Stad at Omgeving. Aardappelen naar Argentinië Spoel Egmond versus Bergen Paardensport in Alkmaar Burgerlijke stand TE DURE BORREL Heiloo. Schoorl. Muzikale Wijdingsavond Uitslag Elfstedentocht Groot-Schermer. Marktberichten Nieuw contract voor 200,000,000 K.G. groente INGEZONDEN. De grote strijd in Hoorn Marktberichten Het gebeurde Zaterdagmiddag rond het middaguur. Over de Bergerweg, even voorbij de Nicolaas Beetskade, reed de Berger bus in de richting van Bergen en een vijfentwintig meter daarachter kwam de bus naar Egmond. Nu is vijfentwintig meter niet veel af stand in het snelverkeer en zeker niet voor twee zware autobussen, die niet alleen talrijke week-enders vervoerden maar ook de schooljeugd naar huis brachten. En toen de Berger bus moest stoppen, om een passagier uit te laten, ondervond de chauffeur van de Eg- monder dito, dat het altijd goed is af stand te bewaren, zelfs tegenover col lega's, want, doordat hij, gehinderd door tegenliggers, niet kon uitwijken, werd de blauwe Berger bus aangetrok ken door zijn rode Egmonder collega, gelijk een stier door een rode lap. De ontmoeting had met een dergelijke kracht plaats, dat zowel de brede, blauwe rug, als de rode, stompe neus flink werden beschadigd en er zelfs een straaltje bloed uit die neus liep, in de vorm van wegvloeiende benzine Ruiten sneuvelden en verschillende inzittenden liepen lichte verwondingen op, gelukkig geen van allen van ern stige aard. Zo vertelde ons één der chauffeurs, dat hij met zijn achterhoofd in onzachte aanraking kwam met het raampje, dat achter zijn zitplaats is aangebracht. En een half uur na de aanrijding zeide hü de klap nóg te voelen. De Bergerbus is later doorgereden naar de garage, maar die van Egmond werd door de politie, die procesverbaal opmaakte, in beslag genomen, daar de remmen niet deugden. Zoals wij al zeiden, afstand bewaren is een goed ding! NUTSSPAARBANK Maandoverzicht Mei 1947. In de loop der maand Mei werd op de spaarb.boekjes ingelegd f 278.369,08 (v.j. f 329.031,611 en terugbet. f 300.374,85 (v.j. f313.146,87), alzo minder ingelegd dan terugbetaald f22.005,77 (v.j. meer ingelegd dan terugbetaald f 15.884,74) Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar f 10.235.063,33 bedraagt f 10.197.125,73 (v. j. f 10.377.044,15). Het aantal in de loop van Mei nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 140 (v.j. 174). Ingetrokken werden 103 boekjes (v.j. 109). Het aan tal in omloop zijnde boekjes, bij 'e aanvang van het jaar 24455 bedraagt thans 24922 (v.j. 22644). Van dit aan tal behoren 16546 (v.j. 15263) aan per sonen of instellingen te Alkmaar ge vestigd; 5522 (v.j. 5142) aan personen elders woonachtig en 2854 (v.j. 2239) aan schoolspaarders. Onder de in Mei nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 37 boekjes (v.j. 29) voor jonggeborenen (op deze boek jes plaatst de Spaarbank een eerste in leg van f 1. In Mei bedroeg het aantal posten van inleg 2915 (v.j. 2069) dat van te rugbetaling 1921 (v.j. 1996), tezamen 4836 (v.j. 4065). De lediging in de loop der maand Mei van 293 (v.j. 239) spaarbusjes le verde een bedrag van f3.737,62 (v.j. f3.434,07) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes, bij de aanvang van 't jaar 3731, bedraagt thans 3720 (v.j. 3701). EXPOSITIE SCHOENHERSTELLING MAATSCHOEISEL EN ORTHOPAEDIE. Dinsdag 10 en Woensdag 11 Juni wordt in „Het Wapen van Heemskerk" een tentoonstelling gehouden onder auspiciën van de „Bedrijfsgroep Leder- verwerkende Alkmaarders". Het doel is om meer bekendheid te geven aan goede schoenreparatie en de reden aan te geven, waarom repa ratie door den vakman beter is dan eigen reparatie. Ook beoogt deze expositie het bevor deren en het verhogen van het vak- peil in 't algemeen. Voor allen, die in goed schoeisel belang stellen is deze expositie zeer interessant. ER WAS EENS EEN LANTAARNPAAL. Nu is zij er niet meer. Want een chauffeur van een auto, wiens aan dacht even werd afgeleid (door ver schuivende bagage in zijn auto) reed in volle vaart tegen deze lantaarnpaal, staande op de Kruseman van Elteweg, aan. De paal werd tegen de grond ge veld, en de auto zwaar beschadigd. WILD WEST OP DE SINGEL. Een paard dat, vóór een groentenkar gespannen, op de Bergerbrug stond te wachten, kreeg er plotseling genoeg van en ging op eigen initiatief er van door. ,<fc De eigenaar, benevens een zich juist in de nabijheid bevindende politie agent holden het beest achterna, doch een paard heeft nu eenmaal langer be nen, en dus stoorde het zich niet aan de twee hollende mannen en draaf de lustig door. Maar de agent was niet van gisteren, hield een voorbij gaande auto aan en achtervolgde daar mee het vrijheidlievend groentenpaard- je. Natuurlijk overwin de techniek de natuur. DIERENBESCHERMING. Zwervend zijn te Alkmaar aange troffen een zwart en een lichtbruin hondje, 3 maanden oud. Ter beschikking is een jonge her dershond, 1 jaar oud. Nogmaals wordt verzocht geen die ren bij den Inspecteur te brengen. Het adres van den Inspecteur is: C. Verwer, Baanstraat te Alkmaar. GESLAAGD. Voor candidaatsexamen medicijnen slaagde te Amsterdam onze plaatsge noot de heer C. Woestenburg Czn. De Paardensportvereniging „Voor uit" betoont zeker wel de nodige acti viteit. Want nauwelijks is de ene wed strijd achter de rug of de andere wordt reeds weer aangekondigd. Voor Zondag 8 Juni geeft het programma voor echte paardensportliefhebbers weer „elk wat wils". Naast Langebaan Draverijen zal een Kortebaan Draverij over 800 m worden gehouden. Een groot aantal paarden staat reeds ingeschre ven. De practijk, zowel voor paarden sport als voor motor- en wielerwed strijden heeft reeds geleerd, dat de nieuwe sintelbaan in Alkmaar tot de snelste banen behoort, dus is er zeker weer van goede sport te genieten. DINSDAG. Gulden Vlies, 8 uur, Haarlemse Or kest Vereniging. BIOSCOPEN: Harmonie Theater: Casablanca (18, jaar) 7 en 9.30 uur. (Woensdag 2.30 uur matiné). Victoria Theater: Morgéjj is voor eeu wig (14 jaar), 8 uur. (Woensdag 2.30 uur matiné. Cinema Americain: 5e Colonne (boven 18 jaar), 8 uur. (Woensdag 2.30 uur matiné). Alkm. Biosc.-theater: Jonge arenden (Alle leeftijden) 8 uur. (Woensdag 3 uur matiné). Voor de aanvang van de wedstrijd KinheimAlkm. Boys boor de aan voerder van de Boys zijn collega bloemen aan in verband met het door Kinheim behaalde afdelingskampioenschap. De spannende wedstrijd, die hierop volgde, eindigde in een 12-zege voor de tweede klasser. GEBOREN: Hendricus M., zoon van Martinus W. Kingma en C. C. Snee- boer. Alida A., dochter van Adria- nus Kok en P. J. van der Lans. Margaretha E., dochter van Hendrik van Vegten en E. C. Buck. Adrianus, zoon van Johannes H. van de Sluis en J. van Dalen. Roelf 'T., zoon van Onno P. R. Elema en M. Sas. Mar griet V., dochter van Leendert van Osch en C. Wijker. GEHUWD: Petrus Pepping en Clasi- na M. Nuijens. Willem IJssels en Huiberdina Pruimboom. OVERLEDEN: Michel M. J. de Lang, wedr. van M. Wiering, oud 72 jaren. Josephus J. Keijsper, wedr. van J. H. Nottet, oud 88 jaren. Anna M. Smit, gehuwd met B. A. P. Sanders, oud 68 jaren. Anna M. van Oosten, oud 79 jaren. Tegen een caféhouder alhier is pro cesverbaal opgemaakt wegens prijs opdrijving ten aanzien van de borrel. CHR. NAT. SCHOOLONDERWIJS Reeds 15 jaar is door deze vereniging geijverd voor het stichten van een Chr. school te Heiloo. Ged. Staten hebben nu goedgunstig beslist voor 't stichten van een Chr. school op 1 Sept. a.s. Men is reeds overgegaan tot be noeming van den heer A. van Har- tingsveld als hoofd der school en mej. D. Vogelaar als onderwijzeres. Beide vervulden deze functies reeds in de z.g. filiaalschool van deze schoolver eniging. Zij telt reeds 60 leerlingen en het laat zich aanzien dat het leerlin genaantal een 3e leerkracht spoedig nodig zal maken. Kinderen die per 1 Sept. de nieuwe school willen gaan bezoeken, kunnen worden opgegeven aan het secretariaat: Herenweg 82, al hier. De kinderen moeten vóór 1 Oct. a.s. de leeftijd van 6 jaar hebben be reikt. WERKKLEDING Voor arbeiders in kleine bedrijven en zelfstandigen, werkzaam in bedrij ven met minder dan 10 werkkleding- De Zondagavond in de Ned. Her.v. Kerk té Schoorl gehouden muzikale wijdingsavond ten bate van het Orgel fonds werd door Ds. C. M. de Jong met een kort woord naar aanleiding van Psalm 19 geopend. De organist Jac. Bonset uit A'dam opende het mu zikale gedeete met Toccata van Muf- fat om later te vervolgen met eigen composities, Variaties en Fughetta over het Oude Wilhelmus. De grijze kunstenaar besloot het concert met het Vijfde Orgelconcert van Hëndel. Joanne Clever Uit Zandvoort zong met haar volle, warme altstem werken van Hëndel, Stradella en Schubert. Prachtig van toon was vooral het Lar go en de Aria uit Rinaldo van Hëndel. De orgelbegeleiding met kleurrijke re gistratie verrrled duidelijk den mees ter. Jammer dat zo velen na de afmat tende hitte van de dag niet meer de moed hadden te gaan luisteren naar het concert. Jammer voor hen zelf, daar zij een uurtje van kunstgenot hebben gemist, jammer voor de kun stenaars, die meer belangstelling had den verdiend, jammer voor het orgel, dat zo hoog nodig restauratie behoeft. en met 21 Juni 1947 aanvragen voor werkkleding worden ingediend. Hij verkocht de drank tegen f 1 per dragende arbeiders kunnen van 2 tot glaasje, terwijl de vastgestelde prijs was f 0.30. Wel |ets te duur! Een nieuw onderzoek. De Friese Elfstedenvereniging heeft een commissie van onderzoek be noemt, welke alle partijen zal horen in verband met de uitslag van de deze winter gehouden Elfstedentocht. Daarin zijn benoemd de heren mr. J. Linthorst Homan te Groningen, B D. Huizinga Bruins te Haren (Gr.) en J. Werkman te Alkmaar. De commissie is tot stand gekomen na volledig overleg en in overeen stemming met alle bij deze Elfsteden tocht betrokken partijen. BESTRIJDING COLORADOKEVER De burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis van belanghebben den, dat zij verplicht zijn ter bestrij ding van de coloradokever 't gewas op alle met aardappelen beteelde percelen in de periode van 2 t/m 12 Juni 1947 ten minste eenmaal te bespuiten met water, waarin op 100 liter water 500 gram calciumarsenaat is toegevoegd. Deze bespuiting moet zódanig worden uitgevoerd, dat: 1. een hoeveelheid, overeenkomende met ongeveer 800 liter water per hec tare gelijkmatig over het gewas wordt verdeeld; 2. dat alle bladeren van de aardap pelplanten met de vloeistof worden be vochtigd; 3. dat op zodanig uur en bij zodani ge weersgesteldheid gespoten wórdt, dat het gewas nog dezelfde dag kan opdrogen. Degenen, die niet persoonlijk 'in de gelegenheid zijn de bespuiting uit te voeren of te doen uitvoeren, kunnen zich opgeven aan het bureau Openba re Werken, Keetgracht 1-3, alhier, waarna de bespuiting op hun kosten door de dienst der Plantsoenen zal worden uitgevoerd. VROUWENBOND PARTIJ VAN DE ARBEID. De declamatrice op de Gewestelijke Vergadering van Vrijdag j.l. was mevr. van Leeuwen uit Amsterdam. Mevr. Jorritsma—Sjoerds was één der oudste nog steeds actief zijnde leden, die ook op deze vergadering aanwezig was. BRAND AAN DE ZUIDERVAART. Kinderen speelden Vrijdagmiddag met lucifers in de boerderij van J. S. aan de Zuidervaart. Het gevolg was, dat de kapberg in brand geraakte en een nieuwe maaimachine verloren ging. Door het optreden van de Alk- maarse brandweer kon uitbreiding van de brand worden voorkomen. WONINGBOUW VERENIGING. Alhier is men tot oprichting over gegaan van een voorlopige commissie voor een woningbouwvereniging. In deze commissie hebben zitting de he ren: M. J. van Ham, Schermeer; A. Molenaar, Driehuizen! Jac. Oudejans, Groot-Schermer, E. Pilkes, P. de Rui ter, Driehuizen. Er is reeds enkele ke ren vergaderd met het college van B. en W. en men is zo ver gevorderd, dat tot oprichting van een woning bouwvereniging kan worden overge- gegaan. Hiervoor is thans een openbare ver gadering belegd op Donderdag 5 -Toni 1947 des avonds 7.30 uur in café van Truijen te Groot-Schermer. UITSPRAKEN ALKMAARSE RECHTBANK. Hedenmorgen deed de rechtbank de volgende uitspraken: Jan P. en Hendrik B, beiden alhier, diefstal en heling (alleen heling bewe zen), 4 maanden voorw. met een proef tijd van 3 jaar, benevens een geldboe te van f 1QD, subs. 30 dagen. Petrus J. R., thans bij de mil. politie in Indië, diefstal, bij verstek veroor deeld tot 5 maanden. AFGELAST. Naar wij vernemen, is de aangekon digde uitvoering van „De stormbal hangt uit" afgelast wegens 'ernstige ziekte van mevrouw van Truyen. ZWAAG, 30 Mei 1947. Vr. aardappe len f 90f 160; Spinazie f 8f 30; Pos telein f 14—f 29; Bieten f 3—f 5,10; Prei f 39; Slabonen f 320, Snijbonen f 180; Witlof f 45; Aardbeien f 120— f 560 enGoudreinetten f 94, alles per 100 kg; Sla f 8f 19,90, Bloemkool f 26 f 82 en Komkommers f 80f 95. Alles per 100 stuks- Rijper Raad bijeen De gemeenteraad vergaderde on der leiding van den burgemeester, die o.m. mededeelde, dat de tekeningen van de tilbrug klaar zijn. Er wordt nu gewacht op het rapport van den gemeente-opzichter. De Raad zal daarna moeten beslissen over de nieu we brug. Ook werd medegedeeld, dat de pachtregelingen van het Rirjper vis water uit de bezettingstijd van kracht blijven tot 1949. B. en W. hebben vergaderd met het bestuur van de Eilandspolder en met de dag. besturen van Beroeps- en Sportvissersver. Het viswater Is ver pacht voor 225.aan edelkarper is uitgezet tot een totaal bedrag van ƒ320.—. B. en W. stelden voor strenger op te treden tegen loslopende honden. Dezelfde politiebepalingen als van Graft worden van kracht. Alleen werd op voorstel van den heer De Lange geen bepaalde schofthoogte aangeno men. Het voorstel betreffende 1-jarige verlenging van het contract der straatverlichting met de N.V. Mij. tot bevordering van Nijverheid te De Rijp werd aangenomen. Dit contract loopt nu tot 1 April 1947. Op een vraag van den heer Keuning werd medegedeeld, dat betaald wordt per aantal uren branden per aantal lantaarns. Subsidie Centraal Ziekenhuis. Dan kwam het voorstel van de min derheid van B. en W. betreffende de verhoging van de bijdrage in het ex ploitatietekort van het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar over de jaren 1947 en 1948. De beide wethouders waren er tegen, doch de minderheid van B. en W. stelde voor deze bijdra ge te verhogen. Bij de stemming her zag wethouder Nat zijn mening en met 43 stemmen werd het voorstel aangenomen. De bijdrage in de restauratiekosten van de Ned. Herv. kerk werd ver leend. Na veel over en weer gepraat werd besloten de kermis te verplaat sen. De kermis verloopt en De Rijp suft in en dommelt. Langs de weg en niet „op 't klooster" is de leus. De Raad kon er zich mee accoord verklaren en steunde het voorstel van B. en W. om het een jaar te proberen. De salarisverhoging van 10% voor de ambtenaren werd aangenomen. Nogmaals de honden. De gemeente De Rijp is noodlijdend en dus hioest men ingaan op de van bovenaf gedwongen verhoging van de hondenbelasting. Deze wordt nu voor luxe honden 10.en voor z.g.n. be- drijfshonden ƒ6. De Raad nam dit voorstel aan. Het „A.V.V."-terrein werd ver huurd voor ƒ150. Bij de rondvraag kwamen de ver- keersperikelen in verband met de a.s. verkeersomlegging ter sprake. B. en W. zullen dit nader bespre- Hierna sluiting der vergadering, ken. Het bestuur van de L. G. C. was gistermiddag in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter Schelhaas. Medegedeeld werd, dat. van drie ernstige gevallen van te weinig ge veilde kool er twee de zaak zelf in 't reine hadden gebracht, terwijl van derf derde bericht was ingekomen, dat hij veel bokkenkool heeft gehad en die vervoederd had aan de koeien. De omzet in de maand April was ƒ531.847.79, vorig jaar ƒ189.807.66 In Mei 39055.82, vorig jaar 133079.82. De heer De Boer deelde mede, dat men bij de U.C.B. getracht had een betere sortering voor breekpeen te bereiken. Bij de besprekingen daarover bleek, dat men dit niet kon doen. Dit behoorde behandeld te worden in de commissie van deskundigen. Men verwacht echter, dat het resultaat niet gunstig zal zijn. De voorzitter deelde mede, dat be richt van overlijden van den heer Zwetsman van Koedijk was ingeko men, die vroeger deel uitmaakte van het bestuur. Spr. herdacht in een kort betoog hetgeen Zwetsman had gedaan in het belang van de vereniging. „Hij ruste in vrede".' Rattenbestrijding. De rattenbestrijding is een groot succes geweest. Er zijn 90.000 pakjes van het z.g.n. schellenbrood uitgelegd. Door de waarnemers zijn verscheidene dode ratten gevonden. De voorzitter sprak een woord van dan aan allen, die hadden medege werkt. Rooiverbod opgeheven. Van het Bedrijfschap voor Groente en Fruit was een schrijven ingekomen waarin werd medegedeeld, dat het rooiverbod was opgeheven. De leden zijn verplicht te veilen bij de vereni ging,' waarbij men aangesloten. De Het z.g.n. „Voorlezer's Huis" te Richmond, Staten Eiland, New-York, een der eerste scholen, welke voor 1696 door de eerste Nederlandse kolonisten in de Ver. Staten werden opgericht, is dezer dagen na de restauratie door het Staten Eiland Historisch Genootschap voor het publiek opengesteld. De school is waarschijnlijk de enig overgeblevene van de destijds gestichten. Bij deze gelegenheid werden door kinderen, gekleed in historisch costuum, schoolscénes uit de dagen der kolonisatie opgevoerd. „Nederlandse" meisjes tijdens een der lessen. maat is als volgt: van 1528 en van 2845 en daarboven. De prijzen zijn vrij. Er is echter een bodem in de markt gelegd van ƒ10.per 100 kg. (tot 1 Juli). Mocht de prijs echter zo hoog worden, dat moet worden inge grepen, dan zal de plafondprys 15. per 100 kg. zijn. De eerste week in Juli zal de bodemprijs zijn ƒ8.de 2e week 7.en dan 6.50. De sortering van de aardappelen boven 45 is gesteld met het oog op de afname van dit product door Argen tinië. De heer De Boer drong er met klem op §an om de aardappelen goed te spuiten, liefst drie maal, om ze zo goed mogelijk te houden. Dit voor al ook met het oog op de verzending. De heer J. Bak werd benoemd tot beambte. Als lid van het dag. bestuur werd gekozen (vacature W. Visser) de heer S. Visser Wz. van Koedijk, die de benoeming aanvaardde. De voorzitter zeide, dat het zeker den vader van den nieuw benoemde zal verheugen, dat zijn zoon gekozen is. Spr. hoopte, op een aangename sa menwerking. Rondvraag. Bij de rondvraag zeide de heer H. Glas, dat het antwoord van de U.C.B. hem niet heeft bevredigd. Niet altijd is alles goed te maken. Vroeger had men ook vurige wortelen. Bleef het echter droog dan nam Engeland ze even goed en betaalde ze soms duur. Daarvoor heeft men nu geen kans. De heer De Boer zeide: „De U.C.B. eist goede kwaliteit en goede sorte ring." De heer C. Wagenaar (Koophan del) deelde mede, dat de levering aan het bezettingsleger, gedaan door Bel gië, thans door Nederland zal geschie den. Wat de juiste oorzaak is, is niet bekend. Men denkt, dat België min der goede kwaliteit heeft geleverd en dat Nederland betere kwaliteit heeft. Wij staan aan de spits, zeide spr. en dat moeten wij blijven. Op een vraag van den heer De Vries (St. Pancras) wanneer de gele kool uitbetaald wordt, deelde de heer De Boer mede, dat dit al gedaan wordt. De vergoeding is 0.56 per 100 kg. Medegedeeld werd, dat er voor dit jaar weer een overeenkomst is ge sloten van 200.000.000 kg. groente naar Duitsland. De helft hiervan als zomergroente. De basis is ais die van het vorig jaar 50 70%. Uit betaald wordt 40 60%. Deze week zou er een regeling voor de rabarber komen. JHierna sluiting. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). M. d. R„ Hoewel wij reeds twee jaren zijn bevrijd, kan men zonder bonnen nog weinig kopen. Bonbons e.d. versnape ringen, dit alles is nog zeer beperkt op de bon verkrijgbaar, waaruit valt op te maken, dat al die artikelen nog zeer schaars zijn. Men schikt zich daarin en wacht op betere tijden, die wellicht ook in dit opzicht oog eens zullen komen. Een er ander zou voor mij dan ook geen reden zijn hierop te attenderen, ware het niet dat mij het navolgende be kend is: Zijt gij gedetineerd als NSB-er, landverrader en wordt ge te werk ge steld in een chocoladefabriek te Wor- merveer, dan wordt de zaak anders. Men kan aldaar dan zoveel choco lade eten als men wil en uit dankbaar heid voor „hun goede houding in de bezettingstijd" verkrijgen dergelijke „heren" wekelijks nog een half pond van dat lekkers mede naar hun kamp. Gedetineerden te werk gesteld in een meelfabriek in dezelfde plaats, ontvangen wekelijks drie pond wit meel extra. „*t Kan verkeren", schreef Bredero. U beleefd dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, J. Ph. VAN DEN BERG, Rippingstraat 4. Tennis. SHELL Hl—INSIDE HI I7. Herenenkel: H. RoosJ. Haasbroek 36, 06 E. A. C. Barstra—D. Kersse- makers 36, S6. Damesenkel: mevr. M. C. Keiler— v. d. PouwK. v. Loon 64, 64; mej. H. A. J. Rietman-W. Tasche 06, 36. Gemengd dubbel dames Keller en A. HommesK. v. Loon en Kerssema- kers 26; 2—6; dames Rietman en Bart straW. Tasche en Haasbroek 26, 2 —6 Herendubbel: Bartstra en Hommes— Kerssemakers en Haasbroek 26, 16. Damesdubbel: mevr. Keiler en mej. Rietman—K. v. Loon en W. Tasche 6 —3, 2—6, 0—6. INSIDE IV—SCHAGEN H 7—1. Mevr. v. Durenmevr. Boontjes 46, 46; mevr. Taschemej. Blaauboer 64, 75; P. AdolfBoontjes 6—0,6—2. W. v. Gooi—L. Rus 6—1, 6—0. Dames Tasche en de Heer Klootsdames Boontjes en Blaauboer 26, 6—4, 75; Bruin env.GoolRus en Boontjes, geen uitslag; mevr. v. Duren en AdolfMej. Timmerman en L. Rus 61, 63. Mevr. de Heer Kloots en A. Bruin—mêj. Blaauboer en Boontjes 60, 62. Biljarten. Hoofdklasse kampioenschap van Nederland. Het hoofdklasse-kampioenschap ca dre 35/2 geldt n»g steeds als één der belangrijkste wedstrijden van het seizoen. Verleden jaar vond deze wed strijd in Alkmaar plaats en werd een zeer groot succes ook uit propagandis tisch oogpunt. Ditmaal is Hoorn aan de beurt en a.s. Donderdag zal de strijd in het Parkhotel aldaar beginnen. Al zijn de weersomstandigheden nu juist niet bij zonder geschikt voor de biljartsport, toch zal er in Hoorn een felle strijd geleverd worden en zal de belangstel ling groot zijn. De acht beste spelers in dit genre komen aan de start en wij behoeven slechts de namen te noemen om ieder te overtuigen dat in Hoorn iets moois op biljartgebied te zien zal zijn. De deelnemers zijn nl.: Teegelaar, Eichelsheim, Ph. Schmidt, Lubach, Kruithof, Poyck, van Lochem en van Bokhoven. In de vóórwedstrijden zijn reeds bij zondere prestaties verricht. Wij hoor de ten minste van een gemiddelde van 44.4, ja zelfs van 133,33 (dus de 400 car. in 3 beurten) en van series van boven de 300. In het Parkhotel is alles gedaan om het niet alleen voor de spelers maar ook voor de toeschouwers zo aange naam mogelijk te maken en wij twij felen niet of vooral uit West-Friesland zullen de liefhebbers in groten getale naar Hoorn -ekken, want zij krijgen niet zo spoedig weer de gelegenheid om een achttal spelers van dergelijke kracht bij elkaar te zien. ALKMAAR, 2 Juni Andijvie 22— 48; spinazie 845; postelein 28—40; ra barber 10-18; raapstelen 6-11; asperges 68141; aardbeien 711.21 p. doos; prei 621; uien (bos) 628; bloemkool I A 95—1.21; I 50—75; II 20—40; wor teltjes 6672; radijs 1016; selderie 39; selie 1419; sla 430. VEEMARKT. Opgave van het aangevoerde vee op de Zaterdagse en Maandagse veemarkt van 31 Mei en 2 Juni 1947: 3 vette koeien centr.; 114 nuchtere kalveren centrale; 11 lammeren f27f30; 26 hoenders f 5f 11; 69 konijnen f 2— f 5,50. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE van 3 Juni 1947. 100 kg aardappelen (Eerstelingen) 94—100, kleine 63—70; 3500 kg rabar ber 55.50. NOORDERMARKTBOND van 3 Juni 1947. 1300 kg prei 5—7; 1000 kg rabarber 7; 250 kg Bevelanders 9. BLOKKER. Per 100 kg: Vroege aard appelen f 125—f 132, kriel f 70—f 100, Peulen f 140—f 150, Witlof f 40—f 45; Rabarber f 8—f 11; Aardbeien f 310-- f 3,50. Per 100 stuks: Sla f 12,80— f Bloemkool f 48f 75; Sla f 17f U-

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2