BAD r. de Vries man s brood 5 hoogspanning Xr geen wereldwonder CHEFAROX OURANT Ajax ontvangt Feyenoord RENNEN. uur v.m. rwerken in de dag! 'elefoan 2107 EEN VREEMDELING is Van Alles Wat DAMRUBRIEK Onze Puzzlehoek P schotels, rk, Alkmaar RESCENDO", UITVOERING eonorkest", AL ARK TEL. 3701 taxi's Alkmaar. Langestraat-Laat) breedte. >rstraat 27, SISTERS Nederland berucht om z'n fooienjagerij Wij luisteren morgen naar. Met maagzout oppassen Beschermt uw maag West-Frisia candidaat voor de bovenste plaats De bollenvelden gaan verhuizen e Chinees kende het kunstje Wat Rusland verloor. België bouwt huizen Even kijken Je hebt maar één moeder! Feuilleton maanden lalatenschap: 35 cm, Chinese figu- 2 schotels met blauw d. rivier, de randen enige Delftse borden EN REN SEIZOEN (Hemelvaartsdag) i de nieuwe sintel- Aanvang 2 uur. erkende bepalingen rijders. 3LFF, APEN VAN HEEMS- het OG. Muzikaal cabaret. LBIRDS. ib. Zaalopening 7,30 u. Klooster en Kiebert, elissen, Boterstraat; L. v. d. Sande, Hei- Tuindwarsstraat 27. en SPEC. WAGENS i aan onze zaak ver- e AUTO RIJSCHOOL, aal. Tarief heden ver- r. in tot Uw dienst. men en/of aan den het perceel redelijke t wordt hier aan een in verband met misschien niet onge- de in onderhandeling verzekerd, bureau van dit blad. ering i bij luizenden abon- an geslacht op t ook U niet 1 nemen een itie in en voe- rwoordeljjkheid, r onze kolom en Omgeving, abonné nd a Actueel Weest hoffelijk W De Algemene Nederlandse Ver eniging voor Vreemdelingenver keer schrijft ons: De vreemdeling lees: devie- zenbrenger is niet iemand, die ons land bezoekt om zich als curiositeit door het Nederlandse publiek te laten bekijken. Deze opmerking, die ons van het hart moet is, geenszins overbodig. Let U eens op de reactie van den door- snee-Nederlander, wanneer hem een vreemdeling passeert die als zodanig kenbaar is door bijvoor beeld een in Nederland niet ge bruikelijk kledingstuk. In 95 van de 100 gevallen zal de buitenlan der als een wereldwonder worden aangegegaapt en meestal op zeer in het oog lopende wijze. Een dergelijke houding zal den buitenlander het idee gegeven dat hij verzeild is geraakt temidden van een groep niet geheel toerekenbare lieden en hij zal dit in zijn land verkondigen. Met een dergelijke propaganda zijn wij in het geheel niet gediend en ze ker niet, wanneer zulke ervaringen in de pers worden gepubliceerd. Zo kweekt men een slechte naam, Ook is de buitenlander niet ge schapen om er ons eens heerlijk op ongeoorloofde wijze aan te verrijken. Hoe vaak komt het niet voor, dat men in winkels en restaurants en niet alleen in derderangs zaken van de gedachte uitgaat: „We kunnen een vr-eemdeling wel wat meer vragen; hij merkt het toch niet". Vaak zal hij ook niet merken, dat men hem voor een geleverd artikel of een genoten consumptie te veel berekent; maar hij zal wèl bemerken, dat hij hier veel betalen moet. Resultaat: hij verkon digt in zijn land, dat Nederland een duur land is waarheen men beter niet kan gaan. Gebeurde het niet onlangs in een eerste-klas restaurant, dat de kellner een „vergissing" van tien ,Het ei van Columbus" Om wollen voorwerpen tot het volgende seizoen te vrijwaren tegen de verniel zucht van de motten, kunnen wij het vol gende middeltje toepassen: „We stoppen 6e wol In een doos, die met plakband wordt dichtgemaakt. Natuurlijk moeten we niet vergteten, te voren alles goed uit te horstelen." HILVERSUM I, 301 m. geeft Nieuwe om 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8,80 Voor het platteland. 8,45 Zondagmorgen melodieën. 9,15 Geestelijk leven. 9,30 Men vraagt en wij draaien. VPRO: 10,00 Zondagshalfuur. 10,30 IKOR-Kerk- dienst. AVRO: 12,30 De Zondagclub 1,15 Renova-Septet. 2,00 Gramofoon- muziek. 2,05 Boekenhalfuur. 3,45 Filmpraatje. 4,30 Wat vrouwen op het hart hebben. 4.50 Sport. VPRO: 5,00 Declamatie. 5,10 Gesprekken met luis teraars. - VARA: 5,30 Ome Keesje. - 7,00 Radiolympus. 7,30 Wim Ibo's Ca baret. AVRO: 8,05 Actualiteiten. 8,15 Orgel en piano. 8,45 Paul Vlaanderen contra den markies. 9,15 La Favorita. 10,05 Cabaret Chiel de Boer. 11,15 Gramofoonplaten. HILVERSUM n, 415 m. geeft Nieuws om 8. 1, 7,30 en 10,30 uur. NCRV: 8,15 Van man tot man. 8,30 Morgenwijding. KRO: Groninger dag. 10,00 Hoogmis. 11,30 Viool- en cello-concert. 12,03 Or gel-recital. 12,15 In 't Boeckhuys. 12.30 Grunneger Mollebonen. 1,25 Gro ninger Orkestvereniging. 2,00 Oude kerken en kloosters in het Groningse land. 2,15 Groninger Orkestvereniging. - 2,45 Klankbeeld. IKOR: 5,00 Jonge- fendienst. 6,30 Kerkkoorzang. KRO: 3.00 Actualiteiten. 8,20 Grunneger Oavend MAANDAG 12 MEI 1947 HILVERSUM I, 301 m. geeft Nieuws om J, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO: 7,15 Och tendgymnastiek. 8,15 Gramofoonplaten *- M5 Morgenwijding. 9,45 Arbeidsvita- .H"00' 10,30 Korte gesprekken van vrouw tot Vrouw. 11,00 Op de Uit kijk. 11,15 zang en piano. 12,35 stat- muziek. 1,50 Orgel en tenor 2 20 Piano-variaties. 3,05 Bonbonniére. ',30 Grepen uit de opera. 5,30 Hoort, 2egt het voort6,15 Rina Ketty VTgt. '>05 Metropole-orkest. 7,30 In leiding tot muziekbegrip. 8,05 Radlos- coop. 10,10 Kamermuziek uit de 18de 6euw> 11,45 Jehudi Menuhin. HILVERSUM II, 415 m. geeft Nieuws om a> 1, 8 en 10 uur. NCRV: 7,30 Verenigde muziekcorpsen. 8,15 Gemengd oor, 8,30 Herinneringen aan bekende mponisten. 9,15 Ochtendbezoek aan Enf6 zieken- 9>50 Orkestwerken van ogelse componisten. 10,30 Morgen stilst. 11,00 Trio van Haydn. 11,15 n oude en nieuwe schrijvers 12,15 ^concert. - 1,15 Kamerorkest, - 2,00 ru LJongo moeders. 3,00 Muziek bij vTj, 4'°° Bijbellezing. - 4,45 Alt, sehii. en Piobo. 5,20 Hoor je het ver- lee.il 5,45 pianosPel, 7,20 Onder de ttsiamp. 7,40 vrolijke klanken. - 8,05 emvork, 8,15 Orgelverzoeknummers gulden maakte in het nadeel van een buitenlands gezelschap; gelukkig be vond zich in dat gezelschap een Ne derlandse gids een goede die den zwartgerokte behulpzaam was in de lagere-school-rekenkunde En dat een gezelschap buitenlandse journalisten in 'n zeer gerenommeerd hotel een kwartier moet wachten al vorens het een .zeer schriel ont bijtje geserveerd krijgt (het is heus gebeurdwel, we achten commen taar hierop overbodig. Kijk het geld niet nit zijn zak. lïög even Uw aandacht voor de fooien-jagerij, die langzamerhand in Nederland schrikbarende vormen gaat aannemen. Reeds zijn hierover in de buitenlandse pers minder vleiende artikelen aan het adres van ons land geschreven onder opschriften als „Le pays des pourboires" („Het land der fooien"); dat ook dergelijke „propa ganda" ongewenst is, spreekt vanzelf. Een buitenlander, die met vacantie in Nederland vertoeft, zal gaarne de hem geboden diensten willen honore ren, doch hij zal volkomen terecht en evenals wij een hartgrondige hekel hebben aan bijvoorbeeld al of niet geüniformeerde bioscoop-, café- en andere portiers, die hem geen of volkomen overbodige diensten bewij zen en niet aarzelen hun slachtoffers als het ware een fooi uit de- zak te kijken. SSST...% JULLIE. MOET JE bXAR. OPSTELLEN INMIDDELS ZUN DE KA.N0- I VAARpEPS AANGEKOMEN EN VERSPREIDEN ZICH VOLGENS 1 RIKKI'S ORDERS OM'T EILAND. Als U af en toe last van maagzuur hebt, neem dan geen huismiddel tje, want dit kan op den duur de vorming van steeds méér maagzuur veroorzaken. Met CHEFAROX - geactiveerd colloidaal aluminium hydroxyde - verstoort U het zuur- evenwicht in uw maag niet, zoo dat U niet van kwaad tot erger komt. Gebruik Chef arox in ernstige gevallen in overleg met uw dokter. t 1.25 per doos Cheraro, Rotterdam Weest hoffelijk tegenover den ons land bezoekenden buitenlander, tracht hem zo nodig en desgewenst behulp zaam te zijn zonder daarbij een be loning in enigerlei vorm als (stille) voorwaarde te stellen en behandelt hem naar wat hij is: onze gast! Ook in de eerste klasse kunnen nu iedere Zondag de beslissingenvallen. Ajax ontvangt morgen Feijenoord. Het Amsterdamse publiek krijgt dus weer eens gelegenheid om de twee meest technische eltfallen van het land te zien. In Rotterdam zegevierde Feijen oord met 53. Ook nu hebben de Amsterdammers nog niet gewonnen. Emma krijgt wederom een kans de laatste plaats te ontlopen, hoewel Her mes nu niet bepaald een zwakke tegenstander Is. DWS kan 't Gooi er onder houden, terwijl ADO tegen EDO ook al een aardige kans heeft op de punten, SpartaVSV is een open wed strijd. In Afd. n is de grote strijd Xerxes De Volewijckers. Weten de Rotterdam mers deze wedstrijd te winnen, dan hebben zij nog een aardige kans, ter wijl dan ook Haarlem en BI. Wit nog even gaan meetellen, aangenomen dat Haarlem in Rotterdam van Excelsior wint. DHC verliest van Neptunus, maar DOS heeft wel een kans tegen DFC, evenals Stormvogels tegen HBS. 61 het Oosten hebben de leiders een lastige wedstrijd, NEC moet n.l. een bezoek brengen aan Wageningen en Go-Ahead gaat naar Enschedé om de Boys in eigen huis te bekampen. Daar zit misschien een verrassing in. Quick wint van AGOW en Be Quick en Vi tesse hebben tegen resp. Tubantia en Enschedé wel een kans. In afd. 4 kan BW kampioen worden, maar dan moet Willem II ook in eigen huis verslagen worden en dat is niet gemakkelijk. Helmondia kan misschien I punt bemachtigen tegen NAC, maar VW is op eigen veld favoriet tegën Helmond. Tenslotte speelt de Baronie tegen R.K. TW. De verliezer is prac- tisch gedoemd degradatiewedstrijden te spelen. In het Noorden zal Heerenveen met Velocitas weinig moeite hebben, maar ook Be Quick zien wij de punten thuis houden tegen HSC. GVAVVeendam, AchillesSneek en LeeuwardenEm- men zijn open wedstrijden, waarbij misschien het terreinvoordeel de door slag geeft. De laatste afd. brengt de strijd M V VP S V, waarbij puntenverlies funest is. Beide clubs kunnen door een overwinning gelijk komen met de leiders, Sittardse Boys. Een gelijk spel ligt voor de hand, waarbij de Boys wel het meest gebaat zijn. Maurits wint van Brabantia en Lim- burgia van Bleijerheide. Eindhoven kan eindelijk weer eens winst behalen, want Sportclub Emma is toch niet zo geweldig. SPANNING IN DE TWEEDE KLASSE! 2 A. West-Frisia is onze vertegen woordiger voor de eerste plaats in deze afdeling. De Enkhuizenaren krij gen bezoek van HVC en wanneer deze strijd niet onderschat wordt, dan blij ven de punten thuis. ZFC heeft ook nog een kans, maar de uitwedstrijd tegen de Kennemers is bijzonder las tig. De Beverwijkers zitten in 't nauw en op eigen veld komen zij steeds pittig voor de dag. De Boys moeten op bezoek bij AFC. Een lastige opgave, maar de Alkmaarders hebben méér voor een verrassing gezorgd in een periode, dat de punten erg duur wa ren. Vooruit Boys! Hilversum heeft tegen de Spartaan de beste papieren, hoewel ook hier een verrassing niet is uitgesloten. RCH heeft altijd nog een pittig elftal en Zeeburgia zal daar rekening mee moeten houden. 2 B. KFC kan kampioen worden. De Koogers treffen het echter niet, dat het punt, dat nodig is, uit Culemborg gehaald moet worden. Vriendenschaar is op eigen veld lastig. HBC gaat op bezoek bij DWV en ook ditmaal kun nen wij de Heemskerkenaren weinig kans geven. VelsenTOG; SDWWa tergraafsmeer en ZWVolendam zijn bijkans niet meer van belang. „Naar de bollen, die heerlijke bollen, waar je sprakeloos geniet van de kleuren, die je ziet", zong eens Louis Davids. Onder deze leus zijn dan ook vele Nederlanders en ook bui tenlanders, zelfs ambassa deurs en filmsterren, naar de duinstreek getrokken om de kleurenpracht der bloeiende bollenvelden te aanschouwen. Men deed het op de fiets, met de trekschuit ten per auto. Wandelclubs trokken zin gend langs de wegen. Het was inderdaad weer een lust de weelde van kleu ren te zien. Ook vanuit de trein kon je er van genieten. Heel de streek door van Breezand en An na Paulowna tot Hillegom en Lisse in het Zuiden la gen de kleuren-mozaïeken onder de voorjaarshemel. En de lucht was verzadigd van de zoete geuren van narcissen en hyacinthen. En nog is het niet voorbij, nog bloeien hier en daar de tulpen, nog zie je de vak ken met witte en rose hya- cmthen. Hollands glo rie Bij het zien van al deze schoonheid werd mijn hart echter met een gevoel van weemoed vervuld. Ja lozer want de mogelijkheid is in het minst niet uitge- jaren niet één bollenveld in Nederland zal zijn over gebleven. Feit is namelijk, dat een groot aantal bol- lenkwekers het plan heb ben opgevat te gaan emi greren. Verschillende van hen zijn al vertrokken naar >iet buitenland. Anderen koesteren sterke plannen hun vak te gaan beoefenen in het land van de Zuid- Afrikaanse boeren of on der de zon van het verre Californië. Minister Mans- holt wist er wel iets van, maar toen hij onlangs het cijfer van 24 grote kwekers hoorde, die met voorne mens om te vertrekken rond lopen, toen schrok hij toch ook en hij beloofde zich ter dege van de stand van zaken op de hoogte te stellen. Laten we ho pen, dat de toestand gered zal worden, anders zullen wij, Holalnders, straks als toerist naar de andere zijde van de Atlantic moeten gaan óm de bollenvelden te gaan zien En hoe pret tig een reisje naar het land van Uncle Sam ook moge zijn, dèt toch liever nletl Een verrassing voor de mannen Het Nederlandse Rode ter gelegenheid van zijn tachtig-jarig bestaan te Lunteren een demonstratie geven. Er is een aantrek kelijk programma ontwor pen. Eerst nog twijfelden we in verband met drukke werkzaamheden of we er wel heen zouden gaan, maar deze twijfel werd al spoedig weggenomen, toen we aan de volgende regels in het programma toe kwamen: Van de regering be reikte ons het bericht, dat ons toestemming is ver leend voor de verkoop van een grote partij sigaren, welke op de Rode Kruis dagen verkocht mogen worden zonder de andera daarvoor noodzakelijke dis tributie-bescheiden. De ver koopprijs van deze sigaren is vastgesteld op f <10, per kistje van 50 stuks. De hoeveelheid laat toe, dat wij in Lunteren zon der enige beperking kun nen verkopen aan de deel nemers van de Rode Kruisdagen." Dat Rode Kruis toch. Bravo Een reuze idée. Gaarne zullen wij van de uitnodiging gebruik ma ken. Twee dagen vacantie op de Veluwe staat ons wel aan en we zullen een extra koffertje meenemen voor de sigaren. Ik durf wedden dat met ons heel „rokend" Nederland naar Lunteren zal trekken. Het is de moeite waard! W K. sloten dat over een tiental Kruis zal op 20 en 21 Juni Tot groot vermaak van het gezel schap buitenlandse landbouw- experts, dat een tourné door Ne derland maakt, werd de klok van de weer geheel opgebouwde fruit veiling te Ressen Bemmel gepro beerd. Velen bleek het systeem met de klok en de, na een druk op de knop verschijnende lichtjes te machtig. De wijzer sprong rond, doch de leden van het gezelschap mijnden steeds verkeerd, zodat de ene keer te duur werd gekocht, terwijl de andere maal goederen werden „doorgedraaid". Ter illustratie van het veiling systeem werd een sigaret Ingezet, die voor 50 cent moest worden af gemijnd. Zulks mislukte, tot een Chinese afgevaardigde in een bank plaats nam en met schier dodelijke trefzekerheid van zijn aangeboren handelsgeest getuigde en de siga ret juist op tijd „kocht", hetgeen hem een waarderend applaus van zijn mede-congressisten bezorgde. In een door radio Moskou aangehaald artikel zegt de Prawda: „De Sowjet- Unie heeft in totaal meer dan zeven mlllioen mensenlevens in de strijd ver loren en een materiële schade van 679 milliard roebel geleden. Ondanks de hoge prijzen ziet men thans overal in België doo'r particulie ren hulzen bouwen en herbouwen. Ook de regering laat zich niet onbetuigd in de Kempen is zij begonnen met de aan bouw van de eerste 500 mijnwerkers woningen. Vier ondernemingen hebben de uitvoering in handen. De prijs per huis bedraagt niet minder dan frs. 250.000. Verwacht wordt evenwel dat dat een tweede reeks van 600 wo ningen minder zal kosten. Weldra zal de regering een officieel bouwprogram bekend maken, dat zal voorzien in de bouw van 250.000 woningen uit te voe ren over een periode van 10 jaar. Oplossing probleem 31. 4» Stand: Zw. 9 sch. op: 9, 12, 13, 14, 18, 22, 27, 32, 36. Wit 9 sch. op: 30, 31, 38, 41, 43, 44, 46, 47, 48. Opl. 1. 47—42 (zw. 36 x 47), 2. 42—37 (47 x 49), 3. 37 x 10 (49 x 5), 4. 31 x 4 (5 naar één van de velden op de lijn 537), 5. 410 (zw. slaat weer naar 5), 6. 4842!! Waar zwart nu gaat staan, steeds volgt 4237 en 46 x 37. Weet gij, dat in het volgende eind- standje: Zw. dam op 49, wit drie dam men op 6, 34 en 45, wit, als hij aan zet is, kan winnen door 611!!? Zwart moet dan de lijn 4916 verlaten (gij ziet wel waarom). Op 44 kan hij niet, op 40 ook niet wegens 1139 en 3934, dus gaat hij naar 35. Nu volgt 112 en zwart is verloren. Men ga dit na. Ter oplossing voor deze week: Probleem 32, van M. Douweg te Groningen Zw. 12 sch. op: 9, 12, 17, 18, 20, 22, 23, 24, 28, 29, 30, 36. Wit 12 sch. op: 26, 27, 31, 33, 38, 39, 41, 43, 45, 47, 49, 50. Wit speelt en wint. Als je geen geld hebt ^yAT moet je doen als je geen geld hebt en het is morgen moeder dag? Die vraag interesseerde Juup veel meer dan de vragen van meneer Van Houten: waar de Sierra Nevada lag en zo. Vooral was het zo jammer, dat het zjjn eigen schuld was. H(j had ver leden week met voetballen een ruit ingetrapt en dat maakte zfln spaar pot tot op de bodem leeg. En toch wilde hjj moeder wat ge ven. Had hjj nu maar een oom, die banketbakker of bloemist was, dan kon hjj wel terecht, maar zijn ooms waren metselaar en schoenmaker, wat heb je déér aan? Maar wacht, misschien wist hfl wat. In de tuin van Jongejan, den schoolconclerge, stond een prachtige ribesstruik. Als hjj nu vanavond tegen donkermoeder hield zo van ribeseen paar tak jes maarVan louter pleizier be gon Juup plotseling op te letten. LIET was nu niet direct een pretje, om als een inbreker over de schut ting van je schoolplein te klimmen. Maar gelukkig, de tuin van Jongejan kon je gemakkelijk bereiken en Juup kon bij de ribes komen, terwijl hij op de schutting zat. Met zjjn zakmes be gon hij aan een tak te snijden. Maar toen voelde hjj ineens, hoe hjj bij de pols gegrepen werd. En een bekende 59 door Tjeerd Adcma HOOFDSTUK XVII Het veeleisend monster Publiek In de namiddag, als de heren der schepping naar hun kantoren en werk plaatsen waren, hadden de dames tijd om te winkelen. Zij maakten afspraakjes, dronken ergens een kopje thee en aten een ge bakje. Zij togen naar het warenhuis, waar de keuze groot was en de prijzen laag waren. Ze vermengden zich voor de etalages met honderden andere' vrou wen, die belangstellend de uitstallin gen bekeken en waarvan er velen naar de hoofdstad waren getrokken voor het kopen van een hoedje, een blous- je, een paar nieuwe schoenen of een mantelpakje. Ze trokken in brede drommen naar binnen 1- den goudgegalonneer- den portier, die eindeloos vragen moest beantwoorden, vulden de verkoop ruimten, liepen trappen op en af en lieten zich door liftjongens omhoog en omlaag brengen. Ze drentelden, in bonte mengeling "langs de toonbanken, bekeken en bevoelden wat daar lag uitgespreid, vroegen of liepen door of kochten, en gedienstige winkeldames kwamen monden tekort om te ant woorden en handen om te bedienen en bonnen voor de kassa's uit te schrijven. Het veeleisende monster Publiek maakte zich van het warenhuis mees ter, het wierp zich meedogenloos op de nerveuse winkeljuffrouwen, het verlangde beleefdheid en eindeloos geduld. De klant was koning en één ko ningin kon meer eisen dan vijf win keljuffrouwen konden geven. In de hoedenafdeling, waar juf frouw Irma Hoogvorst de leiding van vier jonge verkoopstertjes had, was de arbeid meer dan zenuwslopend. Daar stonden hoedjes in allerlei vorm, grote en kleine, met strikken en met linten, met bloemen en gespen of ve- ien, draconische creaties van een krankzinnige, die altijd mensen vond die nog gekker waren dan hij en er geld voor gaven. Daar zat Koning Mode op een troon, hoog en onaantastbaar en alle vrou wen bogen zich voor Hem in het stof en waren bereid pijn te lijden en voor nar te spelen door schoenen te kopen, welke haar niet pasten en hoedjes te dragen, die over vijf of tien jaar de lachlust van het publiek zouden op wekken, als zij door een historische film op het doek gebracht werden. Vrouwen van elke afmeting, van elke stand en leeftijd, van elke men taliteit, gingen hier als pantefs op flu welen pootjes langs de schichtige win keljuffrouwen en telkens weer schoot er een naar voren en greep haar prooi om die niet meer los te laten. „Heeft u voor mij een passend zo merhoedje, juffrouw?" „Zeker, dame, neemt u plaats alstu blieft. Wat denkt u van dit aardige modelletje?" Het aardige modelletje werd van een standaard afgenomen en op het hoofd van een lid der niet altijd scho ne sexe gezet, die het dadelijk afweer de met de mededeling, dat zoiets na tuurlijk niet bedoeld werd. Iets an ders, iets meer passends, iets aardi- gers en originelers, en dan begon het drama: hoedje op, hoedje af, het ene te groot, het andere te klein, het ene te veel rand en het andere te weinig, het ene prachtig als het bloemetjes inplaats van veertjes had en het an dere veroordeeld omdat het lintje een gespje had moeten zijn. De winkeldames, die zich 's avonds revancheerden door zich uit te leven in dancings en cocktails te drinken met heren, die zij amper kenden, bo gen zich overdag geduldig voor het monster, dat Publiek heet. „Het staat u toch goed, mevrouw. Uw haar kleurt precies bij het stroo. Misschien zou u nog een tikje brede- ten rand kunnen hebben." (wordt vervolgd) stem zei: zo, een jongen van de school nog wel, die de boel komt vernielen. Ga eens effe mee naar binnen. LIET was om je néér te schamen. Daarom vertelde Juup gauw alles. „Morgen is het moederdag en enne ik heb geen geld. En we hebben zelf geen tuin met dat bovenhuis." Een poosje stond de man ln gedachten. „Zo, voor je moeder. Ik heb ook nog een moeder. Eén van tachtig jaar en ze woont op het hof je. Eerlijk, als jij niet gezegd had, dat het morgen moederdag was dan had ik het vergeten. Kom maar mee." En met een kanjer van een mes snoeide Jongejan even later prach tige takken van het boompje. „Hier, drie voor jouw moeder en drie voor mijn moeder. Maar alleen omdat het voor je moeder is. Anders had je en de man balde zijn vuist. „En denk er om, dat je het volgend jaar iets geven kunt, dat helemaal van jezelf komt. Het is geen kunst, om ergens wat weg te halen en het dan aan je moeder te geven." Dat was nu net, wat Juup dwars zat. Daarom zei hrj: „Jongejan, Ik zal de bloemen zelf betalen. Zodra ik het heb krijg je er twee kwartjes voo». Dan heb ik ze eerlijk van je gekocht.'* En weg rende Juup. Jongejan stond hem na te kijken. Hij lachte voor zich heen. Nou ben ik nog bloemenkoopman op mijn oude dag. Maar ik ben toch blij, dat die aap geweest is, anders had ik gerust mfln oudje vergeten, en jong of oud, je hebt toch allemaal maar één moe der Puzzle 32. Een Lettergreep-puzzle. De bedoelde woorden waren: 1. Ver beteringen. 2. Onderduiken. 3. Opera tie. 4. Rotatiepers. 5. Inventaris. 6. Edel- karper. 7. Damesmantel. 8. Erfenis jagers. 9. Rigoletto. 10. Optimisme. 11. Niagara. 12. Theorie. 13. Spinazie. 14. Parade. 15. Avonturen. 16. Nijmegen. 17. Noorwegen. 18. Interesse. 19. Nero. 20. Garantie. Zoals men ziet geven de eerste let ters te lezen: Voor ieder ontspanning. Uit de vele oplossingen, die wij mochten ontvangen, was die van den heer A. Groen, Spoorstraat 50a, te Oudkarspel, de gelukkige, aan wie na loting de we kelijkse prijs van 5.werd toegekend. Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. Puzzle 33. De getallen op de juiste plaats. Een vierkant is door 2 horizontale lijnen en 2 verticale lijnen verdeeld in S gelijke kleinere vierkanten. In deze 9 vierkanten moeten geplaatst worden de getallen: 1078 1161 1244 1327 1410 1493 1576 1659 en 1742, en wel zo, dat de som van de drie getallen op de drie horizontale, op de drie verticale en op de twee diagonale rijen steeds dezelfde is. Hoe ziet het ingevulde vierkant er uit? Oplossingen tot en met Woensdag 14 Mei (uiterlijk), aan de Redactie van Uw Courant (per briefkaart). Te ver loten prijs weer 5.—.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 5