DE Sr Stad m Omgeving- Verraders voor het Bijzondere Gerechtshof Hoekmeijer nam deel aan huiszoekingen en arrestaties Aafje Krijgsman maakte schuilplaatsen van Joden bekend Ex-krij gsgevangenen en geïnterneerden De zaak Vink T ribunaal-uitspraken Kees Hartvelt dirigent van de Haarlemse Orkest Vereniging Egmonders aan de dood ontsnapt J Vonnis ex-Officier van Justitie te zwaar? Beroepsvervoerders verzamelen zich in de „Bonex" Kikvorsmensen Burgerlijke Stand Dierenliefde J Zaterdag brandweer-wed strijden op het Canadaplein De Kaasmarkt trekt vele bezoekers Kaas en vreemdelingen Predikbeurten Vernieuwing aan de Oude Gracht Eindexamen Gymnasium MEESTERS, Wij luisteren Aan D. F. Hoekmeijer te Alkmaar was ten laste gelegd, dat hij te Alk maar in April 1944 dienst had genomen bij de Verkeerscontróledienst, van Mei tot September 1944 dienst had gedaan al* bulpambtenaar van politie en deel had gehad aan bet overbrengen van gearresteerde onderduikers naar het kamp te Amersfoort, terwijl hij zelf deel had genomen aan huiszoeking en arrestatie van F. van der Loon, die een radiotoestel verborgen hield. Dit laat ste werd ter zitting door v. d. Loon gestaafd met de mededeling, dat Hoek meijer eh Balkenende de huiszoeking verricht hadden in opdracht van Sauer. Getuige was door Hoekmeijer naar de Euterpestraat in Amsterdam gebracht, later kwam hij in het Huis van Bewa ring aan de Weteringschans terecht. De feiten werden door verdachte ge deeltelijk erkend. Hij was reeds vóór de oorlog N.S.B.-lid. De procureur-fis caal eiste tien jaar gevangenisstraf met aftrek en levenslange ontzetting uit de rechten. De verdediger vond deze eis veel te zwaar en vroeg omwille van de familie-omstandigheden de uiterste clementie. Het Hof doet over 14 dagen uitspraak. De 51-jarige Aafje Krijgsman, echt genote van Spaay, maakte via een ze keren Wever, met wien ze een verhou ding had, kennis met de A.K.D.-amb- tenaar J. Beekelaar, die in '43 in het bewakingskamp „Ommen" dienst deed. Hij geraakte eveneens met haar op goede voet en voerde lange gesprek ken, die ook wel eens op het terrein der politiek kwam. Zo vroeg ze hem eens in 1944: „Wat denk je van de toestand, hoe vindt je dat met die joden ik vind het een schandaalen toen kwamen haar zo maar de woorden uit de mond vallen, dat in de molen van De Boer te Langendijk vier joden ver borgen waren en een jood begraven lag. Dat was vanzelfsprekend een kolf je naar de hand van den slavenjager, die zich liet voorzien van een opdracht van den burgemeester. De joden werden later met een auto opgehaald en naar het politiebureau te Alkmaar gebracht. In zijn requisitoir wees de procu- De afdeling Alkmaar van de Neder lands-Indische Bond van ex-krijgsge vangenen en geïnterneerden, gevestigd Kennemerstraatweg 103, bericht ons het volgende: Op het Bureau P.I.G. worden thans reeds alle voorbereidingen getroffen om, zodra de definitieve beslissing in zake de initiële uitkering van de z.g. backpay zal zijn ontvangen, met de uitbetaling daarvan zo spoedig moge lijk een begin te maken. Het uitblijven dezer beslissing, welke verband houdt met technische bijzon derheden, behoeft dus niet tot vertra ging in de uitbetaling te leiden, aan gezien men met de voorbereiding on derwijl reeds meer of minder ver ge vorderd kan zijn, welke werkzaamhe den op zichzelf reeds een of meer maanden vergen zullen. Uit het besluit der Indische Regering om deze voorbereiding thans te doen aanvangen (aanstelling van personeel) blijkt echter het verheugende feit, dat tot een spoedige initiële uitkering in principe besloten is. Het is alleen te betreuren, dat geen nadere bijzonderheden kunnen worden verstrekt om een volledig inzicht te geven in de draagwijdte der te ver wachten uitkeringen, n.l, aan welke categorieën deze ten goede zullen ko men. De ambtenaren kunnen terzake gerust zijn; ook mag men wel aan nemen, dat de particuliere werknemers die hun werkgevers achter zich heb ben, een uitkering mogen verwachten Omtrent de particuliere zelfstandi gen en diverse tussenliggende groepen bestaat echter geen zekerheid; wel kan op grond van diverse aanwiizingep de mening post vatten dat de vooruit zichten in deze ook voor deze groepen hoopgevend zijn. Maar dit is een schra le troost. Het Nibeg-bestuur drong er bij het hoofdbestuur te Batavia telegrafisch en in klemmende bewoordingen op aan, van de Indische Regering op korte termijn- een uitspraak te verkrijgen Deze geëvacueerden hebben er recht op te vernemen waar zij aan toe zijn Tenslotte nog een nuttige inlichting hoewel wellicht overbodig. Het heeft uiteraard geen zin om zich betreffendp deze aangelegenheden tot het bureau P.I.G. te wenden Dat geeft slechts op onthoud en leidt tot niets Men doet on dat bureau er aan wat men kan Wanneer de uitbetalingen metterdaad gunnen geschieden, zal het belangheb benden daarmede on de hoogte bren gen. De meest redeliike en waarschijn Hike volgorde is die van de aankomst data der evacuóes in Nederland. OP HET ST»4NI) PT.ï.TFT HET NOG UITKIJKEN. Nog steeds is het strand niet zo vei lig als vóór de oorlog^ Dit ondervond mevrouw W„ die op het strand in een scherf trapte met het gevolg dat een slagader werd doorgesneden. Gelukkig kon tijdig medische hulp worden inge roepen. reur-fiscaal mr. Keune op de contro verse in de verklaring van verdachte en getuige. Deze laatste zegt, dat hij verdachte niet gepolst heeft, verdach te zegt van wel. Hij eiste zeven jaren met aftrek en levenslange ontzetting uit de rechten. De verdediger verzocht wegens ge brek aan voldoende bewijsgrond vrij spraak, subsidiair met het oog op de labiele toestand van verdachte de uiterste clementie. Het Hof doet op 16 Juni a.s. uit spraak. De hoge autoriteit te Amsterdam heeft bij beslissing van 20 Mei 1947 het fiat executie verleend op de uitspraak van het Tribunaal te Alkmaar, waar bij aan J. Vink, voormalig luitenant van Politie te Alkmaar, werd opgelegd de maatregel van 5 jaar internering. Gerrit v. d. E. te Uitgeest, aangehou den voor onbepaalde tijd; Adriaan D. te Castricum, 3 jaar internering, dus tot 8 Mei 1948, f 1.000 verbeurd ver klaard en ontzetting uit de rechten; Cornelia H. te Castricum, 2jaar in ternering, dus tot 5 Nov. 1947, bene vens ontzetting uit de rechten. Met ingang van 1 Juni 1947 is de heer Kees Hartvelt benoemd tot diri gent van de Haarlemse Orkest Vereni ging, in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer A. Verhey. Hij zal deze functie waarnemen naast den heer Adam. Op 10 Juni a.s. concerteert de Haar lemse Orkest Vereniging o.l.v. Koos Hartvelt en zal de Haarlemse pianiste Tineke de Smidt als soliste optreden met de „Variations symphoniques" van Cesar Franck. Hieraan vooraf gaat de ouverture „Oberon" van Weber, terwijl het con cert besloten zal worden met Tschai- kowsky's vijfde symphonie. NATIONALE RECLASSERINGSDAG De nationale reclasseringsdag, die in de meeste plaatsen 7 Juni gehouden wordt, zal in Alkmaar op een nader te bepalen datum (vermoedelijk in Juli) plaatsvinden. Gulden Vlies, 1.30 uur Alg. Verg. Bond van op Coöp. grondslag wer kende zuivelfabrieken in Nederland Bioscopen. Harmonie-theater: „Obsessie", 18 jaar, elke avond 8 uur (Zaterdag 7 en 9.30 uur). Victoria-theater: „Voortvluchtig", "18 jaar, elke avond 8 uur, (Zaterdag 7 en 9.30 uur). Cinema-Americain, „Mannen zonder vleugels", elke avond 8 uur, (Za terdag 7 en 9.30 uur). Alkm. Bioscoop-theater: „Zeeduivels", elke avond 8 uur. r~ Betonblok in het ledikant. Bij het laten springen van de bun ker op het strand vlak vóór het dorp kwam Donderdagmorgen een stuk terecht in de woning van den heer Blok op het Pompplein, hoewel deze zeker 300 M. van de bunker af woont. Hoewel dit reeds 's morgens om 6 uur gebeurde was het echtpaar Blok gelukkig reeds op. Het stuk beton kwam namelijk juist op hun ledikant terecht, dat volkomen vernield werd. Dank zij het feit, dat zij zo matineus waren, had dit ongeval dus gelukkig geen per soonlijk letsel tengevolge. Alleen kreeg de baby, die vlak naast het ledikant rustig in de wieg lag, onbetekenende verwondingen door glasscherven. Het vonnij over mr. H. B. de Brueya Tack, de gewezen officier van jnstitie, die door de eerste kamer van het tri bunaal onder presidium van mr. Schenkeveld was veroordeeld tot 2V> jaar internering benevens f 10.000 boe te, werd door de hoge autoriteit te zwaar bevonden, reden waarom deze zaak Donderdag wederom voor het Alkmaarse tribunaal, thans onder voorzitterschap van mr. J, F. Wind- hausen, voorkwam. Het punt dat hierbij in hoofdzaak naar voren kwam was het al dan niet pressie uitoefenen op de deurwaarders Haasbroek, Amoureus en Koudenburg inzake het zich aansluiten bij het Rechtsfront. Beschuldigde volhardde bij zijn be wering dat hij hierop generlei invloed zou hebben uitgeoefend. „Wanneer zulks in mijn bedoeling had gelegen, zou ik mij niet hebben bepaald bij de drie Alkmaarse deur waarders, doch zou ik zeker ook de andere deurwaarders in de provincie getracht hebben te bewegen". Dat beschuldigde in dit verband de deurwaarders bij zich zou hebben ont boden, betwistte hij eveneens. Er ontstond een dispuut tussen mr. Windhausen en beschuldigde over de juistheid van het lidmaatschap van de NSB van een dergelijke hoge functio naris als een officier van justitie nu eenmaal is. Mr. de Brueys Tack voerde hierbij aan, dat hij immer rechtvaardig en volgens de wettelijke voorschriften heeft gehandeld. De uitspraak in deze zaak volgt op 12 Juni a.s. Bezwaar tegen boete. De Bergense kruidenier Cornelis A B., die reeds voorwaardelijk in vrij heid was gesteld, had verzet aangete kend tegen de hem daarbij opgelegde boete. Deswege werd Donderdag zijn zaak voor het tribunaal behandeld, waarbij hoofdzakelijk zijn financiële positie in ogenschouw werd genomen. Op 19 Juni a.s. volgt de uitspraak. Maandag hebben wij bericht over een door de beroepsvervoerders ge houden vergadering en de door hen besproken grieven. Dinsdagmiddag kwam men opnieuw in vergadering bijeen. Op deze bij eenkomst viel tenslotte het besluit een afdeling te stichten van de „Bonex" een der organisaties van kleine be roepsvervoerders. Men gaat weer uit van de aloude wijsheid „Eendracht maakt macht" en hoopt zo sterker staande de heersende klachten tegen het semi-staatsvervoer (o.a. A.T.O.) krachtiger te doen doordringen op die plaatsen, waar men dat noodzakejjjk acht. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE. 2700 kg aardappelen Eerstelingen 75 —94, drielingen 65, kleine 30—67; 11500 kg rabarber 4—6,50. Kikversmensen, „Frog-men", daar aan moesten wij onwillekeurig denken, gisterenmiddag in de Overdekte, waar weer een groot aantal schoolkinderen hun diploma A, B of C trachtten te veroveren. Twee ronden schoolslag- zwemmen, één ronde rugzwemmen, watertrappen, bordjes-duiken, zwem mend redden, dat alles werd er naar stig beoefend, al naar gelang één der diploma's beoogd werd. Er waren er, die het zochten in hard zwemmen, vooral hard, ondanks her haalde waarschuwingen van badmees ter Van Es; er waren er, die bochtjes afsneden in de hoop, dat dit niet in de gaten zou lopen. Maar Rozema ei),Van Es stonden daar niet voor niets, evenmin als de heren Roggeveen en Van Kesteren en Van der Grient. Er vielen slachtoffers, er werden jongens afgewezen en meisjes evengoed, maar och, eigenlijk is dit niet- het voornaamste. Wat wèl het belangrijkste is, dat is de lichamelijke opvoeding, die hier op een prachtige wijze gediend wordt én.de hygiëne! Eens per veertien dagen onder de douche en dan góéd, onder toezicht! Wij maken ons sterk, dat er nog verschillende knapen zijn, die dat heus wel eens nodig hebben! Het was een genot, de jonge licha men door het water te zien schieten en wij stonden verbaasd van de pres taties, die sommige van de jeugdige zwemmers en zwemsters te zien ga ven. En werkelijk, telkens als er zo'n enthousiasteling te water dook, dachten wij aan kikvorsen, die zijn in het koele nat evenzeer in hun element als de Alkmaarse schooljeugd. Daarom is het ook zo jammer, dat er maar zo weinig ouders zijn, die blijk geven van belangstelling in de zwemkunst van hun spruiten. De hele middag zagen wij er maar vier of vijf op de galerij. .GEBOREN: Germaine, d. v. Cornelis Tësselaar en G. Zonneveld. Petronel- la M., d. v. Antonius J. Wassing en P M. Peereboom. Bernardus A., z. v. Hendrikus T Op de Weegh en M. van Riet. ONDERTROUWD: Thijs Schaak' en Aartje de Bes. Cornelis J, B. Tetro en Alida P. Lina. Jacob J. Bakker en Henderina H. D. Roode. Frank Fredriksen en Alida van den Heuvel. Peter van Dee en Johana J. Hove ling.»— Willem Burger en Theodora M. Akkerman. Cornelis van Dam en Hendrik je Elzer. Pieter Bak en Johanna C. Andrée. Evert van der Wissel en Cornelia Jans. Cornelis van den Driesche en Engelina Jonker. Alfred Munnikes en Boudina A. Wortelboer. Tewes W. van Weelij en Jannetje S. Verberg. Willem C. de Wever en Brigitta Sneek. Antoon H J. van Beugen en Elisabeth M. de Wild. Dirk Leeuwenkamp en Trijntje Groot. Gerard C. Ens en Catharina Habiech. Dr. ir. F. Q. den Hollander, presi- dent-directeur der Ned. Spoorwe gen en lid van de raad van bestuur der K. L. M. en dr. A. Plesman, president-directeur der K. L. M., bezichtigden het model van het vlaggeschip der K. L. M.-vloot, de „Constellation". Zoals men weet is er sedert enige tijd een nieuwe samenwerking tussen deze twee grootste Nederlandse verkeers- maatschappijen. Wacht, dacht juffrouw De Boer, te Beemster, toen haar enige da gen oude konijntje onverzorgd achterbleef, omdat moeder Lang oor afscheid van de wereld had genomen, bij de buren heeft de kat gejongd en dat beest weet misschien niets af van bloedlijn, ras, enz. Misschien voelt ze iets voor lotsverbondenheid, laat ik het proberen en ze vleide de wees in het kraambed naast de andere wereldburger. Tom Poes dacht, sjonge, wat heb ik een buiten beentje in het nest. De reuk staat me niet aan, eerst maar schoon likken. Ziezo, nou heb je een kat- tenluchtje en nou maar zuigen. We zullen jou wel tot 'n flink ko nijntje opvoeden. En ze is nu al zo gek op d'r pleegkind, dat de hond met een omweg de wieg passeren moet. (Nwe Noordh. Crt.) Zaterdag a.s. zal door het gehele land een begin worden gemaakt met de voorwedstrijden voor de grote brandwéerwedstrijd om het kampioen schap van Nederland. Ook de brandweerkring Alkmaar, welke 39 gemeenten omvat, zal Zater dag a.s, zijn voorwedstrijden houden. Er hebben zich 17 deelnemende pipe gen aangemeld en slechts 2 hiervan zullen in aanmerking komen voor de te houden provinciale wedstrijden. De winnaars hiervan zullen uiteindelijk om het Ned. kampioenschap strijden. De wedstrijden zullen worden gehou den op het Canadaplein te Alkmaar en zullen om twee uur aanvangen. Het is een gecombineerde snelheids- en handicapwedstrijd. Het vorig jaar was het Alkmaar, dat het landskampioenschap onder de vrij willige brandweren behaalde, Of het dit jaar weer zal gelukken valt zeer te betwijfelen, aangezien het zich laat aanzien, dat de strijd hevig zal zijn en fracties van seconden de uitslag zullen beïnvloeden. Tegen elf uur arriveerde een ge zelschap van de groep Noord-Hol land van het Kon, Ned, Genoot schap voor Geslachts- en Wapen kunde, onder leiding van zijn voorzitter, den heer Heerkens Thijssen, welk gezelschap Alkmaar bezocht en door den gemeente archivaris, den heer Th. Wortel, werd rondgeleid. De subsidie van het bedrijfsschap Er zijn twee dingen, die op Vrijdag morgen volkomen van elkaar afhan kelijk zijn. Dat zijn de vreemdelingen en de kaas. Als er geen kaas in de stad kwam, dan kwamen er ook geen vreemdelingen en als er geen vreem delingen verschenen dan zouden we ook niet zo ons best doen om de kaas hier te krijgen. We doen al ons best om het markt- beeld zo interessant mogelijk te ma ken. We zetten de kaas, als het maai enigszins kan, in de olie, zodat ze van een lichtelijk beschimmeld bolletje plotseling een Oranjekaas wordt, waar iedere vreemdeling zó in zou willen bijten. Zoiets doet trouwens iedere koopman, die zijn waren graag zo voordelig mogelijk uitstalt, maar helaas zijn het op onze markt niet de vreemdelingen, 4ie de kaas kopen, maar de handelaren en die zijn wel gewend aan de grijze bolletjes en trekken er zich ook niets van aan a's de dekzeilen dicht blijven, zodat de kaas alleen te bezichtigen is als ze er eentje nodig hebben om er hun boor in te zetten. De alles beheersende factor voor de markt is natuurlijk de handel, Men heeft gemeend het zonder de markt te kunnen en men kan dat ten slotte ook, maar er zijn twee dingen, welke daarbij niet vergeten mogen worden. Ten eerste, dat deze markt een unieke reclame is, dat da duizen den vreemdelingen uit binnen- en vooral uit buitenland de naam van ons Noordholtands product met zich nemen en verspreiden en dht plaat jes en praatjes in couranten over de gehele wereld reclame maken voor onze kaas. En ten tweede, dat Alk maar daardoor bezoek krijgt van duizenden, die hier anders zeker niet zouden komen. Dat laat de kaasfa- brieken en de handelaren natuurlijk vrü koud, maar dat doet het niet ons wakker gemeentebestuur en evenmin onze V.V.V. en andere verenigingen, die zich voor het bezoek aan Alkmaar interesseren, zoals de middenstands- verenigingen, die bij een druk vreem- delingenbezoek het grootste belang hebben. Vandaar, dat de gemeente weer in actie ie geweest om deze markt in de zomermaanden -= zij het dan enigszins kunstmatig in stand te houden en dat het Bedrijfschap voor Zuivel dat ten slotte ook niet blind voor de reclamebelangen is, weer een subsidie verstrekt heeft, waardoor deze show in dé zomermaanden niet op het programma behoeft te ont breken, Hoe meer kaas - liefst in de olie er op de markt verschijnt en hoe meer vreemdelingen liefst niet in de olie daarnaar komen kijken, des te beter gaat het de middenstand en wij zouden het helemaal niet erg vinden als er van deze middenstanders op financieel gebied ook eens wat meer uitging om mede te werken deze kostbare markt in stand te hou den. Wij kunnen alles enceneren, behal ve het weer, want daar hebben we geen zeggenschap over. Maar als de zon maar een beetje schijnt zijn we al tevreden. Dan gebruiken we ons prachtige Waaggebouw als décor voor het marktgebeuren, dan laten we onze kaasdragers in hun smetteloze pakjes en met hun gekleurde veem-hoeden tussen de bezoekers trippelen en „Pas 't er op!" schreeuwen als ze er met hun berries niet door kunnen, want dat heeft altijd een groot effect. Men krijgt er een indruk door hoe druk 't hier wel is en hoe dankbaar de vreem delingen wel mogen zijn, dat ze, on danks al deze drukte, toch op de markt mogen. Dan laten we ze om elf uur profi teren van een extra verrassing, maar daarover zullen we het een volgende keer wel eens hebben. We blijven nu maar bij de markt zelf, die'vanmorgen weer een aardig beeld gaf. Het be zoek van belangstellenden, die duide lijk met vacantie zijn, was ook heden morgen weer opvallend groot. Men herkent ze aan hun lichte broeken en wat de dames betreft aan hun bruingebrande armen en benen en hun fleurige toiletjes, aan de riemen, die zij om hun schouders hebben om kij kers, fototoestellen en andere dingen mee vast te houden en bovenal aan hun glundere gezichten, die zo belang stellend naar al die markt-attracties kunnen kijken. Het weer, dat een regenvoorspelling inhield, ljad blijkbaar de bezoekers dit maal wat afgeschrikt. Er waren er minder dan de vorige week en er was mets bekend van het bezoek van di verse organisaties of speciale gezel schappen. Zo nu en dan, als er blijkbaar weer bussen of een trein gearriveerd was, togen weer groepen merendeels, uit dames bestaande ter kaasmarkt, In de kaasdragerskamer hield de heer Lutjeharms weer gratis college voor ieder die zich voor de geschiedenis van het kaasdragersgilde interesseert. Wij zullen ook daarvan binnenkort nog eens het een en ander mededelen. De beschikking van het Bedrijf schap voor Zuivel. Het Bedrijfschap voor Zuivel heeft overwogen, dat van de geraamde kosten van circa 51500 ruim 44500 direct verband houdt met de hoe veelheid ter markt aangevoerde kaas en daarom besloten de grootte van de subsidie afhankelijk te stellen van de werkelijke hoeveelheid aange voerde kaas, met dien verstande, dat bij een aanvoer van 1.350.000 kg. of meer de subsidie 35.000 zal bedra gen, terwijl bij lagere aanvoer de subsidie procentueel evenveel lager zal worden gesteld. Na ontvangst der ministeriële goed keuring ontvangt het gemeentebestuur direct een bedrag van 20.000 in voorschot. Zodra de gedurende dit jaar ter markt aangevoerde hoeveelheid kaas bekend is, zal men overgaan tot defi nitieve vaststelling en afrekening daarvan. Aanvoer en prijzen. De aanvoer was hedenmorgen onge veer gelijk aan die van de vorige week, n.l. 38000 kg. Ze bestond uit 13 stapels fabriekskaas en 3 stapels kleine boeren kaas. De hoogste prijs was f 1,47 dus f 73,50 per 50 kg. ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur, ds. Dikboom; 5 u. ds. Den Oudsten. - Kapél- kerk, 10 uur, ds.' van der Neut van Medemblik. Schaalcoll. kerkvoogdij in alle diensten. Rem. geref. gem., half elf, ds. Rappold. Luth. kerk (Oude gracht), 10 uur, ds. Roodenburg. Doopsgez. kerk, geen dienst wegens kerkschoonmaak. Geref. kerk (art. 31 D.K.O.), in Waakt en Bidt, half 10 en half 6, ds. Brink van Krommenie. Be diening H. Avondmaal. Herst. Ap. Gem., Toussaintstr., half 10 en 4 uur en Woensdagavond 8 urn-, dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., 4 uur, openlucht- prediking in de Hout nabij het kerk hof; Dinsdagav. half 8 bijbelbesDreking Houtweg 8; Donderdagav. half 8 evan gelist Van Oostveen (in Waakt en Bidt). Bapt. gem. (in de N. Doelen), 10,15 uur de heer Hofhuis; half 8 jongeliedenvergadering. Oud-Kath. kerk, geen dienst. Geref. kerk, 10 uur, ds. Von Meijenfeldt; 5 uur de. Polman. OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, de. Van San ten. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur, ds. Klein Wassink, van Alkmaar. Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. Wijnia van Dirkshorn. Maranatha, half elf, ds. Bremer. BROEK OP LANGENDIJK, herv. kerk, half 10 dr. Evenhuls, van Am sterdam; 7 uur ds. Koole, van Gouda. Geref. kerk, 10 uur leesdienst; 7 uur ds Middelkoop, van St. Pancrae. Chr. geref. kerk, half 10 en 3 uur, ds. Henstra. Geref. kerk (art. 31), II en 2.45 uur, ds. Brink van Krommenie. Doopsgez. kerk, 10 uur, da. Schepman. DIRKSHORN, geref. kerk, half 10, (H, Avondmaal) en half 3 (nabetrach ting), ds. v. d. Sluis. Herv. kerk, 10 uur, ds. De Jong (bev. kerkeraadsle- dftn.) EGMOND AAN ZEE, herv. kerk, 10 uur, ds. Roobol. Oud-Kath. kerk, diensten om 8, 10 en 7 uur. Geref. kerk, 10 uur, dr. Polman; half 5 lees dienst. EGMOND-BINNEN, 10 uur, da. Plug. GROET, geen dienst. HEILOO, herv. gem., 10 uur, da, Bloemhoff. Geref. kerk (in evang.- gebouw), half 9 en 4 uur, ds. Von Meijenfeldt. HEERHUGOWAARD, herv. kerk, half 3, ds. Wiegers. Geref. kerk, half 10 en half 3 dr. Huisman (coll. hulpbeh kspk6n) KOEDIJK, 2 uur, ds. Bloemhoff. LIMMEN. av. half 8, ds. Van Santen. NOORDSCHARWOUDE, herv. kerk, geen dienst. Geref. kerk, 10 en 4 uur, ds. Haitsma. OTERLEEK, 10 uur, ds. De Jong. OUDORP, 10 uur, ds. Bosch. SCHOORL, 10 uur, ds. v. d. Haagen, ev. luth. pred. te Leeuwarden. SCHERMERHORN, Geref. kerk, 10 en 3 uur, ds. Visser. SINT-PANCRAS, herv. kerk, 10 en 7 uur, ds. Wiegers. Geref. kerk, 10 uur (H. Avondmaal) en 4 uur (dankz.) ds. Middelkoop. STOMPETOREN, zie Oterleek. Evangelisatie, 10 uur, de heer Dekker. URSEM, half elf, ds. De Pree. VEENHUÏZEN, 2 uur, ds. Klein Was sink. WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. De Jong (H. Avondmaal). ZUID-SCHARWOUDE, 10 uur, ds. ten Brugegnkate. Een interessant karwei heeft men op het ogenblik onder handen aan de Oude Gracht tussen Hofstraat en Groot Nieuwland. Daar is de Noordelijke kademuur bedenkelijk aan het zakken gegaan en behoefde dringend herstel. Een zware bok, gemonteerd op een schuit, ligt nu voor de wal en met een sterke lier worden de brokken van de oude muur uit het water getrokken. Een ijzeren klem houdt de stukken steen muurvast in zijn greep en lang zaam worden ze opgetakeld en op platte zolderschuiten gedeponeerd. Het werk, dat veel belangstelling van de voorbijgangers trekt, belooft een lang durig karwei te worden, want het op trekken van een nieuwe kademuur is nu direct geen peuleschil, Er moet een damwand geslagen worden en ds straat moet opgebroken worden, voor men met het eigenlijke werk kan beginnen. Voor het verkeer met auto's is dat gedeelte van de Oude Gracht dan ook al afgezet, door middel va« palen en planken, waarbij een kleine ruimte voor fietsers en voetgangers is opengehouden. Voor het „B"-examen, hetwelk van 28 Mei tot en met 4 Juni in het Murmellius Gymnasium te Alkmaar werd afgeno men slaagden de navolgende leerlingen; mej. G. C. Aij te Schagen, Th. W. Bee- ker te Uitgeest, mej, A. H. J Boerrig- ter te Bergen, A. Boxem, H. Bruin, M. D de Haas, D. P Tuiin en J. G. de Waal, allen te Alkmaar, H. J. Kroes te Beverwijk, A. Ch. Oortman Gerlings te Hoorn, J. W Uiterdijk te Heiloo, A. Vis ser te Noordscharwoude en A. G. Wit te Avenhorn. OUD-LEERLINGEN GEVEN EEÏ UITVOERING. De oud-leerlingenvereniging ULO de enige vereniging van oud-leer lingen welke Alkmaar bezit zal Zaterdagavond om half acht in 't Gul den Vlies bijeenkomen. Deze vereni ging is in het begin van het jaar op gericht en zal thans voor de eerste maal in het openbaar een uitvoering geven. De deelnemers zijn allen oud leerlingen van de Alkmaarse ULO- school, die op deze wijze het contact met elkaar en met de school willen blijven onderhouden. Tonny Willem- sen en zijn band hebben zich bereid verklaard deze „avond van eigen werk" te helpen opluisteren. (Van onzen bjjzondi In vele gevalle grote, dat impoi het kleine. Dat met de Sterrenwa» de sterrenwacht Meesters. Hier toch vondlge omgeving, nieuwe sterren beid van Mees! teur-observatorlum deskundigen gewaar prezen. In de nacht van 1638 brandde het zorg en opoffering bouwde observator Meesters te Halfw slag, doch met pakte hfl het we ruim twee jaar nadii belder-sterrenkundige peljjk onderzoek herv, HEM! Het leven biedt ties, in de natuur buit Bjj sommige mensen dagelijkse arbeid zo volkomen onge hebbertj een „lie uitgroeit tot bijna dat wfl dikwflls bij deze ongedachte kennen een kuiper, kunstschilder is; een „tweede vak" van naar uitoefent en z< voudige grondwer kundige is. Is er eigenaard) denkbaar: als dagel ten in de massieve, reële aarde en 's av< tijd daaruit op te wijlen in ongekende ste luchtlagen, tusse: ren en mysterieuze Zoals vermeld tien jaar geleden met de kostbare op de grond uit weer op poten ge opgebouwd, alle deels opnieuw Daartoe moet mei over hebben voor daartoe moet me: wone dosis ene: daartoe moet men zijn. En een bijzo zeker, deze Mee „van hemel en aai „Hoe hebt U eigen had om opnieuw te heer Meesters," vragei gesprek, dat wij, geze servatorium, met hem „De moed, ja, maar toch niet veel geschee les opgegeven, want alles buitengewoon al bouw ik mijn in, maar ook in mor» niet gemakkelijk met één slag wordt ik daarbij van iemai had, dan is het van Groningen, ook een wil geen naam noen mij er in moreel stuk bovenop gehoipe heb 't niet helemaal mijn zoon, die metsela kameraad hebben het bouwd." Hilversum I geeft 8 u., 1 u., 6 u., 8 u. 7.15 Ochtendgymnastie tige ochtendklanken Morgenwijding. V oom Julius". 11 u in de qontinubedr. richten. 12 u. Or Miller sextet. Strijdkr. 2.15 Spo Van boek tot boek. zijn tango-rumba-orke nabij de twintig. Strijdkr. VPRO: 7 Rijpere jeugd. VA1 varia. 8.15 The R Hoorspel „De Ellendig cialistiseh commentaar hoek. Hilversum II geeft 8 u., 1 u., 7 u. 8 u, en 7.15 Ochtendgymnastie de dag. 10 u. Klei: tje. 11 u. De Zonn Hongaarse Rhapsodie. concert. 1.15 Welk boek. 1.45 Filmpraa lijk allerlei 2.30 De 2.45 Filmklanken, 4.30 De schoonheid v aans. 5 u. „De Wi Journalistiek weekov Buffalo Bill. 7.20 1 v. Beeck. 7.45 „Bar 8.05 De gewone m: baken. Ou. Muzik 10 u. Dwarliggers. - dagboek". 11 20 Ne tnonisch Orkest.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2