Soendanese staatsgreep te Buitenzorg Jhr. De Geer veroordeeld Spontane actie 7imnir M NOORDHOLLANDSCHE COURANT 1JAo IAAnrAvr w DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN x Republikeins burgemeester ontvoerd en bevrijd Een jaar voorwaardelijk en f 20.000.— boefe Electrische centrale te Nijmegen door bliksem getroffen Opheffing sigarendistributie overwogen Weer een ei Openbare terechtstelling in België Franse gas- en electriciteitsfabrieken Vijf dagen bekneld in auto-wrak. Een kerk op rolletjes. Chef Sicherheitspolizei Nederland gearresteerd Baas onder baas. V.J Van nabij en verre Jhr. de Geer in cassatie? Levenslang geëist tegen twee roofmoordenaars Crisis in Italijë Nieuwe bonnen consumenten- crecliet Weedeticht f"h Hors d'Oeuvre zaterdag 24 mei 1947. 144e JAARGANG No. 352. l km aar 1 Voortzetting van de r ALKMAARSCHE COURANT Hoofdredacteur M. H. E. üyldert plv. TJ. N. Adema. BUREAU VOORDAM 9. Al TELEFOON AD REDACTIE GlTO 187294 Dir.: J. BUI: tarieven; Advertentie»: 14 cent per millimeter ..Waagje»" tot tt woorden 75 ct., elk woorc meer i ct.. uitsluitend contan Abonnementen! t 1.10 per maand f S 25 per kwartaa Naar gemeld wordt, hebben ongewapende leden van de „Partai Rakjat Pa- soendan" alle republikeinse gebouwen te Buitenzorg Donderdag zonder bloed vergieten bezet. De politieke adviseur van dr. van Móok, Raden Abdoel Kadir, is naar Bui tenzorg vertrokken om contact te zoeken met allen, die bij de jongste gebeur tenissen betrokken zijn en daarover bij de Ned.-Indische regering rapport uit te brengen. Inlandse kunst. Een Zoeloe, gezeten buiten zijn hut, legt de laatste hand aan een van zijn werkstukken. Zijn gereedschappen zijn z'n vingers, zijn materiaal is klei, dat makkelijk verkrijgbaar is. De voorwerpen, die door dezen artist vervaardigd worden, getuigen van groot vakmanschap en rijk talent. De oud-premier van Nederland, Jhr. D. J. de Geer, is gistermorgen door het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam onder presidium van prof. dr. J. A. van Hamel veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van één jaar met een proeftijd van 3 jaar en vijf boeten van ieder f 4.000, te voldoen vóór 1 Juli a.s. aan de Stichting 1940'45, het Prinses Margriet- fonds, het Karei Doorman-fonds, het Comité Ereschuld en Dankbaarheid en de Prins Bernhard Stichting. Voorts werd de oud-premier het recht ontzegd zich zonder toestemming van den procureur-fiscaal bij het Amsterdamse Bijzonder Hof buiten de grenzen van de gemeente zijner inwoning te begeven en tenslotte werden hem de rechten ambten te bekleden en het ereambt van minister van Staat voor de tijd van 't leven' ontnomen. Bij niet nakomen van een dezer bepa lingen behoudt het Hof zich het recht voor de voorwaardelijke gevangenis straf van 1 jaar te wijzigen in een onvoorwaardelijke. De actie begon om vijf uur 's och tends, zodat de republikeinse ambte naren bij aankomst op hun kantoren deze reeds door Pasoendanleden bezet vonden. Koestomo zeide, dat het hier een geheel spontane actie gold, hoewel hij toegaf, dat wel enige voorbereiding nodig was geweest. Het lag in de bedoe ling de bezette djensten en bedrijven zo spoedig mogelijk onder Soendanese leiding weer in bedrijf te brengen, waarbij het aanwezige personeel voor het merendeel kon worden gebruikt, aangezien er vele sympathiserenden met de Pasoendanbeweging onder wa ren. Het bericht vermeldt, dat de republi keinse resident naar het huis van den secretaris van de „Pasoendan". dr. Koes tomo, is gebracht voor bescherming en dat de republikeinse ambtenaren, toen zij hun kantoren betraden, door ongewapende Soendanezen werden op gesloten. De stationsbeambten werden door 250 partijleden op dezelfde wijze behandeld. De treinen naar Batavia en Buiten zorg liepen niet. Deze berichten worden door een of ficiële verklaring van de Nederlandse militaire zijde te Batavia bevestigd. Aneta voegt hieraan toe, dat de se cretaris van de Partai Rakjat Pasoen dan, dr. Koestomo, aan de Nederlandse leger-autoriteiten om bescherming voor de bezette gebouwen heeft gevraagd. Deze bescherming is door den Neder landsen militairen commandant te Bui tenzorg toegezegd. NEDERLANDSE TROEPEN KO MEN NIET TUSSENBEIDE. De officiële militaire verklaring zegt o.m., dat dr. Koestomo aan het hoofd van een Soendanese delegatie den com mandant van de Nederlandse troepen ervan heeft verwittigd, dat de bezetting heeft plaats gehad. De delegatie gaf als bezette gebouwen o.a. op, het stad huis, de rechtbank, het station, het postkantoor en een bankgebouw. De bezetting van de gebouwen heeft in de grootste orde plaats gehad, zo werd ge meld. Voorts wordt in de verklaring ge zegd, dat de Nederlandse commandant „in het belang van rust en orde" beslo ten heeft aan het verzoek om bescher ming voor de bezette gebouwen te ver lenen, in afwachting van nadere in structies van hoger hand, te voldoen. De Nederlandse commandant heeft voorts uitdrukkelijk bevolen, dat nie mand gemolesteerd mocht worden tengevolge van de overdracht van de macht. Het Soendanese volk moet volkomen vrijheid van beweging genieten. „Voor persoonlijke bescherming" moeten de huizen van republikeinse autoriteiten door Nederlandse schildwachten wor den bewaakt. REP. BURGEMEESTER BEVRIJD. Omtrent de staatsgreep te Buiten zorg weet Agence France Presse nog het volgende te melden: Enige uren na zijn bevrijding heeft de republikeinse burgemeester van Buitenzorg aan drie buitenlandse jour nalisten medegedeeld, dat Koestomo, „eerste minister van de staat Pasoen dan", gemaskerd en met een revolver gewapend, rechtstreeks aan zijn ont voering heeft deelgenomen. In het ge bouw van het hoofdbestuur der Partai Rakjat Pasoendan had de burgemees ter den gemaskerden persoon beduid, dat hjj hem herkend had; hij verzocht hem zijn masker af te nemen en in derdaad bleek het Koestomo te zijn. Dit is wellicht de enige markante ge beurtenis van de hele dag. In de vroege ochtenduren bezetten ongeveer vijfhonderd leden van de Pasoendanpartij de voornaamste repu blikeinse regeringsgebouwen en om tien uur was de actie ten einde. Neder landse troepen zijn op geen enkele wij ze tussen beide gekomen en de gister ochtend van wege het republikeinse ministerie van Voorlichting uit gege ven verklaring, dat deze staatsgreep 't werk van de Nederlanders was, is van iedere grond ontbloot. De republikein se burgemeester en resident van Bui tenzorg hebben zich eigener beweging onder bescherming van de Nederland se troepen gesteld. Tijdens de -taats- greep is geen schot gelost en zijn geen slachtoffers gevallen. Kolonel Thom son, de militaire commandant, is van mening, dat de toestand tegen Zondag weer normaal zal zijn. SOENDANESE STAAT? Gisteravond was alles rustig, daar Nederlandse soldaten de wacht hadden betrokken bij alle openbare gebouwen. De stad wacht op de beslissing van Batavia, wie het bestuur over de zes tigduizend inwoners zal uitoefenen. In de tussentijd zullen de republikeinse functionarissen en de Soendanezen zich neerleggen bij de maatregelen, die de Nederlandse commandant ter handha ving van de orde en rust heeft geno men. Mr. Koestomo heeft verklaard, dat de actie te Buitenzorg bedoeld was als stap bij de vorming van een Soenda nese staat, die geheel West-Java om vat. Vóór vijf uur 's ochtends waren zes republikeinse functionarissen gevangen genomen, doch de machtsovername ge schiedde zonder bloedvergieten. Over het aantal leden van de Pa- soendapartij, dat aan de straatsgreep heeft deelgenomen, variëren de schat tingen van 250 tot 1500. Heden zul len de Nederlandse legerautoriteiten trachten een normaal bestuur te vesti gen. Voorlopig hebben zij de leiding in de stad op zich genomen. Vrijdagavond omstreeks kwart over tien is tijdens een kort doch hevig onweer de centrale van de Provinciale Gelderse Electriciteits- maatschappij aan de Weurtseweg te Nijmegen door de bliksem getrof fen, waardoor zij buiten bedrijf werd gesteld. Behalve de stad Nijmegen kwam gedurende de avond en nacht ook een groot gedeelte van de provincie Gel derland zonder stroom. Zij, die de blikseminslag hebben waargenomen, zagen een groot blauw vuur boven de centrale. Er deden zich geen persoonlijke on gevallen voor. Het ministerie van economische zaken waarschuwt uitdrukkelijk tegen het verkopen van sigaren zonder de distributievoorschriften in acht te nemen. Weliswaar wordt overwogen de distributie van sigaren op te heffen, doch in dien zulks onmogelijk zou blij ken, komen betrokkenen in grote moeilijkheden. In verband hier mede is de centrale dienst voor de economische controle „CEDEC" geï strueerd de controle in be langrijke mate te verscherpen. Op 29 Mei zal voor alle leeftijds groepen een bon voor één ei bekend worden gemaakt. Zaterdagmorgen tussen 5 en 6 uur zijn elf Belgische leden van de ge- stapo in de citadel van Namen gefu silleerd. De jongste was 25, de oudste 54 jaar. Meer dan 2000 mensen woon den de executie bij. dreigen met „langzaamaan-actie" lie Franse Nationale Bond van arbeiders bij gas- en electriciteits- bedrijven heeft Vrijdagavond beslo ten tot een „langzaamaan-actie" in het gehele land, voor een nog ge heim gehouden duur, waardoor de levering van gas en electriciteit met vijftien a vijfentwintig procent verminderd zal worden. Op Woens dag aanstaande zal geheel gestaakt worden, op de productie van een veiligheidskwantum na. Voorts is Desioten tot een eventuele latere algehele staking voor onbepaalde tijd „naargelang de ontwikkeling van de situatie in andere indusrie- en". Wanneer de langzaamaan-actie zal beginnen is nog niet bekend. Nade re orders hieromtrent worden per post rondgezonden. in antwoord op deze actie neeft het Franse kabinet besloten tot re- quirering van alle gas- en electri clteits-fabrieken in het land wan neer de aangekondigde actie tot uit voering wordt gebracht. De regering is besloten zo nodig gebruik te maken van het leger ter waarborging van de gas- en electri- citeitslevering. Een Amerikaans automobilist, die over een drukke verkeersweg in Cali- fornië reed, viel achter het stuur in slaap, waardoor zijn wagen in een tien meter diepe geul stortte. Hij werd daarbij uit de auto gesmakt, maar bleef met zijn arm bekneld zitten tus sen het portier en-' de rest van het autowrak. Gekweld door honger, dorst en pijn riep hij vijf dagen lang om hulp. In het bijzonder dorst was een Tantalus- beproeving, want op nog geen drie meter afstand stroomde een beekje. Tenslotte werd hij uit zijn benarde positie bevrijd door een paar arbei ders, die aan de electriciteitsleiding langs de weg werkten. Het slachtoffer verkeert nog in ern stige toestand en de dokters hebben nog niet beslist of zijn arm geampu teerd zal moeten worden. In het kader van de heropbouw plannen voor de Londense binnenstad heeft men plannen onderhanden voor het verplaatsen van de kerk van St. James over een afstand van twintig meter, teneinde tot een verbreding van de Thames-street te komen. Men wil, na de muren en de toren verste vigd te hebben, onder het gebouw een stalen vloer aanbrengen, welke op zijn beurt gedragen wordt door dom mekrachten, daarna tussen steunvloer en dommekrachten stalen rollen schui ven, en met behulp van hydraulische kracht het kerkgebouw op deze rollen verplaatsen. De S.S. generaal Erich Neumann, voormalig opper-adjudant van Himm- ler, is gearresteerd in een Beiers dorp in de buurt van Berchtesgaden, waar hij als boerenarbeider was ondergedo ken. Neumann was chef van de Sicher- heitsdienst en de Sicherheitspolizei in Nederland en België. Op 10 Mei jl. had de procureur-fis caal 1 jaar voorwaardelijk en een boe te van f 4.000 geëist is. Bij de uitspraak was de verdachte niet verschenen. Het Hof overwoog dat verdachte zich willens en wetens naar Nederland had begeven, wetende dat hij daarmede de Staat zou benadelen, doordat hij zich in handen van de vijand begaf en volko men in strijd met de wens van goede Nederlanders, die hem ten sterkste hadden ontraden deze verkeerde stap te doen. Voorts overwoog het Hof, dat ver dachte door de Duitsers om medewer king te verzoeken bij de verschijning van zijn brochure gebruik heeft ge- Onlangs kwam uit de V. S. het bericht, dat aldaar de kleinste mens ter wereld overleden was. De dwerg was 31 jaar oud, woog 15 kilogram en was 85 centi meter lang. Frankrijk heeft dit record gesla gen: Henri Bernard, in 1895 in het departement Loiret geboren, is 70 centimeter lang. Wel schijnt hij dikker te zijn dan zijn Amerikaanse voorganger, want hij weegt 17 kilogram. Op de kermis in Loiret heeft hij groot succes. Ook in Limburg wordt veelvuldig melding gemaakt van het vinden van coloradokevers. Het schadelijk onge dierte wordt vooral op de akkers langs de Maas aangetroffen. Sir Frankling Gimson, gouverneur van Singapore, heeft verklaard, dat de meesten van de 10,000 Japanse krijgs gevangenen, die te Singapore herstel werkzaamheden verrichten, niet gelo ven, dat Japan verslagen is. Kurt Mathesius, een der voornaamste be klaagden in het proces tegen de be wakers van het concentratiekamp Nordhausen, heeft zich in een zieken huis te Dachau opgehangen. Tij dens een godsdienstig feest in een dorp in Opper-Egypte is in een Ara bisch huis brand uitgebroken tenge volge van het ontploffen van een kachel. Het vuur verspreidde zich zo snel. dat 3 vrouwen en 7 kinderen in de vlammen omkwamen. Zwit serland zal voor vredestijd een lucht vloot handhaven van minstens 500 vliegtuigen van het allernieuwste mo del. In Engeland zijn reeds 75 Deha- villand straalvliegtuigen besteld. Volgens de „News Chronicle" zou Alexander, de Engelse minister van defensie, het voornemen hebben af te treden, omdat hij zijn goedkeuring niet kan hechten aan de vermindering van de militaire diensttijd van 18 maanden tot 1 jaar. Agence France Presse bericht, dat ook Orlan do de pogingen om een nieuwe Ita liaanse regering te vormen heeft op gegeven. 4-*— Op een te Utrecht ge houden vergadering van de Bond van Melkveehouders is besloten bij de re gering aan te dringen op een hogere melkprijs. Naar wij vernemen, heeft jhr. mr. D. J. de Geer, zich behoudens de vereiste toestemming van het bijzonder gerechts hof te Amsterdam voorzien van beroep in cassatie, tegen het, door dat Hof over hem uitgesproken vonnis. maakt van de machtsmiddelen van de vijand, wetende dat deze gericht wa ren tegen de belangen van het Neder landse volk. Bovendien had de bro chure een defaitistische inhoud, om dat daarin beëindiging van de oorlog en overleg tussen de partijen werd gepropageerd. Hieruit concludeerde 't hof, dat opzettelijke benadeling van de staat en opzettelijke hulpverlening van de vijand aanwezig moeten wor den geacht. Verdachte heeft door zijn houding stof geleverd aan de vijande lijke propaganda, hij heeft sterken van de wijs gebracht en zwakken in hun zwakheid gesterkt. In aanmerking nemende de omstan digheden waaronder verdachte heeft gehandeld, de ernst van het gepleeg de feit en zijn persoonlijke instelling, besloot het hof verdachte' te veroor delen tot de genoemde straf, waaraan het bovendien nog de volgende bij zondere voorwaarden verbindt: 1. De veroordeelde moet zich be ijveren zijn nationaal plichtsbesef in de toekomst duidelijk te voelen. 2. Hij moet de boeten aan de ge noemde instellingen betalen om te herstellen wat -hij misdaan heeft aan de Nederlandse verdedigings kracht. 3. Hij moet nagaan wat zijnent wege bovendien nog kan worden gedaan om zijn fout goed te maken. In sententie is niet opgenomen de bepaling, dat Jhr. De Geer uit de kiesrechten is ontzet. „Een verschrikkelijk en afschuwe lijk misdrijf" noemde de president van de Vierde Kamer van het Am sterdamse Gerechtshof, mr. J. Besier, de roofmoord, die twee Hilversumse voormalige SS-ers W. van der Sluys en P. W. Rutgers, in Januari 1944 gepleegd hadden op de 72-jarige weduwe Neeltje van Kampen aan de Steinlaan te Hilversum. De oude dame, een kennis van de grootmoeder van v. d. S., die de beidé moordenaars op koffie onthaalde, ter wijl in de tas van v. d. S. een zandzak en een loden pijp zaten, werd even la ter op beestachtige wijze om het le ven gebracht. De buit van de onverlaten, die in middels voor hun onvaderlandslieven de houding terecht nebben gestaan en or 16 December 1946 door het bijzonder gerechtshof tot resp. 10 en 12 jaar wer den veroordeeld, was slechts zeer ge ring. aangezien mevr. v. Kampen haar kostbaarheden blijkbaar verborgen had De hond van het slachtoffer, die zijn meesteres te hulp was gesneld, was eveneens met de loden pijp om het leven gebracht. Ondanks dt jeugd van beide moor denaars en ondanks de reeds ongelegde sententies eiste mr. Feitsma tegen bei den levenslange gevangenisstraf. Uit spraak over 14 dagen. Onder de vele leuzen en spreuken, waarmede Mussolini in zijn glorie periode blinde muren van stad en dorp beschilderen liet in de regel pakkende volzinnen uit zijn daverende redevoeringen was er één welke men telkens weer aantrof en die uit drukking gaf aan de overtuiging, dat Italië zijn moeilijkheden zelf over winnen zou, een betuiging zowel van zelfvertrouwen als van onafhankelijk- heidsgevoel. Italië heeft zijn zelfvertrouwen ver loren en zijn onafhankelijkheid inge boet en het volk is genezen van zijn grootheidswaan, die, wat tenminste de politieke leiders betrof, veel op waan zin geleken heeft. Weg is de droom van een keizerrijk; de koloniale be zittingen zijn verloren gegaan, ook het met bloedige offers veroverde Ethio pië; de prachtige vloot die de oude wereldzee beheerste, bestaat niet meer; de politieke tweedracht binnenslands verdeelt het volk meer dan ooit. Het morele verval houdt met de materiële inzinking gelijke tred en het is te enenmale uitgesloten, dat Italië het, wat zijn nationaal herstel betreft, zelf klaarspelen zal. Het tekort aan nood zakelijke voedingsmiddelen wordt met de dag nijpender en de import moet met buitenlandse valuta worden be taald, een betaalmiddel, waarover Italië niet beschikt. Hetzelfde geldt voor industriëele grondstoffen, zodat alom werkeloosheid en toenemende verarming dreigt. Wil men buiten lands crediet verkrijgen, dan is daar toe vertrouwen van het buitenland in de mogelijkheid van economisch hér- stel een eerste vereiste en de toestand in Italië boezemt geen vertrouwen in, zolang de partijstrijd daar woedt en de regering, door die strijd, in het nemen van doortastende maatregelen belemmerd wordt. Het is een nood lottige kringloop en er is nog geen uitzicht op verbetering. De poging van De Gasperi om een kabinet, samengesteld uit christen democraten, socialisten en communis ten, te regeren, heeft, zoals men weet, gefaald en de minister-president heeft midden Mei aan den president yan de republiek het ontslag van dit ka binet aangeboden. Een regering van Italië moet op brede grondslag worden gevormd wil zij levensvatbaar zijn, doch het gevolg hiervan is, dat de onenigheid in de boezem van het ka binet geen einde neemt. En de com munisten verkeren in de moeilijke po sitie, dat zij enerzijds met de regering moeten medewerken ten einde het voortwoekeren van de inflatie tegen te gaan, doch aan de andere kant op loonsverhoging der arbeiders moeten aandringen, waaruit natuurlijk gevaar voor verdere inflatie voortvloeien moet. Een minister-president, die de com munisten uit zijn kabinet zou willen bannen, zou de oppositie slechts ver sterken, welke hem automatisch in fascistische richting dringen zou. Het geen weer uitbreiding der politieke stakingsbeweging en verdere verar ming van het land tengevolge hebben moet. In die richting moeten de Ita liaanse staatslieden hun heil dus niet zoeken. Francesco Nitti, de leider der libe ralen, heeft getracht een kabinet te vormen, waarin alle politieke partijen, behalve die der monarchisten, ver tegenwoordigd zouden zijn. Doch hij is tot dusverre niet geslaagd. In Amerika slaat men de ontwikke ling der politieke moeilijkheden van Italië natuurlijk met belangstelling gade. Amerika toont zich afkering van geldelijke hulpverlening aan een re gering, welke onder overwicht van de uiterste linker groepen zou komen te staan. Er is te Washington echter ook een geneigdheid om Italië hulp te ver lenen ten einde het veldwinnen der communistische beweging tegen te gaan. Italië is op het ogenblik inder daad ver verwijderd van het ideaal dat Mussolini zich had gesteld. Het zal lang duren eer het zichzelf, uit eigen kracht, op de been helpen kan. u. Bij beschikking van den minister van financiën zjjn met ingang van 26 Mei 1947 wederom waardebonnen van het consumentencrediet geldig ver klaard, te weten de bonnen 13, 17 en 2L ENKELE VERSPREIDE BUIEN. Over het algemeen vrij veel bewolking met enkele versprei de regenbuien met kans op on weer, voornamelijk in het zuiden en midden van het land. Des nachts iets warmer, overdag weinig verandering van tempe- atuur. Meest matige oostelijke wind, in het zuiden tijdelijk echter veranderlijke wind. VAST BEDELTARIEF Ik las in deze krant dat de bedelaars in de stad Mexico zich hebben georganiseerd. Zij hebben minimum-eisen gesteld. Voortaan zullen zij weigeren de centavo te accepteren. Wie niet een aalmoes van op zijn minst tien centavo's geven wil kan zijn por- temonnaie op zak houden, Een geringere gift wordt voortaan „op energieke wijze van de hand ge wezen." Men is dus gewaar schuwd. Voor de Mexicaanse burgerij moet dit wel een beetje onaan genaam zijn. Niet om de hogere bedragen die met deze actie zijn gemoeid. Immers, wie slim is en zijn gaven vroeger aan tien oi twintig bedelaars schonk, geeft nu s3echts aan een of twee, en zijn kas wordt niet extra be zwaard. Zeker, hij kan dan min der vertoon maken met zijn vrij gevigheid en dat is natuurlijk ongenoegelijk, maar hij loopt tenminste geen gevaar om zelf af te zakken tot den stand der bedelaars. Indien bedelaar wor den voor hem afzakken beduidt Een verstandig Mexicaan, zou evenwel de vraag kunnen stel len: „Wat doen nu de bedelaars onderling?" Sinds zij hun tariei hebben vertienvoudigd bekijkt men hen natuurlijk door een andere bril en worden zij door de bur gerij als een soort kapitalisten beschouwd. Men mag daarom van de bedelaars verwachten dai zij ook onderling bedelen gaar Hetgeen aanleiding geven kan tot menig boeiend straattoneel en straatkrakeel. Ook zullen zij on getwijfeld door den fiscus wor den aangepakt en lopen zij kans in aanmerking te komen voor vermogens-aanwas en zo. Ver der dienen zij een weerstandskas te vormen, want als de burgerij niet al te grif op hun nieuwe eisen mocht willen ingaan zul len zij naar het wapen van de staking moeten grijpen en zulk een staking, allicht van lange duur, brengt risico mee. In ledei geval, de tarief-verhoging, thans ingesteld, legt zware lasten op er menig bedelaar zal wellicht spoe dig verzuchten: „Waar blijft mijn geld!" Nee, de nieuwe maatregel is niet in elk opzicht voordelig On ze bedelende landgenoten zulle? daarom verkeerd doen het voor beeld hunner Mexicaanse vak genoten te volgen Wie zijn in komsten vertienvoudigt onder vindt snel, dat ons departemen van finantiën waakzaam is er niet mak. KREEFT

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1