DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. EREENIGING Sovjet-aanvallen aan afgeslagen. het Oostfront De oorlog in Oost-Azië Britsche aanvallen op Cyrenaica verijde d. DE VOORSTELLEN VAN CRIPPS. De eerste Al-Indische regeering gevormd. OPROEP. DISTRIBUTIE-NIEUWS. De nieuwe bonnen. BEKENDMAKING. ten Jan Vos, schijnen en U FLIPSEN, den blinde Nelly, n aap, enz. enz. lagelijks vanaf OON VERHEY. US! oncert f 1.50. ïandel Klooster ndel De Haan, 164, SCHOORL tot 15 uur aan ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 83. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden-bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: 0.10«per m.M.,' minimum 14 m.M. f 1.40, elke 3 m.M. meer 0.35, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Direct.: C. Krak. Hoofdredact.: Tj. N. Adema. Vrijdag 10 April 1942 Duitsoh legerbericht. Hoofdkwartier van den Füh-rer, 9 April. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „In den centralen en Noordelijken sector van het Oostelijke front wer den enkele vrij krachtige aanvallen van den vijand afgeslagen. In de Fin- sche Golf stortten aanvallen dei- bolsjewisten op het door Duitsche en Finsche troepen bezette eiland Ty-' taersaari ineen. De vijand verloor bier 270 dooden. Aan de kust van de Kaukasus hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen overdag eri 's nachts havenwerken en een olieraffinaderij met succes aangevallen. In de periode van 31 Maart tot 8 April werden aan het Oostelijke front 133 vijandelijke pantserwagens kapotgeschoten. In Noord-Afrika mislukte een aan- val van vrij sterke Britsche verken ningstroepen op de Duitseh-Italiaan- sche stellingen in Cyrenaica. De luchtmacht heeft haar zware aanvallen op het eiland Malta met zeer groote uitwerking vcortgezet, Vliegvelden en militaire installaties, ravitailleeringsinstallaties, alsmede vijandelijke schepen werden door talrijke bomtreffers opnieuw zwaar beschadigd. Bij gewapende verkenning boven het Kanaal hebben" Duitsche jagers een Britsch patrouillevaartuig door bcfhmen beschadigd. "Aan de Engel- sche Zuidkust werd een radiostation met goede uitwerking gebombar deerd. Britsche bommenwerpers hebben jn den afgeloopen' nacht enkele ste den in het Noord-DuitsOhe kustge bied aangevallen. Vier vijandelijke bommenwerpers werden neergescho ten. Enkele Britsche vliegtuigen heb ben storingsvluchten ondernomen naar Oost- en Zuid-Duitschland. De strijd op het schiereiland Bataan. Sjanghai, 9 April (D.N.B.) De Tai- likoe Sjimpo meldt in een extra be richt van het front op Bataan, dat de opperbevelhebber der Ameri- kaansche troepen op de Philippijnen fcehoorende schiereiland Donderdag ochtend om wapenstilstand verzocht heeft. De Japansche opperbevelheb ber heeft den Amerikaanschen com mandant uitgenoodigd, zich voor een bespreking van de bijzonderheden der capitulatie naar Ramao aan den Oostelijken oever van het schier eiland te begeven. De staking van het verzet. Stockholm, 9 April (D.N.B.) Na dere te Washington ontvangen be richten bevestigen, naar de Britsche berichtendienst van daar meldt, dat de Amerikaansche troepen op Ba taan him verzet hebben gestaakt. Na een nieuwen Japanschen aanval op de nieuwe verdedigingslinie der Amerikaansche troepen heeft de op perbevelhebber op de Philippijnen, generaal-majoor Wainwright, een bericht naar Washington gezonden, waari gezegd wordt, dat „de tegen aanval wegens algeheele lichamelij ke uitputting der troepen is mis lukt." Rouw in de Ver. Staten. Stockholm, 9 April (D.N.B.) De commentator van den omroep te Boston, Volney Hurd, heeft ver klaard, dat het verlies van het schiereiland Bataan de bevolking der Ver. Staten met rouw vervult. De Japanners kunnen thans zeer ve le goede troepen voor andere oor- logstooneelen vrijmaken en dit kan ergens den doorslag geven. „Wij moesten", aldus Hurd, „en moeten ook in de toekomst door een lang, donker dal van lijden, alvorens wij de eindoverwinning behalen. Mijlpa len op dezen weg zijn Duinkerken. Hongkong, Singapore en thans Ba taan". Bekendmaking door Stimson. Stockholm, 9 April (A.N.P.) De Engelsche nieuwsdienst meldt uit Washington, dat de minister van oorlog, Stimson, op de persconferen tie heeft bekendgemaakt, dat de troepen van Wainwright op het schiereilandBataan 36.853 man had den bedragen, van wie het grootste deel gesneuveld of gevangen geno men is. Roosevelt heeft Wainwright ge machtigd, aldus Stimson, alle noo- dige besluiten te nemen. Volgens Stimson zijn sedert 11 Jan. pogingen gedaan om den Ame rikaansche troepen op de Philippij- en oorlogsmateriaal te zenden. Een deel van dit materiaal heeft Corre- gidor en Bataan ook bereikt, doch voor elk daar aangekomen schip zijn er twee verloren gegaan. Derhalve hadden de verdedigers weliswaar voldoende munitie ontvangen, doch was de ravitailleering niet meer vol doende geweest. Japanners naderen olievelden van Birma. Bern, 9 April (D.N.B.) United Press meldt uit New-Delhi, dat ne gentig procent "der oliebronnen, die den geallieerden in het gebied van Oost-Azië ter beschikking staan, thans door de Japansche aanvallen in Birma ernstig bedreigd worden. De Japanners staan nog slechts 80 km van de petroleumgebieden ver wijderd. Alles duidt erop, dat de tacb tiek der verschroeide aarde zou wor den uitgevoerd. CORRUPTIE BIJ NEW YORKSCHE POLITIE. Madrid, 10 April (DNB). De New Yorksche politie is gewikkeld in een openbaar schandaal, zoo wordt uit New York gemeld. 49 politieagenten worden door den officier van justi tie ervan beschuldigd' zwijggeld te hebben aangenomen van syndicaten van verboden geluksspelen. De syn dicaten Werken met een kapitaal van 100 millioen dollar en beschik ken over talrijke verborgen speello kalen, vooral in het stadsdeel Brook lyn. Het syndicaat betaalde aan iede- ren politieagent, die thans béschul- digd wordt, per jaar een zwijggeld van 1 millioen dollar. Dienst aan moeder en kindf. Dienst aan het Volk. Nederlandsche Volksdienst, Italïaansch legerbericht. Rome, 9 April (Stefani.) Het Ita- liaansche legerbericht van hede.n luidt als volgt: Vijandelijke tegenaanvallen op stellingen, die kortgeleden door ons bezet zijn aan het front in Cyre naica, zijn afgeslagen. Tijdens een vijandelijken aanval op het garni zoen van Djalo is een Engelsch vliegtuig neergeschoten. Alexandrië is opnieuw gebombardeerd door for maties van onze luchtmacht en van de Duitsche met resultaten van ge controleerde doeltreffendheid. Duit sche luchtstrijdkrachten hebben energieke aanvallen uitgevoerd op talrijke doelen op het eiland Malta, in het bijzonder op de vliegvelden van Luka en Venezia, benevens op de vlootbasis La Valetta. Een oor logsschip werd getroffen, een schip van kleine tonnage werd onder mi- trailleurvuur. genomen en vloog in brand. - DE BRITSCHE VLOOTVERLIEZEN. Stockholm, 4) April. (A.N.P.) Voor den Britschen "omroep heeft de com mentator Patrick Dacy verklaard, dat het verlies' van twee goede krui sers als de Dorsethire en de Cornwall een nieuwe zware slag is voor een vloot, die „numeriek nooit tegen den vjjand opgewassen kan zijn". Als er nu nog iemand zou vragen, waarom Engeland geen grootere vloot naar Oóst-Azië kan sturen, zou het ant woord volkomen duidelijk zijn. Het is hetzelfde antwoord, dat mefi den mensch moet geven, die spreken, over de vorming van een tweede front: Engeland vecht reeds aan vijf of zeven fronten of is daar althans gebonden. Alles hangt af van de verbindingen ter zee. Bovendien is hier niet alleen sprake van het zen den van troepen en materiaal. Dit materiaal moet ook eerst in het bin nenland geproduceerd worden. DE LUCHTSTRÏJD AAN HET OOSTFRONT. Berlijn, 9 April. (D.N.B.) Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gisteren een bolsjewistische haven aan de kust van de Kaukasus aan de Zwarte Zee gebombard -erd, zoo deelt het opperbevel der weermacht mede. Ondanks fel afweergeschut bereik ten de gevechtsvliegtuigen met tal rijke bommen het binnenste haven gebied. In een olieraffinaderij ortt- stonden -na zware bomtreffers om vangrijke branden. Duitsche gevechtsvliegtuigen heb ben gisteren do haveninstallaties van Tobroek aangevallen, aldus meldt het opperbevel der weermacht. In scheerviuchten werden d^ bommen geworpen op de kadeinstallaties en materiaalopslagplaatsen. Bij het weg vliegen zagen de Duitsche vliegers branden in 'de opgegeven doelen. In de Marmarische woestijn werden Britsche autocolonnes doeltreffend met boordwapens bestreden. DE COMMISSIE TOT VERDELGING VAN RATTEN IN WEST-FRIESLAND onder yporzitterschap van den bur- gêmèester van Midwoud, den heer J. H. Avis, is in samenwerking met den Plan- ■tenziektenkundigen Dienst begonnen met de werkzaamheden. Het uitleggen van gif onder de pannen van één der schuurtjes. (Polygoon-Kuiper) •DE NIEUWSTE ENGELSCHE KULTUUR-SCHANDDAAD. Engelsche vliegers vernielden onvervangbare, wereldberoemde Duitsche kuituurgoederen in de oude Hanzestad Lübeck. Men ziet op onze foto het Museum en de Dom. (Hoffmann-P.K. Wundshammer) TIJDENS EEN OPDRACHT IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE AAN BOORD VAN EEN ITALIAANSCHE EENHEID. Aan de apparaten. (Luee-Holland) Stockholm, 9 April (D.N.B,.) Naar de Britsche berichtendienst uit New Delhi meldt, is Cripps voornemens, het resultaat van zijn missie in'indië Vrijdag bekend te maken. Cripps telefoneert met Churchill. Stockholm, 9 April. (A.F.I.P.) Het agentschap. Reuter deelt mede, dat sir Stafford Cripps eqft telefonisch gesprek met Churchill^leeft gehad, waarin hij hem op de hoogte heeft «ebracht van de weigering van het (tongres inzake de nieuwe Britsche voorstellen. Hij verklaardfle alle middelen, waarover hij beschikt, te hebben uitgeput, niets meer te kun nen beginnen en op instructies te wachten betreffende zijn terugkeer. Hij vroeg "tevens of Churchill hem de toestemming wilde geven om een nieuwe formule te zoeken voor de oplossing van het' vraagstuk der landsverdediging. Aan den anderen kant heeft Washington aan kolonel Johnson' gevraagd druk uit te oefe nen op sir Stafford Cripps en op het congres, opdat de Engeïsch-Indische onderhandelingen voortgezet zouden worden. Onderhoud tusschen Nehroe en Johnson. Bangkok, 9 April. (D.N.B.) Heden morgen heeft een nieuw onderhoud plaats gehad tusschen Pandit Nehrqe en kolonel Johnson, dat. een uur duurde. Later bracht Johnson een bezoek aan Cripps, met wien hij een onderhoud van tien minuten had. Bovendien zijn heden de commissies van het pan-Indische congres- en van de pan-Indische Moslemliga weer bijeengekomen. Men verwacht, dat de beide commissies morgen of uiter lijk Zaterdag een definitieve beslis sing zullen nemen. Telegram van Cripps aan de Hindce-Mahasabha. Stockholm, 9 April. (A.N.P.) Naar de Britsche berichtendienst uit New Delhi meldt, heeft sir Stafford Cripps een telegram gezonden aan den voorzitter van de Hindce-Ma hasabha, Savarkar, waarin hijde vraag stelde of de Mahasabha bereid was om toe te treden tot de natio nale regeering van Britsch-Indië op grond van de regeeringsvoorstellen. Volgens dezelfde brqn zouSavar kar door bemiddeling van den gou verneur van Bombay, wien hij van middag een bezoek bracht, geant woord hebben, dat de Mahasabha bereid was om toe te treden tot de nationale regêering, ofschoon zij haar oppositie handhaafde tegen het Britsche voorstel, dat den provinciën toestaat buiten de Indische unie te blijven. Amerika en Indië. Lissabon, 9 April. (A.N.P.) Vol gens Nehroe hebben de Indiërs zich van Amerikaansche zijde vele pree- ken en tal vah adviezen moeten la ten welgevallen. Nu en dan kon men daarin dreigementen vernemen voor het geval, dat Indië deze adviezen niet wil aanvaarden. De Indiërs zijn evenwél niet aan de bescherming van eenigerlèi land of volk gewend en zij baseeren hun politiek niet op preeken of dreigementen. Ook heb- DE TOESTAND OP MALTA. Genève, 9 April. (D.N.B.) De luchtvaartcorrespondent van de Dai ly Express schrijft, dat Malta na reeds 16 da'gen met toenemende hevigheid door de bommenwerpers der spiimogend'heden wordt aange vallen. In 'dien tijd heeft geen énkel Britsche convooi het eiland kunnen aandoen, zoodbt Malta een ernstige crisis doormaakt. Men heeft in Engeland niet over het hoofd gezien, aldus vervolgt hij, dat in het communiqué, Dinsdag uit gegeven door het opperbevel op Malta, wordt gesproken van her haalde luchtaanvallen op vliegvel den, zonder dat iets wordt gezegd over een afweeractie der op het eiland gestationneerde jachttoestel- len. Het schijnt dus, dat het afweer geschut de eenige verdediging is. waaroyer Malta nog beschikt. De correspondent acht het zeer wel mogelijk, dat de vliegvelden op Malta ten gevolge van de onophou delijke luchtaanvallen, tijdelijk voor de Britsche luchtmacht onbruikbaar zijn geworden. Malta maakt thans zoo ernstige dagen door, dat men nog niet weet, hoe-en of het die wqj zal overleven. EEN VERKLARING VAN LAVAL. Parijs, 9 April. (D.N.B.) Laval heeft in een interview voor de Matin verklaard, dat hij in zijn besprekin gen met maarschalk Pétain een uit eenzetting heeft gegeven van den ernstigen toestand, waarin Frankrijk op heV oogenblik verkeert. f Hij had noch 'de macht verlangd, noch om een ministerportefeuille verzocht. Hij had slechts den maarschalk reken schap gegeven van zijn besprekingen en was daarna naar huis gegaan. Frankrijk, verklaarde Laval, be vindt zich door de uitvluchten van bepaalde personen in een moeilijke positie. Zelfs wanneer in Frankrijk de fouten, die zich de laatste 18 maanden hebben opgestapeld, zou den worden verholpen, komt toch de vraag op, of het nog tijdig genoeg is „om het land te redden". Als de we- deropkomst van Frankrijk onmoge lijk zou blijken, zouden de slacht offers van deze fouten in de eerste plaats Franschen zijn. Het is te ho pen, zoo besloot Laval, dat de ver antwoordelijke lieden» dit goed be seffen? Aardbeving geregistreerd. (Ste fani). - De directeur van het obser vatorium te Florence heeft medege deeld, dat Woensdag om 16.53 uur en 47 secondten een hevige aard beving is opgeteekend, waarvan het epicentrum zich op 9400 kilometer afstand bevindt. bén zij op niemand een beroep ge- daaq en niet 'om interventie ge vraagd. Zij hebben Roosevelt niet verzocht zich in de Indische proble men te mengen. De Indiërs beseffen, dat de lasten die Indië heeft te dragen, alleen door zijn bevolking moeten worden ge dragen. De Indiërs hébben deze las ten ondanks de macht van een groot Empire dö laatste 22 jaar gedragen en óndanks narigheid en straffen niet gebukt voor een sterkere macht. Sjanghai, 10 ApriL (D.N.B.) Naar uit Delhi gemeld wordt, is tusschen Engeland en Indië een overeenkomst bereikt, waar door de eerste al-Indische natio nale regeering wordt gevormd. De overeenkomst bepaalt, dat een Indische minister belast wordt met de landsverdediging. Uitgezonderd zijn de strategie en de tactiek, dil in handen worden gelegd van een Britschen oppervelhebber. Een officieel communique wordt Vrijdagavond of Zaterdag verwacht. Naar verluidt, heeft de persoon lijke vertegenwoordiger van. Roose velt in foelhi, kol. Johnson; een be langrijke rol gespeeld ",bij de tot standkoming van het accoord. JAPANNERS BRENGEN TWEE BRITS CHE KRUISERS TOT ZINKEN. Tokio, 9 April. (D.N.B.) Het kei zerlijke hoofdkwartier heeft Donder dagmiddag om '5 uur bekendgemaakt, dat Japansche strijdkrachten in den loop der vlootoperaties op den Indi- schen Oceaan tot den 7en April een Britschen kruiser van de Londen- klasse (9850 brt) en een van de Cronwall-klasse 10.000 brt.) tot zin ken hebben gebracht. Voorts hebben zij 44 koopvaardijschepen hetzij be schadigd, hetzij tot zinken gebracht, alsmede 6Ovvijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Bij de koopvaardijschepen betreft het 21 vaartuigen met een inhoud van bijna 140.000 brt., die tot zinken gebracht zijn en 23 met. een inhoud van bijna 102.000 brt., die zwaar be schadigd zijn. Drie loodsen, eenreparatiewerk plaats en andere belangrijke installa ties van den vijand, zijn ernstig be schadigd. Bij de operaties verloren de Japan sche strijdkrachten 5 vliegtuigen, leden echter geen schade aan oor logsschepen. 4 Jonge s«\cialisten in Nederland. De geweldige strijd in het Oosten van Europa is het begin -van een nieuw Europeesch tijdperk. Tot nu toe hebben de Europeesche volken zich zoo druk bezig gehouden met de exploitatie hunner overzeesche bézittingen, dat in de geweldige uit gestrektheden van het Russische ge bied een aan de cultutir en Europa vijandige macht kon opstaan, die uit haar minderwaardigheid al het groote en hoog-ontwikkelde, kortom dus de hooge trap van Beschaving der Europeesche volken, moest be strijden. Zonder in de toekoms.t de gedachte prijs te geven,-dat Europa als het hart van de wereld het recht en de taak heeft, uitgestrekte over zeesche ontginningsgebieden zijn eigen te noemen, ontstaat reeds thans de gebiedende noodzaak, het Oosten van Europa a^s het dichtst bijzijnde gebied voor kolonisatie en ontginning opnieuw op te bouwen. Dit is vooral een doel voor de jeugd van de Germaansche volken. Het grootste deel van deze jeugd staat thans als Duitsch soldaat of Vlaamsch, Nederlandsch, Deensch, Noorsch en Zweedsch vrijwilliger met de wapens in de hand inhet Oosten en vecht tegen de bolsjewis tische heerschappij, die tot nu toe haar land als basis voor de wqjpld- revolutie gebruikte. •Er zijn echter vele jonge kame raden, die thans nog niet oud ge noeg zijn om zelf deel van dit solda- tenfront uit te maken. Ieder hunner kan echter een deel worden van een tweede strijdfront, dat zich tot taak stelt, den bodenri in Oost-Europa te bewerken: Dezelfde mogelijkheid tót médewerking aan deze taak bestaat in overeenkomstigen 'vorm ook voor onze meisjes. Duizenden Duitsche jongens en meisjes doen reeds thans als vrijwilligers voor den landdienst, tezamen met jongens en meisjes uit de overige Germaansche landen, die zich „vrij willig hebben opgegeven, dienst op de velden en akkers in Oost-Europa. Zij derponstreeren daardoor niet alleen den strijdvaar- digen geest eener nationaal-socialis- tische jeugd, doch hebben tijdens hun werkzaamheden onder deskun dige leiding ook de mogelijkheid,' zich in het boerenbedrijf te bekwa men. Velen hunner zullen zelfs vrijwillig in het Oosten blijven, nieuw land krijgen en zoo van hun harden arbeid meer profijt trekken dan de jongelui van vroegere gene raties, die de enge ruimte der Euro peesche landen ontvluchtten en in andere werelddeelen prestaties vol brachten; die zoo vaak hun land niet ten goede kwamen. In het niefiwe Europa zal echter ieder de moge lijkheid krijgen, zijn arbeid, zijn bekwaamheden en zijn kracht in de grooter geworden Europeesche ruimte in een nieuwe Europeesche gemeenschap en daarmede voor zijn eigen land te gebruiken. Daarom, nationaal-soeialistische jongens en meisjes, meldt u aan als vrijwilliger van den landdienst. VAN GEELKERKEN. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. VERDUISTER GOED ZON 19 April onder: 20.28 11 April op: 6.54 MAAN 10 April op:' 4.49 onder: 14.44 15 April Nieuwe Maan. 's-Gravenhage, 10 April. Op de bonnen 19 zullen de volgende week de gebruikelijke rantsoe nen brood, vleesch en aardappe- pelen verkrijgbaar zijn. Voorts is voor het koopen van boter of margarine, in de perio de van Zondag 12 tot en met Maandag 20 April eveneens bon 19 aangewezen. KRING OUDORP. De nieuwe toeslagkaarten voor zwaren arbeid enz. zullen in den dis tributiekring Oudbrp worden uitge-- reikt tegen overlegging van een in gevuld formulier MD 47 als volgt: Oudorp: op Zaterdagmorgen 11 April in café Morsch; Scher mer horn: op Zaterdagmiddag 11 April ter secretarie; U r s e m: op Dinsdag 14 April van 25 uur in café Mulder; Oterleek:«pDon derdag 16 April in café Renses. De uitreiking van de kaarten heeft als volgt plaats: o u d o f p: op Maan- dag 13 April van 912% uur in café Morsch; Schermerhor n: op Dinsda.g 14 en Woensdag 15 April van 9%—12% uur ter secretarie; Ursem: op Donderdag 16 en Vrij dag 17 April van 9J4—12% uur in café Mulder; Oterlee k: op Zaterdag 18 April van d%12% uur in café Renses. Keuring van Duitsche dienstplichtigen. 's-Gravenhage, 9 April. Alle man nelijke Rijksdilitschers -geboren in de jaren 1908 en 1909, alsmede alle mannelijke Rijksduitschers geboren in 1924 en zij, die geboren zijn in de jaren 1910 tot en met 1923 voor zoo ver zij nog niet gekeurd zijn, moeten zich melden op de volgende plaatsen: a) in de provincies Zuidholland en Zeeland bij de Wehrmachtkomman- dantur den Haag, Lange Voorhout 38 op 21/4/42 voorm. 8.30 uur let ters A—M; op 22/4/42 voorm. 8.30 uur letters NZ. Bovendien de officieren met bij zondere schriftelijke opdracht, alle letters en geboortejaren in geheel Nëderland op 20/4/42 voorm. 8.30 u. b) uit de provincie Noordhollands in Amsterdam-O, school Iepenweg 13, op 23/4/42 voorm.- 8.30 uur let ters AJ; op 24/4/42 voorm. 8.30 uur letters KQ; op 25/4/42 voorm. 8.30 uur letters RZ. c) uit de provincies Friesland, Groningen, Drente en Overijssel: bij de Wehrmachtkommandantur Zwolle, Roijensingel 13, op 27/4/42 voorm. 8.30 uur letters Aop 28/4/42 voorm. 8.30 uur letters P—Z. d) uit de provincies Gelderland, Utrecht en Noordbrabant bij de Ortskommandantur 's Hertogen bosch, Julianaplein 2, op 30/4/42 voorm. 8.30 uur letters AH; op 1/5/42 voorm. 8.30 uur letters IR; op 2/5/42 voorm. 8.30 uur letters S—Z. e) Limburg: bij de Wehrmacht kommandantur Maastricht, Vrijthof 46; op 4/5/42 voorm. 8.30 uur letters AE; op 5/5/442 voorm. 8.30 uur letters FH; op 6/5/42 voorm. 8.30 uur letters IL; op 7/5/42 voorm. 8.30 uur letters MP; op 8/5//12 voorm. 8.30 uur letters QS; op 9/5/42 voorm. 8.30 uur letters TZ. Zij die zich moeten melden, moe ten identiteitspapieren en twee pas foto's, grootte 37 x 52 mm., in bur- gerklee'ding zonder hoofdbedekking genomen meebrengen. Zij die een bril dragen moeten het recept van den oogarts meenemen. Het reisgeld 3e klasse wordt ver goed bij toonen van hét plaatsbewijs, bovendien wordt bij een afwezigheid van meer dan 8 uur uit de woon plaats consumptiegeld vergoed. De Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden. De commissaris-generaal voor het veiligheidswezen, *W. G. Rauter SS. Gruppenführer en luitenant- generaal der politie. „DE N.S.B. ANTWOORDT". 's-Gravenhage, 9 ApriL In het kwartiertje „de N.S.B. antwoordt" te houden op Zaterdag 11 April van 18.30 tot 18.45, via den zender Hil versum II, zal Ernst Voorhoeve, pro- tlagandaleider der N.S.B., de vraag van een luisteraar: „Waarom teke nen jullie er toch zoo vast op, dat Duitschland den oorlog wint" beant woorden. In het vervolg zal de propaganda leider der N.S.B. wekelijks op dit zelfde -uur vragen van luisteraars beantwoorden. Deze vragen kunnen worden ingezonden aan den propa- gandajeider der N.S.B., Maliebaan 31 Utrecht. Op het couvert dient aan de voorzijde, in den linkerbovenhoek, vermeld te worden: Radiovragen.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1