BOEKEN P.O.A. N DANSEN PLAS VERF BEHANG oningbouw in den Raad PRIMA KNIPSTER STRIJKSTER h°< "s ÏB5» mi" - Doorslagpapier Frankenberg N.V. Knoopsgaten maken I I uit minnenijd De Krakatau dreigt Haagse dames als een zwerm sprinkhanen der Gerechtshof van Heer-Hugowaard Onderwijzeres en vroedvrouw benoemd Stompetoren Koedijk. Buitenlandse belangstelling voor de jaarbeurs De Schager markt. HUWELIJK „WAAGJES Te koop aangeboden: Zondags van 3 6 en 8 12 uur oooooooooooooooooo DE MAGNEET 3.75 tud KOPERWERK •'OOR IEDEREN BEURS ZIEL. LEO jpoorsfa DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR. le. MANNELIJKE KRACHTEN 2e. GESCHOOLDE CHAUFFEURS, 3e. CONDUCTRICES 4e. Aankomende en gevorderde MONTEURS N.V. NACO, Lijndienst, Te koop gevraagd: oooooooooooooooooo THEO GROOTHUIZEN {HR. DE VRIES Abonneert U op dit blad Kennel van Daatselaai* Handelskantoor zoekt een VLOTTE JONGSTE BEDIENDE. Brieven onder No. 10 bur. v. d, blad, V. PAYGLOP tenkruid in pudding itle te Hilversum heeft een vrouw en haar 25-jarigeg earresteerd, die den echtge. i de vrouw, den 36-jarIgen ran Waveren, met ratten, bben vergiftigd, igavond werd de recherche kennis gesteld, dat in het lehoornstraat 55 een man lachte omstandigheden was De politiemannen troffen thuis en vonden in de er het stoffelijk overschot naast het bed liggen in een ie er op wees, dat het onder hevige krampen was elijk kwam de vrouw met nelijk verhaal, dat haar man geweest en misschien was tengevolge van het eten ;s zonder bon. Na verschil, noren heeft zij gistermid. id, dat zij met hulp van d, den 25-jarigen A. P.' TJ, 1 tenoot heeft vergiftigd. Het reeds geruime tijd in voor. I U., die reeds lang met de sang heeft gehad, heeft eer.l tenkruid gekocht, waarvan! drie flinke lepels door eenl ?je heeft gemengd. Dit ge-l p Vrijdag 4 April j.l„ doch iffer had zich van de aan- zware maagkrampen Weer ot hij Donderdag enige as tten met veel water heeft Dit heeft blijkbaar het fu- >lg gehad, dat het ratten- werk kon doen. motordienst naar istorm nederland. linist-stoker C. J. Goossens ar werkte, toen de oorlog Hoorn. Door slapte in het as hij voor de Duitsers in gaan werken, werkte in 1943, tse conservenfabriek. Een ent via de arbeidsdienst ^otl amen. Vjolgens zijn zeggen iselijke omstandigheden en iaj hij niet naar Duitsland oorzaak dat hij op 15 Maart villig toetrad tot de Land- erland Hij werd In Vught in estohen, kreeg een geweer, n gasmasker en legde in gezamenlijke eed op den In 1943 kreeg hij verlof, particulieren, maar werd in opgroepen zich in Veenen- elden. Daar werd zijn com- ar België gecommandeerd, werpen raakte hij gewond granaatscherf bij he^ over- an meldingen: In Sliedïecht lit het ziekenhuiis ontslagen toen niet verder vechten, papieren te krijgen en ging De Feidgendarmerie pikte r op wegens desertie, waar- evangen gezet werd en later van Canadezen viel. Een rklaring van een ambtenaar r.A.B. had dezen.verdachte ge- iemand van misdadige aan- e lui was om te werken, éur-fiseaal, Mr Keune. eiste vangenisstraf met aftrek en uit de rechten voor 't leven, iiger, Mr. Ruyssenaers legde getuigenissen van een vroe- fdonderwijzer van verdachte, sdadige aanleg afwees en melding van, dat bij ver- ilgens een doktersverklaring. >r long-t.b.c. bestaat Het Hof 14 dagen uitspraak. ELAND—FRANKRIJK. iagavond gaf Nederland- haar laatste lezing in dit Saint-Exupéry et la litté- altitude. de voorzitter den spreker I Jospin, welkom had geheten I oldoening had uitgesproken foede opkomst, begon spre- e zeggen, dat de Nederland- n de Franse scholen vóór laar op sommige Saint- in de klas gelezen wordt, I rankrrjk nog niet het geval staat een hele letterkunde ichtvaart, maar S. Exupéry irt geval. Hg geeft geen be- doch een overdenking „une air pur" is 't lezen van zijn De man zelf, groot, athle- links, verandert geheel in leel, zodra hij in zijn vlieg- t. Als vliegenier wordt hjj volle mens. Zijn boeken sud" over het lgnvlie^én nuit", over 't nachtvliegen 3 Hommes" „Pilote de guer- werd verboden tijdens de :gens schrijver's vriendschap Joods kameraad, wat blijkt e hoofdstukken) „Lettre door hemzelf geïllustreerd, nog een tot nu toe onuit- manuscript volgen. In zijn hrijft S. Exupéry veel over ip, de vriendschap voor zijn n, b.v. voor Mermoz, een Ie verongelukt is in de Atlan- ;aan, voor Guillomet, die e in de bergen en 3 dagen ten liep, in de ijskoude, om 'en te blijven, voor Jacques e in de woestijn is neerge- daar waarschijnlijk ver- rd. S. Exupéry schrijft als at aan het front, over de er de strijd tegen de dood. ïeemt de gevaarlijkste toch- e hem worden opgedragen, zaamt, „il est de service". Ie neemt geen grote plaats i werk; ziehier wat hij er „aimer, ce n' est pas se re- ns les yeux, c'est regarder deux dans Ia mêrre direc- een vlucht boven V' teruggekeerd. Onder voorzitterschap van burge meester Sutman Meijer kwam de vol ledige Raad der gemeente Heer- Rugowaard Donderdagavond In open bare vergadering bijeen. Naar aanleiding van de notulen ■deelde de voorzitter mede, dat de >jieer Rood naderhand besloten heeft mn bóuiyterrein aan de Rusterbur- weg (door de gemeente gedacht als bouwterrein voor het bouwplan 1946) toch aan de gemeente te verkopen tegen de voorgestelde prijs, zodat niet tot onteigening zal behoeven te wor sen overgegaan. Woningbouwplan 1946. Besloten werd een aanvrage in te dienen voor het bouwen van 12 wo ningen en het beschikbaar stellen van de daartoe nodige bedragen, als mede tot het aanvragen en aanvaar- i van gelijke voorschotbedragen 's Rijks kas voor dit doel. Tevens rierd besloten een zo hoog mogelijke jaarlijkse bijdrage te vragen uit 'a Rijks kas in het te verwachten te- j0t op de exploitatierekening. Hierbij werd o.m. opgemerkt, dat bouw zoveel mogelijk bespoedigd F zal worden, alhoewel een en ander Iveel tijd vergt, gezien vele Instanties 1 hun blikken over de plannen moeten laten gaan. Het ligt in het voornemen lom in de loop van aanstaande herfst het bouwen van de woningen te kun- |jien voltooien. Ook de woningbouwplannen '47 I zullen binnenkort in de Raad ter sprake gebracht worden, terwijl het voor het plan '48 in de bedoelig ligt ook woningen aan de Basserweg te doen verrijzen. Diverse besluiten. Voorts werd op voorstel van B. en W. nog besloten: s. Van Ged. Staten is machtiging verkregen om een registrator in tij delijke dienst aan te stellen op ar beidscontract, gezien tijdens het KS.B.-gemeentebeheer een grote ach- terstand is ontstaan in de archief- i werkzaamheden, tegen een vergoeding Ij van 250.per maand. Deze arbeid |zal pl.m. een half jaar vergen, zodat 1500.beschikbaar moeten worden ziening werd nu tot tijdelijk onderwij zeres benoemd mevr. J. Schuttev. Ekeris te Heer-Hugowaard. De commissie tot wering van schoolverzuim werd in haar geheel herkozen, terwijl in de vacature- Oudeman benoemd werd de heer Bakkum. Hierop sluiting. b. het Witte Kruis, afd. H.H.- I Waard een extra subsidie te ver- j strekken van 500.over 3 jaar, met ld» bedoeling verbetering te doen aan brengen in de door voorzitter als de plorabel aangeduide toestand van magazijn- en verplegingsartikelen; voor het Wit-Gele kruis een extra subsidie ad. ƒ500.voor het organi seren van kraamzorg; en voor beide genoemde verenigingen de gewone subsidie ad 500.voor het organi- van ƒ1.50 per lid (tot nu ƒ1. c. ten behoeve van de rattenbe strijding, die in geheel Geestmeram- bacht intensief ter hand zal worden genomen, een subsidie beschikbaar te stellen van pl.m. ƒ200.—, zijnde de kosten voor de gemeente geraamd op ƒ0.08 per woning en ƒ0.01 per inwo ner; d. voor de door de B.S. beschadig de schoolbanken, die opnieuw geverfd moeten worden, f 400,uit te trek ken, al zal dan ook worden gepro beerd om hiervoor vergoeding te krij gen van het afwikkelingsbureau van de B.S. Voorts merkte de heer Groenveld op, dat de subsidie voor de beide plaatselijke muziekcorpsen naar zijn mening heel laag gesteld is, t.w. 50.terwijl toch steeds op mede werking der verenigingen kan wor den gerekend bij verschillende gele genheden. Voorzitter merkte op, dat Ged. Staten zich op het standpunt stellen, althans vóór de oorlog, dat een mu ziekcorps in b,v. Brabant een onmis baar element in het volksleven bete kent, terwijl dit voor b.v. Noord-Hol land niet zou gelden, waarmede dan ook rekening gehouden werd bij het verlenen van subsidie. Besloten werd de subsidie met 50 te verhogen. Benoemingen. De bange twijfel, dat mej. J. A. v. Oostveen haar benoeming als ge meentevroedvrouw niet zou aanne men, was bewaarheid geworden. Thans werd als zodanig benoemd mej. M. A. van Wunnik met een proeftijd van 1 jaar, ingaande 15 April a.s. Voorzitter had reeds de zekerheid weten te verkrijgen, dat mej. Van Wunnik haar benoeming zou aan vaarden. Voor het vervullen van de vacature, ontstaan door het vertrek van de on derwijzeres mevr. PorteWit hadden zich enkele candidaten gemeld, die echter naar het oordeel van den in specteur van het l.o. en van B. en W. en het betrokken schoolhoofd niet voldoende geschikt geacht werden. In afwachting van een definitieve voor- INDISCHE WEEKfe Op Woensdag en Donderdag werd in café A. Kamsteeg de z.g. Indische week gehouden. Deze avonden werden door de Schermer Gemeenschap in samen werking met het Indisch Instituut te Amsterdam georganiseerd. In de grote zaal van Kamsteeg waren verschillen de gebruiksvoorwerpen en Indische producten tentoongesteld. Vooral de Wajongpoppen en hét oude Boeddha beeld trokken veel belangstelling. De wanden waren gedrapeerd met echt gebatikte doeken, terwijl een fraaie collectie platen ons de suikerriet, ca cao, kapok, rubber, koffie, rijst en thee cultuur toonde. Zowel de schoolkinde ren uit de Zuidschermer als uit Stom- petoren bezochten onder deskundige leiding de tentoonstelling. Ir. G. de Moll hield lezingen met lichtbeelden en filmvertoning over Java. De voor zitter, ds. J. M. de Jong, bracht aan het slot van de avond den heer de Moll hartelijk dank voor zijn mooie lezin gen. Zeer zeker heeft de plattelands bevolking een helderder kijk gekregen op het Indische leven. Spreker wekte de aanwezigen op „De Schermer Ge meenschap" te steunen. BENOEMING. Tot voorzitter van „Schermer's brandcontract" voor gebouwen is ge kozen in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C. Kramer Glijnis, de heer F. Posch te Zuid- en Noordscherm"- f caricatuur ervan maakt. Ook de heer T. Schoen wist door zijn humor en vaak scherpe uitlatingen steeds het publiek te boeien en zijn medespelers te bin den. De oudere damesleden, mevr. Mo- lenaar-Sevenhuijsen en mevr. Bregman- Bakker hebben hun niet gemakkelijke taak tot 'n goed einde gebracht. Voor al laatstgenoemde was in het laatste bedrijf uitstekend op dreef. Hoewel het publiek vol lof is over het gebodéne van het stuk, dat zijn titel zeer zeker waard is, ergert zij zich toch steeds aan het euvfel, dat na de pauze enige ru moerige minuten verloren gaan, door het binnentredend publiek uit de naast gelegen gelagkamer. Er is al meer op geweken! Op deze genotvolle avond volgde een gezellig bal onder muzikale leiding van de E.D.O.-band. „DE ROOS" BRENGT „TOT X WEDERDIENST BEREID". Zondagavond 1ste Paasdag gaf de Rederijkerskamer „De Roos" haar uitvoering in de zaal van den heer Jac. Schuit. Zij trad voor het voetlicht met het blijspel „Tot wederdienst bereid" van Piet Mossinkoff. De zaal was tot de uiterste hoeken bezet. Het stuk was echt Amerikaans en kwam goed tot zijn recht door het goede spel. „De Roos" speelde het stuk met drie nieuwe da mesleden, die heel aardig spel leverden De rol van Tony Hamilton, gespeeld door den heer J. Kuit was af. Piet Hartland als het „Engelse Lord"-type speelde zeer verdienstelijk, temeer daar dit een gevaarlijke rol is, doordat door enige overdrijving, men spoedig een Op Donderdag 17 April zal een Iers gezelschap van 16 industriëlen, dat in Nederland vertoeft als gast van de Alg. Kath. Werkgevers Vereniging, 'n bezoek brengen aan de Jaarbeurs. Op 15 en 16 April zal een gezelschap van ongeveer 45 employés, werkzaam op de verschillende kantoren der Unile ver in de diverse landen, de Jaarbeurs bezoeken. Fabrieksingenieurs zullen de buitenlandse gssken als gids over de Jaarbeursterreinen vergezellen. Uitbarsting in 1883 eiste 30.000 mensenlevens Er dreigt weer een uitbarsting van Java's beroemde vulkaan, de Kraka tau; de Amerikaanse vulkaanexpert, dr. Jagger, van Hawaii, heeft reeds voorspeld, dat Java in 1947 een reeks uitbarstingen verwachten kan. Eergisteren heeft de Amerikaanse archeoloog en schrijver Arthur Law rence Griswold met een klein gezel schap de vulkaan bezocht en vastge steld, dat hij wederom zeer actief is Griswold deelde Aneta mede, dat zich een nieuwe krater had gevormd en dat bijna iedere 45 seconden grote massa's gassen ontsnappen, gepaard met geyserachtige erupties van bazalt. blokken en andere gesteenten. Een blok, dat op deze wijze werd wegge slingerd, moet meer dan een ton zwaar zijn geweest en het bereikte een hoog te van meer dan zestig voet, vóór het neerviel. Binnen een uur werden twee zware .onderzeese ontploffingen ge hoord. De zon een maand lang ver duisterd. Het eiland Krakatau in Straat Soenda (tussen Java en Sumatra) is in 1883 met verschrikkelijke kracht tot uitbarsting gekomen. Veldslag om luilekkerland (Van onzen Haagsen redacteur.) Een wonderlijke sensatie maakte ons Woensdagoch tend als duizelig van dron kenschap, omdat onze ogen dingen aanschouwden, die wij al lang verleerd heb ben tot de mogelijkheden van deze tijd te rekenen.. In de Haagse Dierentuin was het „markt"; de grote zaal stond gevuld met rij en kraampjes, zó kleurig en lokkend aangekleed en van fantastisch-begeerlijke zaken voorzien, dat het een sprookje uit Duizend en één Nacht geleek. Deze internationale ba zar, bijeenbrengend wat vreemde landen en ook al daar vertoevende Neder landers ons hebben toege zonden voor een prachtig doel: de herbouw van het in bezettingstijd door de Duitsers afgebroken prach tige en moderne Haagse Rode Kruis-Ziekenhuis, was in de Haagse pers aan gekondigd als het dorado waar men (ja! ja!) zon der bon en voor heel normale prijzen zaken kon krijgen, waarvoor speciaal de huisvrouw, maar ook niet minder het jonge meisje en toch eveneens de heren „een moord" zou den willen begaan.... Wst denkt u van de fel-be- geerde Nylon-kousen voor maar eventjes zeven pop, prachtige shawls voor en kele rijksdaalders, toilet zeep (heerlijk riekend en van ouderwetse kwaliteit'.) voor drie kwartjes, luiers voor f 2,beddelakens thee- en eetserviezen, fijn glaswerk, exquise parfums babygoed, pyama's Heerlijke wijnen en kos telijke sigaren en sigaretten trokken natuurlijk de fel ste mannelijke belangstel ling. Er heerste een Babyloni. sche spraakverwarring; Spaans, Noors. Frans, En gels en ook Duits (Oosten rijk) klonk hier doorheen alsof men zich niet in het koele Hollandse Haagje bevond, maar in het voor oorlogse Nice of Menton. Vooral Haagse dames hadden reeds bij het krie- Hierbij verloren dertigduizend men sen het leven en werd een wolk van kosmische stof gevormd, die meer dan een maand lang de stralen van de zon verduisterd heeft. De vloed golf, door deze eruptie veroorzaakt naar schatting duizendmaal sterker dan die van de atoombom heeft alvorens haar kracht te verliezen bij na driemaal de aarde omspoeld. Het eiland zelf verdween bijna ge heel en thans bestaat er nog slechts een enkele wand van de kolossale krater. In 1928 verscheen er ongeveer vijf kilometer van de Krakatau een nieu we kegel boven de zeespiegel. Deze werd „Anak Krakatau" - „Kind van de Krakatau" genoemd. Thans verheft zich de Anak Krakatau ongeveer 500 voet boven zee en meet van de zee spiegel tot de bodem van de oceaan ongeveer duizend voet. ken van de ochtend post gevat bij de hekken van de Dierentuin en toen het eindelijk zover was, dat zij tegen elven het paradijs mochten binnenstormen, was er welhaast geen hou den meer aan. Er werd compleet hier en daar warm gevochten en de politie moest militaire as sistentie requireren om de wild geworden dames in bedwang te houden. Bran, cards kwamen er bij te pas en het gegil ven tot ze nuwtoevallen gekomen be- gerigen klonk boven het ruziemakende stemmen- rumoer uit Het is dan ook eigenlijk welhaast onverantwoorde lijk geweest de arme, ge plaagde, naar zovele be geerlijke zaken snakkende Haagse dames een paradijs voor te toveren, dat voor het overgrote deel ervan „fata morgana" is gewor- déh, omdat alles wat er was in een oogwenk werd verslonden, alsof een zwerm sprinkhanen op een klein veld neerstreek Voor de centrale werden overgenomen V koeien, 4 stieren, 7 pinken, 419 nuch tere kalveren en 1 schaap. Voor de komende vetweiderij liep het vandaag niet zo rooskleurig. De handel was zeer stug. Het zal zeer moeilijk zijn de beesten nog op stal te zetten, omdat er bij velen geen plaats voor is en er ook een tekort aan voer is. Houden wij nog één week mooi zonnig weer, dan zal het volgende week wel beter zijn. Do prijzen waren in geen geval hoger dan do laatste 14 dagen. Hoogste notering gelde- koeien f 475,—-. Kalfkoeien en kalfvaarzen tot f 650,Deze handel was ook aan de stugge kant. Handel in jongvee kalm Op de paardenmarkt was niet die grota drukte als de vorige week, maar de han del ging nog wel. Luxe paarden van f 1000,— tot f 1500,—. Luxe werkpaarden f 900,— tot f 1350,Oudere paarden van f 500,— tot f 900,—. Hitten f 300,— tot f 1100,De slachtpaarden zijn duur. De paarden blijven voorlopig duur. Op de schapenmarkt was de handel kalm, hetgeen wel is te begrijpen omdat er nog geen gras is. Overhouders met 1 lam tot f 65,Schapen met 2 lamme ren tot flOO,—Als het weer beter wordt, zal het met deze handel ook wel beter gaan. Ook in geiten een stugge handel met niet oplopende prijzen. Jonge geiten van f 1,50 tot f 3,50. In oudere geiten weinig keuze. Er komen weer meer biggen aan markt. De handel was matig, doch de prijzen blijven gehandhaafd. Op de kippenmarkt was het stilletjes. Jonge kippen blijven nog aan de prijs. Hoogste notering nu f 11,50. Fokkonijnen tot f 18,— Kippen en konijnen voor de slacht de vastgestelde prijzen. Op de stallenmarkt wordt het van week tot week drukker. Warmenhuizen, 11 April 1947. 4250 kg uien 11.7015,60; drielingen 9; grove 14—15,90; 8800 kg rode kool 18,50; 12425 kg gele kool 16,50; 13500 kg Deense witte kool 12,20; 9225 kg bieten 5,70—8; 5000 kg peen 7,40. Gevraagd een net zelf standig DAGMEISJE (of voor enige dagen per week). Was buitenshuis. Zondags vrij, flink loon. meerdere hulp aanwezig. J. W. LUT, Breedstraat 2, Alkmaar. B. z. a. een nette huis houdster, P.G., liefst bij man alleen. Liefst in Alk maar Brieven onder letter H.H.Boekhandel TRAP MAN, Schagen. Ambtenaren, zakenmensen, intellectuelen! Weet U dat Nederlands Grootste Huwe- lüksbemiddelings-organisa- tie (geheel onder vrou welijke directie) voor U zeer veel serieuze relaties heeft en directe kennis making Is gegarandeerd? Vraagt direct inlichtingen. „EXCELSIOR" Hoofdkantoor Ministerpark 18a. Hilversum. Kantoor Alkmaar, Laat 219. Kan toor Haarlem, Korte Spaar- ne 7. Geopend 25, ook Zat. en Zondags, 's Maan dags gesloten. GEVRAAGD voor onze knipafdeling t Alleen zij, die als zodanig werkzaam zijn geweest of hierin opleiding hebben ge noten, gelieven zich aan te melden. Tevens kan geplaatst worden voor onze Blouse- en Japonnen-afdeling EEN GEROUTINEERDE Dagelijks aanmelden tussen 8 en 6 u. ALKMAAR LAAT 17 ir Tot 15 woorden 75 cent. elk woord meer 5 cent. Uitsluitend contant. Pick-up met 30 platen en Terry roeiapparaat. Kokkes, Langestraat 65a. Brand- en inbraakvrije- brandkasten, o.a. Lips. Chet- wood, enz. Billijke prijzen. Dekker, Spoorstraat 5, Alk maar. Z g a n. jekker, 1 pr werk schoenen en 1 zwarte broek. Rembrandtstraat 13. Fornuis en zaalkachel. Boe zemsingel 45. Best damesrljwiel m. mas sieve banden. Landstraat 19. Grote z g a n. baby-commode f 80,— gr. 2-delig kolenhok f 30,nieuwe wasbok f 15. en medicijnkastje f 12,—. Nic. Beetskade 66. Schuurtje in prima staat en zware handkar (zeer geschikt voor hit). S. Pilkes, Oosterzij weg 192, Heiloo. ooooooooooooooooo DE RUSTENDE JAGER BERGEN Wij hebben aan te bieden WONINGEN in Amsterdam, Hoorn, Delfzijl, Bolsward in ruil voor woningen in Alk maar of omgeving. Brieven onder No. 388 bur. van dit blad. HET GOEDKOPE !J Z E R M AG AZ IJ N GEREEDSCHAPPEN Vütfi iedct óeï&to N.ZOMERDIJK-HOUTTIl 4$ ALKMAAR AANVRAGEN WERKSCHOENEN. Zij, die uit hoofde van hun beroep in aanmerking komen voor werkschoenen, de leeftijd van 16 jaar heb ben bereikt en na 30 April 1946 nog geen bon voor werkschoenen (met inbegrip van Engelse werkschoe nen) hebben ontvangen, kunnen hiervoor een aan vraagformulier MD 333-04 indienen, onder overlegging van hun stamkaart, (Niet per post.) Formulieren kunnen worden aangevraagd en inge diend te ALKMAAR (loket Voorlichting) op Dinsdag 15, Woensdag 16, Donderdag 17, Dinsdag 22, Woensdag 23 en Donderdag 24 April a.s. (Dus niet op Maandag en Vrijdag). Voor de gemeenten Bergen, Heiloo, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen, Schoorl, Koedijk, Oudorp, Akersloot, Schermerhorn, Oterleek en Ursem op de bekende zitdagen in het tijdvak van Maandag 14 t.m. Donder dag 24 April a.s. Arbeiders werkzaam in bedrijven met meer dan tien arbeiders, dienen hun aanvraagformulier volledig ingevuld af te geven aan hun werkgever, die collectief aanvraagt in de plaats, waar het bedrijf gevestigd is. Op het aanvraagformulier moet worden aangege ven, welke vakjes „groep Schoenen" in hun stamkaart zijn gecodeerd, b.v. in La 612. Arbeiders in bovengenoemde bedrijven kunnen dus geen individuële aanvrage indienen. Formulieren, welke n& 24 April a.s. worden inge diend, zullen terzijde worden gelegd. N.V. NACO te ALKMAAR VRAAGT: voor garagewerkzaamheden en afgifte van vloeibare brandstof. Leeftijd van 2030 jaar. Rijbewijs A strekt tot aanbeveling; leeftijd 2530 jaar. Leeftijd 1825 jaar; voor benzine- en dieselmotoren. Aanmelden van 812 en 1417 uur. STATIONSWEG 37b, ALKMAAR. 22- Een 2-pers. kano. Zocher- straat 32A. Inboedels, naaimachines, kleden, gramofoonplaten, ko£- fergramofoons, antiek, enz. Dekker, Spoorstraat 5, Alk maar. Motorrilwielband (19 inch) of in ruil voor autoband (17 inch). Leeuwenbekstraat 2, Alkmaar. thans weer in voldoende mate voorhanden Langestr. 28 Tel. 2394. Gevraagd eenv. GEM. HUIS voor Juli en Aug. in Kennemerland aan bos of zee voor zakenfam. 7 pers. of goed PENSION ged. 14 dagen. Brieven met sit., prijs, enz. no. 2230 Adv. Bur. VER HEUL en Co., Amsterdam- Centrum Th. G. Kreijermaat v. BESUYEN Co. maakt het in ordel Mient 1 - Alkmaar Tel. 3256 OOOOOOOOOOOOOOOOOO TE KOOP zo goed als nieuwe Singer trapnaaimachine (ring- spoel) in luxe eiken salon- kast. NIJMEIJER, Luttik- Oudorp 70, Alkmaar. Verdronkenoord 103 PI. Stenenbrug, Alkmaar Die heeft qe/eerd-bij AUTORIJSCHOOL FRIESCHEWEG A - ALKMAAR TEL.4237 Is VERPLAATST van SNAARMANSLAAN 14 naar Achterstraat 45, Alkmaar. Ook voor TRIMMEN, KNIPPEN, PENSION VERZORGING enz. IN- EN VERKOOP VAN RASHONDEN. WELKE WIJ U AANBEVELEN! E. PHILIPS OPPENHEIM: Rfjk en geen geld H. WIRTZ: Eros in huwelijksbanden Mr. J. C. BAAK: De verhouding van de Russische tot de West-Europese mens D. KRAMER: Stans van de vijfjarige H. HELDER: Pasja en het geheim van Belversven 8.65 9.75 4.90 3.65 3.65 14 lm AFD. BOEKHANDEL ALKMAAR

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3