Onze Postharmonie jubileert In 11e Ronde van Alkmaar Uitbreiding der gemeente begraafplaats Siad en Omgeving. Stt zto w vif indireCt bÖ het be" Jubileum waar muziek in zat Redevoeringen En een dankwoord Jubileumconcert en revue Toespraken en cadeaux Woorden van dank „Wij gaan mee met P.T.T," Het vlaggeschip van glijdt van AGENDA de „Victoriegroep" de helling Warme huldiging van alle zijden De Postharmonie Alkmaar „onze Postharmonie" is jarig. In 1937 kwam het initiatief, een Postfanfare op te richten. De Postfanfare kwam er en werd later overgeschakeld op harmoniecorps. Voorwaar een niet geringe preBtatie. De waardering voor deze daden kwam dan ook open lijk tot uiting op de receptie, die de jubilerende vereniging hield op j.l. Zaterdag in de feestelijk versierde bovenzaal van het „Wapen van Heems kerk. Daar troonde het voltallig bestuur achter de groene tafel, onder voor zitterschap van de energieke president J. van Houten, die gesecundeerd werd door zijn secretaris, zijn penningmeester en de bestuursleden, ter wijl dirigent G. Anderson een ereplaats had. steun, welke hij ook van de oud-direc teur, de heer Van Gelder, had onder vonden en beloofde zijn functie zó lang te zullen vervullen als hij dat in het belang van het corps acht. Mevrouw Rijke en mevrouw Vatl Houten boden namens de vrouwen der werkende leden een fraaie diepe-slag- trom aan. Ze hadden die bewonderd, toen het Groningse corps met Pink ster in de muziektuin speelde en de voorzitter bracht een woord van har telijk dank voor het fraaie instrument, maar hoopte toch, dat men voor het geld van het instrumentenfonds eerst de nodige pauken zal kopen en dan pas aan de verleiding zal toegeven er nog twee of drie diep-slag-trommels aan toe te voegen. Hij bracht beide dames hartelijk dank voor haar daadwerkelijke en morele steun en wees er op hoe de vrouwen der muzikanten steeds door het vrijwillig afstaan van haar ech- genoten een groot offer aan de Har monie brengen. Vervolgens werd aan de ijverige penningmeester, de heer G. D. Rijke, die de vereniging gaat verlaten door dat hij in Haarlem werkzaam is, een fraai schrijfbureau aangeboden. Hem werd het ere-lidmaatschap toegekend en mevrouw Rijke ontving een fraaie bloemenhulde. De heer Rijke bracht daarvoor een woord van hartelijke dank en beloof de als „reizend propagandist" voor de Harmonie werkzaam te zullen blijven. Hoofdbesteller Erkamp schonk een enveloppe met inhoud voor het in strumentenfonds afkomstig van 't gehele personeel en ontving daar voor een woord van warme dank, in het bijzonder omdat hij het is, die bij uitvoeringen voor de moeilijke taak staat steeds weer een zo groot deel van het personeel gelijktijdig vrij te maken. Ten slotte werd de secretaris, de heer P. J. Kalb, met een kist sigaren gehuldigd voor het vele werk, dat hij voor dit feest verricht had, waarna het tijd voor de revue was geworden. De vlijt en de volharding, waarmee de Alkmaarse Postharmonie zich in het betrekkelijk korte tijdsbestek van tien jaar wist op te werken tot het peil, waarop zjj thans staat, de hou ding, die de vereniging aannam tijdens de moeilijke bezettingsjaren en die bo ven alle lof was verheven, het onver droten repeteren en steeds opnieuw studeren, al deze punten waren even- zovele onderwerpen in de redevoerin gen, die tot het feestende bestuur werden gesproken. Bijzondere gebeur tenissen werden daarbij niet vergeten. Zo memoreerde de heer Verhagen, die na de directeur van het postkantoor, de heer Grevelink en de Haarlemse directeur van het telefoondistrict, de heer Korff, het woord voerde, hoe de thans de zeventig reeds gepasseerde heer De Jong nog steeds meespeelt, woorden, die door De Jong zichtbaar ontroerd werden aangehoord. De heer A. C. Jansen sprak namens het hoofdbestuur van P.T.T., de heer Keizer in zijn kwaliteit van voorzit ter van de Ned. Bond van Posthar- momegezelschappen en namens de Haagse postfanfare. De heer Samp son uit Groningen herinnerde aart de prettige dagen met Pinksteren, de heer S. Blom sprak namens de amb tenaren en de P.T.T.-toneelvereniging. En zo ging het verder. De ene spre ker volgde de ander op. De heren Kamp, Slatter, Van Delden, Ruygrok, Van der Horst, Veldhuis, Groot, Kra neveld en Bonsema voegden hun woorden van waardering namens hun verenigingen bfj die van de voorgaan de sprekers. En toen de lange r| van redevoeringen ten einde was, was de zaal nog verder gevuld door de aan geboden bloemstukken en de pen ningmeester had de beschikking over een respectabel aantal enveloppen met inhoud. Tot slot sprak de heer Van Hou ten woorden van dank, die kennelijk uit de grond van zijn hart kwamen en noopte, alle aanwezigen op de feest avond m het Gulden Vlies welkom te mogen heten. VOofde^T"0 GUldSn Vlies voor de eerste maa, een jubiIeumcQn_ gegeven en de grote revue Wij gaan mee met P.T.T." opgevoerd Onder de zeer vele belangstellen- sortWrb>!Vnat,UUrIijk V6]en uit dit res" zich«u VEtrokken- ZÜ allen voelen dat leeft gr°te familie dat geeft aan zo'n feestavond een aparte sfeer en een bijzondere beko- Jvoorden' welke er op een feestdag als deze gesproken waren had men er behoefte aan ziin dank voor de belangstelling der burgerij ook eens in klanken te uiten enn"- dat voorzitter Van Houten de aan wezige postautoriteiten, afgevaardlg- n''a" organisaties en andere be- tZSlï,ïnden met een kort woord had welkom geheten, hief dirigent G Anderson zijn toverstaf op en werd op het kwistig met fraaie bloemstuk ken versierde toneel door het voltal- 6 m°rps de »P-T-T--bondsmars" ge speeld^ gevolgd o.a. door de Ouver ture Odaliske" en de „Ouverture Ro. manesque welke succesnummrs op het Pmkaterconcours en op de wed- BellV" feTn Zij" ^bleken. Keler Beia s „Lustspielouverture" en de "duheIk'ange" voltooiden ,dit korte, maar uitstekend uitgevoer de en met veel belangstelling gevolg- t waarmee het musicale gedeelte van de avond werd besloten. De voorzitter, de heer Van Houten, die op deze dag een zeer zware taak had, maar zich daarvan op uitnemen de wfcze heeft gekweten, bracht dank aan de heer Anderson voor zijn emi- nente leiding en de juiste wjjze waar op hjj met zijn mannen weet om te gaan. Dit jaar is in alle opzichten een geluksjaar geweest. De Harmonie gaat steeds vooruit, dat is voor een groot deel aan de Ijverige dirigent te danken. In de hoop, dat deze zijn krachten nog lang aan het corps zal gevon, bood spreker hem en mevrouw Anderson een fraaie schemerlamp aan. Aan laatstgenoemde, die haar man zovele avonden voor zijn zware aak moet afstaan en steeds van gro te belangstelling voor het corps blijk geeft, werd een bloemstuk aangebo den. De heer Anderson belichtte in zijn dankwoord vooral de drie eerste moei lijke jaren, bracht dank voor de grote Haarlem, leidde het revuefeest met een gezellig praatje in en eveneens 't feestlied van mej. Maartje Zwaan, die bij Alkmaarse gebeurtenissen altijd voor een passend lied zorgt, dat ge zamenlijk gezongen kan worden. De heer Kraneveld, die wij liever in zijn liedjes dan in zjjn conference hoorden, kondigde daarna het eerste der elf taferelen aan en de gehele zaal heeft genoten van alles wat met het werk van de P.T.T. in betrekking staat en dat hier op zo vlotte en in teressante wijze werd uitgebeeld. Wij zullen er niet te veel van ver klappen, omdat deze revue nog meer dere avonden zal vertoond worden. In het bijzonder troffen ons de fraaie weergave van het Bazelse mo nument der Union Postale Untver- selle, de posttrein, het ambtsjubileum, waarbij een groot deel van het corps trekkeltjk programma in elkaar te zetten en op een feestavond als deze tot een goed einde te brengen. De voorzitter bracht na afloop een woord van hartelijke dank aan het revue-orkest onder leiding van de heer Anderson, aan mevrouw Jon kerJonker, aan mevrouw Verhagen, die zo'n grote steun was geweest ook wat de samenstelling der costu mes betreft aan mej. Uljé voor haar grote medeweking en aan de onzichtbaar blijvende heren Knaap en Otten uit Haarlem, die voor de fraaie décors hadden gezorgd, waarvan vooral die van de Langestraat en van de zee- en wintertaferelen bijzonder geslaagd waren. Dat de dames met bloemen werden weer op het toneel verscheen, het'gehuldigd en dat ten slotte door een der medewerkenden ook een woord van dank en hulde aan de voorzitter gebracht werd de man, die altijd vergat zichzelf te bedanken is te begrijpen. Een verloting en de uitslag daar van had nog aller belangstelling en daarna gingen om half twee de banken aan de kant en werd er tot diep in de nacht gedanst, waaruit ze ker geconstateerd mag worden, dat de band van de P.T.T. en de burgerij steviger dan ooit is geworden. werk van het kugtstatiop Schevenin- gen voor outsiders zeer interes sant en de verbinding met Indië. De balletten waren keurig verzorgd en de meisjes waarschijnlijk hoofd zakelijk van het telefoonkantoor toonden zich geboren danseressen. Eén ding moet ons van het hart. Er moet in deze revue meer tempo gebracht worden. Wanneer voor het voordoek de aandacht wordt bezig ga- houden moet onmiddellijk daarna de actie op het grote toneel beginnen. Nu waren er telkens veel te lange pauzen, die de spanning braken en oorzaak waren, dat deze revue eerst om één uur in de nacht was afgelopen. Het is de taak van de regisseur met het horloge in de hand een vlotte aaneen sluiting der taferelen te regelen. Overigens alle hulde voor het werk van deze amateurs. Er moet heel wat goeefend zijn om zo'n bont en aan- Gister volgde hetzelfde programma, evenals dat heden en Zaterdag a.s. zal geschieden. Morgenavond maakt het corps een rondgang door de stad. Woensdag, Donderdag en Vrijdag wordt er resp. in Huize „Pius", in Huize „Wester- licht" en in de tuin van „Het Hof van' Sonoy" geconcerteerd. Faanhof contra Henning De heer J. P. Verhagen zette in een korte beschouwing uiteen hoe deze revue tot stand was gekomen. Met uitzondering van de balletten, die door mevrouw Jonker—flonker verzorgd waren, was alles het werk van de Alk maarse P.T.T. zelf geweest. Spr. be lichtte hoe ijverig en hoe vol over gave hieraan gewerkt was en hoopte, dat de band tussen P.T.T. en de bur gerij er door verstevigd zou mogen worden. De wielrenvereniging „Alcma- ria Victrix" organiseerde Zondag middag hier ter stede een weg wedstrijd voor nieuwelingen en amateurs op het parcours Jan v. Scorelkade. Het talrijke publiek heeft van deze wedstrijd genoten. Bovengenoemde vereniging kan dan ook terugzien op een geslaag de sportmiddag. Evenals vorig jaar had men ook dit jaar het oog laten vallen op het par cours J. v. ScorelkadeEndeleinstraat v. d. Lijnstraat, een traject van 1100 m lang, waarop de wedstrijden zeer goed waren te volgen. Voor een goede afrastering was zorg gedragen en diverse baancontroleurs hebben hun werk naar behoren vervuld. Ook de jury heeft zich zeer goed van haar taak gekweten. Kortom alles was zorg vuldig voorbereid. Voor al dit werk een woord van hulde aan de organisa trice. De wedstrijden, verdeeld in een race voor nieuwelin gen over 30 ronden (33 km) en een race voor amateurs over 90 ronden (99 km) hebben een zeer aantrekkelijk verloop gehad, mede door het ver rijden van enige premies, welke door sportminnende zakenlieden waren be schikbaar gesteld en die in diverse ingelaste ritten werden verreden. Nieuwelingen. In deze race startten een dertiental De regisseur, de heer Kraneveld uit renners voor het 33 km lange par- Het „Ehrenfriedhof" zal eerlang verdwijnen Onze meer dan een eeuw oud-zijnde, fraai aangelegde gemeente-begraaf plaats behoeft dringend uitbreiding. Niet alleen is de bevolking in de laatste vijftig jaar, ongeveer verdub beld, zodat een grotere bevolking ook aan een evenredig grotere sterfte on derhevig is, ook het aantal zogenaam de „eigen graven" vertoont een sterke stijging. Nadat in het verleden herhaaldelijk tot uitbreiding moest worden overge gaan, is men thans opnieuw bezig een brede strook gronds, gelegen aan de noordzijde van de begraafplaats, over de gehele lengte tussen de Westerweg en de spoorbaan op te hogen. De hier gelegen akkers moeten zelfs enige meters worden opgehoogd, om met het niveau van de begraafplaats gelijk te komen. Er bestaat evenwel een mogelijk heid, dat eerlang ook aan de Zuidzijde ruimte beschikbaar zal komen. Aan die zijde was nog vóór het uit breken van de laatste wereldoorlog een belangrijke uitbreiding tot stand gekomen. Nadat de Duitsers aanvankelijk hun doden op het gewone kerkhpf hadden begraven, namen zij later de gehele richtten die in tot „Ehrenfriedhof", zo- zettingstijd op diverse punten rich- als een nieuw gemaakte toegangspoort aan de Westerweg vermeldde. Ook in de stad kon men in de be- zuidelijke uitbreiding in bezit en tingspijlen waarnemen met de aan duiding: „Deutsch Krieger Friedhof". Na de bevrijding is het Duitse ge deelte volkomen afgesloten en de toe gangspoort aan de Westerweg verdwe nen. De voormalige toegang werd be plant en is, thans niet meer terug te vinden. De enkele geallieerde militai ren, die daar' rustten, werden naar het gewone kerkhof overgebracht. Achter het geboomte en het afslui tende hekwerk is het voormalige „Ehrenfriedhof" zij het in vervallen staat nog in stand. De rijen houten gedenktekenen, in de vorm van het ijzeren kruis, in het hart beschilderd met het zo gehate ha kenkruis, sluiten zich nog altijd aan een. Doch de tand des tijds heeft de opschriften reeds danig aangetast en de beplanting doen verwilderen. Ook na de dood maakten de Duit sers onderscheid. Geheel achterwaarts, hun graf slechts gedekt door een ruw ongeschilderd houten kruis, rusten nog een zestiental Duitse militairen, die ófwel de hand aan zichzelf sloegen óf werden gefusilleerd. Hun namen zijn reeds nagenoeg niet meer leesbaar. Zij stierven niet door een geallieerde hand. Niettemin zullen ook hier alle Duit se graven eerlang worden opgeruimd, waarbij er zijn, waarvoor de ligging thans nog onbekend is, omdat de Duit sers in het voorjaar van 1945 hier meermalen hun doden begroeven zon der een aanduiding van het graf na te laten. De Nederlandse regering heeft n.l. onlangs besloten, dat in de Peel in de buurt van Venray een centraal Duits kerkhof zal worden aangelegd, plaats biedend aan ongeveer 25.000 graven. De in 1940 op de Grebbeberg begra ven Duitsers zijn reeds daarheen over gebracht. De opgravings-, transport- en her- begravingswerkzaamheden zijn opge dragen aan de Dienst van Identificatie en Berging der Koninklijke Land macht. Ook het Kriegerfriedhof in Bergen met het grote monument „Alles filr Deutsehland" ia dus mede bestemd om in de nabije toekomst te verdwijnen. Wanneer nu nog de monsterachtige bunkers bij de molen van Piet en nabij „Huize Voorhout" zullen zijn afgebro ken, zullen hier ter stede de laatste uiterlijke sporen uit de bezettingstijd zijn opgeruimd. cours. Direct na de start zagen wij uitlooppogingen van Spierenburg en Keizer. Geleidelijk aan wonnen zij veld op het peleton en zij slaagden er tenslotte in een ronde voorsprong te behalen. Onder de andere renners werd weinig strijd gegeven. Toen dan ook de laatste ronde inging was het pleit reeds beslecht. De eindsprint zou ech ter nog uit moeten maken, wie van de twee leiders winnaar zou worden. Spierenburg was iets sneller, zodat Kei zer genoegen moest nemen met de twee de plaats. De totale uitslag van deze wedstrijd was: 1. Spierenburg, Hilversum (56 min.); 2. B. Keizer, Amsterdam; 3. C. Schouten, Amsterdam; 4. A. J. Donker, Amsterdam; 5. A. Hofland, Beverwijk; 6. J. H. Slop, Beverwijk; 7. S. Offen- berg, Alkmaar. AMATEURS. Het waren Henning en Faanhof, die voor de nodige sensatie zorgden. Di rect na de start verlieten zij de groep, om tezamen een ronde voorsprong te nemen. Dit gelukte hun binnen de 30 ronden, hetgeen een fraaie prestatie is te noemen. Ook verschillende an dere pogingen werden uit het peleton ondernomen, waar namen als Otten- bros, Sieveking en Simonis over veler lippen kwamen. Jammer genoeg moest Simonis wegens pech opgeven. Doch Henning en Faanhof schenen met 1 ronde voorsprong niet tevreden te zijn en vluchtten opnieuw, waarbij zij op de voet werden gevolgd door Koeman. Reeds hadden zij een voor sprong van minstens 200 m toen we derom een drietal renners zich los maakte van het peleton. Dit wat-en o.a. Fasel en Ottenbros, waarbij zich na enige tijd ook Sieveking voegde. Deze beide kopgroepen wonnen steeds meer terrein. Het mocht Henning, Faanhof en Koeman wederom geluk ken een ronde te nemen. Het peleton. bestaande uit 16 ren ners, met aan de kop Henning en Faanhof zette toen alles op alles om de nog steeds voortjakkerende Sieke- king en Ottenbros te pakken te krij gen, hetgeen na enige ronden gelukte. Om de tussentijds uitgeloofde premies werd fel gestreden. Toen dan ook de laatste ronden werden gedraaid, kon men de stand reeds opmaken, alleen rees de vraag; wie zal een snellere eindsprjnt hebben, Henning of Faan hof? Gezien de sprints om de premies gaven wij Faanhof de grootste kans. Inderdaad mocht het Henning niet gelukken als eerste de eindstreep te passeren. Toch zijn zijn prestaties van deze middag, evenals die van Faanhof, zeer goed te noemen. De uitslag luidde: 1. Faanhof 2 u. 45 min.; 2. Henning; 3. Koeman (op 1 ronde); 4. Sieveling (op ll/2 ronde); 5. Stakenburg (op 2 ronden);' 6. Papa- voni; 7. Rijnders (op 2 ronden). De naam: Prinses Marijke" Het waren Zaterdagmiddag louter vrolijke gezichten, die wij om ons heen zagen, toen wij het terrein van de jacht werf „Victoria" aan de Kabelstraat be traden. Een groot aantal zeeverkenners en welpen was daar met hun leiding verzameld. Nog waren de jongens in hun kleurige uniformen druk bezig om de laatste toebereidselen te treffen. Want op de helling lag het vlaggeschip van de groep, haar naam nog verbor gen onder een oranje doek, wachtend op het moment van haar tewater lating. De Victorie-groep is 10 November 1946 opgericht en staat onder leiding van schipper Perre. Natuurlijk staat ook bij de zeeverkenners het padvin- dersideaal voorop, doch vanzelfspre kend vormt de watersport één der voor naamste bezigheden. De groep beschik te reeds over acht kano's, maar ge be grijpt dat bij een aantal van 32 ver kenners en 24 welpen de behoefte aan groter materiaal zeer sterk werd ge voeld. Aan de afdeling Alkmaar van de N. P.V. was dit bekend en zij schonk een voormalige reddingboot die in Den Helder werd aangekocht. Vanzelfspre- gend was de boot niet direct gereed voor de. zeeverkenners. Voor het zover was, moest er heel wat gebeuren. De boot moest worden opgetuigd, opnieuw geschilderd, enz. De verkenners pakten het werk aan, dat mogelijk werd dank zij de financiële steun van de ouders. Het gehele voorjaar werd er aan ge werkt. Het resultaat bleek op een proeftocht op het IJsselmeer. De boot bleek uitstekend te voldoen. Elk lid van de groep draagt het zwem- insigne, ten teken dat hij de zwemproef goed heeft afgelegd. Sinds de tijd, dat er in Rotterdam een schip van de zee verkenners verongelukte met noodlot tige gevolgen, wordt er meer controle uitgeoefend. Dit geschiedt door een z.g. botencommissie. Elke jongen, die het commando op de boot voert, moet te vens in het bezit zijn van een certifi caat. Langzamerhand naderde het ogen blik, dat het vlaggeschip van de helling zou glijden. Verschillende belangstel lende ouders waren op het terrein aan wezig. Andere padvindersgroepen deden zich vertegenwoordigen. We zagen tuurman Zentveld van de Kath. zeever- kennersgroep „Karei Doorman"; hop man v. d. Wal van de Chr. padvinders- groep ,,'t Oude Hoen" en vaandrig van Dok van de Kaninefaten. BIJ DE VLAGGEMAST. Alle leden van de groep stelden zich nu op voor de vlaggemast. Het fluitje van schipper Perre klonk. Het saluut werd gebracht en drie vlaggen klom men omhoog: de driekleur naar de top en daaronder de padvindersvlag en de groepsvlag. De welpen deden hun horde- roep. Als met één stem klonk het: ,-Akeela wij doen ons best". De verken- nerswet werd voor ;elezen en een kleine welp zei de wet van de rimboe op. Toen was het schipper Perre, die naar voren trad en wees op de belangrijke dag, die de Victoriegroep beleefde. Hij heette verder de aanwezigen welkom en gaf direct daarop het woord aan dis trictscommissaris P. H. L. Nieuwenhuy- ser uit Limmen voor het uitreiken van de volmachten botencommissie aan de heren W. van Kesteren, S. v. d. Meer en C. Vader. Hij wees de heren op hun verantwoordelijke taak, die een voor zorgsmaatregel betekent. Hun deskun dig toezicht op gebruik en onderhoud Van de boot is een belangrijke factor voor de veiligheid van de jongens. Met een driewerf hoera voor de botencom missie en de groep besloot hij zijn toe spraak. Het was vervolgens mr. Schuurman, voorzitter van de groepscommissie, die het woord nam om de boot over te dragen. „Het gevolg van het werk van de oudercommissie is geweest, dat er een belangrijk bedrag aan geld werd BIOSCOPEN: Harmonie-Theater, 8 uur: De vrouw in het venster (18 jaar). Victoria-Theater, 8 uur: De huwelijks reis (gekleurd) (14 jaar). Cinema-Americain, 8 uur: Trouwpartij met hindernissen (18 jaar). Alkm. Bioscoop-Theater, 8 uur: Ma rieke Dietrich in „De zeven zon daren". ZWEEDS DANSTHEATER. Naar wij vernemen zal het inmiddels beroemd geworden Zweeds Danstheater, dat op het internationaal Ballet-Con cours te Kopenhagen met 3 hoofdprij zen bekroond is geworden Vrijdag 11 Juli des avonds 8 uur in 't Gulden Vlies eer buitengewone voorstelling geven, waarbij ook de bekroonde werken o.a. „De Drie Musketiers" uitgevoerd zullen worden. UVIOLAN zonnebrand crème een wetenschappelijk opgebouwd product. snel bruin, vetvrij, afwasbaor, veilig door lichtfilters, koel op de huid. ZONNEBRAND CRÈME f 1.11 per tube N.V. Koninklijke Pharmaceutische Fabrieken v/h BROCADES-STHBEMAN PHARMACIA (Ingezonden mededeling). opgebracht om aan de behoeften van de groep tegemoet te komen". Spr. bracht dank aan Schipper Perre en Akeela v. Dongen voor 't vele werk, dat zij reeds in het belang van de jongens hebben verricht en besloot: Schipper Perre, ik draag u nu deze boot over en hoop dat u met deze boot en alle andere schepen, dat succes zult hebben, dat u zich daarvan voorstelt". Alvorens de boot van de helling zou glijden werd nog voorlezing ge daan van een schrijven van de parti culiere secretaris van prins Bernhard, waaruit bleek, dat Z.K.H. er geen be zwaar tegen heeft, dat de nieuwe boot van de Victoriegroep de naam „Prin- sese Marijke" zal dragen. TE WATER. Alle verkenners en welpen stelden zich nu aan weerskanten van de helling op. Schipper Perre blies op zijn fluitje. De kleine welp Hugo Hiddema zou het schip dopen. Ge lijk met het noemen van de naam „Prinses Marijke" slingerde hjj de bekende champagnefles tegen de neus stukEen fllmman richtte zijn toestel op het schip. Het oranje doel viel weg en daar zagen we de naam in oranje letters op de witte romp. En terwijl allen het Wilhelmus zongen, gleed de gepavoisseerde Prinses Marijke naar haar toekom stig element.... Wij zijn er zeker van, dat de jon gens van de Victoriegroep voor al nu met de vacantie in zicht, veel plezier van hun prachtige boot zullen hebben. Tenslotte merken wij nog op, dat zulk een groep nog best enkele leiders kan gebruiken. Het moeten natuurlijk men sen zijn, die bekend zijn met het water. Men kan zich in dat geval richten tot het adres: Oudegracht 118 A, Alkmaar. WAAGHALSERIJ. Een drijvende hijbok, welke wordt ge bezigd voor de herstelwerkzaamheden aan de walkant Oudegracht, was Zon dagavond, omstreeks 9 uur, het uitver koren object voor de jeugd. Een meisje van omstreeks 20 jaar n.l. bezat de moed om het 19 meter lange gevaarte te bestijgen en zich daardoor onbewust in een gevaarlijke situatie te plaatsen. Gelukkig verliep de afdaling zonder ongelukken. Wij menen op deze waaghalzerij te moeten wijzen en voor al de ouders hun kinderen van diverse objeoten verwilderd te houden. WAARSCHUWING. Door de politie is een 65-jarige man aangehouden, die zich schuldig had gemaakt aan het plegen van ontucht met een meisje van 12 jaar in een van de plantsoenen alhier. De man is in verzekerde bewaring gesteld. Ouders moeten hun jeugdige kinde ren er vooral op wijzen, dat zij nim mer met vreemde mannen meegaan, die de kinderen snoep aanbieden of hen uitnodigen voor een ritje op de fiets of in de auto. diefstal. Door een dame werd aangifte ge daan, dat zij uit haar woning een kostbare ring vermiste. Het is de re cherche gelukt de ring op te sporen en de dader, de 24-jarige R., die in ge noemde woning enige reparaties had verricht en tijdens zijn aanwezigheid in de woning de ring had ontvreemd, aan te houden. Hij is in het Bureau van Politie ingesloten. vechtpartij. Zaterdagavond om elf uur bevond zich in de Magdalenastraat iemand in kennelijke staat van dronkenschap. De man wilde iemand te lijf en bij de ontstane vechtpartij ging zijn vuist door het raam van de drogisterij van de heer B. De vechtlustige is ter ont nuchtering ingesloten. oproep. Donderdagmiddag heeft een vracht auto op de Kennemerstraatweg ter hoogte van de Juliana van Stolberg laan bü het draaien een lantaarnpaal vernield. Eventuele getuigen, waar onder een heer in grijs costuum, die waarschijnlijk het nummer van de auto heeft genoteerd, worden ver zocht zich aan het bureau van poli tie. afdeling Verkeer, te willen ver voegen. benoeming. Bij beschikking van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is alsnog benoemd tot gecommitteer de bij de in 1947 te houden eindexamens aan de opleiding voor stuurmans- en machinist-leerling aan de Rijkswege ge subsidieerde nijverheidsscholen: J. Maats te Alkmaar. het ongeval te bergen. Bb informatie hedenmorgen aan het Centraal Ziekenhuis bleek, dat de toe stand van mevr. Krillz-Diethoff uit Am sterdam, wie J.l. Vrijdag op het sta tionsemplacement te Bergen zo'n ernstig or.geval overkwam, naar omstandighe den zeer redelijk is. geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer C. Miede- ma slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het candidaatsexamen A, wis- en natuurkunde. eindexamens r.h.b.s. Geslaagd voor 't eindexamen B: J. B Bijlsma, Nij. Aa. Ma. Böttger, C. C. Brandon Bravo, J. Christiaanse, A. A. Idema, J. Lammes, J. de Reus en C. Vogelaar te Alkmaar; N. van Beek te Badhoevedorp; J. Brommer, A. Leu- sink en J. N. van de Stadt te Heiloo; A. Glas en H. J. R. Pastoor te Broek op Langendijk; J. Groen en Me. Ke. Hartgrink te Egmond aan Zee; E. K. Meppelink, A. R- Soeteman en H. J. -ten Wolde te Castricum; J. F. van der Oord te Wieringerwaard; A. W. Dekker te Wormerveer; J. Keyzer te Bergen; J Kruisman te Schoorl; Me. Nij. Rab te den Burg; J. N. van Stipnaan te Heerhugowaard en W. M. Zee te Eijp.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2