DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De verjaardag van Hitier. Succesvolle luchtaanvallen op Sebastopol en Kaukasische kust. De nieuwe Een gezond regeering in Frankrijk. Frankrijk is in het belang der nieuwe Europeesche orde. EEN GENIALE FIGUUR. OP BLilDE. DAGEN WINTERHULP ALKMAARSCHE COURANT. T\j.1 J li i 144ste Jaargang No. 91. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco^door hetjjeheele Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: f 0.10 per m.M., minimum 14 m.M. f 1.40, elke 3 m.M. meer f 0.35, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. loster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Direct.: C. Krak. Hoofdredact.: Tj. N. Adema. Maandag 20 April 1942 Duitsch legerbericht. Het Duitsche weermachtsbericht van 18 April luidt als volgt: Hoofdkwartier van den Führer. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „In het O. werden enkele plaatse lijke aanvallen van den vijand afge slagen. In de Zwarte Zee hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen een vijandelijk koopvaardijschip van 7000 ton tot zinken gebracht. In den centralen en N. sector van het O. front leverden eigen aanvals- operaties ondanks de zeer moeilijke terreingesteldheid successen op. De luchtmacht vernielde concentraties van troepen en pantserwagens van den vijand en deed doeltreffende aanvallen op de achterwaartsche ver bindingen der bolsjewisten. Bij de in het weermachtbericht van 16 April gemelde vernietiging van een vijandelijke gevechtsgroep wer den onderdeelen van het 33e bols jewistische leger verslagen en na ge vechten, die verscheidene dagen duurden, tegen een taaien, vijande lijken tegenstand, 45 plaatsén en rond 1000 kazematten veroverd. De vijand verloor hierbij meer dan 6000 gevangenen en 8000 dooden, 170 stukken geschut, 269 granaatwerpers en mitrailleurs, alsmede 10 vliegtui gen, die door formaties van het leger buitgemaakt of vernietigd werden. In de periode van 21 Maart tot 10 April 1942 verloor de bolsjewistische luchtmacht 872 vliegtuigen. Hiervan werden 631 in luchtgevechten en 95 door de luchtdoelartillerie neerge schoten, de rest op den grond ver nield. In dezelfde periode gingen aan het O. front 88 eigen vliegtuigen verloren. In het O. deel van de Middelland- sche Zee brachten Duitsche duikboo- ten van het Britsche ravitailleerings- verkeer een tankschip van 4000 ton, 6 transportzeilschepen, alsmede een bewakingsvaartuig tot zinken. Aan de Engelsche zuidkust werden door lichte Duitsche gevechtsvlieg tuigen overdag verscheidene haven installaties, des nachts door forma ties gevechtsvliegers de haven van Southampton aangevallen, waardoor zware schade werd aangericht. Britsche bommenwerpers hebben gisteren overdag onder krachtige be scherming van jachtvliegtuigen bo ven de bezette gebieden in het W. gevlogen. Door Duitsche jagers tot .den strijd gedwongen, verloren zij in hevige luchtgevechten 17 vliegtui gen, waaronder een aantal viermoto rige bommenwerpers. Hierbij heeft een tweede jachteskader in het W. zijn 1000ste overwinning in de lucht behaald. Gisteravond heeft een gering aan tal Britsche vliegtuigen industriëele installaties in Augsburg aangevallen. Er werd een gering aantal personen getroffen. De aangerichte materieele schade was eveneens gering. De luchtdoelartillerie schoot drie der aanvallende vliegtuigen neer. In den afgeloopen nacht wierpen Britsche vliegtuigen bommen op woonwijken in Hamburg. D'e burger bevolking leed verliezen aan dooden engewonden. Een aantal huizen werd vernield of beschadigd. De luchtdoelartillerie en nachtjagers schoten 7 der aanvallende bommen werpers neer. Zoodoende heeft de Britsche luchtmacht gisteren over dag en in den afgeloopen nacht 27 vliegtuigen verloren. Het legerbericht van 19 April luidt als volgt: „Succesvolle luchtaanvallen zijn gericht op de oorlogshaven Sebasto pol en haveninstallaties aan de Kau kasische kust. In den centralen en N. sector van het O. front hebben eigen aanvalsondernemingen nieuwe suc cessen opgeleverd. Op enkeip plaat sen heeft de vijand zijn aanvallen en overvallen tevergeefs voortgezet. Sterke formaties gevechtsvliegtui gen en duikbommenwerpers hebben overdag en des nachts de militaire installaties op het eiland Malta aan gevallen. Op de staatswerven van La Valetja, in ravitailleeringsinrich- tingen en opslagplaatsen "voor ben zine, torpedo's en munitie zijn door talrijke voltreffers van bommen zeer zware vernielingen veroorzaakt. De aanvallen op de vliegvelden Luca, Half ar en Kalafrana hebben bijzon der veel succes opgeleverd. Een aan tal vliegtuigen werd op den grond vernield of beschadigd. Formaties gevechtsvliegtuigen heb ben in den afgeloopen nacht de voor den oorlog belangrijke Britsche ha ven Grimsbey aangevallen. In groote maalderijen en dokinstallaties ont stonden zware branden en explosies. Na de in het weermachtsbericht van gisteren gemelde zware vlieg- tuigverliezen, die gestegen zijn tot 29 neergeschoten toestellen, is het Brit sche luchtwapen overdag noch 's nachts het rijksgebied binnenge vlogen. In den tijd van 20 Maart tot 10 April heeft het Britsche lucht wapen 273 vliegtuigen verloren, waarvan 97 in de Middellandsche Zee en in Noord-Afrika. In denzelf den tijd zijn in den strijd tegen Groot-Britannië 66 eigen vliegtuigen verloren gegaan. Vichy, 18 April (DNB). De nieu we Fransche ministerlijst is thans officieel bekend gemaakt. Leider van de regeering, tevens minister van buitenlandsche en binnenland- sche zaken alsmede van voorlich ting: Pierre Laval; staatssecretaris sen bij den regeeringsleider Benoist- Mechin en Fernand de Brinon. Staatssecretaris voor vooiiichting: Marion. Secretaris-generaal voor po litie: Bousquet, voor bestuurszaken in het'ministerie van binnenlandsche zaken: Hilaire. Staatssecretaris bij den regeeringsleider: admiraal Pla- ton. Minister van staat: Romier. Staatssecretaris voor oorlog: gene raal Bridoux. Voor marine: Auphan. Voor luchtvaart: generaal Jannekijn. Minister van landbouw en voedsel voorziening: Leroy-Ladurie. Staatssecretaris: Bonnafus. Minis ter van verkeer: Gibrat; van arbeid: Hubert Lagardelle; van gezin en gezondheidswezen: dr. Grasset; van financien: Pierre Catala; van justitie: Barthelemy; van kolniën; Brevie; van sport: kolonel Pascot en voor handelsverdragen: Arnaud. Behalve deze persohen is ook Guerard secretaris-generaal bij de regeering. Barnaud krijgt den titel van algemeen gedelegeerde voor de Duitsch-Fransche handelsbetrek kingen. Kolonel Pascaud krijgt den titel van commissaris-generaal voor de sport. De namep van de staats secretarissen voor industrieelepro ductie en luchtvaart moeten nog bekend worden gemaakt. Caziot, tot dusver minister van landbouw, die geen deel van het kabinet meer uit maakt, zal zich ook in de toekomst bezighouden met de kwesties inzake het boerenambacht. Besluiten van maarschalk Pétain. Vichy, 18 April (DNB). Heden middag is in „hotel De La Paix" door den nieuwen staatssecretaris voor de voorlichting, Marion, offi cieel bekend gemaakt, dat maar schalk Pétain tot de overtuiging was gekomen dat de tegenwoordige re- geeringsvorm niet meer in overeen stemming is met Frankrijks binnen- en buitenlandsche politiek. Aan ad miraal Darlan is het opperbevel' over de militaire strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht opgedragen, waardoor hij toegang heeft tot de zittingen van" den ministerraad. In het belang van een meer duurzame en doeltreffende mogelijkheid tot handelen is besloten een leider der Tegeering te benoemen. President Laval zal deze functie onder het hooge gezag van den leider van den staat op zich nemen, aan wien hij verantwoording schuldig is en dien hij rekenschap moet afleggen van zijn initiatieven en handelingen. Hij zal de actieve leiding van de buiten landsche en binnenlandsche politiek van Frankrijk op zich nemen en persoonlijk da functies aanvaarden van minister van binnenlandsche zaken, buitenlandsche zaken en van voorlichting. Wie is Laval? Parijs, 18 April (DNB). Pierre Laval werd 28 Juni 1883 te Chatel- don (Basse Auvergne) als vijfde kind van een hotelhouder geboren. In 1909 werd hü in de Parijsche balie opgenomen en in 1914 trad hij als afgevaardigde van het departe ment van de Seine actief in het po litieke leven. Van 1925 af nam hij onderscheidene portefeuilles waar in de meest uiteenloopende ministe ries. Als minister van buitenlandsche zaken onderteekende hij met Mus solini op 7 Jan. 1635 het verdrag van Rome, dat een nieuwe regeling bracht van de betrekkingen tus- schen Frankrijk en Italië. In 1936 trad hij met zijn geheele ministerie af en weigerde een nieuw kabinet te vormen, daar toen in Frankrijk het Volksfront heerschte. g Tevergeefs streed Laval voor een verstandige basis, waarop een Duitsch-Fransche samenwerking mo gelijk was, tevergeefs streed hij te gen de sancties en tegen de hulpver leening aan het roode Spanje. Na Frankrijks nederlaag werd hij be noemd tot staatssecretaris bij het vice-presidentschap. Op 28 October werd hij benoemd tot staatssecreta ris voor buitenlandsche zaken. In triges te Vichy waren de oorzaak, dat hij op 13 Dec. 1940 uit de regee- rinè werd gestooten. 27 Aug. 1941 werd op Laval een revolveraanslag gepleegd. Opperbevelhebber van de Fransche weermacht. Vichy, 18 April (DNB). In de Staatscourant wordt vandaag een wet gepubliceerd inzake de vorming van een opperbevel voor het leger, de vloot en de luchtmacht, dat ort- middellijk ressorteert onder het be vel van het staatshoofd. Het ministerie van landsverdedi ging is opgeheven. De bevoegdheden van dit ministerie zullen worden verdeeld onder de bevelhebbers van de weermachtsonderdeelen en de militaire staatssecretarissen. i>z führer raadpleegt in zijn hoofdkwartier een kaart van het strijdtooneel met Generaal Veldmaarschalk von Rundstedt. (Hoffmann) De Brinon ontvangt de pers. Parijs, 19 April (DNB). Staatsse cretaris de Brinon heeft meegedeeld, dat Laval Maandag een regeerings- verklaring zal afleggen. De eerste ministerraad zal dan in Vichy bij eenkomen. Een eerste bezoek van Laval aan Parijs kan aan het einde van (ffe week verwacht worden. Commentaar van'Vichy. Vichy, 18 April (DNB). In politie ke kringen alhier wordt de vorming der nieuwe regeering levendig van commentaar voorzien.De door Laval gevormde regeering onder scheidt zich zéér sterk van alle re geeringen, die sinds den wapenstil stand te Vichy elkaar zijn opgevolgd. Enkel en alleen het ambt van staats hoofd behoudt hetzelfde karakter en dezelgde bevoegdheden. Maarschalk Pétain behoudt geheele macht, die hem de nationale vergadering van Juli 1940 verleend heeft en met na me de eerste bevoegdheid t.w. den leider der regeering te kiezen. Darlan blijft de wettige opvolger van Pétain. De volmachten van Laval, zoo oü- derstreept men hier voorts in poli tieke kringen, zijn veel grooter dan in de regeeringscombinatie die op 13 December 1940' afliep. Het feit, dat de leider van land bouw en voedselvoorziening een ministerpost bekleedt en niet slechts de functie van staatssecretaris duidt er op, dat alle kwesties, die betrek king hebben op de landbouwpro ductie en de verdeeling der voe dingsmiddelen, de grootste belang stelling der regeering zqllen wek ken. De Duitsche meening over Laval. Berlijn, 18 April (ANP). Men geeft in de Wilhelmstrasse als zijn meening te kennen, dat de overne ming van de regeefing door Laval door de meerderheid van het Fran sche volk ongetwijfeld gunstig be groet zal worden, daar Laval tij dens zijn eerste ambtsperiode na den Wapenstilstand begrip heeft ge toond voor de gedachte van de nieuwe Europeesche ordening en zich ook tegen het communisme heeft gekeerd, waaraan de op hem gepleegde aanslag kan worden toe geschreven. Naar de meening van de Wilhelm strasse is het Laval ongetwijfeld duidelijk, dat hij weer van voren af aan moet beginnen en dat een zwa re taak hem wacht. In dezelfde kringen uit men de meening, dat Frankrijk op binnenlandsch politiek gebied van LavaL als man uit het volk diepgaande sociale hervor mingen en een ingrijpende bestuurs- vernieuwing, vooral met betrekking tot de reorganisatie, van het pro ductiewezen wachten. Duitschland zal Laval bij de uitvoering van deze taak niets in den weg leggen, daar een inwendige gezondmaking van Frankrijk in het belang van de nieu we Euroneesche orde is. Diplomatieke DNB-corres- pondent over Laval. Berlijn, 18 April (DNB). De di plomatieke correspondent van het DNB schrijft o.a.: Het probleem der nieuwe Fransche regeering moet ge zien worden in een ingrijpende ver nieuwing op moreel, sociaal en eco nomisch gebied, nu het proces der liquidatie van de derde republiek in halfheden is blijven steken en ten slotte in het zand dreigde te ver stikken, zooals het verloop van het proces van Riom aantoont. Uit deze in de eerste plaats binnenlandsche Fransche aangelegenheden zullen zich aan den anderen kant de bui tenlandsche politieke mogelijkheden kunnen ontwikkelen, welker resul taat zal worden bepaald door de verhouding, welke Laval en zijn medewerkers en met hen het Fran sche volk zullen weten te vinden ten aanzien/ van de mogendheden der nieuwe Europeesche ordening. Daar een innerlijk herstel van Frankrijk in het belang is van deze nieuwe ordqning^ heeft men in Duitschland voor de rol, die Laval op een moeilijk uur bereid was te aanvaarden, het begrip, dat hier el ke factor van ordening pleegt te vin den. REDEVOERINGEN VAN GöBBELS EN GöRING. Een rede van Göbbetls. Berlijn, 19 April (DNB). Minister dr. Göbbels heeft tijdens de plechti ge bijeenkomst der N. S. D. A. P. op den vooravond van Hitiers verjaar dag een rede gehouden. Hij wees o.a. op den zwaren winter, dien het Duitsche volk juist achter den rug heeft, om daarna de aandacht te vestigen op den Führer. Als wij thans aan den vooravond van zijn 53sten verjaardag de ge heele natie om de luidsprekers ver eenigen, aldus spr., is dit iets anders en veel meer dan een plechtigheid. Hier moet bevestigd worden wat alle Duitschers gevoelen en thans na drukkelijker dan ooit tevoren. Het is in zekeren zin de, vernieuwing van de trouw, die zoo millioenen malen door daden, offers, bloed en duizendvoudigen smartelijken dood is beproefd, dat zij geen woorden meer behoeft. Laten wij den Almachtige vragen den Führer voor ons te sparen, hem kracht te geven om zijn werk te ver meerderen, ons te versterken in het geloof, ons standvastigheid des har ten en geestkracht te verleenen en os volk na strijd en óffer de over winning te schenken om zoodoende den tijd in vervulling te doen gaan, dien wij hebben ingeleid. In danbaarkheid en tromft zenden wij den Führer onze groetgn. Front en vaderland voelen zich in dit uur als door een onverbreekbaren band verbonden. De Duitschers in de ge- he.ele wereld zijn vereenigd in den wensch, dien wij telkens weer aan den vooravond van zijn verjaardag hebben uitgedrukt in de woorden: Hij moge ons blijven, wat hij ons was en is: onze Hitier. Een oproep van Goering. Berlijn, 19 April (DNB). Ter ge legenheid van Hitiers verjaardag heeft rijksmaarschalk Goering een oproep aan het Duitsche volk uitge vaardigd, waarin hij ö.a. schrijft: In de luttele vredesjaren heeft Adolf Hitler een rijk geschapen, dat de bewondering der geheele wereld heeft gewekt door de innerlijke een dracht des volks en de onvergelij kelijke grootheid van zijn politieke macht. Geen eeuw-Jn het Duitsche verleden kan zich meten met de successen, die de Führer in een zoo kort periode, dank zij zijn onverge lijke staatsmankunst, opvoerde tot politieke prestaties, die in de we reldgebeurtenissen uniek zijn en zullen blijven. Tallooze malen heeft de Führer hen tot vreedzame samenwerking en bestrijding van het verderfelijke corpmunisme uitgenoodigd. Met be wonderenswaardig geduld heeft hij geprobeerd hen te overtuigen. Vrede was zijn doel. Onder de geniale aanvoering van den veldheer Adolf Hitler heeft het Duitsche zwaard onverbiddelijk toe geslagen. Glorierijke overwinningen, zooals nog nimmer in de geschiede nis. geboekstaafd, zijn ver van de Duitsche grenzen in Oost en West in N. en Z. bevochten. Het Duitsche volk heeft de histo rische grootheid van de leidersper soonlijkheid Adolf Hitler nooit recht- streekscher en indrukwekkender doorvoeld dan? het laatste jaar in den strijd tegen de bolsjewieken om Duitschiand en Europa te redden. In de zware defensieve gevechten van dezen barren winter zijn de ijzeren energie en het onbuigzame verzet van onzen Führer in stand gebleven. Steeds de juist beslissing genomen. Daarom is ook de verbon denheid van het Duitsche volk'met zijn Führer nooit grooter en inniger geweest dan in dezen tijd. Hij vindt front en vaderland steeds bereid zijn wil te doen. In dit besef vernieuwen wij vandaag dankbaar van hart onzen eed dap per te zijn, geen offer en geen ge vaar te schuwen, bij de inspanning van alle krachten niet moede te worden, tot de eindoverwinning is behaald en de macht en heerlijkheid van het groot-Duitsche Rijk voor goed is gewaarborgd. Laval aanvaardt zijn ambt. Vichyy, 19 April (DNB). Laval heeft zijn ambt vanochtend officieel aanvaard. Hij heeft zich gevestigd in de apartementerf, welke hij vroeger bewoonde in het regeeringsgebouw, hotel Du Pare. Zijn eerste bezoek bracht hij aan Pétain, met wien hij een langdurig onderhoud had. Een verklaring. Vichy, 19 April (DNB). „Als ik hoofd der regeering ben, dan ben ik zulks door de opdracht, die de maar schalk mij heeft gegeven", zoo heeft Laval vandaag ten overstaan van persvertegenwoordigers verklaard. Laval heeft vanochtend een lang durige bespreking gehouden met admiraal Darlan. In officieele kringen bevestigt men de algeheele overeenstemming tussehen de opvat tingen der beide mannen. Een oproep van Pétain. Vichyy, 19 April (DNB). Het hoofd van den Franschen staat, maarschalk Pétain, heeft Zondag avond een radio-oproep tot het Fransche volk gericht, waarin hij kennis geeft van de benoemingen en bevoegdheden der nieuwe regeer ders. Franschen, zoo eindigt deze op roep, Uw gezond verstand, Uw ge- Dit nummer bestaat uit vier pagina's. een gelukwensch ter gelegenheid van den P.Ostcn april. Met buitengewoon groote ingenomenheid neemt de Führer de gelukwenschen der jeugd in ontvangst. Opname uit het jaar 1939. (Hoffmann-Stapf) 0 verzet en steeds grooter wordende haat automatisch de reactie. Zoo moest de huidige wereldoorlog nood zakelijk volgen op de vernederingen welke Duitschland in 1918 ondergaan heeft. Er is om een dergelijke reactie in goede banen te leiden een man noo- dig, die hoog boven zijn tijdgenooten uitsteekt, een man, die waarschuwt en opwekt, die door een bezielend woord de ondergane vernedering diep kan doen gevoelen, den wil tot verzet kan stalen, den weg kan wij zen waarlangs men weer tot besef van eigenwaarde, tot practisch op bouwend werk, tot betere sociale toestanden kan komen. Den weg ook waardoor men door toekomstige samenwerking van staten, die door afkomst en lotsbestemming gemeen schappelijke belangen hebben een betere Europeesche samenleving kan verkrijgen, waardoor aan een onaf gebroken rij van bloedige oorlogen een eind kan worden gemaakt. Wanneer de man, die het volk wakker schudde en weer besef van eigenwaarde heeft gegeven, tevens een dapper soldaat en een geniaal veldheer blijkt, is het vanzelfspre kend, dat zijn naani door het volk, dat hem verafgoodt met grooten eer bied wordt genoemd en in de dagen dat hij het sterkste aller Europeesche legers, ondanks alle belemmeringen die de mensch en de natuur kunnen veroorzaken, ter overwinning leidt wordt zijn verjaardag voor allen, die zich aan hem verbonden voelen de gelegenheid van hun bijzondere ver- eering te getuigen. Zoo is de verjaardag van den Führer voor heel zijn volk ook nu weer een dag van dankbare erken ning en grootsche huldiging gewor den. Het Duitsche volk herdenkt heden den verjaardag van zijn Führer en het is begrijpelijk, dat het in deze dagen van strijd en worsteling .naar de vrijheid meer dan ooit den blik richt naar de geniale figuur, die van gewoon soldaat tot oppersten veld maarschalk is geworden-'1 door een zeldzamé combinatie van eigenschap pen het talent van den veldheer naast den zienersblik van een pro feet, den wil van een, die recht op zijn doel afgaat en -de kennis en intuïtie van den organisator in tijden van oorlbg en vrede. Het na 1918 overwonnen Duitsch land, de diep vernederde staat, die zich in den beginnen willoos en stuurloos liet drijven op de golven van haat en vernedering, welke het overspoelden, heeft den man' gevon den, die het uit zijn lethargischen toestand wakker geschud heeft, die een ander geluid deecf hooren dan dat van hen, die zich schikten in het onvermijdelijke, die het tot bezin ning riep en tevens den weg wees naar een betere toekomst. Vastberaden, stap voor stap, heeft de Führer zijn volk op den weg van zelfvertrouwen teruggebracht. Ware* hem den tijd daartoe gege ven, hij zou jn dagen van' vrede en rust zijn rijk herbouwd hebben op de oude, hechte fundamenten van moed e trouw, die het Duitsche volk altijd hebben gekenmerkt. Het verdrag van Versailles is de oorzaak geweest, dat Duitschland op nieuw naar de wapens greep om zich te verdedigen tegen het gewelddadig verzet toen het besloot zijn lot in eigen hand te nemen. Uit elk vredes verdrag, dat den overwonene verne dert, groeit na jaren van innerlijk NIEUWS IN 'T KORT Amerikaansche luchtstrijd krachten naar Engeland. (D.N.B.) - Naar de Britsche nieuwsdienst meldt, heeft de thans in Engeland vertoevende Amerikaansche chef- van den generaal staf, Marshall, medegedeeld, dat Amerikaansche luchtstrijdkrachten overal in het vereenigd koninkrijk zullen worden gestationneerd. Ook Amerikaansche troepen zullen voortdurend op En- gelschen bodem blijven aankomen. Syrische regeering afgetreden. (A.N.P.) - De Syrische regeering is, naar de Britsche berichtendienst meldt, afgetreden. Hoesni El Barasi heeft een nieuwe, regeering gevormd en zich zelf belast met het ministe rie van binnenlandsche zaken Faez El Koeri is minister van buitenland- sqhe zaken geworden, Hassan Abtras;; minister van defensie. VERDUISTER GOED ZGN 20 April onder:1 20.44 21 April op: 6.32 MAAN 20 April op: 9.36 onder?: 0.33 23 April Eerste Kwartier. duld en Uw vaderlandschliefde zul len ons helpen, onze beproevingen en onze ellende te overwinnen. Komt van garischers harte en schaart U om de regeering. Zij zal U nieuwen grond geve- om te ver trouwen en te hopen. Maandagavond' zal Laval een ra diorede houden. DIENT <3E TOCH IETS AAM A F TE DDAGE.N (Polygqon-Ferwerdaj

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1