A!km. Boys won met de rug tegen de muur KOZAKKEN Jit^ I Zestie aan E Kees Kruit in de Franse Alpen MOTOR Jlatci-fiest Kinheim in beslissingswedstrijd met 2-0 geklopt N. Hartog-Posthumus Abonneert op dit blad Goede yAN fsjABI ~Ëis Een volkomen verdiende zege la SSlrem 68 Turndag te Oterleek Bond Stompetoren van Plattelandsvrouwen Nieuwe Niecforp. Beemster. Roemenië wil lid der V.N. worden Th. J. Damsté ALKMAAR SPORTPARK ZONDAG 20 JULI 2.30 uur en 7.30 uur BELANGRIJKE PUNTEN Garage Jac. Met's automobielbedrijf, Achterweg 1929 Alkmaar, vraagt voor spoedige indiensttreding: BEKWAME AUTOMOBIELMONTEURS AANKOMEND CHAUFFEUR. FLINKE INPAKSTER ADVERTEERT IN DIT BLAD. De Parijse c< (Van onze speciale verslaggever). Een minuut was de tweede helft oud, toen Alkmaarse Boys de beloning kreeg voor de meerderheid, welke zjj voor de rust demonstreerde, doch in die ueriode niet in 'n doelpunt wist uit te drukken. Dit doelpunt vormde de basis, waarop de Alkmaarders verder konden bouwen ep toen ongeveer vijf minuten voor het einde Kinheim met de moed der wanhoop haar elftal ten aanval stuwde, stond Untied als de laatste voorpost op de Kinheim- helft. Hij kreeg de bal, ondernam een solo-ren op het vijandelijke doel en 't beslissende schot van de Alkmaarse midvoor was het Stalingrad van deze wedstrijd. Met de rug tegen de muur hebben de Boys hun laatste kans gegrepen en gedaan, wat sportminnend Alkmaar van hen verwachtte. De 2O-zege op Kinheim was volkomen verdiend. Zij vormde een waardige bekroning van een moeilijk seizoen. In de eerste helft reeds toonde Alk maarse Boys, dat het haar ernst was het tweede klasserschap met hand en tand te verdedigen. Telkenmale togen de Alkmaarders ten aanval, doch als een muur stond voor het Kinheim- heiligdom het duo GroeneveldDe Vries en in laatste instantie doelman Druyven. 8000 paar ogen zagen het proces, hoe een machteloze Boys voorhoede een achterhoede poogde te passeren, die meester van het terrein bleef. Toch deden zich kansen voor en een dezer had niet gemist mogen worden, toen Untied op elf meter af stand van het doel schoot, zijn schot werd door doelman Druyven ge keerd. Kort hierna juichten de Kin- heim-spelers en stond het publiek voor de puzzle „goal of geen goal". Een hoog schot van linksbuiten v. d. Wateren draaide met een boog over 't doel, maar dit met zo'n geraffineerd heid, dat de Kinheim-spelers hun ar men ten hemel hieven en een vreug dedans begonnen, welke echter door „balletmeester" v. d. Hoek werd on derbroken. Zijn strenge vinger wees terecht naar het doelgebied en dit be tekende het einde van het sprookje: „Van het doelpunt, dat geen doelpunt was". Langzaam verstreken de minu ten, zonder dat er iets gebeurde, dat het noteren waard was. Er hing over deze beslissingswedstrijd in de eerste helft de matheid van een vriendschap pelijke ontmoeting. Zelfs de zenuwen ontbraken en al toonden de Boys een veldmeerderheid, welke buiten kijf was, de mogelijkheid tot doelpunten was er niet. Er hing bij de Boys-aan vallen geen doelpunt in de lucht. Aan de overzijde bewees Kramer zijn talenten bij een hard schot van v. d. Steeg, dat hij vallende keurig stopte en 11 minuten voor de rust miste Untied andermaal een kans, toen hij met Groeneveld in een duel gewik keld, de Boys een voorsprong ont hield. Ontegenzeggelijk hadden de Boys een doelpunt verdiend, daar hun meerderheid de eerste minuten na 't begin uitgezonderd, duidelijk gede monstreerd was. In een voetbalwed strijd beslissen echter nog altgd de doelpunten en de eerste goal kwam pas, toen de tweede helft nog geen minuut oud was. Een voorzet van Admiraal, Groeneveld spring op, Duyven loopt toe doch geen van bei den weten de bal te bemachtigen en het is de lange Goudsblom, die zijn club voor de tweede klasse behoudt (1—0). Met deze goal werd de lont in het kruitvat geworpen. Kinheim viel aan, de Boys speelden met al het enthousiasme waarover zij beschikten en eerst toen kreeg de ontmoeting 't karakter van een beslissingswedstrijd, waarin het gaat om de hoogste eer, waarin de clubliefde van het leger dei- getrouwe supporters en leden zich cul mineert in dat ene doel, promotie of behoud. Voor Kinheim kwam het dra ma van verloren illusies, voor de Boys daarentegen klaarde het helder licht van het behouden tweede klasse schap. Zestien minuten voor het einde werd een tweede doelpunt gescoord. Admiraal, de linksbuiten der Boys, stormde op het doel af, met aan zijn ALCMARÏA 2—VOLEWIJCKERS 2 2-3. Zaterdagavond moest Alcmaria 2 baar meerdere erkennen in het promo verende Volewijckers 2. In den beginne nam V. het heft in handen door reso luut aan te vallen. Het spelpeil stond echter nog niet hoog. De Alkmaarse keeper moest kort na elkaar drie maal de bal uit het net halen. De eerste goal v/as het gevolg van een harde schuiver van de V.-midvoor, die vlak vóór de uitvallende Afink omhoog stuitte. Bij de tweede keek de keeper recht in de zon (ook een zonneklep behoort tot de uitrusting van een keeper!), terwijl de backs bij het 3de doelpunt verzuimden in to grijpen. Hoewel V. de voorsprong wel verdiende, bleek haar achterhoede niet steeds tegen de open A.-aanvallen bestand. Achtereenvolgens maakten Bijl en Badenhuizen elk een verdiend tegenpunt. Na de rust gaf A. het eerste half uur de toon aan, doch de kansen, die zeer zeker in het spel zaten, werden niet voldoende uitgebuit. De eindstand was ten slotte gelijk aan de ruststand, hetgeen voor V. voldoen de was te promoveren. In deze wedstrijd toonde A. 2 dat zij t. o. v het vorig jaar belangrijk in kracht vooruitgegaan is Het is echter geen schande voor haar in een elftal als de V. 2 haar meerdere te moeten erkennen. zflde de Kinheimer Beukman, Druy ven liep uit en de Alkmaarse links buiten doelpuntte. Scheidsrechter v. d. Hoek annuleerde echter de goal wegens free-kick, daar Beukman ten val was gebracht. Wederom ontkwam het Kinheim-doel ternauwernood aan een doorboring toen Druiven een voor zet van Admiraal iets te laat bereik te en Goudsblom op doel schoot. Lang zaam rolde de bal langs het doel heen. Luttele minuten waren nog te spelen. Wat ieder verwachtte, gebeurde. Kinheim zou haar laatste kans grij pen Een 10 nederlaag of een verlies met meerdere doelpunten gaf niet de door slag. Daartegenover stond de kans op een gelijkspel of een zege. En terecht gaf aanvoerder Groene veld zijn geel-zwarten het sein om in een wanhopige poging de balans in het voordeel der Velsen-Noorder te doen overslaan. Een merkbare spanning hing over het fraaie Heemsteedse Sportpark, waarin o.m. de oud-internationaal Kick Smit de strijd volgde. Zouden de Boys ook deze laatste stormloop weerstaan? Inderdaad zij weerstonden de aan vallen. De Kinheim-spil Rem schoot van de linksbuitenplaats keihard tegen de lat. Het was het startschot als het ware, waarmede het Kinheim-offensief werd ingeluid en de periode van Kramer aanbrak. Vallend, staande en hoogopspringend vingen de veilige handen van de Alk maarse doelman evenzovele schoten. Nog slechts een wijle zou de zege van Alkmaarse Boys in gevaar zijn. Zegge achttien spelers stonden op de Alkmaarse helft. Eenzaam en verlaten stond daar op het middenveld de midvoor Untied, die wachtte op het leder, dat komen zou uit die wirwar van rood en wit, van geel en zwart, uit die kluwen van be nen, armen en lichamen. En de balkwam. Hij werd weggeschoten op het ogen blik, dat de Alkmaarse zege in gevaar was, hij zou met meestervoet verder gedirigeerd worden naar de uiteinde lijke overwinning. Untied rende op de Kinheim-veste af, de Vries als een terrier naast zich. De terrier bleek geen hazewind te zijn en het vonnis voltrok zich over de geel-zwarten. Untied faalde niet en scoorde. Onuitsprekelijk was de vreugde der tweede-klassers, even groot was de ver slagenheid bij de Kinheim-elf. Moedig en als faire sportslui droegen zij hun nederlaag in de resterende mi nuten vóór het eindsignaal van de scheidsrechter. Toen dat weerklonk, stormde een enthousiaste schare Kaasstad-bewoners bet veld op om hun favorieten op de schouders te tillen en in triomf naar de kleedkamer te dragen. Alkmaarse Boys had de wedstrijd verdiend gewonnen. Onze stad heeft thans twee tweede klassers. Er was dus alle reden tot feestvreugde, een blijdschap, waarin het publiek van harte deelde. Alkmaarse Boys start over enkele weken wederom in de oude ver trouwde omgeving. Van ganser harte hopen wij, dat het seizoen 19471948 de Boys op een betere plaats zal brengen dan in de voorbije periode. Bonnevlllao^l Cluses Col Colombisra l6l8 o CHA1CM1X. (T. C. 1037 O. Garvaia AIX lea BA1NS Chambery 272i GRBJ08LE I«frroyt9lO Col d' Isa ran 2769 m 'LAHSLEBOÜHG 13» Col du Galiblar 2556 m. Col du lautaret 2058 o Monêtier, 1470 O Brtanoon- 133) ft Col a« laoaid 2360 tn Guillootre1000 ta. Col de Vara 2111 o St Paul 1470 to Col de larche 1997 u B ARCfilDHHETT E, 1132o Col de la Ceyolle 2326m Bttraunee BEDIL d?^n Laven Cagnes Antibe CAUSE Frejua Foguevalre 'Aubagnea MARSEILLE e Flaaaana Borate Etappe vaste lijn 2e etappa stippellijn Berde etappe streepjeslijn. Verleden week Vrijdagavond werd de grote strijd voor automobilisten in de Franse Alpen verreden en een der deelnemers is de bekende Rallye-rijder Kees Krult uit Schagen, die met zijn Fiat-wagentje zal trachten de eer van Noord-Holland hoog te houden. Kees Kruit is een bekende autorijder, die reeds voldoende internationale routine heeft opgedaan om hem een kans te geven in zijn klasse, ook al is de concurrentie groot en ook al zijn de moei lijkheden talrijk. Wij geven hier een kaartje van de route die de deelnemers moeten volgen. Moge het onze Schagenaar voor de wind gaan en moge hij met nieuwe lauweren in zijn woonplaats terugkeren. De Finnen Bederdin (links) en Rü- kenen, die tot de favorieten in de internationale Marathonloop door Twente behoren, tijdens de training. Zondag 13 Juli was er te Oterleek 'n turndag, die de eerste inzet was van het 25-jarig bestaan van de gym nastiekvereniging Turnlust, aldaar. Ter gelegenheid hiervan organiseer de de Turnkring Alkmaar en Omstre ken een demonstratie- en wedstrijd middag in de openlucht, die alleszins als geslaagd kan worden beschouwd. 's Morgens was het al vroeg een ge zellige drukte op de Handelskade te Alkmaar, vanwaar de deelnemers die niet per fiets of andere gelegenheid konden gaan, per schip naar Oterleek werden vervoerd. Daarbij kwamen nog diegenen, die per eigen gelegenheid waren gegaan, zo dat in totaal een 300 gymnasten, be horende tot de Turnkring Alkmaar en omstreken, zich te 1 uur in optocht naar het feestterrein begaven. Vooraf hield het gemeentebestuur op het raadhuis te Oterleek een officiële ontvangst, waarbij de burgemeester, de heer Posen, alle deelnemenden, het kringbestuur en de afgevaardigden een hartelijk welkom in Oterleek toeriep. Spr. herdacht de in deze gemeente zo bekende en gewaardeerde turnroak- ker P. Vader, vorig jaar overleden, die in de gemeente zoveel deed voor de turnzaak en wiens bescheiden fi guur we nu helaas missen. Ook de directeur der vereniging, de heer de Rie meende spr. de waarde ring van het gemeentebestuur te moe ten brengen voor zijn grote bereidheid voor de vereniging Turnlust in het bij zonder. Spr. kon zich de vereniging zonder de Rie niet meer voorstellen. Spr. zegde hem hiervoor dank en ook de bestuursleden der vereniging, want zij allen tezamen hebben weten te bereiken, dat de kleine dorpsvereni ging Turnlust haar woordje mee kan spreken bij uitvoeringen en wedstrij den. De voorzitter der Turnkring, de heer Reurslag, bracht hierna de dank en waardering van het Kringbestuur voor het gemeente- en verenigingsbestuur. Spr. constateerde met genoegen dat ge meentebestuur en bevolking de gym nastiek een warm hart toedragen, de burgemeester wel in het bijzonder. Dit is lang niet overal het geval al mogen we tot ons genoegen constate ren dat de turnzaak aan belangstelling gaat winnen. Spr. sprak te wens uit, dat ook in Oterleek eens een mooie turnzaal zal komen evenals in het andere deel der gemeente, Stompetoren, Hierna begaf het gezelschap zich naar het terrein, waar de gymnasten inmiddels waren gearriveerd en begon nen werd met de Bondsserle Vrede en Vrijheid van het KNGV, het succes van Arnhem, uitgevoerd door een 250- tal dames en meisjes van de Alkm. Turnkring. Verder demonstreerden de kernploe gen en jeugdkeurploegen der kring en diverse afdelingen der deelnemende verenigingen hun kunnen, hetgeen tel kens een spontaan applaus van de tal rijke aanwezigen mocht ontvangen. Verder de estafettes en hindernisba- nen voor meisjes, dames, jongens en heren, waar dikwijls een felle strijd gestreden werd. Als laatste een wedstrijd touwtrek ken waar serieuze pogingen werden ge daan het behoorlijk dikke touw kapot te krijgen, dit wilde echter niet geluk ken. De prijswinnaars hebben een be hoorlijk druppeltje zweet moeten laten om de zege te behalen. Het was een zeer goed geslaagde dag voor de gymnasten, die onder de be kwame leiding van de heer Visser en zijn makkers een buitengewoon mooie propaganda voor de Turners en turn sters is geweest. De uitslagen waren: Estafette meisjes: 1 D.O.S., Castri- cum; 2. Turlust, Alkmaar; 3. Turn lust, Oterleek. Estafette jongens: 1. Be Quick, Ber gen; 2. Achilles, Egm. a. Zee; 3. Voor waarts, Stompetoren. Estafette dames: 1. Olympia, Schoorl; 2. Be Quick, Bergen; 3. Turnlust, Alk maar. Estafette heren: 1. Turnlust, Oter leek; 2. Be Quick, Bergen; 3. S.S.S., St. Pancras. Hindernisbaan dames: 1. Halter, Alk maar; 2. Be Quick, Bergen; 3. Voorw., Stompetoren. Hindernisbaan heren: 1. Turnlust, Oterleek; 2. Achilles, Egm. a. Zee; 3. Turnlust, Alkmaar. RCH 2—ALCMARIA 4 5—1. In deze wedstrijd haalde RCZ een streep door de rekening van Alcmaria. Immers een gelijk spel was reeds vol doende om de withemden te doen pro moveren. R. nam dadelijk het heft in handen, doch tot doelpunten kwam ze niet. Nadat A., na ongeveer 20 minuten spelen, de leiding had genomen, wist R.. door middel van een penalty, gelijk te maken, met welke stand de rust kwam. Na de thee voerde R. de stand gelei delijk op tot 51. Het veldspel was bij A. technisch be ter, doch R. wist van de kansen gebruik te maken. Rest nog te vermelden dat de leiding bij de heer Friedt in zwakke handen was. Woensdag 9 Juli hield de afd. Scher- meer van de B. v. PI. Vr. een zeer goed bezochte vergadering. De presi dente opende met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder aan de verschillende gasten, die deze avond in hun midden waren, waarna het bondslied gezamenlijk gezongen werd. Vervolgens werden de notulen gele zen en het verslag van de alg. verg. te Utrecht. In de pauze konden de poppon, die door enige dames voor het Int. con gres waren gemaakt, worden bezich tigd. Het waren 2 kaasdragers met een berrie kaas, zeer natuurgetrouw na gemaakt. Nu volgden volksdansen onder lei ding van mej. Liefhebber, wat aan leiding gaf tot veel vrolijkheid en zeer tot de goede stemming bijdroeg. Mevr. v. d. Laan sprak enkele mi nuten over het leven der mieren en mevr. Akkerman vertelde over het wel en wee bij het tot stand komen der poppen. Na de 2e pauze was het woord aan één van de gasten, mevr. Stam uit Amerika, die ons één en ander ver telde over het leven en werken der plattelandsvrouw in de staat Oregon. Dat hiervoor grote belangstelling be stond, bleek wel uit het aantal vragen, dat gesteld werd en welke alle op duidelijke wijze werden beantwoord. Met het zingen van het Schermer liedje werd deze geanimeerde verga dering besloten. IJS- EN VOLKSVERMAAK Het bestuur van IJs- en volksvermaak beraamt grootse plannen. Het ligt n.l. in de bedoeling van het bestuur van bovengenoemde vereniging, in samen werking met het bestuur van onze plaatselijke rijvereniging „De Rossinant" een groot concours hippique te organi seren op de derde dag van schutkermis. Aan dit concours zullen verschillende attracties verbonden worden. 's Avonds zal het traditionele grote vuurwerk worden afgestoken en daar aan voorafgaande een concert door Winkel's Harmonie. Wanneer deze plannen mogen slagen dan beloven het .Voor ons dorp weer bijzondere dagen te worden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Elly, d. v. C. Roozee en A. C. Middelburg. Gerardus, z. v. F. de Gooyer en G. Top. Getrouwd: J. de Vries en A. A. Smit. Overleden: Jan Pauw, 82 jaar, wedn. v. A. Molenaar. Roemenië heeft een verzoek inge diend om het lidmaatschap van de Verenigde Naties in een brief aan de Secretaris-Generaal, Trygve Lie. Het verzoek zal worden voorgelegd aan de Veiligheidsraad. Juffrouw vraagt NAAIHUIZEN voor verstel- en nieuw werk. Br. onder No. 200 bureau van dit blad. Voor direct gevraagd: SLAGERSLEERLING. C. N. HOOGVORST, Kerkstraat 4 Bergen. Tel. 2028. VERLOSKUNDIGE, afwezig van 1422 Juli. Zr. VERWAL, Steijnstr.8 plaatsvervangster. HUIDARTS, WOENSDAG 16 JULI en ZATERDAG 2 AUGUSTUS geen spreekuur. Harry Kroeze's Enorm programma Sensationele Motor-acrobatiekü Voetbalmatch op motoren lil Een ongekend schouwspel! Prijzen: f 2.00, f 1.50 en f 1.00 Kinderen 75 en 50 ct. Vóórverkoop: Firma C. DE GRAND, Waagplein, Alkmaar 1. Alle stamkaarten eindigende op 3 ontvangen een schoenenbon. 2. Daarna duurt het waarschijnlijk anderhalf jaar voor er voor U weer 'n bon komt.. 3. Uw besluit: Schoenen kopen die lang meegaan, schoenen van tUIO-HOLLANOSCHC BIERBROUWERIJ: OEM vragen wij per Voor onze Expeditie-afd. 11 Augustus tevens in staat lichte administratieve werk zaamheden te verrichten. Goed handschrift vereist. Aanmelden dagelijks. H. ECKMANN, Corsetfabriek, Oudegracht 285, Alkmaar. BUREA VOORDAM 9, i TELEFOON A REDACTIE Giro 1872 Dir.: J. Bi; De werkcommissie zaamhoden gereedgeko om te komen tot de in Werpen van besprekinj In twee van deze voerende commissie v: landbouw. Behalve de twee missies zijn bovendi een commissie voor voor vervoer en één energie. Daar allo 16 landt digers hebben in de kan het zeker geacht haar rapport zal wor Iedere commissie zal kiezen. De voorzitter van samenwerking zal tei voorzitter van de uit sie van vijf. De commi werking zal permanent lijk zijn voor de confer Da samenstelling van commissies berust in op de overweging, wel meeste belang hebben fende afdeling. DE COMMISSIE WERKING. Het aantal leden van commissie van samenwe tot vijf beperkt, opdat van het werk der techn met spoed en doelmati den. De leden zijn zo gel de Scandinavische- en als de grote mogendhec genwoordigd. Italië, we positie representatief i: den, welke economisch Oost en West gekeerd woordigt de groep, waai Turkije en Griekenland MINISTERS Men verwacht, dat se minister van bum Dinsdagmiddag of W< rijs naar Londen zal besluit van de meest buitenlandse zaken, over het plan-Marsha Parijs binnen enkele ten doet vermoeden wen, dat het program: richting van commiss digen in de plenaire Woensdag 30 Juli jaar geleden zijn, da J. Nanning-Kuyper te huwelijk trad. Te Noorden van Praag, reec heuvelafwaarts tegen tram op met het gevolg om het leven kwamen franse film-producer, M films in Parijs, Hollywoi Londen gemaakt heeft bij een auto-ongeval Midhurst om het level Bij een boerderijbrand 14-jarige jongen uit boerderij logeerde, in gekomen. Vermoedelijk een inwonende zoon Een woordvoerder partement van Buiten het bericht, volgens Elisabeth een uitnodigin hebben aan Senora Perc ken. De telefoonce lerloi (België) is door grotendeels vernield, ken der Duitsers in trale eveneens ernstig In de Belgische minist het crediet van 80 m stemd voor de uitvoc aan havens en waterw lioen francs te verhogi kort zullen 8 schoolop kleuteronderwijs word Te Erfurt is een vrachio methaangas liep geëxploc vier personen werden onderdelen van de auto van de omringende werden. Nabij door een plotselinge beiders van een rijdend Eén van hen werd gedo gewond.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 4