Stad en Omgevi De wind in je haren Mr. P. Langeveld ter aarde besteld In de kerk overleden. „Nederland helpt Indië" doet een beroep op Alkmaar Het probleem der verwaarloosde jeugd. De helpende hand Sociale Dienst van Oorlog verplaatst. Een feest vol vingervlugheid. De heer Kohnert jubileerde. Heiloo. Schagen definitief onderaan AMERIKANEN filmen de Kaasmarkt Waterdemonen in vreedzame strijd De Boys opnieuw geslagen Broek op Langendijk. Brand. Wij luisteren morgen naar. Vele Alkmaar se ingezetenen hebben Woensdagmiddag den agent van de Ne- derelandse Bank, Mr. Pieter Langeveld, die Zondag j.l. zo plotseling overleed, naar zijn laatste rustplaats begeleid. De met bloemen overdekte baar werd ge volgd door een schare van collega's, oud-collega's, vrienden en bekenden, die op deze sobere wijze getuigden van de banden, die hen aan den overledene bonden. Wij merkten o.m. op het per soneel der Nederl. Bank, den gemeen te-secretaris, Mr. Veendorp, Mr. Krab be, Mr. Holstein en vele anderen. Namens het Hoofdkantoor van de Nederlandse Bank sprak Professor de Jong woorden van afscheid, waarin hij tot uitdrukking bracht de trouw en toewijding, waarmede Mr. Langeveld, aanvankelijk als plaatsvervangend agent, en later als agent, de belangen van de Nederlandse Bank, te Alkmaar had behartigd. Mr. Dr. J. Belonje gaf uiting aan de gevoelens van hoogach ting en trouw, die het gehele personeel van het agentschap Alkmaar steeds jegens den overledene had gevoeld. Nadat nog een studiegenoot herinne ringen had opgehaald aan de vriend schapsbanden, die hem en den over ledene hadden gebonden, sprak de heer Holleman, de broer van Mevrouw Langeveld, een dankwoord tot de aan wezigen. Gistermiddag is tijdens een dienst in de St. Laurentiuskerk aan het Ver dronken Oord de 53-jarige mevrouw Stam uit Zijdewind onwel geworden en korte tijd daarna overleden. Mevrauw Stam was op bezoek bij de familie Engels alhier, ter gelegen heid van de eerste H. Communie van twee der kinderen. Voor de dood intrad konden de H, Sacramenten nog worden toegediend. Dr. Sluymer kon slechts de dood con stateren. Bij informatie vernamen wij, dat het slachtoffer een hartpatiënte was. Hulp aan de gerepatrieerden, ver strekking van huisraad, kleding, de kens en matrassen, het zenden van voedsel aan de velen, die nog steeds in Indië wachten en aan de inheem sen, ziedaar de bedoeling van het Co mité „Nederland helpt Indië". Ongetwijfeld een verheven doel, maar.,,, een dergelijke actie op een dergelijke schaal kost geld, veel geld en daarom doet het Comité een be roep op het gehele Nederlandse volk. Behalve dat het Comité gaarne giften en dan liefst zo groot mogelijk ont vangt op de girorekening Den Haag 500500, is het op de gedachte geko men, de inkomsten te vergroten door 't organiseren van een landelijke lote rij-steun-actie. Rotterdam, Amster dam, Utrecht, Den Haag, Hilversum, Haarlem, zij allen waren al aan de beurt en thans staat Alkmaar op het program. Vanaf Maandag 19 Mei a.s. zal bij de fa. Vroom en Dreesmann op de Laat een stand zijn ingericht, waar het publiek loten kan kopen en zich kan overtuigen van de kwalitiet van de prijzen. Deze prijzen zijn ove rigens niet mis en o.a. worden een fiets en een radio uitgeloofd. Dames van de U.V.V. zullen geheel belange loos de loten verkopen en mevr. Dijk- mans, de organisatrice, zal af en toe persoonlijk een duit in het zakje ko men doen. Alkmaarders, zijn wij mensen van stavast, of zijn we het niet? Helpen wij hen, die hulp behoeven, of lopen we de stand onverschillig voorbij? Laat ook in dit opzicht het gezegde in vervulling gaan: „Van Alkmaar be gint de Victorie!" De Sociale Raad en de Voogdijraad te Alkmaar e.o. houden op Zaterdag 17 Mei e.k. des namiddags om 2,15 u. in de Aula van het Murmellius Gym nasium, Geestersingel te Alkmaar, een gecombineerde samenkomst waarin optreedt als spreker: mr. C. F. H. Huysman, Inspecteur Tucht- en Op voedingswezen, Oud-Secretaris Voog dijraad, Oud-Hopman N. P. V. enz. Onderwerp: „Het probleem van de verwaarloosde jeugd en zijn oplos sing". De bittere nasleep van de oorlog met zijn vele, ook jeugdige slachtof fers van verwaarlozing en misdaad stelt ons voor de vraag, hoe deze ont spoorden weer terecht moeten worden gebracht. Mr. Huysman, met zijn veeljari ge ervaring op dit terrein, wijst ons daartoe de weg. Allen die het welzijn van de jeugd en het gezin ter harte gaat, ook N.P.V. en jeugdleiders (boven 19 jaar), zijn hartelijk welkom. WAT 'N LEUKERD! Gisteravond werd door ambtenaren van het station assistentie van de poli tie ingeroepen, daar een man in de vestibule van het station de pas aan geplakte dienstregellngsbiljetten var de borden stond te scheuren. Dronken was hij niet, hoewel hij, te zijner ver ontschuldiging klaarblijkelijk, wel deze indruk trachtte te vestigen. Misschien had hij geen reisgids kunnen krijgen en was daardoor zo baldadig gewor den. In ieder geval heeft hij nu wél een bonnetje van de politie. EERBIED ONTBRAK HEM. Uit de R.K. St. Jozephkerk aan de Kennemersingel is Maandagmorgen na de Heilige Mis, des morgens 9 uur, een ■"erzisch kleed van het altaar gestolen. De wind in je haren en de zon op je kop, wat kan een rechtgeaard zei ler nog meer verlangen? En op deze Hemelvaartsdag, waarop der traditie getrouw het zeilseizoen werd geopend met een tocht naar Akersloot, was er weliswaar geen zon maar wind des te meer. Maar een frisse bries kan geen kwaad en zo kruisten de jachten scherp óp naar de Accijnstoren of vlo gen voor de wind weg met gevierde schoot dat het een lust was. De pa- voiseervlaggen woeien uit met hun frisse kleuren, de witte zeilen blon ken op het water en het was een fees telijk gezicht. Op de wal stonden de mensen die het weten konden. Nie mand kan zo goed zeilen als de stuur lui aan land en ook nu waren de op merkingen weer niet van de lucht. Er waren jachten, jollen, motorbo ten en een enkele kano, jonge mensen in joppers en truien en met olijke, verheugde gezichten, gelach op het water en steeds weer de bolle, speel se wind, die op deze Hemelvaartsdag extra uit zijn slof schoot. Het zeilseizoen is begonnen, het is weer feest voor de roeiers en de zei lers, een hele zonnige zomer lang! Dat onze Alkmaarse brandweerlie den niet alleen actief en doortastend kunnen optreden als hun hulp wordt ingeroepen, en dat zij ook ver buiten de provincie van zich weten te doen spreken, bewees brandmeester G. de Wit, die, terugkerend van een reis per auto naar Wassenaar, in de buurt van die gemeente een benzinepomp passeerde, die in de brand stond. Nu is een brandende benzinepomp zeker geen alledaags verschijnsel en boven dien moet er vlug ingegrepen wor den, omdat onder de pompen zich een tank bevindt en er dus groot gevaar bestaat. De heer De Wit greep onmiddellijk in en aan zijn technischekennis en vakkundige leiding is het te danken, dat bij deze brand, die met zand werd geblust, erger werd voorkomen. In verband met de reorganisatie van de Sociale Dienst van het Minis terie van Oorlog is het Gewestelijk Kantoor van deze dienst, dat geves tigd was Huize „Voorhout", Kamer 62, Alkmaar, met ingang van 12 Mei 1947 opgeheven. De sociale belangen van de militai ren en de achtergebleven betrekkin gen zullen voortaan worden behan deld, voor allen, die in de Zaanstreek wonen, door het Bureau te Amster dam, Koningslaan 12, en voor de rest van Noord-Holland door het Bureau te Haarlem, Frans Halsplein 10. Dit Bureau zal tevens twee maal per week zitting houden te Alkmaar, Kenne- merstraatweg 103, n.l. Dinsdag en Donderdag van 912.30 en van 14 17.30 uur. VERPLEEGSTERSKOOR CENTRAAL ZIEKENHUIS Maandagavond heeft het zusterkoor van het Centraal Ziekenhuis onder leiding van Nico Akkerman zich doen horen voor de patiënten. Medewerking verleende de sopraan mevr. P. de Boer Harder uit Santpoort. Het werd een mooie avond waarop door het koor en de soliste met overgave is gezongen onder de prettige leiding van Nico Ak kerman. Het programma was met zorg gekozen. Het koor zong o.a. liederen van César Franck, Dalcroze, Abt en Mendelsohn. Het bleek over goed stemmateriaal te beschikken en zong zeer verdienstelijk. Ook voor de so liste niets dan lof. Ze deed zich horen in leideren van Scarlatti, Purcell, Schubert, Zagwijn en van Hennes. Het bekende „Frühlings-glaube" van Schubert werd heel mooi gezongen, terwijl de Engelse liederen van Purcell eveneens een uitstekende vertolking vonden. Alles met elkaar een avond waarop het zusterkoor en de dirigent met genoegen kunnen terugzien. Ze hebben de patiënten enige prettige uren van uitstekende zang verschaft. HEDEN: Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond „De Tokkelaars". Café Centraal, 8 uur: Ledenvergadering Witte Kruis. Spaarbankgebouw, 7,30 uur: Huishou delijke vergadering Mij. tot Nut van 't Algemeen. ZATERDAG. Aula Gymnasium. 2,15 uur: Lezing Verwaarloosde jeugd. Gulden Vlies, 7,45 uur: Feestavond D.V.V. met medewerking van de toneelgroep „Alberdingk Thym". Wapen v. Heemskerk, 7,30 uur: Dansen. BIOSCOPEN. Harmonie, 8 uur: „Het meisje en het monster", 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Victoria, 8 uur: „Michael Strogoff", 14 jaar. Zaterdag 7 en 9,30 uur. Cinema Americain, 8 uur: „Piraten van Key West", 18 jaar. Zaterdag 7 en 9,30 uur. A.B.T., 8 uur: „Een vrouw wist te veel", 14 jaar. „Heinz" mag dan „schön" op zijn „Schifferklavier" spelen, de Alkmaar- se accordeon-amateurs en de Bnkhui- zer trekpiano-enthousiasten, die Woensdagavond in „Het Wapen van Heemskerk" een gezamenlijk pro gramma ten beste gaven weten er ook weg mee. De Enkhuizer gasten onder leiding van den heer Hartog namen het eer ste deel voor hun rekening. Deinende driekwarts- en vlotte vierkwartsmaat beide werden door het negentien man sterke orkest goed en welluidend te»i gehore gebracht. De fantasie „Ans" van den heer Wassenaar, die even eens werd gespeeld, is een interessant en klankrijk werkje, dat door het or kest op de juiste wjjze werd weer gegeven. De beide solisten, de dames Dan- germond en Kuijk, bleken over een vingervlugheid te beschikken, waar menige goochelaar jaloers op zou zijn. Het Crescendo-orkest o.l.v. den heer v. d. Wolff, dat daarna optrad, is het afgelopen jaar stukken voor uit gegaan. Het ensemble is echter wel wat groot geworden, de splitsing in een A- en een B-orkest, die voor zitter Volkers aankondigde, zal een homogene klank zeker ten goede ko men. Martiale marsen wisselden af met wiegende walsen, alles vlot en voortreffelijk gespeeld. Gedeelten uit de „Lustige Witwe" bevielen ons min der goed, vooral het tempo liet af en toe zeer te wensen over. De ouver ture „EUy", waarbij Elly zelf op het toneel moest komen, werd daaren tegen weer zeer goed vertolkt. De Crescendo-solisten, voorzitter Volkers en Annie Baster, deden niet veel voor haar Enkhuizer collega's onder. Een daverende mars door beide or kesten besloot het gedeelte voor de pauze. Daarna werd nog een vrolijk caba retprogramma ten beste gegeven, waarin vooral de Alkmaarse Benja mins een grote rol speelden. De Blackbirds zorgden voor de mu ziek, waarop de danslustigen nog enkele uren de zaal ronddraaiden. SOCIAAL WERKSTER BENOEMD Het bestuur van het Medisch Op voedkundig Bureau benoemde tot so ciaal werkster mej. E. van Voorst tot Voorst. Deze heeft haar werkzaamhe den met ingang van 1 Mei 1947 aan gevangen. 'N OUDE VIS IN DE FUIK. Twee jaar geleden had iemand een visfuik gestolen en thans werd hij voor dit feit door de recherche aan gehouden. DRANKWET. Ter gemeentesecretarie zijn ter in zage gelegd opgaven van het aantal in het afgelopen vergunnings- en verlofs jaar verleende en ingetrokken vergun ningen en verloven. Ajax afdelingskampioen. Ondanks het feit, dat Ajax met I3 van V8V verloor, behaalde deze club toch het afdelingskampioenschap, daar haar enige concurrente, EDO, eveneens verloor. Het kampioenselftal van Ajax. Een niet dikwijls voorkomend ju bileum bij het N.O. mocht Dinsdag de heer C. F. D. Kohnert, leraar en wnd. directeur aan de Ambachtsschool vieren. Het was die dag 40 jaar geleden, dat hij te Appingedam als leraar bij het ambachtsonderwijs in dienst trad. Drie jaren later verwisselde hij deze plaats met Alkmaar. Het spreekt wel vanzelf, dat dezen kundigen sympa thieken leraar, en onbaatzuchtige soci ale werker, op velerlei wijze hulde werd gebracht. Op 12 Mei hebben zijn leerlingen hem dank betuigd in eenvoudige sym pathieke bewoordingen, vergezeld van een boekwerk en bloemen, waarna op 13 Mei in het gebouw der Ambachts school het bestuur der school, zijn dagelijkse medewerkers, en verschil lende oud-leerlingen, die nu als leer krachten bij het N.O. werkzaam zijn, waren samengekomen om den jubila ris te complimenteren. Ook het Ge meentebestuur was vertegenwoordigd, evenals het Hoofdbestuur van de Bond van Leerkrachten bij het N.O. Verschillende sprekers hebben ge tuigd van hun grote waardering voor den jubilaris, den leraar, die steeds op zo'n voortreffelijke wijze iets van zijn grote kennis heeft kunnen overdra gen op zijn leerlingen, den man, die duizenden jonge mensen in de eerste beginselen van het metaalvak heeft willen inleiden. Met grote dankbaarheid werd ge waagd van zijn nooit verflauwde toe wijding. Dat honderden zeer bekwame mensen in schier alle metaalbedrij ven en honderden machinisten, die in grote oceaanstomers de zeeën bevaren een voornaam deel van hun kennis en ervaring te danken te hebben aan de- ONZE PLAATSELIJKE VOETBAL VERENIGINGEN. HSV is op bezoek geweest bij WSV te Wormer en moest het nu stellen zonder Haanraads, die inmiddels naar Indië is vertrokken, en had .met een 3—1 nederlaag genoegen te nemen. De Foresters lieten een puntje bij Vites se II, waardoor het kampioenschap enkele dagen is uitgesteld. Vitesse II heeft hier inderdaad geluk gehad, want de Foresters waren over het algemeen sterker. Een gelijk spel tegen USVU II kan Zondag evenwel het kampioen schap brengen. Toch is het een goed resultaat van de Foresters, want om gelijk te spelen in een uitwedstrijd bij een club die gelijk kan komen op de bovenste plaats en daarbij tevens nog in feeststemming Vitesse bestaat 25 jaar blijft altijd nog een prestatie van betekenis! MUTATIE. Onze plaatsgenoot, de heer J. M. Bakker, werd als commies aangesteld te Venhuizen. Het was slechts een pover ma, gisteren in de derde kia Twee ontmoetingen werden Door het winnen van HoHandia «et 4—1 van APGS is Schagen definitief onderaan gekomen, terwijl ADO dat zichielf jl. Zondag bijtijds in Ta ligheid wist te stellen, van TsanAijk verloor met 13. Schagen moet strak* spelen tegen JOS en DCG. Alc. Victrix 16 12 3 1 Tf O. V. V. O. 15 7 4 4 18 H R. C 16 6 4 6 14 W. M. S 16 8 0 8 1« A. P. G. S. 16 6 4 1« Zaandijk 14 5 4 5 14 A. D. O 15 5 2 8 12 Hollandia 15 4 4 7 12 Schagen 15 2 4 9 8 Vierde klasae O. zen sympathieken leraar is buiten twijfel. Verschillende sprekers richtten woor den van gelukwensen, van waarde ring en dank tot den jubilaris en de den hun beste wensen voor zijn ge zondheid en die van zijn vrouw ver gezeld gaan van een bloemenhulde en blijvende bewijzen van sympathie. Zeer getroffen dankte de heer Koh nert voor de hulde, die héTn van zo vele kanten werd gebracht. Het was voor hem vooral een grote voldoe ning,dat enige oud-leerlingen, thans directeur en leraar bij het N.O., aan wezig waren. Met een uurtje van gezellig samen- Het was weer een fleurig beeld op de hedenmorgen gehouden kaasmarkt, al had de bedekte lucht die een regenvoorspelling inhield waar schijnlijk heel wat belangstellenden van 'n bezoek aan de markt teruggehou den. Er was wat meer kaas dan de vorige week maar toch minder dan waarop men bij de heropening van de markt had gerekend. Een waarschuwing van het bedrijfschap. Het Bedrijfschap voor de Zuivel had alle handelaren een circulaire over de prijzen gezonden. Niettegenstaande zegt het bedrijfschap de maatrege len door ons genomen met betrekking tot de voorraadbeperking enz. blijven de prijzen uitlopen boven de theore tische producentenprijs. Zo hier geen verandering komt zal het B. Z. vie het „producenten-heffing en melkprijstoe slag-stelsel" verdere maatregelen tref fen, die het prijsverloop ongunstig zullen beïnvloeden. Er moet rekening gehouden worden met de door het B. Z. vastgestelde the oretische productenprijzen. Daarbij wordt opgemerkt de de kaas- De haan van de Waagtoren glom goud en rood in de gloeiende stra len van de ondergaande zon en draaide zacht op het wiegende windje en keek neer op de meisjes, die daar diep aan zijn voet met waterstraaltjes speelden. Dit zouden wij geschreven heb ben, als de haan er geweest was, maar die ontbrak nog op zijn hoge standplaats. Wij missen het beest al, sinds het verleden jaar in de af grond werd geblazen en wij troosten ons met de veronderstelling, dat 't verguldsel nog niet droog is en dat we nog even geduld zullen moeten hebben. Maar de mensjes waren er wél en de waterstraaltjes ook. Het wa ren zelfs hele formidabele stralen, eerst één, toen meer en eindelijk wel veertien tegelijk. Het was de avond vóór Hemel vaartsdag en dan wil de traditie, dat de Alkmaarse brandweer het Waag- plein omtovert in een waterballet met de oude Waag als waardige achter grond. In nobele na-ijver bekampten de korpsen elkaar en het was Kwiek, dat het eerste water gaf. De ware naam op de ware plaats! Bij het demonstreren van de totale watercapaciteit raakte de motor van de Ford zo over zijn toeren, dat het hele ding in de brand vloog. Geen wonder overigens, als je eerst met loeiende sirenes het Waagplein bent opgevlogen, dan oog in oog komt te staan met loco-burgemeester Van Slingerland en tot slot nog al je res terende krachten moet gebruiken om de Voordam leeg te pompen Gelukkig was toevallig de brand weer in de buurt, zodat het met een sisser afliep en het programma kon worden voortgezet. Een wedstrijd, waarbij het niet alleen op behendig heid en snelheid aankwam, maar ook strafpunten werden gegeven voor ge maakte fouten, werd gewonnen door Kracht en Vlugheid in 1 m. 36 sec. Twee werd Kwiek in 1 m. 51 sec,, als derde kwam Burgerplicht uit de bus in 1 m. 55 sec., terwijl het Ladder corps als vierde eindigde in 2 m. 14 sec. De heren Slingerland en Sietsma controleerden feilloos. Met slangen en ladders en straal- pijpen over een schutting, de slangen koppelen en dan door een o, zo nauw pijpje een emmer volspuiten valt niet mee! En tot slot van de avond, toen het al aardig donker begon te worden, was daar een kostelijke voetbalwed strijd tussen een ploeg veteranen van K. en V. en Burgerplicht en de jonge ren van Kwiek en het Laddercorps. Tussen de doelpalen stonden de pijp- leiders met hun waterstralen en in de twee maal tien minuten plus twee strafschoppen bleef er geen speler droog. En het publiek, dat gratis voor niks niemendal een schouwspel kreeg aangeboden om van te watertanden deelde ruimschoots mee in de nattig heid, want erg zuiver werd er af en toe niet gemikt met de straal. Vooral de jeugd, die ruim vertegenwoordigd was liet zich niet onbetuigd, wat be treft het gejoel en gegil en het is te hopen, dat vele ouders niet hl te nauw zullen hebben gekeken, als zoonlief of de dochter des huizes doornat binnenstapte. Het is maar éénmaal per jaar zo'n feest! Later op de avond, toen het mate riaal was ingerukt en de waterdemo nen droge textiel hadden aangescho ten, kwamen de speeches los. Com mandant Ringers en Majoor Feris, de inspecteur van het brandweer-wezen in Noord-Holland en Utrecht, spraken waarderende woorden en brandmees ter De Visser werd getooid met de Blauwe Wimpel, door zijn corps Kracht en Vlugheid eerlijk verdiend. Ook de pasbenoemde adjunct-com mandant J. van Maarleveld voegde daar het zijne aan toe en reikte prijzen uit, een kruik jenever, dozen rookvleesEn het was alles erg genoeglijk en het werd laat en allen hadden dorstige kelen En dat brengt ons op een idee. Wjj weten van 'n brandweer, waarbij in de wagen van den commandant, achter slotcognac meegevoerd wordt in een speciaal kastje. Een en ander aange boden door de burgerij. Na een nacht zwaar werken een welkome versna pering. Wij denken aan de barre win ter, die achter ons ligt, aan de Ko ningshoofden, aan Schagen Wat de burgerij van Leeuwarden kan, kunnen de Alkmaarders dat óók niet? Voor wat, hoort wat en het is toch ónze brandweer? productie ruim •voldoende is om aan de behoefte van de handel te voldoen. De hierboven genoemde prijs f 1,37 ligt ver beneden die waarvoor de laat ste weken gekocht werd. Natuurlijk willen- de handelaren graag minder betalen maar de om standigheden zijn van die aard, dat de fabrieken tot dusver nog f 1.47 konden maken. Hoe dit conflict met het be drijfschap zich verder zal ontwikkelen zal wel spoedig moeten blijken. De vreemdelingen. Het aantal vreemdelingen was zo als gezegd ditmaal niet zo bijzonder groot. Er was een gezelschap Fransen en ook een groepe militaire motorrijders uit Haarlem, die de gelegenheid, dat zij op een oefentocht waren, gaarne ge bruikten om de kaasmarkt te bezoeken. Amerikaanse belangstelling. De markt gefilmd. Wist U, dat binnen enkele weken 95 millioen Amerikanen onze kaasmarkt zullen zien? Hedenmorgen werden nl, op het Waagplein door een Amerikaans filmteam, dat o.a. voor het Fox Mou- vietone, het Paramount, het Universal en het M. G. M.-wereldnieuws werkt, vele meters film opgenomen. Bovendien werden foto's gemaakt voor een krantensyndicaat, dat 5000 dagbladen verenigt. Het team bestaat uit Josef Gibson, die meer meters nieuwsfilm op zijn naam heeft staan, dan enig ander ca meraman ter wereld, directeur Hamil ton Wright, die reeds twintig jaar in de film „basiness" werkzaam is, Hampus Mornin, die voor de foto's zorgt en Daniel Wilfroy. Zij bezochten op deze trip o.a. de Brusselse jaarbeurs, Brug ge, Luik, Scheveningen, waar zij het vertrek van de haringvloot op de film band vastlegden, de Aalsmeerse bloem kwekerijen, Schiphol, Amsterdam, Rotterdam en Haarlem. Het bezoek aan Nederland geschiedde op uitnodiging van den heer Boreel van het ANVV. De opnamen van de Alkmaarse kaas markt worden ingevoegd in een repor tage over de Zuiderzeewerken, waar voor in de United States nog steeds grote belangstelling bestaat. Ook de Duitse vernielingen, waarvan bij een vorige gelegenheid een en an der werd gefilmd zullen in dit journaal worden ingelast. Laat ons hopen, dat vele Amerikanen na het aanschouwen van deze film zelf een bezoek aan Nederland zullen brengen en daarbij de kaasmarkt niet zullen vergeten! Aanvoer en prijs. Aangevoerd waren 15 stapels, w.o. 2 kleine boerenstapels, totaal 33000 kg. De prijs was wederom f 73.50 per 100 kg, waaruit dus blijkt, dat men zich weef niet aan de voorschriften van het Bedrijfschap Zuivel heeft ge houden. Het programma, dat op Hemelvaarts dag in de vierde klasse C werd afge werkt, was volledig, maar gaf geen veranderingen te zien. Assendelft heeft de Zeevogels met 21 geslagen en zich daardoor een voorsprong van drie pun ten verzekerd. Ook WSV won en wel met 31 van HSV, maar nummer drie van de lijst, Vitesse, kon 't niet bol werken tegen USVU en leed met 12 een nederlaag. Alkmaar, dat niet speel de, blijft onderaan. Vrone plaatste zich hoger door de 40 zege op de Randers. CSV en Alkmaar deelden de punten. Hilversum—Alkmaarse Boys 1—0 Na de aftrap om vijf minuten ovar tweëen heeft aanvankelijk Hilversum een overwicht en Kramer moet nog al eens reddend optreden, maar plotseling komt er een Boys-aanval, die een schot op levert, dat van de keeper stuit, maar nog weggewerkt kan worden. Over en weer resulteren aanvallen in een tweetal corners, die beiden wegge werkt kunnen worden en het Hilveraumae doel gaat door het oog van de naald. Onmiddellijk daarna wordt hard tegen de Hilversumse lat geschoten en het leder opnieuw het veld ingezonden. Wederzijds worden nu goede aanvallen opgebouwd Opnieuw weet Kramer te redden ten koste van corner, die verwerkt wordt en daarop een herhaling. Het regent oor- ners in deze wedstrijd. Kramer is goed op dreef en weet een kanjer van een vrije schop goed te stoppen. Hilversum komt weer iets sterker in de aanval, doch de Alkmaarse defensie geeft geen kamp. Op meesterlijke wijze weet Kramer een zeer hard schot te stoppen, Maar als er nog één minuut te spelen is. komt er een Hilversumse doorbraak en Kramer wordt van dichtbij gepasseerd en de stand op 2—0 gebracht voor Hil versum. Na de rust zijn de Boys iets sterker in de aanval en wederzijds is het apel minder goed en vooral te kort. Het laag ste geldt voornamelijk voor de Boys, die lang niet open genoeg spelen. Na ge ruime tijd een goed gericht schot van Appel dat de Hilversumse doelman tot een hoekschop weet te verwerken. Beur telings lossen de fanatiek aanvallends Alkmaarders schoten op het Hilversumse doel. Een kogel van Jan Xndri gaat nét over, een hard schot van Van der Meulen wordt gestopt. Het zit de Boys niet mee. Ondanks hun herhaalde felle aanvallen, wordt er geen doelpunt meer geboren en met een 01 achterstand moeten de Boys de eer aan Hilversum laten en aitten daarmee weer vaster op de onderste plaats. Doordat kinderen met lucifers speel den ontstond brand onder de luifel van den heer Hoogland op het Dwars- pad. De brandweer, die vlug ter plaat se verscheen, kon niet verhinderen dat de luifel verloren ging. De schuur bleef echter behouden, maar liep toch enige brandschade op. Alkm Ed Hilversum I, 301 M. geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur, V.A.R.A.: 7.30 Muziek by het ontbijt. 8.18 Lich te morgenklanken. 9.15 Orkestwer ken. 10.00 V.P.R.O.: Morgenwijding. V.A.R.A.: 1020 Radio feuilleton 11.09 Voor de arbeiders ln de continubedrij ven. 12.00 AmerikaansEngels dans- programma. 1.30 Vaudeville-orkest 2.45 Tentoonstelling bloemenpracht. 3.30 Van Boek tot Boek. 3.45 Jan Vo gel en zijn accordeonorkest. 4.30 Rondvlucht boven Europa. 5.30 Om en nabij de twintig. 6.15 Hildegarde zingt met orkest. 7.00 Viool en piano. V.P.R.O.: 7.30 Voor de jongeren. V.A.R.A.: 8.05 Dingen van de dag. 8.15 Omroeporkest 9.30 Dodenhuis. 10.00 Gevarieerd programma. 11.1® Hobbyhoek. 11.30 Nachtvoorstelling. Hilversum 0, 415 M. geeft nieuw* om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. K.R.O.: 7.15 Ochtendgymnastiek, 8.15 Plu15 de dag. 9.05 Gevarieerd morgencon cert. 10.00 Klein, klein kleutertje. 10.30 Jong en oud zingt11.00 D« Zonnebloem, 12.03 Orgelspel. 1.45 D» toneelkijker. 2.30 Filmkwartier. 3.00 Jongeren, trekt er op uit. 3.15 Debu tantenconcert. 4.00 Bekende tenoren zingen. 5.00 De Wigwam. 6.30 Buffa lo Bill, de held van het wilde Westen. 7.45 De minister van Wederopbouw spreekt. 8.05 De gewone msui3.20 Wie weet, hoe deze plaat heet? 8.30 Lichtbaken. 9.00 Negen heit de klok. 10.00 gr.pl. 11.15 Vaders dagboek. 11.20 Kamermuziek van Beethoven. ALKMAARSE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 14 Mei 1947. Rabarber 2—6; Spinazie 8—16; Postelein 31—38; Asperges 34—134; Rode kool 18; Gele kool 16; Prei n-~ f 17; Witlof 2—17, alles per w> kg; Radijs 15 per 100 bos; Sla 4— 20 per 100 krop.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2