Tweede dag Muziek-Concours Bergen Vitesse hijst de kampioensvlag EEN P OP D Jkizzüeeulkiek Heiloos vroede vaderen bijeen P h I LIPS C30CO Adverteren doet verkopen THOM HOOGERVORST Zondag a.s. laatste conooursdag De Bergense Badbode Kunstenaars-Centrum Bergen Egmond aan Zee. De Rijp. Steeds meer toeristen Beemster. Marktberichten 0-1 zege op Uitgeest was in gevaar Heer-Hugowaard. Schoolfeest 0. L. School Zuid Laatste concours hippique te Alkmaar? 't is net echt! PAULJEKA Gemeubileerde kamer met pension Uit voorraad leverbaar: HET NIEUWSTE SNUFJE!! De Philips Phi li Shave „Staalbaard" Het Eiecfrahuis STENOTYPISTE, KANTOORBEDIENDE (VRL.) Bekwame SCHILDERS en HALFWAS SCHILDERS Regering Dr.v. Mook o1 Sjahrir aide Zomerpsycho De B Groot Nationaal muziekconcours. Na de officiële ontvangst van jury, directeuren en voorzitters van de deelnemende verenigingen op het raadhuis door burgemeester dr. W. Huygens ging het naar het Van Ree- nenpark, waar een overweldigende menigte, gekomen van dichtbij en verre, zelfs uit Friesland en Noord- Brabant, reeds in spanning stond te wachten op wat komen zou. Dank zij de voorbeeldige organisa tie en de prachtige medewerking van het publiek, werd de marswedstrijd een volledig succes. 9 Korpsen ver schenen aan de start. De Postharmonie uit Alkmaar open de de rij met „Leve de vrijheid". De kranige mannen zetten hun beste beentje voor en.... behaalden een le prijs. De jury kende in 't geheel 5 eerste prijzen toe, wel een bewijs, dat alles op hoog peil stond. De volledige uitslag van de marswedstrijd luidde: Postharmonie, Alkmaar, le prijs met 96 punten, Harmonie Beetgum, Manal- damadeel 2e pr., 89 pnt., Kunst na arbeid, Rucphen N.Br. le pr. 96 pnt., Accordando, Spierdijk, le pr. 105 pnt., Trouw en Vriendschap, Amsterdam le pr. 96 pnt., Dr. Nuyens, Westwoud, 2e pr. 92 pnt., Veni-Vidi-Vici, Amster dam, 2e pr. 85 pnt., Crescendo, Spaarndam, 3e pr. 81 pnt. en last not least Apollo, den Oever, le pr. met 104 punten. Met het afmarcheren van de korp sen verdween ook het zonnetje en kwam de eerste dissonant in de vorm van regendroppels. Wat zou de onbe rekenbare, grillige Fortuna in haar schild voeren? Gelukkig liet zij zich bij het begin van de concertwedstrij den vertederen door de schone klan ken, zodat het in groten getale opge komen publiek weer kon genieten. De 3e afd. Harmonie zette de wed strijd goed in door een o.a. vitaal ge speelde Ouverture Romanesque van Fulo Jaka door de Alkm. Post Har monie, dir. G. Anderson. Het fanfare corps Beedgumst Mena'dumadeel (Fr. 1, dir. P. Ruiter, had zeer te lo ven momenten ln „Een Schone Mei morgen" van Bisselink. De stemming was niet steeds even rein; dit was de 3e afd. fanfare. Ook in de 2e afd. fanfare wilde 't met de stemming niet al te best vlot ten „Kunst na Arbeid" uit Ruchpen (N. Br.), dir. J. Maas, had hier te gen te strijden en speelde overigens niet onverdienstelijk de ouverture Ro- mantique van Cordonnier. In de le afd. fanfare twee deel nemers. „Acoordando", Spierdijk, dir. P. v. Westen, musiceerde over het algemeen met goed klankgehalte, maar kon in het passagewerk, o.a. In de Gelria-ouverture van Bicknesse correcter hebben gespeeld. „Trouw en Vriendschap (A'dam), dir. Keizer. De technische prestaties van dit corps konden we ten zeerste waar deren. In beide nummers, o.a. Fête Oriëntale van Avon kwam een wat scherp klankgehalte de totaalindruk niet ten goede. Een hele overgang was het hierna het fraaie klankgehal te te beluisteren van „Dr. Nuijens", Westwoud, dir. Leo Koning in de afd. Uitmuntendheid fanfare. De Ingrid ouverture van v. d. Glas viel op door fijnzinnige nuancering en pittig rhythme. Een waardig tegenstander in deze afdeling bleek te zijn „Veni, Vidi, Vici" uit Amsterdam, dir. J. T. Kok, die de ouverture Rinaldo van v. d. Glas over het algemeen uitste kend liet uitvoeren. Denenfboug's Grande Marche Heroique verkreeg het nodige grandiose effect. In de Ere- afdeling fanfare speelde „Crescendo" uit Spaarndam, dir. F. A. Dekker. De Grande Marche Heroique van Fran cois genoot een respectabele uitvoe ring, maar klonk technisch niet steeds even gaaf. De bekende ouverture Ca- vallerie Lègère van Frans v. Suppé werd met wisselend geluk uitgevoerd. Naast zeer veel goede, enkele slordige en zwakke plekjes inzake de zuiver heid. De finale van deze concours dag vormde de ere-afdeling harmo nie, waarin concerteerde „Apollo" Den Oever (Wieringen), dir. J. van Officieel is het de „Bergensche Bad-, Duin- en Boschbode", welker herverschijning wij met pleizier be groeten. Zulks ondanks het sombere floers, dat over het eerste nummer van de 31ste jaargang ligt, omdat de redactie niet meer in handen kon zijn van wijlen Dirk Klomp, die zich zo vele jaren met volle ambitie aan de verzorging van dit orgaan heeft gegeven. Zijn plaats Is thans ingeno men door Anthony van Kampen, wat impliceert, dat de Badbode ook thans redactioneel in goede handen is. Wij willen de inhoud van dit eerste nummer niet op de voet volgen, doch volstaan met de mededeling, dat er een begroetingsartikel is van Ber gens burgemeester, dat Frans Otten er een memoriam in heeft gewijd aan Dirk Klomp, dat diens werk voor Bergen en het vreemdelingenverkeer in het volle licht plaatst en dat Van Kampen in dit geval the coming man de richtlijnen uitstippelt, volgens welke het blad zal worden geredigeerd. Voorts is er veel en velerlei, w.o. de zo onmisbare vreem- delingenlrjst, waardoor ongetwijfeld de Bergensche Badbode haar oude po pulariteit zal herwinnen en verstevi gen. De N.V. v.h. Herms. Coster Zp. zorgde er voor, dat het blad ook uiterlijk goed verzorgd voor de dag komt. Glabbeek. Hier werd weer eens in de volle zins des woords echt muziek ge maakt. „Silvio Pellico" van Wittge werd prachtig gespeeld. De ouverture Si j étals Roi van Adam was een waarlijk brillant slot van deze mu zikale strijd. De uitslag was als volgt: Marswedstrijd: Postharmonie (Alk maar) le pr. 96 pt.; Harmonie (Me- naldumadeel) 2e pr. 89 pt.; Kunst na Arbeid (Rucphen) le pr. 96 pt; Ac cordando (Spierdijk) le pr. 105 pt; Trouw en Vriendschap (A'dam) le pr. 96 pt.; Dr. Nujjens (Westwoud) 2e pr. 92 pt.; Veni Vidi Viel (A'dam) 2e pr. 85 pt; Crescendo (Spaarndam) 3e pr. 81 pt.; Apollo (Den Oever) le pr. 104 pt Concertwedstrijd: Postharmonie (Alkmaar) le pr. 338 pt.; Harmonie (Beetgumst) Menaldumadeel, 2e pr. 322 pt; Kunst na Arbeid (Rucphen) 3e pr. 272 pt.; Accordando (Spierdijk) 2e pr. 302 pt.; Trouw en Vriendschap (A'dam) 2e pr. 312 pt.; Dr. Nuijens (Westwoud) 2e pr. 324 pt.; Veni Vidi Vici (A'dam) le pr. 359 pt.; Crescen do (Spaarndam) 2e pr. 305 pt.; Apol lo (Den Oever) le pr. 372 pt. Slechts drie deelnemers waren er voor de ere-wedstrijd. Hiervan wordt op de laatste concoursdag, Zondag a.s., de uitslag bekend gemaakt. MUSICUS. In het huis met de pilaren organi seert het K.C.B. een nieuwe expositie met werken van Jan van Herwijnen, Dirk Hubers. mevrouw Jeanne Kou- wenaar— Bijle en enige jongeren. Bur gemeester dr. W. Huygens opende Za terdagmiddag met een kort woord de tentoonstelling, op gevaar af, zoals hij lachende opmerkte, dat men hem bij zijn brandcomplex nog een ander com plex zou toedichten. Hierna kreeg de kunstschilder Dirk Vis het woord, niet om te getuigen van zijn vriendschap voor den kunstbroe der Jan Herwijnen, sympathieën en antipathieën toch hebben ook in de kunstenaarswereld al te veel kwaad gedaan, maar omdat hij zich in kunst opvatting verwant voelt aan dezen kunstenaar. Kunst, aldus deze spreker, staat niet in dienst van een of andere persoonlijke aesthetische opvatting of theoretische schoonheidsleer. Met aes- thetica heeft kunst niets, maar dan ook niets te maken, dat zou zijn het naja gen van een illusie, of't zou na kaarten zijn. De kunst stond steeds in dienst van de menselijke nood, vooral geestelijke nood. De ware kunstenaar zag altijd de mens in zijn nood. voelt de nood in alles, in de verhouding tot leven en dood. tot de natuur. De kunst is in wezen altijd religieus geweest, en draagt daarvoor de kenmerken van waarachtigheid en noodwendigheid. Schilderkunst is de kunst van licht en kleur en de schilder weet het phv- sieke licht te breken, als het ware te leiden te transformeren tot geestelijk licht. Dit licht kan de geesteliike nood lenigen. De taak van den schilder, al dus besloot deze kunstenaar zijn be- bespiegeling, is heel simpel, maar heel groot. Bij een rondgang door de zalen treft men een grate verscheidenheid van kunstwerken aan. Naast de beeldhouw werken van Jeanne Kouwenaar Bijle, waar onder opvallen Venus en Drie Gratiën, vindt de bezoeker een groot aantal schilderijen van Jan Her wijnen, onder meer een landschap, een kinderportret, een portret om zijn vrouw en een achttal doden. De ceramist Dirk Hubers had mooie kruiken, potten enz. ingezonden. Van de jongeren viel o.m. te bewon deren een houtskooltekening van Ka- rel Colnot en een landschap in oli,e- verf van Henk van der Idsert.a B. SNAFPEB IN DE BERGENSE KUNSTHANDEL. In de Bergense Kunsthandel van P. Hopman werd de aandacht gevraagd voor werken van R. Snapper. Van deze kunstenaar waren hier onder meer tentoongesteld enige aquarellen, een brug en een toren uit Enkhuizen, en een kerkinterieur. Verder trokken de aandacht een olieverfschilderij Prinseneiland en een tekening Cour de la Fortune (Parijs). Op het gebied van houtsneewerk waren geëxposeerd de Kaarsendover en de Zandhoek (Amsterdam). SCHILDERWERK VAN CHRISTINA DAMEb. Christina Dames, deze bescheiden, in Bergen nog onbekende schilderes, had haar werk niet tentoongesteld in een kunstzaal, maar in een tot kunst zaaltje - geïmproviseerde ruimte aan de Karei de Grotelaan. Naast 'n houts kooltekening van een boerenvrouw, hingen hier, niet op zijn voordeligst belicht, een dertigtal stillevens. Chris tina Dames voelt zich blijkbaar erg aangetrokken door Flora's kinderen: haar lelies, gladiolen en klaprozen ge tuigen van haar liefde voor deze kleurrijke natuurwonderen. Dat deze beoefenaarster van de schone kunsten zich ook op ander ge bied beweegt, getuigen haar fraaie bladwijzers en broches. EEN TEMPEL VOOR DE MUZE VAN DE DANS. Het Bioscooptheater is nauwelijks een feit geworden of De Rustende Jager vraagt al weer de aandacht voor iets groots: Zaterdagavond werd n.l. de nieuwe dancing geopend, een tempel voor de muze van de dans, enig in zijn soort, een unicum. Vanuit de Breelaan de dancing via vestibule en garderobe bin nentredende, staat de bezoeker een ogenblik verbluft door de fantastische aanblik. Binnen de mahoniehouten ba lustrade zweven op de tonen van de Freddy Hull-band de vereerders van Terpsichore over de parketvloer, be straald door het licht van de plafonniers van sierlijk kunstsmeedwerk. Gezellige zitjes rondom bieden volop gelegenheid weer even op adem te komen. De wand- schilderijen van Henk van den Idsert en de wandlusters van de ceramist Dirk Huberts zullen het geheel nog meer ver volmaken, De auteurs van dit sprookje kunnen met grote voldoening op hun schepping terug zien de heren W Keesom (architect), Jac van Exter (hoofdaanne mer), J Jansen (electr. technicus), Van Diepen (stucadoorswerk), W Wokke (metselwerk), gebr Meyer (schilderwerk), firma Bruinzeel (vloeren), firma Cristof- foli (beton emaille lambrizering) en Smorenberg te Alkmaar (kunstsmeedwerk) COMMISSIE OUDERDOMS VOORZIENING. De commissie van onderzoek „Nood wet ouderdomsvoorziening" is door B. en W. als volgt samengesteld: J. Koop man. S. Zwart, F. Snoeks, J. Stam en H. A. van Pel. Puzzle 39. De Twaalf Plaatsen. Uit de volgende 34 in alphabetische volgorde gegeven lettergrepen kunnen de namen van 12 plaatsen in ons land gevormd worden. In welke volgorde moet men de goede namen opschrijven, opdat de eerste letters een mooi woord vormen? Lettergrepen. berg burg com dal dam damdededendin e e el en har il kamp ken le lo naar ne ner nij oord pe pen rui sche tel ti val ver wold. Welke plaatsen zijn bedoeld en in welke volgorde schrijft gij ze op? Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 26 Juni (uiterlijk) aan de Redactie van Uw Courant. In de Vrijdagavond gehouden raads vergadering van Heiloo heeft de hger Bosma aangedrongen op meerdere ac tiviteit bij de woningbouw en op lift zelf ter hand nemen daarvan als het particuliere initiatief te kort mocht schieten. De heer de Vries zeide genoegen te nemen met het schriftelijk antwoord van het gemeentebestuur, op zijn vra gen betreffende den gemeente-archi tect. Een verzoek van de com. buitenge meenten Centraal Ziekenhuis om een subsidie van f 0.01 per inwoner ter bestrijding van te maken onkosten, werd afgewezen. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel van B. en W. aangeno men om het totaal bedrag waarvoor deelgenomen wordt in de waarbor- gingsregeling van de „Fraude risico Onderlinge van gemeenten" terug te brengen van f 30.000 op f 20.000. Na enige discussie over de prijs werd besloten f 600 uit te trekken voor de noodzakelijke kledinguitrus- ting van de Vrijwillige brandweer. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten gelden beschikbaar te stel len voor de noodschool aan de jVes- terweg. Na enige discussie over de prijs werd besloten aan de Ned. Basalt maatschappij te Zaandam ter uitvoe ring op te dragen de uitbreiding der riolering. Het werk zal aanvangen omstreeks 1 October 1947 en de aan nemingssom zal f 203.000 bedragen. Op advies van Ged. Staten werd be sloten een wijziging te brengen in de algemene politieverordening waar.bij het gebruik maken van de gemeente lijke reinigingsdienst verplicht werd gesteld. Op verzoek van de besturen der r. k. Jongens- en Meisjesschool zal medewerking worden verleend over de aanschaffing van nieuwe leermid delen voor het gymnastiek onderwijs waarvoor f 3034.55 beschikbaar ge steld wordt. Het bedrag der vergadering bedoeld bij art. 101 der L. O.-wet 1920 over 1946 werd vastgesteld voor de r. k. Jongensschool op f 4039.92 en voor de r. k. Meisjesschool op f 4144.90. Het bedrag der volgens art. 101 eerste lid der L. O.-wet voor vergoeding in aan merking komende uitgaven over 1946 zijn voor de beide scholen resp. f 3861.03 en f 9381.32. Aan den heer Keuning werd met ingang van 1 September 1947 eervol ontslag verleend als onderwijzer der gem. U. L. O. onder dankzegging voor de in die functie bewezen diensten. De burgemeester sprak de beste wen sen uit voor de gezondheidstoestand van den heer Keuning. Aangehouden werd de gemeentere kening en die van het grondbedrijf over het dienstjaar 1945. De voorzitter deed enige medede lingen over het treffen van voorbe reidende maatregelen tot uitvoering van het uitbreidingplan „Centrum. Enige bezwaarschriften inzake do hondenbelasting werden goedgekeurd. Op verzoek van het Wit Gele Kruis werd een bijdrage verleend voor de kinderen van vacantie-kolonies welk bijdrage op f 0.25 per dag en per kind werd gesteld. Er werd nog geen onderwijzer aan de U. L. O.-school benoemd, daar men eerst meerdere inlichtingen wenste. Ten slotte werd kennis genomen van een bezwaarschrift van de bewo ners van het Slemppad tegen de daar ter plaatse voorgenomen oprichting van een kleuterschool. De bezwaren werden ongegrond ge acht. De rondvraag leverde niets bij zonders op. Daarna sluiting. Men meldt ons: Het is een verheugend verschijnsel te kunnen constateren, dat de Rijp weer opleeft als centrum van toeris me. Vooral het raadhuis en Grote Kerk op de Dam om de unieke ge brandschilderde ramen trekken veel bezoekers. De Vrijdagse trip is steeds: De Beemster, de Rijp enkaas- markt te Alkmaar. De Shell Company organiseert al we ken achtereen deze trip, door de di rectie het personeel aangeboden. VW heeft onder een en ander op nieuw de schouders gezet. DAT LIEP SLECHT AF. Bij de knobbelwedstrijd van de mo torclub Schermerhorn en omstreken raakte J. van S. uit De Beemster, bij het nemen van een bocht na een bot sing met een wegplaatje, te water en brak zijn sleutelbeen. NOORDERMARKTBOND Maandag 23 Juni '47. 3500 kg vroege aardappelen 2328,90; Drielingen 19.70; Kleine 11,50—12,60. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE. Maandag 23 Juni. 238000 kg vroege aardappelen 24,1032,30; Drielingen 18,40—28,90; Kriel 12,60—17,50; 30 kg tomaten 139; Komkommers 47. Met de kleinst mogelijke overwin ning heeft Vitesse haar honderden supporters tevreden moeten stellen, maar zij heeft hiermede het zo fel omstreden kampioenschap behaald, een kampioenschap dat haar in deze competitie zeker toekomt. De eerlijkheid gebiedt ons echter te zeggen, dat een gelijk spel de verhou ding beter had weergegeven en dit Uit geest ten volle toekwam. Zij heeft deze wedstrijd gespeeld, alsof het kam pioenschap haar gold. De grote Vitesse-aanhang beleefde het laatste kwartier vele benauwde ogenblikken. Enthousiasme was het machtigste wapen van Uitgeest. Hulde aan Uit geest voor de sportieve opvatting en een gelukwens aan de kranige Vitesse- ploeg, die nu de kroon op haar werk ziet. Hoe dol gelukkig de Castricummers waren, bleek wel na afloop, toen zij het veld opstormden en „hun" jongens op de schouders naar het kleedhuis droegen. Ook voorzitter Schermer viel deze „hoge" eer te beurt. Over het spelverloop het volgende: Bijna 3000 toeschouwers stonden op gesteld. toen de volgende elftallen in het veld kwamen: Uitgeest: Van Rijn; J. Schipper, D. Meyer; A. Smit, J. Heystek, H. Kame- beit; T. Spuienbroek, B. de Vries, P. Starreveld, J. Kabel, W. Gieske. Vitesse: Zonneveld; Van Velzen, J. Tool; Tromp, Hollenberg, G. de Groot; T. Zonneveld, A. Valk, Lieftink, N. van Weenen, Eikhof. De thuisclub speelt met de wind in de rug. en de eerste aanvallen zijn in haar voordeel. Bij Vitesse staat de achterhoede raar te schutteren. Eén der tegenaanvallen, die zij onderneemt, wordt omgezet in een vrije schop, maar door Heystek, die als stopperspil op treedt uit doel gekopt. Deze jeugdige spil heeft trouwens een goede partij ge speeld. Een schot van Valk gaat net tegen de lat. Als de spil op de bal valt, geeft de arbiter hands even buiten het straf schopgebied. De spil maakt echter zijn fout weer goed door de bal uit doel te koppen. Zo verloopt de eerste helft zonder doelpunten. Na de hervatting zet Vitesse alles op alles en na 4 minuten gelukte het aan van Weenen, van ver af een hard schot in te zenden, dat van Rijn te machtig bleek, want over zijn vingertoppen ver dwijnt de bal in de uiterste linkerhoek. De aanvallen van Vitesse zijn nu ge vaarlijk, maar ook hier ontbreekt het schot, al wordt de gevaarlijke Valk de gehele middag bewaakt, zodat hij niet veel kan uitrichten. Tegen het einde keren de kansen en komt een enorme druk op het Vitesse- doel en menig Castricummer zal wel even de ogen dicht geknepen hebben bij de corners, die genomen werden en waaruit gevaarlijke situaties ont stonden. Maar ten slotte kwam het einde daar met een 01-overwinning, net ge noeg om vóór Assendelft te eindigen. Vrijdagavond j.l. kwam het bestuur der Vereniging „Getrouw Schoolbe zoek" ten huize' van het Hoofd der School bijeen ter bespreking van het jaarlijkse schoolfeest. De voorzitter de heer Jc. Stekelenbos, opende de bijeenkomst op de hem eigen wijze, memoreerde even het zo goed ge slaagde feest van 1946 en sprak de wens uit, dat de vereniging ook dit jaar een feest zou organiseren dat er zijn kon. Er is al een mooi begin: het saldo van het vorige jaar overtreft alle ver wachtingen. Derhalve kan met ver trouwen het resultaat der collecte voor het feest worden tegemoet ge zien. En inderdaad, de reeds binnen gekomen lijsten staven dit vertrouwen. Het resultaat der besprekingen leidde tot de volgende oplossing: Ditmaal een feest voor de oudere leerlingen en één voor de kinderen van klasse 1 tot en met 3. De voorzitter was zo for tuinlijk geweest beslag op een grata autobus te kunnen leggen, welk feit een voldoening op zichzelf is, daar hat vervoerprobleem tot de grote moei lijkheden behoort. De oudere leerlin gen zullen een mooie tocht maken naar de Veluwe: Nationaal reservaat, bezoek aan het natuurbad te Otterloo en Ouwehands Dierenpark te Rhenen. De dag is bepaald op 1 Juli a.s., ter wijl de kleintjes op 10 of 11 Juli een reisje zullen maken naar Egmond aan Zee en Bergen, speeltuin en duinen. Het zal de kinderen aan niets ontbre ken. Met een woord van dank voor de medewerking, welke de vereniging allerwegen ondervindt, sloot onze voortvarende voorzitter de vergade ring. Belangstelling was miniem Alkmaar heeft een serie concoursen hippique gehouden, die tot de aller beste van het land gerekend mochten worden en daar heeft de dag van Zaterdag geen uitzondering op ge maakt. Ook nu weer was het beste materiaal uit geheel het land aanwe zig, en al was ook nu weer Zampa een klasse aparfc— wat werd ze weer prachtig voorgereden! er viel ook overigens zeer veel te genieten en het gebodene in de ring 'kon werkelijk niet beter zitfn. Maar de publieke belangstelling? Hoogstens een 800 man toonde inte resse voor deze paardensport, een aantal, dat veel te gering is en dat betekent, dat de organisatoren er vele honderden guldens by moeten leggen En daarmee is het concours, hippique in gevaar gekomen De schuld ligt bij het publiek, dat niet komt. Terwijl Alkmaar toch wel een centrum mag heten en juist in onze omgeving het paard zo hoog aan geschreven staat. We geven toe: dit is geen sportgebeur tenis voor de grote massa, die van op windende en spannende momenten houdt Dit is een soort feest vol rust, vul gra tie, maarvoor mensen, die het paard kennen en hel paard kunnen waarde ren. En juist die mensen bleven in ge breke. Zoals gezegd, de kwaliteit was uitste kend, terwijl de kwantiteit zeer, zeer voldoende was. En de organisatie was zeals die behoort te zijn De Landelijke Ruitervereniging te Hei loo gaf tussen de nummers door een staaltje van dressuur, terwijl deze ruit- ters verder het programma aanvulden met een Tally Ho en een sigaretten-race welke laatste vooral zeer gewaardeerd werd De uitslagen waren: Eén-spannen tuigpaarden, limietklasse f 300,—: l. Janco, eigenaar P C r d Touw; Den Haag; 2. Gelrus, eigenaar Oly eu Salentijn, Heiloo; 3. Arnold, eigenaar W Wester, Alkmaar. Eén-spannen stamboekmerries (3- en jarigen): 1. Emaille, eigenaar H Burger; Echt; 2. Fleurette, eigenaar J d Nat* Zoetermeer Idem Gron. type: l. Bezella, eigenaar K Reyne, Schagen; 2. Demetra, eigenaar mr dr J Buiskool, Paramaribo Eén-spannen tuigpaarden, limietglasse, f 1000,—: 1. Janco, eigenaar P C v dl Touw, Den Haag; 2. Frits, eigenaar W Ruiterbeek, Utrecht; 3. Gel rus, eigenaar Gly en Saletijn, Heiloo. Eén-spannen tuigpaarden, open klassei 1. Zampa, eigenaar A Stehouwer, Dub beldam; 2. Ultra Marin, eigenaar J H Alta, Oudemirdum; 3. Eumalie, eigenaa. H Burger, Echt (L) Eén-spannen tuigpaarden, gereden door dames: 1. Ultra Marin (mej Alta, Oude" mirdum); 2. Wosa (mevr van Delden, Amsterdam); 3. Frits (mevr Ruitenbeek, Utrecht); 4. Goudfazant (mej R v d Touw, Den Haag). Twee-spannen stamboekmerries, 3- en 4-jarigen: 1, Bezella en Dametra, eigenaar K Reijne en mr dr J Buiskool, Schagen Twee-spannen tuigpaarden, open klasse? 1. Zampa en Bayard, eigenaar A Stehou wer, Dubbeldam; 2. Roosevelt en Gono- rius, eigenaar P C v d Touw, Den Haag; 3 Wosa en Vowa, eigenaar G van Del den Jr., Amsterdam. Tandem, langspannen: 1. Zampa en. Bayard, eigenaar A Stehouwer, Dubbel- lam; 2. Ultra Marin en Evalea, eigenaar H J Alta, Oudemirdum; 3. Wosa en Vo wa, eigenaar G van Delden Jr., Am sterdam. Tally Ho-race: 1. P Borst; 2. L Stam; 3 P Wonder; 4. mej M Zwart. Sigaretten-race: 1 J Sleutel; 2 A Hoed jes; 3. mej A Hoogschagen; 4. J Hoog- schagen. Te koop: EEN STUIT PAARDENMEST. v. LEEUWEN, Reguliers laan 21, Alkmaar. TE KOOP: een in g.st.z. motorrijwiel 80 c.c., transportfiets z. banden, tourfiets m. of z. bandeji, 2 verwarmings kachels, trapnaaimachine Victorie voor atelierwerk zfg.a.n., schrijfbureau nieuw. J. WAGENAAR, Boven- weg 283, St. Pancras. U komt zo van de kapper en men zou zweren dat het echt is. Dat is het geheim van het vak. Ga de eerst volgende keer eens naar SALON Schoutenstraat 20. ALKMAAR Gevraagd: ZIT-SLAAPKAMER met gebr. van keuken, door alleenst. dame. Br. no. 144 bureau v. d. blad Fries echtpaar met dochtertje van 10 jaar vraagt te Alkmaar of omgeving PENSION, van 2 tot 16 Aug. a.s. Aanbiedingen: G. Boonr stra, Nic. Beetskade 12, Alkmaar. Telef 3881. Gevraagd tegen 1 Aug. een eenvoudig ECHTPAAR z. kind., om samen alle voork. huish. werkzaamh te verr., van prima. get. voorz. Mevr. FONTEIN, Spaarnelaan 2, Haarlem. VACANTIE «—13 JUi. Welk meisje heeft zin om zamen met mij (drogiste 27 jaar) ean fietstocht door Nederland te maken Br. letter A Adv.-Bureau SMIT, Dirkshorn HOUDT ONZE ETALAGES IN DE GATEN en voor SCHEERAPPARATEN Ritsevoort 29 Tel 4184. Heer zoekt per 30 JUNI a.s. (week-end uitgezonderd) in Alkmaar of omg. Br. No 143 Bureau van dit blad. KOPERVITRIOOL en SODEX voor Bourgondische pap. CALCIUMARSENAAT voor bestrijding coloradokever. KOPERMETALLO voor bestrijding aardappelziekte. Onkruidbestrijdingsmiddel. LANDBOUWZOUT. Aanbevelend, Ta. N. TIMMERMAN's Graan- en Meelhandel, Maalderij en Kunstmesthandel, Schermerweg 116, Alkmaar. Tel. 3173 en Expeditie 3938. Niemand meer zonder droogscheer- apparaat, want beter bestaat er niet scheert BETER, SNELLER en SCHONER' Vraagt nog vandaag inlichtingen bij: ALKMAAR Magdalenenstraat 5 Telefoon 2803 Erkend PhiliShave service-handelaar Op RIJKSBUREAU hier ter stede wordt voor spoe dige indiensttreding gevraagd die tevens in staat is administratieve werkzaam heden te verrichten Leeftijd 26—25 jaar. Uitvoerige eigenhandig geschreven sollicitaties wor- den ingewacht onder No. 142 bureau van dit blad. FIRMA GEBR. DE HAAS, Grooth. in Levensmid delen. Alkmaar, Fnidsen 72, vraagt voor direct Goed kunnende typen. Schriftelijk aanmelden FNIDSEN 72 gevraagd, bij T. H. DE VISSER ZOON Schildersbedrijf, Oudegracht 44 BURE^ VOORD AM 9, TELEFOON f. REDACTD Giro H7 Dir.! 3. B Dr. van Mook hee aide-memoir overhan publikeinse delegat het volgende ontlene „De Nederlandse re de regering van de vestigen, dat zij de 1 vat in de nota van c neraal van 21 Juni, Zij wenst nogmaals men, dat zij bij voort met de hoop, dat zij met de republiek c! Indonesië en West-Bc geval was, een schik ken op de grondslag van Linggadjati, jui zo teleurgesteld door republikeinse deleg: Zij wil te dezer plai baar bij de regering nog bestaande misve opgeheven, doen uitl voorstellen volkomen i dervaren aan de gro de overeenkomst van enige van de belang: dachten noemt zij: a. Het Indonesis moet in zijn verse ringen volle vrijh ing krijgen en zich donesisch federatie ontwikkelen. b. Nederland en 1 in beider belang ei van de internations duurzaam een g staatsverband behou c. Om te komen te staatkundige verhou gaan van de gelden bestaande feitelijke d. Zowel Oost-In neo als de republiel eigen waarde wordt zij in het nieuwe st voet ener waarachti plaats kunnen verw toekomt en die zij x e. De fundaments vrijheden moeten t alle volkeren, v< staatsburgers wordei f. De voorbereidir rechtsorde in geheel op voldoende mach: Het gaat vlug! De weer achter ons, de zomerperiode is aang schoon we reeds een illusies mochten geni altijd geleerd, dat de rende Julimaand „de jaars mag heten, zoa eenmaal de natste ple Natuurlijk met gr ling hebben wij allen van wat de vermaard te De Bilt ons mee melden over de plai weer-goden te onzen hebben gesmeed be Maar eerlijk gezegd we niet erg veel van e het bericht doet ons i bekende olijke boerk vraag naar inlichtinge: verwachten weersges' te orakelen: 't kan kan niet regenen „Zomerpsychologen" te De Bilt stellig niet, het eigenlijk om te Jnb0.7 graden normaal zal worden we toch heus geen Doch we zouden zeggei is over deze dingen zwijgen als de progno conclusie moet komei niets te zeggen valt ov hooimaand het maxim het minimum van 2 zal halen, dagen, waar tuur boven de 25 gr zrjn. Indien de vermaarde eens wel komen aanh moeten we dan met gemiddelde van 17.7 maal 18.4 is) Krijger het restje winterjassen Het lijkt ons op die de zomerse weervoors] te doen vaststellen van V.V.V.'s, die zal wel voor zorgen, dat ne illusies worden ontn worden in deze dagen sies ontnomen, dat zijn om ten aanzien te blijven leven in

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 4