c 5 hoogspanning Metalen vogels boven een mierenhoop CHEFAROX Eerste district zonder spanning 3 r SCHIPHOL-IMPRESSIES Vliegveld als een reusachtig circus in aanbouw f 1 Wij luisieren morgen neer EEN AMBACHT DAT IN EERE BLEEF Gewoon maagzont of Chefarox? Beschermt uw maag Voetbal pan morgen Neptunus - Volewijckers de „grote match" Voor de Vrouw gezellige kleine werkjes J Autobushalten op straathoeken Feuilleton maanden Tweeërlei leiders Jhizzieudtiek „Je heb maar te staan waar ik stop", fcegt de chauffeur grijnzend tegen een boertje op klompen, die twintig meter voor het cafétje zijn hand al waar schuwend naar boven had gestoken. Het boertje deelt uitvoerig mee wel ks ziekteverschijnselen de busman zo ongeveer zal vertonen als de kwaal, die hem toegewenst wordt, zich hope lijk binnenkort zal openbaren, maar ze menen het blijkbaar geen van bei den en de passagier gaat genoegelijk op zijn plaats zitten en kijkt uit het raampje. Het openluchtmuseum van bouwsels, dat Amsterdam heet, ligt al ver achter ons. We rijden nu langs kleine huisjes, waar de mensen licht en lucht krijgen en overal in de tuintjes konijnenhok ken staan. Nog een paar dorpsstraten en dan ligt bet wijde polderlandschap open. Een grote metalen vogel, die glin stert in het zonlicht, drijft op scheef- gehouden wieken, schijnbaar onhoor baar in de lucht - Een vliegtuig. We hebben ze sedert de oorlogs jaren niet veel meer gezien. Waar ze toen ln hun grauwe ge daante, als onheilspellende roofvo gels boven straten en huizen ver schenen, dook ieder angstig weg en zocht een schuilplaats in huizen en portieken. Nn kijken wfl buspassagiers allemaal geïnteresseerd naar het zon- ilicht kaatsende gevaarte, dat statig zijn weg zoekt door de blauwe lucht op de eerste voorjaarsdag, die wij Jia de sneeuw- en jjsperiode beleven. Van de andere kant komen er nog twee aan en het rood, wit en blauw tekent zich in frisse kleuren op de rechtopstaande staartvin af. De grote vogels zoeken hun nest, dat daar voor ons in het polderland Is gelegen. Ze vliegen er overheen •is om te zien of er nog een plaatsje vrij is, rij keren tegen de wind en langzaam daalt het gevaarte en na dert na zijn snelle tocht door het luchtruim weer de aarde om op lange startbanen uit te lopen. Onze buschauffeur geeft wat extra 'gag en een ogenblik later duikt uit de vlakte een hoge groene schuur met de letters Ki.M. op. Schiphol, onze wereldberoemde lucht haven. Het ligt daar als een vergeten dorp in de zonbeschenen vlakte en als de bus remknarsend voor het gebouwtje aan de ingang stopt, is het eindpunt bereikt en haasten de passagiers zich Jangs den geuniformden portier, die ze Jrrijwel allen schijnt te kennen. Drie jochies van een jaar of tien HILVERSUM I, (301 m.) geeft Nieuws #m 8, i, 6, 8 en 11 uur, VARA: 9,18 0ram.muziek. 8,45 Zondagmorgenmelo dieën. 9,15 Het houden van pluimvee. 9,30 Men vraagt10,45 In de tuin Bar poëzie. 11,15 Triangel. AVRO: 13,30 De Zondagclub. 12,40 Delfts meis jeskoor. 1,15 Les gars de Paris. 2.05 Boekenhalfuur. 2,30 Radio Philharmo- l'.llch Orkest. 3,45 Filmpraatje. 4,09 Skymasters. 4,30 Wat vrouwen op 't hart hebben. 4,40 Sportflitsen. VARA: 6,00 O O-Cabaret. 5,30 Ome Keesje. - IKOR: 7,00 Kerkdienst. AVRO: 8,15 Waltz Ulne. 8,45 Paul Vlaanderen, 9,18 Het omroeporkest. 10,00 Hersen- gymnastiek. 10,30 Kwintet. 11,15 Pierre Palla. 11,35 Tot slot: In de lichtstad. HILVERSUM n. (415 m.) geeft Nieuws om 8, 1, 7,30 en 10 uur. NCRV: 9,45 Zon- Oagmorgenklanken. IKOR: 10,00 Kerk dienst. NCRV: 11,30 Koor „Societé J S Bach". 11,45 „Het kerklied in de orgelmuziek KRO: 12,15 In 't Boeck- buys. 12,3b Lunchconcert. 1,40 Apo- logie, 2,00 „De Goolse kring". 2,45 Kampvuren langs de evenaar. 3,45 „Tour de France" op de zwarte schijf. 4.20 De KVP ln onze tijd. NCRV: 3,00 Kerkdienst. 6,30 Gewijde muziek. ',15 „Kent gij Uw Bijbel?" KRO: 0.00 De gewone man. 8,15 De zilvervloot. 9,15 „Met een kwartje de wereld rond - 8 45 Orgelspel door Sydwey Torch. 10 35 Vaders dagboek. 11,15 „Serenade". 11.80 Paul Robeson. MAANDAG 21 APRIL 1947. HILVERSUM X* (301 m.) geeft Nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8,18 Opgewekte morgenklanken. VPRO: 10,00 Morgenwijding. VARA: 10,20 De Regen boog. 11,45 Familieberichten. 12.00 Orgelspel Joh. Jong. 12,34 Accordeon orkest. 1,15 Voor het platteland. 1,20 Metropole Orkest. 2,00 Yehudl Menuhin 2,30 Voor de vrouw. 2,45 Die Jahres zeiten. 4,05 Voor de kleuters. 4,20 Les chantenses de la Colombière. 4 30 Voor de Jeugd. 5,30 Klanken uit de Alpen. 6,15 Musette-klanken. 7,30 Het Agrarisch vraagstuk. 7.45 Departe mentale uitzending. 8,15 Vaudeville- orkest. 8,50 „De meld". 10,20 Malando en zijn tango-rumban-orkest. 11,15 The Ramblers. HILVERSUM H. (415 m.) geeft Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 10 uur. NCRV: 7,30 Boch-koraten. 8,15 Zang en orgelspel 8,30 Morgenconcert. 9,15 Voor jonge zieken. 10,30 Morgendienst. 11.00 Mu ziek van Ravel. 11,15 ,Van oude en nieuwe schrijvers". 12,30 Sans souci. 1,15 Scala-sextet. 2,00 Voor Jonge moe der*. 3,00 Vrolijke orkestmuziek. 4,00 Bijbellezing. 4,45 Concert. 5,20 Hoor Je het verschil. 5,45 New-Mayfalr 6,13 Sportpraatje. 6,30 Met band er. plaat. 7,20 Onder de NCRV-leeslamp 8.05 „De stemvork. 8.15 Kamerorkest 9,20 Strijkkwartet. 10,30 Alfred Cortot H,00 Avondconcert. graven in hun broekzakken en bren gen vier zinken kwartjes te voorschijn, die triomfantelijk aan den man achter het loketje overhandigd worden. „Magge we dan ook rondgeleid wor den, meneer?" „Natuurlijk, jullie mogen alles zien" en stralend, met de armen over elkaar geslagen, gaat het drietal door de con trole als een symbool van jong Neder land, dat zich interesseert voor het voertuig der toekomst. Een reusachtige mierenhoop. Daar ligt onze luchthaven als een reusachtige mierenhoop in de zwart- gewoelde aarde en naarmate men dich terbij komt wordt het lawaai sterker, een chaos van geluiden waarin motor- gedaver de boventoon voert. Links en rechts, voor en achter, staan de ijzeren geraamten van enorme gebouwen. Soms is de steen er al tussengevoegd, maar op andere plaatsen is de aarde nog diep uitge graven, hijsen roetzwarte locomobie len enorme heipalen op of worden centenaars zware ijzeren balken aan kettingen neergelaten en op de plaats van bestemming gelegd. Overal lopen beton- en grondwer kers, smeden, metselaars en timmer lieden in werkkleding als mieren door elkaar. Ieder heeft zijn taak en als een reusachtig circusterrein, waar men binnen de kortst mogelijke tijd stallen en tenten doet verrijzen wordt Schiphol volgebouwd met loodsen en hangars, met administra tiegebouwen en pakhuizen, met alles wat er nodig is om een uitgestrekt dorp van ijzer en steen, van cement en staal te kunnen scheppen. Op de brede hoofdwegen is een druk verkeer van de meest verschei dene voertuigen. Blauwe K.L.M.- bussen rijden af en aan, taxi's ben zinewagens en olietanks komen er kris-kras tussendoor en als straat jongens tussen het drukke verkeer schieten kleine, vlugge tractors naar een onbekende bestemming. Alles staat ln het teken van de motor en aan benzine schijnt hier geen gebrek te zijn. Vlak voor het Uzeren hek dat de be zoekers van het veld scheidt drijven talrijke mannen naast een schokkende machine op wielen hun electrische stootijzers in het cement van de hodem en een enorme "kraan laat een ijzeren schepbak over de losgewoelde aarde glijden, heft ze op en laat de zwarte inhoud in de laadbakken van wach tende vrachtauto's kantelen. (Slot volgt). 50 jaar terug nam het ambacht nog een belangrijke plaats in de maatschappij in. Het handwerk gaf ook ldeur en fleur aan het leven en schiep een vaak benij de sfeer van romantiek. Zoo was het ook met den kruidenier, die in den winkel zelf zijn koffie brandde. Het was gezellig hem daarbij gade te slaan, terwijl de heerlijke koffiegeur heel het huis doortrok. Koffiebranden vereisch- te een groote kennis en daarom betrok men ook steeds zijn koffie van hetzelfde adres, want de kwaliteit van de koffie hangt voor namelijk van het juiste branden af. De ouderwetsche winkel met de vele vakken en laadjes, de gToote handkoffiemolen wp den toonbank en de koffiebrander in een hoek is verdwenen. De moderne De Gruyter's winkel trad daarvoor in de plaats. Het arqbacht evenwel bleef in eere, bij De Gruyter maar wordt in het groot beoefend door ervaren koffiebranders in de groote De Gruyter's fabrieken met de meest geperfecdonneerde installaties. Daarom voor vak kundig gebrande koffie zooals vroeger naar De Gruyter, de koffie- en theezaak. (Ingezonden mededeling) Door het gebruik van gewoon maagzout komen zij, die af en toe last hebben van maagzuur, van kwaad tot erger, want zij veroor zaken de vorming van steeds méér zuur. CHEFAROX - geactiveerd colloidaal aluminium hydroxyde - geeft óók direct verlichting, maar veroorzaakt geen nieuw zuur. CHEFAROX beschermt uw maag, want het vormt een verzachtende, gelei-achtige laag op de maag wand. Gebruik het in ernstige gevallen in overleg, met uw dokter. t 1.25 per doos Chefaro, Rotterdam Volgens Thondamen, voorzitter van het Voor-Indische Congres op Cey lon, dat 180.000 Voor-Indiërs vertegen woordigt, verlangt het Congres vol ledige onafhankelijkheid voor Ceylon. De spanning in het eerste district is voor een groot gedeelte verdwenen. Immers aan de kop staat Ajax, dat een voorsprong van zes punten heeft op D.W.S. Dit geldt echter alleen voor de bovenste lijsthelft. Bij de lager geplaatste clubs wordt fel gestreden, daar zijn de verschillen uiterst klein en bedragen slechts drie punten voor zeven ploegen. En niemand is erg verlangend de onderste plaats te bezetten! Geheel anders staat de zaak ervoor in afdeling twee. De grote strijd van a.s. Zondag wordt daar uitge vochten tussen Neptnnus en de Vole wijckers. De vorige ontmoeting tus sen de rivalen vond plaats op 19 Oc tober en daarbij bleef de overwinning EDERE vrouw kent ze wel, die „verloren" 1 halfuurtjes, waarin het niet meer de moeite waard is ergens aan te beginnen omdat je toch straks ergens heen moet gaan, of wanneer een goede vriendin eens gezellig komt praten, en het dus onbeleefd zou zijn, hard aan 't werk te gaan. Vroeger namen we in zulke gevallen een brei- of haakwerk ter hand en wisten zo der gelijke „verloren" tijdjes toch nog nuttig te be steden. Nu echter kunnen we dat dikwijls niet doen bij gebrek aan materiaal, maar toch zijn er altijd nog wel werkjes te vinden, geschikt om tijdens een praatje te worden afgewerkt. Zo'n drie- of vierkante shawl bijvoorbeeld is iets wat we altijd wel kunnen gebruiken, en om een werkelijk leuke shawl in de winkel te bemachtigen is nog een hele toer. Waarom zou den wij er dan zelf niet een maken van een lapje zijde, overgehouden van een ja ponnetje dat we indertijd zelf maak ten? Wanneer we dit lapje met een open zoom afwerken is het al heel aardig, maar voor degenen die van zo'n echte fleurige hoofddoek houden is het heel aardig er kleurige figuurtjes op aan te bren gen. Er is tegenwoordig een vloeistof in de handel, waardoor het mogelijk is gekleurde afbeeldingen, uit tijdschriften b.v., over te brengen op stof. Ook zo'n paar eenvoudige muiltjes kunnen we makkelijk zelf maken door een paar zolen van genemui- der mat, die in de winkel te koop zijn, te omtrekken met b.v. een oud lapje fluweel en aan de on derkant stevige vilten zooltjes te naaien. Het „bovenblad" dat we van hetzelfde fluweel fabriceren borduren we met wat aardige bloempjes, enU kunt Uw werk op uw muiltjes afl Het derde tekeningetje toont ons de nieuwste wijze van dragen van de reeds lang bekende tur ban. Eigenlijk is dit wel zo han dig, want nu behoeven we niet steeds die knoop in te leggen, doch kunnen de doek onder het haar met een paar haakjes of drukknoopjes vasthechten. ELS Ai aan de zijde van Neptunus. Wij wa gen een dergelijk resultaat voor mor gen te betwijfelen. In Rotterdam komen de Stormvogels tegen Excelsior spelen, waarbij om de ondsterste plaats gestreden wordt en grote spanning bestaat. Blauw-Wit ont moet in den Haag H.B.S., waarbij het voordeel wel aan de zijde van de gast heren schijnt te liggen, maar een dub beltje kan raar rollen! Haarlem loert weer op zijn kans, de pas verloren eerste plaats te heroveren. Die kans is er inderdaad en zou verwezenlijkt worden, als de Volewijckers met een gelijk spel eindigden. Waarbij we dan uiteraard geen rekening houden met le mogelijkheid, dat Haarlem tegen DHC zou verliezen. De laatste wedstrijd in dit district is die tussen DFC en Xerxes. DE TWEEDE KLASSE. In twee A willen wij beginnen met de Alkmaarse Boys, die aan de Wes. terweg een thuiswedstrijd tegen de Kennemers te spelen hebben. En daarom is deze wedstrijd vol belof ten van spanning, omdat beide ploe gen precies dezelfde resultaten wis ten te behalen. Het enige verschil ligt in de score, die voor de Kenne mers het gunstigst is. Er zijn degra datie-wedstrijden in het verschiet en daarom zal er hard gevochten worden. Eén van de twee zal toch slachtoffer moeten worden. De Spartaan heeft rust, terwijl AFC tegen nummer vier, WI'C, in het veld komt en dus met gunstige papieren speelt. Zeeburgia krijgt het lastig tegen ZFC en dus bestaat er kans voor AFC, Zeeburgia voorbij te streven. West- Frisia ontvangt Hilversum en heeft de beste kansen en HVC tenslotte krijgt RCH op bezoek, waarin de gast heren hard zullen moeten werken, om er iets van terecht te brengen. In de tweede klasse B worden vier wedstrijden gespeeld, waarbij de eer ste twee beloften in houden voor de ontvangende clubs, KFC en Volendam, die respectievelijk tegen TOG en Wa tergraafsmeer spelen. HBC zal wel moeite doen, de onderste plaats te verlaten, maar dan zullen er verschil lende voorwaarden vervuld moeten worden, im-ners, behalve een over winning van HBC moet dan ook ZW van OSV verliezen. Op de laatste voor waarde bestaat, dunkt ons, de meeste kans. Naar aanleiding van een verroek van de ANWB i» thans aan alle Kijkslrispec teurs voor het Verkeer een brief gericht waarin hen verzocht wordt, nauwlettend erop toe te zien, dat de autobus-onder nemers in hun district de bushalten niet te dicht bij de hoeken van straten plaat sen, daar hierdoor de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht. Geregeld toezicht op de naleving van dit voorschrift zal vooral ook in kleine steden en dorpen uitgeoefend worden, 43 door Tjeerd Adema Van juffrouw Giesela haar achter naam bleek onbekend viel weinig te zeggen. Die was „ergens' op kamers, maar, omdat zij nooit iemand in ver trouwen nam, wist niemand zelfs haar collega Irma niet waar dat ergens" moest gezocht worden. Zij kleedde zich in eenvoudige maar smaakvol gekozen japonnen, droeg en kele ringen met schitterende steentjes, welke de indruk wékten, dat ze „echt" waren en een antieke gouden schakel armband, die waarschijnlijk een erf stuk van haar moeder was geweest en zij kon jonge mannen, die haar bewon derend aanstaarden zo minachtend aan kijken, dat zij zich niet meer in haar nabijheid waagden. Juffrouw Irma Hoogvorst was de dochter van een kapiteinsweduwe, die betere dagen gekend had toen haar man nog leefde. Na zijn dood was Irma in betrekking gegaan en de moeder ver huurde, noodgedwongen, kamers aan studenten, en aan een hoofdcommies van de Raad van Arbeid, die gepension- neerd was, een bezigheid voor de moeder natuurlijk en niet voor den hoofdcommies die veel arbeid en veel zorgen bracht, welke in ongunstige verhouding stonden tot de daaruit voortkomende inkomsten In samenwerking met deze collega's verrichtte Hans dagelijks zijn werk zaamheden. Hij confereerde met diverse afdelingschefs, nam nota van voorra den, welke verkocht waren of besteld moesten worden, dicteerde brieven laan leveranciers, waarvan Barend die een schrijfmachine mocht mishandelen een doorslag maakte en assisteerde zo nu en dan juffrouw Irma bij het opzetten en corrigeren van een schrij ven aan een buitenlandse relatie, waar bij net vanzelfsprekend was, dat 'het personeel van het Warenhuis „De Gou den Tros" niet de indruk mocht maken, van de moderne talen alleen maar iets op de U.L.O te hebben opgevangen. In de vijfde week van zijn kantoor- arbeid gebeurde er iets bijzonders. Toen hij, als gewoonlijk, het dopje op zijn vulpen schroefde en zich 'gereed maakte, te voldoen aan de opdracht, na het vertrek der collega's te controlerer ot de kleine brandkast gesloten wa ds sleutel daarvan tot de volgende mor gen in bewaring te nemen en het kar toor af te sluiten een vertrouwens positie, welke eigenlijk aan den heer Sanders toekwam, maar welke deze hem die middag had afgestaan omdat zijn kleinzoontje jarig was en opa een uurtje vroeger op de fuif wilde ver schijnen zag hij tot zijn verwonde ring, dat jufrouw Giesela het veTtrek van de anderen afwachtte om hem wat te kunnen vragen. Zij scheen iets van haar hautaine hou ding verloren te hebben, zij was ze nuwachtig en bekende hem, toen zij al leen waren achtergebleven, dat zij een bedrag van zestig gulden uit haar kas miste en tevergeefs getracht had het verschil te verklaren. Hans van Linschoten stelde haar voot, de volgende morgen gezamenlijk een onderzoek in te stellen, maar zij vermoedde, dat er die morgen juist kascontröle zou zijn en zou het buiten gewoon onaangenaam vinden wanneet er in haar administratie een zo belang rijke fout ontdekt werd „U weet", zei ze, „hoe de heer Prot singer er op staat, dat alles tot de laat ste cent verantwoord is en ik durf er niet aan te denken wat hij zou kunnen doen als ik dat verschil van zestig gul- Ben niet kan verklaren". „Maar wat wilt u dan?" vroeg Hans. ■n tikje ongeduldig, „zullen we samen "delijk de boeken controleren?" „Dat kan niet", zei juffrouw Giesela, rant de boekhouder van het hoofd kantoor vertrekt pas om zes uur en i'; zou niet graag willen, dat hij er iets van te weten zou komen. Zou u «h..,. ik bedeel kunt u.... eh.... niet zo vriendelijk zijn, vanavond.... bijvoorbeeld om tien uur even te rug te komen? U heeft de sleutels van bet kantoor en van de kleine brand kast. We zouden dan ongestoord samen even „Om tien uur?" vroeg Hans ver baasd. „Dan is de zaak gesloten en is ieder een weg", legde juffrouw Giesela uit, „we zouden dan rustig „U vergeet den nachtwaker", zei Hans. „Die zal geen bezwaar maken", dacht juffrouw Giesela, „hij kent u toch en wanneer u hem uitlegt, dat wij moeten overwerken Hans van Linschoten dacht een ogen blik na. Het was streng verboden na de officiële werktijd nog op het kan toor aanwezig te zijn en juist op de dag. dat hij verantwoordelijk was voor de afsluiting, vond hij de geschiedenis buitengewoon onaangenaam. Daartegenover stond, dat het meisje blijkbaar in grote verlegenheid ver keerde, in een zo grote angst, voor een fout verantwoordelijk te worden ge steld. dat zij haar gereserveerdheid vol komen had verloren. Zij leek plotse ling ontdooid, leunde bij het spreken met haar arm op zijn schouder en keek hem met haar mooie ogen zr veelbelovend aan, dat hij zijn wee: stand voelde breken. (Wordt vervolgd Een onzer bekende toneelspelers heeft onlangs een boek geschreven, waarin hij ook de werkwijze van verschillende regisseurs behandelt Om trent een hunner zegt hij, dat zijn methode was, de onder zijn leiding spelende acteurs tot copieën van zich zelf te maken. Noemen wij hier den bedoelden toneelleider Willem, dan verklaarde de schrijver van het boek, dat hij Willem's leerlingen overal on middellijk herkende, daar zij zich als „kleine Willempjes" gedroegen. In tegenstelling hiermee wijst hij op een anderen regisseur, die zijn leerlingen niet tot ledepoppen naar zijn voorbeeld opvoedt, maar die zijn best doet om ieders persoonlijkheid zoveel mogelijk te ontwikkelen. Met het gevolg, dat hoezeer juist deze methode haar stem pel op de door hem opgeleide acteurs heeft gedrukt, er niemand onder hen is, die hem nabootst of wiens spel op het zijne gelijkt. Wat deze toneelspeler ln zijn boek hier zegt van de twee regisseurs, is ook merkbaar in de opvoedingsmetho den van ouders, onderwijzers en over heidspersonen. Kennen wij niet van die vaders en moeders, die er alles op zetten, dat de levenshouding en de opvattingen van hun kinderen vol maakt overeenkomstig de hunr.e zal wezen? Geen erger teleurstelling voor dergelijke ouders dan dat hun zoon of dochter met hen "van mening ver schilt, anders doet dan zij gewend zijn te doen, zich een eigen levens stijl eigen maakt. Zij noemen hun op voeding eerst welgeslaagd, als Pietje een getrouwe afspiegeling is gewor den van Piet en Miesje een Mies is in verkleind formaat. Zo kennen wij ook onderwijzers, wier onderricht er op gespitst is, hun pupillen de wereld te Ieren zien, zo als zij haar zien, de vraagstukken te leren behandelen zoals zij die behan delen, in de wetenschap, de techniek of de kunst een bepaalde richting te wijzen, zodat men aan hun volgelin gen terstond bemerkt, tot welke „school" zij behoren. En hebben wij in het nationaal-soelalisme niet een voorbeeld voor ogen gehad van een overheid, die de burgers volgens dit zelfde stelsel wilde „gelijkschakelen", zodat een ieder de leuze en het ge baar had na te bootsen, dat de hoge heren hetn voorhielden? Er zijn mensen, die te goeder trouw menen, dat zulke leiders als deze re gisseurs, ouders, onderwijzers, over heidspersoneel de ware opvoeders zijn, omdat zij een strenge en vaste lijn aangeven en hun voorbeeld een stevige houvast bieden voor het ka rakter. Doch wat worden de aldus opge voede „Willempjes" anders dan onper soonlijke, karakterloze marionetten? Van groter opvoedkundig inzicht ge tuigt het, wanneer men gelijk die an dere regisseur uit het boek de oor spronkelijke krachten in zijn pupillen vrijmaakt en hun leert een zelfstan dig wezen te worden met een eigen inzicht en verantwoordelijkheidsge voel. Dit is zoveel moeilijker, maar mooier. H. G. CANNEGIETER. Puzzle 29. De twee ontbrekende cijfers. Wanneer we op de plaats der kruis jes de cijfers 4 en 5 invulden, kreeg men het getal 974882502 en dit is pre cies deelbaar door 37269 met als uit komst 26158. (De cijfers van de uit komst zijn elk 1 lager dan die van het deeltal). Deze week is de prijs toegekend aan den heer J. Korver, Keern 43, Hoorn. Puzzle 30. Van twee woorden één. Hieronder vindt men in 22 regels tel kens twee woorden naast elkaar staan. Door de 8 letters van deze twee woorden bij elkaar te doen en de let ters te verschikken is van elk tweetal een nieuw woord te maken. Zet men die nieuw gevonden woorden van 8 letters in de aangegeven volgorde on der elkaar, dan vormen de eerste letters van boven naar beneden gelezen een opwekking, die heus nog wel rede van bestaan heeft 1. BEDE MAAL 2 REST LIED 3. KR IJ N KEEL 4. STEL NAAD 5. GRAS LEEN 6 LAST ROEM 7 HOEK TAPE 8. RAAT NIES 9. NE ST DIER 10. ZEEP SLOK 11 STIJL MAAN 12. WEER GAST 13. NERF TEER 14. KRUL O O D 15. KEET MAIS 16. ROOS Dl UK 17. ROOM "EER 18. STAP KIEL 19. BLAD KOEK 20. POND LIER 21. GUIT VEER 22. SMAK WAAN Welke zijn de bedoelde woorden en t geven de eerste letters te lezen? Oplossingen tot en met Woensdag 23 \->ril (uiterlijk) aan de Redactie (per briefkaart).

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 5