Alcmaria terug In de tweede klasse Drama op de reede van Vlissingen Twaalf jaar geëist tegen Gejus van der Meulen Zware wedstrijd door Alcmaria gewonnen ide 1947 opheffing Tribunalen DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Engelse sleepboot kapseisde Fusie tussen K.L.M. en K.N.I.L.M. Engels vliegtuig bij Gemert neergestort. MOSKOU aeeoord met plan-Marsliall sm Wm „Korfenaer" Woensdag in Den Helder VAN fsJABIJ EN VERRE Sjahrir vertrekt heden Tornado eist 50 doden Oud-doelverdediger voor 'f Hof Holland vocht tot laatste minuut 'Ukec&ecUM e 38. Een lettergreep-p*nfe. bedoelde woorden, die vo}<Je<w omschrijvingen, waren: 1. Idioom; 3. Essaieur; 4. Iiae^, Nieuweling; 6. Zakelijk; 7. IJ^ Normaal; 9. Lading; 10 Au. 11. Netelig; 12. Dahlia; ij rd; 14. Elders; 15. Elite; 16. Na 17. Kittelorig; 18. Overeen 19 Rollade; 20 Eksteroog; 21. iek; 22. Zaadlob; 23. Amandel icaal; 25. Intimiteit. :rste en derde verticale rij gev» iven naar beneden te lezen: in zijn land geen koren zaait, seker, dat hij distels maait, puzzle, die met veel genoegen t. Onder de goede oplossers j; om onze wekelijkse prijs, ultaat, dat deze ditmaal is te, ivallen aan den heer D. v. j iVeststraat 108, Den Helder, cgewenst. Deze prijs zal worjj nden. nieuwe opgave (Puzzle 39) vol) 'g. ONRUST i de bakkerswereld centraal bestuur van de Ne Bakkersbond te 's GiavenhagJ tan de minister van Landbouw! i en Voedselvoorziening een tt| gezonden. Daarin zegt het keu hebben genomen van de allerj iroeiende onrust in de bakken en, als gevolg van de geruchj er veranderingen van de bloeir. Pdprijzen. Het dringt er bij dj :r in het algemeen belang rr,ei >p aan, geen beslissing in dezi len, alvorens de patroonsorgi.1 in het bakkersbedrijf gehoor® De Nederlandse Bakkerbondl in dit verband onder de aa van de minister, dat de greni oestaansmogelijkheid reeds s en verdere nadelige verandt. ten aanzien van het bakkers) noodgedwongen tot sluitigj drijven zouden moeten 'if ;ns de Memorie van Antwoord) Eerste Kamer nopens het weti-l „Nadere voorziening bijzondere) leging" waren op 15 Mei J.L in) ken van gedetineerden de doi-) og niet voltooid en aan de pro.) ■fiscaal toegezonden; slechts in) ring gedeelte der niet voltooid*) is de gedetineerde nog niet ge-I igt in het voornemen van de re>| de tribunalen per 31 Dec. 194?) ijz. gerechtshoven zo spoedig mo-| ia het einde van 1947 op te hef-1 verwachting van de minister,) r de bijzondere .gerechtshore» Dec. 1947 zullen kunnen worde» ven, zal mogelijk niet in vervul- an. de minister bij informatie Is tf is de verwachting bij de bijl j an cassatie, dat door de groter» J kheid van beroep in cassaüt -nstige vertraging zal optredö linister heeft met de presto* bijz. gerechtshoven de mogelijk verwogen om alle uitspraken I Sept. 1946 gewezen, nog eens I ten einde na een ambtshalve! et Hof gegeven advies bij wijtel ■atieverlening zo nodig tot een :elijke straftoemeting te komen. :en maatregel waardoor het recht ïsioen verloren gaat onjuist en I k zou zijn omdat pensioen uit*| loon zou zijn, kan de mimet" I amen. Evenzeer als bespaard lM® erbeurdverklaring of geldboete! irden getroffen, zal ook het recht» sioen, dat een vermogensbestand-1 kunnen aangetast worden, regeling van schadeloosstelling m onrechte ondergane detente I ;n politiek delict is in gevorderde! an voorbereiding. flaatsrhupwi -Vt-nr 15 •rkunde heeft de Vr u t-prijs voor 1945-1946 toi Bertus Voeten voor diens O lagboek „Doortocht Voeten in zijn werkkamer. BUREAU: VOOR DAM 9, ALKMAAR TELEFOON ADM. 3320 REDACTIE S902 CJiTO 167294 Dl».: J. BIJlsma MAANDAG 23 JUNI 1947 Voortzetting van de 144e JAARGANG No. 416. ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties- 14 ceot per millimeter, „Waag-jea" tot it woorden 'ft ot-, elk vroc9C meer 5 ctuitsluitend cor>t*n Abonnenr\ent«»: f 1 l® P«i maand f *25 per tcwrrtaa* Boofdredactenr M H. E. üyldert plv. Tj. N. Adema. Waarschijnlijk zeven doden De Engelse sleepboot Fair Play 2 is op de rede van Vlissingen slepende het s.s. Kuurtanes, gekap seisd en gezonken. Het door de Fair Play 2 gesleepte si. „Kuurtanes" was een Fins schip, afkomstig uit Cardiff, op weg naar Antwerpen voor repa ratie. In Vlissingen zou de sleep boot Goliath komen assisteren. Juist toen deze boot was uitgeva ren, zag men dat de Fair Play 2 kapseisde, vermoedelijk nam het schip de tros in en heeft het zich met de sterke stroom aan de eigen kabel ondersteboven getrokken. De Bruinvis van het Nederlandse loodswezen, die op weg van Vlissingen naar Breskens was, was ter plaatse van het ongeval en wist twee opva renden te redden. De Goliath en de uit Vlissingen gezonden Belgische loodsboot redden ieder één opvarende. De bemanning bestond uit tien kop pen en had een Belgisch - loods aan boord, vermoedelijk Camii De Bruinvis en de Belgische ig&dsboot brachten de drie geredden, c. matroos Dennis Beasent, de stoker David Ir win en een Maltezer scheepsjongen, aan wal bij de steiger van het loods wezen en de Goliath bracht de geredde Naar ANETA uit zeer betrouwbare bron verneemt, is de fusie tussen KLM en KNILM thans een feit geworden. Het officiële communique zal heden door dr Plesman te Batavia worden uit gegeven. Détails zijn nog niet bekend, doch het is te verwachten, dat de KLM de gehele supervisie zal hebben. Voor lopig behoudt de directeur van de KNILM de heer W C J Versteegh, de leiding van de zaken in Indië. Geleidelijk zal de huidige situatie, waarin zowel de KNILM als het Departement van Verkeer en Wa terstaat en het 19e Squadron deel heb ben aan de vliegerij in Indië, worden geliquideerd. Paulette Goddard in ons land Gistermiddag om 4 uur is de thans 36-jarige Amerikaanse filmactrice Paulette Goddard in ons land gearri veerd voor een driedaags bezoek. Miss Goddard, die ruim 12 jaar ge leden door Hal Roach de gelegenheid kreeg haar eerste schreden op 't film pad te maken, maakte in één slag 'n wereldnaam, toen Charlie Chaplin, met wie zij later in het huwelijk trad, haar tot zijn tegenspeelster maakte in zijn beroemde film „Modern Times", ïn een latere film, „The great Dicta tor", gaf hij haar de rol van het sym pathieke ghetto-meisje. Intussen is zij van Chaplin gescheiden en is thans de vrouw van Burgess Meredith, o.m. be kend uit „Of mice and men" (Muizen en Mannen.) Amerikaanse plannen voor Duitsland De militaire vice-gouverneur van de Amerikaanse zóne, generaal Keating heeft verklaard, dat de Amerikaanse militaire bezettingsautoriteiten in de naaste toekomst de volgende drie plan nen willen verwezenlijken: 1. Economische fusie van alle be zettingszones; 2. vorming van een centrale Duitse regering; 3. hervorming van het geldwezen. stuurman, John Ellam, in de Vlissin- se buitenhaven aan wal. De geredden zijn overgebracht naar het St. Joseph- ziekenhuis te Vlissingen en bevinden zich in goede welstand. Op de Vlis- singse boulevard aanschouwden hon derden voorbijgangers het voltrekken van het drama, dat gebeurde in de lijn van de vuurtoren naar de boei voor Breskens. Zaterdagmorgen is bij Elzendorp on der de gemeente Gemert een vlieg tuig van de R.A.F. neergestort en to taal uit elkaar geslagen. Het toestel werd bemand door den „stafsergeant" Peter Hickson, die, on herkenbaar verminkt, aan de hand van zijn papieren geïdentificeerd kon wor den. Het toestel maakte deel uit van een formatie van 6 vliegtuigen, welke Zaterdagmorgen met Engeland als be stemming van een vliegveld in Duits land was opgestegen. Na het noodlottige ongeval zijn de andere vijf toestellen behouden op het vliegveld Welschap bij Eindhoven ge land. Het verongelukte vliegtuig was een Tempest-toestel. Hongaarse president niet afgetreden Zoltan Tildy, president van Hon garije, heeft aan een correspondent van Reuter verklaard, dat de gedachte aan aftreden nooit bij hem of bij iemand uit zijn omgeving is opgekomen. Hij begreep te enenmale niet, hoe de ge ruchten over zijn aftreden in de wereld gekomen waren. Tildy zeide, dat hij geen oordeel wilde vellen over de ex-minister-president Nagy en hem geen verrader wilde noemen. De president gaf uiting aan zijn vol komen vertrouwen in de toekomst van Hongarije als onafhankelijke staat en aan de hoop, dat de grote mogend heden het binnenkort eens zullen worden over de toekomst van de kleine staten in Zuid-Oost-Europa. Ontploffing op Amerikaanse tanker Tijdens het vullen van de benzine reservoirs van het Amerikaanse tank schip „Markay" in de nabijheid van Long Beach is brand ontstaan gevolgd door een explosie, waarbij 20 personen zijn gedood. De vlammen sloegen op de kust over De brandweerlieden voerden een ver woede strijd om uitbreiding van de brand tot andere tankschepen met benzine en olie te voorkomen. Belgisch-Luxemburgs- Nederlands handelsaccoord verlengd Zaterdag j.l. werd op het Ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag het handelsverdrag tussen België en Luxemburg enerzijds en Nederland anderzijds verlengd. Het handelsver keer tussen de genoemde landen wordt hierdoor aanzienlijk verruimd, Nederland zal goederen invoeren, die voor de opbouw van ons land onmis baar zijn, n.l. staal, cement, bouwma terialen en vensterglas. Voorts chemi sche producten, textiel, papier, rub ber- en leerproducten. Ons land zal o.a. pootaardappelen, land- en tuinbouwzaden, fok- en mestvee. kaas, cokes, electrotechni- sche apparaten en textielproducten leveren. De ondertekening van het verdrag zal binnenkort plaats vinden. Het officiële Sowjet-Russisohe pers bureau Tass, meldt, dat de Sow jet-Russische regering de voorstel len van de Franse en Britse rege ringen aanvaardt en erin heeft toe gestemd deel te nemen aan een con ferentie van de drie ministers van buitenlandse zaken. Ofschoon de Sovjet-Russische re gering momenteel nog niet beschikt over inlichtingen betreffende de aard en de voorwaarden voor een eventuele economische steun aan Europese landen door de V.S., en betreffende de maatregelen, die door de Britse en Franse regerin gen tijdens de afgelopen besprekin gen te Parijs werden besproken, aanvaardt de Sovjet-Russische re gering toch het voorstel van de Franse en Britse regeringen en stemt zij er in toe, deel te nemen aan een conferentie van „drie minis ters van buitenlandse zaken. De Sovjet-Russische regering is van mening, dat een dergelijke confe rentie op 27 Juni te Parijs zou kunnen plaats vinden". Tass deelt nog mede, dat een nota als bovenstaande ook aan de Britse regering is gezonden. WÊÊmmmt Z. K. H. Prins Bernhard in het uniform van luitenant g»neraal. De Prins hoopt op 39 Juni a s 'ijti 36ste verjaardag te vieren. Met Prins Bernhard aan boord H. Ms. torpedobootjager „Korte- naer" op thuisvaart uit de Oost, wordt a.s. Woensdag 25 Juni te 12.30 uur in Den Helder verwacht. De commandant der zeemacht in Ne derland, schout-bij-nacht J. J. L. Willinge, zal Dinsdagmiddag op de rede van Vlissingen embarkeren, waarna het schip opstoomt naar Hoek van Holland, waar de vol gende morgen Z. K. H. prins Bern hard aan boord komt, om het laatste gedeelte van de thuisvaart tot aan Den Helder mede te maken. De schoenwinkels zullen in de week van li tot en met 16 Augustus a.s ge sloten zijn wegens vacantie. Daai de regering even veel vet minder aan koopt, dan de Willem Barendsz mee nam uit de Poolzee, zal het zeep- of boter- rantsoen niet worden verhoogd De scheepsherstellers van Antwerpen, die in staking waren gegaan, zullen vandaag het werk weer hervatten Volgens het Belgische blad „Le Peuple" zou Leon Degrelle zich onder bescherming van Ie Regeringspartij in Madrid hebben geves tigd. De Ver. Staten gaan met In gang van 1 Juli a s. hun eigen bezet- tingskosten in Oostenrijk betalen. Ge Havre (Fr) is een pakhuis met balen kantoen uitgebrand De schade wordt op 100 millioen francs geschat. Ken nieuwe Duitse politie, industriële politie genaamd, is in de Amerikaanse zöne van Duitsland opgericht. In een memorandum aan de Veiligheidsraad beschuldigt de regering van Joego-Slavië Griekenland er van grensconflicten uit te lokken. De vergadering van de Republi keinse autoriteiten uit Djokja met de te Batavia aanwezige ministers is ae eoord gegaan met de hoofdlijnen van Sjahrirs politieke verklaring, op 19 Juni voor de radio uitgesproken. Over het opstellen van een antwoord op de jongste brief van de Commis sie-Generaal zal het werk-comité van het K.N.I.P. en het voltallig kabinet moeten beslissen, waarvoor Sjahrir en de te Batavia aanwezige ministers en delegatieleden heden naar Djokja zullen reizen. De vergadering, welke gisteren ten huize van Sjahrir bijeen is geweest, was van mening, dat voor het aan brengen van wijzigingen in de voor stellen van de republkeinse nota we derom het kabinet en het werkcomi té toestemming moeten verlenen. Sjarifoeddin merkte op, dat de be sluiten, die tijdens de vergadering bij Sjahrir zijn genomen, bindend zullen zijn, doch hij deelde niet mee, welke besluiten dit waren. Mr. Moh. Roem zeide, dat de poli-, tike sfeer te Djokja rustig mag heten. De meerderheid van de Republi keinse politieke wereld is van me ning, dat het Republikeinse ant woord op de jongste brief van de C.G. in bevredigende mate de van Nederlandse zijde verlangde ophel deringen en nadere precisering zal bevatten. Ten Westen van het plaatsje Loomie in Nebraska (V.S.) heeft een tornado I gewoed, die, naar men verwacht, 50 (.personen het leven zal hebben gekost. De naburige plaats Cambridge werd I door een vloed van bijna l'/t meter jhoog overstroomd, waarbij minstens I vier personen zijn verdronken. In het zakenkwartier van de stad staan hon derden huizen onder water. MARIN1ERS-VERKEERSPOLITIE. Wij vernemen, dat sinds enige tijd is ingesteld een mariniers-verkeerspolitie, die toezicht moet houden op het juiste gebruik van auto's der Koninklijke Marine. Gejus van der Meulen, eens de populaire doelverdediger van het Nederlands elftal hoorde Zaterdag morgen te Amsterdam in een zitting van 12 minuten 12 jaar gevangenis straf tegen zich eisen. De president van het Bijzonder Gerechtshof bepaalde de uitspraak op 5 Juli a.s. In September 1940 sloot de thans 44- jarige kinderarts dr, v. d. Meulen te Haarlem zich aan bij de N.S.B., in '41 keurde hij voor de Haarlemse ar beidsbeurs vrijwillige arbeidskrach ten voor Duitsland. In September '42 gaf van der Meulen zich op voor het Vrijwilligerslegioen Nederland, terwijl hij reserveofficier van gezondheid was geweest en dus de eed van trouw aan de Koningin had afgelegd. Heeft u niet overwogen, dat u trouw aan de Koningin had gezwo ren?" vraagt de president. ,Het is misschien te kinderlijk om het te zeggen" antwoordt van der Meulen aarzelend „maar ik heb 't niet overwogen." Na drie maanden dienst in een ka zerne te Dresden ging de oud-doel- verdediger naar Kroatië en vandaar naar Rusland. Tot het einde van de oorlog is hij d? Duitsers trouw geble ven. In 1941 en '42 solliciteerde hij naar het ambt van hoogleraar aan de Am sterdamse Universiteit en slechts aan de afwijzende houding van de cura toren, die zijn prestaties op het ge bied van de kindergeneeskunde niet hoog aansloegen, is 't te danken, dat deze benoeming niet tot stand kwam. De Procureur-Fiscaal, mr. Janssen, zeide, dat deze academisch gevormde verdachte, die vele jaren in ons, land een zeer populaire figuur is geweest, wel in het bijzonder voor de Neder- anase jeugd en vooral voor de wankel moedigen een slecht voorbeeld is ge veest. De verdediger, mr. van der Wal, be streed de opvatting van de procu reur-Fiscaal, dat dr. Gejus van der Meulen ten tijde van zijn dienstne ming bij het vrijwilligerslegioen nog een beroemd en populair man zou zijn geweest. „In de sport verrijzen en dalen sterren", aldus mr. van der Wal „vandaag is het Kraak en giste ren was het van der Meulen," De eertijds als doelverdediger van het Nederlands elftal zo populaire Gejus van der Meulen stond Zater dag voor het Bijzonder Gerechts hof te Amsterdam terecht, beschul digd van hulpverlening aan de vijand. Staande van links naar rechts: Godviiet, Swaerts, V. Wieringen, de Grand, Mulder, de Buyser, Rootring. Knielend: Schmidt, Maasen, Brouwer, Hendriks. De raadsman haalt verder nog 'n schrijven aan van de bekende scha ker, dr. Euwe, die als zijn m< te kennen geeft, dat zijn vriend Ge jus van der Meulen bij zijn intrede in de S.S. geen slechte bedoelingen hebben voorgestaan. Hij zou vriend en vijand op medisch gebied hebben willen bijstaan. Als de president, mr. De Gaay Fort man, aan het eind van deze zitting verdachte het laatste woord veneent, zegt van der Meulen: „ik geloof, dat u een betere kijk op de zaak zou kun nen krijgen ais we de gelegenheid ge had zouden hebben de zaak rustig te bespreken doch in zo'n korte tijd is dat onmogelijk." President: „u hebt hiertoe alle tijd". Van der Meulen: „neen dat gaat hier niet." Zjj, die gedacht hadden, dat Hol land een gemakkelijke tegenstander zou zjjn voor Alcmaria, hebben zich deerlijk vergist. De Utrechtenaren deden hun sportieve plicht en voch ten minstens zo fel om de punten als Alcmaria. Ja, er waren momen ten, dat de Holla-ndianen soms te fel speelden, soms te hard speelden en vaak kreeg men het idee, dat Hol land vocht voor zijn allerlaatste kans. Desondanks was het een vrjj rus tige wedstrijd voor de Alcmaria- aanhang, want werkelijk gevaarlijk is de tegenpartij slechts twee keer geweest en de overwinning van Alcmaria kwam ten slotte zo regel matig mogelijk en liep feitelijk nim mer gevaar. Alcmaria speelde beter. Daarmee is eigenlijk alles gezegd. Het speelde beter in de achterhoede, beter in de middenlinie, beter in de voorhoede. En dat kunnen we zelfs nu zeggen, terwijl toch verschillende spelers be neden hun normale vorm speelden. De machine liep wat stroef, niet onvol doende, maar juist iets minder ge smeerd dan normaal. Er werd wat slechter geplaatst, er werd wat tra ger gevoetbald en er werd niet vol doende naar open ruimte gezocht. Daar kwam nog bij, dat de Hollan- dianen geen ogenblik vrij spel toelie ten en er niet tegen op zagen, om 'n duwtje weg te geven. En ten slotte floot de scheidsrechter veel te veel, floot bijna het spel kapot en strafte ook dan, wanneer «je aangevallene in het bezit van de bal bleef. De cijfers 3—1 zijn zeker niet ge flatteerd te noemen. Misschien, dat het ééne tegenpuntje niet verdiend was het was bovendien een doel punt van twijfelachtige waarde maar daar houdt dan ook alles mee op. Alcmaria was nu eenmaal de sterkste en had met groter verschil kunnen winnen. Het aantal bezoekers was enorm groot en is zeker als een seizoenrecord te beschouwen. Spelmomenten. Het was merkwaardig, hoe gauw 't eerste doelpunt kwam en hoe na de hervatting in een kort ogenblik num mer twee gescoord werd. Dat eerste doelpunt kwam 7 minuten na het be gin. Alcmaria had direct een offen sief ingezet, enige aanvallen onder nomen, maar het moment kwam in die 7e minuut, toen v. Wieringen aan Godviiet de gelegenheid gaf hoog voor te zetten. De Buyzer was naar binnen gelopen en kopte onhoudbaar in. Het was zo'n gemakkelijke aanval geweest en alles was zo logisch ver lopen, dat we meerdere doelpunten verwachten. Maar de Utrechtenaren beten onmiddellijk van zich af, kwa men zelfs zo nu en dan in de meer derheid, zonder echter tot een ge vaarlijke aanval te komen. Slechts één keer moest Brouwer in die pe riode redding brengen en toen was het met deze Holland-meerderheid gedaan. Misschien waren van toen af de Alcmaria-aanvallen iets minder talrijk, maar ze waren bijna allemaal gevaarlijk en vooral de hoge voorzet ten van beide buitenspelers, maar vooral van De Buyzer stichtten de no dige verwarring in de Holland-ver dediging. Maar het binnentrio ver oorloofde zich de weelde om een paar kansen te missen, terwijl de Holland doelman bovendien een paar keer zeer mooi redde. Zo verstreek de eer ste helft, zonder dat er van mooi spel sprake was geweest. De tweede helft was nog geen mi nuut oud, toen de tweede goal kwam, min of meer op dezelfde wijze als de eerste. Nu echter zette De Buyzer goed voor en zorgde Godviiet voor de rest, zij het dan ook, dat het schot zeker houdbaar was. Merkwaardig genoeg bleef Holland aan het verdedigende spel vasthouden, ook met deze achterstand en de weinige aanvallen van zijn voorhoede leverden geen kans op, behalve één, waarbij Brouwer door snel rjageren op zeer fraaie wijze redding bracht. Toch zou in deze periode van volko men Alcmaria-overwicht Holland's doelpunt komen. De midvoor kreeg in duidelijke buitenspelpositie de bal toegespeeld, de Alemaria-verdediging viel nauwelijks aan, Brouwer liep nog wel uit, maar de bal ging in het doel. En terwijl iedereen verwachtte, dat de scheidsrechter een vrije trap zou laten nemen voor buitenspel, kende hij het doelpunt toe. Dat gebeurde in de 20e minuut na de thee. Het was of Alcmaria toen plotseling begreep, dat het er nog niet was, want het offensief, dat daar na door de withemden werd ingezet, was feller, doortastender dan voor dien. Al gauw schoot Schmidt in, maar er was hands gemaakt en het doelpunt kon dus niet toegekend wor den, zulks natuurlijk tot grote teleur stelling van het publiek. Direct daar op werd v. Wieringen genomen, zon der dat dit werd bestraft, maar het was allemaal slechts uitstel van exe cutie, want toen Rootring afgemeten naar De Buyzer plaatste, zette deze weer hoog voor en Godviiet kopte netjes in. Er moest toen nog 10 minuten ge speeld worden. In die periode tracht te Holland de achterstand nog te ver kleinen, maar verder dan een enkele hoekschop kwam men niet. En Alcmaria won ten slotte met 3—1. VRIJ KOEL. Weersverwachting, geldig tot he denavond: Voor het Noorden van het land matige, nu en dan vrij krachtige wind uit Noordelijke richtingen, .vleest zwakke bewolking met plaatselijk enige regen. Vrij koel. /oor het overige gedeelte van het and zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Wisselende oewolking met aanvankeliiK hier en daar nog een regenbuitje. Later afnemende bewolking. Weinig ver andering in temperatuur. Monty bezocht Palestina Na 24 uur lang uit veiligheidsover weging te hebben gezwegen, heeft het Britse militaire hoofdkwartier te Jeru zalem toegegeven, dat veldmaarschalk Montgomery Zaterdagavond in Pa lestina was aangekomen en Zondag ochtend vroeg per vliegtuig weer is vertrokken.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1