HOEN ratiën Wapenarsenaal te Haarlem ontdekt Opening van zaken ERS anen gekidnapt 3ot in het proces rensbrück A TER snt-wave. t 231. adres 0 woude. 0 0 0 0 DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Nasleep van de Haagse bomaanslag Rantsoenbonnen verlopen Hors d' Oeuvre Weerbericht Medio 1947: Verdubbeling tabaks- rantsoenen 42 Indonesische bendeleiders gedood Voorlopige oplossing radio vraagstuk Léon Blum gekozen tot Minister-President Drie jaar voor 1400 chocoladerepen Auto door trqin gegrepen Brandend koelhuis te N.-York De vermiste Firefly STAD EN OMGEVING De Zieke Prinses. Burgerlijke Stand Van nabij en verre Plaatselijke militaire ontmoeting. Tegen te hoge exportwinsten. twee Amerikaanse per» n, die een reis door eten, is buiten het dorp baka verlaten aangetrot- se militaire autoriteiten mpagnie soldaten naar iden, dat door guerilla- 3ezet, Na een vuurge- eze gedwongen terug te rvolgd door de geregelde vermoedt, dat de Ame- 'kidnapt. >ces tegen 16 leden van do ncentratiekamp voor vrou- heeft het antwoord vroedvrouw Neeltjo getuigen In het proces waarom haar getuigen- ervat Is in de oorspron- g aan de commissie voor antwoordde zij: „Ik had uk. Het leek wel of da ras geworden, want tk in 24 uur af." eluk met een tjig van de 'i barendsz".' voor Walvisvaart deelt zoals door U.P. gemeld, abroodspot, doch de r zee der 3e klasse l. ongeluk met één der de „Willem Barendsz" »n de rantsoenering van t derde deel van Parijs nde 12 uur van stroom 18 JAAR. ii elijke avon- itelletje op- ëide. I houdbare Per- in? io. biologische enz. maken rna geven wij ZULT VER- T. erekenen wij en vooruit te IIOIIOIICD s 3IIOIIOP BUREAU: VOORDAM ALKMAAR TELEFOON ADM. 3320 REDACTIE 3902 Giro 187294 Dtr.: J. Bijlsma VRIJDAG 13 DECEMBER 1946. Voortzetting van de 144STE JAARGANG No. 172 ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 14 cent per millimeter, „Waagjes" tot 15 woorden 75 ct., elk woord meer 5 ct., uitsluitend contan Abonnementen: f 1.10 per maand, f 3.25 per kwartaal Hoofdredacteur M. H. E. Uyldert. plv. Tj. N. Adema, rayonredacteur D. A. Klomp Opnieuw heef de Haagsche re cherche enige arrestaties verricht In verband met de bomaanslag op den heer Boer te 's-Gravenhage en de voorgenomen bomaanslagen op drie andere landgenoten, twee wonende te Den Haag en een hoofdofficier te Amsterdam. Gisteren zijn gearres teerd de 27-jarige kapitein van de Kon. Landmacht F. J. J. Baron van Heemstra en de 32-jarige korporaal 3. Burghout beiden gelegerd in de Fre- derlkskazerne aldaar. Kapitein van Heemstra is gearresteerd op aanwijzing van den sergeant De Boer, die de helse machines voor de aan slagen maakte. De officier ontkent ech ter ten stelligste iets met deze kwestie te maken te hebben gehad of orders tot de aanslagen te hebben gegeven of door gegeven. Korporaal Burghout ls gearresteerd, omdat hij zich aan het vervoer van een partij wapens en munitie te Haarlem heeft schuldig gemaakt. Deze wapens waren in het huis van den sergeant De Boer verstopt. Diens vrouw vreesde huiszoeking en verzocht Burghout dit oorlogstuig naar een ander adres in dezelfde stad over te brengen. Wat er alzo gevonden werd. De Haagse recherche heeft dit arse naal opgespoord. Men vond daa r twin tig Engelse handgranaten, lichtspoor munitie, mitrailleurmunitie en munitie voor Nederlandse karabijnen. Voorts een. geladen browning, drie Duitse geweren, een Hembrug-karabijn twee Duitse automatische handmitrailleurs met ze ven gevulde houders, inhoudende der tig 9 mm patronen ieder, een zwaar Duits machinepistool en een doosje slag- pijpjes, gevuld met een op trotyl gelij kende stof. N Ook een klein pistool, vermoedelijk een 7.45 browning van Duits fabrikaat, dat toebehoorde aan mevrouw De Boer werd tn beslag genomen. Tijdens de be zetting droeg zij dit pistool in haar bandtas. Zij was de ziel van de knok ploeg van haar man en knapte, in man nenkleren gestoken, soms zaken op. die de knokploeg niet aapdurfde, aldus werd van de zijde der Haagse politie medege deeld. Behalve de twintig handgranaten be? stond het arsenaal uit wapens en muni tie, die door De Boer en zijn mannen in den'oorlog tijdens gevechten tegpn Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de rantsoenbonnen voor voed'ings- en genotmiddelen voorzien van de letters d en het ar tikelnummer na 21 December a.s. niet meer geldig zijn. brandWeer in de wereldpolitiek Toen er te Londen nog geen officiële brandweer bestond deze werd pas in 1833 opgericht werden de brandweermannen die de particuliere verzekerings maatschappijen in dienst hadden, per werkuur betaald.. Daar deze brandweerlieden geenszins onno zel waren begrepen zij zeer goed dat zij te meer konden verdienen naarmate er minder water in de vlammen viel en menig vuur werd daarom met geringe ijver geblust, indien het al werd geblust en niet uitstierf bij gebrek aan brandbaar materiaal. Wanneer men de brandende kwesties der wereldpolitiek gade slaat en de weinige goede wil van zekere staatslieden om daarover tot een verzoenend vergelijk te- komen waarneemt, trekt men on willekeurig een parallel; al zou den wij niet graag willen bewe ren dat deze autoriteiten hande len uit persoonlijk winstbejag. Natuurlijk doen zij dit niet. Maar er is ook nog een ander winst bejag, dat met geldelijke beloning niets heeft uit te staan, en dat de winst van macht en gezag betreft, van invloed, aanzien, politiek overwicht. Het is natuurlijk onwijs geweest de brandweermannen een uurloon uit te keren, want niemand is graag werkeloos en ieder ver dient graag veel. Maar even on wijs is het te trachten voordeel te trekken uit andermans ramp wanneer men van dien ander af hankelijk is. De Londense brandweer van vóór 1833 zou zich ongetwijfeld met alle beschikbare middelen hebben ingespannen om de brand te blussen als het door vuur aan getaste perceel bij brand spreek men nooit var een gebouw maar altijd van een perceel dat van zijn broodheer ware geweest. En wie politiek voordeel van invloed en macht tracht te behalen ten koste van zijn buurman, vergeet, dat niemand op de wereld alleen staat. De zegswijzen de een zijn dood is den ander zijn brood gaat in de wereldpolitiek niet meer op De een zijn brand is den ander zijn brand. De gevolgen van de jongste wereldbrand hebben he- maar al te duidelijk aangetoond KREEFT. den vijand werd veroverd. De Boer verklaart dit oorlogstuig niet te heb ben ingeleverd, omdat hieraan vele her inneringen zijn verbonden. Complot van grotere omvang. Het staat nog niet vast, of de handgranaten, die voor het maken der bommen werden gebruikt, uit dit Haarlemse clandestiene wapenarse naal afkomstig waren. De Haagse politie werkt in gespan nen aandacht aan deze kwestie, die steeds meer op een complot van grotere omvang gaat gelyken. IETS KOUDER. Aanvankelijk: weinig wind en op vele plaatsen nevel of mist. Later: zwaar bewolkt, wat toenemende Zuidoostelijke wind, nu en dan enige regen, in het Noordoosten van het land tijdelijk wellicht wat sneeuwval, iets kouder, voorname lijk in het Zuidwesten van het iand, doch nog nergens tempera tuur meer dan ongeveer 1 graad onder nul. De minister van economische zaken, de heer Huysmans, heeft by de be handeling van de begroting van zijn departement medegedeeld, dat de tabakssrantsoenen in 1947, .ver dubbeld zullen kunnen worden. Volgens een Nederlandse militair woordvoerder hebben ongeregelde troe pen in strijd met de overeenkomst op nieuw stellingen ingenomen en in gereed heid gebracht ten zuiden van Medan. Zij werden vandaar verdreven, maar gingen voort met het beschieten van Nederlandse patrouilles. Eén Nederlands militair is gedood en één gewond bij een zuiverings-actie ten Noord Oosten van Tjiandjoer. Indonesische artillerie is actief gewees Ln de Zuidelijke sector van Semarang. 42 Indonesische bendeleiders zijn ge dood bij een grootscheepse zuiverings actie in de omgeving van Makassar ge durende de nacht van' 9 December. Achr terroristen zijn gedood en één gevangen genomen tóen een Nederlandse patrouille in gevecht raakte met een bende van 203 man in de nabijheid van Limboeng op Zuid-Celebes. De regeringsvoorlichtingsdienst deelt ons mede: Zoals bekend heeft de ministerraad de by de kwestie van de wijziging van hét tijdelijk radioherstel onmiddellijk betrokkenen gedurende twee weken de gelegenheid gegeven in onderling' overleg een regeling aan de regering voor te leggen. Aangezien dit voorstel niet tot re sultaten heeft geleid, heeft thans de ministerraad het door den minister van onderwijs, kunstig en weten schappen voorbereid ontwerp verder in behandeling genomen. De raad heeft dit ontwerp in grote lijnen aanvaard. De nieuwe regeling houdt ejierzijds in, dat de tot nu toe bestaande scheiding tus sen programma-voorbereiding en pro gramma-uitvoering wordt opgeheven* ter wijl anderzijds een sanering van de finan ciën beoogd wordt. Als uitvloeisel van de compromis-ge dachte, welke de bedoeling heeft de te genover elkaar staande opvattingen ln radio-aangelegenheden samen te brengen, zal een programmaraad gevormd worden, die de algemene programma's zal ver zorgen Deze programmaraadkrijgt de beschikking over zenduren, waarin zijn opgenomen de uitzendingen, welke tot nu toe werden voorbereid en uitgevoerd door de Stichting Radio Nederland ln Overgangstijd. Naast de programmaraad zal worden opgericht de stichting Radio- Unie, waarvan het. bestuur wordt ge vormd door ie grote en kleine omroep verenigingen alsmede door die omroep organisaties, welke op grond van hun radioverleden alsnog door den minister van onderwijs, kunsten en wetenschap pen als omroepverenigingen zullen wor den erkend Teneinde te komen tot har monische opbouw van hun diverse pro gramma's zullen de leden van de Radio Unie samenwerken in een z.g programma coördinatie-commissie. Boven de Programmaraad en de Radio Unie zal aangesteld worden een rege ringscommissaris voor radioaangelegen heden, wie uitgebreide bevoegdheden zal worden verleend en die bijgestaan zal worden, door een adviescommissie van drie leden. 3000 zenduren. Ten vervolge op bovenstaande ver neemt het ANP nader, dat volgens het plan van - minister Gielen de program maraad de beschikking zal krijgen over 3000 zenduren per jaar, dwz. 8 zenduren per dag of 4 uren per zender per dag Hierbij is inbegrepen, de zendttijd voor de radio-nieuwsdienst. Dit betekent, dat dfe programmaraad over circa een uur zendtijd per dag over twee zenders meer zal beschikken dan op het ogen blik de Stichting Radio-Nederland. Voorts wordt vernomen, dat de nood zakelijke regeringsmaatregelen bij de radio waarschijnlijk zullen leiden, tot afvloeiing van een deel van het perso neel van de Stichting. vestiging nederlandse automobielindustrie Naar wij vernemen worden op 't ogen blik de mogelijkheden onderzocht, om in Nederland een automobielindustrie te vestigen. Tot dusverre worden auto onderdelen in ons land ingevoerd Deze auto-onderdelen worden dan hier te lande samengevoegd tot auto's. Men heeft nu het plan de vervaardiging van die onder delen. in Nederland zelf te doen geschie den. Zijn wij goed ingelicht, tfan zouden de Fordfabrieken Nederland daartoe een uitbreiding ondergaan. Op 30 Juni 1945 drong de 33-jarige Utrechtse varensgezel G Leenman tezamen met zijn broer een pakhuis te Amersfoort binnen. Den waker van het pakhuis sloegen ze buiten bewustzijn en stopten hem vervolgens een prop in de mond, deden hem een zak over het hoofd en bonden hem aan een paal vast. Daarna verdwenen ze met medeneming van 1404 stukjes chocolade. Deze verkochten- zij later voor vijf-en twintighonderd gulden De Utrechtse rechtbank veroordeelde G L tot vier jaar gevangenisstraf. Gisteren kwam deze zaak voor het Ge rechtshof te Amsterdam. G was in be roep gegaan, omdat hij de straf te hoog vond. In tien jaar tijd heeft hij een ne gental misdrijven begaan, waarvoor hij bij elkaar acht jaar heeft gekregen.'Hier van moet hij nog zes jaar uitzitten. Dit in aanmerking nemend requireerde de pro cureur-generaal een gevangenisstraf van drie jaar Op de onbewaakte overweg^ te Zalne bij Zwolle is Woensdagavond omstreeks half elf een auto komende van Hengelo (O) door een locomotief van een 'goederen trein gegrepen, in de auto bevonden zien ir H Hoekstra, electro-technisch inge nieur van de IJssel Centrale te Zwollé en zijn echtgenote. Mevrouw Hoekstra werd op slag gedood. Ir. Hoekstra werd ernstig gewond naar het RK Ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Het echtpaar was sedert een half jaar gerepatriëerd uit Nederlands Indië. Leön Blum, de 74-jarige leider der Franse socialistische partij, die voor de oorlog reeds tweemaal het premierschap heeft bekleed, heeft Donderdagmiddag zijn can- didatuur voor minister-president met in stemming van alle parlementaire partij fracties bij de Nationale Vergadering in gediend. Léon Blum is met 575 stemmen "gekozen tot minister-president van Frankrijk In totaal werden 590 stemmen uitge bracht, waarvan Robert Schumann (MRP) er acht kreeg. Er waren zeven blanco-stemmen Alle partijen, behalve uiterst rechts, stemden op Blum. Voor de derde maal binnen vier dagen heeft in de VS een grote brand ge woed. Ditmaal heeft het 't leven aan 8 personen gekost. De brand ontstond in een ongebruikt koelhuis van vijf étages te New York (Boven-Manhattan). Ter-, wijl men bezig was met het blussen had er een ontploffing plaats, die het er naast gelegen gebouw deed instorten. Veel bewoners, onder wie enkele kleine kinderen, en verscheidene brandweer lieden, werden onder het vallend ge steente bedolven. Spoedig waren pries ters ter plaatse om de bedolven slacht offers hijstand te verlenen, totdat hulp kon worden geboden. Gisteren heeft men de hele dag met zes vliegtuigen gezocht naar het vermiste toestel van de Marine luchtvaartdienst. Deze pogingen hadden lij het in vallen der duisternis nog géén re sultaat opgeleverd. Vandaag worden de nasporingen voortgezet. Gisteravond vond het laatste Sinter klaasfeest voor de leerlingen van de Openbare Lagere Scholen plaats. De zaal van „Het Wapen van Heems kerk" zal zelden een zo enthousiast publiek bevat hebben als deze jongens en meisjes van het vijfde en zesde leerjaar. Het jeugdig enthousiasme is niet be schaamd geworden. De Haarlemse On derwijzers-Vereniging heeft een sprook je opgevoerd, dat zeer amusant en geestig werd gespeeld. Urenlang hebben de kinderen genoten van de avonturen van prins Valentijn, die als lakei aan een vijandelijk hof diende. Hij deed dit, om de zieke prinses te winnen en te genezen, en om de vrede in het land te doen weerkeren. Het sprookje is onuitputtelijk en gevari eerd. Kindse en rheumatische gene raals noch clowns ontbraken op het to neel en het__ is geen wonder dat de aandacht van de jeugd heel de avond aangenaam gespannen was. Toch zou den o.i. enige flinke coupures het stuk geen kwaad 'hebben gedaan. Door een al te rijke fantasie werd de draad van het verhaal wel eens uit het oog verloren. Ook is het opvallend, dat de heren die medespeelden in vergelijking met de dames-krachten stukken beter waren. Het stuk werd door twee pauzes on derbroken. In de eerste werden ca nons en vaderlandse liederen gezongen en in de tweede was er een ruime trac.' tatie. Ook aan het einde van deze avond hadden wij de indruk, dat de kinderen een onvergetelijk feest had den gehad. TE DUUR VERKOCHT. Een winkelier hier ter stede werd bekeurd wegens het verkopen van shawls tegen te hoge prijzen. Geboren: Pleter, zoon van Pieter Kieft en J Taai Reinder W G, zoon van Henri C Eecen. en S Zoethout Petrus A M, zoon van Adrianus B Buter en M E Lichtenhahn Catharina C, dochter van Petrus Knijn en A Evers Willem A, zoon van Willem Mets en F Schoevers Ondertrouwd: Adrianus Tamis en Ca tharina M Boots Reinier ten Napel en Aaltje Scheer Adrianus J Mooij en Divera J M Kalb Pieter C Vriesman en pieternella Almektnders Johannes L J van Rosendael en Cornelia E Tool Andreas T A Mulder en Anna G Soecker Overleden: Egbertus Ibink, oud 81 ja ren, weduwnaar van C Koopman SCHANDELIJK! Tegen een viertal personen is door de politie procesverbaal op gemaakt wegens handel in distribu tiebescheiden. Een vrouwspersoon maakte er werk van geldbedragen uit te lenen tegen onderpand van distributie stamkaarten. Op deze stamkaarten werden dan' de bonkaarten gehaald, die voor duur geld werden ver kocht, CORRY VONK EN WIM KAN Naar wij vernemen, zal het be kende ABC-cabaret olv Wim Kan en Corry Vonk op 17 December een voorstelling geven in „Het Gulden Vlies" en opvoeren de nieuwste cabaret-comedie „Dee mooiste ogen blikken". Dit zal dan voor het eerst na bij na 7 jaar zijn, dat het ABC-cabaret hier ter stede weer optreedt, na vele avonturen in Indië. Behalve Corry Vonk en Wim Kan (die deze cabaret-comedie geschre* ven heeft), treden nog op: Matthieu. van Eysden, Iris Man, Herman van Eelen, Lya Sten, Pam Henning er aan de vleugel: Cor Lemaire. ned. MILITAIR ELFTAL KLOPT FRANKRIJK In de gisteravond in het Olympisch Stadion gespeelde wedstrijd heeft het Nederlands militair elftal een 21 zege behaald op Frankrijk, De rust ging in met 10. Te Vaals is een 4-tal plm 16-jarige jongens uit Haarlem en Amsterdam ach terhaald, die in Haarlem een auto hadden gestolen en deze* over de grens trachtten te smokkelen.. Bij een botsing tussen een personen trein en een goederentrein te Berlijn zijn zes personen gedood en 62 gewond van wie 22 ernstig. De „Times" meldt, dat er op Cyprus een nieuw kamp voor Joden is gebouwd, waar plaats zou zijn voor 10,500 illegale immigranten. Het Zwitserse circus Knie komt thans definitief in Amsterdam. Het heeft de Gelbische grens reeds overschreden en wordt in Amsterdam gedurende het ko mende week-end verwacht. De Minister van O., K. en W. heeft gisteren de vordering van wtflen htet M-G„ voor het uitvoeren van de drukorder van de Vrye Alkmaarder, Kennemer Koerier en de Vrye Hoornse Courant overgenomen, zodat we dus verplicht werden deze drukorder opniefhv uit te voeren. We hebben gewezen op de onmogelykheid om onder de. huidige omstandigheden een behoorlyke krant te maken, we hebben ge wezen op het feit, dat het personeel onder sociaal niet meer toielaatbare omstan digheden werkt. Den minister interesseren, deze omstandigheden niet en hy advi seert dan maar één of meer van onze en van de illegale* bladen niet meer te doen verschynen of samen te voegen. Het is niet anders, we dachten in een vry lahd te leven, het blykt, dat de Duitse vorderingsmethoden nog opgeld doen en dat met de omstandigheden in het eigen bedryf geen rekening wordt gehouden. De z-g.n. illegale bladen grypen deze beslissing aan om een rel tegen de oude bladen te ontketenen en wy achten nu de tijd gekomen om in een aantal artikelen van onze kant eens opening van zaken te doen. Wy hebben gezwegen, toen de Vrije Alkmaarder, de Kennemer Koerier en do Vrye Hoornse Courant, by de herverschyning van de bladen van 1940 op zeer unfaire manier van leer zijn getrokken,* omdat ze hun eigen krant bedreigd zagen. ,,'t Is voor ons ook een kwestie van de dubbeltjes", verzekerde één van de redacteuren van de Vrije Alkmaarder meerdere malen aan enige leden van ons personeel. Goed, wy kunnen dat begrijpen, maar laat men zich dan niet steeds op de borst slaan en zeggen, het gaat by ens alleen om het ideaal, wy willen geen winst maken. Waar betaalt de Vrjje Alkmaarder en nevenbladen de onvruchtbare concur rentiestrijd van, die zy hebben ontketend? Die betalen ze van het banksaldo, dat ze het laatste jaar gekweekt hebben en dat bestemd was voor het steunen van culturele doeleinden. De z.g-n. illegale bladen, die nu weer zo op die oude pers schelden, waren wel geneigd met die oude pers samen te smelten, mits ze maar genoeg aandelen kregen. Nu de heren van de oude pers daarop niet zyn ingegaan, nu bestaat die oude pers plotseling weer uit „kleine zwarte zielen", die hun „sinister" bedryf voortzetten. Nu zijn het collaborateurs en nog meer van dat fraais. 't Is wel verheffend en het toont.de mentaliteit van den heer DEWI, die trou wens ook maar een vogel is, die van buiten kwam aangevlogen, en die met het illegale werk van de Vrye Alkmaarder niets te maken heeft gehad. De verzorgers van het eertijds illegale blad zyn reeds lang uit de redactie verdwenen, het zijn alle nieuwlichters, („baantjesgasten" beweert onze jongste bediende), die momenteel de z.g.n. illegale kranten verzorgen. Wy hebben respect voor wat illegaal is gedaan, we hebben ook in dit kamp gestaan, maar wie waarachtig iets goeds heeft gedaan, slaat zich niet telkens op de borst en zegt, dat hij zo'n flinke jongen is. Dat is wat ons tegenstaat van deze heren. In een volgend artikel zullen we gelegenheid hebben, aan te tonen, dat de zelfde direetie, die scheldt op het Dagblad voor Noord-Holland, geen bezwaar heeft een combinatie aan te gaan met een krant, waar de hoofdredactie gevoerd wordt door een journalist, die tot Januari 1946, tot Januari van dit jaar dus, uit de ruif van het Dagblad voor Noord-Holland heeft gegeten. Maar daarover morgen. DIRECTIE DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT. tin—dwi 7—2 Een rammelend elftal van het detache ment West-Indië heeft een behoorlijk les je gehad van een goed spelende ploeg van de Territoriale Troepen Nederland, gelegen "in het ROG-gebouw. te Alkmaar Hiermee is meteen een zekere over moed de kop ingedrukt en er is geble ken dat er vele fouten -gemaakt werden en dat er meerdere zwakke plekken in het elftal van DWI te vinden zijn De TTN-ploeg (door de supporters ROG- leeuwen genoemd) heeft een goede sa menwerking, gepaard gaande aan zeer verdienstelijk individueel spel met juist plaatsen, weten uit te drukken in een groot doelpuntenverschil De rust ging in met 31 Deze cijfers gaven wel goed de verhouding weer over de eerste helft, waar TTN het overwicht had over de gehele linie In de tweede helft werd niet direct dit overwicht be reikt DWI kwam goed opzetten af en toe, doch door onproductiviteit en ge brek aan balvastheid en goed plaatsen van de voorhoede werd dit niet in doel punten uitgedrukt TTN daarentegen wist door moooi open spel, waarbij vooral de rechtervleugel goed werk deed, telkéns de doorbraken te bezegeleri met een doelpunt De eindstand was 72 en dit mag mis schien iets geflatteerd lijken, verdiend was het zeker Over het geheel genomen was het een aardige wedstrijd, waaruit de goede krachten sterk naar voren kwamen Uit de beide elftallen zal zeker een behoor lijk sterke ploeg kunnen worden samen gesteld hinderwet Bij besluit van 12 December 1946 is aan den heer L Huiberts, alhier, vergunning verleend tot het oprichten van een ma chinale houtb.ewerkingsinrichting, waar in gebezigd zullen worden 2 electromoto- ren, resp van 5 en 2 PK in het perceel Bierkade nr 8, alhier Heden is op de Gemeente-Secretarie van Koedijk ter inzage' gelegd een ver zoek met bijlagen van den heer H Sterk, aldaar, om vergunning tot het oprichten van een benzinepomp-installatie aan de Hoornscheweg, kadastraal bekend ge meente Koedijk, Sectie B nr 1413 Bezwaren tegen deze oprichting kun nen worden ingediend ter Gemeente- Secretarie van Koedijk op Maandag 23 December 1946, des voormiddags te 11 uur en schriftelijk vóór of op die tijd. Ge durende drie dagen vóór gemelde dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwa ren heeft ingebracht, op de Secretarie van Koedijk van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. ALKMAARSE BILJARTCOMPETITIE In de C-klasse is ZEKZ? kampioen ge worden. Zij staat thans met 36 punten aan de kop, met nog 6 te spelen par tijen. DAMWEDSTRIJD ALXMAAR-LIMMEN Donderdagavond speelde onze Alk- maarse Damclub WDO haar tweede competitiewedstrijd voor de Kennemer Damkring. Ditmaal was de Damclub „Vita Nova" uit Limmen haar tegen stander. Het eerste tiental behaalde, evenals in de eerste wedstrijd, een fraaie 15—5 overwinning. Het tweede tiental bleef echter beneden de ver wachting en moest met een gelijk spel 1010 genoegen nemen. De gedetail-* leerde uitslag is als volgt: lste tiental WDO—VITA NOVA H J TimmermanC Bruin 20; A BurgertN Mooy 20; H Kruider—Jb Dekker 2—0; G SmitJb Dekker 2—0; J van BeekumP Ligthart 0—2; Jb Har- togTh Hollander 20; C BooyA Hol lander 11; C FokP Verdonk 20; W VrolingC v d Velden 02; A Bosman Jac Mors 200. Uitslag: 155. 2de tiental WDO—VITA NOVA F Hofman—G Dekker 20; J Kaal S Wokke 02; P Noom—A Rietveld 20; J SchipperC Nuyens 11; C Dammer C Molenaar 2—0; J Dik JrJ Dekker 02; B LuitjesP Nuyens 20; D Da- velaarJ Kraakman 11; J Homma J Hollander 02; J VeermanJ v d Velden 0—2. Uitslag 1010. Naar de minister van Econo mische Zaken, dr G W M Huys mans, gistermiddag in de Tweede Kamer meedeelde, wordt er aan zijn departement gewerkt aan een wets ontwerp tot het tegengaan van te hoge winsten op de export.

Alkmaarsche Courant | 1946 | | pagina 1