Nieuwe arbeidswetten in V.S. Canadamy land, my country!'' Architect A. Ingwersen Milliardenschenking van Amerika? mm. Castricvmi lerichteïi Duizend Hollanders over de Oceaan Spanning in arbeidsverhoudingen neemt ioe Kampeerders voorl Zeven mooie terreinen Noodkreet aan Geef onze woningen haar schoonheid ierug De doodsheid der massa productie Mijn haar zit „Wonderwel" Dank zij „MAISON MARCEL" Laat 148. Tel. 3575 Distributiekring LANGEDIJK ALKMAARSCHE COURANT twoor-Gk*jtoèw*d dae44e). A AW.fV'MJ). ran Uw ve£alag.<)6i»r Bijzonder G-erec+vte- ll-6-'47 aiwa»r P. stond, gevoelen on verplicht, ORWfatagj zitting, nadat Maat- veerd, niet de geie- iad, uitdrukkeWjk: te liet te voren een aarleveld over «te besproken personen dat zij evenmin s4c eambten, er te voren n, dat bedoelde per- ien aangeboaden. id door bemiddeling :ende bewaard voor verdere gevolgen, zijn door hem bij morgen van de aam- ïn toen deze aan om Veen te arreste- zijn te Alkmaar d en zijn zo vrij te it aan hun veriria- wordt gehecht dan eveld, die vermoede- toegedaan, zijn s*re£ en. ie opname, DER, J. v. d. BURG. is verslag heeft kun- inzenders tijdens het Bijzonder Ge- i, dat zij niet te vo- d de lijst der te ar- hadden opgemaakt, daarna tijdens zijn eld, dat dit wel het B twee bovenstaande iet meer verhoord egen zij geen gele als tegen te spreken. prijs pp stelden dat publiceren. Red. Alfcm. Crt.) IAAT BOBWBN. a.s. te houden raads- aan de orde een W. tot hot verlenen oor de bouw van 34 woningen ten behoe- ireniging „Goed Wo- nabij de Vinkebaon aan en ten behoeve jouwvereniging „9t. bouw van 41 wo- ein aan de Ouds—eg. EXPORTVEÏLING. Juni 1947. Andijvie 2 f 51f 68; Postelein nen f 58f 60; Aard- Rabarber f 6f 13; 18; Doppers f 78 I kg; Uien f 0.08— dbeien f 3f 4.80 per f 2.18—f 2.21; Snij- .87; Bloemkool IA cool I f 55—f 65; f 40; Komkommers .87f 2.21 per bos; 0.38 per bos; Radijs derie f 0.03—f 0.08; 0.04f 0.13 per krop. 1. 14 Juni, Aange- ege aardappelen 46K entencentrale. W.7W Eerstelingen 48—61 en !L, 13 Juni 1947. 13i588 appelen f 0.34f 0.57; 0.10—f 0.29; 3.869 kg 32; 450 bos Wortelen cg Aardbeien f 1.58 Ie aardappelen f 9. li 1947. Veilingsver- sn Omstreken". Aard- ei Kriel f 23—f 34; 1; Spinazie f 26f 41; 57; Slabonen, stam f 1.90; Doperwten 1.50—f 1.80; Tomaten 2.20, 2e soort f 0,70 1. 100 bos) f 11—f 47; Rabarber f 4f 13; I; Bloemkool le soort •t f 16—f 42. 3e soort Ij f 5.70—f 8.50; Per- f 84, 2e s. f 48—f 60; 4e s. f 2i 29; Aard- n f 30f 32; Goudrei- »la f 5—f 24; Kropsla !la f 9; Strijsla f 2.90— Juni 1947. Vellings- toog van Zegen". Gr. -f 46; Kriel f 27—f 23; 21; Slabonen f 2— f 1.10—f 1.60; Dop- Peulen f 1.01—f 1.20; 11; Sla f 10.10—f 12; f 65; Blndsla f 30— f 13—f 18; Aardbeien 1947. Vroege aardap- Drlelingen f 33f 38; Aanvoer 6000 kg. f 77; Stamsnijbonen 1.19; Rabarber f 9.40; f; Sla f 0.03—f 0.14 J^ï f 2.10. uni 1947. Oude Aard- ge aardappelen, grote f 20—f 35; Aardbeien Aardbeien II f 0.80 f 9; Bospeen f 20 2; Bindsla f 8—f 14; 65; Slabonen f 2.10; feulen f 0.76f 1.11; Juni. i an 1 appelen 40 49; Sappelen l432. (Van onze Haagse reciacteur) „Ganada, my land, my country!" Aldus lazen wij reeds kort na de vorige oorlog op een lokkende re clameplaat en ai twintig jaren ge laden trokken Nederlandse boeren derwaarts en zij bleken prima mensen en prima vaklui, zodat Ca- na«ia na Engelse emigranten het liefst Nederlanders als nieuwe landgenoten begroette. Na de nu voorbije oorlog hunkerde Canada weer naar goede landbouwkrach- t»n en was het verwonderlijk, dat het alras dacht aan de Nederlan ders? Aldus opende het royaal zijn poorten en in samenwerking met de Stichting Landverhuizing Ne derland zal nu het eerste grote contingent per „Waterman" op 17 dezer naar Canada vertrékken. yet deze circa duizend mensen zal begeleider meegaan ir. B. Bolder, sen landbouwkundig ingenieur, ver bonden aan de Stichting Landverhui zing Nederland. Deze was zo vriende lijk ons, temidden van de hem bestor mende drukte, even te woord te staan. „Ja", zei hij, „dit is de eerste grote groep na de bevrijding! Er zijn intus sen misschien wel een paar honderd emigranten vertrokken; iedere boot der Holland-Amerikalijn geeft name lijk recht op passage van vijftig land verhuizers. Thans hebben wij mensen uit schier alle windstreken, doch op merkelijk veel uit Maassluis, Andijk en de provincie Friesland." „Hoe is het nu eigenlijk", vroegen wij, „is de emigratie naar Canada vrij?" „Nog wel. De emigratie is erg laat «p gang gekomen, allereerst omdat de s:heepsproblemen fantastisch moeilijk lijn. Natuurlijk wachten na het ver trek van de „Waterman" op 17 dezer - nog weer honderden op een nieuwe gelegenheid. Vanzelfsprekend krijgt maar niet iedereen de kans; in de eer ste plaats bekwame Nederlandse land- towers (en hun gezinnen), die familie a Canada bezitten. Maar de Stichting landverhuizing Nederland zoekt ook plaatsingen en als de familie of de werkgevers in Canada een aanvrage indienen, kan na onderzoek een vi sum woeden verstrekt." Geen premies. „Geeft de Canadese regering ook nog geldelijke tegemoetkomingen?" infor meerden wij verder. „Nimmer! Als een land vreemdelin gen gaat lokken met een soort premies is het vaak mis, want niemand speelt op dit gebied voor Sinterklaas! De emi grant betaalt de overtocht (thans slechts f 360, omdat de accomodatie heel erg eenvoudig is) en mag ten hoogste f 500 meenemen. Bijna al zijn bezit zal hij dus, achter moeten laten, 't zou anders te veel deviezen kosten Wel mag men een halve kub. meter aan huisraad vrij vervoeren, zoals huisversiering, beddegoed, pannen, eet gerei, en vooral kleding! Het is jam mer, dat sommigen hun hebben en houwen al verkopen, voordat zij we- Onzekerheid omtrent Amerikaans vliegtuig. 50 PERSONEN AAN BOORD, De directeur van de voornaamste iuciivaartlijnen der V. S. heeft mede gedeeld, dat een vliegtuig met 50 pas sagiers, waaronder een baby en 3 le den der bemanning, dat uit Washington raar Chicago vertrokken is, sinds 2 uur niets meer van zich heeft laten horen. Het laatste contact met het toestel kwam tot stand toen het boven Msr- tinsbürg in West-Virginia, 104 km van zijn bestemming verwijderd, vloog. Volgens een nog niet bevestigd be richt van de politie van Virginia is het wrak van het toestel waargenomen tus sen Purcellville en Hillsboro. Het is nog niet bekend of er overle venden zijn. Door de Amsterdamse gemeente tram is een nieuw soort montage wagen In gebruik genomen, welke het voordeel heeft van een auto matisch ronddraaiende bovenbak en toren, zodat de monteurs voor reparaties van geleidingen aan hulzen geen schuifladder meer no dig hebben, Ook behoeven de mon tagewagens bij reparaties aan de tramdraden niet meer op de tram- h®»" te stam. ten dat zij weg kunnen, want als zij b.v. worden afgekeurd, zijn zij ontzet tend gedupeerd. Daartegen mag wel eens extra worden gewaarschuwd!" „Werden er nogal veel afgekeurd?" Ir. Bolder bleek over het resultaat der keuringen buitengewoon enthou siast. „Het zijn ditmaal kolossaal ge zonde mensen!" riep hij uit, „Canada zal nog nooit zulk gezond volk heb ben gezien.Geen één percent der bijna duizend gekeurden mannen, vrouwen en kinderen werd niet goed bevonden, is dat niet een prach tig iets? Natuurlijk zijn de mensen mede op vakbekwaamheid en morali teit getest, dus Nederland behoeft niet te vrezen, dat zijn goede naam in Ca nada afbreuk zal worden gedaan, in tegendeel." Een eerste stap, „Maar", vroegen wij tenslotte, „is op deze wijze op de duur niet dè oplos sing te verkrijgen voor het nijpende landbouwprobleem ten onzent?" „Zo moet u het ook weer niet dade lijk zien. Wat nu gaat gebeuren is een eerste stap, een zeer gedeeltelijke op lossing. Sinds Januari kregen wij 20.000 brieven te beantwoorden en de rneesten deinzen ervoor terug om hun bezit achter te laten en ginds te moe ten beginnen als landarbeider (al heb ben zij al wel dadelijk een woning en zijn de verdiensten stellig niet slecht ongehuwden 40 dollar per maand en gehuwden 60 a 80 dollar, plus kost en inwoning, terwijl de .kans op het bereiken van zekere zelfstandigheid groot is. Maar Canada zal ongetwij feld niet maar doorgaan met het on gelimiteerd toelaten, dus moeten wij onze hoöp op een oplossing van het landbouwvraagstuk zeker ook elders vestigen. De jaarlijkse ceremonie ..trooping of the eoletir" op «le verjaardag van de koning van Engeland, werd ook bijgewoond door Prinses Elizabeth en de hertog van Gloucester, een broer van de koning. Koning George, kroonprinses Elizabeth en de hertog van Gloucester slaan op de Horse Guards Parade het (irfrié der troepen gade. Ghestem behoudt wereld- damtitel De twaalfde partij van de match om het wereldkampioenschap tussen den Fransman Ghestem, titelhouder, en on zen landgenoot Keiler, uitdager, werd gisteren na 31 zetten door den wereld kampioen gewonnen, waardoor deze veertien punten heeft gekregen, tegen Keiler tien. Er moeten nog twee pare tijen worden gespeeld; Keiler kan dus maximaal nog het puntenaanlal van den Fransman bereiken. De bepalingen zijn evenwel zo, dat, al mocht Keiler hierin slagen, bij gelijk puntenaantal Ghestem wereldkampioen blijft. De aanvaarding door de Ame rikaanse Senaat van de nieuwe Arbeidswet, enkele weken gele den, heeft een belangrijk tijd perk van de Amerikaanse econo mische en sociale geschiedenis afgesloten. De tegenstanders verklaarden «lat hierdoor Roose velt's arbeidswetten, die een ontwikkeling en uitbreiding der vakbeweging mogelijk maakten, zijn te niet gedaan, terwijl «le voorstemmers zeggen, dat slechts het evenwicht tussen werkge vers en werknemers is herstelil. Het Huis van afgevaardigden heeft een nog strengere wet goedgekeurd en de twee kamers zullen tezamen een combinatie van beide wetten maken, die uiteindelijk aan de president zal worden voorgelegd. Gelelde economie. De grondwet van de Ver. Staten is gebaseerd op indivudualisme en zou op die grond een ideaal werk terrein scheppen voor het „liberale kapitalisme". Maar sinds de dagen van Jefferson is de wereld wel wat veranderd. Hier, zowel als overal elders, breidden de functies der re gering zich hoe langer hoe meer uit, Toen Franklin D. Roosevelt op -het Witte Huis kwam, bevonden de Ver. Staten zich midden in een we reldcrisis. De president introduceer de, om daaraan het hoofd te bieden, een zekere mate van geleide econo mie, de bekende „New Deal". Tij dens de oorlog groeide de overheids bemoeiing natuurlijk nog veel meer en van 1941 tot 1946 leefden de Amerikanen onder èen Vrijwel even strikte en ver doorgevoerde „gelei de economie" als de Italianen, de Duitsers of de Russen. De reactie van het Amerikaanse volk, dat het principe van „vrije handel" met de paplepel was inge goten, bleef niet Uit. Bij de Verkie zingen van November 1946 stemde de Amerikaanse kiezer in meerder heid tegen zijn regering. Natuurlijk waren er nog andere redenen die hem daartoe brachten: de toenemen de kosten van levensonderhoud, de groeiende geldcirculatie. Depressie komt. De Republikeinen, die in de ver kiezingscampagne hadden gespecu leerd op dit gevoelen, begonnen hun werk in het Congres al spoedig met de indiening van den wetgeving die de arbeidersbeweging moest muil korven en het particulier initiatief beoogde te steunen. De New Deal moest het ontgelden, maar in hun ijver om alle regeringscontrole af te schaffen, voerden zij in de arbeids wetten een aantal nieuwe regerings functies in bij de controle op de vakbeweging. Zij zagen alleeil de ene zijde van „geleide economie", in hun geloof dat de arbeiders een onevenredig groot aandeel kregen van de vruch ten der productie. Intussen ziet de Amerikaanse ar beidersbeweging zich gesteld voor een moeilijke situatie. De arbeids markt wordt zienderogen kleiner. Ontslag van personeel in de textiel-, etectrlciteits-, vliegtuig- en andere industrieën neemt voortdurend toe. Vele economen geloven dat Ameri ka tegen het einde van het'jaar een scherpe depressie zal belèven. Het arbeiderskamp zelf is daarbij nog altijd verdeeld in CIO (Congress of Industrial Organisations) en AFL f American Federation of Labour). Een communistische omzwaai der Amerikaanse arbeiders be hoeft C'Jhter niet verwacht te worden, sezks de stark verbrei de ailti-commu'nistische stem ming. Ook onder de arbeiders in de Ver. Staten. Maar de nieu we arbeidswetten zullen zeker de spanning in de Amerikaanse arbeidsverhoudingen doen toe nemen. Het was daarom kentekenend dat op de dag, waarop de Se naat de wet aanvaardde, de wet die de „kapitalisten" naar de zin had moeten zijn, de New Yorkse Beurs zwakker was dan sinds vele maanden. Voor het Europese herstel Naar vernomen wordt, overwegen regeringskringen op het ogenblik de Amerikaanse deelneming aan het Europese herstel over de ge hele little waarbij Europa eco nomisch als een geheel wordt be schouwd en wel tot een bedrag van 15 tot 25 milliard dollar. Naar wordt verklaard, zal het program ma geheel het karakter dragen Van schenkingen en niet van leningen. Men wil dit doen. daar de onder vinding met de lend lease-overeen komsten tijdens de oorlog heeft ge leerd, dat de mogelijkheid bestaat, dat een gevoel van verbittering zal ontstaan, wanneer de V.S, hulp verlenen en terugbetaling verlan gen, Hoge ambtenaren verklaarden, dat men het programma ziet als een over brugging tussen het na-oorlogse relief- Werk en de credietverlening door do wereldbank. Men wijst er in dit ver band op. dat de wereldbank ih tegen stelling met de vroegere verwachtin gen op zijn best een bijkomstige rol zal kunnen spelen in de periode on middellijk na de oorlog. De schenkingen, die op het ogen blik worden overwogen, zullen hoofd zakelijk werkkapitaal betreffen, nood zakelijk voor de aanschaffing van nieu we uitrustingen, materialen en andere goéderen van essentieel belang voor het herstel der Europese economische productie. Het pntbreken daarvan ziet men als het voornaamst economische probleem, niet alleen voor Europa, maar voor de gehele wereld. Naar ver nomen wordt, verkeren de plannen in zulk een staat van voorbereiding, dat het ministerie van buitenlandse zaken op het ogenblik overweegt, een specia le afdeling in te stellen vpor de uit voering van dit programma, met be trekking tot de grondstoffen enz. De mogelijkheid bestaat, dat een derge lijke afdeling niet slechts voor Europa, doch voor de gehele wereld zal func- tionneren. In zeer goed ingelichte krin gen acht men het vrijwel onvermij delijk, dat een speciale zitting van het congres bijeengeroepen zal moeten worden ter behandeling van dit pro gramma. De Stichting „Kampvreugd", inge steld door de Nederlandse Jeugd Ge meenschap, stelt zich ten doel voor het gehele Nederlandse jeugdwerk gelegenheid te scheppen tot kampe ren en bivakkeren onder verantwoor- delyk paedagogische en kamptechni- sche leiding. Ondanks enorme moeilijkheden is het deze Stichting, waarin zitting hebben vertegenwoordigers van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap, Jeugdherberg Centrale en de ANWB, mogen gelukken zeven terreinen in beheer te krygen, welke thans zonder enig winst-oogmerk worden geëxploi teerd. Deze terreinen zyn in de mooiste de len Van ons land gelegen, nl. te Hil versum, Austerlitz, Oldebroek, Hoen- derlo, Odoorn, Vlieland en Terschel ling, Toegang tot deze terreinen hebben groepen van jeugdorganisaties en groepen niet-georganiseerde jeugd on der leiding, kampeerders in gezinsver band en zelfstandige kampeerders, mits voorzien van 'n geldige kamp- kaart van de Nederlands Kampeer- kaarten Centrale, Parkstraat 1820 te S-Gravenhage. Voor groepen is het Voldoende, dat de leiders van deze groep voorzien zijn van een leiders- kaart. Het aantrekkelijke Van het kampe ren op de kampvreugdterreinen is, dat er zjj het dan in bescheiden mate tenten aanwezig zijn, welke tegen een lage vergoeding kunnen worden gehuurd, Op aanvraag stuurt het Secreta riaat van de Stichting U de folder toe waarin alle gegevens over „Kamp- vreugde" vermeld zijn. De Stichting „Kampvreugde" hoopt in de nabije toekomst een net van kampeerterreinen door het gehele land te kunnen inrichten, waarmee een praktische bijdrage wordt gele verd aan de heropbouw van het zo- Zeef geteisterde jeugdwerk. Het Secretariaat van de Stichting „Kampvreugd" is gevestigd aan het adres van de Nederlands Jeugd Ge meenschap, Henri Polaklaan 14 te Amsterdam C. Dr. BEVIN De Britse Minister van Buitenlandse Zaken, Bevin alsmede Lord Wftvell ge gepromoveerd tot eredoctor in de zijn aan de universiteit van Cambrld- rechtswetenschap. De verkoop van sigaren Hoewel de sigaren thans zonder bon mogen worden verkocht, is de voor raad toch nog zeel- beperkt, zodat de Winkelier niet op grote schaal sigaren kan afleveren en zich verplicht ziet de aflevering van sigaren te beperken tot diegenen, die bij hem hun distributie bon voor sigaretten of kerftabak be steden. Vond Albrecht Dürer de Neder landse woningen de schoonste die hij ooit zag om hen interieur of exterieur of misschien om beiden? Er zijn vele dingen die de heer Ingwersen over het hoofd ziet, als hij zijn artikel schrijft onder bo venstaande titel. En het zou dan ook niet doenlijk zijn in één arti kel alle aspecten van dit diep-in- grijpende onderwerp te belichten. Maar toch is 't wel zeer eenzijdig de gehele schuld aan het gebrek aan woningschoon te wijten aan de te zeer intellectualistisch gerich te opvoeding, 'n Kwart eeuw terug werd het volproppen met kennis reeds gehekeld door onze jonge letterkundigen. En in theorie helaas nog zo weinig in praktijk zijn wij in Nederland onderwijs hervormingen aan het opzetten, ómdat wij allen weten dat er aan ons onderwijs veel mankeert. Als echter een architect klaagt over het gebrek aan Schoonheid in onze woningen, dan verwacht men niet dat hij zich zal gaan verstoppen ach ter „schoolmeesters". Neen, dan ver vracht men dat hij de vinger op de v/ond durft leggen en degenen voor het voetlicht sleept,die, op de eerste plaats voor de schoonheid van onze woningen Verantwoordelijk zijn, de Bouwheren. Er was een tijd dat ieder huis dat gezet werd een kunstwerk was, om dat ieder huis gezet werd door een bouwer, die er zijn eer in stelde iets moois te maken. Net zo goed als een jongen er een eer in stelt met de blokken van zijn bouwdoos iets moois te maken. En ieder die aan de bouw van zo'n huis medewerkte was zich bewust aan iets te bouwen dat meer was dan vier muren met een dak er op; dat een woning zou worden van een Hollands gezin. Zij vonden er in terug constructies die ook in hun woningen waren toegepast, en nieu wigheden waar hun huizen in gebre ke bleven. Git die geest konden kathedralen worden geboren. Uit die geest ook kon liet interieur van het beroemde Hollandse binnenhuis ontstaan. Nu zien We om ons heen en wij zien wbningen die geen privé-bezit nïèef zijn want in dezelfde straat staan nog twintig, dertig Van dezelf de huizen. En zelfs het woord „hui zen" wordt nog, ontwijd, als men er dc smakeloze en stijlloze gebouwen mee aangeeft, die in massa-productie ais geld-belegging zijn opgetrokken. Ja er was een tijd, dat de mensen zeiden: Godsdienst behoort bij de priesters en in de tempels, maar het is nu een tijd dat mensen zeggen: Gods dienst is opium voor het volk. En er was een tijd, dat mensen zeiden, „wetenschap behoort bij de monniken en hogescholen. Maar toen lieten die monniken de gewone man van hun wetenschap profitéren, zo dat zijzelf geen behoefte gevoelde zich die Wetenschap toe te eigenen. Die wetenschap was er echter, ze werd gebruikt en er werd op ver- tiouwd. KUNST IS NIET VOOR EEN GEWOON MENS. Maar onze bouwkunst is er niet tenzij men geld genoeg bezit om een „groot en voornaam huis" te laten ön- werpen. Ik wil niét beweren dat er geen werkelijke bouwkunstenaars meer zijn, gelukkig nog velen. Maar... 't zijn geen monniken, die zich belangeloos wegschenken aan het gewone volk en hun kunst is zodoende niet bereikbaar voor hun beperkte geldmiddelen. Om uit hun hart dat onbereikbare verlangen naar het mooie veg te rukken alleen de muziek is voor hen wel toegankelijk, door de goed kope radio daarom slaan zij dat verlangen dood onder de mokerslagen van het steeds herhaalde: Kunst be hoort in musea, want het is niet voor een gewoon mens. Tot zij onderge gaan zijn in het sleurleven van iedere dag. En in dat sleurleven zouden zij ook terecht komen indien de opvoe ding wel kunstzinniger was, want in de strijd om het bestaan is de kunst voor velen onbereikbaar! Is het niet te veel gevraagd van iemand, die de gehele dag stenen met selt aan 'n dood gebouw, dat 's avonds genoeg gespannen is om het gebouw dat hij zelf bewoont smaakvol te ma ken. Kan iemand, die ziet met hoeveel onverschilligheid huizen worden opge trokken, louter uit winst-bejag, kan zo iemand zijn eigen huis als een persoon lijk iets beschouwen, iets dat hem hei lig moet zijn, dat voor hem en zijn ge zin een woonstede is? Geef onze woning en het werken aan onze woning haar schoonheid terug, en wij zullen onze woning van internationaal weer nationaal kunnen maken. V. B. Radio Djokja: DESNOODS VERSCHROEIDE AARDE. In 'n commentaar door radio-Djokja werd gezegd, dat de Indonesiërs niet meer overheerst en uitgeperst willen worden. Daarom zijn Zij vastbesloten voor de vrijheid te strijden. In het geval zij hiertoe gedwongen zouden worden, zal de politiek van de verschroeide aarde worden toegepast, waarvoor alle ver antwoordelijkheid op de Nederlanders zal neerkomen. De sigaren zijn van de bon, doch de verkoop geeft nog wel enige pro blemen, die om oplossing vragen. Zo verkopen sommige winkeliers maximum 5 sigaren, andere weer 10 en sommige verstrekken alleen sigaren, indien men ook zijn tabaks- b«mnen besteedt. Wat is nu de billijkste regeling? COUPEUSE, die haar werk niet meer kou voorzetten wegens vordering van atelier- lUlmtë, heeft hiervoor thans weer kamer be schikbaar Dames- en Herenkleding weer als vuil otitis bliihen 2 ft 3 weken gereed. Ivornt eens met- mij pra len, Alles naar wens ge maakt en gekeerd en voor billijke prijs- Ook in kinderkleding zijn wij nog nooit verslagen- Zij, die niet persoonlijk kunnen komen, sturen even een kaartje aan onderstaand (Hires en Ik sla voor hen klaar. Atelier Burgem. Besstraat 1, Alkmaar. r BOSAL~l Cadep I land slomer* WASMACHINES. De levertijd wordt kor ter bestelt er een bij uw handelaar. T.z.t, komt er dan een „Bosalvoor u Fa. KAREL BOS, MIENT 7-9 ALKMAAR LEVERING ALLEEN VIA DE DETAIL HANDEL. Te koop: SINGER TRAFN." AIMAGHINE (inzinkbaar) in eiken salonkast. Zaudmarkt 70, Alkmaar. on zoudt U hetzelfde geluid wél moeten dulden, als het uit Uw luidspreker komt? Xeen, zuivere weergave van muziek en gesproken woord, dat kunt U eisen van Uw radio! Voorwaar de daarvoor is een Vakkundig onderzoek door Radio-Technisch Bureau Fa Gebr. Kaal ALKMAAR, HILVERSUM, Hoattü 92, Laarderweg 1 B, Tel. 4374. Tel. 70004- NA-UITREIKING VAN TOESLAG VOOR BIJZONDERE EN ZEEP VOOR VUILE ARBElD. Voor Laligêdijk en Sint-Pancrfts: uitsluitend op Woensdag 18 Juni in de voorm. O.L-School te Zuid- Scharwoude. van 9 tot 12 uur. Voor Heerhugowaard, Obdam, Heüsbroek en Wog- meer: Uitsluitend op Donderdag 19 Juni in hei Distributiekantoor te Heerhugowaard, van 9,30 tol 12 uur De stamkaarten, van de betreffende personen moe ten worden overgelegd- UITREIKING SCHOENENBONNEN. In liet tijdvak van 16 t.m. 20 Juni bestaat op de be kende zittlngeh gelegenheid voor lief afhalui van een schoemmbon naar keuze voor personen, wier stamkaartnummcr eindigt op het cijfer 3 (drie) en die in hef bezit zijn Van een inlegvel, waaraan zich de bon 612 bevindt. Kinderen, geboren in de maand JUNI van een der jaren 1932 t-m. 1945, komen eveneens in aanmer- kig voor een schoenonbon, alsmede kinderen, go- boren in de maand AUGUSTUS van het jaar 1946, tegen inname van bon 604 van 0311 inlegvel GC, GD of GE, echter niet naar keuze. 15 woorden 75 cent, elk woord meer 5 cent mam

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3