserve eerste luite nant, verklaarde, dat bij huiszoeking slechts enkele bescheiden van de N.S.B. werden gevonden, een doosje met „schouderbedekkingen", die later uitrustingsstukken van de N.S.B.-uni form bleken te zijd, N.S.B.-insignes, een portefeuille met Duitsch geld (echter uit den inflatietijd) en een ui* de courant geknipt portret van den Führer. Wapens noch munitie werden aangetroffen Wel ■een doosje met „lichtkogels". Uit het verdere verhoor blijkt evenwel dat op het doosje „Luftkugeln" stond gedrukt, dus kogeltjes voor een windbuks. Getuige Busink verklaarde In den middag lichtkogels te hebben gezien achter in den tuin van de gebr. Van Dijk. Generaal Seyffardt, militair bijzitter, verklaarde, dat ln de practijk gebleken is, dat het onmogelijk is de afstand te schatten. Verdachte beriep zich op de per radio overgebrachte lastgeving van het Ne- derlandsche opperbevel, volgens welke -'He mannelijke personen boven de zes tien jaar, die uit huizen werden ge haald waaruit werd geschoten, zonder vorm van proces moesten worden gefu silleerd. Hij erkende echter op de des betreffende vraag van den president, dat dan toch eerst de schuld van de onder verdenking van schieten staande bur gers, moest worden vastgesteld. Dit was naar zijn meening hier het geval. Als commandant, die bovendien met zijn troepen in gevecht was gewikkeld, moest hij zonder meer op de rapporten van zijn mannen vertrouwen. Vooral de po sitieve mededeelingen van getuige Mannessen waren voor hem van door slaggevende beteekenis. Na nog gespro ken te hebben over een doosje bij de huiszoeking gevonden kogeltjes, dat naar verdachtes oordeel vermoedelijk lichtkogeltjes bevatte, in elk geval geen luchtdrukkogeltjes, zei verd.: „Wat mijn daad zelf betreft kan ik slechts zeggen, daf ik overtuigd was van de schuld van de gebroeders Van Dijk, en door hun te laten fusilleeren, mijn plicht te doen jegens het vaderland". Requisitoir. Prof. mr. dr. van Genechten zeide in zijn requisitoir o.m. dat de ten laste- legging overtuigend is bewezen. „Dit misdrijf is een van de afzichtelijkste ge beurtenissen die zich in'de oorlogsdagen hebben afgespeeld. In werkelijkheid is er niets gebeurd. Alleen door de syste matische ophitsing, reeds vóór den oorlog door onverantwoordelijke per sonen en kringen die de macht in han den hadden en nadien lafhartig zijn ge vlucht, begonnen, konden deze excessen tegen de nationaal-sociaiisten voorko men. Deze ophitsing, die een centrum had te Dordrecht, culmineert in dit ge val van moord op de gebroeders. Van Dijk". Vervolgens ging spr. het geheele geval na. Hij concludeerde dat hij geen reden had tot het in aanmerking nemen van verzachtende omstandigheden. De verdediger voerde o.m. aan, dat verd. naar zijn overtuiging zijn plicht heeft gedaan. Indien overste Mijsberg schuldig moet worden geacht, dan is hij toch nog slechts een schakel in de keten van schuldigen. Hetzelfde wetsartikel dat de karabijnschutters die de executie vol trokken, vrijuit doet gaan, omdat zij slechts een bevel opvolgden, hun door een meerdere gegeven, is dan ook van toepassing op overste Mijsberg, die op zijn beurt eveneens een bevel van zijn meerdere, in casu het opperbevel, uit voerde. Spr. bepleitte ten slotte clemen tie. Verruiming van de mogelijk heid van inkoop voor pen sioen van verschillende soor ten yan diensttijd. Van belang voor in dienst zijnde, zoowel als voor ontslagen (ook ge-' pensionneerde) ambtenaren. 's-Gravenhage, ,8 April. De pen sioenraad vestigt de aandacht op het volgende: Bijbeschikking van den secretaris-generaal van het departe ment van binnenlandsche zaken van 31 Januari/2 Februari 1942 (Neder- landsche Staatscourant van 3 Fe bruari 1942 no. 23) is met ingang van 1 Haart 1942 de pensioenwet 1942 o.a. op het punt van den inkoop belangrijk gewijzigd. Deze inkoop is in den vervolge op ruimer schaal mogelijk. 1. Voor hen, die met ingang van 1 Maart 1942 ambtenaar werden en voor hen, die deze hoedanigheid na dien datum verkrijgen of verkregen is onder bepaalde voorwaarden thans inkoopbaar: tijdelijke, en vaste diensttijd, zoo- Advertentiën. Ondertrouwd: en Alkmaar Nassauplein 20. Faygliop 20. Huwelijksinzegening Dinsdag 5 Mei te 9.30 uur, in de Parochie kerk van St. Dominicus. Receptie 5 Mei van 2 tot 3.30 uur. doof' R. ARDEN. 15 De -kapitein speelde zijn tol uitste kend. ,.Ik heb het over zijn Hoogheid, den Prins", maar hij ging niet verder, blijkbaar had hij opeens be dacht, dat hij bezig was. zich te .ver praten „ik heb het over meneer Fred Duane". De meisjes Brent en Moore gaven duidelijke teekenen van opwinding, de jongelui stonden en zaten er met open monden bij. Was het de ele gante man, dien de kapitein bedoel de? Een prins, incognito onder den .schuilnaam van Duane, een echte prins, zooals je er in deze streken zelden of nooit een te zien krijgt en er op de Kidd-eilanden nog nooit een geweest wasl En Sam Garragan had zich aan nem. vergrepen! O, onheil! „Meneer Duane", riep de kapitein opgewonden, „meneer Duane!" - Nu verscheen de vreemdeling op de veranda. „Kapitein Sherman, als je nog eens zoo bruit, laat ik je ophangen". Kapitein Sherman veegde zijn ge zicht met zijn zakdoek af. „Hoogheid, ik was zeer ongerust. Komt u alstublieft mee terug naar de Astra, Hoogheid. Ik kan onmo gelijk verantwoorden, dat u hier alleen rondwandelt". „In de eerste plaats", riep zijn Hoogheid terug, „ben' ik geen Hoog heid, maar meneer Duane. Ik ver zoek u daarom te denken. In de tweede plaats ben ik oud en wijs ge noeg om alleen uit wandelen te gaan". Bij deze woorden wees hij op het gezelschap aan het strand. „Ik zou ook wel eens op zoo'n manier aan het strand willen liggen en zwemmen", zei hij eigenzinnig. „Ik houd er niet van, altijd begluurd te worden. Ik wil niet den heelen tijd kortom, ik wil met rust gelaten worden! Ga maar alleen verder met je vergulde kooi, kapitein, ik ben 4*an plan dat huis te huren en hier een week of wat te blijven". wel in recbtstreeksch als in zijde- lingsch dienstverband onafhankelijk van bezoldiging of van het bedrag der bezoldiging en onafhankelijk van bezoMiging of van het bedrag (publiekrechtelijk of contractueel). Voor wat betreft den diensttijd op arbeidscontract wordt met name ge wezen op de mogelijkheid van in koop van zulken tijd in dienst van andere openbare lichamen dannet Rijk. Voor eiken inkoop geldt een ter mijn van drie maanden, te rekenen van den dag, waarop men op of na 1 Maart 1942 ambtenaar in den zin der pensioenwet werd of wordt. 2. Zij, die reeds voor 1 Maart 1942 ambtenaar in den in «der pensioen wet werden kunnen ook nog tot in koop van diensttijd worden toegela ten. Echter cp meer beperkten voet. Voor hen is onder bepaalde voor waarden inkoopbaar geworden tijde lijke diensttijd met eene wedde van meer dan f 400 en contracttijd met een bezoldiging van meer dan 400, in beide gevallen voorzoover die tijd niet reeds voor 1 Maart 1942 inkoop baar was. De gelegenheid om in te koopen bestaat voor deze categorie tot 1 September 1942. Tot de tweede groep van belang hebbenden behooren ook zij, die voort 1 Maart 1942 ontslagen zijn, zelfs al izijn zij gepensionneerd. Van dezen inkoop zijn echter uitgezon derde zij, die voor 1 Maart 1942 zijn ontslagen ingevolge de beschikking van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsehe gebied van 21 Februari 1941 (ambtenaren van Joodschen bloede). - Met nadruk wordt er verder op gewezen dat: 1. Elke inkoop schriftelijk (op on gezegeld papier) moet worden ge vraagd aan den pensioenraad te 's—Gravenhage, onder overlegging van de bijbehoorende bewijsstukken (akten van aanstelling e.d.), verzoe ken, welke niet binnen de gestelde termijnen bij den raad zijn ontvan gen, moeten onherroepelijk worden afgewezen, 2. Geen inkoop kan plaats hebben, wanneer de diensttijd reeds voor 1 Maart 1942 inkoopbaar was, doch toen om de een of andere reden niet werd ingekocht. 3. De inkoop-verruiming niet geldt voor diensttijd voor 1 Juli 1922. In koop van diensttijd door voor 1 Maart 1942 ontslagenen kan in be paalde gevallen alsnog een uitzicht openen op uitgesteld pensioen, dan wel alsnog recht op pensioen .doen ontstaan. Het indienen van een ver zoek oim. inkoop is daartoe voldoen de, wanneer reeds voor 1 Maart 1942 een pensioenaanvrage bij den pen sioenraad werd ingediend. Deze be hoeft dan <niet te worden herhaald. 'Is zulk een aanvrage nog nimmer ingediend, dan moet tegelijk met het verozek en* inkoop eene (onge zegelde) pensioensaanvrage worden ingezonden. ,Voor gepensiotnneerden kan de als nog mogelijk geworden inkoop ver hooging van pensioen tot gevolg jheb- ben. Deze verhooging behoeft niet uitdrukkelijk te worden gevraagd. Zij geschiedt door den pensioenraad op grond van het verzoek om inkoop. In het bijzonder voor hen, die voor 1 Maart 1942 ontslagen zijn, is het met het oog op de spoedige rege ling of verhooging van hun pensioen, dus van veel belang, dat zij hun ver zoek om inkoop zoo spoedig moge lijk aan den pensioenraad zenden. Eveneens is spoedig handelen var. belang voor hen, die op of na 1 Maart 1942 ambtenaar werden en voor wie de inkooptermijn van 3 maanden reeds gedeeltelijk is ver streken. Gepensionneerd weduwen en wee- zen kunnen aan de nieuwe regeling geen rechten ontleen en. VRIJDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gr.pl. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.15 Ochtendgymnastiek. 8.25 Gr.pl. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. 10.Amuse mentsorkest, solisten en Omroep-man- nenkoor (opn.). 11.Voor de kleuters. 11.20 Sylvestre-Trio. 12.Orgelconcert en zang. 12.40 Almanak. 12.45 'BNO: Nieuws- en econ, ber. 13.Productie slag. 13.15 Salonorkest. 14.Groninger Orkehvereen., solist en gr.pl. 16.— Cyclus „Vier groote zendelingen". 16.20 Gr.pl* 16.45 Viool met pianobegel. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Gr.pl. 18.Sport- wetens waardigheden. 18.20 Gr.pl. 18.35 Neerlands stem van het Oostfront. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19.BNO: Leidende staatslieden schrijven. 19.15 Gr.pl. 19.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 20.15 Roemeensch orkest Gregor Serban. 20.45 Luisterspel. 21 Salonorkest (opn.). 21.45 BNO: Nieuws ber. 22.BNO: Binnenl. economisch praatje. 22.10 Orgelspel (gr.pl.). 22.25 Rococo-octet (opn.). 22.5524.Gr.pl. HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15—3.45 Zie Hilevrsum I. 8.45 Gr.pl. 10.Morgen wijding. 10.15 Pianovoordracht. 10.40 We gaan naar de markt. 11.Zang met pianobegeleiding, en pianosolo (opn.). „Maar Hoogheid!" De kapitein scheen wanhopig. „Wat moet ik te gen uw gezelschap zeggen?" „Ik beveel, d.at men mij met rust laat", zei Duanne beslist. „Ik ben van plan kamers te nemen in dit hotel, laat mijn bagage- hier naar toe brengen geen personeel, ik ben Fred Duane, een doodgewone particulier en wil hier een paar we ken uitrusten. En hiermee is de audiëntie afgeloopen!" Hoogheid, pardon, -meneer Duane, dat is geen hotel, maar een besloten club". De kapitein scheen een geluk kigen inval te hebben. „Ze nemen daar geen gasten, de dames en hee- ren verhuren geen kamers!" De dames van de Kidd-eilanden waren het daarmee echter niet eens. Zij mengden zich opgewonden in het gesprek. „Natuurlijk kan die meneer hier als gast logeeren", werd den kapi tein uit verschillende monden te gelijk toegeroepen. Bij wijze van dankbetuiging maak te Fred Duane een elegante buiging. „Dank u, dames, ik neem uw vriendelijk aanbod gaarne aan. Wij zullen gezellige dagen hebben. Als OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Verbod van nieuw Inzaaien met gras van boomgaarden. De Productie-Commissaris voor den Tuinbouw te 's-Gravenhage, maakt aan de telers van fruit bekend, dat het verboden is den ondergrond in boom gaarden met gras nieuw in te zaaien, alsmede dat zij verplicht zijn dezen grond met land- en/of tuinbouwgewas- sen te blijven betelen, of indien dit laatste tot heden om welke reden ook niet geschiedde, terwijl de mogelijkheid wel aanwezig is alsnog voor de teelt van voedingsgewassen zorg te dragen. Ontheffing van het bovengenoemde verbod, alsmede van de verplichting tot het telen van land- en/of tuinbouw producten kan, indien de teler van oor deel is, dat deze voorschriften door cultuurtechnische omstandigheden in zijn boomgaard niet uitvoerbaar zijn, wor den aangevraagd bij den rijkstuinbouw- consulent, in wiens ambtsgebied het fruittteeltbedrijf gelegen is. Voor het telen van warmoezerijge- wassen en vroege aardappelen anders dan voor eigen- en/of gezinsverbruik dient een bijzondere tuinbouwteeltver gunning voor 1942 te worden aange vraagd bij de afdeeling Tuinbouw van de Prov. Landbouw-Crisis-Organisatie. De op deze vergunning geteelde pro ducten moéten overeenkomstig de voor schriften van de Nederlandsehe Groen ten- en Fruitcentrale ter veiling worden aangevoerd en aldaar worden verkocht. De geteelde landbouwproducten moe ten te zijner tijd worden ingeleverd, overeenkomstig de aanwijzingen van de Provinciale Inkoopcentrale voor Akker bouwproducten. Vervoer oude rubber. In verband met het feit, dat nog her haaldelijk vervoerders weigeren par tijen oude rubber, bijvoorbeeld oude rijwiel- of autobanden e.d., ten vervoer aan te nemen, omdat daarbij geen ge- leidebiljet kan worden overgelegd, ves tigt de directeur van het Rijksbureau voor Oude Materialen en Afvalstoffen er nogmaals de aandacht van belang hebbenden op, dat voor het vervoer van oude rubber geen geleidebiljet meer noodig is, sedert het in werking treden der Oude Materialen- en Afvalstoffen- beschikking no. 5/41. De teelt van klaverzaden. Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat de teelt van klaverzaden van 7 April 1942 af slechts zal zijn toegestaan, wan neer dezè teelt wordt gesteld onder controle van den Nederlandschen Alge- meenen Keuringsdienst. Al het inland- sche klaverzaad zal dus door den N.A.K. gekeurd en geplombeerd moeten wor den. Dit wil echter niet zeggen, dat al het geplombeerde zaad ook als volledig N. A. K.-zaad zal worden beschouwd. Zaad, niet afkomstig van door den N. A. K.-goedgekeurde partijen, zal in een lagere prijsklasse vallen, dan het zaad, waarvan de herkomst wel bekend is. Daar thans de tijd van uitzaai voor klaver, welke in 1943 zaad zal geven, nadert, kunnen de telers, die in 1943 klaverzaad willen oogsten, reeds thans hiermede rekening houden door voor den uitzaai van volledig door den N. A. K.-goedgekeurd, van een certifi caat voorzien, klaverzaad gebruik te maken. Het hiervan gewonnen zaad kan dan als volledig N. A. K.-zaad worden gekeurd en valt dan in een hoogere prijsklasse. Aanbeveling verdient bij den uitzaai gebruik te maken van klaverzaad, voor zien van het blauwe landrascertlficaat van den N. A.'K. Geen motorbrandstof voor graanmaalers. Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat er niet op mag worden gerekend, dat aan de landbouwers voor de kleine motoren, welke gebruikt worden voor het aandrijven van het loopende werk van een graanmaaier, in het komende seizoen motorbrandstof zal kunnen wor den toegewzeen. Landbouwers, die dergelijke graan- maaiers hebben, wordt dus dringend aangeraden tijdig maatregelen te nemen om deze straks te kunnen gebruiken zonden gebruik van motorbrandstof. 11.35 Gr.pl. 12.Orkest Malando en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Gevar. jniddagprogr. 15.Voor de vrouw. 15.45 Gr.pl. 16.„Liedjes uit Italië", gr.pl. 16.30 Gr.pl. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Omroeporkest. 18.15 De Heeren van der Aa en Boom, zaken lieden, aan het Voord. 18.30 Reportage. 18.45 Gr.pl. 19.Musette-orkest en so liste. 19.30 BNO: Nieuwsber. 19.40 Spie gel van den dag. 19.50 BNO: De Jor- daner- vertelt over sociale nooden. 20. BNO: Eng. uitzending: „Hollands poli tical aspects". (Voor de Radio-Centrales: Gr.pl.). 20.15 Rotterd. Philharmoniscji orkest en soliste. 21.Boekbespreking. 21.15 Rotterd. Philharmonisch Orkest en soliste. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22. Gr.pl. 22.1022.15 Avondwijding. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. de Astra weer voorbij komt, kan zij mij afhalen". De kapitein zuchtte bedrukt. „Zooals u beveelt. Hoogheid, ik wil zeggen, zooals u wenscht, me neer Duane". Hij gaf een bevel, de inlanders diyvden de boot van het strand en dë*'boot voer weg, terwijl Duane zich naar de bar van het clubhuis begaf. De jongelui op het strand ston den er besluiteloos bij. Jawel, zij stonc^n nu allemaal rechtop, geen van allen had langer willen blijven liggen. „Wij moeten hem verwelkomen", zei Eveline Brent, maar officieel. In badpak gaat dat niet. En we moe ten allemaal meneer Duane tegen hem zeggen, een prins is erop ge steld als je zijn incognito respec teert". Sam Garragan, was de eenige, die niet enthousiast was over den nieu wen gast. Hij wreef zich hier en daar nog over zijn ledematen. „Die houdt er grepen op na! Ik zou wel eens willen weten, waar hij die heeft geleerd". (Wordt vervolgd). 15 April- hoopt de Heer A. KLOOSTER, den dag te herdenken: dat hij VIJFTIG JAAR bij' de firma m dienst is. Wij eeren hem als een toegewijd medewerker. Gelegenheid tot gelukwenschen vain half één tot twee uur in Huize' „St. Augustinus", Emmastraat Alkmaar. Fa. P. TH.' YPMA, Langestraat 69. Het bestuur, Raad van Toezicht en kassier der Coöp. Boerenleenbank „Warmen- huizen" geven met leedwezen kennii® van het overlijden van den Heer in den ouderdom van 75 jaar. - De overledene was mede oprichter onzer bank in 1912 en vanaf 1917 voorzitter van het Bestuur. Met groote toewijding heeft hij steeds de belangen der Bank behartigd, zijn nage dachtenis zal bij ons in dank bare herinnering blijven voortleven. Warmenhuizen, 8 April 1942. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming onder vonden na het overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder B. v. d, BERG—DE BOER, K. v. d. BERG. N. W. v. d. BERG. Alkmaar, 9 April 1942. Zeglis 23. Voor de vele blijken van be langstelling bij onze verloving ontvangen, zeggen wij vriendelijk dank. LIEN HENKE en 1 JAN PRONK. Alkmaar, April 1942. Ul-L Gevraagd wegens huwelijk van het tegenwoordige: voor dag en nacht. Mevr. J. KOMMER, Stationsw. 40. gevraagd voor de morgenuren of hulp voor 3 a 4 ochtenden. KROON, Lyceumstraat 42. Gevraagd: voor verstel- en stopwerk 3 ■middagen per week. Brieven onder letter D 269 bureau van dit blad. plm. 30 j., z. k., liefst :hr. begin selen, in „klein gezin, z. k. waar vrow -ontbreekt. Brieven onder letter N 278 bureau van dit blad. GEVRAAGD: EEN FLINK DAGMEISJE, P.G. KOORSTRAAT 13. Gevraagd NET MEISJE d. dag. Mevr. v. d. MOLEN, Van Houtenkade 24. Gevraagd een voor schoonmaken en onderhou den van een kantoor. Brieven let ter P 280 bureau van dit blad. gevraagd voor de morgenuren, flink loon. Adres te bevr. ifcur. van dit blad voor leerling le klasse gymnasium met toezicht' op huiswerk. Brieven roeit uitvoerige inlichtingen onder letters CLE, Boekhandel TRAP MAN N.V. Schagen. Voor direct gevrahgd Aanm. tot 6 uur. HET MODEHUIS, v. KEULEN-FRANKE, Houttil 60. Mevr. LEDEBOER, Komlaan 15, Bergen, vraagt zoo spoedig moge lijk een van 's morgen 7 X tot 's avonds 8 uur. SPOED. P.G. gevraagd dat zoo noodig zelf standig kan werken. Liefst van buiten. Hoog loon. Goede kost. Br. letter C 268 bureau van dit blad. Gevraagd: voor 3 ochtenden p. w. van 9-11. Br. letter P 258 bureau van dit bl. Geen salaris. Nette Wed,, ge vorderde leeftijd, P.G., biedt zich aan als Huishoudster, liefst bij Heer alleen. Brieven onder letter L 254 bureau van dit blad. GEVRAAGD. KLINKERT, Langestraat 93. Pagina 3. Juffr., mid. leeft., P.G., b. z. a. ai» by Heer alleen of kl. gezin. Om trek Alkmaar-Bergen. Brieven let ter O 257 bureau van dit blad. gevraagd, tevens voor de huis houding, niet ben. 18 jaar. OTSEN, Payglop 10. Aanmelden na 7 uur. Mevrouw v. d. FEEN DE LILLE vraagt zoo spoedig mogelijk voor d. en n. beslist zelfstandig k. koken en werken. Aanmelden na 7 u. Nassaulaan 9, Mevr. KOOPMAN, vraagt tegen Mei jonge Maandag 8 12 uur, Woensdag 8%5 uur 'en Vrijdag 8A12 uur. Aanmelden na 19% uur, Breeiaan 29, Bergen N.H. Gevraagd in kl. gez. zelfst. k. werken. Zondags vrij, flink loon bij geschiktheid: Aanb. 's avonds na 7 uur. MACL. PONTSTRAAT 37. Gevraagd tegen half Mei, wegens huwelijk der tegenwoordige zelfst k. werken en koken. HOOGVORST, Model vleesch- houwerij, Groet. GEVRAAGD uitstekend kunnende on- duleeren. H. v. d. WERF, Westerweg 48, Telefoon 3437. Mevr. SCHOONHOVEN, Scharloo la. v Mevrouw SAAL, Harddravers- laan 26, vraagt Gevraagd in klein gezin NET R. K. MEISJE, voor d. en n. leeft. c.a. 16 j. HOUBAER, G. Doustraat 14, Alkmaar. Gevraagd een van' 8 tot 4 uur. (Zondags vrljj of WERKSTER. KOORSTRAAT 21. WASSCHERIJ JORRITSMA. Voormeer 3, vraagt MEISJE voor den mangel en voor 2 dagen per week. Mevrouw KLUITMAN, Curtius- laan E 55, Blockhovepark, Heiloo, vraagt net m.l, biedt zich aan. Liefst klein gezin of Heer alleen. Brieven let ter R 281 bureau van dit bladi Gevraagd Goed vast loon, geen taiiefwerk, uitsluitend prima krachten komen dn aanmerking. Tevens gevraagd. Aanbiedingen onder letter U 284 bureau van dit blad:. Voor direct gevraagd voor magazijn en loopwerk, leef tijd 16 tot 20 jaar. Fa. GEBR. ROTGANS, Laat 81. aan huis gevraagd, type-werk, lichte administratie o. i. d. Br, letter J 252 bureau vam dit blad. Gevraagd een leeftijd 14 jaar, bij TH. BUIJS, Zandersloot No. 5, Alkmaar. Dame met eigen huis zoekt een Brieven onder letter S 260 aan het bureau van dit blad. TE HUUR AANGEBODEN GED. VAN EEN HUIS, best. uit kamer en kl. slaapkamer met gez. geibr. v. keuken, centr. stad. Zeer geschikt voor juffr. of echtpaar z. kinderen. Brieven let ter N 256 bureau van dit blad. Te huur gevraagd door echt paar met 1 kind, te Alkmaar of omstreken. Huur prijs ten hoogste 7 per week. Br. letter B 267 bureau van dit blad. TE HUUR GEVRAAGD: omgeving Alkmaar, geheele in-' vertaris wordt overgenomen. Br. letter M 255 bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 3