VAN AARTSEN en HARTMAN krijgen concurrenten AJAX! Het grote Ajax met 5-2 geklopt! MONICA Als lesberts zijn start verbetert... „ALCMARIA" REKENT AF MET „D.E.C." DB PAMPUS-PIRAAT Alkmaarse sinielbaanraces BOSMAN baanrecordhouder: ruim 92 K.M.« VanTuy 11 beker voor K.N.G.V. Olympische Dag Dreigend gevaar voor Alkmaarse Boys. Grote prijs van Nederland door J. D. VAN EXTER FEUILLETON Verloofd. Voetbaluitslagen Wij luisieren morgen naar. Een druilerige, mieserige regen op deze Zaterdagmiddag. Die begon, juist toen de tweede sintelbaanraces zouden beginnen en die daarvóór al enige uren gedreigd had. Met ais direct gevolg heel wat minder bezoekers, dan verwacht mocht worden. Nu waren er met elkaar een 5000, maar juist zjj, die van verre moesten komen, waren thuis gebleven. Of ze gelijk hadden? Tja, daar is moeilijk antwoord op te geven, 't Was natuurlijk niet gezellig, om in die vervelende regen een paar uur te staan of te zitten. Aan de andere kant: terwijl vroeger de grasbaanraces onher roepelijk zouden zijn afgelast, bleek de sintelbaan dit regentje gemakkelijk te kunnen verwerken; er hoefde alleen niet meer regelmatig gesproeid te worden! Waarmee we maar zeggen willen, dat een sintelbaanwedstrijd kan doorgaan onder slechte weersomstandigheden. Toch had die regen één nadeel: ze maakte de haan wat zacht en terwijl er de eerste keer geen kuilen en gaten in de baan kwamen, kwam deze er vandaag niet ongehavend af. Er was een nieuwigheid op de baan. Het rennerskwartier was ver plaatst naar het zuidelijke voetbal- doel. Wat verkeerd is. We vroegen de organisatoren er naar en zij wis ten het zelf niet waarom dit geschied was. Toen vroegen we het in het rennerskamp en daar deelde men ons mede, dat dit gebeurd was op laat van de commissie van het sport park. Deze commissie wenste niet, dat de grasmat van het voetbalveld beschadigd zou worden. De grasmat, die overigens toch al slecht is en slecht blijft, omdat op dit veld veel te veel gevoetbald wordt en de mat geen rust krijgt. Intussen wordt het publiek, het be talende publiek op de minst dure ran gen, door deze maatregel gedupeerd. Het is toch een feit, dat de laatste ron de de belangrijkste is en dat de laatste uitgaande bocht daarvan weer het be langrijkste onderdeel is. Het uitzicht nH is door de verplaatsing van het ren nerskamp voor een groot deel van het publiek aan de Zandersloot en voor'n belangrijk gedeelte er van aan de Noordzijde van de grote tribune sterk belemmerd en zo mist men daar het vaak zo boeiende eindgevecht tussen twee renners. We hopen, dat deze verplaatsing slechts tijdelijk geweest is en dat men niet in de laatste plaats denkt aan 't publiek, dat komt om te zien en dat door zijn komst de races mogelijk maakt. Een andere nieuwigheid was de ons onbekende jury, die gedurende de ge hele wedstrijd ons steeds weer deed terug verlangen naar de tijden van Ome Willem Breeman, Nortier en al die anderen, die er slag van hadden, om een race vlot te laten verlopen, die de renners tijdig naar de startplaats riepen en die besluitvaardig waren. Die ook begrepen, dat het publiek alweer het publiek graag wil weten wie er gewonnen heeft en welke tij den er gemaakt zijn. Deze jury was besluiteloos de starter uitgesloten aarzelde in zijn beslissingen en was soms al te karig met zijn mededelingen aan het publiek. Ja, één keer was deze jury resoluut, toen het de kranig en met bravour rijdende lesberts in de eerste mache 500 c.c. diskwalificeerde en daarmee vrijwel kansloos maakte, omdat lesberts geen rugnummer droeg. Op zichzelf een goed besluit, maar ge nomen, nadat de jury vóór dien zeer lankmoedig was geweest. Jan Moejes zorgde voor het contact tussen jury en renners, deed dat op rustige en pret tige wijze en moest het trage jury- werk maar gelaten aanzien. En tenslotte als laatste nieuwigheid een race tussen motoren met zijspan. Aardig om te zien als intermezzo, als een soort verademing. Maar boeiend was het niet, mede door gebrek aan concurrenten. lesberts wint het hoofdnummer. Nee, het was niet van - Aartsen, die het nummer 500 c.c. won. En het was evenmin Hartman, die de eer voor zich opeiste. Maar het was lesberts, die zijn snelle machine nu geheel in orde had en met een eerste, een tweede en een derde plaats in het eindklassement eerste werd. Helaas, de winst zat hem niet in de eerste plaats in zijn eigen snelheid dan wel in de pech der twee concurrenten. Van Aartsen had n.l. de eerste manche gewonnen, maar viel in de tweede en was toen kansloos en Hartman moest reeds in de eerste manche de strijd staken. De eerste manche was overigens goed. Oorspronkelijk ging de strijd tussen van Aartsen, Hartman en Kops, die elkaar niets toegaven en alles moesten geven, om hun positie te handhaven. Kops zette in de derde ronde een vinnige aanval in, drukte Hartman als het ware weg, waardoor deze moest opgeven en viel direct daarop van Aartsen aan, die deze aan val slechts ternauwernood kon af slaan en zijn positie eigenlijk alleen kon handhaven dankzij lesberts, die ineens van achter uit het veld in een daverende rush over alles was heen gegaan en zo snel kwam opzetten, dat Kops verrast werd en in derde positie kwam. En van Aartsen sloeg lesberts aanval nog maar net af en won met slechts enkele meters verschil! De tweede manche was nog ^sen sationeler. lesberts was het beste weg, op de voet gevolgd door Hart- nan en Kops. maar zo hard kon het liet gaan, of van Aartsen voegde uch spoedig bjj hen. Geen duim breed gronde werd echter prijs ge geven. Sneller en sneller ging het, Kops waagde zelfs een aanval op lesberts, doch waagde te veel in de uitgaande bocht en duikelde in het gras. Van Aartsen, nu plotseling een kans ziende, viel vervolgens aan, slipte eveneens In de bocht en viel, terwijl even later Hartman door 'n onwillige motor moest opgeven. les berts won tenslotte onbedreigd, ter wijl Bosman, die in de eerste manche geen rol speelde, nu tweede werd. In de derde manche had Boer even de leiding, moest die echter al gauw afstaan aan van Aartsen, die toen slechts lesberts in de gaten hield, waardoor Bosman, achter in het veld gelegen, een kans zag. Hij vloog weg, ijlde lesberts voorbij, kwam in de laat ste bocht naast van Aartsen te liggen, maar deze hield het en won met band dikte. Een adembenemend slot van 'n manche, die kalm scheen te zullen verlopen. De einduitslag was: 1. lesberts 6 punten; 2. Bosman 9 punten; 3. Van Aartsen 12 punten. Snelste rit van Aartsen in 1 min. 48,8 sec. Van Aartsen winnaar 350 c.c. Driemaal zegevierde van Aartsen in de 350 c.c. klasse en won daarmee de eerste prijs in deze afdeling. Echter niet dan na harde strijd met zijn eeuwige rivaal Hartman en de steeds meer naar voren komende lesberts. Deze lesberts, op de derde plaats lig gende, begon in de tweede ronde Hart man aan te vallen, maar de eerste aan val werd afgeslagen, dank zij de posi tie van Hartman in de binnenbocht. Maar lesberts kwam terug, niet één keer, maar drie keer en in de laatste bocht kwam hij weer naast Hartman. Die het hield en met uiterst klein verschil als tweede eindigde. Een prachtig door lesberts gereden rit, die beloond werd met diskwalificatie, om dat zijn» rugnummer ontbrak! lesberts had in de tweede manche, als zo vaak daarvóór en daarna, een slechte start, zodat Hartman en van Aartsen het gevecht uitsluiend als 'n onderlingetje konden beschouwen. Van Aartsen was weer de snelste, lag on bedreigd aan de kop en Hartman was een veilige tweede, als niet lesberts 111 Zaterdag 9 Aug. zullen de renners voor dé derde keer starten op de Alkmaarse sintelbaan, waarbij de mogelijkheid van internationale deelname sterk wordt overwogen. achter uit het veld was komen op zetten, in één rush alles passeerde en zowaar Hartman op de finishlijn klop te. Een daverende eindspurt van les berts! In de derde manche zat Thijsse aan vankelijk tussen Hartman en Van Aartsen, maar dat duurde slechts een ronde en toen lagen beide favorieten weer aan de kop in de bekende volg orde. En alweer begon lesberts aan zijn rush, ging op de derde plaats liggen, maar kon de beide anderen toen niet meer serieus bedreigen. En Van Aart sen had zelf de grootste moeite om Hartman van zich af te schudden, maar won tenslotte met een halve wielleng- te. Snelste tijd 1 min. 50.8 sec., ge maakt door van Aartsen. De einduitslag was: 1. van Aartsen 3 pt.; 2. Hartman 7 pt.; 3. Thijsse 11 pt.; 4. lesberts 14 pt. Latigebaanraces. De langebaanwedstrijd 500 cc; was voor Hartman met Bosman op de twee de en van Aartsen op de derde plaats. Hartman had van de start af de leiding en stond die niet meer af. Van v. Aart sen had hij geen last, aangezien die een 350 cc. motor reed en Bosman had te lang werk om de tweede plaats te be reiken, om het hem lastig te maken. 1. Hartman 2 min. 44 sec.; 2. Bosman 2 min. 44.8 sec.; 3. van Aartsen 2 min. 56.2 sec. De 350 cc. klasse was voor v. Aartsen, die een snelle start had, toen steeds meer uithep en onbedreigd won. les berts werd tweede en Hartman derde. 1. van Aartsen in 2 min. 48.7 sec.; 2. Bosman 2 min. 50.3 sec.; 3. Hartman 2 min. 50.5 sec. Hartman liet zich in de laatste ronde nogmaals verrassen door Bosman, die bij een betere start in elke rit kansrijder zal zijn! Overige uitslagen. Wat de overige wedstrijden betreft, bij de jun. 250 cc. werd Scheffers 1ste met Vermeulen als zeer goede tweede. In de 350 cc. klasse waren resp. de Laat en Metselaar de sterksten en in twee manches rekende zij met- de rest af. De 500 cc. klasse was het meest be langwekkende. Uitstekende sport, span nende momenten en zware strijd om de plaatsen! Met een zeer fraai gevecht in de eerste serie tussen de Goederen en Gudshoorn, door eerstgenoemde met miniem verschil gewonnen. De Alk- roaarder de Geus was veruit de snelste in de tweede serie en hij toonde zijn kracht door de finale even royaal te winnen, waardoor hij naar de seniores- klasse promoveerde. 1. De Geus 2 min. 1.2 sec.; 2. Ouds hoorn 2 min. 6 sec.; 3. Lorjé 2 min. 8 sec. De races met zijspan werden ten slotte onbedreigs gewonnen door Ste- man met Dupont in de zijspan. Slechts de tweede manche bracht serieuze strijd, toen Steman vanuit tweede positie moest winnen en dat op overtuigende wijze deed. De combinatie klopte uit stekend. Recordpogingen. Aan het eind van de middag deden van Aartsen, Hartman, Bosman en les berts elk een poging, om een baanre cord te vestigen over één ronde met vliegende start. Van Aartsen op een 350 cc. machine en Hartman maakten dezelfde tijd, lesberts verbeterde de tijd, maar de laatste in de baan, Bos man, reed zo snel door de bochten, dat hij de ronde aflegde met een gemiddel de van ruim 92 km in 25.8 sec. De tij en der drie anderen waren resp. 26.8, 26.8, 26.2 sec. De president van het Nederlands Olympisch comité, luit.-kol. C. F. Pa- bud de Mortanges heeft in de jaar vergadering de vin Tuyll-beker voor het jaar 1946 uitgereikt aan het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond in verband met de grote waar dering, welke het N. O. C. heeft voor datgene, wat het Verbond voor de bloei van de gymnastiek in ons land doet. Bovendien werd warme hulde gebracht aan de wijze, waarop het grote gymnastiekfeest te Arnhem was georganiseerd, welke niet alleen gold In verband met de onthulling var het gedenkteken door prins BemharU wordt de bezoekers van de Olympi sche dag er op gewezen, dat de toe- gangshkken van 13.25 uur tot 14.00 uur gesloten blijven en ieder dus aor- gen moet voor 13.25 uur aanwezig te zijn. De Olympische-demonstratie, met daarop aansluitend de onthulling be gint precies 13.30 uur. als demonstratie van de lichamelijke paraatheid Van duizenden gymnasten, maar waarbij ook de gedachte heeft voorgezeten het feest een ideele basis te geven, een opzet, waarin men vol komen geslaagd was. Tot ver in de tweede helft van de wedstrijd B.V-V.Ajax was het hele publiek, ook de Bosse aanhang, tevreden met een gelijk spel. Want Ajax speelde technisch beter dan B.V.V., had op normale wijze in de eerste helft een 10-voorsprong genomen, deze in de tweede helft tot 20 verhoogd en speelde „dus" in gewonnen positie. Toen kwamen de fatale minuten voor de Amsterdammers: v. d. Linden blunderde twee keer, wat twee doelpun ten kostte; daarna volgde fout op fout van de Amsterdamse defensie en in enkele minuten had B.V.V. een 42-voorsprong genomen, terwijl 5 mi nuten voor tijd de stand tot 52 werd opgevoerd. Verdiend? Wat het spel betreft, zeker niet. Wat de kracht van de Am sterdamse defensie betreft, zeker wel. En de internationaal v. d. Linden is druk bezig, zich niet alleen uit de nationale elf te spelen, maar zelfs uit het eerste elftal van Ajax! Met Heerenveen valt niet te spotten. De slechte wedstrijd tegen Ajax thuis daargelaten, blijft het een gevaarlijke ploeg, die elke tegenstander kan kloppen. Heerenveen dan had niet al te veel moeite met N.E.C., dat weliswaar in de eerste helft goed partij gaf (rust- 211 doch na de thee was het al gauw 51 en de einduitslag werd 62 voor de Friezen. Tenslotte begon Blauw Wit, dat Vrijdagavond kampioen werd dank zij een zege op Volewijckers, de kam pioenswedstrijd met een gelijk spel in Maastricht tegen M.V.V. De thuisclub had met de rust met 21 de leiding, doch kon zich tenslotte niet handhaven en moest met een puntenverdeling ge noegen nemen. De stand is nu geworden: Heerenveen 3 1113 97 Ajax 3 1113 7—8 N. E. C. 3 1113 8—10 B. V. V. 1 1 0 0 2 5—2 M. V. V. 3 0 2 1 2 7—9 Blauw Wit 10 10 1 3—3 Naar aanleiding van verschillende onjuiste en verwarring stichtende berichten, welke omtrent de TT- races de ronde hebben gedaan, deelt de K.N.M.V. thans officieel mede, dat deze wedstrijden op het circuit van Drente Zaterdag 28 Juni a.s. in ieder geval en in volle omvang doorgang -uilen vinden. Er is inderdaad sprake geweest van een meningsverschil tussen de organisatoren en een deel van de Nederlandse renners, maar door bemiddeling van de K.N.M.V. is tussen de betreffende partijen overeenstemming bereikt op de verschilpunten, welke aanvanke lijk het doorgaan der races in de weg dreigden te staan. Alle voorbereidende maatregelen zijn getroffen om deze eerste na oorlogse internationale TT-races hier te lande te maken tot een gebeurtenis van de eerste rang en naar het zich laat aanzien zal de Nederlandse Grote Prijs inderdaad de belangrijkste Europese motor sportontmoeting van het seizoen worden. De inschrijving is in volle gang en belooft veel goeds. 0 2 5—8 0 2 1—0 0 0 2—6 Het is wei teleurstellend, dat K.F.C. ook de tweede promotiewedstrijd ver loor. Zeeburgia won in het Stadion met 10 van de Kogers, die nu prac- tiseh uitgesloten zijn voor promotie. Er heerst in de Koogse sportkringen in middels groot ongenoegen over het feit, dat K.F.C. de thuiswedstrijden Copyright R.D.P, s HOEWEL DE „PIRAAT" HAD AANGEKON DIGD, DAT HU MAAR EVEN DE ZAAL ZOU VERLATEN. KEERDE HU NIET TERU6 EVENMIN ALS DE HEER, WELKE HU ALS HELPER HAD UITGEKOZEN VOOR ZUN ■••"GEZELSCHAPSSPELLETJE'.'. is NAARHET ENGELS VAN BERTA RUCK DOOR: J. JORISSEN 2) Maar tegenwoordig mtmoet ik geen enkelen man meer, ten minste geen een, die mij genoeg aantrekt. En wie zou mij nu nog willen trouwen, nu ik er zo armoedig uitzie? Misschien zal het Sydney Vandeleur nog kunnen zijn? Die goede Sydney, mijn enig over gebleven vriend, sedert onze achter uitgang. Ik heb hem sedert de bom viel, nog verscheidene keren ontmoet, er- hij was altijd dezelfde van vroeger, zo sympathiek en amusant. Ik weet zeker, dat hij, bij de minste aanmoe diging van mijn kant, dadelijk bereid zou zijn, iets meer voor mij te worden dan een vriend. Hem wat aan te moe- i digen zou mij ook niet onaangenaam I zijn, ofschoon ik nooit verliefd ben ge- I weest op Sydney. Ik ben nu tot de i conclusie gekomen, dat ik niet tot die meisjes behoor, die daar zo gemakke lijk toe komen. Majoor Montrésor, uit vaders regiment, zei eens tegen mijn broer Jack: „In die kleine Monica zit aanleg voor een flirt van de eerste rang; zij behoort tot de gelukkige Orde van de Koele Coquette". Nadat ik nu en dan heb moeten luis teren naar het gewauwel, de wan hoopsklachten en de angsten van de andere soort, ben ik dankbaar, dat ik daar niet toe behoor. Ik kan tenminste veel houden van iemand op een ver standige manier Ik zou veel van Syd ney kunnen houden. Ik denk, dat het er wel mee zal ein digen, dat ik met hem trouw Maar nog niet. Ik heb nog niet eens zijn adres! Hij maakt met zijn moeoer een reis naar Japan en het zal nog wel een jaar duren, voor hij mij vlts eens te eten kan vragen; terwijl ik al vanmiddag verwacht mijn ontslag te krijgen, zonder dat ik in de verste verte weet, wat ik dan beginnen moet. Een ver van rooskleurig vooruit zicht! Om één uur ging ik met juffrouw Holt en juffrouw Robinson lunchen. Onze vierde typiste, de wel heel knap pe, maar bloedarme juffrouw Smith, had blijkbaar een andere afspraak voor vandaag. Zij had een anderen hoed op; èen nieuw bosje viooltjes stak in haar langen mantel, en zij had de spie gel in beslag genomen, terwijl zij haar gezichtje onder handen nam met cold- cream, een schone zakdoek en papiers poudrés. „Wat zijn wij fijn vandaag, Smithie", zei juffrouw Robinson. „Wat is er aan de hand?" „Ik ga lunchen met Still Waters". Dat was de gewone grap. „Still Waters", betekende niet meer of minder dan meneer William Waters, junior, het hoofd van de firma, en van wien ik zo even de noodlottige oproep gekregen had. Hij zou er evenmin aan denken, om een woord te spreken te gen een van zijn typisten, als om een bal in het kantoor zelf te geven, zodat het excuus: Ik ga uit met Still Waters betekent altijd dat de spreekster niet van zins is de anderen deelgenoot van haar plannen te maken. Het is een pu bliek geheim op het kantoor, dat Smithie, die een manicure-étui in haar tasje heeft en tween^aal daags met hoge kleur een gesprek aan de telefoon houdt, bijna verloofd is.. „Heel best, hoor! Maak maar geen excuses", zei juffrouw Holt, en wij He ten juffrouw Smith alleen. Even, later zagen wij haar op straat. Zü zag ons niet, zij zag niets, geloof ik. Zij bloosde en glimlachte en leek evenmin op juffrouw Smith, die wij kenden, als een Zondag op een werk dag lijkt. Ons aller blikken richtten zich van haar naar den jongen man. We hadden minstens een Griekse god heid of een grote krijgsheld verwacht. De verandering in het gezichtje van i'i"vauw Smith gaf ons inderdaad het recht daartoe. Maar Smithje's vriend was niet veel groter dan zij zelf; een gedrongen ventje met ronde schouders en wit, uitgerekt gezicht, dat het meest van een lange envelop pe had. „Wat een jongetje!" zei juffrouw Holt, terwijl wij hem voorbij gingen. „Alle mannen zijn niet veel meer dan jongens", verklaarde juffrouw Robinson. „Ik weet niet, of ik nog niet liever een stenen beeld dagelijks om mij heen zag". Dit bracht ons terug tot ons „ste nen beeld", onze Baas. Terwijl wij een glas warme melk dronken, waarbij wij geroosterd brood met gepocheerde eieren besteld hadden, deden de an dere meisjes hun best, om mij aange naam bezig te houden, terwille van mijn duistere vooruitzichten en mijn verwachting, om over een goed uur mijn ontslag te zullen krijgen. „Dat is al te erg! We zullen u mis sen", zei de goedhartige juffrouw Holt ..Maar (hier. juffrouw! Ik heb een ei besteld en geen sardine sandwich! Ik wou, dat u oplette als iemand u iets bestelt!....) „Maar", vervolgde zij, „u krijgt gauw Tenoeg wat anders. U moet niet zo ho- Deloos kijken, juffrouw Trant. U hebt iets heel innemends over u, vooral als u lacht. Heb ik pas nog niet ge zegd, hoe gezellig juffrouw Trant la chen kan? En u mag zeggen, wat u wil; een knao gezichtje legt gewicht in de schaal!" (»se& moolodi' speelt in Amsterdam en dit beahtft heeft geen goed gedaan aan de popula riteit der Kogers. Emma leidt nu aldus: Emma 1 1 0 Zeeburgia ..1 1 0 K. F. C2 0 0 Het bijkans 50-jarig Alcmaria ia hard op weg, om weer tweedeklasser te wor den. Week in week uit worden de klippen omzeild; de ene keer lukt dat beter dan de andere, maar de punten worden verzameld. Gisteren werd D.E.C. in Amsterdam met 4—1 geklopt. Een mooie wedstrijd was het niet, de doelpunten kwamen pas na heel veel moeite, maar de sterkste won en de cijfers waren niet geflatteerd. H.B.C. rekende af met Holland, door deze club thuis met 10 te kloppen en de situatie is nu zo, dat Holland en D.E.C. niet meer meetellen. De stand is nu: Alcmaria 4 3 1 0 7 15—2 H. B. C4 2 1 1 5 5—3 Holland 4 1 0 3 2 4—8 D. E. C4 1 0 8 2 4—15 A.s. Zondag worden gespeeld Alc mariaHolland en H.B.C.D.E.C. In de andere promotie-afdeüng be gint het er voor de Alkm. Boys donker uit te zien. Ze konden het thuis tegen I.V.V. niet verder brengen dan een ge lijk spel en boften nog, dat ook Helder thuis tegen Kinheim gelijk speelde. Helder behoudt dus de beste papieren, maar heeft nog twee lastige uitwed strijden voor de boeg. De stand is: Helder 3 1 2 0 4 Alkm. Boys 3 1 1 1 S I V. V. 3 0 3 0 3 Kinheim 3 0 2 1 2.. B.K.C. stelde natuurlijk veel belang in de uitslag Furmerend—Ahrends. want de winnaar zou B.K.C.'s grootste concurrent worden. Op het ogenblik is echter de uitslag nog niet bekend, zodat ook de nieuwe situatie nog niet gememoreerd kan worden. In Beverwijk werd V.V.E.—S.DZ. gespeeld en V.V.E. won met 30; dui delijke cijfers, die alles zeggen. Hier is de stand geworden: V. V. E2 2 0 0 4 6—2 A. S. V. K. 1 0 0 1 0 2—3 S. D. Z1 0 0 1 0 0—3 Belangrijk was de competitiewed strijd VitesseAssendelft, omdat deze aan Vitesse het kampioenschap kon brengen. En ziet, Vitesse won met 3—2 en mag nu promotiewedstrijden spelen. De ontmoeting werd bijgewoond door 3 a 4000 man publiek, een record voor Castricum! Tenslotte verloren de Alcm.-reserves hun eerste promotiewedstrijd van Vo lewijckers II met 14. Een nederlaag, die verwacht werd! Spanning in het Noorden. Het Noorden krijgt een verlengstuk van de competitie! Frisia en Velocitas wonnen allebei en het gevolg was, dat Emmen, Frisia en Velocitas samen on deraan staan en een extra halve com petitie moeten spelen om uit te maken wie degradatiewedstrijden moet spelen! Kampioenschap van Ned.: BWAjax 25; HeerenveenNEC 26; MVV Blauw Wit 3—3. Prom. 2e kl.: KFCZeeburgia 01. Prom. 3e kl.: DECAlcmaria 14; HBCHolland 10; HelderKinheim 3—3; Alkm. Boys—IVV 2—2. Prom. 4e klasse: JOS-Schagen 3—2; PurmerendAhrends onbek.; V.V.Z. SDZ 3—0. Prom. res. 3e kl. Volewijckers 2 Alcmaria 2 41. Comp. 4e kl. VitesseAssendelft 3—2. Comp. Ie kl.: Frisia—Veendam 4—2; VelocitasSneek 31. HILVERSUM I: Nieuwsberichten om 7, 8 13, 18, 20 en 23 uur. AVRO: 8,15 Gram muziek; 9,45 Arbeidsvitaminen; 11,— Gra- mofoonmuziek; 13,15 Skymasters; 14,— Knipcursus; 15,15 Strawinsky-programma; 36,40 Voor de jeugd; 17,45 Rijk over zee; 18,15 Tom Erich, piano; 18,30 Strijdkrach tenprogramma; 20,15 Omroeporkest; 21,10 Hoorspel; 21,50 „Contact"; 22,30 Sopraan en piano; 28,15 5e Smphorue van Tsjai- kowsky. HILVERSUM II; Nieuwsberichten om 7, 8, 13, 19, 20 en 22,30 uur. KRO: 7,45 Gram. muziek; 9,— Lichtbaken; 10,15 Mozartkwin- tet; 10,50 Grammuziek; 11,40 Kunnecke- operetten; 12,03 Cold Stream Guards; 12,30 Amusements-orkest; 14,— Russische mu ziek; 15,— Voor de vrouw; 15,30 Zonne bloem; 16,30 Na schooltijd; 18,— Vaude ville-orkest; 18,30 Sportpraatje; 19,20 M«- tropole-orkest; 20,20 Radio-philharm. or- k«t; ML- Str.ïvyjflsto-heraenkipg,

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3