r r Stad en Omgeving Politieke delinquent uit St. Pancras kocht mijnenveger Kampbewaakster stal de sieraden van een gevangene En verscheen in de haven van Ostende Teraardebestelling N. P. Andriesma 1 „Het lied van alle tijden" Een kranige daad Gouden jubileum bij de liebtbedrijven AGENDA Burgerlijke Stand Zeemansvrouwen' r De Slag aan hei Hoornse Hop. VJ Alkmaarse Ver. van Oud- illegale werkeis Beemster. Door de bus gedood Meervoudifle Kamer „Geleid als een medium?" Nog niet ter zake kundig Het ging om wat vrolijkheid Om het ene gat te stoppen... 45 jaar koperslager Heilo EgmonH-Binnel DirkshoJ ,wr "-aftl Wij lulsleren moi J. Sensationele arrestatie in Belgische havenstad Dezer dagen heeft de ontsnapte poli tieke delinquent K. uit St. Pancras de Belgische havenplaats Ostende In rep en roer gebracht. Deze Belgische havenstad kreeg n.l. plotseling hoog bezoek in de vorm van een buitenlandse mUnenveger, zonder dat daarvan tevoren mededeling was gedaan aan de havenautoriteiten. Aan het relaas daaromtrent in de „Nieuwe Courant" ontlenen wy enige bijzonder heden, waaruit blijkt dat het gebrui kelijke eer-betoon by de aankomst van de oorlogsbodem achterwege bleef. De havenschout van Ostende vond in de mysterieuze aankomst alle aanleiding ter- •tond een bezoek aan boord te bren gen, daar hij de zaak niet vertrouwde. De commandant van het schip, de poli tieke delinquent K., vertelde, dat de havenschout te doen had met een Argen tijnse mijnenveger.... maar de comman dant sprak vloeiend Nederlands. Toen de schout trachtte Inlichtingen in te winnen over deze merkwaardige coïn cidentie, vertelde de „commandant" hem ter verklaring van een en ander, dat hij de oorlogsbodem tweede-hands In En geland had gekocht. De havenschout no digde den commandant daarop uit hem te vergezellen naar het raadhuis, waar de itedelijke politie hem een verhoor afnam. Toen het vuur hem na aan de sche nen was gelegd, ontpopte de „Argentyn*' zich als een ernstige politieke delin quent uit St. Pancras, die enige tyd geleden was ontsnapt. Zodra men dit eenmaal wist, is de politie te Ostende overgegaan tot de arrestatie van de uit 24 koppen bestaande bemanning, samen gesteld uit dieven, collaborateurs en ontsnapte politieke delinquenten. Volgens het blad, dat wij hier citeren, zal K. worden uitgeleverd. Men vraagt zich in België af, hoe het mogelijk is, dat dit „illustere" gezelschap in staat is geweest een mijnenveger te kopen en derhalve aan geld en papieren te komen. Gistermorgen vond op de R.K. be graafplaats St. Barbara onder zeer gro te belangstelling de uitvaart plaats van den Vrijdag j.l. overleden heer N. P. Andriesma. Nadat in de Parochiekerk van den H. Dominicus aan de Laat de H. Mis van Requiem was opgedragen door den Eerw. Heer Pater Beerends, met as sistentie van den Zeereerw. heer Ko nijn, pastoor te Rotterdam en Pater Keyser, arriveerde de stoet om on geveer elf uur op het kerkhof, waar de absoute werd verricht door Pater Beerends. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den heer G. van Slingerland, wnd. burgemeester, den gemeentesecre taris mr. Veendorp, de wethouders Leesberg, Coerts en Bakker, de raadsleden De Zeeuw, Vleugel, Sietsma, Knuistingh Neven en Melis oud-wethouders Couwenho- ven, Klaver, Bonsema en Hoytink, den directeur van het slachthuis, den heer Voorthuysen, de heren F. Ringers, Maarleveld en De Visser van de brand weer, de heren Margadant, Verwer en Lindt namens V.V.V., den heer Gronds- ma namens de Stichting „Fonds tot be houd van de Kaasmarkt", alsmede ver tegenwoordigers uit de Alkmaarse journalistieke en drukkerswereld. Toen in November j.l. de toneelgroep „Het voetlicht" met „Le Voleur" op de planken kwam, hebben wij geschreven, dat dit jonge gezelschap ongetwijfeld iets kon bereiken in de toekomst. Deze verwachting werd gisteren bewaarheid. Weliswaar is men er nog niet, maar de vorderingen, die gemaakt zijn, zijn werkelijk opvallend. De grote kracht bij dit ensemble bleek opnieuw de heer W. A. Pieters, die van zijn Crochet iets bijzonders maakte en beheerst spel gaf. Mevr. MolenaarVan Vliet heeft van haar geforceerdheid verloren en daardoor aan peil gewonnen. Haar Yvonne Fleuriot was zonnig en char mant. B. Verhagen als de cipier Picard viel eveneens op. Vooral zijn entree in het derde bedrijf trof door rust en concentratie. K. van Vliet kan zijn dic tie nog veel verbeteren, terwijl ook de André van J. Molenaar reden tot aan merkingen gaf. Te toneelmatig, evenals mevr. Pieters—Schut als Frangoise. Toch verwachten wij nog veel van „Het voetlicht", al moet ons van het hart, dat de manier, waarop de Franse taal werd mishandeld, ons pijnlijk trof. Temidden van de fraaie décors werd „Het lied van alle tijden" een opvoe ring, waarmee regisseur Huygen eer heeft ingelegd. BENOEMING LID GEMEENTERAAD De voorzitter van bet Centraal Stem bureau brengt ter algemene kennis, dat het besluit, waarbij hij den heer P J de Kort te Alkmaar, ln plaats van wijlen den heer N P Andriesma, heeft benoemd verklaard tot lid van de Gemeenteraad, voor een ieder ter gemeente-secretarie ter Inzage is nedergelegd. TRIBUNAAL. In de zaak tegen den landarbeider K. uit Beemster, die bij het wachtbatail- lon "Van de Waffen-S.S. gediend had, zal op 29 April a.s. uitspraak worden gedaan. Men heeft nog getracht een onderzoek lr. te stellen naar den opdrachtgever van den kóper, maar op dit punt ls men niet veel wijzer geworden. „Het Vrije Volk" meldt omtrent deze geruchtmakende zaak nog, dat de mijnen veger in België gekocht zou zijn en het feit, dat het schip geen Argentijnse vlag voerde, K. noodlottig geworden is. Hedenmorgen omstreeks 10 uur raakte het l'/i-jarig kindje van de familie Bel spelenderwijs in het water van de Voor- dam. De toevallig passerende soldaat Ie klasse G N Schouten bedacht zich geen ogen blik, maar sprong geheel gekleed te wa ter en slaagde erin het kind behouden op het droge te brengen. De kleine werd binnengedragen bij café Nieuweboer op het Waagpleln en vandaar r.aar de ouderlijke woning vervoerd. Het kind bleek gelukkig met de schrik te zijn vrij gekomen. Hulde aan den kranigen Schoutenl Het feit, dat Zaterdag j.l. de Neder landse driekleur wapperde van het Be bouw der Lichtbedrijven, wees op een bijzondere gebeurtenis en inderdaad mag hier gesproken worden van een uniek jubileum, hetwelk die dag ge vierd werd. het gouden dlenstjubi- leum bij de Lichtbedrijven van den heer C. Elles, die op 12 April 1897 zijn loopbaan bij de Gasfabriek, welke toen nog op ae Paardenmarkt stond, begon. Ter ere van dit feit werd de jubilaris met zijn echtgenote die mor gen per auto van huis gehaald en door de directie, in tegenwoordigheid van het personeel der Lichtbedrijven, in het feestelijk versierde kantoor ont vangen. De jubilaris werd allererest toege sproken door den Wethouder van de Bedrijven, Mr. A. J. M. Leesberg. Spreker gaf in het kort een over zicht van de loopbaan van den heer Elles bij het bedrijf. De heer Leesberg complimenteerde den jubilaris en diens echtgenote en overhandigde hem een enveloppe mej inhoud. Vervolgens richtte de heer P. I. Wes- dorp, directeur der Lichtbedrijven, zich in hartelijke bewoordingen tot den jubilaris. Als blijk van waardering bood spreker namens het gehele per soneel den heer Elles een blijvend aan denken aan, terwijl mevrouw Elles een bloemenhulde ontving. Daarna werd de jubilaris toegespro ken door de heren B. Lindeboom, hoofdboekhouder der Lichtbelrijven. M. Foppen namens het administratieve personeel en N. Lindemans namens de technische afdeling. Ook de heer F. S. P. J. v. Buchem, de vroegere hoofdboekhouder, was naar Alkmaar gekomen, om den heer Elles als vriend dank te zeggen voor de prettige samenwerking gedurende de welilcht moeilijkste jaren, dat hij aan de Gemeente Lichtbedrijven was verbonden. Veder heeft de jubilaris de dag in huiselijke kring doorgebracht, waar hij nog vele blijken van belangstelling mocht ontvangen. RAADSVERGADERING. Op Dinsdag 29 April, des avonds te half acht, zal te Alkmaar een raads vergadering worden gehouden. HEDENAVOND: Gulden Vlies, 8 uur: Ver. Friso. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feestavond Bergerhof. Bovenzaal, 8 uur: Psy chometrische seance. DONDERDAGS Gulden Vlies, 8 uur: R.K. Vrouwenbond Wapen van Heemskerk, 8 uufr: Feestavond Groninger Vereniging. BIOSCOPEN. Harmonie, 7 en 9,30 uur: „Rebecca"; 18 jaar; matinéé 2,30 uur. Victoria, 8 uur: „Swing it"; tot 14 jaar onder geleide; matinée 2,30 uur. Cinema Americain, 8 uur: „Tarzan's ver borgen schat", tot 14 jaar onder ge leide; matinée 2,30 uur. ABT, 8 uur: „Het privéleven van Don Juan; 18 jaar; matinée 3 uur. Geboren: Marijke, dochter van C Los en H Goudriaan. Getrouwd: Nicolaas P J Bon en Margaretha M Pannekeet. Albertus Mak en Antje van Drunen. Overleden: Johannes Frijn, 55 jr, gehuwd met J G Kroese. Hendrik Dekker, 71 jr, gehuwd met B ter Haar Jan Zwaan, 76 jr, weduwnaar van G van der Kolf. De toneelvereniging P.T.T. gaf gis teravond in het „Wapen van Heems kerk" het bekende stuk „Zeemans vrouwen" van H. Bouber ten beste. Zoals onze lezers waarschijnlijk reeds wetei$ speelt het stuk in een Amsterdamse volksbuurt, waar mooie Leen heel wat moet doormaken voor dat ze inziet dat de ronde zeeman Willem als echtgenoot en vader verre te verkiezen is boven Lou, de inbre ker. Al was het aan kleine tekortkomin gen af en toe wel te merken dat we hier noch met rasechte „Mokummers" noch met beroepsartisten te maken hadden, toch komt den regisseur en de spelers alle lof toe voor de wijze waarop ze dit stuk voor het voetlicht brachten. Saar, de schijnheilige caféhoudster, Manke Mie „met de kapotte schraag", ouwe Daan, die maar niet in het bes jeshuis kan aarden, Leen, Lou, Wil lem en alle andere figuren werden goed gespeeld. Vooral mej. Los, die de rol van „Manke Mie" vertolkte, komt een extra woord van lof toe! Verder willen wij niemand noemen. De spelers konden hun hart weer eens ophalen, de toeschouwers gaven door luid applaus telkenmale van hun waardering blijk en daar ging het ten slotte toch maar om! Ik zag van de week Gerrit Hartland in de stad lopen met zijn typische voetbalbenen. En ineens dacht ik aan die wedstrijd in Hoorn tussen het oude Hollandia en het nog oudere Alcmaria, beide toen tweede klassers. Aan die wedstrijd met zijn felle duels tussen Hartland en Freeze. Twee spelers, die elkaar geen duimbreed gronds gunden. En de duizendkoppige menigte schreeuwde zich schor, wond zich op van de zenuwen en kwam pas tot rust, toen Alcmaria al weer lang en breed in de trein zat. Welke wedstrijd dat was? Ik weet het niet. Misschien was het in 1928 of 1929 of 1930. Misschien nog wel vroeger. Het doet er ook niet toe, want HollandiaAlcmaria behoorde tot die bizondere wedstrijden, die historie kregen. Zoals een AlcmariaWest Frisia en een H. R. C.Alcmaria. Maar ik geloof, dat de strijd tussen Hoorn en Alkmaar toch wel nummer één is gebleven. En nu gaat het oude Alcmaria Zondag weer een bezoek brengen aan Hollandia. Ja, de tijden zijn veranderd. Beide clubs spelen nu in de derde klasse. Maar dat is dan ook precies alles, wat veranderd is. Want de dui zenden Alkmaarders en de duizenden Horinezen zullen zich opnieuw schor schreeuwen en zich opnieuw opwinden van de zenuwen. Want het is nu eenmaal HollandiaAlcmaria. En bovendien heeft deze wedstrijd een bi zonder kleurtje. Niet, dat Hollandia belust is op revanche van de in het Alkmaarse Sportpark geleden nederlaag, maar Alcmaria zal kampioen kunnen worden,'als het Hollandia klopt! En nu zijn we er! Alcmaria kan kampioen worden, maar al de andere clubs in deze afdeling kunnen er van overtuigd zijn, dat het de overwin ning niet cadeau zal krijgen. Integendeel, Hollandia zal vechten tot het uiterste, Hollandia zal haar best doen, om de beide puntjes in Hoorn ti houden, Hollandia zal Alcmaria het vuur na aan de schenen leggen. Wat geen bezwaar is. Een kampioenschap moet men niet cadeau krijgen; er moet'om gevochten worden, zij het dan met eerlijke wapenen. Alcmaria is gewend te vechten. De uitwedstrijd tegen Zaandijk was zwaar en werd gewonnen. De uitwedstrijd tegen W. M. S. was zwaar en werd gewonnen. De uitwedstrijd tegen Hollandia zal zwaar worden en Alcmarianen! Straks, over ruim een half jaar, bestaat uw club vijftig jaar. Zorgt gij, spelers, voor het mooiste cadeau; terug in de tweede klasse. Dat kan, als gij allen U geeft, zo het kan voor méér dan de honderd pro cent. Begint daar Zondag mee in Hoorn. Geeft U allen geheel; speelt als nooit te voren. Weet, dat enige duizenden trouwe aanhangers met U mee gaan. Weet ook, dat nog méér duizenden in Alkmaar met spanning op het resultaat zullen wachten. En weet, dat overal in de wereld oud-Alcmaria- nen met U mee zullen leven. Want Hartland moge dan niet meer van de partij zijn, Freeze mag dan zijn schoenen al lang aan de kapstok hebben hangen, in Indië, Amerika, op Curagao en in Australië zijn er, die vroeger de rood-witte vlag van Uw club verdedigden en die Alcmaria toch nooit kunnen vergeten. Alcmaria, speelt voor wat ge waard zijt. Ook al is de tegenpartij sterk en speelt zij wellicht boven haar normale peil. Alcmarianen, hebt vertrouwen in Uw kunnen. Dan is het voldoende. Nee, ik zal het niet hebben over de kansen. Ik doe geen voorspelling. Ik wacht af en duizenden Alkmaarders met mij wachten af. Maar met groot vertrouwen! De Alkmaarse burcht zal Zondag gedragen worden door: Brouwer; Maassen en Hendriks; de Grand, Mulder en Rootring; Godvliet, Swaerts, van Wleringen, Schmit en de Buyzer. Hollandia komt in het veld met de volgende opstelling: J. Timmerman; J. Veldhoven en A. v. d. Koelen; M. Boom; A. Bakker en C. Schouten; W. Groot, D. Westhoven, J. Schoen, J. Ott en D. Ruiter. Wanneer Alcmaria de kampioensvlag zal kunnen hijsen, zullen spelers en supporters na aankomst van de extra-trein van half zeven met de Postharmonie voorop van het station worden gehaald en zal men in op tocht naar het clublokaal aan het Hofplein marcheren. Gisteravohd werd in het „Wapen van Heemskerk" een ledenvergadering ge houden van de Alkmaarse Vereniging van Oud-illegale Werkers. De voorzitter, mr. A. Schenkeveld, opende en heette alle aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder de ge nodigden, vrouwen van gesneuvelde verzetsmannen en den heer Verhagen den bekenden radio-telegrafist van E Sdie een voordracht zou houden. Dat het verenigingsbestuur in de af gelopen maanden veel bijeen was ge komen bleek wel -uit verschillende be sluiten' en plannen, welke door den voorzitter werden medegedeeld. Onder meer betrof dat de toetreding tot de Le.idelijke Vereniging van Oud-illegale ^Een^woord van dank werd gebracht aan den eigenaar van het „Wapen van Heemskerk" voor het gratis beschik baar stellen van de zaal. Aan het slot van zijn rede behandel de mr. Schenkeveld de vraag, welke reeds bij zovelen is opgekomen, name- liik of het verzetswerk in de oorlog wel rin heeft gehad. Uitvoerig en op overtuigende wijze bracht spreker, n verband daarmede, de grote betekenis van het verzet naar voren, waaruit het alle aanwezigen duidelijk kon worden, dat de inzet en de grote offers voor dat werk niet tevergeefs zijn geweest. De heer Niele, burgemeester van Eg- mond, bracht als afgevaardigde van t Gewest, verslag uit in verband met de plannen tot aansluiting bij een lande lijke organisatie. Er waren twee orga nisaties, de B.O.I.W. en de G.O.LW De laatste sluit communistische illegalen uit, de eerste stelde zich niet op poli tiek standpunt. Deze groepen zijn nu verenigd in een federatief verband, waartoe men kon toetreden. In Noord- Holland is men bezig de verenigingen te bundelen, wat in Zuid-Holland, Zee land en Utrecht reeds met succes be kroond werd, zodat men ook hier op de goede weg is. Na goedkeuring der uitvoerige notu len besprak de penningmeester de con tributie. De plannen voor 3 en 5 Mei. Het bestuur heeft besloten op 3 Mei a.s. kransen te leggen bij de graven van de gesneuvelde soldaten der geallieer den op de Alkmaarse Begraafplaats, bij de gedenkplaat aan de St. Jozephskerk aan de Geestersingel voor onze Alk maarse gevallenen van 1940 en bij het monument in de Wilhelminalaan. Op 5 Mei zullen de leden voor een gezellige avond bij elkaar komen. Het plan kwam ter sprake om te gelegenertijd een gezamenlijke tocht naar de Erebegraafplaats in Overveen te maken. Winter op de Atlantische Oceaan. Daarna kwam de spreker van deze avond, de heer J. Verhagen uit 'sGra- venhage, aan 't woord, die een voor dracht hield, getiteld „Winter op de Atlantische Oceaan". De heer Verhagen oud-illegale werker was radio-telegrafist van de B.S. en heeft jarenlang zwerftochten gemaakt op de sleepboot „De Zwarte Zee". Op boeiende en vaak geestige wijze sprak hij over zijn belevenissen als eerste marconist op deze sleepboot. Dat zijn voordracht op prijs werd gesteld, bleek wel uit het enthousiaste applaus, dat de spreker aan het eind in ontvangst kon nemen. Het middernachtelijk uur was reeds lang gepasseerd, toen de voorzitter met een woord van dank aan alle aanwezi gen en in het bijzonder tot den heer Verhagen deze geanimeerde bijeen komst sloot. De ruim 65 jarige v. d. K, te Beemster raakte onder een bus van de N A C O en wel zodanig, dat de dood onmiddellijk intrad. De verslagenheid in de Beemster over dit zo tragischo ongeval is groot. Een wat raadselachtig geval werd gistermorgen door de Meervoudige Kamer te Alkmaar behandeld. Het Amsterdamse meisje Cornelia Maria P. stond terecht wegens het wegnemen van verscheidene sieraden ten nadele van mevr. H.W„ die als politiek de linquent was geïnterneerd achtereen volgens ln de kampen te Hoorn, Schoort en Castrlcum. Mej. P. was aangesteld als kampbe waakster en verrichtte o.m. adminis tratieve werkzaamheden op de afd. fouillering. Zij kwam in kennis met den bewaker de J. voor wien zij sym pathie kreeg, welke sympathie, on danks het feit dat de J. gehuwd en vader was, uitgeroeide tot een liefdes verhouding. Het meisje gaf hem ver scheidene voorwerpen ten geschenke, w.o. haar vulpen, enkele ringen enz., teneinde hem aan geld te helpen. De sieraden van de politiek gedeti neerden werden bewaard in 'n zak, die dichtgeniet was, maar door vele nieuwsgierige handen reeds geopend was. In deze zak bevonden zich ook de kostbare sieraden van mevr. H., w. o. een gouden dames- en herenhorloge, gouden hangers, armbanden, ringen en colliers met kostbare stenen als granaten en diamanten. Eerst ln de zomer van het vorige jaar werd ontdekt, dat de kostbaar heden verdwenen waren. Mevr. H. was zelf in de veronderstelling ge weest dat de kampleiding haar siera den bij een bankinstelling had onder gebracht. Ze bleken echter ontvreemd te zijn en gedeeltelijk te gelde gemaakt. Dit zou gedaan zijn door mej. P. De Officier van Justitie, mr. Meisch- ke, noemde de administratie in som mige kampen een poel van ongerech tigheden. Het is toch wel heel erg, als de controle over dergelijke kostbare bezittingen geheel zoek is, en 'n ieder in de verleiding kan komen de voor werpen te stelen. De Officier eiste een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van 8 maan den met aftrek van de tijd in preven tieve hechtenis doorgebracht. Mr. Leesberg Jr. trad op als raads man. Hij maakte er de Rechtbank op merkzaam op, dat achter deze zaak waarschijnlijk meer zat. PI. noemde het eigenaardig, dat het meisje gewei gerd had door een advocaat te wor den verdedigd, en tevens geen reclas- seringsrapport wenste. Hij achtte de kampbewaker de J. de hoofdschuldige, die het meisje als medium geleid had. Uit liefde was ze nu bereid de gehele schuld op zich te nemen en te zwijgen. Het kwam verdediger voor, dat mej. P. deïe ernstige diefstallen nooit gepleegd zou hebben, als zij niet met de J. in kennis was gekomen. Ze deed het om hejn aan geld te helpen en of ferde ziclizelf daarvoor op. Het laatste woord verkrijgende zei- de mej. P. dat zoiets zich niet zou herhalen, doch verder liet ze niets uit. Op 29 April zal in deze zaak uitspraak worden gedaan! De brand, die op 8 Januari van dit jaar de kruidenierswinkel van den heer A. K. alhier in de as legde, was, zoals bekend, ontstaan door het ont vlammen van een film-apparaat. In hoeverre deze brand te wijten was aan onvoorzichtigheid van den beer K. werd gisterenmorgen nage gaan in een zitting van de meervou dige strafkamer. Behalve de heer K. was als getui ge verschenen een inspecteur van het brandwezen te Haarlem, M. K. F. De heer F. verklaarde, dat de heer K. niet geheel terzake kundig is, en bij het afdraaien van de film de onvoor zichtigheid beging de uiterst brandbare normaalfilms open en bloot neer te leggen, terwijl er in het film-appa raat geen verkoelende elementen aan wezig waren. K., die sinds korte tijd voor film operateur wordt opgeleid in een der bioscopen is blijkbaar nog niet vol doende bekend geweest met de ge vaarlijke zijden van het vak en heeft daarvoor zwaar moeten boeten. De officier van justitie requireerde een geldboete van t 100 of 40 dagen. De heer K. had hiertegen bezwaren, daar hij reeds moeilijkheden onder vindt bij het onderhouden van zijn gezin Op 29 April zal de rechtbank in deze zaak uitspraak doen. maar hij had meer op z'n kerfstok. Voor de meervoudige kamer van de Alkmaarse rechtbank stond gister morgen terecht de jeugdige Frederik B uit Schoorl. Als expeditie-knecht had hij in December van het vorige jaar meegeholpen een zending radio's te lossen. Een van de dozen was be schadigd en B. ontdekte, dat er een miniatuur radiotoestel ln verpakt was. Daar hij veel van muziek hield en zijn moeder niet in het bezit was van ra dio, besloot hij, zich het toestelletje toe te eigenen. Deze diefstal zou vrij onschuldig zijn geweest, ware het niet, dat B. reeds meermalen met de justitie in aanraking is geweest, de laatste keer voor het stelen van een rijwiel. Hij werd daarvoor veroordeeld tot 1 jaar jeugdgevangenisstraf, waarvoor hij appèl aantekende. Deze appélzaal is echter nog niet voor geweest. De officier van justitie eiste een on voorwaardelijke straf van 8 maanden met aftrek van preventief. Mr. Berkhouwer wilde in zijn plei dooi deze zaak van de andere geschei den zien. Op zichzelf is deze diefstal door de gelegenheid ontstaan. B. stal het toestel niet uit winstbejag, doch om wat vrolijkheid in huis te brengen aldus verdediger. De rechtbank zal in deze zaak uit spraak doen op 29 ApriL Wouter R. te Bergen, werkzaam bij de zuivelfabriek „Neerlandia" te Stompetoren, had zich schuldig ge maakt aan het stelen van 13 .baaltjes melkpoeder waarvoor hij ongeveer f 600 wist te maken. Het bleek, dat R. in een „com plotje" zat, dat de melkpoeder wist te verhandelen. R. verklaarde, dat hij de diefstallen had gepleegd uit geldnood. Deze geld nood bestond hierin, dat hij door knoeierijtjes in de melkzaak van zijn moeder twee geldboeten van f 50 had moeten betalen. Teneinde een wat duidelijker beeld tg/ verkrijgen om trent de persoon van verd. zal de rechtbank een reclasseringsrapport aanvragen, waarna deze zaak opnieuw in behandeling komt. Vijf-en-veertig jaar geleden heeft cd ze plaatsgenoot, de heer A. Jonkej hamer en vijl ter hand genomen odL zich te wijden aan het vak van kopei slager. Als 13-jarige jongen trad hij i dienst bij de firma Beekman en toe de heer Hulskamp deze zaak overnam gaf de heer Jonker zijn beste !- ;hte aan zijn nieuwen pr oon. Zijn vak kennis, ijver en nauwgezetheid hebbe er in belangrijke mate toe bijgedraget dat de Metaalwarenfabriek van de Hulskamp zich op het gebied van ht vervaardigen van zuivelapparaten uitstekende naam heeft verworven. groei van het bedrijf van 4 man peil soneel tot 80 personeelsleden mag h>| van een bewijs zijn. De heer JonkJ mocht het zich gisteren bij de hartj lijke huldiging tot een eer rekenej dat hij hieraan heeft medegewerkt i de directie zijn verdiensten voor i zaak hogelijk waardeert. Voor dei huldiging waren directie en persons; in het hotel van den heer J. Sleut. bijeengekomen, waar de heer J. Wak len namens de directie den jubilar; gelukwenste en de wens uitsprak, di hij nog tot in lengte van dagen zij beste krachten aan het bedrijf 20 schenken. Namens het personeel spn ken de heren Kuiper en Zwemmer. felicitaties gingen vergezeld van aanbieding van een radiotoestel en bloemstuk. In de toespraken betuigde men til leedwezen over het plotseling verschaf den van den zeer geachten directed den hr. B. Hulskamp, die de herdenk!:) van dit jubileum nog had voorbereifl Namens mevr. Hulskamp sprak heer O. Wegner. Nadat de heer Jonker woorden vd dank gesproken had. bleef men nog gj ruime tijd gezellig bijeen, waarbij W feestprogramma door verschillende 14 den van het personeel werd verzorg W.D.O. BESTAAT 25 JAAR De Alkmaarse Damclub W.D0| heeft gisteravond in haar clubloka Hotel-Café Ceres aan de Heldersewl op feestelijke wijze haar vijfentwir.ff jarig bestaan herdacht. Een speciil feestcommissie had op uitnemer.» wijze een programma samengesttf met muziek, zang en voordracht enl werden hartelijke woorden gesprokf van dank en herinneringg aan de i gelopen 25 jaar. De aanwezigen wl den op prettige wijze onthaald en f stemming was uitstekend. Het ensel ble van TwuyverKesselaar vef hoogde de vreugde door zijn optredi en met nieuwe moed gaat W.D.O. I volgende vijfentwintig jaar in. HET SNELVERKEER. Meermalen is het ons opgevallen, 1 er in de bebouwde kom met grote snfl heid wordt gereden, zowel door ara als motorrijders. De heer G. Heijn| vroeg .daarvoor in de Vrijdagavond houden gemeenteraadsvergadering aandacht van B. en W. Vooral w| hij op het smalle gedeelte van de 'I terweg vanaf Schuine Hondsbos'"! laan tot aan de Kerkelaan. Een gelif is het, dat deze weg overzichtelijk! maar door de vele zijwegen kunnen grootste ongelukken veroorzaakt wel den. Het verheugt ons dan ook, dat J en W. zullen onderzoeken of het ril mogeYik is een maximum-snelheid 1 de bebouwde kom in werking te d« treden. Het zal voor vele huismoedq een geruststelling zijn! BURGERLIJKE STAND Geboren: Anthonius C W, zoon 1 W Lief ting en G Duimmeijer. Ail A A, dochter van J Duinmeijer en C Apf doom, Johannes G N, zoon van H| Roozen en D M Hermes. Jozef, van G Roozing en M Bednarz. Ondertrouwd: Gerardus Baltuil Elisabeth A Groot Nicolaas M V- I en Johanna P Weel Wilhelmua Ail raai en Francisca Chr M Stet, Jotf nes C Bakker fte Wormer) en Anna voort. Overleden: Johanna C A Ho!| weken. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Inge lc omen: Jfclttfe Aukes, Amsterdam; Th C M Langen, van Oud bosch; M C Bakker, van Heiloo Bruinenberg van Heiloo. Vertrokken: G Apeldoorn, Heiloo; J A de Goede, naar Heiloo; P de Boer—Duinmeijer, naar Lange i C Kraakman, naar Alkmaar; L J Jor.' naar Hoogwoud; P H Huiberts, naarjj kenburg ■Houthem; G C ,de Wit, r Voorburg; A M Houtenbos, naar Alkn' A G Butter, naar Haarlem; wed. V t kum—Hopman, naar Castricum, MET Mr. P. J. MIJKSENAAR NA' AMERIKA. In de afgelopen week heeft ntf| J. Mijksenaar te Amsterdam voor l „V.V.O." een lezing met lichtbee'| over Amerika gehouden. Op gezellige wijze wist hij. ons te nemen per K.L.M. over Ierland r de Nieuwe Wereld. Vele bijzonderhel wist spr. ons te vertellen over Njj York. Ook Washington, het Haagje j Amerika werd op levendige wijze sproken. Na de pauze werden M beelden vertoond over dit grote rijtl Het was al niet vroeg meer, toeflj voorzitter mr, Mijksenaar ba' dank bracht voor het gebodene. JAARVERGADERING VAN Dl RUNDVEEFOKVERENIGING „DE GRAFT EN OMSTREKEN" De Rundveefokverenlging De E8P- 1 en Omstreken hield haar jaarverg»^ ln café Kramer. De kas over 1946 sluit met een batig saldo. De maand September W!| aanmerking voor de voorkeuring. ékj stuursleden werden herkozen de_ dende bestuursleden, de heren I en D Blokdijk. Volgens een mededeling van «i"^J houder Middelkoop, zijn 50 00 ingeschreven in het NRS. Het grootste evenement weer de persconferentie v krijgt het Amerikaanse vol! den leider van de Staat te De President is niet ver de dagen van Theodore Roc zich onderworpen aan het 1 Wie zulk een persconfere waarom die bijeenkomsten gen: „Waarom, meneer de C, meneer de President? 1 van het Amerikaanse volk. 0 De persconferenties worden in 'n lichte, ovale kamer van sident, die uitziet op 't grasv het Witte Huls. De verslagg' zamelen zich van te voren in kamer. Zij gooien hun hoede zen op de grote mahoniehot die daar in het midden staat, vastgestelde tijd, gewoonlijk om half elf of 's middags om opent een bode de deur, di; ovale kamer voert De journa woonlijk een honderdtal, dri binnen. Bodes van het Witte den een oogje in het zeil er op, dat geen onbevoegden met meekomen. De President zit achter zi •n de verslaggevers stellen vóór op. Zij maken 'n praatji „baas", totdat alle collega's bi Dan roept een bode het t „Allen binnen". De President staat op, de t dlga, Harry Truman, altijd gl en kijkend of hij zo'n perse vreselijk prettig vindt. Soms eerst enkele mededelingen •oms laat hij direct vragen si Vuur wordt geopend: „Mr. Pre Vaak antwoordt de Presi vragensteller bij zijn naam. porters schrijven maar aantc soms in de onmogelijkste I leunende op de rug van den c voor hen staat. Een kwartier Vraag- en antwoordenspel me 1» het doorgaans genoeg. De dennitelt oudste persvertegen' Merriman Smith van de TJni roept dan: „Dank U, mr. 1 Dat is het sein voor de rei Hilversum I geeft nieuws u.1 u.8 u.8 u.—11 u. A.V.R.O.: 7.30 u. Ochtendi 8.15 u. Opera-selecties 9.1 genwijding 9.30 Arbeids 10.30 Van vrouw tot vi 10.50 Kleutertje luister 11 virtuose sextet 3 u. Voor gezonden 4.05 Reprises R.O. Kaleidoscoop 5.2C dier deze week? 5.30 u. masten 6.15 n. Sportp 6.30 u. Progr. Ned. Strljdkr. Regeringsvoorlichtingsdienst „Een demonisch gedrevene" Pierre Palla 10.20 u. „Hij 11.15 u. Orkesten v. Mie Hilversum H geeft nieuw 1-7-8 en 10 uur. K.R.O. 7.45 gloren 8.45 Pluk de dag - dy Peabody en zijn banjo - 10.Leger des Heils-kwar Morgendienst K.R.O. 11.— nebloem 11.45 Reginald 12.30 Lunchconcert - 1.45 Va op de tak N.C.R.V. 2.— orkest 8.Flult-recital - bellezing 5.30 Nederl. R; tet 6.Orgelconcert delingen voor ex-gedeporte 7.15 De productie-factor bij vee 7.40 De vaart der vol Ontspanning na inspanning Met band en plaat voor U 11.80 Tegen middernacht. Voor het eerst werd in E tarwe vanuit de lucht gezaai landerijen van den boer 1 te Blatherwycke in North: shire. Deze proefneming, beter resultaten afwierp da verwacht had, vond plaats band met de doorweekte g de reeds grote vertraging zaai-programma van dit ja Miles „Aerovan"-vliegtuig laag over de grond viiegei zaaigoed uit.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2