Stad en Omgeving. Wat de theaters brengen CORNELIS JONKER'S JUBILEUM Op 16 Juli a.s 25 jaar toonkunstenaar GEMEENTELIJK SPORTPARK Heiloo. Heer-Hu Ro^aaic* Castricwn Groot concert te zijner ere Nadat de organisatoren enige moei lijkheden met orkest en solisten be treffende de vast te stellen datum hadden te overwinnen, is thans de viering van het vijf en twintig jarig jubileum van den in onze streek zo bekenden toonkunstenaar Cornells Jonker vastgesteld op Woensdag 16 Juli a.s. Des middags van twee tot vier uur wordt er een receptie in het Gulden Vlies gehouden voor erecomité en ge nodigden. Zij, die behalve bovenge- noemden er prijs op stellen, dit samen zijn bij te wonen, kunnen schriftelijk uitnodigingen aanvragen bij den heer G. W. Kloos, Van Houtenkade 42, Alk maar. Persoonlijk vindt de heer Jonker het concert van de avond de hoofdzaak. Het programma voor dit concert is als volgt samengesteld: 1 Mirjams Siegessang, Schubert. 2 Vor der Klosterporte, Grieg. 3 Chor- phantasie. Beethoven. 4 Unvoliendete, Schubert. No. 1 wordt uitgevoerd door drie ge mengde koren uit de buitengemeenten. No. 2 door een dameskoor. No. 3 door de Ned. Herv. Oratoriumvereniging te Alkmaar. Het is een soort rondo, waar van kan worden gezegd, dat het een voorloper is van de Negende Sympho- nie met hetzelfde thema. De belang rijke pianopartijwordt gespeeld door Simon Halie. Het slotnummer wordt uitgevoerd door de Arnhemse Orkest Vereniging. Verder wordt solistische medewerking verleend door Berthe Lo- weij. sopraan en Joucq Cupurus, alt. Het concert wordt gegeven in de Grote Kerk en vangt aan des avonds om zeven uur. Na afloop van het concert zullen de gezamenlijke verenigingen, waarbij de heer Jonker leiding heeft, tellende ru'm viifhonderd zangers en zangeres sen. in de Muziektuin hun dirigent hul digen. GESPREK MET DEN HEER JONKER We kregen gelegenheid om den heer Jonker nog enige vragen te stellen. Daaruit bleek, dat de jubilaris zijn werk in Alkmaar omstreeks 1922 be gon met het uitvoeren van moderne kinderoperettes van Jac. Jansen, Eli Prins, Rein Valkhof en Joh. Kuiper (o.a. Het. Morenschip). Later werd dit werk overgenomen door den heer Ak kerman. De heer Jonker deed echter geen afstand van het muziekonderwijs aan en ten behoeve van de jeugd. Vo rig jaar aanvaardde hij de functie van muziekleraar aan de Rijkskweekschool te Alkmaar. Bij dit onderwijs gaat hij uit van het systeem, dat de leerlingen van de lagere scholen de notenbalken met transponeren met het do-re-mi- fa-sol" dienen te leren. Gaan zij dan b.v. later op een zangkoor, dan zijn zij met de muziek reeds aardig vertrouwd geraakt. De vraag of ons volk werkelijk mu zikaal is, werd door den heer Jonker bevestigend beantwoord. Er is bijna geen land. waar men zoveel zangkoren aantreft als het onze. In België b.v. Zondag a.s. 2.30 uur ALKM. BOYS-I.V.V. De zaak Pieter Maarleveld Naar wij vernemen is de zaak Pieter Maarleveld verwezen naar den Raadsheer- Commissaris voor een nader onderzoek. Het zal wel enige maanden duren voor deze zaak weer ter terechtzitting zal wor den behandeld. Burnerliike Stand Geboren: Riemada, d. v. Johannes B. Donker en D. van Rijswijk. Di- vera M„ d. v. Johannes H. Witte en J. Bleeker. Bernardus W., z. v. Ber- nardus W. Boots en L. H. M. Diehl. Hendrik, z. v. Dirk de Groot en J. Grobbe. Stephanus P. A. M„ z. v. Stephanus H. J. Swart en M. A. P. Admiraal. Albert, z. v. Albert Go- vers en H. C. van den Berg. Eva B. M.„ d. v. Andries Boots on P, Stam Helena, d. v. Johannes Brinkman en P. J. van Putte. Sibella A, M„ d. v. Nicolaas Kuiken en R. A. A, Woudstra. Gehuwd: Cornelis Zwijnenburg en Clasina Meuleveld. Johannes W, Bleeker en Ida M. Noort. Overleden: Geertje Kuijper, oud 76 jaar, wed. v. A. de Just. Geboren: Wilhelmina M. M„ d. v. Hendrikus W. Lijding en M. Jahn. Ondertrouwd: Lubertus Nol en Dina A. Overeljnder. Johannes P. Smeets en Maria G. Hemels. Corne lis Barsingerhorn en Maria C. Taeke- ma. Johan Molenaar en Agatha A. Balder. Reindert Nauta en G. Maze- reeuw. Johannes C. Smit en Emma de Boer. Jacob H, Aafjes en Henny Klimp. Dirk Steensma en Baren- dina Duijfetter. Hendrik Wljgers en Henrietta L. T. Frie. Paul van de Werfhorst en Hendrica A. Stelling. Predikbeurten. ALKMAAR: Oud-Katholieke kerk. geen dienst. EOMOND AAN ZEE: OUd-Kathollekfi kerk, 8 en 10 uur en av. 7 uur dienst. HÉILOO: Herv kerk, 10 UUr ds J v d Winden Evangelisatie, 10,15 uur ds sroetjans (van Amsterdam). LIMMEN: Ned Herv kerk, ds Den Oud- "!en (van Alkmaar). vindt men ze zo goed als helemaal niet. Onze orkesten zijn prima. Ook wat in ons land gecomponeerd wordt, mag er zijn. Dat bleek onlangs weer op het internationaal muziekcongres te Ko penhagen, waar een aantal Nederland se werken met succes werden uitge voerd. Wij hebben levende componisten. Ook zU moeten gehoord worden. In dien van de zijde van Rijk of ge meente eens subsidies werden gege ven, zou dat zeker in deze richting meer mogelijkheden openen. Nu is het risico bij het plaatsen van nieu we Nederlandse werken op de pro gramma's (minder publiek) voor de uitvoerende vereniging wel eens te zwaar. De heer Jonker hoopt van zijn kant in elk geval zijn best te doen om de aandacht ook op Nederlandse compo nisten te brengen. Uit een en ander begrijpen wij, dat de heer Jonker nog lang niet van plan is te gaan rusten, maar nog talloze ge zonde en mooie plannen heeft. Ter gelegenheid van zijn a.s. vijf en twintig jarig jubileum hopen wij, dat hij nog veel zal mogen doen om het muziekgevoel van de bewoners van onze streek nog verder op dat peil te brengen, zoals hij dat voor ogen heeft. Mocht het niet gelukken, dan, daar zijn wij zeker van, zal het niet aan den heer Jonker te wijten zijn. Een koninklijke onder scheiding Hedenmorgen half elf is ten stad- huize door den waarnemend burge meester, den heer G. van Slingerland, met enige van waardering getuigende woorden, aan den heer J. van Heer den medegedeeld, dat het H.M. de Koningin behaagd had hem de ere medaille der Orde van Oranje Nassau in goud toe te kennen. Zoals bekend is de heer Van Heer den thans bedrijfsleider van het Ar chitecten en Bouwbedrijf F. H. Rin gers en Zoon 50 jaar in het bedrijf werkzaam geweest. Bij de 100-jarige herdenking op Woensdag 21 Mei in 't Gulden Vlies was hij een der drie jubilarissen^ die toen openlijk gehuldigd zijn geworden. AGENDA ZATERDAG: Gulden Vlies, 8 uur: Buurtvereniging Bloemwijk. Sportpark, 2,30 uur: Motorraces. Wapen v. Heemskerk: 's Avonds dansen ZONDAG: Wapen v. Heemskerk: 's Avonds dansen BIOSCOPEN: Harmonie-Theater: Zoals de ouden zongen. (Tot 14 jaar onder geleide) Zaterdag: 7 en 9,30 uur; Zondag: 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. Victoria-Theater: En toen kwam Jones. (14 jaar. Zaterdagavond 8 uur; Zondag: 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. Cinema Amerlcain: Gekke toeristen (Tot 14 jaar onder geleide. Za terdag: 7 en 9,30 uur; Zondag: 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. Alkm. Bioscoop Theater, Hij is voor den bakker. (Alle leeftijden). Zaterdag: 8 uur en Zondag: 2, 5 en 8 uur. Gemeente Museum (ingang Breedstr) tot en met 15 Juni: elke dag schil derijententoonstelling Graadt van Roggen. Dag. 10—12 en 2—5 uur. Zondag 2—5 uur. ZONDAGS- EN NACHTDIENST APOTHEKEN. Zondag 15 Juni is de apotheek van mevr. Wanna op de Mient voor het publiek opengesteld. In deze apotheek wordt gedurende de volgende week de nachtdienst waargenomen. De laatste voor rekening van de K.P.M. gebouwde kustvaarder is van de werf der fa. Koster te Gideon, Groningen, van stapel gelopen. Deze schepen zullen in Indonesië in dienst worden gesteld. Ernstig verkeersongeval. Gisterenmiddag omstreeks half 3 reed een 6-wielig motorrijtuig, een truck' met oplegger, over de Kenn. Straatweg in de richting Alkmdar. Ge komen bij het tankstation van de Shell aan de Vier Staten wilde de chauffeur r.aar links van de weg rijden teneinde bij dit station te tanken. Toen hij de weg kruiste naderde uit d^ tegenover gestelde richting een motorrijder de 47-jarige bollenhandelaar J, Trompet ter uit Noordscharwoude, die zijn weg plotseling door de grote vrachtauto zag versperd. De motorrijder botste tegen de auto aan en werd op de weg ge slingerd. Hij werd zwaar gewond aan het hoofd en is door de G. G. D. naar het Centraal ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. De Commissaris van Politie te Alk maar verzoekt eventuële getuigen van dit ongeluk speciaal den wielrijder in blauwe overall, zich zo spoedig moge lijk aan zijn bureau afd. Verkeer te willen vervoegen. De „Maetsuycker" is Vrijdag in de Amsterdamse haven aangekomen met een aantal repatriërende Nederlandse soldaten uit Indonesië. Talrijke familie leden, vrienden en kennissen hadden zich langs de kade opgesteld, om de terugkerenden een hartelijk welkom toe te roepen. Brand op de Oudegracht Zoals wij gisteren meldden, werd gisterenmorgen omstreeks half 12 de brandweer gealarmeerd voor een uit slaande brand bij de firma S. op de Oude Gracht. Vier minuten na het alarm rukte de brandweer al uit. In de constructiewerkplaats van de firma S. was bij het verrichten van werkzaamheden een bus inhoudende zeer brandbare vloeistof omgevallen. Waarschijnlijk is door een lid van het personeel, na het opsteken van een si garet, de lucifer achteloos weggewor pen. Het mengsel op de vloer vatte vlam en het vuur deelde zich mede aan een met benzine gevulde „jerry- kan" alsmede aan andere voorwerpen. De brand liet zich ernstig aanzien, doch de schade is gering. Toen de brand weer arriveerde was het vuur reeds door het optreden van een brandweer man met een schuim-blusapparaat ge doofd. Een lid van het personeel be kwam brandwonden aan het gelaat en derd ter behandeling naar het Centraal ziekenhuis overgebracht. DE ZAAK TEGEN WIJLEN C. KOEMAN. Zijn verraad was niet opzettelijk. De eerste kamer van het Tribunaal te Alkmaar behandelde Donderdag de zaak van wijleil Cornelis Koeman, des tijds boerenleider en burgemeester van Blokker, die tijdens zijn internering na de bevrijding zelfmoord heeft ge pleegd. Koeman was in 1923 tot de NSB toe getreden en hij bekleedde diverse functies in nationaal-socialistische or ganisaties. Als getuige-vertegenwoordi- ger trad op de heer J. Koeman uit Berkhout. Uit zijn verklaringen en uit die van anderen o.a. van den pas toor van Blokker -f kwam vast te staan, dat wijlen C. Koeman een groot sociaal gevoel bezat. In een ogenblik van onbedachtzaamheid evenwel had hij aan de SD de namen genoemd van enkele bekende ondergrondse werkers, met het gevolg, dat dokter Wijtema te Westwoud door de SD werd gefusilleerd Koeman heeft van zijn daad zeer veel berouw gehad en het gevolg is geweest, dat hij zich van het leven beroofd heeft. Mr. Berkhouwer, die de verdediging voerde, wees er op, dat de burgerij in Blokker Koeman als burgemeester graag mocht. Het is nooit zijn bedoe ling geweest de illegale werkers aan vervolging bloot te stellen.' Pleiter vroeg derhalve clementie. Uitspraak op 26 Juni a.s. Alkmaar mist Bertus v. Hamersveld Jarenlang was Bertus van Hamersveld een trouwe klant op de Alkmaarse grasbaan. Talloze malen vocht hij met zijn eeuwige rivalen wijlen v. d. Pluym, Houtop. Jan Rijk en hoe ze al lemaal heten een harde strijd om de ereplaatsen in de motorraces en heel dikwijls mocht hij het ererondje rij den, als winnaar, als nummer één. Van Hamersveld was een geboren renner, iemand, die geheel thuis was op de grasbaan, maar ook iemand, die op het circuit in Drente triomfen vier de en daar een der allerbeste Europese ujders was. Verder heeft hij verschil lende keren het Nederlandse team aangevoerd in de Zesdaagse in Enge land, heeft hij tal van betrouwbaar- heidsritten en sterrenritten gewonnen, speciale nachtritten gereden, kortom, van Hamersveld was een van Neder lands grootste renners en getuigde van grote sportiviteit. Nimmer was van Hamersveld in de contra-mine, nimmer hoorde men hem razen en tieren, nim mer reed hij unfair. Hij was gezien en populair en zijn collega's en het publiek Bertus van Hamersveld zal men niet meer als renner op onze banen terug zien. Verleden Zaterdag, tijdens de training op het circuit in Zandvoort, vloog hij uit een bocht en met een ver brijzeld been werd hij naar het zieken huis gebracht, waar Donderdag jl. zijn been geamputeerd werd. En al zullen we hopen Bertus terug te zien op onze banen, op onze circuits, zijn renncrsrol is uitgespeeld. En dat zal geheel Nederland spijten. Vanmiddag draaien de motoren op de Alkmaarse sihtelbaan. We zullen even met weemoed terug denken aan een der meest geziene en gevreesde ren ners, die wij een spoedig herstel toe- Wensen: Bertus van Hamersveld. Dr. Louis gaat ons verlaten Naar wij vernemen zal Dr. N. Louis, de populaire huisarts, met ingang van 1 September onze gemeente verlaten en naar Schiedam vertrekken, waar hij als arts intern in een geneeskun dige inrichting werkzaam zal zijn. HARMONIE THEATER Zoals de ouden zongen Mickey Rooney en Judy Cr'arland heb ben gisteravond in de Harmonie het pleit weer gewonnen en het talrijke publiek een avond van bijzondere amusements kunst gebracht. Er gaat een grote opge wektheid van deze jeugd uit, die toont, dat zij niet voor de ouderen behoeft on der te doen en die er na vele pogingen in slaagt ten slotte de moderne revue in fraaie dansscènes met als achtergrond het ,,Witte Huis" te doen triomferen. Alles gaat met vaart en tempo, zoals men dat van Mickey Rooney gewend is. Judy Gar land toont zich opnieuw een uitnemende partner, die zingt en danst met sucGes. Ook de kleine blonde filmster en Mickey.'s zuster (die goed zong') vervulde op uit stekende en amusante wijze hun rollén- Een film waarvan ieder veel genoegen zal beleven. Het voorprogramma verdiend de bijzon dere aandacht. Niet alleen door dé in teressante journaals, maar Vooral ook door de prachtige opnamen van het Don- kozakkenkoor onder leiding van Serge Jaroff len een zeer geslaagde muzikale tekenfilm. VICTORIA THEATER En toen kwam Jones inderdaad: toen kwam Jones. Wie Jonès Ir. wanneer hij kwam en wat hij eigen lijk kwam doen weet niemand die de film niet gezien heeft en velen, die ziöh dat afvragen zullen naar dit theater gaan om er eèn antwoord op té krijgen. Mis schien zullen ze het daarna weten, mis schien ook niet, want het is een ihgewik- keide geschiedenis van een cowboy, die goed cowboy is en die eigenlijk zelf niet Weet waarom hij gekomén is, Er worden in deze namaak Wild-Wëst-film rake klappen uitgedeeld, er wordt niet zuinig met munitie omgesprongen en er komen een Hij en een 2ij in voor, zodat er ook nog eën beetje romantiek is. Er is een aardige Voorfilm Waarin een 'ijke minnaar een oplichter blijkt en er wordt interessant nieuws uit binnen- en buitenland óp het doek gebracht, waai- van vooral de opnamen uit Indië in deze tijd bijzonder de aandacht trekken. CINEMA AMERICAIN Gekke toeristen „Gekke Toeristen", of, zoals de Ameri kaanse titel luidt „Pardon my sarong" bewijst, hoe het mogelijk is, met één film ae klok jaren en jaren terug te zetten Deze rolprent doet een stap terug, naar dë periode van do gooi- en smijtfiims Afgezien van het feit, dat deze film met nieuwere krachten is vervaardigd doet het werk denken aan de „hoogtepunten" uit de Hal Roach-prodüctie, toen ér met Stokken werd geranseld en met taarten gegooid en met water gespoten. Het ver haal is te onbenullig, om na te Vertellen en zit vol onwaarschijnlijkheden. Bud Abbot en Lou Costello zijn toeristen en waarlijk, gekkere reizigers zagen wij nooit "Virginia Bruce speelt het vrouwelijke tolletje. Het publiek schaterde, doch stelt dan ook geen eisen. Voor wie zich daaraan houdt, en alleen naar de bioscoop gaat öm ééns te lachen, is deze film een gang naar het theater waard, De enkele wer kelijk humoristische dialogen, die de film telt, gaan voor de meesten verloren. Wij achten het tekenend voor de smaak van hét Amerikaanse publiek, dat lieden van het slag van Abbot en Costello een dergelijke populariteit kunnen bereiken in het land van üncle Sam, enifi ons land. Hij A.B.T. i is voor den bakker GEORGE FORMBV IN HET ABT in het Alkmaarse Bioscoop Theater viert deze week pok de vrolijkheid hoogtij On bedaarlijk is er gelachen om den gelief den Engelse komiek Gêorgè Eormby, die weer Op Onnavolgbare wijze dë meest owaze situaties het hoofd biedc Het is niet mogelijk de dolle avonturen te ver téllen, omdat in de film inderdaad aliës ,,voor de bakker" is Maar velen zullen er deze wdek genieten van een paar urén van echt kostelijk amusement, waarbij men zich al lachende gewonnen geeft. Gelukkig mis! Vanmorgen omstreeks half twaalf ont snapte een voorbijganger in de Lange- straat ternauwernood aan ernstige ge volgen, toen een brok lood van het dak van het stadhuis losschoot en op nog geen halve meter achter hem op straat plofte. Voorzieningen lijken ons gewenst, om in de toekomst herhalingen te voorko- mep. "Wie weet, welke verrassingen het oude gebouw nog in petto heeft! DE GEVAARLIJKE HOEK BIJ „TRUITJE". Gisteravond omstreeks half 10 had een aanrijding plaats op de bekende gevaarlijke hoek bij de Kenn. Straat wegKenn. Singel. Een vierwielige tankauto wilde vanaf de Straatweg linksaf het Varnebroek inrijden en gaf daartoe van te voren richting aan. Op het moment dat hij in de bocht naar links reed werd hij aangereden door 'n auto komende uit de richting Heiloo- èrbrug. Beide wagens werden bescha digd. Proces-verbaal is opgemaakt. ER KOMT EEN VRIEND VANAVOND. Indrukwekkend spel. Het Franse stuk: „Er komt een vriend vanavond", heeft gisteravond in het Gulden Vlies voor een uitstekend be zette zaal weer een groot en verdiend succes behaald. Onder grote stilte en in stijgende spanninf heeft men het stuk uit de Franse verzetsbeweging ge volgd en genoten van het sterke spel, dat na elk bedrijf, en soms zelfs bij open doek, een daverend applaus ver- wierf. In de rolverdeling waren enkele veranderingen gekomen in vergelijking met de vorige opvoeringen Uitstekend was ook nu weer Adolf Rijkens als dokter Tiller, de Duitse spion, die vooral in het laatste bedrijf ir de belangrijke scène met Hélène zijn spel tot grote hoogte opvoerde. Mies Hagens had de rol van Myra Ward (Hélène) overgenomen en deed het bijzonder goed. Edwin Thomas had de moeilijke taak om Han Bentz v. d. Berg te vervangen in de rol van Jacques. Maar hij deed het verdienste lijk. Vulcannus was weer een meer dan verdiend succes voor Johan Fiolet. De vele andere medewerkenden heb ben er op bijzondere wijze toe meege werkt om het geheel tot een indruk wekkende toneelopvoering te maken. G. BURGERLIJKE STAND van 4 t/m 11 Juni 1947. Geboren: Cornelis W. M., z. v. S. Kops en M. Zonneveld. Mar' garetha J., d. v. J. Schouten en C. M. Sanier. Catharina P. H„ d. v. W. C. van Schooten en M. de Jong. Overleden: Sikke Altena, 81 jaar. weduwn. v. C. Verkooijen. Willem J. Hoedjes, 43 jaar, geh. met C. J. H. SieuWers. Ondertrouwd: J. Bakker en J. Nieuwenhuis. G e t r ouwd: C. A. Bos en E. Klaas se*-— W. Wielenga en T. de Vries. Bergen, Prijsovertreding Door de Prijsbehêersing en de C.C.D. is te Bergen een onderzoek ingesteld waarbij ook middenstanders, hoteliers en pensionhouders een proces-verbaal hebben gekregen, omdat zij tegen te hoge prijzen of zonder een bon te vra gen levensmiddelen verkocht hadden. Een slager te Nieuwe Niedorp, die 4500 rantsoenbonnen voor vlees had Verkocht is gearresteerd. EXPOSITIE BERGENSE SCHOOL TE EINDHOVEN. Van 12 Juni tot 1 Juli wordt in het van Van Abtsmuseum te Eindhoven een exuisltlc gehouden van werken van schilders uit de Bergense School. Deze tentoonstelling is mogelijk ge maakt door de medewerking die o.a. het stedelijk museum van Amsterdam ver leende. BENOEMING ONDERWIJZERES O.L. SCHOOL ZUID. In de spoedbijeenkomst van de ge meenteraad van Heer-Hugowaard Dinsdag j,i. is benoemd tot onderwij zeres aan de O.L. School Zuid mej. J. KL Bos te Alkmaar, ingaande 1 Juli a.s. De tijdelijke leerkracht, mevr. Schulte van Ekeris blijft tot die da tum in functie. UPCITMTdl IWjw£U?tL®R, (Bwten voraotwooydv kjSatwid der redacëie). DE ZAAK MAAREEVWU). Geachte redacteur. Naar aanleiding van Uw veaslag-oswr de zitting van het Bijzonder Ge»eh%. hof te Arnhem d.d. ll-6-'47 alwaar P. Maarleveld terecht stond, gevoelen on dergetekenden zich verplicht, otndMt^j daartoe ter terechtzitting, nadat Kfean- leveld dit had beweerd, niet de gele genheid hebben gehad, uitdrukkelijk te verklaren dat zij niet te voren een bespreking met Maarleveld over de aanhouding van de besproken personen hebben gehad en dat zij evenmin ttm de andere politie-beambten, er te voven mede bekend waren, dat bedoelde per sonen zouden worden aangehouden. Veen is inderdaad door bemiddeling van 2e ondergetekende bewaard voor aanhouding en de verdere gevolgen, doch deze stappen zijn door hem bij Maarleveld op de morgen van de aan houding ondernomen toen dese aan hem opdracht gaf om Veen te arreste ren Ondergetekenden zijn te Alkmaar genoegzaam bekend en zijn zo vrij te veronderstellen dat aan hun vertria- ring meer waarde wordt gehecht dan aan die van Maarleveld, die vermoede lijk de mening is toegedaan, zijn straf te kunnen verlichten. Met dank voor de opname, J. VEDDER, J. v. d. BURG. (Zoals men in ons verslag heeft kun nen lezen, hebben inzenders tijdens hun verhoor door het Bijzonder Ge rechtshof verklaard, dat zij niet te vo ren met Maarleveld de lijst der te ar resteren personen hadden opgemaakt. Maarleveld heeft daarna tijdens zijn verhoor medegedeeld, dat dit wel het geval was. Daar de twee bovenstaande getuigen daarna niet meer verhoord zijn geworden, kregen zij geen gele genheid dit nogmaals tegen te spreken. Vandaar, dat zij er prijs pp stelden dat in onze courant te publiceren. Red. Alkm. Get:) CASTRICUM GAAT BOUWEN. In de Woensdag a.s. te houden raads vergadering komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot het verlenen van een crediet voor de bouw van 91 huizen met bovenwoningen ten behoe ve van de bouwvereniging „Goed Wo nen" op het terrein nabij de Vmkebaan en Eerste Groenelaan en ten behoeve van de woningbouwvereniging „9t. Joseph" voor de bouw van 41 wo ningen op het terrein aan de Oadewtg. Marktberichten ALKMAARSE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 13 Juni 1947. Andijvie f 12f 45; Spinazie f 51f 68; Postelein f 41f 52; Tuinbonen f 58—f 60; Aard appelen f 30f 52; Rabarber f 6f 13; Peulen f 122f 148; Doppers f 78— f 82, alles per 100 kg; Uien f 0.08 f 0.17 per bos; Aardbeien f 3f 4.80 per slof; Sperciebonen f 2.18f 2.21; Snij bonen (stok) 1.87; Bloemkool IA f 70—f 84; Bloemkool I f 55—f 65; Bloemkool II f 35f 40; Komkommers f 36; Asperges f 1.87f 2.21 per bos; Worteltjes f 0.21f 0,38 per bos; Radijs f 0.07—f 0.11; Selderie f 0.03—f 0.08; Selie f 0.13; Sla f 0.04f 0.13 per krop. No order mark; bond. 14 Juni, Aange voerd 2100 kg vroege aardappelen 40M en kieln S—30. LangedUker Owienteneentrale. 32:700 kg aardappelen, Eerstelingen 4261 en kleine 2638. BOVENKABSPEL, 13 Juni 1947. 13i588 kg Schotsche aardappelen f 0.34f 0.57; 1.352 kg Kriel f 0.10—f 0.29; 3.869 kg kleine f 0.24—f 0.32; 450 bos Wortelen f 0.18—f 0.21; 20 kg Aardbeien f 1.58— f 1.70; 125 kg Oude aardappelen f 9. ZWAAG, 13 Juni 1947. Veilingsver eniging „Bangert en Omstreken". Aard appelen f 25—f 56; Kriel f 23—f 34; Sjalotten f 13f 21; Spinazie f 26f 41; Postelein f 33f 57; Slabonen, stam f 1.60f 2.40, stok f 1.90; Doperwten If 1.10; Peulen f 1.50—f 1.60; Tomaten le soort f 1.60f 2.20. 2e soort f 0.70 1.30; Bospeen (p. 100 bos) f 11f 47; Radijs f 2f 20; Rabarber f 4—f 13; Andijvie f 9f 14; Bloemkool le soort f 11f 92, 2e soort f 16f 42, 3e soort 1 4—f 27; Selderij f 5.70—f 8.50; Per ziken le soort f 72—f 84, 2e s. f 48f 60; 3e soort f 33f 40, 4e s. f 2f 29; Aard beien f 2—f 2.80 en f 30—f 32; GoUdrei- hetten f 94; Bindsla f 5—f 24; Kropsla f 7—f 13.20; Stoofsla f 9; Sftijsla f 2.90- f 6.10. BLOKKER, 13 Juni 1947. Veilings vereniging „Op Hoog van Zegen". Gr. aardappelen f 42—f 46; Kriel f 27f 23; Sjalotten f 19—f 21; Slabonen f 2— t 2,10; Snijbonen f 1.10—f 1.60; Dop erwten f 35—f 38; Peulen f 1.01—f 1.20; Rabarber f 8—f 11; Sla f 10.10—f 12; Bloemkool f 40f 65; Bindsla f 30— f 38; Meiknollen f 13—f 18; Aardbeien f 1.50—f 2. HEM, 13 Juni 1947. Vroege aardap pelen f 45—f 57; Drielingen f 33—f 38; Kriel f 17—f 27. Aanvoer 6000 kg. Bloemkool f 13f 77; Stamsnijboncn f 1.20; Peulen f 1.19; Rabarber f 9.40; Bospeen f 20—f "47; Sla f 0.03—f 0.U</.1 Aardbeien f 1.10—f 2.10. WOGNUM, 13 Juni 1947. Oude Aard appelen f 9; Vroege aardappelen, grote f 45—f 50: Kleine f 20—f 35; Aardbeien I f 1.50—f 2.20; Aardbeien II f 0.80— f 1.40; Sjalotten f 9; Bospeen f 20— f 42; Sla f 1—f 12; Bindsla f 8—f 14; Bloemkool f 7—f 65; Slabonen f 2.10; Doperwten f 51; Peulen f 0.76f 1.11; Bosuien f 9f 11. Medemblik, 12 Juni. 8800 kg Gr. aardappelen 40 49; 3400 kg Kr. aardappelen j-422.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2