Luilekkerland 3 hoogspanning Emigrantenschip naar Canada Straffeloze moord in Amerika Principieel verzet tegen elke vorm van armenzorg -TTltU Voor henwier tevenazon onder gaat Vliegtuig van plastic? Hoogtijdagen voor provinciaal tennis Wij luisteren morgen naar. Feuilleton C maanden De vrijspraak van 28 lynchers, die een neger afmaakten MAAR, HST AMERIKAANSE GEWETEN SPREEKT D* s»|jsp»uufc ran 16 pereooen in (te SttM-Amerfeaaase staat South Oaroitaa, die teceofat stonden Sons bet lynchen van een neger, tel een «warte dag genoemd wor den voor de Amerikaanse rechts spraak. Misschien moge ter rer- ontechuköging aangevoerd worden, dat de beslissing ki handen was van juryleden, leken dus, die hun aftapraak deden sterk onder de in vloed ven de algemeen geldende mening in vele delen van Amerika, dat menaen met een swarte huids- m< eenmaal een lagere men- rtjn dan blanken. Dit is geen reeieme voor de Amerikaanse beschaving. Het son onbillijk zijn de Amerikanen daar algemeen een verwijt van te makaeo,, aangezien er miUioenen Amerikanen zijn, die deee beslissing een groter schande vinden den misschien vele Euro- peanen. Bat schijnt nog een ongeschreven wet te zijn, althans in sommige delen Van Zuid-Amerika, dat het geen mis daad is eigen recht toe te passen op een neger en dat een blanke, die een neger ter dood brengt, duidelijker ge zegd, vermoordt, niet gestraft kan worden. Ter ere van Amerika moet we! duidelijk naar voren gebracht worden, dat er tal van Zuid-Ameri kanen zijn, die er heel wat anders over denken en die de moed hebben getoond de publieke mening te riskeren en zelfs hun eigen leven in gevaar durfden te brengen ter wille van een «olijk recht voor zwarten en blanken. Het drama. Wij herinneren ons nog even de bij zonderheden van dit drama. In de nacht van 16 Februari j.l. werd een taxichauffeur te Greenville, T. W. Brown, een steekwond toegebracht, aan de gevolgen waarvan hij overleed. Ben 24-jarige neger, Willie Earle, werd in verband hiermede gearresteerd, be schuldigd van moord op den chauffeur. De hierop volgende Zondagnacht be sloot een groep plaatselijke taxichauf feurs om wraak te nemen. Na midder nacht kon men een stoet taxi's naar de plaatselijke gevangenis zien rijden. Politie was niet te bekennen. Een oude cipier liet zich zonder moeite intimide ren en bracht de leiders van de op tocht naar Earle's cel. De neger, die ontkende de moord te hebben gepleegd, werd uit zijn cel ge sleept en naar een eenzame plaats, en kele kilometers buiten de stad, ge bracht. Hier werd hij met vuisten en kolfslagen bewerkt tot hij half dood neerzeeg. Toen nam een der mannen 'n geweer en maakte met twee schoten den neger af. Dergelijke lynchpartijen zijn in het Zuiden niets nieuws. Wel nieuw was de energie, waarmee de jonge gouver neur van Zuid-Carolina, J. Strom Thurmond, de vervolging van de schuldigen aanpakte. Vier en twintig uur na de lynchpartij was een groot deel van de staatspolitie gemobiliseerd om tezamen met de plaatselijke justi tie en federale agenten de schuldigen, die deze wandaad hadden bedreven, te vinden. De schuld der lynchers was zonne klaar. De meesten bekenden trouwens en toonden zich zelfs trots op hun daad. De openbare aanklager eiste schuldig verklaring en straf. Na 5 Uren en 15 minuten beraadslagen kwam de jury tot haar uitspraak: „niet schuldig" voor alle beklaagden. En terwijl de rechter den sheriff toestemming gaf om de 28 beklaagden op vrije voeten te stellen, werden dezen in wilde geestdrift door familieleden en vrienden omringd. On danks het krachtig optreden van de autoriteiten had het vooroordeel op nieuw gesproken. De jury bestond uitsluitend uit blan ken: 9 textielarbeiders, twee handels reizigers en één landbouwer. Rechter Martin was woedend toen hij de beslissing vernam. Hij had op dracht gegeven iedereen te arresteren, die bij de voorlezing van de beslissing der jury tekenen van goed- of afkeu ring zou geven. Maar nauwelijks had hij de zaal verlaten of het publiek drong naar voren om de lynchers- bende de hand te drukken. De zes ver dedigers gingen op tafels staan om de hulde van hun bewonderaars In ont vangst te nemen. Naar aanleiding van deze uitspraak is een heftige strijd ontbrand in de openbare mening. Er zijn maar wei nigen, die openlijk de zaak van deze lynehmisdaad durven te verdedigen. Een groot deel der Amerikanen be schouwt deze gebeurtenis als een schandaal, als een zwarte dag voor Amerika. Niettemin schijnt diep in de aard van het Amerikaanse volk toch 'n zekere minachting te blijven voort leven voor de neger. Hetzelfde volk, dat bij tienduizenden trekt naar boks wedstrijden, waar de negerbokser Joe Louis zijn triomfen viert en luistert naar den negerzanger Paul Robeson. De rechter en openbare aanklager berusten niet in de uitspraak. De mo gelijkheid bestaat, dat de federale re gering te Washington zal ingrijpen en een nieuwe vervolging zal instellen hoewel hiertegen in het Zuiden hevig geprotesteerd wordt, omdat men dit beschouwt als een aantasting van de zelfstandigheid der staten. j B'J AANKOMST VAN DE BOEIER. STAAN DE POUTIE- IWAGENS AU OP DE GEVANGENEN TE WACHTEN. ais molenwijk. als eerste gevangene naar de wach- tenoe auto wordt geleid KIJKJE IN Bakkersolympiade 1947 Van 8 tot en met 5 Juni a.s. zullen ongeveer 800T Nederlandse bakkers uit alle delen van het land proeven van hun bakkunst naar „Kras- napolsky" te Amsterdam zenden, waar een groot concours wordt ge houden om de medailles, die H. M. de Koningin, prinses Juliana en de com missaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, de heer J, E. baron de Vos van Steenwijk, beschikbaar heb ben gesteld voor de bakkers, die met hun producten de beste resultaten be reiken. Prins Bernhard is bescherm heer van deze Olympiade, die ondanks de graanpositie en het gebrek aan grondstoffen, naar de mening der initiatiefnemers gehouden moet wor den om de animo voor het vak leven dig te houden en de vaklieden uit de sleur te halen, waaraan niemand, die dagelijks hetzelfde doet, kan ontko men. Hoewel er extra toewijzingen zijn verstrekt aan de deelnemers van het concours, zal het beschikbare mate riaal niet voldoende zijn om alle be zoekers in de gelegenheid te stellen de producten van dit „luilekkerland van meel en suiker" te kopen. Er zullen in de zalen aankondigingen worden aan gebracht, waarop is vermeld, welke bezoekers in aanmerking komen voor het kopen van taartjes of krenten brood. In de congreszaal van „Kras" zullen ovens worden opgesteld en het publiek zal gelegenheid hebben een blik te werpen achter de schermen om te zien hoeveel eisen aan den vak man gesteld worden om te komen „van graankorrel tot bruidstaart". Noodregeling Drees 1 Oct. in werking? In Zwolle werd vorige week 't jaar lijkse congres gehouden van de Bond voor Staatspensionnering, waarvoor uit alle delen van het land grote belang stelling bestond en waar ook de fede ratie Enkhuizen vertegenwoordigd was door een 35-tal afdelingsafgevaardigden. De algemene voorzitter, de heer G. van Roekei uit Deventer, herdacht in gevoelvolle woorden den overleden algemeen secretaris en redacteur Ds. D. A. van Krevelen en met hem allen die de Bond door de dood ontvielen. In zijn enthousiaste openingsrede, waarin de Noodvoorziening Drees als een stimulans voor verdere actie voor premievrij staatspensioen werd aange merkt, verklaarde de voorzitter dat dit congres zich zou bezinnen op de meest effectieve middelen voor uitbanning, voorgoed en grondig, van het „oud en arm." Uit het jaarverslag en de discussies daarover bleek dat de bemerkingen van den heer Stenhuis te Beekbergen zeer juist waren namelijk dat de in wendige organisatie van deze grote bond met plm. 100.000 leden, dringend op de helling moet. Een reeds benoemde commissie zal zich dan ook op reorganisatie bezinnen. Besloten werd tot het laten vervaar digen van een geluidsfilm. De rekening van den Algemene pen ningmeester, Ds. Spaargaren, sloot met een saldo van 8561,95. Ir. J. de Vries van Oostwoud ver klaarde namens de financiële commissie alles in de beste orde te hebben be vonden en wekte op de voorstellen van het H. B. betreffende de vaste afdrach ten te aanvaarden teneinde een gezon de financiële basis te krijgen. De rekening werd hierna goedge keurd. Bij de verkiezing hoofdbestuur werd Ds. Spaargaren met vrijwel algemene stemmen herbenoemd. In een 5-tal va catures werden gekozen de heren H. Wolters, burgemeester te Heerwaarden, C. J. van Lienden, 2e Kamerlid te Eindhoven, Mevr. ter Maat-Geerlings te Winterswijk, R. Zegering Hadders le Kamerlid te Emmen en M. van Veen, burgemeester te Enschede. Bij de behandeling der voorstellen werd besloten tot het organiseren van verschillende landdagen en zo mogelijk het houden van radiopraatjes. Reeds eerder maakten wij zij het zeer beknopt in ons blad melding van het Congres van de Bond Voor Staatspensionnering Gezien de plicht, welke op ons allen rust om de Nederlandse Ouden van dagen een zonnige le vensavond voor nu en in de toe komst te verzekeren, hebben wij gaarne gevolg gegeven aan het versoek nevenstaand uitvoerig verslag van het congres te Zwolle te publioeren. Ter gelegenheid van de eeuwfeesten van het schuttersgilde St. Laurentius wérden te Vierlingsbeek gildefeesten gehouden, waaraan door 50 gilden uit Brabant werd deelgenomen. Een vendelzwaaier in actie. Bedrijfspensioenfondsen hebben de aandacht van het H. B. en deze materie zal bestudeerd worden, vooral ook in verband met de kleine zelfstandigen. De strijd voor premievrij Staatspen sioen zal onverzwakt worden voort gezet. In de middagzitting werd de heer v. d. Veen, hoofd der afdeling Sociale Verzekering, als vertegenwoordiger van minister Drees bijzonder welkom ge heten. De heer v. d. Veen verontschuldig de den Minister, die zeer bezet is, maar grote belangstelling heeft voor het werk van de Bond v. Staatspen sionnering en zijn streven. Met de wet Noodvoorziening, die 27 Nov. j.l. werd ingediend, is zeer veel haast gemaakt, zodat deze na aanne ming door de beide Kamers reeds j.l. Zaterdag door H. M. de Koningin werd getekend en vermoedelijk reeds deze week in het Staatsblad zal verschijnen. Verwacht mag worden dat de wet per 1 October a.s. in werking zal treden. Niet vergeten mag worden de geweldige voorbereiding welke de uit voering dezer wet vraagt. Dat deze wet door beide Kamers zonder hoofdelijke stemming is aanvaard, moet zeer ze ker worden toegeschreven aan de wijze waarop Min. Drees haar heeft inge diend en verdedigd. De heer van Roekei hield dan een inleiding over het onderwerp „De noodmaatregel-Dreesen wat nu?" Na een uiteenzetting te hebben gegeven van de Noodvoorziening, waarvoor de Bond dankbaar is, maar niet voldaan, stond spreker stil bij de verdere plannen van Min. Drees. We zijn niet gerust, aldus de heer v. Roekei. We vrezen met grote vreze, want het feit, dat de ouder domsvoorziening in de toekomst opnieuw afhankelijk wordt gesteld van premiebetaling, doet voor de materiële geborgenheid van onze oude werkers (vooral de duizenden kleine zelfstandigen) het ergste vrezen. Ons sociaal gevoel en rechtsbesef verzet zich tegen elk risico, dat on ze werkers lopen om in de avond van het leven aan de armoede te worden prijsgegeven. Wij blijven, zo besloot de Bonds voorzitter Siijn herhaaldelijk toege juichte rede, het premievrij Staats pensioen eischen, omdat dit uit eindelijk is de meest logische, de meest radicale en de meeste sooiale oplossing van het ouderdomsvraag- stuk. Op dit punt willen we van geen capituleren weten. Nadat de heer v. d. Ven nog verschil lende vragen had beantwoord en in verband met de inleiding belangrijke aanwijzingen had gegeven en nadat ook aan de andere aanwezigen gelegenheid was gegeven hun gedachten naar voren te brengen, werd het congres met woorden van dank voor de grote mede werking gesloten. Aan Minister Drees werd een telegram gezonden. Tijdens een door Reuter afgenomen interview heeft sir Ben Lockspeiser, hoofd van de Wetenschappelijke afde ling van het Engelse ministerie van bevoorrading, verklaard, dat hij een geheel van plastic vervaardigd vlieg tuig in de toekomst mógelijk acht. Vóór het eihd van 't jaar hoopt men hier proefnemingen mee te doen. Daar plastic niet zo sterk is als metalen moet de grondstructuur van de vleu gel misschien worden veranderd, doch deze zou uiterlijk eender blijven vol gens Lockspeiser. Deze woordvoerder van het ministerie noemde als voorde len van plastic, dat het sneller en goedkoper te vervaardigen is. Lockspeiser veronderstelde, dat ook do V. S. niet stil zitten op het gebied van toepassing van plastic voor de luchtvaart. De beroemde Engelse schrijfster Dapbne Du Maurier, schrijfster o.a. van „Rebecca" en „Jamaica Inn" ar riveerde op Schiphol. Zjj was ver gezeld van haar echtgenoot, lt.-gen. Sir Frederick Browning, die tijdens de slag om Arnhem commodore der Airborne troepen in Holland was. DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN TE ALKMAAR. Van 2329 Juni vinden op acht gra- velbanen van het Alkmaarse Sport park de districts-kampioenschappen tennis plaats, een der hoogtepunten van het tennisseizoen in onze pro vincie. Behalve de kampioenschappen in de dames- en heren-enkelspelen worden in beide categorieën de dubbelspelen, alsmede het gemengd-dubbel ver speeld. De inschrijving sluit op 12 Juni, terwijl op 14 Juni de loting plaats vindt. Als wedstrijdleider zal optreden de heer J. van Drunen te Alkmaar. In het wedstrijdcomité hebben zitting de heren mr. Buiskool te Hoorn; Bottinga (Bondsgedelegeerde) te Alkmaar; H. Abma te Beverwijk; de Groot te Den Helder en Buma te Krommenie. Met circa 900 NederlatKl«*s aan boord Dinsdag, 17 Juni zal de „WatwmMi", een victory-schip van 10.000 ton, dat tot nu toe voor het ministerie *an oorlog voer en voor enkele weken aan de stichting landverhuizing Nederland is afgestaan, naar Montreal varen met 800 a 1000 Ned. emigranten, die al lang op scheepsgelegenheid naar Cana da wachten aan boord. Hoofdzakelijk boerenzoons, grotendeels met vrouwen zijn het zelfstandige landbouwer» en kinderen, die thans vertrekken. In verband met de korte tijd van voor bereiding en de tijdrovende verpHchte keuring door een Canadees arts, zei het niet mogelijk zijn het gehele schip met emigranten te vullen. De aan boord openblijvende plaatsen zullen in de eerste plaats ter beschikking wor den gesteld voor verloofden van Cana dezen van wie er nog steeds honder den op transportgelegenheid wachten, 'n Gedeelte van de groep emigranten gaat naar reeds vroeger geëmigreer de Nederlanders, voor het merendeel familie en kennissen. De overigen worden vrijwel uitsluitend geplaatst in Zuid Ontario, het oudste en meest ontwikkelde landbouwgebied van Ca nada. Daar zijn de meest intensieve gemengde bedrijven van ca. 40 k 90 ha. Verschillende farmers hebben een huis op hun erf voor een landbouwers gezin endeze farmers hebben zomer en winter werk voor hun arbeiders. Het loon voor 'n gehuwden landarbei der bedraagt minimum 80 dollar per maand plus de emolumenten, zoals vrije woning, vrij groente en aardap pelen, vrij melk en brandhout. Hoewel men in Canada als landarbeider moet beginnen, zijn de mogelijkheden voor de landarbeiders om er deel-pachter te worden, zeer groot. HILVERSUM I (301 m.) geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9 uur Perette-klanken VPRO: 10 Morgenwijding VARA: 10.2C Voor de vrouw. 11 Populair Non-stopprogramma. 11.45 Familie berichten. 12 Accordeonorkest 1.15 Voor het platteland. 1.20 Metro- polo-orkest. 3 Voor de jeugd. 3.45 Op bezoek bij zieken. 5.35 Mlller- sextet. 6.30 Programma v. d. Ned. Strijdkrachten. 7.15 Kwartet Jan Corduwener. VPRO: 7.30 „Ons le ven en ons geloof". 7.45 Twee be langrijke boeken. VARA: 8.15 Ope ningsconcert in Kurhaus. 9.15 „On bewoonbaar verklaard". 10.45 Gees telijk leven. 11.15 Op vleugelen van muziek. HILVERSUM II (415 m.) geeft nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 10.30 uur. NCRV: 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.30 Morgenconcert. 9 uur Ochtend bezoek bij jonge zieken. 9.50 Piano recital. 10.30 Morgendienst. 11 Concert. 12.30 het Goois Dubbèl- kwartet. 1.15 Cinderella-ensemble. 2 Uitzending bond van Geref. vrou wen. 3.45 de gloxinia in de huiska mer. 4.05 Concertgebouw. 4.45 Voor jongens en meisjes. 5.45 Het rijk overzee. 6 Celesta-ensemble. 6.45 Celesta-ensemble. 7.15 Nieuws uit Indië. 7.45 De goede weg. 8.05 Marinierskapel. 8.50 Wat er aan grondwetsherziening vast zit. 9.10 Werken van Guiseppe Verdi. 10 NCRV vocaal. 10.45 Avond-over denking. 11 Klassiek Avond-concert. door Tjeerd Adema HOOFDSTUK XXI Naar de hoofdstad. Die avond, na het diner, zaten zij in een koepeltje in het park, waar Irma thee schonk en de beide heren met een geurige Havana in rieten fauteuil tjes waren gedoken van waaruit zij blauwe rookwolkjes omhoog bliezen. „Zijn jullie niet van Giesela ge schrokken?" vroeg de heer Van Neyen- stein glimlachend. „Ik ben er nog niet helemaal van bekomen," zei Irma, „maar dat kan ook wel door de schokkende gebeurtenissen van deze wonderlijke dag komen. Be schuldigd, ontslagen, gerehabiliteerd en plotseling van alle. zorgen bevrijd, het is een verrassende opeenvolging van emoties geweest." „Kende Giesela u?" vroeg Hans. „Neen", zei de heer van Neyenstein. „Haar geschiedenis is zeer eenvoudig. Haar moeder is bij haar geboorte ge storven. Haar vader, jonkheer Van Arkel, was een jeugdvriend van mij en toen ik Giesela het laatst zag, was zij een kind van ongeveer vijf jaren dat zich mij zeker niet zou herinne ren. Na het overlijden Van haar vader heeft zij in enkele jaren zijn fortuin opgemaakt en ik wilde haar een kans je geven lzoals-ik er jou een toegedacht had. Natuurlijk was zij even verrast als jullie waren toen ongeveer drie weken geleden haar proeftijd was af gelopen en zij mij niet meer herken de. Ik geloof, dat zij bij die scènes in het warenhuis een geheel andere hou ding zou hebben aangenomen als zij maar enigszins had kunnen vermoe den wie wij beiden in werkelijkheid waren. Ik begreep toen direct, dat zij onwaarheid sprak en had alle bewon dering voor jou. Hans, dat je haar niet hebt verraden. Eigenlijk kwam het ontslag dat Irma kreeg, haar toe, maar omdat Irma later, dank zij die inbrekersgeschiedenis, gerehabiliteerd werd, heb ik voor haar ook maar ge nade voor recht laten gelden en aan genomen, dat haar ontslag ook zou in getrokken zijn als zij bekend had, dat zij des avonds in het gebouw was ge weest." „Heeft u.... is umet haar naar de opera geweest?" vroeg Irma nieuws gierig. „Kijk eens aan," zei de heer Van Neyenstein, „dat is dus ook al bekend. Zeker, zij is hier drie weken mijn gast geweest en het is vanzelfsprekend dat ik getracht heb, haar het verblijf zo aangenaam mogelijk te maken wat niet wegneemt" hij keek glimla chend naar Irma „dat ik niet rou wig ben om haar plotselinge vertrek vooral nu ik er zo'n uitstekende ruil voor gedaan heb." Maar eerst diende in ieder geval Hans' financiële positie te worden ge regeld. Hij had de wens te kennen gegeven opnieuw naar Delft ,te gaan om de verloren studiejaren in te halen. Hij en Irma zouden zo spoedig mogelijk trouwen en Hans zou als getrouwd man nog twee jaren college lopen. Het huwelijksgeschenk bestond uit een in Delft te kopen herenhuis met volledige inventaris en de positie van i het jonge paar werd op dusdanige wij ze geregeld, dat zowel Hans als Ir ma verrast was over de meer dan royale wijze waarop zij in de eerst volgende jaren hun huishouding zou den kunnen financieren. „Ik heb voorlopig een kapitaal voor je vastgezet," zei de heer Van Neyen stein tot Hans, „dat je ook in staat zal stellen allerlei dingen te kopen, die je graag zult willen hebben. Ik vermoed," voegde hij er glimlachend aan toe, „dat er ook onder je Vrienden zijn, die je eens extra zult willen bedenken." „Oom", zei Hans, „hoe zal ik u ooit genoeg kunnen tonen, hoe dankbaar lk u ben?" „En ik", zei Irma, „tegenover wie u toch geen enkele verplichting hebt. Wat zal moeder verrast zijn." „Aan je moeder heb ik ook ge dacht," zei de heer Van Neyenstein. „Er mankeert hier in huis een be schaafde dame, die het beheer kan voeren, die mij gezelschap kan hou den en als gastvrouw kan optreden als wij bezoek hebben. Is datzou je denken, dat je moeder er iets voor *ou voelen om die plaats in te nemen?" „Oom," zei Irma, met tranen in de ogen, „u weet niet hoe gelukkig u ons maakt. Die beste, brave moeder, onthe ven van alle financiële beslommerin gen en alle dagelijkse zorgen..,." „De referendaris zal het vast niet goed vinden," zei Hans lachend. „Ik bedenk daar," zei de heer Van Neyenstein, „dat ik jullie eigenlijk nog geen verlovingscadeau heb gegeven. Wat denk je van die auto, Hans? Ik heb méér wagens, dus je behoeft niet bang te zijn, dat je me zult ontrieven." „Oom," zei Hans, „ik heb vroeger een auto gehad en u weet niet hoe ik er naar verlangd heb weer aan het stuur te zitten, maar die prachtige grijze wagenIk, ik dank u hartelijk oom, voor alles wat u voor ons doet, ook namens Irma natuurlijk." „Die stelt er prijs op, zelf te bedan ken," zei Irma lachend en zij stond op om den nieuwen oom een hartelijken zoen te geven. „Het heeft de schijn," zei de heer Van Neyenstein, „dat ik veel weggeef, maar jullie beseffen niet, hoeveel ik er voor terugkrijg. Geld is voor mij niet alles, ik heb jarenlang verlangd naar de tijd. dat ik hartelijkheid en gezelligheid in eigen familiekring zou kunnen vinden». De tijd, welke Irma en Hans in Hui ze Heiderust op de Veluwe doorbrach ten, was onopgemerkt van enkele da gen tot een week geworden. Irma had de dag na haar aankomst haar moeder opgebeld, haar met het verblijdende nieuws in kennis gesteld en de raad gegeven het pension zo spoedig mogelijk te sluiten of aan an deren over te dragen. Met Oom en Hans had zij lange wan delingen door de hei gemaakt en sedert twee dagen waren haar rijlessen be gonnen en reed zij met de beide man nen en een stalknecht des morgens op een betrouwbaar paardje over de Ve luwe. De honden werden meegenomen en als zij in haar keurig rijcostuum over de bloeiende heide reed, verge leek zij onwillekeurig haar positie met die van een verkoopstertje uit een wa renhuis en zij had medelijden met alle meisjes en vrouwen, die dagelijks in zorgvolle omstandigheden voor haar brood moeten werken. (Wordt vervolgd) y

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3