Voor VIS Klepper Er komt een vriend vanavond. Holland Alcmaria's tweede slachtoffer De Boys hadden spelerspech Provin'e Vaktentoonstelling „Reorma" y. Lochem kampioen kleinbiljart Adverteren doet verkopen HollandAlcmaria i4 Technisch beter spel en afstraffen van fouten Helder sleept twee kostbare punten uit de modder Hoogste gemiddelde voor Schmidt Dr. J.W. Wagenaar geen spreekuur. EEN PRETTIG MILIEU „PAULJEMA", RINGERS' CACAO-EN CHOCOLADEFABRIEKEN N.V. nette Jongens en Meisjes N V. N.A C.O., Alkmaar, MEISJES van onbesproken gedrag BEZOEKT schitterende tentoonstelling op bet gebied van schoenwerk, reparatie, maat en orthopaedie. Pracht inzendingen. Vereniging Ziekenhuisverpleging - Alkmaar. De ALG. LEDENVERGADERING uitgesteld tot 18 JUNI, Wij kunnen plaatsen: Nette Bediende Aankomende Bediende. ALBERT HEIJN, Lan^estr. 60, Alkmaar. GULDEN VLIES Vrijdag 13 Juni, 8 uur, voor de laatste maal AM STER DAMS-ROTTER DAMS TONEEL Abonneert U op dit blad Lemkes Tuyn's Wasmiddel voor Schapen Firma P. Kommer&CoAlkmaar dj a Twee minuten na het begin 1—0 voor Alcmaria en reeds doemde een nteuwe grote overwinning op aan de horizon. Maar het liep eerst een beetje anders, want Holland begon plotseling een hoog tempo te spelen, trachtte met harde, felle trappen Alcmaria uit haar spel te brengen. En ziet, dat lukte zowaar! De Alcmaria-voorhoede begon stroef te lopen, de verdediging begon eerst te aarzelen, daarna onzeker te spelen, en als Brouwer en zjjn backs niet de hoognodige rust bewaard hadden zou het er leljjk uitgezien hebben voor de Alkmaarders. Ze kregen geen vat op het hoge, snelle spel der Holland-spelers en toen de gelijkmaker na veel ge- wurm gemaakt was, hield de Alcmaria-aanhang zijn hart vast. We tekenden toen voor een gelijk spel! Hebben de Alcmarianen in de rust een injectie gekregen? Hebben ze moed geput uit de mededeling, dat DEC en HBC eveneens gedraaid had den met gelijke stand? Of hadden ze enige wenken gekregen en zich zelf nieuwe moed ingepompt? Natuurlijk hadden ze wenken gekregen en dat heeft vermoedelijk de doorslag gegeven. Benauwde eerste helft Willy Schmidt voor de rust hoofd zakelijk op gelijke hoogte spelende met de andere voorhoedespelers, begon nu direct te zwerven achter zijn voorhoede aan en het gevolg was, dat de Buyzer afgemeten passen kreeg. De kleine aalvlugge Swaerts deed hetzelfde als rechtsbin nen en Godvliet kreeg gelegenheid, snelle rennen te ondernemen. En door die aanvallen van links en rechts, door hun scherpe voorzetten, werd de Hol land-verdediging uit elkaar gerukt en overspeeld. Wel niet in die mate als een week geleden DEC's achterhoede, maar toch zó, dat deze defensie fouten moest maken. En ziet, die fouten wer den afgestraft! Met als gevolg doelpun ten van behoorlijke kwaliteit. En naar mate de tijd. verstreek, werd de zege duidelijker. 't Was ook moeilijk voor de Holland- verdediging, want het gevaar kwam van links en rechts. Werd er één Alcma- riaan afgedekt, dan kregen de anderen de kans en waar Godvliet en de Buyzer keer op keer langs hun tegenstanders glipten en daarna mooie voorzetten gaven, moest de Holland-verdediging tenslotte wel capituleren. Terzelfder tijd was ook Alcmaria's middenlinie beter gaan spelen en wist Brouwer de rust in de achterhoede te handhaven. E! al trachtte Holland na een achterstand het spel te forceren, de Alcmaria-doelman dook steeds weer op en redde voor dat het gevaar te groot werd. Neen, laten we niet de spelers stuk voor stuk de revue laten passeren; het Alcm.-team was een gaaf geheel, in die hele tweede helft. Toen was er slechts één elftal dat voetbalde; Alcmaria. En al beschikte Holland over enige snelle en gevaarlijke spelers, de gasten gaven geen pardon. Dat Holland speelde overigens een van zijn beste wedstrijden. Althans vol gens de bestuursleden van Holland en D.O.S. Maar niettegenstaande dat speelde 't technisch zwek, zelfs geheel verkeerd. Het had moeten begrijpen, dat in dit stadion met zijn valwinden de bal laag gehouden had moeten wor den en dat gebeurde juist niet. Hoge vuurpijlen waren aan de orde van .ie dag en met kopwerk bezwoer Alcma ria's verdediging dan het gevaar.Alc- maria daarentegen hield na de rust de bal laag, combineerde ook beter en was daardoor de beste ploeg. Tal van aan vallen werden vanuit de achterhoede opgebouwd en dan ging het in hoog tempo op het Holland-doel af! „Na de rust speelde Alcmaria een klasse beter", zei de scheidsrechter ons na afloop. „Tegen dat spel waren wij niet op gewassen", verklaarde de aanvoerder van Holland. „Holland was beter dan ooit, maar elke andere ploeg zou de handen vol gehad hebben aan Alcmaria", meenden de D.O.S.-bestuursleden. Ons dunkt: duidelijke uitspraken, waarmee we het geheel eens zijn. Qua wedstrijd was deze ontmoeting beter dan die tegen DEC, omdat de tegenstand groter was, omdat niemand verslappen mocht. Want Holland bleef doorvechten, bleef zich taai verzetten tot de laatste 5 minuten. Tevergeefs echter, Alcmaria gaf geen pardon! Een goed begin Alcmaria begon zo goed. Er waren nog maar net twee minuten gespeeld, of v. Wieringen kreeg een lastige schietkans. Hij loste een zeer hard schot, dat de doelman van Holland niet kon stoppen. In plaats van het leer over de lat te stompen, liet hij het nu achter zich hoog in het doel vallen. Geleidelijk wist Holland echter het initiatief over te nemen. Het was net, of de voorsprong te gauw en te ge makkelijk gekomen was. En toch, on danks een licht Holland-overwicht kwam het gevaar meer aan de andere kant, waar De Buyzer echter naast schoot. Direct daarop moest Brouwer reso luut ingrijpen, doch deed dat dan ook op zo'n wijze, dat hij vertrouwen in boezemde. Zijn redding was echter slachts uitstel van executie, want toen Holland nog eens terug kwam, volgde een korte doelworsteling en hoewel Brouwer nog wegwerkte, wees de scheidsrechter naar het midden: inder daad, de bal was de doellijn gepas seerd. Dat gebeurde in de 17e minuut. Van toen af wachtte de hele Alc maria-aanhang feitelijk op de rust. De witte ploeg toch kon niet meer in het spel komen, dat men van haar gewend was. Eendeels had de wind de schuld, want deze drukte de bal herhaaldelijk neer, zodat de spelers er dikwijls royaal naast grepen. Anderzijds had men geen vat op het vrij harde spel van Holland, dat heel hoog speelde en dan snel op de bal af vloog. Gelukkig, dat de achterhoede zich goed bleef we ren en vooral rustig bleef en even ge lukkig, dat Brouwer met geen moge lijkheid uit zijn evenwicht te brengen was. Hij redde herhaaldelijk, nu eens vangend, dan weer stompend, maar hij bleef meester van het terrein. Alcma ria trachtte zich soms los te werken onder de druk vandaan en een enkele keer lukte dat ook wel, maar toch, er bleef een heel licht overwicht aan de kant der thuisclub. Na de thee was er een geheel ander Alcmaria in het veld. Schmidt en Swaerts bleven iets achter de voor hoede opereren en dat bracht direct succes. Er was geen sprake meer van een Holland-overwicht, er was slechts één elftal aan het spelen en men kon zich alleen afvragen, hoe lang de Hol land-verdediging zich staande zou kunnen houden. Het was Godvliet, die in deze eerste en beslissende periode de nodige verwarring stichtte in de Holland defensie. Hij haalde op een gegeven ogenblik de bal op van achteren, ren de langs de lijn, gaf een afgemeten voorzet, waaruit een hoekschop ont stond en toen de verdediging van Hol land zich nog geheel had ingesteld op een ren van Godvliet, snelde De Buy zer weg, zette hoog voor en de rechts buiten kopte het leer netjes naar Schmidt, die voor de rest zorgde. Na 9 minuten had Alcmaria dus de leiding heroverd. Van dat ogenblik af werd het doel van Holland sterk belegerd, al bleven de uitvallen van Holland gevaarlijk en al kwam het twee keer tot een hoek schop op Alcmaria's doel. Maar de witte verdediging ruimde netjes op, de middenlinie trok weer iets mee naar voren en toen Alcmaria bovendien het tempo nog hoger opvoerde, toen zakte Holland in elkaar. Godvliet zorgde in de 21ste minuut voor het derde doel punt uit een voorzet van De Buyzer, en had 10 minuten later een groot aan deel in het vierde doelpunt, waarbij hij de bal ver had opgebracht, juist op tijd aan v. Wieringen gaf, die zo hard inschoot, dat de doelman de bal niet in zijn macht kon krijgen en toen was De Buyzer er als de kippen bij, om er 14 van te maken. In het laatste kwartier deed Holland nog wel een paar wanhopige aanval len om de achterstand te verkleinen, maar deze pogingen waren toch te doorzichtig, misten de zelfovertuiging om gevaarlijk te zijn. Wel kreeg Alc maria nog een paar kansen, doch de stand bleef, zoals die ontstaan was in de eerste 30 minuten na de thee. Alcmaria had, zelfs van het Utrecht se publiek, na afloop een klaterend ap plaus in ontvangst te nemen en trok in de late avond opgewekt met een enthousiaste schare supporters weer huiswaarts. De kans, om de oude plaats te herove ren, is thans schoner dan ooit.... Tien minuten voor het einde van de wedstrijd Alkmaarse Boys—Helder zag het er voor Goudsblom en zijn mannen nog zo gunstig uit. De stand was toen 11 en hoewel Heldertoen wel steeds in de aanval was, zat er toch niet direct het gevaar van een doelpunt in. Toen schoot plotseling Rottier, de uiterst snelle midvoor van Helden, tussen Kramer en een der backs van de Boys en gaf Helder de zege. Het was 21 en een ieder voelde dat Helder met dit doelpunt de over winning had vastgelegd. Men kan er over twisten of deze overwinning verdiend is of niet, wij zijn er van overtuigd dat over het al gemeen Helder zich beter wist aan te passen aan de abnormale omstandighe den van de regen en wind en daardoor juist deze 2-1 zege haar toekwam. Wel was 't voor de Boys 'n handicap dat hun uitstekende midvoor Untied, die al en kele malen zijn kunnen had gedemon streerd, kort voor de rust het veld moest ruimen. Wij willen geenszins zeggen dat invaller van der Meulen het slecht deed, integendeel, hij pas seerden den H.-linksachter Teeke- lenburg meerdere malen en dan moet men nog steeds van goeden huize zijn. Maar dat zijn vertrek een verzwak king voor de voorhoede betekende stond ontegenzeggelijk vast. De juiste aanvalsleider ontbrak nu, ook al deed Goudsblom ook nog zo zijn best. Zijn spel is nu eenmaal als midvoor te week Zoals al reeds gezegd, de wedstrijd vond onder weersomstandigheden plaats, die een vergelijking met verle den week n verschil brachten van 2 jassen met inbegrip van een water dichte regenjas. Helder speelde voor de rust tegen de sterke wind in en het kon niet uit blijven of de Boys hadden een over wicht en in deze periode viel het op dat de achterhoede van Helder met wegwerken nog al eens onzeker deed. Doelman Boogaard van Helder liet echter zien dat er ook in de marine- stad goede doelverdedigers zijn en een enkele fout daargelaten wist hij op meesterlijke wijze zijn doel schoon te houden. De eerste gevaarlijke aanval was echter voor Helder. Burgers, de oude rot, die linksbuiten was opgesteld, liet enige spelers van de Boys zijn hielen zien en er volgde een hard schot. Mid- half Blok wist de bal te keren 'en hoe wel zijn hand er bij te pas kwam was het gevaar gekeerd. De ^aanvallen over links van de Boys hielden veel gevaar in, ook al doordat rechtsachter Himpers van Helder, die van Beekho ven verving, eerst even tijd nodig had om in te spelen. Toch was hii het die een fout van midhalf Hoebe wist te herstellen, door het leder juist voor de voeten van den toestormenden Untied weg te werken. De Boys nemen de leiding. Na 17 minuten spelen kreeg de Leij van de Boys een schietkans. De Leij die Brouwer op goede wijze verving. Hij lostte 'n hard schot en op waarlijk keurige wijze werkte Boogaard de Dal over de lat. Appel nam de corner en met de wind mee was de bal zo verrassend, dat Boogaard het nakijken had voordat hij er op kon reageren, 10. De Helder-achterhoede kreeg het in de volgende tien minuten zwaar te verantwoorden en wij noteerden achter elkaar 4 corners op het doel van Hel der. In deze periode had de kans voor de overwinning gelegen. Trouwens een club met serieuse kansen in de tweede klasse had dit moeten uitbuiten en dat de Boys daar geen kans voor za gen spreekt voor zich zelf. Het was zelfs zo erg dat Appel door een missen van Himpers voor Boogaard kv-am te staan. Een vliegend schot volgde,, maar de bal belandde juist aan de verkeerde kant van de paal en al wat Helder was haalde weer even ruim adem. De druk bleef nog even aanhouden en na 25 minuten spelen loste Untied een kanjer, die Boogaard reeds gepasseerd was, maar de Dal kwam tegen de lat en de stand bleef dus 10. Een schuiver van de Leij kon Boogaard niet helemaal vasthouden, maar de Helder-doelman herstelde zich heel goed en hoewel hij daarbij gewond raakte, was verder onheil voorkomen. De laatste 10 minuten vóór de rust zag Helder nog kans de balans weer te doen draaien en enige goede aanval len waren er het gevolg van. Rottier, die in de laatste minuten al naar de midvoorplaats was verhuisd, hij was voor de schijn als rechtsbuiten begon nen, huppelde er een keer door, maar linksachter Krul de beste van de Alkmaarse backs, wist hem 't leder te ontnemen. Het gevaarlijkste moment voor de veste van Kramer speelde zich in de laatste minuten af. Burgers, die met Bockweg weinig moeite had was dezen back weer eens voorbij en hoog kwam zijD voorzet voor het doel. Kramer re- De strijd om de kampioenstitel in de Parkdancing had een dramatisch verloop. Aanvankelijk schenen Lubach en v. Lochem regelrecht op de bovenste plaatsen af te gaan. Zaterdagmiddag de dag van de verrassingen kwam echter de kentering. Poych, die Vrijdagavond een zware nederlaag had geleden tegen v. Lochem, nam wraak en zette Lubach de voet dwars. Zaterdagavond moest v. Lochem echter het onderspit delven tegen Lu bach en zo kwamen er drie spelers met eenzelfde aantal punten aan de kop, n.l. Schmidt, Lubach en v. Lo chem. Zaterdagmiddag. Schmidt speelde Zaterdagmiddag een uiterst zware partij tegen Eichelsheim. De oud-kampioen zag nog geen kans er winst uit te halen, hoewel hij Schmidt heel dicht op de hielen zat. Fraai was ook de reeds genoemde partij PoychLubach. De uitslagen Kruithof 250 13 71 1923 Lochem 400 13 142 30,76 Poych 400 11 130 36,36 Lubach 325 11 95 29,54 Teegelaar 317 11 184 28,81 v. Bokhoven 400 11 125 36,36 Eichelsheim 374 10 114 37,40 Schmidt 400 10 200 40,— Zaterdagavond boekte Eichelsheim zijn eerste winstpunten tegen Kruit hof. Het was geen fraaie, doch wel een spannende strijd. Poych verpletterde Teegelaar en Schmidt zette zijn op mars voort door Bokhoven te slaan. Schmidt kwam daardoor aan de kop met 8 matchpunten, evenals v. Lochem en Lubach, doch met een gemiddelde van 52.De uitslagen waren: Lochem 100 7 42 14,28 Schmidt 400 7 121 57,14 Lubach 400 7 162 57,14 Bokhoven 171 7 74 24,42 Eichelsheim 400 13 145 30,76 Kruithof 271 13 58 20,84 Poych 400 8 93 50.— Teegelaar 92 8 59 11,50 Nieuwe verrassingen De sportieve Teegelaar, die nog niet zo geweldig veel gepresteerd had, zorgde Zondagmiddag voor de eerste verrassing. In zijn partij tegen zijn clubgenoot Lubach kreeg hij de kans om de 400 car. vol te maken en prompt deed hij het. Op het tweede biljart was het y, Lochem die de partij van zijn leven speelde. En Schmidt werd het slacht, offer. De spanning was er weer volop in en de laatste partijen van Zondag, avond moesten de beslissingen bren. gen. De eerste twee partijen leverden overwinningen op voor v. Bokhoven en Eichelsheim, die daarmee hun po. 143 2( 90 26,40 126 3( 152 31,27 91 50,45 157 66,66 117 44,44 98 37,11 147 30,25 110 33,33 162 50.- 101 28,12 Van Lochem kampioen De uitslagen der laatste partijen wa ren dusdanig, dat Van Lochem, zoals in de loop van de dag reeds verwacht mocht worden, het kampioenschap van Nederland veroverde. Hij klopte Tee gelaar na spannende strijd met 27 pun ten verschil. Lubach wist op fraaie wijze Schmidt te verslaan en legde daarmee beslag op de tweede plaats. De laatste uitslagen waren: Teegelaar 373 12 167 31.83 V. Lochem 400 12 101 33.33 Schmidt 353 7 144 39.22 Lubach 400 7 104 44.44 De eindstand is: V. Lochem 12 2500 31.25 Lubach 10 2652 44.20 284 Schmidt 8 2663 47.55 215 Poych 8 2265 30.20 12! Teegelaar 6 2336 34.35 201 v. Bokhoven 6 2091 28.24 143 Eichelsheim 4 2562 27.84 147 Kruithof 2 1710 24.78 152 sitie wat verbeterden. De waren: Bokhoven 400 15 Eichelsheim 396 15 Poych 400 11 Kruithof 344 11 Lubach 327 6 Teegelaar 400 6 v. Lochem 400 9 Schmidt 334 9 Poych 363 12 Eichelsheim 400 12 Bokhoven 400 8 Kruithof 227 8 ageerde verkeerd op de bal en sprong er onder door, maar de toesnellende Dorlijn kon er juist niet bij en zo bleef de stand met de rust 10 voor de Boys, een uitslag die de verhouding goed weer gaf. De korte rust van 5 minuten had waarschijnlijk op Helder beter ge werkt dan op de Boys, want terstond waren de witjakken er al van door. Toch was aanvankelijk het overwicht van Helder niet go sprekend en voor- ai de jonge van der Meulen, die abso luut in het Boys-elftal thuis hoort, snelde er nogal eens een keer tussen uit. Zijn voorzetten waren over het al gemeen heel goed, maar in het bin- nentrio van de geblokten mankeerde het nu aan een schutter, hoewel er hard genoeg gewerkt werd. Na 15 minuten wist Appel op heel handige wijze een doelpunt te scoren, maar zeer terecht had scheidsrechter Hessink voor buitenspel gefloten. Toch zou Appel nog eenmaal terugkomen en gevaarlijk. Zijn voorzet was piek fijn en de kopbal van Indri niet min der. maar Boogaard graaide de bal over de lat. De corner bracht niet het gewenste resultaat. Helder maakt gelijk. Een aanval van Helder, die ogen schijnlijk niet zoveel te betekenen had, dreef naar links af. Plotseling dook Rottier op en terwijl Kramer op de bal toeliep, gaf Rottier het leder naar rechts waar Dorlijn de bal in het ver laten doel liep. Helder rook de overwinning en voor al Burgers op links deed er nog een schepje op. Een schuiver van hem had Kramer echter heel goed. Eenmaal dachten wij dat de Boys toch nog da leiding zouden nemen. Een bal vaa links liet Boogaard glippen en de bal ging in de richting van het verlaten doel. Teekelenburg was er echter iets eerder bij dan van der Meulen en het gevaar was weer voorbij. Helder neemt de leiding. Het was alweer Rottier, die met zijn grote snelheid plotseling rechtsachter Bockweg verrastte en vóór dat deze weg kon werken de bal in de touwen schoot 12. De Boys gooide nu alles op de aan val, wat natuurlijk ook de enige met th ode was, maar aan de andere kant een gevaar in zich hield. Burgers kreeg nog eenmaal een goede kans, maar met schuivers weet Kramer wel raad. De laatste minuten waren wat rommelig, maar toen de goed leidende scheids rechter het einde floot, konden wij tocb beamen dat het een sportieve strijd was geweest, waarbij de pun ten waren gekomen bij het elftal, dat deze ook het meest verdiende. Ook na deze wedstrijd valt er vas het verdere verloop in deze spannend! competitie nog weinig te zeggen, s valt het niet weg te cijferen dat Hé der er momenteel heel goed voorstaat OOGARTS- Dinsdag 10 Juni Bij vonnis van de Arron- dissements-Rechtbank te Alkmaar d.d. 5 Juni 1947, is het faillissement van FREDRIK HENDRIK MAURICK, van beroep vertegenwoor diger en wonend te Alk maar, Stuartstraat 67, opgeheven bij gebrek aan baten- De Curator, Mr. G. van Hilten. Voor spoedige indienst treding een WINKELJUFFROUW gevraagd, bekend met de moderne talen, bij Boekhandel-Drogisterij BAKKER, Kennemerstraatweg A 270, Heiloo. Dame. 40 jaar. R.K., biedt zich aan als HUISHOUDSTER, liefst Alkmaar- Brieven onder No. 93 bureau van dit blad Terstond gevraagd een BEKWAAM TIMMERMAN. D. KOOIJ, Hensbroek TE KOOP: z. g. a. n. TUINHUISJE 2Vs2i/2 m. met asbestbe- dekking. Te bevr- C. BAKKER, Kerkplein 67, Secr Witte Kruis, Aker sloot. werkt bevorderlijk op de behandeling en heeft een gun stige invloed op het resultaat. Daarom gaan de dames telkens met genoegen naar. SALON Schoutenstraat 20, ALKMAAR vers gebakken en gerookt, naar Koningsweg 55 Tel. 3221 Wat die U biedt, vindt U bij een ander niet HEDEN Levende Paling Tarbot Heilbot Tong Rode Poon Kabeljauw Muilets enz- enz. Iedere dag warme gebakken vis. Haring uit de ton 10 c 12 stuks 1 gulden. Wie wil HUIS IN BERGEN ruilen voor HUIS IN ALKMAAR? Brieven onder No. 92 bur. van dit blad BOTTERDAM ALKMAAQ Noorderkade 20, Alkmaar, vraagt Aanmelden aan de fabriek of schriftelijk aan de afd. Personeelszaken. vraagt voor haar lijndiensten ter opleiding tot CONDUCTBICE. Min. leeftijd 18 jaar- Na proeftijd vaste aanstelling PERSOONLIJKE AANMELDING vanaf MAANDAG 9 JUNI aan kantoor Stationsweg 37 b. Te koop een in prima staat zijnde DUITSE PIANO, kruissnarig, merk Stein- weg, prijs f 1500- Bergen, Notweg 22. Aangeboden MODERNE WONING, huur f 35 per maand, in ruil voor GROTERE WONING, liefst omgeving Nassau- plein. huur f 60 f 70 p. mnd- (huren of kopen) Brieven onder No. 91 bur. van dit blad. ZOLDERRUIMTE te huur, geschikt voor atelier o.i.d. Bevr. J. Schipper, Bruin- visstr. 14, Alkmaar, DINSDAG en WOENSDAG a.s- in het WAPEN VAN HEEMSKERK, Breedstraat, van 10 tot 22 uur, deze Doe mee aan de oplossing van het letter raadsel om geldprijzen, waarvoor U op de tentoonstelling een formulier zal worden uitgereikt. van 11 JUNI wordt des avonds 8 uur, in de DANCING van „DE HARMONIE". HET BESTUUR. en Goed loon. Voor serieuse krachten goede vooruitzichten. Aanmelden: (art. 1. Albert v, Dalsum en A. Defresne) met Entréef 2.f 2.50, f 3.en f 3.50. Plaatsbespreking vanaf Dinsdag 10 Juni dagelijks van 111 u- - Telef, na 12 u. Het van ouds bekende IS WEER VERKRIJGBAAR BIJ

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 4