De loods is aan boord Ontzetter Voor bruiloften Schildersknecbts TWAALFHONI VIJFD I Sport Woningruil. Van nabij L J en ve lüeec&eticfii Mannen in het blaam En hei schip vaart verder Past op uw leven Obdam Ledenvergadering afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken Een nieuwe veiling Statuten wij ziging De Rijp. R.T.S.-einddiploma te Hoorn Opheffing kamp Spijkerboor EngelandRest van Europa Strassburger weer op tournee Betogingen te Kiel De nieuwe salarisregeling onderwijzers Moskou succes of mislukking? Veiligheidsstaking in V.S. geëindigd NET MEISJE gevraagd bij T. H. DE VISSER Zn. Oudegracht 44 Be-invloedt de haarkeus uw humeur? „PAULJEKA" ADVERTEERT IN DIT BLAD. Partijen en Vergaderingen DE INSTUIF Laat 120 Alkmaar BOUWKUNDIGE-AANNEMER Familie Drukwerk FRANKENBERG n.v. Klein Pakhuis of gedeelte Er zyn altijd twee dingeit, waarvan een loods zich zal overtuigen, zodra hij aan boord van een vreemd schip is gekomen, Hoe staat het met de diepgang en is het kompas is orde, dat zijn twee vragen, die onmiddellijk gesteld zullen worden Meestal wordt die diepgang al oppervlakkig gecontröleerd voor het aan boord komen, om zeker te zijn, maar vooral met stampend schip en zeegang is dat erg lastig. nen kustjlijn en tonnen achter de nevel en is de loods zijn houvast kwijt. Weet hij zich alleen, dan zal hij zo lang moge lijk trachten, koers en vaart te houden en op tijd gaan varen,maar als over zoveel minuten die en die boei niet In zicht is gekomen, is hij wel gedwongen, het bijltje erbij neer te gooien. Als zijn bestek over boord is, kan zelfs een loods het wel opgeven. Daar is geen kruid tegen gewassen. Een lange weg. Het is een lange weg, die met zware, soms onhandelbare schepen moet wor den afgelegd. Soms een kwestie van een paar uur, maar ook wel, zoals voor de Schelde, of by Delfzijl, duurt de reis veel langer. Al die tyd krygt de loods geen aflossing. Hy is immers maar al leen. Wel heeft hy soms een leerling by zich, maar die loopt nog niet lang (Van onzen specialen verslaggever). En dan gaat de telegraaf op volle kracht vooruit, het schip draait langzaam op koers en stoomt naar binnen. Loodser zyn ware taalkunstenaars. Weliswaar zijn er by de ouderen nog wel, wier kennis zich beperkt tot een paar woorden En gels, maar vooral het jongere geslacht maakt een goed figuur. Vooral Zweeds en Spaans zyn naast het Engels veel voor komende talen aan boord van schepen zelfs zijn er by, die een paar woorden Italiaans en Grieks spreken. Ogen van voor en van achter. Een goede loods heeft overal ogen. Niets ontgaat hem, hy let op ieder klein rafelingetje in het water, dat op stroom duidt, hy kykt naar verkleuringen, waar ondiepten loeren, hy houdt andere sche pen in de gaten en let op de regels van het verkeer, hy geeft zyn roer-comman do's in welke taal dan ook, biyft by de telegraaf, om onmiddeliyk te kun nen ingrypen, als er gevaar dreigt. De loods kent alle verraderiyke plekjes op zny route, hy weet, waar hy vaart moet minderen en waar stoppen. Rustig geeft hy zyn bevelen. Of hij een kustertje van driehonderd ton onder zyn voeten heeft of een tanker van dertien duizend, laat hem koud. Hy is gewend op alle mogeiyke schepen. Na vyf minu ten heeft hy in de gaten, wat een schip doet, hoe het stuurt, hoe het reageert, en hij houdt met deze wetenschap terdege rekening. En hy laat zich bij zyn werk niet storen. De koffie, die de matroos van de wacht voor hem boven brengt, drinkt hy staande uit, zonder zijn blik af te wenden, een sandwich gaat dezelfde wegEn het schip vaart voort, de Waterweg op, of door het Oostgat naar binnen, langs de steile duinen van Wal cheren, of onder het Oostfriese walletj* door. Gevaren op het water. Van alles kan zich voor doen, vooral in deze tyd, nu de Noordzee nog zo vol met mynen ligt. Er kan ergens in het vaarwater zo'n dryvend monster zwalken. Want ze kunnen wel beweren, dat losgelaten mynen ongevaariyk zyn, maar er is niet één kapitein of loods, die er graag tegen op zou varen. Er kunnen uitwyk-manoeuvres gemaakt moeten worden, die juist in die nauwe vaarwateren veel zeemanschap vragen. Eén troost heeft de loods dan. Op het andere schip, waarvoor hy uit de weg moet, staat ook een loods, en die is even bekwaam, als hyzelf. Nog moeiiyker wordt de sutiatie, als het dik van mist wordt. Dan brommen de stoomfluiten van de vele schepen, die hun weg in en uit zoeken. Dan verdwy- genoeg mee, om schepen alléén te kun nen behandelen Is de reis dan eenmaal volbracht, dan wordt het certificaat getekend door den kapitein, ten bewyze, dat de reis zon der ongelukken is vérlopen en laat de loods zich zakken in de motorboot die hem afhaalt, als hy vervangen wordt door een rivierloods, of hy stapt aan de wal, als hy zyn schip tot voor de kant heeft gebracht. Want in sommige districten zijn twee soorten loodsen werkzaam, zee loodsen en rievierloodsen. Ook zyn er nog havenloodsen, maar die zyn meestal in dienst van de gemeente, waartoe de ha ven behoort, zoals in Rotterdam of Ant werpen. Er bestaat tussen zeeloodsen en rivier- loodsen veel rivaliteit. De één verwnjt den ander, dat zyn werk zo eenvoudig is. „Jullie kunnen altyd wel varen", is het dan, „één kind kan by jullie de was doen". Zeker is, dat zeeloodsen meer salaris krygen dan hun collega's van de rivier, maar dat moet worden beschouwd als een soort „ontberings-toelage" en niet als waardering voor lastiger werk. Zeeloodsen en rivierloodsen zyn even onmisbaar, om de scheepvaart op onze havens in gang te houden, om de schépen veilig binnen te halen en ze veilig weer naar zee te brengen.. Of dat werk nu tussen de groene dyken of op de Noord zee gebeurt, doet aan de belangrykheid zeker niets af. Het werk van een rivierloods is van geheel andere aard, maar daarover in een volgend artikel nader. De K.N.A.C. wijst er op, dat, hoe wel het totaal aantal verkeerson gevallen ongeveer een vijfde min der is dan vóór de oorlog, volgens gegevens van het C.B.S. de ernst van de ongevallen aanzienlijk is vergroot. Het aantal doden en ern stig gewonden is in 1946 ongeveer anderhalf maal zo groot geweest dan in 1938, het aantal lichtgewon den was slechts de helft. De kans om in het verkeer een zwaar let sel op te lopen in plaats van een licht is thans 100 procent groter dan vóór de oorlog. Gelet op het ernstig leed, dat jaarlijks in vele duizenden gezinnen door deze, voor een groot deel vermijdbare, ongelukken wordt veroorzaakt, wekt de K.N.A.C. alle wegge bruikers nogmaals op in het be lang van zich zelf zowel als van andere verkeersdeelnemers, de eenvoudige en logische verkeers regels nauwgezet op te volgen, met de nodige aandacht en belang stelling aan het verkeer deel te nemen en vooral verdraagzaam heid en inschikkelijkheid te be trachten. HET WORDT EEN PRACHTIGE SPEELTUIN. Vorig jaar October is in de gemeen te Obdam een speeltuincommissie ge vormd', die inmiddels niet heeft stil gezeten. Men heeft een lijst onder de gemeentenaren laten circuleren, die 'n bedrag van 1145.heeft opgebracht. Voorts heeft men bij verschillende plaatselijke verenigingen aangeklopt om een stichtingssubsidie, terwijl het gemeentebestuur bereids zijn volle medewerking heeft toegezegd, door het verlenen van een subsidie ad 1000. en een renteloos voorschot ad' 4000. Het ligt in het voornemen de tuin als volgt in te richten: het terrein behar- den; aan te brengen zandbakken en toiletten; een grote zes-delige schom mel met rekstok, etc.; draaimolen voor 24 personen; grote wip voor 12 personen; vier kleine hoppelpaarden; vier twee-persoons wippen; hobbelen de geit; zweefpaal voor 12 personen; loopton. De stukken worden uitgevoerd in staalbuisconstructie en geplaaatst in betonstukken. Het is verder <Je be doeling toezicht op bet behoorlijk ge bruik van een en ander te laten uit oefenen door een betaalde kracht, ge durende pl.m. 25 weken per jaar. De exploitatierekening is opgezet op een ledental van 200 met een contributie van 3.Ongewijfeld zal deze tui" ln deze kinderrijke gemeente in een grote behoefte voorzien en het speel terrein van de straat, zoals tot nu het geval is, wegnemen, wat o.m. een Koning George opende te Salisbury de tweede zitting van het zesde parlement. De koninklijke familie had de tocht van Pretoria naar Salis bury in twee vliegtuigen gemaakt. De koning en de koningin bü aan komst aan het parlementsgebouw. Onder leiding van den voorzitter, den heer Chr. y. d. Hoek, kwamen de le den van de afslagver. Beemster, Pur merend en Omstr. (B.P.O.) bijeen. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder de heren Ootjes, secretaris van de Prov. Comm. van veilingen in Noord-Holland en mr. R. M. van Ree- nen, rechtskundig adviseur van het Centraal Bureau van Veilingen in Ne derland. De geldlening ten behoeve van een nieuwe veiling ten bedrage van ƒ500.000.—, is een teleurstelling geworden. Velen hadden geen geld hiervoor beschikbaar. Naar andere wegen heeft men uitgezien. De verga dering moest nü beslissen over het wel en wee van B. P. en O. Per 1 Juli a.s. vervalt d'e omzetbelasting op pro ducten. Hiertegenover staat, dat van 1 April 1947 tot 1 April 1948 de bruto- opbrengst belast zal worden met 1 pet. ten behoeve van een fonds ter bevor dering van de afzet. Deze gelden wer den aan een centraal bureau afgedra gen. Het jaar 1946. Vervolgens kwam de heer J. H. Woelders, seer. van B.P. O., aan het woord. De omzet bedroeg in 1946 1.514.831.74 meer dan in 1945. De af zet der producten verliep bevredigend. Door overeenkomsten met de Engelse en Amerikaanse bezettingsautoriteiten in Duitsland kon 50.000.000 kg. doorge draaide groente naar deze zones wor den vervoerd. Het jaar 1946 was gun stig; de leden, die te lijden hadden van de zware hagelbuien in Aug., had óen soms zware schadeposten te in casseren. Op 1 April 1946 werd de ver koop voor de klok ingevoerd. Het stel sel der vrije prijsvorming deed daar mede weer zijn intrede. De vrije han del in fruit niet kon worden gehand haafd. De export naar Engeland was in vele gevallen een uitkomst. De af gifte van enballage bereikt weer het vooroorlogse peil (in 1945: 334.303 stuks minder, in 1946: 31.932 stuks minder dan een. gemiddeld vooroorlogs jaar!) De kistenpositie is verre van normaal. De vooruitgang 1940—1946 is 17.252 st., de achteruitgang 45.000 stuks. De zak- kenpositie is bevredigend (aankoop '46 100.000 stuks). Het aantal leden steeg met 42 tot 515. Bij he boekhoudbureau zijn 83 leden aangesloten. De winst over. 1946 bedroeg 5219.66; de vei lingprovisie over 1946 95.864.27. De begroting 1947. Vervolgens kwam de begroting 1947 ter sprake. De omzet wordt geraamd op f 1.000.000,Enkelen vonden deze raming te laag. Daarover wordt 4 berekend. De heer Konijn wees op 3 over 1945. De voorzitter deelde mede, dat dit gedaan is om de begro ting kloppend te maken. Het collec tieve abonnement op Groente en Fruit kwam nog ter sprake. De heer J. Ko nijn stelde geen prijs op dit abonne ment, alle vakbladen geven dezelfde stof. De heer M. Reuzenaar stelde eveneens voor de opzegging op dit vakblad. Dit werd met 51 tegen 26 groot voordeel zal betekenen voor het stemmen verworpen. De begroting doorgaand verkeer, werd daarna zonder h. s. goedgekeurd. De nieuwe veiling en de wijzing der statuten. Daarna kwamen de voorstellen tot wijziging der statuten ter sprake. De voorzitter gaf nog enkele ophel deringen, waarna ook dit zeer belang rijke voorstel z.h.s. werd goedgekeurd. B.P.O. gaat een nieuwe toekomst tegemoet. BURGERLIJKE STAND Geboren: Eva T M, dochter van T Berkhout en A de Lange. Gerardus, zoon van N Vredevoort en M A Greuter. Willy G, dochter van P Jonker en G de Jongh. Overleden: Barbara Kieft, 59 jaar, echtenote van P Brouwer VERGADERING FLORALIA. De vereniging „Floralia" en „Huis vlijt" kwam bijeen. De financiële posi tie bleek zwak te zijn. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer C. de Jongh (Graft) herkozen. Mevr. J. Kostelijk— Bom wordt opgevolgd door mevr. J. RoeleBenjamin; de heer Hoogcarspel door den heer D. C. de Moes Jr. Mevr. M. Sas—Klinkenberg dankte den schei denden voorzitter. Plannen voor het opstellen van een feestavond werden beraamd. EINDELIJJK DE DADERS. Enkele dagen geleden kwamen eige naars van schapen tot de droeve erva ring, dat kwade honden een ware slachting hadden aangericht onder scha pen op het DRPO-veld. Deze dieren, meest met lammeren nog, waren totaal verscheurd. 18 stuks brachten een schadepost van f 1000, wijl het meeste vlees werd afgekeurd. Zaterdag werden weer aanvallen ge meld. De boeren met knuppels en hooi vorken, de politie met revolver etc, alles was in rep en roer. De Rijp was op klopjacht. Tegen half negen kreeg men twee grote, verwilderde honden te pakken, die de daders bleken. GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde voor het di ploma analyste onze dorpsgenote mej. H. Put. Woensdagavond vond in „De Witte Engel" te Hoorn de uitreiking van de einddiploma's Rijkstuinbouwschool plaats. Behalve het personeel van de school, waren hierbij aanwezig de In specteur van het Tuinbouwonderwijs, de Commissie van Toezicht en vele be langstellenden. O.m. aan de volgende leerlingen werd het einddiploma uitge reikt: J. de Geus, Zuid-Scharwoude; W. Glas, Noord-Scharwoude; F. Keulen, N. Niedorp; P. A. Klaver, Oudkarspel; C. Koopman, Zuid-Scharwoude; W. Sas, Beemster; Th. Swart, Zuid-Schar woude; W. v. Twuyver, Zuid-Schar woude, D. Wiering, Heer-Hugowaard; J. J. IJfs, Koedijk. Met ingang van 1 Mei a.s. wordt Fort Spijkerboor als interneringskamp opge heven De gedetineerden zullen nog deze week worden overgebracht naar Den Helder en elders. Wel zijn geruchten omtrent de ver dere bestemming van dit fort in om loop, doch officieel staat nog weinig vast. Voor zakenlieden uit onze gemeente betekent deze opheffing een achteruit gang. BERDOS—BSV 3—1. Begunstigd door prachtig weer en ten aanschouwe van een talrijk pu bliek, streden de beide voetbalvereni gingen van Bergen Zondagmiddag op het Berdosterrein om de erepalm. Vóór de aanvang van de wedstrijd bood de aanvoerder van BSV de jubilerende vereniging, die op deze dag haar 15-ja- rig bestaan herdacht, een bloemenhul de aan. Na enig wederzijds verkennen ram BSV door beter veldspel de lei ding. Aanval op aanval werd op het Berdosdoel ondernomen, totdat na een kwartier spelen de linksbinnen P. Voorthuis een bal van links benutte en BSV de leiding bezorgde, 01." De vreugde zou van korte duur zijn; 5 mi nuten later maakte de spil van Berdos T. Dekker uit een corner de gelijkma ker met een kopbal, 11. Hierna kwam Berdos verwoed opzetten en 10 minu ten later nam ze de leiding na een schot van J. van Diepen, 21. Na de thee had BSV het voordeel van de zon, maar haar spel was van minder gehalte dan in het begin; het plaatsen was slecht verzorgd. Berdos behield het initatief en uit een der aan vallen wist de linksbuiten J. Weijers met een goed schot de stand op 3—1 te brengen. Met deze stand kwam het einde. Berdos had de erepalm wegge dragen. Scheidsrechter van Duyse uit Zaandam leidde correct en had de wedstrijd volkomen in handen. Schaken FINALE KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND In de zesde ronde won Cortlever van Kramer, Van Seheltinga won van Tum- mers en v d Berg won van Pruyt, waar door de stand nu geworden is: Van Sehel tinga 5 pt.; Cortlever 4 pt; Kramer 3 pt; v d Berg en Tummers 2'/i pt; Pruyt 1 pt Biljarten. KAMPIOENSCHAP EERSTE KLAS VAN ALKMAAR Vier ronden van dit tournooi zijn Za terdag en Zondag ln hotel De Nachtegaal gespeeld en er zijn twee deelnemers, die thans met 4 gewonnen partijen de leiding hebben, n.l. C Honing en A van Lingen. Heel toevallig hebben zij over die 4 par tijen ook hetzelfde algemene gemiddelde, n.l. 8.33. Op hen volgen met 3 gewonnen partijen en één verliespartlj J Burger en A Wijk huizen. Burger behaalde 818 carr. ln 113 beurten (alg. gem. 7,23) en Wijkhuizen 913 carr in 135 beurten (alg. gem. 6,60). Op de vijfde en zesde plaats staan thans Buisman en Zwart met eik één gewonnen partij en ten slotte Watertor en Schou ten, die nog geen partij hebben gewon nen, maar zeker nog voor verrassingen kunnen zorgen. A.s. Zaterdag en Zondag worden de wed strijden voortgezet. De Keuzecommissie voor het Britse elftal, dat op 10 Mei te Glasgow tegen de rest van Europa zal spelen, staat niet voor een gemakkelijke taak, om dat men een keuze zal moeten doen uit het grote spelersreservoir van En geland, Schotland en Ierland. Het ziet er evenwel naar uit, dat Engeland ne gen spelers zal leveren. Lawton, Mat thews en Carter schijnen wel zeker van hun plaats te zijn, al werd Mat thews niet gekozen in het Engelse elftal tegen Frankrijk. Peter Doherty, de Ierse linksbinnen is een grote con current van Mannion. Doherty speelt in Huddersf'eld Town en het Neder landse publiek zal zijn spel kunnen De- wonderen op 22 April, als hij te Rot terdam tegen het bondselftal uitkomt. Het Nederlandse circus Mikkenie Strassburger, dat vorige week twee maal door de storm een tent verloor, is thans weer reisklaar en zal op Za terdag a.s. volgens het vastgestelde plan zijn première te Almelo geven. Alleen de voorstellingen te Arnhem zijn afgelast moeten worden, deze zul len echter later worden ingehaald. Karei Strassburger heeft zich dank zij de welwillendheid van een zijner collega's in Frankrijk van een nieu we grote tweemaster kunnen voorzien. Deze is reeds te Hilversum aangeko men. Dank zij de medewerking van leveranciers zijn ook het houtwerk en andere vernielde onderdelen volkomen' vernieuwd kunnen worden. Bijzonder getroffen was de directie van het cir cus Mikkenie Strassburger voor de vele tekenen van medeleven uit alle delen van het land, die zij na de stormramp heeft mogen ondervinden. Voor het stadhuis te Kiel hebben meer dan 20.000 personen betoogd te gen de heersende situatie op het ge bied der voedselvoorziening en huis vesting. Men luisterde naar redevoe ringen, na afloop waarvan de menig te zich ordelijk weer verspreidde. 's-Gravenhage. - Donderdag 17 April a.s. zal dr. J. H. Wesseling, raads adviseur bjj het ministerie van O., K. en W. van 20 tot 20,15 uur over beide zenders enige mededelingen doen over de nieuwe salarisregeling voor onder wijzers. Howard Smith, CBS-commentator, heeft in een uitzending van Radio Moskou medegedeeld, dat volgens kringen aldaar de mogelijkheid be staat, dat de volgende 48 uren er over zullen beslissen of de conferentie een mislukking of succes zal worden, „De Grote Vier zijn van plan tijdens hun volgende bijeenkomst een be sluit te nemen, ten aanzien van het Vredesverdrag' met Oostenrijk. In dien zij dit doen, zal men in het laatste en beslissende stadium zijn". De algemene impasse, waarin de con ferentie is geraakt, kan misschien worden doorbroken indien Marshallen Molotof een oplossing kunnen vinden voor de eisen der Sowjet-Unie ten aanzien van de herstelbetalingen door de westelijke zónes van Duitsland, al dus de commentator. Uit door het Amerikaanse ministe rie van Binnenlandse Zaken gepubli ceerde statistieken blijkt, dat de door John Lewis gelaste „veiligheidssta king" is afgelopen en dat alle mijn werkers de arbeid hebben hervat. DE GLASTER METEOR IN ONS LAND. Gistermiddag omstreeks half vflf arriveerde op het vliegveld Valken-» burg bij Leiden het knalrode Glaster Meteor-vliegtuig, waarmede deze week in ons land demonstraties zullen wor den gegeven. Ondanks de fantastischè snelheid het toestel heeft een snel heid van 585 mijlen per uur, hetgeen neerkomt op bijna 900 km. staptë de vlieger, Squadron Leader D. V, CotesPreedy D. F. C.G.M. fris ett monter uit zijn machine. Hjj werd begroet door den commandant van Valkenburg, majoor A. P. M. van Rooy. Na de demonstraties in ons land zullen nog demonstraties voof militaire en luchtvaartautoriteiten ge geven worden in België en Denemar ken. DOODSTRAF VOOR MOORDENAAR VAN DOMELA NIEUWENHTJIS. De 43-jarige chauffeur G. W. Nie- zwaag werd door de Groninger Kamer van het Bijzonder Gerechtshof te Leeuwarden, conform de eis, veroor deeld tot de doodstraf mlevenslange ontzetting uit de kiesrechten. N. had deelgenomen aan razzia's. Tevens was N schuldig bevonden aan moord op mr. Domela Nieuwenhuis en mede plichtig aan moord op den gemeente opzichter Ramaker te Groningen. BUREAU: VOORD AM 9, ALKMAAT TELEFOON ADM. 3320 REDACTIE 3902 Giro 187284 Dir.: J. EU Ism a De 29e April hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, J. M AI .TER en G. MAIJER—VADER, him 50-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, be huwd. en kleinkinderen. HH.Waard Zd., 15 April 1947. Receptie 29 April van 3—5 in café Maijer te Oterleek. gevraagd van 812. EIKELENBERGSTR. 31. NETTE WERKSTER gevraagd voor 2 dagen per week. LAAT 181. GEVRAAGD per 1 Mei of eerder: LEERLING-MAGAZIJNBEDIENDE m. of vr. Leeftijd 15 a 16 jaar. Goede vooruitzichten. PHARMACEUTISCHE GROOTHANDEL v.h. GEBR. ROTGANS, Laat 81, Alkmaar. Fa. FLINKE JONGENS gevraagd. 1420 jaar. Draadwarenfabriek FA. KOMMER, Heilooërdijk 31, Alkmaar. Gevraagd: ELECTRO-MONTEUR, geheel zelfstandig kunnen, de werken. Technisch Bureau J. S. JANSEN. Breelaan 15, Bergen. LOOPJONGEN Flink persoon gevraagd. FA. KOMMER, Ramen No. 1. Alkmaar. PRIMA ZEILBOOT te koop t.e.a. bod. 's Avonds 6—7 uur. ZEGLIS 23. WO NI N GR UIL AmsterdamAlkmaar. Aangeboden; vrij boven, huis op goede stand, 2 gr. en 2 kl. kamers, keuken, grote zolder, ruim uitzicht, huur f 40 p. m. Gevraagd: woning ii) Alk maar. Brieven onder No. 16 bur. van dit blad. Echtp. z. k„ m.l., P.G., vragen ongem. of gestoff. ZIT- EN SLAAPK., liefst suite van onder, of bovendeel woning met k. of medegebr. daarvan. Brieven onder No. 14 bui*, van dit blad. Te koop aangeb. 2 WOONHUIZEN, gelegen te Egmond a. Zee. Inlichtingen Notaris Mr J. G. C. ZIJNEN, Oudegracht 289, Alkmaar, 500ste STAATSLOTERIJ 4e klasse Ie trekking 14 April 1947. BOOGE PRIJZEN. 25.WO 14314; f 1,500 - 6963; 1.000 4303; 4643; 15615; ƒ400 12062; 13152; 17316; 20750; 200 6045; 9726; 9352 20485: 100 2483; 8256; 10803; 11970: 13481: 14703; 14779; 15303. Prljseo van 64— 1018 1117 1141 1146 1185 1224 1305 1363 1365 1375 1419 1434 1449 1455 1466 1499 1504 1530 1531 1565 1589 1645 1653 1674 1675 1677 1679 1685 1697 1733 1743 1749 1800 1841 1878 1904 1916 1927 1951 1980 1996 2054 2067 2070 2079 2080 2148 2199 2230 2250 2261 2263 2301 2310 2312 2362 2365 2376 2426 2428 2466 2479 2480 2553 2554 2564 2574 2587 2625 2627 2692 2706 2710 2810 2820 2824 2826 2844 2870 2886 2901 2904 2925 2935 2941 2943 2965 2967 2977 3036 3046 3083 3086 3097 3103 3200 3217 3218 3249 3260 3268 3289 3297 3322 3339 3352 3358 3382 3385 3449 3533 3541 3596 3645 3646 3648 3659 3758 3811 3848 3857 3871 3887 3918 4004 4007 4021 4042 4044 4141 4154 4190 4195 4205 4235 4271 4276 4370 4396 4411 4462 4469 4553 4585 4607 4625 4645 4686 4714 4730 4754 4778 4794 4803 4810 4838 4888 4893 4955 4960 4967 4974 4989 5010 5018 5035 5040 5062 5065 3066 5146 5151 5157 5207 5246 5301 5337 5341 5368 5378 5386 5388 5480 5484 5497 5507 5524 5559 5576 5583 5593 5653 5393 5697 5731 5745 5959 5961 6007 6032 6039 6058 6086 6106 6176 6265 6284 6300 6311 6371 6398 6407 6424 6440 6476 6660 6673 6704 6718 6783 6811 6849 6890 6929 6934 6936 7017 7060 7072 7089 7118 7130 7166 7220 7231 7243 7292 7322 7370 7397 7404 7464 7470 7475 7482 7499 7506 7510 7516 7591 7015 7621 7681 7704 7762 7822 7848 7881 7910 7992 8054 8083 8108 8122 8246 8299 8350 8377 8426 8490 8516 8322 8534 6538 8531 8592 8605 8649 8650 8651 8654 8747 8758 8777 8780 8784 8791 8821 8853 8906 8928 8940 8946 9010 9020 9100 9140 9153 9240 9254 9265 9274 9306 9316 9365 9374 9394 9402 9414 9472 9484 9491 9552 9563 9579 9599 9677 9716 9727 9735 9751 9757 9778 9780 9783 9823 9839 9867 9877 9900 9959 9960 9986 9993 10045 10067 10069 10073 10092 10112 10121 10140 10144 10190 10203 10203 10215 10243 10289 10292 10345 10364 10470 10506 10563 10628U0671 10700 10739 10742 10814 10852 10933 11022 11028 11029 11051 11236 11265 11288 11357 11388 11422 11463 11532 11S50 11560 11581 11635 11679 11693 11694 11695 11714 11715 11716 11762 11770 11797 11825 11827 11847 11896 11926 11933 11964 11967 12024 12128 12133 12152 12155 12165 12213 12226 12288 12311 12317 12322 12376 12432 12439 12501 12511 12540 12547 12622 12643 12699 12719 12720 12725 12731 12740 12759 12762 12814 12820 12872 12890 12891 12911 12917 12960 13041 13102 13111 13205 13232 13240 13246 13284 13352 13371 13384 13394 13405 13420 13449 13484 13486 13537 13570 13595 13606 13635 13692 13739 13761 13763 13799 13816 13869 13924 13933 13984 13985 14034 14038 14060 14077 14089 14128 14142 14144 14157 14284 14290 14294 14324 14369 14408 14417 14443 14S3S 14578 14596 14608 14684 14707 14712 14717 14729 14751 14761 14818 14031 14332 14842 14870 14888 14928 14943 1.5000 15021 15023 15057 15060 15109 15149 15174 15177 15186 15208 15263 15284 15338 15400 15448 15468 15489 15536 15559 15564 1S640 15701 15713 15715 15766 15901 15909 15939 15969 15974 15990 16018 16077 16078 1 6103 16130 16165 16166 16176 16184 16208 16213 16217 16234 16256 16291 16298 16299 16405 16408 16421 16435 16481 16526 16559 16603 16614 16706 16709 16740,16743 16749 16776 16798 16813 16915 16923 16937 16942 16983 16984 16998 17013 17043 17051 17081 17138 17180 17181 17211 17227 17235 17306 17327 17414 17424 17484 17520 17535 17582 17584 17599 17607 17617 17633 17634 17640 17647 17650 17657 17679 17734 17760 17775 17785 17827 17835 17842 178G6 17890 17929 17931 17994 18005 18012 18014 18018 18026 18044 18060 18076 18091 18146 18218 18275 18290 18300 18306 18311 18328 18361 18382 18400 18457 18471 18476 18517 18519 18524 18531 18534 18538 18541 18565 18640 18652 18713 18716 18760 18761 18798 18824 18847 18857 18874 18883 18954 19086 19089 19112 J9157 19195 19229 19261 19275 19295 19306 19438 19445 19492 19495 19510 19560 19573 19628 19629 19735 19777 19785 19795 19844 19876 19880 19959 19987 19989 20010 20031 20042 20059 20180 20274 20292 20304 20356 20383 20388 20409 20420 20475 20499 20500 20518 20521 20538 20542 20551 20553 20556 20559 20578 20588 20593 20623 20639 20725.20743 20752 20756 20829 20844 20859 20870 20873 20903 20918 20926 20946 20960 20975 21007 21017 21021 21073 21081 21090 21114 21128 21131 21147 21189 21193 21213 21229 21230 21240 21244 21286 21314 21363 21374 21438 21438 21446 21474 21477 21484 21490 21495 21650 21559 21575 21682 2)693 21703 21718 21730 21821 21849 21850 21851 21864 21963 21974 21975 Waarom zou U nog langer met een min der prettig humeur blijven rondwandelen, terwijl één wandeling naar Salon „Pauljé- ka" Uw goede humeur terug geeft. Met de tegenwoordi ge technische hulp middelen en onze vak kennis is haarverven volkomen onschadelijk. Spreekt tl tijdig met ons af. SALON Schoutenstraat 20, ALKMAAR. Breukelen Ny.Alkmaar. Aangeboden middenstands woning. Gevraagd idem te Alkmaar. Brieven Keetgracht 1-3 on der motto „Woningruil". Te koop: 150 VOER DEKRIET. H. SCHRIEKEN, Schagen. Tel. 385. Een ramp, die tot de erne 1 gerekend, heeft de havenstad plaats had op het met nitraa tot ontzettende branden en ni< fabriek, waar chemische prej 'ging. Een giftige damp verbi verwoest. Volgens sommige b» gen. De berichten zjjn mede gingen met Texas City verbr Massa's slacl Het aantal doden en gewonde: niet te schatten. Anderzijds van vijfhonderd tot duizend gesproken. De stedelijke o heeft alle beschikbare gasi opgeëist ten einde de bevoli kunnen beschermen tegen de damp. Volgens radio-berichten biedt :en aanblik, alsof er een atoombi iloft is. De voorzitter van het Amer ide Kruis, O'Connor, heeft v ging van de nood een kwart i lollars beschikbaar gesteld. De isten, die, zoals bekend, seder d in staking zijn, hebben va -akbond opdracht gekregen het hervatten, voor zover het re erk dat eist. In een telefoongesprek, dat d 'orkse porrespondent van Reut iet hoofd van politie te Houstc ertelde de laatste, dat Houstor ievluchtsoord voor de honderc onden, die elke minuut binner Is gemaakt. Bijna de gehele politiemacl Houston is naar Texas City- bracht om aldaar hulp te verier Schip.op Een verslaggever van de „Cc Broadcasting" verklaarde, d: BOUWBEDRIJF Tel. 3055 Wij kunnen U weer een behoorlijke sortering voorleggen. Nog wel niet als vroeger, doch het wordt beter'. VOOR MOOI WERK NAAR Langestr. 28. Tel. 2394. TE KOOP: een mooie goed onderhou den theetafel en naaitafel (Horks) en een speeltafel, mah. hout. Postkantoor, Koedijk. Zeventig schepen, waarvan geladen met voedsel, liggen te G Itil ten gevolge van een have: iersstaking. Te Tilburg frouw, doordat de slang van h itel was gegleden, door gasvers «n het leven gekomen. De en ter opsporing van de 9 vi eden der bemanning van de nachtboot Bepamela, welke Vr: iet Noordelijk deel van de Atla Dceaan is gezonken, zijn ge -*De nationale vakverenigii tmerikaanse arbeiders in het te ledrijf heeft het voorstel tot reg «middeling verworpen. I laanse wetgevende vergadering rtikel 21 der nieuwe constituti enomen, inhoudende, dat de do Heen nog maar in oorlogstijd ir Van staat van beleg kan worden legd Erich Isselhorst, voc hoofd van de Sicherheitspolizei ïlzas. die door een Brits tribun dood veroordeeld is, heeft tijdei transport in een vrachtwagen n gevangenis Zaterdagavond we! Shtsnappen. Prinses EI van Engeland heeft bij haar i 'le Koninklijke familie nar *king ter gelegenheid van haai ^"jaardag een cheque van 10.00: erling van de bevolking van «odesia ontvangen. Tijd' •erste 2 weken van het regering Sief tegen de Griekse guerillat *ijn aan de zijde der guerillasi 337 personen gedood, 31 gewom Bevangen genomen en 71 gedese Het Griekse leger verloor 16 mar Pen. 42 Griekse soldaten werde Wond. Men verwacht in rijk binnenkort een strenge broc •oenering. Tot aan de nieuwe oo «et land 250.000 ton tarwe teko men, hetgeen gelijk staat met h< Pruik van een kwartaal. 60.000 ton metende Franse schi] berté" (voorheen de Duitse „Eui dat in December in de haven v Havre los geslagen en gedeelteli zonken was, is Woensdag weer gekomen. Te huur gevr. Br. No. 15 bur. v. d. blad. Kennel „WARRINGTON heeft af te geven AIREDALE TERRIERS. 4 mnd., kamp. afstartf* ming, prima stamboom. Prijs billijk. Eigenaar Th. v. WONDE REN, 138, Bovenkarspel. VRIJWEL GEEN VERANDERI Weersverwachting, medegedt door het K.N.M.L te De Bilt, j dig van Woensdagavond tot D derdagavond. In den nacht en ochtend op la plaatsen nevel of mist. L: bijna overal weer doorbreke zon. Overwegend droog w Zwakke tot matige wind tus west en zuid. Weinig verander van temperatuur. (Auteursre voorbehouden K.N.M.I.)

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 4