DRUKKERIJ NAGENGAST NAUTA LUID flzi). De mechanisatie MELKINRICHTING BAKKUM NUTRIGIA PRODUCTEN 9UDES Weer als vroeger TH. KEUTER /ER - JUWELEN ELfiER wm Woninginrichting K. W. Timmerman Uw druk is goed Delft, welke blijvend >-CADEAU Omstreken Hugowaard is een vruchtbaar land Itadhuis. an da pping. BIJ orloges rkoop Tel. 3505. j een Vakman EN EN (ONNAIES rEFEUILLES enz. - ALKMAAR. i bontveiling, SOOES 8. - Tel. 3505. rij en Ververij ALKMAAR. (3 lijnen) Boekbespreking De Schager markt. De spoorlijn Alkmaar-Amsterdam en ons persoonlijk leven Wintercursussen op de Volkshogeschool JAARVERGADERING N.H.C.M.V. Sanering dringend gewenst OUDEGRACHT Telefoon 2973 Uw tafel voorzien van FUNKE's roggebrood, in diverse soorten. Wit, zwart, gestoomd, gesneden, Gelders. VERKRIJGBAAR BIJ ALLE BAKKERS. ADVERTEERT IN DIT BLAD Mijn haar zit „Wonderwel" Dank zij „MAISON MARCEL" Laat 148. Tel. 3575 Voor Grote collectie Kleinmeubelen NEDERLANDSE CHR. FILMACTIE. (afd. Alkmaar). KLEURENFILM PERPETUUM MOBILé als Nagengast 't doet LAAT 15a-17, TELEF.3464 ADVERTEERT IN DIT BLAD Ons succes is dit: Steeds op tijd en helderwit Wasserij GEBR. SCHOEN, Alkmaar, Visscherslaan. Tel. 3712, Voor de a.s. St. Nicolaas Slaagt U zeker bij ons voor 't kopen van nuttige geschenken Salon-, Huiskamerkroonlampen, Leeslampen, Ganglantaarns, Slaapkamerverlichting en Wand- verlichting, alles compleet ge monteerd. LAAT 138, FNIDSEN 123. Jelef.. 2462 - Alkmaar. [letters - Gebak tl Taaipoppen eine Borstplaat Telefoon 2315 at sortering ezichten van de kin- ioi stuk speelgoed in 5037 ng. ;e priima aflevering, .enlijk verlaagd. ƒ3.75 ƒ3.75 n 4.50 ƒ4.25 n 8 dagen. 1 64 TEL. 2160. Donderdag 21 Nov. len in Krasnapolsky en voor deze bij zon- ohieden op Woens- zaal. Beperking van de danswoede Onder voorzitterschap van burgemees ter Sutman Meijer kwam de Raad der gemeente Heerhugowaard in openbare vergadering bijeen. Alle leden waren aanwezig. Tn zijn openingswoord bracht voorzit ter dank aan allen voor de schitterende herdenking van zijn 12>/.-jarig ambts- Jubileum, waardoor de 16e October voor I Jem en zijn gezin tot een onvergetelijke 1 dag zijn geworden. I ingekomen stukken: a. Een verzoek van mej_ C. G. Klein poelhuis om eervol ontslag als onderwij- I zeres aan de o.l. school te Heerhugo- f waard, wegens haar benoeming te Hei- I loo. Aldus besloten 200 geboorten per jaar t>. Idem van mej. M B. A. van Gaaien als gemeentevroedvrouw, wegens vertrek naar Amsterdam. Dit ontslag werd op de meest eervolle wijze verleend, onder dank voor de aan de gemeente geduren de 16 Jaren bewezen diensten. Dit waar- dering zal een geschenk worden aange- I ''op 'een vraag van den heer C. KoK tdeelde voorzitter mede, dat een oproep 0 voor een andere vroedvrouw is gedaan, doch dat de advertentie nog niet is ge- P Voorzitter ooreelde het met het oog op het groot aantal geboorten (de laatste jaren gemiddeld pl.m. 200) wel zeer ge- wenst, dat opnieuw een vroedvrouw werd aangesteld, temeer daar de artsen, hier- f door ontlast worden en een vroedvrouw het meest geëigend is verlossingen te verrichten, waarmede spr dr. Doyer aan haalde. Na overleg met B. en W. is voor een verlossing een minimum tarief vast gesteld, wat luidt voor artsen f 40.— en voor de vroedvrouw f25.—. c. Idem van het bestuur der tekenvak school „West-Friesland", afd. Heerhugo- waard om voor haar cursus gedurende 20 weken Woensdag- en Vrijdagavond en Zaterdagmiddag de beschikking te mo gen hebben over een lokaliteit van het gemeentehuis. Aldus besloten. d. Een subsidie-aanvrage van het be stuur van de L.T.B., Heerhugowaard-N., groot f50..—, in de kosten van verlich ting en verwarming van een lokaal, ten behoeve van een tuinbouwcursus. Aldus besloten. Mededelingen. a. Schrijven van Ged Staten met goedkeuring tot het heffen van een ver- 1 menigvuldigingscijfer 2 voor schoolgelden Met milde hand.... b. Idem, waarbij machtiging - wordt verleend tot het doen van de navolgende uitgaven: le. f 25.— voor land- en tuinbouwten- tóonstellingscommissie te Alkmaar; 2e. f25.— subsidie voor het 25-jarig ju bileum van de plaatselijke sportvereni- ging SVW; 3e. Subsidie openluchtspel „Marike van Nimwegen" gelijk aan het bedrag der I verschuldigde vermakelijksheidsbelasting; c. Idem tot, het beschikbaarstellen van een verguld zilveren medaille tot een be drag van f 18.— voor de tentoonstelling te Schagen; d. Idem f 25.— subsidie aan het Nat. Congres Volksgezondheid 1946; credieten van f300.— en f 500.— voor onderhouds werken aan de woningen Middenweg B 218 en Kabel G 137. Vergoeding lager onderwijs werd vast gesteld op f 12 83 per leerling en voor 't voortgezet lager onderwijs op f 10.21 voor 1945. 4 Besloten werd een drietal woningen te Oudkarspel te verkopen voor f 3000.—. De minder rendabiliteit waé de aanleiding hiertoe Vleeskeuringszaken. De noodslachtplaats is door den heer C. Appel opgezegd. Het bouwen van een afzonderlijke noodslachtplaats, die f 4200.— zou moeten kosten, werd niet wenselijk geoordeeld. De Keuringsdiens van Vee en Vlees in de kring Barsinger horn is bereid gevonden de noodslach- tingen uit de gemeente Heerhugowaard op te halen, tegen een tarief van f 0.2ü per km., welke kosten voor de gemeente komen (dit komt jaarlijks op pl.m. f300.) De eigenaren van het vee krijgen huid, alsmede goed- of voorwaardelijk goedgekeurd vlees vergoed. Het voor waardelijk goedgekeurde vlees zal als vrijbank in Heerhugowaard verkocht wor den. Conform besloten. De heffing op de keurlonen werden iets verhoogd. In vergelijking met de tarie ven in omliggende gemeenten was deze heffing aan de lage kant. Mede door de uitgaven te verlagen hoopt men deze dienst zonder verlies te kunnen laten wer ken. Bij vrijwillige dienstneming in het le ger zullen de salarissen van de gemeen te-ambtenaren worden doorbetaald Voorts werd een verordening vastgesteld waarbij aan kleuterscholen subsidie kart worden verleend, variërende van f 100 tot f 300 (voor leerkrachten met volledige bevoegdheid) per leerkracht en van f 2 tot f 4 per leerling. De gemeente-opzichter E. A. Besteman en de gemeentewerkman S. Schilder werden In vaste dienst genomen. Voorts werden enkele punten, meer van huishoudelijke aard, behandeld. Captain Christopher Soames van de Goldstream Guards, wiens verloving met de jongste dochter van Winston Chur chill, Mary, bekend is gemaakt. Capt. Soames werd gefotografeerd in de boottrein, op weg naar Parijs, waar h\j zijn functie als assistent militaire at taché aan de Engelse, ambassade zal hervatten. AP P. f De danswoede. De heer Strooper vroeg bij de rond vraag den voorzitter zijn krachten te wil len geven tot beteugeling van de dans woede. Uit de beantwoording bleek, dat de burgemeester wel degelijk zijn aan dacht aan déze zaak had besteed en daarbij o.m overleg gepleegd had met de geestelijkheid ter plaatse, de burge meesters uit Obdam en Hensbroek. Naar het oordeel van den voorzitter is het echter een moeilijke kwestie, temeer waar de geestelijkheid hierin niet een gelijkluidend standpunt inneemt. In „Noord" blijkt de regeling bij de ont spanningscommissie echter naar d^ uit lating van verschillende leden te oorde len wel goed te werken. Hierna volgde sluiting onder dank De Belgische minister van cpenbaar onderwijs, Vos, en de Brit se ambassadeur te Brussel, hebben de bekrachtigingsoorkonden van de culturele conventie, die op 17 April j.l. werd ondertekend, uitgewisseld. Met dit accóord wordt de bevorde ring van een zo volledig mogelijke vriendschappelijke verhouding op intellectueel wetenschappelijk en ar tistiek gebied tussen beide landen. beoogd. KLACHTEN? Wij verzoeken onze agenten, die klachten hebben over aantal kranten dat ontvangen wordt of over bezor ging, deze te willen richten aan onze Hoofdadministratie, Voordam 9, O Alkmaar. DE DIRECTIE. „VRIJE WESTFRIEZEN" Bij „Edecea" te Hoorn is van den oud-Andijker Cornells Sluys Gz. het tweede deel van het boek „Vrije West friezen" verschenen. De schrijver verleent het 't praedicaat van „roman", maar dat is „Vrije West friezen" precies niet. Want van enige draad is in 't boek geen sprake. De hoofdstukken zijn losse schetsen. Sluys blijkt zeer goed op de hoogte te zijn met de geschiedenis van zijn dorp en vooral ook van de culturele en economische toestanden in de negen tiende eeuw. Hij belicht de strijd in de Ned. Her vormde Kerk en de „afscheiding" der Gereformeerden. Hij voert de veelom streden figuur van den „profeet" Jan Mazareeuw ten tonele en hij wijst op de grote invloed, welke het departement Andijk-Wervershoof van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen op de ontwikkeling van de bevolking heeft gehad. Sluys vertelt aardige voorvallen uit het dorpsleven en karakteriseert enige vooraanstaande negentiende-eeuwse An dijkers aan de hand van over hen in omloop zijnde anecdoten. De visie van Sluys op de dingen is typisch die van den steilen Andijker orthodox-protestant. De vrijzinnigen komen er slecht af... We geloven, dat er in Andijk belang stelling voor dit boek zal zijn, maar daar zal het ook wel bij blijven. Want een litterator is Sluys allerminst, zijn stijl is in hoge mate dilettanterig, hij laboreert aan holle gewichtig-doenerij en de brave broeders die hij beschrijft, zou men wel eens willen kietelen om te kijken of ze nog kunnen lachen.... Jac. Groot. ABONNEMENTEN INDIë Het aantal abonnementen ons voor Indië per luchtpost toegestaan, is vol geboekt. Wij kunnen tot onze spijt aan verdere aanvragen niet meer voldoen. Directie Alkm. Courant Voor de centrale werden aangevoerd 40 koeien, 1 stier, 61 pinken, 10 gras kalveren, 36 nuchtere kalveren, 12 scha pen en 68 varkens. Op de gebruiksvee- markt was de aanvoer iets kleiner dan de vorige week. De handel in tijd- en verse koeien was beter, vooral in de Beste soorten. Er wérden beste prijzen gemaakt. In goede geldekoeien was de notering ook hoger en een behoorlijke handel. In pinken was de handel nu juis't niet zo goed. De handel in gras kalveren was redelijk en de notering iets beter dan de vorige week. Over het geheel was de handel dus iets betér. De handel in paarden leek ook iets beter dan de vorige week, tenminste in luxe paarden. De aanvoer was ook iets groter. Luxe en werkpaarden 900 tot 1300. De prijzen hiervan zijn zakken- ,de. Oude paarden 200 tot 500. Han del matig. Slachtpaarden 400 tot 700 Deze zijn duur. Goede hitten blijven prijshoudend, 200 tot 1200. Op de wolveemarkt was de aanvoer aanmerkelijk minder. Voor fok- en weideschapen was vrij goede vraag. Min dere kwalit. werden traag verkocht. Fok schapen 70 tot 80. Weideschapen 90 tot 120. Overhouders 5 hoger dan de vorige week. De handel in bokken en geiten had weinig te betekenen. De handel in big gen was weer zeer traag. Daar is nog geen vooruitgang in te bespeuren. Nog even wachten op het Electrisch Lokaaltje Onze Zaanse correspondent meldt ons: Het moet ongetwijfeld voor de Zaan- kanters een teleurstelling zijn geweest, te vernemen, dat de electrische tractie o'p het baanvak Zaandam-Uitgeest voor lopig nog op zich moet laten wachten en de nieuwe dienstregeling voor de Zaanstreek nog zal worden gecontinu eerd op de bestaande voet van stoom- treinuurdienst, tussen de hoofdstad en Zaandam, aangevuld met de diverse electrische treinen, zoals deze thans reeds rijden. Wij hebben met stijgende belangstel ling en nieuwsgierig ongeduld de werk zaamheden van de her-electrificering onzer streek-spoorlijn gevolgd. De er gernis, waarmede wij in de winter van 1944—1945 tijdens de spoorwegstaking, de Duitse horden ons spoorwegnet hebben zien onttakelen en grotendeels zien weg- roven, had plaats gemaakt voor sympa thieke Bewondering voor onze eigen spoorwegploegen, welke met taaie vol harding maandenlang de ruïnes langs en cp de baan hebben opgeruimd, de spoorweg weer hebben gemetamorfo seerd tot zijn vroegere keurige staat, de nodige verhogingen en verbeteringen hebben Laangebracht en ten slotte de electrificatie hebben voltooid. Met de dag hebben wij het proces zien groeien De wintermaanden vormen in Scandinavië het hoogtepunt van het Volkshogeschoolleven. Dan zijn de tientallen Volkshogescho len alle vol bezet met de duizen den jonge plattelanders, die er daar de 5-maandse cursus volgen! Zo lang kunnen de cursussen hier nog niet zijn en zo talrijk zijn ook de Volkshogescholen hier nog niet. al zullen er in het komende jaar weer verschillende geopend wor den. Tóch worden ook in Neder land in de komende winter weer honderden jonge mannen van het platteland en uit de stad op de grote wintercursussen der vijf Volkshogescholen verwacht. Nadat 'a morgens de Noordhollandse Bond van Melkslijters in café Centraal te Alkmaar een vergadering had gehouden (waarbtf tevens het -jarig bestaan werd herdacht) als inleiding tot de algemene vergadering van de Noordhollandse Consumptiemelk-vereniging (NHCMV), kwam deze Donderdag om 2 n. in het Wapen van Heemske rk te Alkmaar bijeen. nadruk, dat de vereniging niet zo maar weg te praten was, en vond hierbij De voorzitter, dr. Mol, opende de verga dering met een woord van welkom tot de Iferen ten Cate van het Bedrijfschap Zuivel en Hayton, de adj.-secr. van de vakgroep en dr. van Berk, directeur van de Keuringsdienst van Waren te Alk maar, welke laatste als adviserend lid in het bestuur zitting heeft. De notulen van de 6e Alg. vergadering en het jaar verslag 1945'46 werden goedgekeurd. Bij de behandeling van balans, winst en verliesrekening kwam naar aanleiding van een vraag van den heer Karhof uit Volendam naar voren, dat de georgani seerde vakcursus zichzelf bedruipt en winst oplevert. Echter kan het cursus geld niet verlaagd worden, daar niet be kend is hoeveel cursisten er zullen ko- grote instemming onder de aanwezigen, die oa. betoogden, dat men in een vrjj 1* ederiand zelf zjjn vereniging kon vormen. De heer ten Cate antwoordde hierop, dat een vereniging, waaraan door de regering de bevoegdheden zijn ontno men, geen^ reden van bestaan meer heeft. De voorzitter las het ontwerp- request voor uit de ochtend-vergade ring gericht aan minister Manshoh en opgesteld door meer dan 100 melksljj- ters. De aftredende bestuursleden, de heren J de Veer uit Schagen en J Konijn uit Beemster werden herkozen, als plaats en. vervangers de heren D Hin uit Texel en Bij punt 7 van de agenda, de begro- M Spaans uit Heerhugowaard. In plaats ting, werd geconstateerd, dat er een ba- van den heer Jac Greeuw, die wegens tig saldo verwacht kan worden, waar door de omslagheffing sterk kan worden verminderd over het laatste kwartaal van dit jaar. Toen de bestuursverkiezing als punt 8 aan de orde kwam, maakt de voorzitter de opmerking, dat van d zijde der sta bilisatie-bedrijven en melkinrichtingen de idee was gelanceerd als zouden de veehouders in de samenstelling van het bestuur een gewichtiger plaats bekleden dan hun positie wettigt. Dit is echter zijn leeftijd aftrad en in een afscheids rede de prettige samenwerking memo reerde, werd gekozen de heer T van Eik te Castricum, en als diens plaats vervanger de heer P Nobel te Alkmaar. In de kascommissie werden bij accla matie gekozen de heren A van Zanten te Andijk als lid en de heer J Roos te Sint Pancras als plaatsverv. lid. Het voorstel van den heer Groot uit Egmond aan de Hoef om de regering te verzoeken om kinderbijslag voor de klei niet te verhelpen zonder statuten-wijzi- ne zelfstandigen wordt via het bestuur doorgezonden, evenals het verzoek om werkkleding en schoeisel, eveneens van den heer Groot. Een verzoek aan de regering, de om zetbelasting op de melk af te schaffen, was aanleiding tot een toelichting van den heer Hayton, dat die afschaffing door de regering reeds wordt overwo gen, tegelijk met die van de andere ging. De heer ten Cate van het BZ gaf als zijn mening te kennen, dat wyziginf daarvan niet meer de moeite loonde, daar het voortbestaan van de NHCMV allesbehalve zeker is, hetgeen een hef tige discussie uitlokte. De voorzitter verklaarde echter met eerste levensmiddelen zoals brood en bloem. De heer Bakker uit Hoorn betoogde echter met klem, dat die afschaffing nooit mocht gaan ten koste van de winstmarge. Een bestuursvoorstel, de winstmarge voor het wettelijk en het overige ge bied gelijk te stellen was aanleiding tot zeer breedsprakige beschouwingen en gaf den heer G W Kloos gelegen heid mede te delen, welke resultaten tot nog toe door een bestuurs-deputa- tie waren bereikt. Spr. constateerde, dat het BZ teveel cijferde in plaats van het oog te vestigen op de realiteit. Het is bekend, dat de winstmarge momen teel zelfs lager is dan vóór de oorlog. Het BZ laat de zaak eenvoudig dood bloeden. Op een vraag waarom platte land ij stad niet beter geclassificeerd worden, antwoordde de heer Hayton, dat daarvoor juist al die cijfers van het BZ nodig zijn. Dezer dagen is een rapport van de vakgroep gereedgeko men. De heer de Veer vond hierin aanlei ding een ernstige. waarschuwing te doen horen, om de prijzen aan te passen bij de lonen en niet omgekeerd, omdat de lonen niet hoger mogen komen. Spreker zoekt veeleer de oplossing in een sane ring van de bedrijven van de zijde van de slijters zelf (wijkverdeling). Door de handel wordt momenteel het vraagstuk van de distributie onverstandig behan deld. Om iets bij de regering te berei ken moet men zelf eerst al het mogelijke gedaan hebben. Het BZ zegde in deze volle medewerking toe. Wijkverdeling kan door het BZ drin gend worden voorgeschreven, als er gens een zeer groot percentage van de melkslijters ervóór zou zijn. Het wachten is nog op lichtlijnen van ho gerhand. Wat de zgn. E-vergunningen betreft, is er juist een voorstel van het BZ uitgegaan de verkoop van gepas teuriseerde melk door anderen dan de slijters te verbieden. Na de rondvraag die uiteraard geen nieuwe gezichtspunten meer opleverde, werd de zeer druk bezochte vergadering te zes uur gesloten. Op de Volkshogeschool in Bergen (N.-H-) wordt begonnen met een cursus van 623 December a.s„ waarin als hoofdonderwerp behan deld zal worden: „De M e c h a- n i s a t i e". Welke gevolgen zal de ze hebben voor ons persoonlijk le ven? Welke eisen zullen hierdoor aan boer, tuinder en arbeider gesteld worden? Zal het kleinbedrijf hier door moeten verdwijnen? Kan de coöperatie in dit verband een nieu we betekenis krijgen? Waar zal de groeiende bevolking van het platte land een plaats vinden bij voortge zette mechanisatie? In de stad of zal emigratie noodzakelijk zijn of zal het platteland zelf geïndustriali seerd worden? Welke gevolgen zal dit alles ook hebben voor ambaehts- en middenstanden? Wat leert ons de ontwikkeling van de mechanisatie op het platteland in andere landen als Engeland en Rusland? Dit alles zijn vragen, die op deze cursus in December aan de hand van inleidingen van zeer deskundige sprekers en in onderlinge studie groepen besproken zullen worden. Daarnaast zal in deze cursus ook aan sport en spel en aan zang, mu ziek, bouwkunst e.d. veel aandacht besteed worden. De volgende soortgelijke cursus sen worden gehouden van 6—18 Januari (hoofdonderwerp: Stad en platteland) en van 20 Januari15 Februari (hoofdonderwerp: Verle den en toekomst van ons platteland). en het is thans een genot, om het vol» tooide werk, dat een indruk maakt van Hollandse degelijkheid en netheid, gade te slaan. Moeilijkheden Er moesten Intussen heel wat moeilijk heden worden overwonnen, alvorens het zover was gekomen. De materiaal- schaarste was ook hier de grote han dicap en slechts met mondjes-maat kon hierin worden voorzien. Alles, zowel ondergronds als bovengronds was radi caal gestolen of totaal onklaar gemaakt en slechts sporadisch werden meer of minder belangrijke geroofde onderdelen uit de geallieerde zones van Duitsland teruggevoerd. Maar het is dan toch thans bereikt, dat de aanblik langs onze spoorlijn weer echt „electrisch" aandoet. De koperen draden blinken wederom boven de rails, het ingenieus Systeem der veiligheids- seinen kap weer in werking treden, dubbel spoor is weer ter beschikking en de perrons prijken weer met de bekende borden van vóór of achteraan instappen naar gelang men reist in de richting Amsterdam of Uitgeest. En zo heeft dan de technische proefrit op het opnieuw geëlectrificeerde traject .plaats en wanneer deze regels onder de ogen onzer lezers komen, heeft de eerste electrische trein in de vorm van twee motorwagens, de Zaanstreek vice-versa gepasseerd. Niet voldoende materiaal Helaas kan dit gebruik door het pu bliek nog niet plaats hebben. Wjj moe ten nog even geduld hebben met de „Zaanse electrische". Want het is een droevige waarheid, dat er momenteel nog niet voldoende electrische wagen» beschikbaar zjjn, om een enigszins nor male dienst AmsterdamUitgeest te onderhouden. De afdeling „Electrificatie" der NS doet wat mogelijk is, om tractie-mate- riaal uit de Gooi-lijn naar de Zaan-lijn over "te hevelen, maar het is nog lang niet genoeg. Daarom blijft de dienstre geling vooralsnog zoals wij ze momen teel kennen. Slechts een enkele electri sche trein zal worden ingelast ten ge rieve van werklieden en overigens zal op het Zaanse baanvak alleen electrisch worden gereden bij bijzondere gelegen heden en bij eventuele versperring der_ stoomtractie. Thans nog de Alkmaarse lijn Met man en macht zal thans het tra ject UitgeestAlkmaar onder handen worden genomen en opnieuw geëlectri- ficeerd. Hiermede hoopt de NS eind De cember gereed te komen en dan tevens voldoende wagons ter beschikking te hebben, om het volledige traject Amster damAlkmaar in de half-uurdienst uit sluitend electrisch te rijden. Tot zolang zullen wij ons „welkom" aan de Zaanse electrische moeten bewa ren en ons loflied op die joyeuse rentrée moeten inhouden. Het is een tegenvaller na hetgeen wij gehoopt en verwacht hadden, masr wij mogen toch niet ontevreden zijn, bij alles, wat in de voorbije maanden aan onze Zaanse spoorwegbaan is gepres teerd. Moge het aansluitend traject naar Alkmaar even voorspcedig zijn electrifi catie bekomen. DE „AIRPHIBIAN", EEN COMBINATIE VAN AUTO EN VLIEGTUIG WERD DOOR ROBERT FULTON, PRESIDENT VAN DE MIJ., WELKE DIT VREEMD SOORTIG VOERVLIEGTUIG CONSTRUEERDE, NABIJ DANBURY, CONNEC TICUT, GEDEMONSTREERD. De bovenste foto toont de machine, voor de proefvlucht. Op de onderste foto zien we het voorste gedeelte van het toestel, dat nu als auto gebruikt kan worden. De andere delen, welke voor het vliegen nodig zijn, propeller, vleugels enz., kunnen met enkele handgrepen worden verwijderd. Dit nieuwste Amerikaanse product op het gebied van de luchtvaart trekt ongetwijfeld grote belangstelling. AP P. St. Nicolaas o,a, Haardfauteuils, Damesfau teuiltjes, Rooktafels, Spiegels, Theemeubels, Kapstokken enz. en.,., de prijs valt mee Fnidsen 121, ALKMAAR op WOENSDAG 20 NOV. as. in de gym nastiekzaal van de Jülianqschool, 's avonds 8 uur, ingang Verdoesstraat. de eindeloze kringloop der vier .jaargetijden Kaarten k ƒ1.verkrijgbaar bij Boekh. K. TER BURG of voor zover nog voorradig des avonds aan de zaal. W5j brengen U een collectie: EN DE PRIJZEN, DIE VALLEN U MEE, OMDAT ALLES VAN EIGEN ATELIER KOMT. ZIET ONZE SPECIALE ETALAGES! LET WEL OP HET ADRES:

Alkmaarsche Courant | 1946 | | pagina 5