CREDIETEN Schulte wint zes-provinciën-koers AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Sergensche Bad-, Duin- en Boschbode Zes minuten voor tijd viel de beslissing Alkm. Boys en I.V.V. delen .de punten Com mi r Hulp in de huishouding D.E.C.-Alcmaria 1-4 Spannend, maar niet mooi Lakeman op de tweede plaats Alkmaarse Kegelbond Districtskampioen Flinke Jongens Jaarlijkse Algemene Vergadering OPENBARE AANBESTEDING ELK NIEUW SCHIP VERGROOT DE WELVAART! Geschoolde en geoefende werkkrachten in de scheeps- en machinebouw, Werkkrachten uit andere beroepen, ter omscholing, Flinke jongelui, liefst v. d. Ambachtsschool, ter opleiding. Stelt U prijs op: „PAULJEKA Ned. Staatsloterij Mevr. M. BROMMER-KRAFT Abonneert U op dit blad Opnieuw d Hors d'Oet Meer dan duizend Alkmaarders, die deze Zondagmiddag met de Alc- maria-trein waren meegegaan naar Amsterdam, hebben met angst en beven bijna een uur zitten te rillen. Want tot 6 minuten vóór tijd stond Alcmaria weliswaar met 21 voor, maar elke uitval van DEC kon nood lottig worden en dan bleef de kans op promotie weliswaar bestaan, maar zou het „knijpen" kunnen wor den. En het gekke was, dat Alcmaria steeds aanviel, steeds de Amsterdam se verdediging in moeilijkheden bracht, maar er blijkbaar niet aan dacht, dat een aanval ook goed moet worden afgewerkt Totdat dan eindelijk de definitie ve beslissing viel en in precies zes tig seconden twee doelpunten ge maakt werden. Toch wel, leuk, om dat weer te zien, zei onze buurman op de perstribune, de hoofdredacteur van de Sportwereld, een wedstrijd waarbij geen der par tijen een stopperspil hebben. Ik weet niet, welk systeem Alcmaria precies speelt, maar stopperspil is het inder daad niet. En het is mij best, want ik mag de aanvallende spil wel. Ik ver wacht bij Alcmaria in deze promotie competitie trouwens een aanvallende spil, omdat het Alkmaarse team nu 'n keer het sterkste is en omdat de aan val nog immer de beste verdediging is. En Mulder kan heus wel verdedi gen, zal het ook wel doen, als het no dig is, maar kan zich op het ogenblik gelukkig uitleven in een spel, dat hem geheel ligt. En toch, er kleefden vanmiddag fou ten aan de middenlinie. Men speelde te vaak samen op enkele meters grond, daar waar een harde trap beter ware geweest. Op zichzelf is dat samenspel wel aan te bevelen, maar 't moet niet overdreven worden en het mag niet zo zijn, dat de tegenpartij er profijt van trekt. En dat gebeurde vóór de rust nog al eens. O die eerste helft. Het was, of Alc maria niet behoorlijk los kon komen, 't Ging allemaal wat langzaam, wat stuntelig en al was er geen sprake van een DEC-overwicht en had over 't al gemeen Alcm. 'n lichte veldmeerder- heid, het vurige zat er niet in de wit te ploeg. En zo kon het gebeuren, dat de thuisclub na 10 minuten door Wes tenberg de leiding nam. 't Was geen mooi doelpunt en het had voorkomen kunnen worden, als de Alcmaria-ver- dediging maar royaal had opgeruimd, maar het telde en dus was Alcmaria voor het eerst achter! Een kleine sen satie. Het was trouwens merkwaardig in die eerste periode, dat DEC veel soli der, veel rustiger speelde dan Alcma ria. De Amsterdamers zaten stevig op de bal, desnoods op de man, speelden echter niet unfair, maar trachtten het doel te bereiken langs de meest suc cesvolle weg. Gelukkig, dat hun tech niek te kort schoot, gelukkig ook, dat Alcmaria's verdediging de rust zelve bleef. Na dat eerste doelpunt van DEC werd Alcmaria als 't ware wakker ge schud en op wat uitvallen na had DEC voorlopig niets meer in te brengen. Aanval op aanval werd op het DEC- doel ondernomen, talloze malen zette de Buyzer goed voor, tal van keren kwam ook Godvliet in actie, maar tot twee keer toe kopte Swaerts rake lings over de lat en voor de rest redde van Dijk in het doel veel met stom pen en zorgden de backs wel, dat de weggestompte bal verder werd ge transporteerd. Alcmaria bleef veel sterker, DEC doorstond een angstige doelworsteling en in de 32e minuut kwam v. Wierin- gen akelig schuin voor het doel te staan, loste een schuiver en daarmee was de gelijkmaker geboren. Meteen begon Alcmaria het weer kalm op te nemen. Net als bij de profs, zei mijn collega: even laten zien, dat we het wel kunnen, even de gelijkma ker maken en dan kalm verder spelen. Straks komen we wel terug, als die anderen zich te pletter gelopen heb ben! Alcmaria kwam terug, in het derde kwartier van de wedstrijd nog. Eerst was Brouwer even aan de tand ge voeld, maar het vinnige schot stompte hij razend snel over de lat en toen moest Mol een kopbal van v. Wierin- gen eveneens met zijn hoofd uit het doel houden. En nog eens redde deze kanthalf op de doellijn en tenslotte deed Godvliet de maat overlopen: bij een aanval over links, als zo vaak door Schmidt ingezet wat kreeg de Buyzer weer afgemeten passes van hem! bracht het leer voor doel en Godvliet zag op 2 meter afstand geen doelman meer voor zich. Iedereen tel de een doelpunt, maar de Alcmaria- rechtsbuiten punterde het leer op kun stige wijze naast het doel! Alcmaria neemt de leiding over. Twee minuten was de tweede helft oud, toen diezelfde Godvliet prachtig doorzette, een goede voorzet gaf en de tweebenige de Buyzer richtte met zijn rechterbeen en Alcmaria's aanhang kon juichen. Van dat ogenblik af hebben we alle maal zitten te wachten op het derde doelpunt, dat vijf, zes, zeven keer in de lucht hing en dat maar niet kwam. En niemand was erg rustig, ofschoon het toen wel duidelijk bleek, dat Alc maria veruit de sterkste was. Brou wer bijvoorbeeld stond bijna- steeds werkeloos in het doel en Hendriks en Maasen hadden niet veel moeite om op te ruimen. Corner op corner werd door de Buyzer en Godvliet genomen, een keer zes maal achtereen. Maar steeds weer bracht een DEC-er red ding. Ook werd er geschoten, vaak te zacht echter, soms niet goed gericht ook. En toen Godvliet weer eens pre cies voorzette, was niet alleen de DEC- verdediging verrast, maar de Buyzer greep er eveneens naast, zodat het leer voor het lege doel langs rolde. En bij het ingaan van het laatste kwartier stond het nog steeds 21 voor de Alkmaarders en kon één geslaagde uitval van DEC de kansen wellicht keren. Het leek er even op, of DEC er een spannend laatste kwartier van zou ma ken; het leek er op, of Alcmaria toch nog onder druk zou komen, maar juist op tijd wist v. Wieringen een voorzet van de Buyzer feilloos te benutten, terwijl 'in dezelfde minuut Godvliet uit een voorzet van de Buyzer de zaak be keken vond (14). 't Had ook 51 kunnen worden voor de withemden, maar Alcmaria vond het blijkbaar genoeg. Het won volkomen verdiend, maar niet op de fraaie wijze. die we de laatste tijd gewend waren. Het Won, ook omdat de ploeg beter was in alle onderdelen. Het won ondanks zeven gemiste kansen. De Alkmaarse Boys speelden giste ren hun derde promotie-degradatie wedstrijd en wel tegen de 3e klas kampioen uit de lip. Er bestond voor deze ontmoeting een zeer grote be langstelling en niet alleen uit Alk maar. Maar er was van mooi aan trekkelijk spel weinig te zien. 't Was weer hetzelfde beeld, dat dergelijke wedstrijden meestal te zien geven. Veel afbrekend en weinig opbouwend spel. De tegenpartij beletten te sco ren is het hoofddoel. Mooie opgezette aanvallen, waarbij de gehele voor hoede actief optrad, zag men weinig. Het plaatsen was meermalen zeer slecht verzorgd. Teruggetrokken bin- nenspelers opereerden op de plaats der half-linie en drie backs zorgden ér angstvallig voor de bal op te rui men. De Boys begonnen niet onaar dig. Maar spoedig raakte het verband zoek en toen I.V.V. flink kwam op zetten, was het één en al verdedi ging Wat de klok sloeg. Maar heel safe was die verdediging bij de Boys niet. Gevaarlijke missers kwamen meermalen voor. maar Kramer in het Bovs-doel was gelukkig weer in uit stekende vorm. I.V.V. maakte geen onverdienstelijke indruk. Het elftal uit de lip vormde een hardwerkend geheel, met een goede keeper, fana tieke, backs en een gevaarlijke linker vleugel. Opvallend was dat de I.V.V.- ers steeds de bal tegemoet liepen, terwijl de Boys meermalen een af wachtende houding aannamen. De I.V.V.-ers zagen er bovendien niet te genop hun body in de strijd te wer pen. Zij speelden enthousiast zoals men dat van een club die hogerop wil kan verwachten. Scheidsrechter Meyer hield de wedstrijd strak in handen. Alle enigszins ongeoorloofde aanvallen werden direct gestraft. Over het geheel werd het spel misschien iets te veel onderbroken, wat aan het tempo schade deed, maar te streng is beter dan te slap. Nadat zich voor beide doelen ge vaarlijke situaties hadden afgespeeld wist I.V.V. na een half uur door haar linksbuiten uit een moeilijke positie Kramer te passeren. Maar toen kort daarop Untied op uitnemende wijze door de vijandelijke verdediging heen brak, werd hij op ongeoorloofde wij ze ten val gebracht en daar dit in het strafschopgebied gebeurde, was een penalty het gevolg. Bob Admiraal voltrok het vonnis op correcte wijze (1-1). Nog voor de rust wist I.V.V. echter 'opnieuw de leiding te nemen, na een missen in de A. B.-verdedi- ging. Kramer kon dit onheil niet ver hinderen. Rust 1-2. In de tweede helft streden de Boys hard voor 'n tweede goal. Maar I.V.V. gaf niet thuis. Toen er echter bijna een kwartier na de rust was gespeeld had een slechte uittrap van den I.V.V.- keeper een doelpunt ten gevolge want Untied bemachtigde de bal en zorgde onder luid enthousiasme voor de ge lijkmaker. Opnieuw ontspon zich toen een spannende strijd om de leiding. Maar de aanvallen waren te slordig afgewerkt om succes te kunnen heb ben. Bart moest kort voor het einde nog uitvallen en werd vervangen door Bockweg. De stand bleef 2-2 en met dit gelijke spel kunnen beide partijen tevreden zijn. Dat uit een tweetal vrije schoppen aan de Boys toegekend even buiten het strafschop gebied en door Admiraal genomen niet gescoord werd, was wel een te genvaller. Onder grote belangstelling werd Za terdag en Zondag de Zes-provinciën- rit gehouden, een étappe-wielerwed strijd dus, welke we in ons land slechts node gemist hebben. LAKEMAN WINT le ETAPPE. „Als Schulte tijdens de race zijn krachten wat gespaard zou hebben, en onder de rook van Amsterdam een uit looppoging had gedaan, dan was hij winnaar geworden van de eerste etap pe van de 6-provinciën-koers", zo luide de mening van officials en wielren ners na het beëindigen van de eerste étappe. De Bossenaar heeft tijdens de rit van 260 km herhaaldelijk uitlooppogingen gedaan en de speaker op het circuit rond de Amstelbrouwerij, waar voor de aankomst van de „re,uzen" een amateur-criterium verreden werd, kon digde herhaalde malen aan. dat Schul te alleen aan de kop lag. Toen deze berichten ook uit Laren. Amstelveen en van de rand van de stad kwamen, was iedereen overtuigd, dat Schulte deze étappe reeds op zijn naam had staan. Niemand had chter rekening ge houden met de Amsterdammer Lake man. Reeds tijdens de tijdrace jl. Don derdag in het Olympisch stadion te Amsterdam bewees deze jonge renner, dat hij in vorm is, door Gerard Pe ters met ruim verschil te kloppen. En Zaterdag speelde hij het klaar om in de laatste kilometers de „Keizer der Nederlandse wegrenners" in te halen en na de laatste ronde op het circuit rond de Amstelbrouwerij, Schulte in de eindsprint te kloppen. De uitslag van de eerste étappe van Maastricht naar Amsterdam over een afstand van 260 km, luidde: 1. Henk Lakeman (Amsterdam) 6 uur 46 min. 19 sec.; 2. Schulte (Den Bosch) zelfde tijd; 3. Claessens (Bel gië) 6 uur 46 min. 24 sec.; 4. Verpoor ten (België) 6 uur 46 ïhin. 44 sec.; 6 Evers (Beverwijk) zelfde tijd; 6. Geor ge Claes (België) zelfde tijd; 7. J. Jan sen (Eisloo) zelfde tijd; 8. Seyen (Maas tricht) zelfde tijd: 9. C. Joossen (Ma de) zelfde tijd; 10. Michiels (België) zelfde tijd; 11. Vooren (Beverwijk) zelfde tijd; 17. Schellingerhout (Am sterdam) 6 uur 52 min. 4 sec.: 18. De Hoog (Amsterdam) zelfde tijd; 19. Smits (Rotterdam) zelfde tijd: 20. Cor Bakker (Zaandam) zelfde tijd. TWEEDE ETAPPE. De tweede dag voerde de renners eerst via Haarlem. Den Haag, Rotter dam, Dordrecht en Breda naar Tilburg, waar de finish van de tweede étappe was om dan met de 3e étappe verder te gaan dwars door Brabant en Limburg naar Heerlen, waar en finish van der de étappe en finish van de 6-Provin- ciën-koers was. In totaal moesten de renners Zondag ongeveer 275 km. af leggen. SCHULTE WINT 2e ETAPPE. ,Vele duizenden waren te Tilburg te samen gestroomd om de renners te zien aankomen, aangezien Tilburg het eindpunt was van de tweede étappe. Om 13.29 uur arriveerde daar als-eer ste Schulte in de tijd van 4 uur 55 min. 32 sec. Met 17 seconden voorsprong op de winnaar van de eerste 'étappe, La keman. Lakeman werd op slechts en kele meters gevolgd door Seyen. Di rect daarna kwam een peleton van 17 renners binnen en daarna nog een twaalftal deelnemers, wier tijden ech ter nog al uit een liepen. Na deze tweede étappe heeft Schul te de leiding in de algemene klasse ring. Om 14.35 maakte men zich weer ge reed voor de start van de derde en laatste étappe. TilburgHeerlen, wel ke over Eindhoven en Roermond leid de. Slechts 32 renners vertrokken uit Tilburg, wel een bewijs, dat deze wed strijd verre van gemakkelijk is geble ken, nu ten minste de helft van het aantal, dat Zaterdagmorgen uit Maas tricht was vertrokken, reeds was uit gevallen. De belangstelling bij de controle- pst te Nijmegen was bijzonder groot. .Duizenden stonden langs de weg. Om half twee werd de kop gesignaleerd op de St. Annastraat, waar door Nij meegse firma's twee prijzen waren uitgeloofd. De eerste prijs werd ge wonnen door Jan Lust (Zaandam) en de tweede door Cor Bakker (Zaandam) beiden passeerd.en het eerst die spe ciale controle-post. Terwijl tussen Nijmegen en Roer mond nog 12 renners afvielen, pas seerde het gehele peleton Roermond met Seyen, die gewond was door een aanrijding met een stilstaande auto, voorop. De laatste étappe werd onder zware regenval en stormen, die af en toe bij na orkanen genoemd konden worden, gereden. Ondanks de stromende regen be droeg in Susteren de snelheid van het peleton 43 km. In de omgeving van Sittard gingen Franken en de Korver aan de haal. Schulte sprong "mee en met hun drie ën vlogen de vluchtelingen, enthou siast aangemoedigd door tienduizen den toeschouwers naar de Wintraecker berg. Op de Wintraeckerberg maakten zich Jansen, Schweitzer en Lakeman van het peleton los. Schulte liet zijn twee gezellen in de steek en stoomde als een locomotief voorwaarts. De Korver en Franken werden nu door Jansen. Schweitzer en Lakeman ingehaald. En dit vijftal zette een gigantische achtervolging in op Schulte. Deze rit kan wel het hoogte punt van de koers genoemd worden. Schul te deed voor dit geweld niets onder, verhoogde nog zijn tempo en vliegend langs Hoensbroek, Brunssum en Al- lerheide vergrootte hij zijn voorsprong Met 57 seconden voorsprong op Jans sen. die zich van Schweitzer en Lake man had losgewerkt, bereikte, hij als overwinnaar in deze étappe en van de gehele wedstrijd Heerlen. EINDKLASSEMENT De einduitslagen waren: 1 Schulte (Den Bosch) 15 uur 22 min. 1 sec.; 2 Lakeman (Amsterdam) 15 uur 23 miii. 24 sec.; 3 G. Claes (Bel gië) 15 uur 24 min. 45 sec.; 4 Vooren (Beverwijk) zelfde tijd; 5 Motke (Am sterdam) zelfde tijd; 6 Seyen (Maas tricht) zelfde tijd; 7 Evers (Beverwijk) zelfde tijd. KEGELCLUB „KOEKOEK" ALKMAAR ONGESLAGEN CLUBKAMPIOEN SPANNENDE STRIJD OM DE JAN WOLTER-BEKER ALKMAAR WINT DEZE VOOR DE TWEEDE MAAL Groot was reeds de belangstelling, toen wij gisteren de kegelbanen binnen stapten van het café-Restaurant „De Harmonie'' te Bussum. Nadat de voorzitter van Gooi en Eemland op de gebruikelijke wijze de wedstrijd had geopend, kon na loting de vierde en laatste ronde een aanvang ne men door de tientallen van Haarlem en Gooi en Eemland. Ditmaal zouden op elke baan 15 ballen moeten beslissen, de laatste 5 ballen zouden meetellen voor de wisselprijs, n.l. de zilveren Jan Wol- ter-beker. Evenals in Haax-lem bleken ook hier de banen zeer moeilijk en geen van de bonden kon het gemiddelde van zes behalen, zoals onderstaande stand met rust duidelijk te zien geeft: Amsterdam 595 (10 ballen)—905 (15 bal len); Alkmaar 533—863; Gooi en Eemland 51S—818; Haarlem 519—782 hout. Clubkampioenschap: „Houdt Bank" Bussum, 343 (eigen banen); „Koekoek Alkmaar, 340; „Intiem", Amsterdam, 302; „Haarlem" 272 hout. Na de rust bleef het gooien vèr- beneden peil. Gooi en Eemland en Haarlem ble ven zelfs beneden het gemiddelde van vijf De grootste spanning bleek weer van de strijd' tussen Amsterdam en Alkmaar, vooral toen G. Oudes 52 hout meer gooide dan zijn Amsterdamse partner, c'.och deze gingen weer grotendeels te niet, doordat Eickholt 40 hout minder wierp dan de Amsterdammer Van Geel. Toch bleef er nog een kans bestaan, dat de zilveren Jan Wolter-beker in het bezit van Alkmaar zou blijven, immers de beste Alkmaarse cracks J de Bakker en Köll- mann zouden het moeten opnemen tegen de Amsterdammers Van Schijndel en Smit, bekende namen, maar deze hadden echter n de laatste wedstrijden bitter gefaald en ook nu bleken zij niet opgewassen tegen bovengenoemde heren, zodat Alkmaar met 5 hout verschil in het bezit bleef van da Wisselprijs. Voor de kegelclub „Koekoek" was het een voldoening wederom te win nen en ongeslagen kampioen te zijn De volledige stand luidt: Amsterdam 1138, 4 p.—1715 (wisselptfjsft Alkmaar 1112, 3 p.—1720 (winnaar wissel prijs); Haardlem 1017, 2 p—151G; Gooi en Eemland 1013, 1 p.—1539 hout. Clubkampioenschap: „Koekoek", Alk maar, 678, 4 p; „Houdt Plank", Bussum, 631, 3 p; „Intiem", Amsterdam, 597, 2 p; „Haarlem" 532, 1 p. De volledige uitslag luidt: Districtskam pioenschap: Alkmaar, 5144, 14 p; Amster dam 5033, 12 p; Haarlem 4849, 10 p; Gooi en Eemland 4536, 4 p Clubkampioenschap: „Koekoek", Alkmaar, 2698, 16 p; „Houdt Plank", Bussum, 2485, 11 p; „Intiem", Am sterdam", 2413, 9 p.; „Haarlem", Haar lem, 2204, 4 p. Vitesse kampioen Reeds direct ontplooit zich een span nende strijd. Het doel der thuisclub krijgt het zwaar te verduren, doch de keeper is op zijn quï-vive. Spoedig weet Floor Zonneveld aan de overzijde met een mooi scoot Vitesse de leiding te geven (1—0). Voortdurend wordt het doel der gasten bestookt, doch hun doelman weert zich kranig. Wederom is het Zonneveld die scoort (20), ter wijl kort hierna Valk er zelfs in slaagt de voorsprong tot 30 te vergroten, nadat de keeper te ver is uitgelopen. Ook na de rust geven beide cluss zich geheel. Voor beide doelen ontstaan tal van spannende momenten. Na een kwartier brengt Assendelft de Vitesse- voorsprong tot 32 terug. Het doel aer thuisclub doorstaat een tijdlang een ware belegering. De strijd krijgt een steeds spannender karakter. Evenwel wordt er niet meer gescoord. Als de goedleidende scheidsrechter laat ein digen, is Vitesse kampioen en kan zij zich prepareren op de promotiecompe titie, teneinde daarin zo mogelijk het fel begeerde derdeklasseschap te be halen. Hiermede vervullen wij de treurige plicht kennis te geven van hel overlijden van onze geliefde Zoon, Broeder, Zwa ger en Oom, do Heer PIETER GB.OEN. in de ouderdom van 45 jaar '.:n 7 mnd. Allen die liem gekend hebben zullen besef fen wat wij in hem verliezen. Wed T. GROEN— RUYS. Jb. GROEN L. GROEN— MOEYES- ALIE NANNY JAN GERBRAND St. Pancras, 14 Juni 1947. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 18 .Tuni n.m- 2 uur op de Oude Begraafplaats te St. Pancras. Voor direct gevraagd geheel zelfstandg kun nende werken, loon 25 per week. Tevens enige SMIT's VISSALON, Mag- dalenenstraat 8, Alkmaar. JONGEN gevraagd voor lichte kan toorwerkzaamheden Fa. N. TIMMERMAN's Graan- en Meelhandel, Scliermerweg 116, Alk- paaai> worden verstrekt door Bijkantoor ALKMAAR EEN FLINK MEISJE gevraagd. DE GRAND, Waagplein. HEER HUGOWAARD. In Kermis-advertentie K. RUS, voorkomende in het nurfimer van" Zaterdag j.h, staat vermeld 16, 17 en 18 Juni. Dit, moet wezen 15. 16 en 17 JUNI, Dus morgen. DINSDAG, DE LAATSTE DAG. Hypotheekbank Noord-Hollandsch Grond- crediet N.V gevestigd te Alkmaar. van aandeelhouders op Woensdag 25 Juni 1947 te 10.15 uur v-m ten kan tore der vennootschap, waar de agenda ter visie ligt. (Jaarverslag, balans, verlies- en winstrekening over 1946, benoeming van commissarissen 'on herzie ning salaris van ccn dei- Directeuren). Gevraagd GEM. ZOMERHUISJE, aan Zee- Omg Nrd. Holl. öf volledig p:nsion voor 4 personen, liefst in de maand Juli v. 8 d- Br. m. oinscbr. en prijsopg. te zenden aan R. VAN WELÏE, p/a. Langestraat 119, Amersfoort Namens de opdracht geefster: de Algemene Arbeiders Woningbouw vereniging „Goed Wonen" te Schagen zal onderge tekende in het openbaar aanbesteden, overeen komstig het Aanbeste dingsreglement W. B.: HET BOUWEN VAN 14 WONINGEN MET SCHUREN op een terrein ten Zuiden van en tussen de Veld-en Kanaalstraat te Schagen, kadastraal bekend Sectie G nos. 658. 731, 667 en 583. Bestek en voorwaarden met 4 tekeningen zijn vanaf 17 Juni 1947 ver krijgbaar bij het Archi tecten-bureau Fa- F H. RINGERS Zn., Laat 152, te Alkmaar, tegen betaling van 20.— per stel, of worden toegezon den na ontvangst van een postwissel ten bedrage van 20.35- Restitutie bin nen een week: 10per ongeschonden stel. De aanbesteding vindt olaats op MAANDAG 30 JUNI 1947 te 14.30 uur ten Gemeentehuize aan de Markt E 117 te Scha gen. Architecten-bureau Fa. F. H, RINGERS ia, Regelmatig ontvangen wij opdrachten voor de bouw van nieuwe schepen. Hoe eerder deze in de vaart komen, hoe eerder de welvaort van ons land en dus ook de welvaart van Uw gezin zich 2al herstellenI leder, die meewerkt aan de bouw van deze schepen, kan hiertoe bijdragen. Wij bieden een interessante werkkring met goede vooruitzichten aan: Sollicitatie* aan onderstaand adres of schrifte lijk met vermelding van leeftijd, en-beroep aan Afd. Personeel von de NEDERLAN DSCHE DOK EN SCHEEPSBOUW Mil. v.o.f. Corneiis Douwesweg 1, Amsterdam-N. N 8. Bij oproeping no sollicitatie vergoeding van reiskosten.j Ongeil. Heer vraagt GEST. ZIT-SL.KAMER omgeving Staton z. pen sion. Br. met prijsopg no. 114 bureau van dit blad. Net Arbeider zoekt. KENNISMAKING piet nette vrouw, leeft- 50 tot 55 j, Br. onder no 115 bureau van dit Wij hebben aan te, bieden WONINGEN in Hoorn, Delfzijl, Bols- ward en Enkhuizen in ruil voor woningen in Alkmaar of omgeving. Brieven onder No- 388 bureau van dit blad* 'n Beschaafd milieu Rustige bediening Vakkundige behan deling Vernuftige appara ten Geschoold perso neel a Matige prijzen Ga dan de eerstvol gende keer naar: SALON Schoutenstraat 20. ALKMAAR Alkmaar. Kantoor: Langestraat 53 i. d Rotterd. Bank- TREKKING 7 JULI. Geopend v- 9 tot 2 uur, behalve Zaterdag. Gironummer 210771. Collectrice 21 JUNI a.s. verschijnt weer de Uitg. N-V. v/h HERMS. COSTER en Zn„ Alkmaar, onder Redactie van ANTHONY C, VAN KAMPEN. Abonnementsprijs 3.25 per seizoen; 2.00 voor leden der V-V.V Bergen Voor advertenties wende men zich tot de UITGEEFSTER of N. SLUYTER, Dorp* BUREAU VOORD AM 9, Al TELEFOON AD REDACTIE Giro Itmi Dir.: J. BtJl! Het advies van de C( landse regering worder Aan de republikeinse d punt van de commissie Men mag aannemen, d laatste alinea van de N woord afwijzend of 011 haar leedwezen geen n de vraag, wat verder n De Britse consul-generi de heer J. M. L. Mitche» keerd van zijn bezoek a E en heeft 'over zijn reis regering rapport uitgebi klaarde hedenavond een van het Britse ministeri landse zaken. TOCH BE Naar wordt vernomen vai Mitchesons reis zich te stellen omtrent het er ke stadium in de Ned.-Im derhandelingen. Het word acht, dat Mitcheson zich zal stellen met Sjahrir in berichten, dat een van b om Britse bemiddeling h worden van gezaghebbei Londen tegengesproken. „HOUDT In een redevoering te I den. heeft generaal Soedii roep gedaan op het Indo om zich gereed te houden eventualiteit, voor geval tussen Nederland en Indo vredelievende wijze zou worden opgelost. De generaal achtte de de republiek niet in ming met de Indonesiscl legde er nadruk op, dat de republikeinse tegenr kelijke aspiraties van 1 sche volk tot uitdrukking vrijheid van het land v< donesië is niet een eigei mohammedanen, en evei socialisten of nationalist' is eigendom van de geh sche natie en indien ons vaar is moet bijgevolg ge zich aangorden om het gen", aldus generaal Soei VRIJ EN ONVRIJ Ik ben er al bang 1 weest. Nauwelijks was in vrijheid gesteld en zich ongehinderd bewege Overheid grijpt in. Zij m beperking aan. Zij neemt linkerhand terug wat zij rechter gegeven heeft. Hi dat ook bij haar de lir niet weet wat de ree] doet. De vakgroep voor tabi katen en een vakgroe op zekere hoogte een ver der Overheid wijst er de voorraad sigaren nog perkt is, zodat de winkt nog niet met al te losse I de hand behoort te doen migen hebben daar een van en dat hij zich vaste klanten beperker Een waarschuwing, die voorzichtige voorzorg overigens zo zeldzaam Overheid, ten einde zek( dige opkopers die met de gen sigaren-vrijheid d i willen lichten, de voet d zetten. Inderdaad hebl winkeliers het in de ha: aan de hand van deze vi zing of handleiding de handel een beentje te Het gevaar, dat dreigt, €r straks geen enkele siga te krijgen zal zijn, beloe echter niet slechts van d der zwarte handelaren m van de hamsteraar, die brandkast kistje naast ki opstapelen om voor een pi gedekt te zijn De sigaar, die dacht zijn, wordt dus weer aan gelegd. Men noemt dat economie". Zo vergaat i sigaar, en zo is het or»« ook vergaan, toen wij na" vrijding vrijheid hadden v< en toen die vrijheid aan beperkingen onderhevig bi Dat de sigaar, na de i pas herkregen te hebben, deze beperking enigsz'ns moedig werd, laat zich c Hij is een over het alj heethoofdig sinjeur. „Wij zei mij een sigaar, die ee stelijke naam draagt, „di leurgesteld Iedereen wee wel, dat wij niet losbandi en dank zij de banderol ni de rol kunnen gaan. Wij i ons toch al zo vaak laten Ik barst bijna door mijn d van drift. Ons hele bestaa vliegt toch al in rook, en beurt het met onze vri illusie ook". En eer. traai woede welde op in zijn c! bruin oog. Ik heb mij gehaast hem te stellen. Ik heb een heli een vochtige sigaar. KRI

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 4