Zeep en Bananen HET FIASCO VAN PARIJS Vietto verliest de gele trui RUSSISCHE BELEMMERING W&ec&ericht Tien jaar voor Melcheri Schuurman DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Vrijheid van sigaar nog onbedreigd Afscheidshulde aan W. H. Vliegen yAN NABIJ EN VE Nieuwe Republikeinse regering 1948: De R.A.I. in oude luister 20 nieuwe textiel punten Een nieuwe bon voor scheerzeep Een sterk staaltje Nederlanders moeten voor de Islam gewonnen worden Ajax en Heerenveen lopen uit Nederland krijgt schadeloosstelling BUREAU: VOORDAM 9, ALKMAAR TELEFOON ADM. 3320 REDACTIE 3902 Olro 187294 Dir.: J. Bljlsma DONDERDAG 3 JULI 1947 Voortzetting oan de 144e JAARGANG No. 425. ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertentie#: 14 cent per millimeter. „Waagje#" tot ifc woorden 75 ct„ elk woorc meer S et., uitsluitend conten Abonnementen: t 1.10 per maand, f 8 25 per kwartaa' Hoofdredacteur M. H. E. üyldert plv. TJ, N. Ad erna. De vijfde vergadering van de drie ministers te Parijs heeft één uur en 50 minuten geduurd en werd beëindigd, zonder dat men tot een resultaat was gekomen. Nauw bij de conferentie betrokken kringen te Parijs verklaren, dat de conferentie als mislukt moet worden beschouwd. Naar men mag aannemen kan op korte termijn een Frans-Engelse be spreking worden verwacht, om de gevolgen van deze mislukking onder ogen te zien. Volgens dezelfde kringen heeft Molotof de Frans-Britse voorstellen voor bet uitwerken van een uitgebreid economisch program voor Europa veroor. deeld. Molotof's woorden scherp van toon Molotof heeft op de vergadering van gisteren een lange verklaring afgelegd, waarin hij betoogde, dat het Frans Britse voorstel Europa in twee groepen zou verdelen, hetgeen tot nieuwe moei lijkheden aanleiding zou geven. De re gering van de Sowjet-Unie oordeelt het nodig, aldus Molotof, de regeringen van Engeland en Frankrijk te waar schuwen voor de gevolgen van een dergelijke stand van zaken Molotof recalcitrant. Een Russische woordvoerder zeide, dat Molotof heden naar Moskou zou terugkeren. Een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken betitelde Molotof's verklaring als „zeer scherp van toon en inhoud". De drie ministers van buitenlandse za ken waren niet in staat geweest tot overeenstemming te komen over „welke formule dan ook". Vernomen wordt, dat Groot-Brittannië en Frankrijk zich verder in samenwer king met alle Europese landen, die dit eveneens willen, zullen inspannen om een antwoord te verschaffen op het plan-Marshall. Men verwacht, dat uit nodigingen naar alle Europese landen, uitgezonderd Spanje en Rusland, zul len worden verstuurd, in de hoop, dat de gewenste gegevens zo spoedig moge lijk kunnen worden verzameld en aan de Amerikaanse regering worden ver strekt. Molotof's critiek kwam voornamelijk hierop neer, dat er volgens hem twee wegen bestonden om het economisch Te Amsterdam werd de voetbal wedstrijd AjaxMW gespeeld, Welke door Ajax met 31 werd gewonnen. Een aanval op het MW-doel. SITUATIE ZAL ZICH KUNNEN STABILISEREN. (Van onze Haagse redacteur). We hebben eens ten departemente ge ïnformeerd naar de mening aldaar be treffende de loop van zaken met be trekking tot de vrij gegeven sigaar. Men was aldaar niet direct ontevreden en de geruchten zijn niet waar, dat er weer gedacht wordt aan het opnieuw op de bon brengen van sigaren. Men noemde „vele verhalen overdreven" en verwachtte van een rustige ontwikke ling de beste resultaten, zodat er geen hamster-neigingen meer bestaan en de productie zich op een regelmatig ni veau kan bewegen. Het ideaal zal zijn, als de specifieke sigaren-roker zich niet meer zal behoeven te bedienen van „handlangersdiensten" der sigaretten- dito's om aan zijn begeerde kwantum sigaren te komen, een ieder rustig krijgt wat hij begeert, wat alleen dan mogelijk is als de rokers gepaste be scheidenheid bij hun kooplust betrach ten en ook de winkeliers waken tegen te grote begerigheid. De periode van overgang van distributiegoed tot vrij artikel is nog niet voorbij; doch ten departemente is men al wel overtuigd, dat het vrij geven van de sigaar in elk geval allerminst een mislukking is ge worden en de toestand zich binnenkort zeer wel zal kunnen stabiliseren, herstel van Europa te verwezenlijken: onderling verkeer tussen gelijkwaar dige landen of samenwerking met grote mogendheden van landen onder in vloed van deze mogendheden. Molotof betoogde, dat de Russische voorstellen neerkwamen op de eerste mogelijkheid en de Britse en Franse op de laatste. De Franse minister van buitenlandse zaken. Bidault, bestreed Molotof's ver klaringen met de reeds bekende argu menten. Men gelooft, dat Molotof voor het einde van de bijeenkomst niet in het onzekere gelaten werd, dat Groot- Brittannië en Frankrijk van plan zijn andere Europese landen uit te nodigen. Reeds Donderdag overleg. Uit betrouwbare bron wordt verno men, dat de Britse minister v? buiten landse zaken Bevin, en zijn Franse collega Bidault Donderdag overleg zul len plegen. De vlag van de oude SDAP dekte het stoffelijk overschot van de heer W. H. Vliegen, een der oprichters van ae SDAP, dat gisterochtend op het po dium van het Amsterdamse Concert gebouw stond opgebaard. De zaal v. as gevuld met tallozen, die een laat ste hulde wilden brengen aan deze ve teraan. Aanwezig waren o.m. de mi nisters Ir. H. Vos en W. Drees, de Belgische minister van Onderwijs Ca- niille Huysmans, Ir. A. Alberda en de Zevende étappe Lvon Grenoble (Van een specialen verslaggever.) De koers van gisteren, gereden on der een medogenloze zon door de uit lopers van de Alpen, hee.t aan Vietto de gele trui gekost. Dat is het grote nieuws van vandaag. Overigens ligt Vietto slechts een minuut 29 sec. ach ter op Ronconni, de man, die hem van de eerste plaats verdrong. Met nog veertien etappes voor de boeg kun nen de twee grote rivalen elkaar nog vele malen het kanariegele onder scheidingsteken afhandig maken, waar bij de kans niet gering is, dat anderen ook nog een woordje zullen meespre ken. Na de zevende étappe is het alge meen klassement: 1. Ronconi (It.) in 52 uur 26 min. 26 sec.; 2. Vietto (Fr.) 52 uur 27 min. 31 sec.; 3. Brambilla (It.) Paus Pius XII heeft het „Grootkruis van de orde van Pius IX" aan president Peron van Argentinië verleend, naar ver- luidt wegens zijn hulp aan door de oor log getroffen landen. De Franse boeren eisen, dat de graanprijs voor de nieuwe oogst bijna het dubbele van die van het vorige jaar zal bedragen yolgens Radio Moskou geven de VS hun steun aan de Kwomintang in dia mate, dat iedere man en vrouw en ieder kind in Amerika 30 dollar bijdraagt om het huidige regiem in China aan de macht te houden. 1Het nieuwe district van het hoofdkwartier van de VN le New York zal „onschendbaar" zijn. Politie b.v. mag niet zonder vergunning het gebied binnen komen. Lajos Dinyes, de nieuwe Hongaarse premier, heeft na' zijn benoeming 15 a 20 „officieren van twij felachtige kwaliteit" ontslagen. Te Buenos. Aires wordt medegedeeld da» generaal Juan Péron, president van Ar gentinië, Zondag a.s. via de radio een „sensationele boodschap" tot de wereld zal richten. De voorzitter van het parlement van Thuringen, Fröhlich, is in zijn werkkamer door een 28-jarige mar. met een mes aangevallen. Fröhlich kreeg drie steken in zijn arm. De drijfveer tot deze aanslag Is nog niet bekend Toen Zondag te Dingelrade, bij Bruns- sum (L) de sacramentsprocessie in de Dorpsstraat wachtte, zag men plotseling vlammen uitslaan van een hoekhuis Drie hulzen op de hoek van de Dorpsstraat brandden vrijwel geheel uit. De oorzaak ls onbekend. Op het socialistisch partijcongres te Bumos Aires is een bom ontploft. Eén persoon werd gedood, 20 werden gewond. Herman Borms, een beruchte Belgische verrader, die één week geleden uit de gevangenis te Ant werpen ontsnapte, is weer gearresteerd Hij is wegens verstandhouding met de vijand tot 20 jaar veroordeeld Met tr.gang van 1 juli 1947 is lr WC van der Meer, inspecteur van de Landbouw, benoemd tot hoofd van de afdeling Agra rische Plannen van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning. Gistermorgen wilde de 18- jarige A van Ncort uit Ridderkerk met zijn jeep op de Dordtsestraatweg te Rijs- oord een ander voertuig passeren. Hij verloor de macht over het stuur De jeep kwam terecht In de zachte berm van de weg en sloeg om. Van Noort geraakte daarbij onder het voertuig en werd op slag gedood. Sedert Maandag heerst er een vrijwel algemene staking onder de aardappeltelers en veehouders van Noord-Brabant en de provincie Antwer pen Deze weigeren aardappelen te ver kopen of vee af te leveren aan de slacht- bulMn. 52 uur 31 min. 14 sec.; 4. Robic (Fr. W.) 52 uur 33 min. 16 sec.; 5. Impanis (Fr.) in 5 uur 37 min. 29 sec.; 6. Cottur (It.) 5 uur 36 min. 50 sec.; 7. Vietto (Fr.) 5 uur 38 min. 10 sec.; 8. Giguet (Fr.) zelfde tijd; 9. Rossello (It.) zelfde tijd: 10. Cogan (Fr.) 5 uur 39 min. 15 sec.; 11 Schotte (Belg.) zelfde tijd; 12. Bobet (Fr.) 5 uur 39 min. 43 sec.; 13. Matthieu (Belg.) en 14. Thuayre (lie de Franée) zelfde tijd: 15. Volpi (It.) 5 u. 40 m. 47 sec.; 19. Camellini (It.) 5 uur 42 min. 15 sec.; 42. Jansen 5 uur 54 min. 57 sec.; 52. Klabinsky 6 uur 2 min. 27 sec.; 54 Seyen 6 uur 2 min. 56 sec.; 55. Joly (Belg.) zelfde tijd; 69 Schellingerhoudt 6 uur 4 min. 20 sec. Landenklassement: 1. Italië 157 uur 59 min. 38 sec.: 2. Frankrijk 158 uur 31 min. 51 sec.; 3. Frankrijk-W 158 uur 40 min. 20 sec.; 4. België 159 uur 2 min. 27 sec.; 5. Frankrijk ZW 159 uur 59 min. 09 sec.; 6. Zwitserland/Luxemburg 160 uur 2 min. 9 sec.; 7. Frankrijk ZO 160 uur 36 min. 34 sec.; 8. Ile de France 160 uur 44 min 35 sec.; 9. Nederland met Camellini. Klabinsky en Seyen 160 uur 58 min 1 sec.; 10. Frankrijk NO 163 uur 31 min. 16 sec. Algemeen klassement na de zesde étappe: 1. Ronconi (It.) 52 uur 26 min. 2 sec.; 2. Vietto (Fr.) 52 uur 27 min. 31 sec.; 3., Brambilla (It.) 52 uur 30 min. 14 sec.: 4. Robic (Fr. W.) 52 uur 33 min. 16 sec.; 5. Cogan (Fr.) 52 uur 39 min. 32 sec.: 6. Camellini (It.) 521 uur 43 min. 47 sec.; 7. Fachleitner (Fr.) 52 uur 44 min. 31 sec.; 8. Impanis (Belg.) 52 uur 90 min. 47 sec.; 9. G. Weilemann (Zw.) 52 uur 54 min. 51 sec.; 10. Schotte (Belg.) 52 uur 54 min. 59 sec.; 11. Cot tur (It.) 53 uur 3 min.; 12. Tacca (It.) 53 uur 5 min. 52 sec.; 13. Bourlon (Fr. Z.W.) 53 uur 9 min. 19 sec.; 14. Ros sello (It.) 53 uur 15 min. 32 sec.; 15. Mathieu (Belg.) 53 uur 16 min. 41 sec.; 48. Klabinsky, 54 uur 7 min. 5 sec.; 49. Seyen 54 uur 7 min. 9 sec.; 52 Jansen 51 uur 13 min 22 sec.; 62. Joly 54 uur 53 min. 6 sec.: 67. Schellingerhoudt 55 uur 19 min 3 sec. oud-voorzitter van de SDAP, J. Ou degeest. Minister Drees, die herinnerde aan de verdienste van de heer Vliegen op het gebied van de gemeentepolitiek noemde hem een man van groot ge zag. Minister Camille Huysmans, die de deelname van de Belgische socialisten overbracht, zeide: „Een" man die de waarheid kon zeggen ook als ze on aangenaam mocht klinken. Ook thans zijn Vliegen's geschriften vooral voor de jonge mensen van grote waarde. Ir. Albarda: „Voor velen van ons is bet alsof we een stuk van de SDAP ten grave dragen. Hij was een partij man in de ware betekenis van het woord". Spreker herdacht het aandeel van de overledene in de strijd voor het al gemeen kiesrecht. Naar zojuist in een uitzending van radio-Djokja is bekend gemaakt heeft Sjarifoeddin met medewerking van Gani en Setiadyit Soegondo een kabinet samengesteld, waarvan hij zelf premier is en tevens mi nister van defensie. In totaal telt dit kabinet niet min der dan 34 ministers en vice- minister, die behalve 7 partijlo zen over diverse partijen zijn verdeeld. Na een eis van 15 jaar heeft het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam hedenmorgen de 47-jarige voor malige opperhopmanzangleider M. S. (Schuurman) uit Alkmaar, tot een gevangenisstraf voor de tijd van 10 jaar veroordeeld, met ontzetting uit de kies- en openbare rechten voor het leven. Na talloze besprekingen en ver gaderingen heeft het hoofdbestuur van de R.A.I., naar het ANP ver neemt, thans besloten volgend jaar in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam van 30 April tot 9 Mei een inter nationale automobieltentoonstelling te organiseren, zoals dat in de jaren voor de oorlog gebruikelijk was. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat wederom 20 punten op de Textielkaart VA 705 worden aangewezen. Met onmiddellijke in gang worden geldig verklaard de bonnen gemerkt „Textiel C1 punt", „Textiel C 5 punten", „Textiel D 1 punt" en „Textiel D 5 punten". De bonnen „Textiel C Reserve" en „Textiel D Reserve" zijn derhalve niet aangewezen voor de aankoop van textieigoederen. Volgens berichten uit Manilla hebben 40 zwaargewapende ont snapte Philippijnse militaire ge vangenen op het eiland Mindoro zich meester gemaakt van de hoofdstad Capalan, 130 km ten Z. van Manilla. Zij zouden de gouverneur en gemeenteambtenaren als gijzelaars gevangen genomen en de militaire en burgerlijke politie ontwapend en gearresteerd hebben. Gistermorgen is uit Londen in den Haag gearriveerd de heer Q. Hafiz, Moslims missionaris van de Ahmadiyya- sectie van Qadian (Brits-Indië)die naar Nederland is gekomen om te wer ken onder de Indonesische Moslims hier te lande en om te trachten ook Ne derlanders voor de Islam te winnen. Op een desbetreffende vraag verklaar de Hafiz verder, dat hij zeer optimis tisch was over de mogelijkheden om in Nederland de Islam ingang te doen vinden. Het ligt in de bedoeling om in den Haag, zo spoedig mogelijk een Moskee te openen. De heer Hafiz was ervan overtuigd, dat alleen de Islam de mogelijkheid tot een algemene vre de onder de mensen kan waarborgen. WORDT DE TABAKSDISTRIBUTIE OP 1 SEPTEMBER OPGEHEVEN? De voorzitter van de katholieke bond van sigarenwinkeliers „St. Antonius" afdeling Amsterdam, heeft gisteravond op een vergadering medegedeeld dat het onder de winkeliers een publiek ge heim is, dat op 1 September de gehele tabaksvoorziening vrij komt. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat tussen 3 en 19 Juli a.s. bon „Tabak 2 Reserve" der Tabaks- kaart QA 707 bij een detaillist, die gewoon is scheerzeep te verkopen, moet worden ingeleverd. Op deze bon zal een rantsoen scheerzeep wor den afgeleverd, zodra de detaillist be voorraad is. Mannelijke personen van 18 jaar en ouder, die niet in het be zit zijn van een Tabakskaart, moeten zich op nader te bepalen dagen tot de distributiedienst wenden, onder overlegging van hun tweede distri butiestamkaart. De distributiedienst zal hun een rantsoenbon voor scheer zeep verstrekken. Men moet deze rantsoenbonnen eveneens uiterlijk op 19 Juli b« een detaillist inleveren. Een rantsoen scheerzeep bedraagt 50 gram scheerzeep of 100 gram scheercreme of 500 gram snelscheer- creme. Voor het tijdvak van 6 tot en met 19 Juli 1947 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van de navermelde artikelen: BONKAARTEN KA, KB, KC 707 (se rie G-01 G-02 G-01 G-02 G-01 G-03, G-01 G-02 G-01 G-02 G-03 G-04 G-01 G-03 G-04 G-05 G-06 G-07 G): brood 800 gram brood brood 400 gram brood boter 125 gram boter boter 250 gram margarine of 200 gram vet melk 4 liter melk G-05 melk 7 liter melk vlees 100 gram vlees vlees 200 gram vlees algemeen 200 gram kaas algemeen 500 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 1000 gram jam, stroop enz., of 500 gram chocolade of suikerwerk algemeen 225 gram huishoud zeep of 180 gram toiletzeep algemeen 250 gram zachte zeep reserve 125 gram margarine of 100 gram vet reserve 1600 gram brood reserve 125 gram margarine of 100 gram vet reserve 200 gram kaas reserve 800 gram brood reserve 125 gram boter BONKAARTEN KD, KE 707 (serie G) G-il brood 800 gram brood G-ll boter 250 gram boter G-12 boter 125 gram margarine of 100 gram vet G-13, G-15 melk 12 liter melk G-ll, G-12 vlees 100 gram vlees G-ll algemeen 100 gram kaas G-12, G-13 algemeen 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gram chocolade of suikerwerk G-14 algemeen 225 gram huishoud zeep of 180 gram toiletzeep G-15 algemeen 250 gram zachte zeep G-16 algemeen 500 gram bananen (voorinloveringsbon) G-13 reserve 800 gram brood G-16 reserve 500 gram rijst of kin dermeel (uit rijst bereid) of kinderbiscuits. G-17 reserve 225 gram huishoud zeep of 180 gram toiletzeep G-lb reserve 250 gram zachte zeep BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 707 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken (serie G): G-21 brood 800 gram brood G-21 boter 250 gram boter G-22 boter 250 gram margarine of 200 gram vet G-21 melk 5 liter melk G-2, vlees 300 gram vlees G-22 vlees 100 gram vlees G 21 kaas 200 gram kaas G-21 eieren 5 eieren G-21 suiker 250 gram suiker. boterhamstrooisel enz., of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gram chocolade of suikerwerk VERSNAPER1NGSKAARTEN ENZ QB, QC 707: G-33 versnaperingen 200 gram choco lade of suikerwerk, of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel enz., of 400 gram jam, stroop enz. G-36 versnaperingen 100 gram choco lade of suikerwerk, of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel enz., of 200 gram jam, stroop enz. De bonnen voor bananen moeten uiterlijk op 12 Juli bij een handelaar worden ingeleverd. De aflevering zal plaats hebben naar mate de bananen aangevoerd worden. Op de bonnen voor huishoudzeep is in de vervolge naar keuze verkrijgbaar: 225 gram huishoudzeep of 180 gram toi letzeep. De geldigheidsduur van de bonnen E-03 vlees voor 1 lbs (ca. 450 gram) meat and vegetables is verlengd tot en met 2 Augustus a.s. De niet-aangewezen bonnen van serie F kunnen vernistigd werden. Het royaal gebaar van minister Marshall jegens het verarmd Europa is door de Oude Wereld met dankbaar heid en met een geestdriftige bereidheid tot samenwerking gehonoreerd. Deze samenwerking echter kan al leen dan ten volle doeftreffend zijn als ook Rusland zich daartoe bereid ver klaart. Nu het dit niet doet kunnen de westelijke staten zich natuurlijk in een gemeenschappelijke actie verenigen ten einde met Amerika's geldelijke hulp tot economisch herstel te geraken, maar zij vormen dan noodgedrongen een groep die tegenover Rusland komt te staan en het laat zich horen dat ver- scheidenen onder hen zelfs de schijn van vijandschap jegens Rusland zullen wilier, vermijden. Dit geldt niet slechts voor de grote westerse staten maar vooral voor staten op de Balkan en voor die van het westelijk Russisch grensgebied. Voor deze bijv. Polen en Tsjecho- slowakije is het van vitaal belang dat zij met Rusland in goede verstand houding blijven en verscheidene Bal- kan-landen zijn reeds in vele opzich ten van de grote Sovjet-buurman af hankelijk. Zouden zij zich, teneinde ■van het doUarcrediet te profiteren, met de westelijke staten verenigen, Rusland zou allicht in deze blok-vorming een daad van antagonisme zien, in ieder geval een poging om zich aan Russische invloed te ontworstelen. Bovendien, waar ligt de Russische grens? Niet daar waar de grens loopt van Ruslands staatkundig gebied, maar daar waar de grens van zijn invloeds sfeer ligt. En deze invloedssfeer strekt zich over een groot deel van de Balkan uit en, dank zij zekere politieke maat regelen, ook over Hongarije en Oosten rijk; ja, over oostelijk Duitsland even zeer. Wij hebben in een vorig artikel uit eengezet welke moeilijkheden het Duitse probleem in de weg legt aan de verwezenlijking van Marshall's plan. Het Russische probleem doet dit in nog grotere mate. En het is zeer de vraag ot Amerika bereid zal zijn de hulp welke het in uitzicht heeft gesteld met terdaad te verlenen nu Rusland zich afijdig wil houden en wanneer daardoor een scherpe grenslijn tussen west- en oost-Europa getrokken wordt. Want Amerika verleent de dollar-cre- dieten natuurlijk geenszins belangeloos, het heeft in hoge mate belang bij een economisch herstel van Europa in zijn geheel en bij economisch herstel vooral en dit laatste uit een oogpunt van niilitaire strategie van het Balkan- gebied, met name van Griekenland en Turkije. Amerika heeft belang bij economisch herstel van Europa met het oog ook op eigen handel en industrie. Maar wordt dit belang door Rusland gedeeld? De vraag dringt zich op, en ook nog deze, of Rusland, bij zijn streven naar ver breiding van de communistische idee eigenlijk wel belang hebben kan bij een snel herstel van economische wel vaart en staatkundige orde, zoals mi nister Marshall zich deze voor Europa droomt. Want een dergelijk herstel zou in derdaad het overwicht, dat Rusland thans in oost-Europa, met inbegrip van oostelijk Duitsland, bezit, in gevaar kunnen brengen. In het uiterste oosten van Europa ligt een politieke doolhof waaruit men, zelfs niet langs een draad van Ameri kaans goud, gemakkelijk de weg vin den kan. u. Ajax heeft gisteravond in eigen sta dion de kampioenswedstrijd tegen M.VV. met 31 gewonnen. Ruststand was 2—1. De Amsterdammers hebben nu 13 punten uit 8 wedstrijden. Ook Heerenveen boekte een revanche voor de Zondag geleden nederlaag met een schitterend gespeelde wedstrijd te gen B.V.V., die in een 30-overwin- ning voor de Friezen eindigde. Naar te Brussel verluidt, heeft het gealliëerde bureau voor de herstel betalingen te Brussel aan Nederland machines uit de Kogelfischer Fabrik te Schweinfurt toegewezen tot een gezamenlijke waarde van 492.460 Rijksmark. Deze machines maken een vrijwel complete installatie uit voor de vervaardiging van kleinere kogellagers voor de rijwiel-, stofzui ger en kleine motorenindustrie. Nederland zal deze installatie door eigen aankopen moeten aanvullen. Weersverwachting, medegedeeld door het K. N. M. I. te de Bilt, geldig tot Donderdagavond: AFNEMEND BUIÏG. Tijdelijke opklaringen met hier en daar nog een enkele bui, iets warmer dan gister, zwakke wind

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1