De aarde is toch bol SOLIDOX Wórdt Nederland groente- mestvaalt van Europa? MONICA DE) PAMPUS-PIRAAT WEINIG PUNTEN- toch in de puntjes! En hij heeft gelijk DAMRUBRIEK Verloofd ouden van stand ve B. B C- jppij zegt Ir. J. Bethlem 't Lijkt wel hersengymnastiek De Rijp. Slakken vreten eilanden door J. D. VAN EXTER i *ém A*m imm mm, c mm m wm Tanden van het zuiverste wit. TANDPASTA tandsteen In Amsterdam dagelijks tienduizenden kilo's naar de belt Duitsland biedt geen perspectief FEUILLETON Wij luisteren morden naar raad is een Stichting voor op humanisti- ijst er daarin richtingen voor voldoende aan comen, daar er ezet kan wor sen bovendien hting uitgaan, neentewege een tehuis te w>- LID AAD. Centraal stem- lene kennis, dat heer G. P. van heeft benoemd Gemeenteraad r. C. Speets, die lig niet heeft der ter ge- ïzage is neder- m het Centraal LINGERLAND. ius, z. v. Dirk fanrooij. Ada a Geelen en M. Bernard, z. v. Schnürpel. is J. Obdam en laria, d. v. Pie- A. J. Gerdingh. manus H. Alle- owa. Wilhel- lmus A. Engels illem vdn Zaa- and. Hende- Jonkman. Medendorp. ;nes de Wit. na E. Hakkaart, a L. van den m. S. H. Raat. rzoek van de er, om een ver- ie verkoop van k in het klein ter plaatse voor als voor gebruik 1 Bergerweg nr. na dagtekening jk bezwaren te- iit verlof indie- wethouders van LAND, a. Burgemeester, eretarls. uding: Black an (Zwarte In verband faire, die on- heeft aange- leer dan hon- ehouden, die den guldens et. het rollen toen jzingen van di- werden ontdekt, konden worden, eidde het spoor •diger in bakke- ;rche trof deze ïaar het bezoek Es, want de vol- in de clandes- r gevonden, ten waren ge- B. B. C. Uit het eek voorts, dat len guldens in zwendel waren transactie beliep nkele personen e winsten van ïwoordiger, een een handelaar lkhandelaar uit kkers uit Velsen arresteerd en de g met de regel- oort. Dat deze n bezit over ge- geen geheim, dan honderd an- betrokken zijn, lelijk aan van de omvang deze Nog een affaire. ene sjacherpartij ures is ook een in levensmidde- eens tot tal van d. Zo moest een ïgen w deze 10 kosten, en de vier rantsoeiven oor 6 per stuk leeft met de ont- enorme zwarte- irmoedelijk een lelpraktijken op- tijd. Kortgeleden publiceerden wjj een artikel onder de titel „De Aarde is niet bol, maar vlak, zegt Klaas Dijkstra". De in Friesland geboren, maar in Hilversum wonende Klaas Dijkstra trachtte met allerlei argu menten te bewijzen, dat de aarde inderdaad vlak was en probeerde zo een opvatting uit een grjjs verleden in ere te herstellen. Tal van telefoontjes en brieven bewezen ons, dat de gemoederen van onze lezers zich met dit artikel hadden bezig gehouden. Niemand ge loofde nu In werkelijkheid, dat die oude aarde van ons nu plotseling weer vlak was geworden, maar, vroegen velen, hoe kan dat dan, wat die mijnheer Dijkstra zegt en Een telefoontje kwam van ir. J. Bethlem, directeur van de Middelbaar Technische School te Amsterdam, en de kern van zijn betoog was, dat in het publiceren van dergelijke artike len een groot gevaar school. „Im mers," zo zei hij, „vele meer eenvou- digen van geest weten van dergelijke dingen maar zo weinig af, dat zij al heel spoedig geneigd zijn de onzinnige beweringen van deze mijnheer Dijk stra voor zoete koek aan te nemen. De geleerden van deze tijd hebben zo weinig goeds in de wereld gebracht (althans volgens velen), dat de sym pathie van sommigen maar graag genoeg uitgaat naar de geleerden van vroeger dagen Wij vroegen de heer Bethlem de beweringen van Dijkstra voor onze le zers te weerleggen en na even aar zelen „er zijn mensen, die veel des kundiger zijn dan ik," zo zei hij verklaarde hij zich na een korte, vro lijke lach bereid. wy zochten de directeur, dr. Beth lem, op in het gebouw van de M.T.S. aan de Plantage Muidergracht. „Het gehele artikel wil ik niet na gaan," begon ir. Bethlem, „het is me te onzinnig (d.w.z. niet het door U ge publiceerde artikel, maar de bewerin gen van die „deskundige" mijnheer Dijkstra). Laten we maar enkele zin nen nemen. Mijnheer Dijkstra gaat naar de Zuidpool en vertelt: „De lucht wordt jjl, de koude neemt toe, de thermome ters barsten." Ha, ha. Vliegt men daar nog in? 't Lijkt wel „hersengymnas tiek". Een thermometer kan even tueel barsten bij een zeer hoge tem peratuur, want dan zet het kwik uit. Bij lage temperaturen zou hij hoog stens kunnen bevriezen." „De piloot kan nog zwenken; een verstandig man als Byrd deed dit." Natuurlijk zal hij zwenken, wat moet hij nog verder doen, als hij de Zuid pool heeft bereikt? Doorvliegen kan hij inderdaad niet, maar niet om de reden, die Dijkstra opgeeft, maar om dat hij aan de andere kant midden in de oceanen terecht zou komen. Vol doende brandstof om weer land te ha len, kan geen vliegtuig meenemen. Vanuit Amsterdam New-York zien. „Onze fantast Dijkstra beweert, dat hij op een afstand van 10 K.M. een toren of een molen ten voeten uit kan zien staan. Dus is de aarde vlak Pure fantasie, want hij heeft op een afstand van 10 K.M. nog nooit iets ten voeten uit zien staan. Er bevindt zich altijd wel een hinderpaal tussen het oog en het te „bezichtigen" voor werp: gras, bomen, struiken, huizen. Alleen op zee is zoiets mogelijk. Maar dan zie je ook prompt de schepen ach ter de horizon „wegzakken". -Dat maakt op het strand een van de groot ste attractie uit. O, die leuke mijnheer Dijkstra Mijnheer Dijkstra wordt dan nog luchtiger. Hij krijgt het over de aethergolven, die zich niet „bevallig om de aardbol bulgen". Neen, dat doen ze ook niet. Misschien weet Dijkstra het niet, maar er bestaat een bepaalde laag om de aarde (waarvan we de vreemde naam nu maar niet zullen noemen, om niemand in de war te brengen met geleerde woorden) en die laag reflecteert, weerkaatst de aethergolven. Dus van de aarde tegen die laag, van die laag weer tegen de aarde en zo door. Als de aarde „bol zou zijn", zou een vliegtuig, volgens onze Klaas, als de piloot niet op z'n hoogteroer lette, steeds verder van de aarde verwij derd raken, indien dit vliegtuig „rechtuit" wilde vliegen. Ja, ja In dit geval geldt voor een luchtlaag hetzelfde als voor een laag water. Zij buigen „met de aarde mee" en het vliegtuig is dus uiteindelijk van de „buigingvan de aarde afhankelijk. Zou de fantastische Klaas gelijk heb ben, dan zou een schip zich uit het water verheffen en de lucht invliegen: het moet immers „rechtuit". E. C. Brouwer en - G. C. Huisman Toen de Japanners een aantal eilanden in-de Stille Oceaan bezet hadden, bevorderden zij er, om hun voedselvoorziening te verbe teren, de kweek van slakken. Toen de Amerikanen hun tegenstanders uit het gebied verdreven, sloegen zij geen acht op deze dieren, met het gevolg, dat zij zich veel te snel vermenigvuldigd hebben en thans een ware plaag zijn geworden, vooral op de Marianen. Wanneer Zij één eiland hebben kaalgevre ten, komen zij aan de kielen van de boten naar een volgend en be ginnen ook dat weer te bewerken. Maar nu dit: als de aarde vlak zou zijn, dan zouden we met een goede verrekijker een vliegtuig kunnen blijven volgen, het kan dan niet verdwijnen. Wij zouden' alle wolken op aarde zien, ja zelfs zou den wij met een goede telescoop het Empire Building in New-York kun nen onderscheiden. Klaas Dijkstra kon beter Klaas Vaak heten, want ook die strooit de mensen zand in de ogen. „Zien in 't donker". Nachtvlinders en vleermuizen zien in 't donker. Ja zeker, omdat er ook in de diepste duisternis buiten in de natuur altijd nog wel wat licht is en dat licht vangen die nachtdieren op. Buitendien is er nog iets, waarvan mijnheer Dijkstra waarschijnlijk nooit heeft gehoord. Het gezichtsvermogen van een vleermuis berust op een soort Radar-apparaat: geen electrische ra dar, maar, laat ons zeggen, lucht- radar. De vleermuis brengt een hoog piepend geluid voort. Als dat geluids golfje tegen een hinderpaal stuit, kaatst het terug, de vleermuis vangt het geluid op en weet op die wijze de hinderpaal uit de weg te gaan (dit is natuurlijk erg simpel uiteengezet). „En nu, mijnheer Bethlem, de klap op de vuurpijl. Die zal er ook nog wel zijn." „Inderdaad. Vraag eens aan Dijk stra, of hij wel eens een maansver duistering heeft gezien. Zoals men weet, werpt de aarde dan een schaduw op de maan, omdat zij tussen zon en maan instaat. Klaas ziet die schaduw dan waarschijnlijk als een streep, want zijn aarde is immers vlak. Dat wij die schaduw op de maan toch heus als een bol zien, zal hem waarschijn lijk niet aan het verstand zijn te bren gen." En hiermede nemen wij afscheid van ir. Bethlem, die als wij de deur van zijn directeurskamer achter ons dichttrekken nog smakelijk achter zijn bureau zit te lachen. Klaas Dijkstra mag nu beweren wat hij wil, maar de aarde is toch bol. En onze lezers kunnen weer gerust op die bolle aarde gaan slapen Copyright R.D P Oplossing probleem 40. Stand. Zwart 8 sch. op: 2, 6, 8, 9, 11, 12, 18, 39. Wit 8 sch. op: 17, 21, 25, 27, 30, 31, 32, 49. Oplossing. 1. 30—24 (11x22), 2. 49—43 (39x48), 3. 32—28 (48x17), 4. 28—23 (18x29), 5. 27x7 (2x11), 6. 25x21 en wint in de bekende eindstand. Wilt gij nu de twee volgende standjes nog even onthouden? I. Zwart 6 sch. op: 4, 9, 14, 23, 34, 36. Wit 6 sch. op: 25, 30, 38, 39, 42, 47. Wit aan zet speelt als volgt: 1. 4741 (34x32), 2. 42—37 (36x47), 3. 37x10 (4x 15), 4. 30—24 (47x20), 5. 25x3!! II. Zwart 6 sch. op: 21, 22, 23, 24, 28, 35. Wit 7 sch. op: 31, 39, 40, 43, 44, 48, 49 Wit speelt (alleen zetten van wit): 39 '3, 31—26, 26x30, 49x40, 43—39, 48x39. Ter oplossing voor deze week: PROBLEEM 41 van P. KLEUTE Jr. (zie diagram). Zw. 7 sch. op: 1, 3, 12, 13, 14, 30, 37. Wit 7 sch. op: 6, 22, 28, 33, 39, 43, 48. Wit speelt en wint! V 'yyyy, y/> Zouden er naïvelingen bestaan, die denken, dat de bekendmaking van nieuwe textielpunten algemene tevre denheid tengevolge heeft? De behoefte aan onder- en bovenkleding is zo ont zettend groot, dat voor menigeen al de vraag, wat voor de geldig ver klaarde textielpunten voorrang dient te genieten een kwelling wordt. Maar wat nog de meeste ontstemming wekt is de gang naar de WinkêïS. Hët begint al bij sommige zaken, die fel-bégeerae artikelen in de étalage hebben liggen, met een kaartje erbij: „Verkocht". Dit is een uitvloeisel van het feit, dat er een groot verschil bestaat tussen mensen met beschikking over veel Een mond wordt bekoor lijk door helderwitte tanden. Echt zuiver wit zijn tanden eerst, als zells het laatste spoortje tandsteen is verdwe nen. Solidox weet dat te be reiken; Solidox bevat sulforicin- oleaat, het unieke middel dat tandsteen bestrijdt en voorkomt. So 10.010.S4 vrije fijd en zij, die de gehele dag in dienst zijn en geen gelegenheid heb ben na het bekend worden van de nieuwe punten haast-je, rep-je, erop uit te trekken en desnoods 's morgens om 6 uur al voor een winkeldeur post te vatten. U kent wel die mensen die altijd iets aardigs op de kop we ten te tikken! En jvie het ongeluk heeft buiten de zeer courante maten te vallen, zal meestal tevergeefs zoeken; de langen en de dikkerds zijn vogelvrij, omdat de industrie immers meer voordeel heeft van de slanke lijn en hoogstens de middelmaat. Degeen, die verstand heeft van kwaliteit, is er nog wel .het ergste aan toe, want die ergert zich dikwijls blauw en moet zich trachten te troosten met het denkbeeld, dat elders in Europa of verder af de goede spullen een weg gevonden hebben ten bate onzer deviezen-positie. En toch., als men zo in de straten onzer steden en plaatsen eens rond kijkt, valt dan een hemelsbreed ver schil met vroeger op? De mens blijkt erg vindingrijk, want ofschoon wij allen met onze twintig puntjes om het kwartaal (of is het nog minder?) eigenlijk half naakt moesten lopen vergen beddelakens, hand- en baddoe ken ook geen punten? zien wij de dames en meisjes allerfleurigst uitge dost, loopt betrekkelijk geen kind „met zijn billetjes erdeur", zoals wij len Speenhoff zong, en voelt geen heer zich 100 als hij geen Ameri- kaans-royal twee-rij-knoops pakje draagt Of velen van hen alle luister reeds ZDuden verliezen als zij alleen maar hun schoenen zouden uittrekken (om maar niet verder te gaan!) laten wij in 't midden. „De buitenkant" is eigen lijk al raadselachtig genoeg „Liever de overtollige groente naar de vuilnisbelt, dan gratis naar de steuntrekkers," menen de tuinders, die van oordeel z|jn, dat de oplos sing, die het gemeentebestuur van Amsterdam voor de z.g. doorge draaide groenten ziet, op een vicieuze cirkel Is gebaseerd. De gemeente, die op 10 pleinen in de hoofdstad met gemeentewagens de overtollige groente op vertoon van steunkaarten gratis aan deze minst koopkrach tige bevolkingsgroep wenste te verstrekken, heeft Woensdagavond van de tuinders vernomen, dat zy met dit plan niet accoord kunnen gaan en dat zij van Donderdag af de groentenoverschotten, die zy op de Amsterdamse veiling niet van de hand kunnen doen, zelf weer weg zullen voeren. Wat er daarna mee gebeurt is moeliyk te zeggen. Som mige tuinders voeren de andyvle en de sla, waarvan er dageiyks onge veer 28.000 kilo onder de klok doorgaat, omdat geen enkele grossier of groentenhandelaar er één cent voor bieden wil, naar een veevoeder fabriek in Bodegraven, die ze stoomt teneinde ze te conserveren als veevoeder, waaraan op het ogenblik evenmin gebrek is, omdat het gras nog sneller groeit, dan de sla en de andyvie. Anderen voeren ze terug naar eigen bouwland en gebruiken ze als mest. Het probleem, dat zich overal in den lande voordoet, kent maar één oplossing: export naar Duitsland, maar de geallieerde besturen aldaar, met wie onze overheid reeds maanden besprekingen voert, blijven op het standpunt staan, dat voor de voeding van het hongerende Duitse volk aller eerst op de calorische waarde van 't voedsel moet worden gelet en daarna pas op het vitaminengehalte. En van dit standpunt uit gezien is invoer in Duitsland van aardappelen een eer3te vereiste en invoer van groenten niet essentieel. Voorlopig blijft het bedrijfsschap dus voor het fait accompli gesteld, dat de productie van groenten in ons land groter is dan de consump tie en dat het overtollige deel voor zover niemand daar prijs op stelt naar de vuilnisbelt zal moeten worden gebracht. Tot dusverre lieten de tuinders de onverkoopbare groente op de terreinen van de Amsterdamse markthallen achter in de hoede van het gemeente bestuur, dat tot taak heeft de markt schoon te houden. Nu de gemeente een andere bestemming voor deze groente wenste te zoeken, realiseren de tuinders zich, dat zo zij de groente als vuil op de markt achterlaten, zij er ook geen eigendomsrecht meer op kunnen laten gelden. Dus hebben zij besloten de groenten zelf af te voeren. Schreeuwende cyfers. Enkele getallen over de doorge draaide groenten (in hoofdzaak an dijvie en sla, maar ook enige bloem kool) zijn: op 30 Juni 20.000 kilo; op 1 Juli 28.000 kilo; op 2 Juli 20.000 kilo; op 3 Juli 40.000 kilo. IS NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOOR: J. JORISSEN 24) Als ik dit openlijk gezegd had, had zij mij niet meer verbaasd aangeke ken, dan zij nu deed. „Niet om zijn geld? Uit liefde dus? Hm!" krijste de kleine juffrouw Holt, voor ze zich kon inhouden. Toen hield zij opeens haar hand voor haar mond, het leek mij een on willekeurige beweging, gedeeltelijk, naar ik vermoed, om iets meer te kunnen zeggen, dat mij zou kunnen beledigen en gedeeltelijk, omdat me neer Dundonald in de deur verscheen. Tot aller verbazing klonk het dit maal niet tegelijkertijd: „U praat weer dames." Integendeel verscheen op zijn gelaat een brede glimlach; hij liet zijn blik met grote welwillendheid op ons al len rusten, terwijl hij met een onge woon vriendelijke stem zei: „Juffrouw Trant, het spijt me dat ik uw gesprek stoor, maar u zou me neer Waters verplichten, als u nog even bij hem kwam. Hij heeft u nog iets te zeggen." Zeker", zei ik, benieuwd, wat ter wereld deze nieuwe order weer zijn mocht. De meisjes waren niet benieuwd. Ik ben er zeker van dat zij dachten dat het was, om wij nog even te zien vooral Smithie. Ik voelde haar be deesd glimlachje, terwijl ik mij om draaide naar de deur. Meneer Dundonald, wat nooit eer der gebeurd was, hield de deur voor mij open, terwijl hij zei: „juffrouw Trant, mag ik u mijn hartelijke ge lukwensen aanbieden?" „O, dank u zeer," zei ik vriendelijk („Mispunt," dacht ik). De Baas had het hem dus verteld, terwijl ik de gelukwensen van de me'sjes ontving. Ik kon het hem aanzien, dat hij mij reeds nu niet meer beschouwde als de typiste met een traktement van vijf en twitnig shilling in de week, gekleed in een mantelpakje en met de kans om op zijn insignatie te aden tijde ontslagen te kunnen worden, maar als de jonge mevrouw Waters, die eerstdaags in zijde, satijn en bont gekleed in haar auto bij het kantoor zou komen aankomen, om het hoofd der firma af te halen. De nieuwe wijze van doen van meneer Dundonald was een afschaduwing van de manier, waarop hij mij zou ontvangen, als ik in die functie verscheen op de N. O. Hij moest alles eens weten „Het spijt mij, dat ik u nogmaals lastig moet vallen", zei de Baas, toen ik binnentrad. „Ik vergat door al die andere dingen" dit zou kunnen slaan, denk ik, of op het dicteren van zijn brieven, of op het kiezen van zijn engagementsring „om u te zeg gen, dat ik van plan ben mijn moeder vanavond dit engagement van ons mee te delen. „U zult dan waarschijnlijk morgen reeds een brief van haar krijgen, om u te vragen een poosje bij ons te ko men logeren. Wij wonên dicht bij Se- venoaks. Het beste zal zijn, dat u nog vanavond uw ontslag aanvraagt en er op rekent om over een paar dagen voor veertien dagen of zo bij ons te komen. Zoudt u dat kunnen schikken, denkt u?" „O, zeker," zei ik gehoorzaam ho pende, dat ik niets liet blijken van de angst, die mij overvallen was bij zijn voorstel. Te logeren bij de Baas! En zo gauw al! Het was afschuwelijk! En dan zijn moeder! Hoe zou ze wezen? Waar schijnlijk net als hij, alleen nog een paar graden erger; vrouwen kunnen altijd nog schrikwekkender zijn, dan de meest schikaaniagende mannen. Een bejaarde, vrouwelijke editie van Still Waters! Zij zal mij natuurlijk haten, omdat ik haar zoon heb weten in te palmen en hem zodoende verhin derd heb een goede partij te doen. Mensen met geld willen altijd dat hun zoons nog meer geld trouwen. Ze zal nog erger zijn dan Lady Vandeleur! Wat verschrikkelijk! Misschien zal ze zo onaangenaam mogelijk tegen mij zijn, in de hoop, dat ik voelen zal, dat ik zo'n schoon moeder nooit zou kunnen verdragen en dat ik dus het engagement zou moeten verbreken, terwijl ik onder de gegeven omstandigheden machteloos ben dit te doen. „Dit is alles voor vanmiddag. U wilt de afschriften van mijn brieven zeker wel afdragen aan meneer Alexander. Als het u soms beter uit komt, of als u nog een en ander te rege len hebt, kunt u, zodra u wilt, naar huis gaan." „Dank u, meneer Waters." Ik voelde, dat ik het geen ogenbilk langer zou kunnen volhouden en ging dus. zo snel ik kon, naar mijn kamer terug. Om een hoek hoorde ik de stem van juffrouw Robinson, die zeker even weggeglipt was, druk bezig het ver bazingwekkende nieuws aan een van de meisjes, die de telefoon bedienden, mee te delen; het nieuws, dat nu als een lopend vuurtje door al de afde lingen van de N. O. ging, zoals ik wist. (Wordt vervolgd.) De volgende dagen daalde dit cijfer belangrijk, maar op 8 Juli was het weer 36.000 kilo. De doorgedraaide groente is uiteraard van een minder goede kwaliteit dan de andere, maar zij is eetbaar. Het wonderlijke feit doet zich in Amsterdam voor, dat de burgerg voornamelijk vraagt om groente, die schaars is. Handelaars, die nauwelijks 3 kis ten bloemkool afnamen, toen deze korte tjjd geleden in overvloed te ver krijgen en dus goedkoop was, hebben Donderdagmorgen 15 en meer kisten gekocht en doen deze aan het publiek voor prijzen tot 50 cent per stuk toe makkelijker van de hand, dan enkele weken geleden tegen een veel lagere prijs. Het euvel der overtollige groenten wordt niet omzeild, zo menen de tuin ders, door deze aan de steuntrekkers te verstrekken. De vraag er naar zal daardoor bij de groentenhandelaren nog meer zakken. Bovendien zullen ook deze families na enkele dagen ge noeg krijgen van andijvie en sla en zich tot de groenteboer wenden voor andere goedkope groenten. Hilversum I (801 M.) geeft nieuws om 7, 8, 7, 8 en 11 uur. K.R.O.: 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Ochtendconcert. 9.30 Fragm. uit „Die Entführung aus dem Serail". 10.00 Klein, klein kleuter tje. 11.00 De Zonnebloem. 11.45 Familieberichten. 12.03 „Le carna val des animaux" 12.30 „Welk boek?" 12.35 Klaas van Beeck. 1.45 Filmkwartier. 2.00 New May- fair Orkest. 2.30 „De toneelkijker". 2.45 Eduardo Blanco. 3.15 Ma- rek Weber. 4.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 5.00 De wigwam. 6.00 Pianoduo Andre de Raaff en Jacques Schutte. 6.15 Journalistiek weekoverzicht. 6.30 Progr. Ned. Strijdkrachten. 7.45 Rubriek v. d. Wederopbouw. 8.12 De gewone man. 8.30 Lichtbaken door Pater de Greve. 10.00 Radiopotpourri. 10.55 Vaders dagboek. 11.15 Kwin tet. Hilversum n, 415 M.) geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. V.A.R.A.: 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.15 Kwar tet Jan Corduwener. 8.30 Licht morgenconcert. 9.35 Brandenburgs concert. V.P.R.O.: 10.00 Morgen wijding. V.A.R.A.: „Het verhaal van de dertiende kip". 10.55 B.B.C.- symphonie-orkest. 11.00 Uitz. v .d. Arb. in de continubedrijven. 12.00 Garde republicaine. 12.35 Lys Gau- ty en Tito Schipa. 1.15 Miller- sextet. 1.45 Kirsten Flagstad. 2.00 De nieuwe spelling in België. 2.15 Russisch programma. 3.00 Van boek tot boek. 3.15 Benjamino Gigli. 3.30 Lezing. 3.45 The Ramblers. 4.20 A.J.C.-uitzending. 4.45 Hawaiïan-klanken. 5.00 Sportpraatje. 5.15 Jodelzang. 5.30 Cor Steijn. 6 30 Om en nabij de twintig. 7.00 Theo van der Pas. V.P.R.O.: Uitz. voor de jeugd. V.A.R.A.: Bont boeket. 9.15 Socia listisch commentaar. 9.30 Metro- pole-orkest. 10.00 Hoorspel „De El- lendigen". 10.30 Malando en zijn Tango-orkest. 11.15 'Platen, die men graag hoort. i

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3