Stad en Omgeving. ■4*. «L - j MÉ GROOTMEESTERS op het klein biljart Wat de theaters brengen Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken Noord-Holland in K. H00GET00RN Het Jodenverraad te Ursem Alcohol en veilig verkeer. Elftalopstellingen Predikbeurten Marktberichten Mei Alcmaria mee! West-Graftdijk Beemster. Reeds fraaie partijen HARMONIE THEATER! VICTORIA THEATER Obsessie Voortvluchtig CINEMA AMERICAIN Mannen zonder vleugels Zeeduivels A.B.T. en grote verrassingen Groot-Schermer. EgtBond-fiiDDM. Dankbetuiging uit Loonopzand De Rijp. Samenstelling Rode Duivels Geldigverklaring kunstmest- bonnen voor grasland Nieuwe anti-communistische partij in Frankrijk in het bestuur Gisterenmiddag kwamen de leden van bovengenoemde bond in een be langrijke algemene vergadering in het Gulden Vlies te Alkmaar bijeen. Het was de hear J. Veldstra, die om hall twee de bijeenkomst opende met enkele woorden van herinnering aan den in Januari van dit jaar zo plotse ling overleden heer Jochem Blaauboer. Meer dan dertig jaar was hij strijder voor de coöperatieve gedachte onder de veehouders. Hij was ons steeds ver vooruit Een ogenblik herdacht de ver gadering staande deze grote figuur. Een woord van welkom richtte de voorzitter in het bijzonder aan mr. dr. J. Linthorst Homan, voorzitter van de f ederatie van Zuivelfabrieken in Ne derland, den secretaris den heer J. A. Geluk en ir. Verschoor, den nieuw-be- noemden zuivelconsulent Deze heer werd direct daarop benoemd tot advi serend lid van het bestuur. Hij aan vaardde dit en nam aan de bestuurs tafel plaats. Voorts was aan de orde 't benoemen van een bestuurslid in de komende vacature van den heer J. Veldstra, die niet direct herkiesbaar v.as. Bij eerste stemming werden uitge bracht op J. Glas te Opmeer 34 stem men en op K. Hoogetoorn 32 stemmen. Bij herstemming kreeg de heer K. Hoo getoorn 51 stemmen en J. Glas 22 stem men, zodat eerstgenoemde werd geko zen. Hij bedankte voor het in hem gestel de vertrouwen en zou later over deze verkiezing nog het een en ander ver tellen. In het kader van de rekening en ver antwoording voor 1946 stelde het be stuur voor om voor de rekening alg. za ken op 't voorschot van 45 ct. per 1000 kg melk na te heffen 'n bedrag van to taal f 2829.03 of 3 pet. per 1000 kg melk Voorts voor de rekening Coöp. maga zijn: bijschrijving van het saldo op de rekening reserve dezer afdeling. Deze voorstellen werden aangenomen. Van de kant van de Provinicale Ge zondheidsdienst voor het vee was een schrijven ontvangen waarbij werd op gemerkt, dat het uitermate gewenst zou zijn om te komen tot een verplich te bestrijding van de t.b.c. onder het vee. Hiertegen bleek geen bezu/aar te bestaan. De heer Vink merkte nog op dat het wenselijk is dit voor het gehele land door te voeren, daar er anders toch nog bepaalde gevaren blijven be staan. De melkcursussen. Ir. Verschoor bracht verslag uit over de in 1946 gehouden melkerscursussen. Daaruit bleek, dat er in dat jaar II cursussen werden gehouden met 59 candidaten. Zes mensen werden afge wezen. Dit jaar zullen er 35 cursussen worden gehouden. Er zijn in onze pro vincie thans 1766 gediplomeerde melkers en melksters. Een wel zeer interessante en leer zame lezing werd daarna gehouden door den hr. Geluk over het onderwerp: „Vraagstukken in verband met de af zet onzer producten". Wij hopen hier op nader uitvoerig terug te komen. NEDERLAGEN VOOR D.A.W. De D.A.W.-zeventallen, die gister avond hun eerste competiewedstrijd speelden moesten beiden een neder laag incasseren. Het tweede, uitkomende tegen Ne- reus 3, kon het tegen de veteranen- ploeg der Nereu'iden niet bolwerken. Weliswaar slaagden zij er in de lei ding te nemen, doch vóór rust zagen zij deze in een achterstand opigezet. De Nereus-voorhoede wist hieraan na de rust nog een doelpunt toe te voe gen, zodat de eindstand 13 werd. Het vertoonde spel was bevredigend. Het eerste speelde tegen D.W.T. uit Haarlem en verloor eveneens, n.l. met 12. Reeds vóór de rust namen de Alkmaarders de leiding door van de Pol. De Haarlemmers oefenden echter een sterke druk uit op het Alkmaarse doel doch keeper Arck was niet te passeren. Eerst uit een strafworp wis ten de Haarlemmers gelijk te maken en het was jammer vor de D.A.W.- keeper dat hij bij het uitgooien de bal juist in de handen van de midvoor der tegenpartij wierp. Deze bedacht zich geen ogenblik en gaf zijn club de lei ding. D.A.W. ging fanatiek tot de aanval over. In de laatste minuut kreeg Slik ker in geheel vrije positie de bal toe gespeeld. Van vier meter afstand gooi de hy de bal echter jammerlijk naast. Onmiddellijk hierop kwam het einde van deze vlot gespeelde wedstrijd. Zondag a.s. gaan de Alkmaarders naar Amsterdam om deel te nemen aan het tournooi van D.J.K., waaraan ook wordt deelgenomen door Dolfijn en Neptunus. TENTOONSTELLING GRAADT VAN ROGGEN. De schilderijen- en etsen-tentoon- stelling van den kunstenaar Graadt van Roggen in het gemeente-museum blijft nog altijd grote belangstelling trekken. Verscheidene werken zyn reeds aan gekocht en het drukke bezoek bewijst wel hoezeer men goede kunst weet te waarderen: Wij herinneren er aan, dat deze in teressante expositie nog tot en met 15 Juni geopend zal biyven. SLUITING APOTHEKEN. Zondag 8 Juni is de apotheek van den heer Schouten in de Emmastraat geopend. Daarin wordt gedurende de volgen de week de nachtdienst waargenomen. Met algemene stemmen werd beslo ten tot algemene invoering van het kwaliteitsonderzoek der melk. Dit zal eenmaal in de veertien dagen moeten gebeuren met ingang van 30 Juni. Verder zal aan de regering toestem ming worden gevraagd te mogen ko men tot de algemene toepassing van de betaling der melk naar kwaliteit uiterlijk met ingang van 1 Mei 1948. Na een korte rondvraag werd deze zeer geanimeerde vergadering besloten. Het Byz. Gerechtshof te Amsterdam veroordeelde gistermorgen de beide verdachten van het Jodenverraad te Ursem de Eindhovense politieagent G. Maskerd en de Eindhovenaar S. Wijers, beiden tot 10 jaar gevangenis straf met aftrek van preventieve hech tenis en ontzetting uit alle rechten voor het leven. Het was de 39-jarige Egmonder vrachtryder G., die hedennacht om pl.m. half één geheel door alcohol be neveld, met zijn vrachtauto in behoor lijke snelheid de Kennemerstraatweg over slingerde. Een vrachtauto, die van tegengestel de richting aankwam, zag plotseling het slingerende gevaarte op zich af ko men en een botsing was onvermijde lijk; de auto van G. reed recht op de flank van de andere auto in. Beide voertuigen werden deerlijk beschadigd en moesten met medewer king van personeel van de Nassau-ga rage worden weggesleept. Bij onder zoek vond de politie nog een literfles met sterke drank onder het kussen in dt cabine van G.'s wagen. Proces-ver baal werd opgemaakt en de auto werd in beslag genomen. Alkm. Boys: Kramer Bockweg Krul Bart Blok Admiraal Goudsblom Brouwer Untied Indri Appel Scheidsrechter: Hessink Burgers Gast Rottier Kiesewetter Dorlijn Krak Hoebe Vonk Tekelenburg Beekhoven Bogaerd Helder Holland: van Driel; Weeresteyn, De Rie; Nebbeling, Sikken, Smit, van Dongen, J. Nebbeling, Hovel, van Ree, De Boer. Scheidsrechter onbekend. Alcmaria: Brouwer; Hendriks, Maa- sen, Rootring, Mulder, de Grand; De Buyzer, Schmidt, van Wieringen, Swaerts, Godvliet. GRAFT, geen dienst. DE RIJP, av. 7 uur, ds. Kastein. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Kas tein. WEST-GRAFTDIJK, 10 uur, ds. Den Oudsten van Alkmaar. N.-NIEDORP, half 3, ds. Roeders. O.-NIEDORP, geen dienst. GUDKARSPEL, half 8, ds. Roeders. Broek op Langendyk, 7 Juni. 2360 kg aardappelen, Eerstelingen 74 -90; kleine 4255. Zaterdag 7 Juni. 2 uur: Wedstryden Alkm. Brandweer, Canadapleln. Wapen van Heemskerk, Zomerfeest Arendsen. Bioscopen. Harmonie-theater: „Obsessie", 18 jaar, (ZateJdag 7 en 9.30 uur), (Zondag 2, 4.30, 7 en 9:80 uur). Victoria-theater: „Voortvluchtig", 18 jaar, (Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zon dag 3, 4.30, 7 en 9.30 uur). Cinema-Americain, „Mannen zonder vleugels", (Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur). Alkm. Bioscoop-theater: „Zeeduivels", (8 uur, Zondag 2, 5 en 8 uur). Zondag 7 Juni. 2 uur gem. Sportpark Grote Langebaan draveryen en 800 m. dravery. Gem. Sportpark, 6.45 uur Alkm. Boys en Helder. Wapen van Heemskerk, dansen. Alcmaria's aanhang, groot in aan tal, warm-voelend voor de club, zal ook Zondagavond de wedstryd HollandAlcmaria kunnen by- wonen. De Spoorwegen hebben n.l. een extra dieseltrein ingelegd Alk maarUtrecht v.v. Vertrek uit Alkmaar 16.04; aankomst Utrecht 17.25; vertrek Utrecht 22.17; aan komst Alkmaar 23.33. In Utrecht zyn speciale tram- en busdiensten naar en van het sta dion ingelast, zodat de reis al bi zonder gemakkelijk wordt. By Alcmaria's 2e secretaris Cor de Grand zijn reis- en terrein kaarten verkrygbaar, zowel voor de supportersvereniging als voor niet-leden. Laten honderden Zondagavond Alcmaria aanmoedigen! Vandaag over een week zullen de motoren weer daveren op de sin- telbaan in Alkmaar. Het pro gramma is nu rustig en nauwkeu rig samengesteld, zodat verande ringen als de vorige keer zullen uitblyven. Speciaal benieuwd zijn we naar de wedstrijden met zijspan, die ongetwijfeld een spectaculair schouwspel zullen bieden. Op de wedstryden zelf komen we nog nader terug. Een week later vraagt het Sport park de aandacht voor de hip pische sport. Alsdan zal het jaar- lykse concours-hippique, dat tot de allerbeste in Nederland be hoort, gehouden worden. De in schrijvingen zijn nog niet bekend, maar men kan er van verzekerd zijn, dat de beste paarden van Nederland aanwezig zullen zijn en dat het springconcours een waar dig slot zal zyn van dit schone fesijn van gratie en Meur. Hefloo. COLORADOKEVER Nogmaals wordt de aandacht van belanghebbenden er op gevestigd, dat alle met aardappelen beteelde perce len in de gemeente Heiloo in de perio de van 2 t/m 12 Juni 1947 ten minste eenmaal bespoten moeten worden ter bestrijding van de coloradokever. Zij, die niet zelf kunnen bespuiten, kun nen zich hiervoor aanmelden by W. Castricum, Hoogeweg L 148, en A. Schouten, Bayershoffweg D 39. Met nadruk wordt er op gewezen, dat bij het niet opvolgen van de verplichting tot bespuiting hoge boeten zullen wor den opgelegd. EXAMENS LAGERE TUINBOUW SCHOOL. Na gehouden overgangssexamens aan de R.K. Lagere Tuinbouwschool te Beverwyk zyn o.a. bevorderd tot de 2e klasse, onze plaatsgenoten N. Bak ker, J. Sprenkeling en N. Stuifbergen, alsmede E. Valkering uit Limmen. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD! In de afgelopen week is meermalen geconstateerd dat zonder daarvoor extra kosten te betalen, de voor- m achtertuintjes werden besproeid met een tuinslang op de waterleiding. Zij zijn daarvoor door de betreffende ambtenaar onderhouden, met., nade lige gevolgen! Men is dus gewaar schuwd! BEROEP AANGENOMEN. De heer J. Boekee, cand. tot de H.D. te Opperdoes, heeft de toezegging van beroep naar de herv. gemeente van Oost- en West-Graftdijk aangenomen. Hij werd door de Alg. Synodale com missie vrygesteld van het verplichte jaar hulppredikerschap en heeft daar na ook het officieel op hem uitgebrach te beroep naar deze gemeente aange nomen. Wel zeer spoedig na het ver trek van ds. Loysen is dus weer voor zien in de vacature. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria D., d. v. J. A. Boots en D. M. Commandeur. Overleden: Jacoba Spaans, 73 j., echtgen. van R. Kwadijk (overleden te Alkmaar). Voor onze dames. Een gezellig pakje van zwart linnen waaraan door de gestreepte kunstzijden blouse een geestige noot wordt verleend. De spanning stijgt Tijdens de Vrijdagmiddagpartijen vonden weer een paar verrassingen plaats. De oud-kampioen Eichelsheim slaag de er niet in zich te herstellen en werd in 9 beurten door den goed spe lenden Lubach geslagen. Lubaeh maakte de hoogste serie tot op dit mo ment, n.l. 284. De uitslag was: Lubach 400 9 284 44.44 Eichelsheim 224 9 66 24.88 De tweede verrassing was de neder laag van Teegelaar tegen Kruithof. Door een fraaie partij met een gemid delde van 40 wist Kruithof na 10 beur ten de 400 caramboles bij elkaar te stoten. De eind-tand was: Kruithof 400 10 83 40.— Teegelaar 353 10 207 35.30 Schmidt omzeilde een lastige klip door den zeer vasthoudenden en soms fraai spelenden Poyck te verslaan. Schmidt begon direct goed met een serie van 119, maar zakte daarna sterk af. Poyck liep in en na de 10e beurt van laatstgenoemde stond Schmidt nog slechts 19 car. voor. De stand was toen 279 tegen 262. Geladen kwam Schmidt toen voor de elfde maal naar de tafel, nadat Poyck een vrij gemakkelijke bal gemist had. En met een uiterst beheerst gespeelde serie van 1X1 caramboles maakte de populaire Amsterdammer zijn partij utt. Poyck, die de nastoot had, vermocht zelfs niet één caram bole van rijn achterstand tn te lopen. De eindstand was: Schmidt 400 11 121 48.11 Poyck 202 U 76 *8.81 Op het tweede biljart speelde V. Bok hoven en Lochem een vrij matte partij tegen elkaar. Kleine series en weinig mooie ballen, totdat Lochem in zijn 12de beert ineens de partij met een serie van 188 uitmaakte. Er zijn mensen, die zich pas gelukkig voelen als zy bij een drama hun tranen de vrije loop kunnen laten, er zijn er die naar „moord"-films gaan om er eens heerlijk te kunnen griezelen, er zijn er ook, die zich gaarne in het milieu van een gesticht voor geestes zieken verplaatsen, omdat dit een ter rein is, waarop men voor allerlei psy chologische verrassingen komt te staan. Zij kunnen zich volkomen Indenken, wat normale mensen denken en doen, maar een geesteszieke is tot alles in staat en dat brengt de spanning, die de massa naar de theaters trekt en een film als „Obsessie" voor geheel ge vulde zalen doet draaien. Er is een man die zich voor een ander uitgeeft, die verdacht wordt dien ander vermoord te hebben en die ondanks zijn geheugenverlies als een misdadiger achtervolgd wordt tot hij in een krankzinnigengesticht een vrou welijke arts vindt, die hem liefheeft en met eindeloos geduld het raadsel van zijn verleden ontsluiert, zijn onschuld bewyst en hem volkomen genezen naar het altaar voert. Ziedaar een film die allen in spanning houdt, mede door de zeer gelukkige musicale illus tratie, al kon het vrij onlogische slot de ontdekking van de ware misdadiger ons niet geheel bevredigen. Dezelfde Ingrid Bergman, die de vorige week in dit theater een hoofd rol in „Casablanca" speelde, treedt thans in een even knappe creatie als de vrouwelijke psychiater op. Met Gre gory Peck en vele anderen heeft zij van „Obsessie" een film gemaakt, welke allen die in de psychiatrie be langstellen, in bijzondere mate zal boeien. Een geschiedenis met een moraal Degene, die zich aan de eigendommen van een ander vergrijpt of althans din gen tracht te doen, die niet in ons rormale maatschappelijk bestel pas sen, worden daarvoor, vroeg of laat, gestraft. Le Havre, de woelige Franse havenstad, waar individuen van aller lei nationaliteit in bonte mengeling zich ophouden, is de plaats van han deling. Pierre, de man waar de lief tallige zangere Marie-Ange van houdt, is wegens moord tot een twaalfjarige gevangenisstraf veroordeeld. Na twee jaar weet hij te ontsnappen en vlucht naar Le Havre, vanwaar hij door een vriend, die kapitein is, naar Amerika zal worden gesmokkeld. Voortdurend zit de politie hem by die vlucht vlak op de hielen. De argeloze, vriendelijke jongeman, die hij toevalligerwijze in de trein ontmoet, wordt tenslotte zyn noodlot, want Marie-Ange, die zich nooit heeft weten los te maken van haar liefde voor Pierre, weet na haar ontmoeting met dezen jongeman, dat haar liefde voor Pierre niet de juiste was. Onze grootste bewondering geldt niet het verhaal. Wèl groot is onze bewon dering voor de sublieme wyze waarop de Franse filmmeesters van dit verhaal een suggestief, angstig spannend ge heel hebben weten te maken. Het zijn niet alleen de spelers, het is niet alleen de regisseur of de man aan de camera, die met deze film iets moois hebben geleverd. Alle medewerkers in dit on verbrekelijk team van filmmensen komt de grootste bewondering toe. Vooraf, zoals gewoonlijk, wereld- en Holland-nieuws en een filmpje van Stan laurel en Olivier Hardy met lachwekkende zotterny. Naar onze smaak moesten zy zich altijd tot voor filmpjes bepalen. De filmcamera heeft een oog, dat alles ziet en een oor, dat alles hoort. En het projectie-apparaat in de bios coopzalen geeft dat alles ook precies zo weer terug. Daarom hangt het uit eindelijk toch van de mensen af, die de camera hanteren, of een film goed of slecht wordt. De Tsjechen zijn meesters aan de camera. Tsjechische films waren klein in getal, maar groot van filmische kwaliteiten en montage. Ook hier in deze verzetsfilm, alwéér een verzetsfilm spreekt het mees terschap van de Tsjechische cineasten. Een onderwerp sabotage en onder gronds verzet dat door het herhaal- delyk aansnijden allang niet nieuw meer is en eentonig dreigt te worden, leeft hier in felle realiteit op voor de toeschouwer en doordringt hem van de gevoelens, die het Tsjechische volk niet minder beroerden dan het onze, de liefde tot het eigen land, het land van de Moldau, van bergen en wijde vlakten, en de haat tegen den bezetter met zijn zware laarzen en be velende stem. Frantiscek Czap, de re gisseur, bewees, dat het ook met on bekende acteurs en actrices mogelyk is een waariyk goede film te maken. Zeeduivels heet de film, welke deze week in dit theater draait en het is te begrijpen, dat ze een volle zaal en een enthousiast publiek trekt. Ze geeft spanning en sensatie uit een roemrijk verleden en laat duidelijk zien, dat het in vroeger jaren op de wilde vaart allesbehalve zachtzinnig toeging. Een fUm voor de Befbefefeers. De uitslag luidde: Lochem 400 12 198 38.33 v. Bokhoven 150 12 49 12.50 D* avondpartijen Avonds speelde Van Bekhoven te gen Lubach. Laatstgenoemde maakte in 7 beurten de 400 oarambolee vol. Van B. kwam tot 108. Lubach 400 7 MO 97.14 v. Bokhoven 108 7 44 16.48 Een veel spannender (verloop had de partij tussen Teegelaar en Richels-, heim. De kampioen van het vorige jaar, die nog geen enkele party ge wonnen heeft, begon vrij goed. Na 3 beurten hek! hy 202 caramboles by elkaar gestoten. Teegelaar daaren tegen nog maar 1. Toen kwam sen kleine kentering. Na 9 beurten was de stand 48 tegen 301. En toen kwam Tee gelaar pas goed los. Met een 5-tal goed opgebouwde series maakte hy zijn par ty uit en oogstte daarmee een hartelijk applaus van het vol spanning meege leefd hebbende publiek. Eiehelsheim, die tot 384 gekomen was en de nastoot had, kon daarmee niet meer dan 1 ear. fabriceren en bleef' op 386 staan. Teegelaar 400 M 181 28 37 Eichelsheim 385 M 1CT 3T.B0 Was de eerste serie van gisteravond spannend, de tweede wae fraai. Lochem had m een vrij constante party tegen Poyck 8 beurten nodig om de 400 car. bij elkaar te krijgen. Op biljart 2 deed Schmidt het nog gauwer. Slechts X beurten had hy no dig om zijn party tegen Kruithof in een overwinning om te zetten. Da «ft- Loeham 400 8 2» 98— Poyck 40 S 38 5.— Schmidt 400 9 215 138.33 Krntthof 77 8 32 38.60 Zaterdagrntddng worden de partqeo LubachPoyek en Kruithof—Loehesa om half twee gespeeld. Om Half vtet volger dan SchmtdtIHeheishenn en. r. BokhovenTeegelaar. Br heerst volop sparvring. BHÉO rit de standen blijkt. Lubach 6 1900 XM 4AM Lochem 6 1200 2» 90.78 Schmidt Vm SS 06.— Teegelaar 1MB 307 87.» Poyck 8 702 MB 21.27 Kruithof S <98 88 25.75 Eie hétehelm 902 147 2161 v. Bokhoven 6» I» 18.78 Schmidt sleepte gisteravond 9 prkmn in de wacht od. met lts hoogste ge middelde 188.98, de hoogste aanvangs- serie 181 en de hoogste slotaerie 316, terw$ Lubach de prijB kreeg voor de hoogste serie van de avond: 381 j WONINGBOUWVERENIGING OPGERICHT. Donderdagavond werd alhier een zeer belangryke vergadering gehouden in café Kay. Burgemeester Driesen heet te allen hartelyk welkom en zette het doel van de te stichten vereniging uit een. In ons dorp heerst een grote wo ningnood. Er waren aanwezig 20 leden en 8 belangstellenden en er word een voorlopig bestuur benoemd. Voorzitter T. Wiedljk; secr.-pen. Jac. Oudejans. Als spreker trad op de heer P. A. In 't Hout, secretaris van de woningraad. Op zeer duidelijke wyze vertelde spr. over alles wat de woningbouw betreft en spoorde aan tot grote spoed; mo gelijk kan dan dit jaar nog worden be- gonen met het bouwen van enige hui zen. Het voorlopig bestuur is reeds zijn werkzaamheden begonnen en zeer spoedig komt er weer een ledenverga dering, waarin een definitief bestuui wonjgD «fcjwc- hi Juli 1945 hebben de genaraenftihe Bgmonden in verband met de „Noosd- helpt-Zuid-aetie", onder leiding van de plaatselijke HARK, grootscheepse geld en goëdereninxamelingen gehouden voor het Brabantse plaatsje Loooop- zand, dat terzake deze actie door de Egmonden als hulpgemeente geadop teerd was. In Augustus d.a.v. reden een tiental grote vrachtwagens, zwaar beladen naar het Zuiden, om op eigen kosten de opgehaalde goederen ter plaatse af te leveren. Hiervoor mochten wij ki 1945 reeds van Loonopzand een dank schrijven ontvangen, en wel aldus het schryven voor de „buitengewone zendingen aan meubilair, textielgoe- deren, kinderspeelgoed, schoenen, ser viesgoed, sierwerk en diversen". Deze dank betrof niet alleen aldus nog maals het schryven „de snelle, maar méér nog de grootse en afdoende hulp" welke Loonopzand vanuit de Egmon den mocht ontvangen. Voorts heeft Loonopzand zyn dank tot uitdrukking gebracht door het plaatsen van een advertentie. Nadien heeft Egmond-Binnen in het kader van de „Ruiten-troef-actie" nog een goed geslaagde geld- en glasinza meling gehouden, eveneens voor Loon opzand bestemd. Beide zendingen hebben de ingeze tenen van Loonopzand bewogen om persoonlijke blijken van dankbetuiging aan hun Egmondse weldoeners over te brengen. Een muziekkorps van 50 man, dat in Brabant mee tot de beste behoort, zal 21 Juni a.s. te Egmond- Binnen in de vooravond een concert komen geven, dat diezelfde avond te Egmond aan Zee zijn herhaling zal vinden. 22 Juni d.a.v. zal een slotcon- cert volgen te Egmond aan de Hoef. Van de zyde van Loonopzand een zeer sympathieke geste, die van Egmondse zijde ongetwijfeld alle waardering zal genieten. Voor elk der drie dorpen is een commissie van ontvangst in het leven geroepen om aan het geheel een meer officiéél cachet te geven. SECRETARIS EILANDSPOLDER Tot secretaris-penningmeester van "t Heemraadschap „De Eilandspolder" is benoemd de heer J. Dalenberg, burge meester van De Rijp en Graft. GESLAAGD. Voor het diploma melkcontroleA. Voor Rundveefokvereniging en Zui velfabriek slaagden de heren D. de Jongh en Jb. van Kluive. DRIE PRIJZEN VOOR „VOORWAARTS" De gemengde zangvereniging „Voor waarts" behaalde op het concours te Oudenhoorn drie prijzen, n.L een eerste prys in de tweede afdeling, een ere prijs wegens het hoogste aantal pun ten (339) en een directeursprijs. Directeur Gerritsen uit Alkmaar kan dus van succes spreken. BURGERLIJKE STAND Geboren: Gornelis, z. J. Sies- werda en A. W. van Kluyve; Martin D„ z. D. Nat en J. C. Hellingman. Ondertrouwd: Jan Slot mi Wil- helmina G. Nat; Hendrik Folkers en Jannetje M. Nat. Gehuwd: Nicolaas Molenaar en Trijntje Butter. De samenstelling van het Belgische voetbalelftal, dat op 11 Juni tegen de Zwaluwen op het Feijenoord-Stadion zal spelen is als volgt: Doel: H. Meert (R.S.C, Anderlecht); back: H. Matthijs (K. Tubantia F. C.) en M. Aernauds (R. Berchem); midden: M. van Varen- bergh (R.S.C. Anderlecht), L. Carre (R.F.C. Luik) en J. Verminnen (R.S.C. Anderlecht)voor: H. Lambert (R.C. Tirlemont), H. Govaert (R.F.C. Luik), F. Carlier <R. Standard C.L.), H. Ver voort (Uccle Sport), A. Leclercq (Lyra.) Reserve: Boogaerts (R- White Star A.C.), B. de Groof (R- Beerschot A.C.), F. Minnekes (Lyra) en P. Decamps (R.F.C. Luik). Met ingang van 4 Juni j.l. zijn de stikstofbonnen, voorzien van opdruk G. geldig verklaard. De bonnen óin bestemd voor een toewijzing van 10 kg zuivere stikstof per ha grasland en zullen door de bureaux van de provin ciale voedselcommissarissen worden uit gereikt. Ze behouden htm geldigheid tot 30 Juni 1947, terwijl bonnen, welke na deze datum binnenkomen, onder geen voorwaarde meer kunnen worden ge accepteerd. Gematigde links georiënteerden in Frankrijk hebben een nieuwe politieke party opgericht, genaamd „Rassemble- ment Travailliste Francais" met Parijs als hoofdkwartier. Het voornaamste doel van de nieu we partij is, dat de socialistische par tij, de republikeinse volkspartij en de party der radicalen de handen ineen slaan om een communistische of Gau - listische regiem tegen te gaan. Voorzi - ter van de nieuwe partij die de vor ming van de Verenigde Staten v Europa voorstaat, is Julian Dablin, 1 reeteur van een tijdschrift. we bovwn de dertig nee* zich nog de „Q( eeovowhg-levende, meoeen, die Hert art voedecldis irlba tleprog de eerste wereMoorlo veer beaohten. Het groot» Ook nu weer is voed» grootste probleem voor volk, maar ditmaal zij kers" gedwongen hun w ner schaal te verrichter bepalen tot de problem middellijk op het leve vraagstuk volgen: kledi vesting. Een kleine gro> Amerikaanse idealistei steden. Frankfort, Berlij stadt, aan het werk geg inrichting van centra, 1 worden gewassen en s repareerd, waar kleren naaid en hersteld en wa worden opgeknapt voor dende bevolking. De D diensten zullen de beho wijzen naar deze centra sers het werk zullen d( raad door de „Quakers schoenleer en wat er is. Om er zeker van niets aan de Duitse vi ding zelf wordt onttrok! de „Quakers" zelfs di die hun centra zullen he Zweden laten komen daken en goten komt birg, hout uit Zwitserla rakken worden ingericht se arbeiders. Eersl In Frankfort zal op eerste centrum worden Duitse autoriteiten het geestdriftig. Pastoor nées wekken hun paroc het werk te steunen, sch zelfs helpen mee aan hel heid brengen der terreii de barakken zullen verr Om het voorbeeld te geven, dat vereist wo stelregels van het „Qual schap, hebben de Amer den van het comité van kaanse bezettingsautorite gunning gekregen in Du gen te leven op dezelfc de Duitsers zelf. Zij dra die gedragen worden dooi delde Duitser zelf. Het „Quaker"-comité overdreven voorspellinge voor de toekomst. Het centrum te Frankfort Regeling b" Volgens een speciale van Aneta te Djogja, heeft een aldaar gehouden per verklaard: „Wij accepterer van een interimregering al heid om het totstandkomt federale regering te vei ken". „De Nederlandse voo daaromtrent niet definitief voorstellen zijn meer Wij wensen een soort i ring voor geheel Indon de overgangsperiode tot lijker te overbruggen zal langrijke vragen zullen Welke is de positie van en welke is de positie va neur-Generaal? Tot nu toe verneur-Generaal alle macht in handen. Wij we gering die werkelijk alle uitvoerende macht bt normale regering en de Gouverneur-Generaal die drukkelyk te worden verwachten niet dat hij zijn bij de normale uitvoei maar er zouden situaties staan, waarbij hij zou kul den". Sjahrir meende, dat heden voor de constructie gelijke regering velerlei hij o.m. wees op de mog< een executieve raad („exe cil"). Omtrent de republi voorstellen verklaarde deze vervat zijn in een evenals in de Nederlandse naamste punten van pol mische en militaire aard deelde vervolgens mede, blikeinse nota Vrijdag gere men en dat het werkcomit KNIPK (voorl. republikeins tegenwoordiging) hierover zou worden. Tevens zal blicatie overgaan. De teg zijn, aldus Sjahrir, gebas overeenkomst van Linggaaj nanciële en economische zullen, zo ging Sjahrir verd kelijker te regelen zijn, nationale regering is inge Naar aanleiding van van de grote politieke part Nederlandse nota, verklaai dat, volgens het algemee de Nederlandse nota in haai aanvaardbaar is, ofschoon derlijke punten wel accept Worden. Sjahrir ontkende geruchten, als zou de Verzoek tot arbitrage h< „Wij zullen alles doen o slechts door de twee be tijen te doen regelen". Dammen. OM HET WERELDKAMPIO De zesd.e partij om het Pioenschap dammen gister tussen Ghestem en Kei eindigde in remise na 67 I'

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2