Brand in Timmerman's Meelfabriek Alkm JUBILEUM-VERKOOP Stad en Omqvuwg. Eenige duizenden guldens schade Hervormde Jeugddienst P.T.T.-man voor 't Tribunaal Mulo-examens 1947 NAUTA's Brood heeft voorrang! Spoorstr. 8 Telef. 23.15 Landdag Gewest N.-Holland Ned. Christ. Vrouwenbond Burgerlijke Stand Diploma-uitreiking ambachtsschool 'n Banketbakkerij in 'n Meubelzaak Tros bestaat 12x/2 jaar Oproep Bouwvakarbeiders Predikbeurten Uitspraken Bijzonder Gerechtshof Geslaagd Solide Meubelen Voordelige prijzen De Stadhuisleeuw geveld. Motorkozakken HARMONIE-THEATER VICTORIA THEATER -.De bioscopen. CINEMA AMERICAIN A.B.T. Beemster. Grootse plannen Bergen. Do Ryp. Marktberichten Vrij Voortzett bes A Om twee minuten over vijf werd gis termiddag van verschillende zijden de brandweer gealarmeerd voor een uit slaande brand bij de meelfabriek van Timmerman aan de Schermerweg en vijf minuten later rukte de brandweer uit. Het bleek dat de brand was ontstaan door een klein stukje ijzer, vermoede lijk een spijker, dat door het bemalings proces warm was geworden, waardoor vonken waren ontstaan. In de filterkast ontstond daardoor een explosie in het meelstof, dat zeer explosief is.. De brandweer slaagde erin het vuur binnen een uur meester te wor den, maar kon niet verhinderen, dat de bovenste étage volkomen uitbrandde, terwijl de lager gelegen verdiepingen aanzienlijke waterschade opliepen. De schade valt zelfs niet bij benadering te schatten, maar loopt in de duizenden guldens. Werklieden, die op de thans uitge brande étage hun arbeid aan het ver richten waren, hoorden een hevige ex plosie. waarna zij vrijwel onmiddellijk voor de om zich heengrijpende vuurzee moesten vluchten. Een grote hoop ze melen en vele zakken graan waren de eerste prooi. Een grote menigte belangstellenden had zich aan de overzijde van het Ka naal en op de Schermerweg opgesteld om het verloop van de brand en het optreden van de brandweer van het be gin tot het einde te volgen. En met dit optreden is de Alkmaarse burgerij weer ondubbelzinnig gebleken dat aan onze brandweer mannen zijn verbonden., waarop men door hun moed en vastbe radenheid kan vertrouwen. Het grote aantal mensen dat zich ook op de Schermerweg bevond, vormde uiteraard wel een belemmering voor 't verkeer en zo kon het gebeuren dat een 5-jarig meisje, dat pardoes achter een groepje mensen opdook, aangereden werd door een auto. Het kind werd licht gewond en door de chauffeur naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. Na de geslaagde blussingswerkzaam- heden van de doortastende brandweer lieden bleek er geen beletsel te bestaan voor het spelen van een voetbalmatch, die tussen de elftallen der brandweer corpsen uit Alkmaar en Wormer- veer was vastgesteld. Nauwelijks was de brand ge blust of om half acht traden de blussers ditmaal in luchtiger uniform aan op 't Alkmaarse sportpark. Zij wonnen de wedstrijd bovendien nog met 42. De Hervormde Jeugdraad hier ter stede organiseert a.s. Zondagavond om 7 uur in de Grote Kerk voor de jeugd en de jongeren tot 35 jaar weer een Jeugddienst. Ds A. A. Wildschut van Amsterdam zal daar spreken over het onderwerp: „Defaitisme?Neen!" Zoals mis schien niet algemeen bekend zal zijn, is ds. Wildschut door de Generale Sy node der Ned. Herv. Kerk speciaal aangesteld voor het werk onder de Ar beidersjeugd te Amsterdam. Onder verwijzing naar de adverten tie in dit blad doet de Alkmaarse Her vormde Jeugdraad een beroep op de ouders om hun daarvoor in aanmerking komende kinderen aan te moedigen de ze Jeugddienst bij te wonen, terwijl ze de jongeren uitnodigt niet alleen zelf te komen, maar ook vrienden en vrien dinnen mee te brengen. COI - GGA'S PLEITTEN VOOR HEM. De 38-jarige vakwerkman der P.T.T. Gerhard J. de G. stond gistermorgen terecht voor het Alkmaars Tribunaal, onder voorzitterschap van Mr. Schen- keveld. In October 1940 was de G. lid geworden van NS.B. en W.A., in wel ke laatste beweging hij de functie van vendelcommandant vervulde. Verder had hij de baantjes van buurtschaps- hoofd van N.V.D. en N.A.F. aanvaard en werd hij ervan beschuldigd zijn me dewerking te hebben verleend bij de arrestatie van een onderduiker. „Waarom werd u toen nog lid van de N.S.B.?" luidde de vraat van Mr. Schenkeveld. waarop beschuldigde ant woordde, dat de lonen bij de P.T.T. zo laag waren en hij hoopte dat deze toe standen beter zouden worden. Zijn medewerking aan de arrestatie van de onderduiker van Rooy was vol gens de G. slechts in zoverre juist, dat hij in zijn kwaliteit van hulplandwach- ter was opgeroepen om bij een huis in de Uitenboschstraat op wacht te staan; waarvoor wist hij zelf niet. Enige collega's van de P.T.T. waren ter tribunaalzitting aanwezig, daar zij het hun plicht achtten de goede hoe danigheden van verdachte ook in het daglicht te stellen. Zij legden eenparig er de nadruk op dat verdachte altijd een sociaal voelend man was geweest, die in zijn positie van sociaal voorman altijd voor zijn mede-arbeiders had ge daan wat hij kon. Mr. Berkhouwer, de verdediger, meende, dat hier in zekere zin, op bij zondere wijze de „volksrechtspraak" reeds haar oordeel over beschuldigde had geveld en dit was zeker niet on gunstig. Hij bepleitte de meest moge lijke clementie. Uitspraak over 8 dagen. Donderdag slaagden te Alkmaar voor het diploma A de volgende leerlingen: A. de Leeuw. J. v. Wilsem, A. v. Vie- gen, A. N. Leeuwangh. W. J Wansinb en C. M. Spruit te Alkmaar; H. W, Sjouw en C. A. Verhoeven te Castri- cum: P Prins te Egmond aan Zee; T v d. Graaf, J. Harreveld, C. Rein, A Groot en R. D. de Jager te Heiloo; G. v d. Burg, L. C. Coster en G. A. Fer- werda te Den Helder; M Groot eD D. Keetman te Hoorn; P. Zwaan te St Maarten; E. J. v. Herwijnen te St Pan- ctas; G. Muntjewerf en H Zom-r te Scuagen; T. Mol te Schag brug T. H» 'enhout te Sijbpkarspsl; C. Bakker te Venhuizen; G. Mul te Wieringerwaard; G. A. Toren te Wie ingen, G. Slikker e.' F. Sleutel te 7ijpe- T. Mulder ie Hif polytu-ihoef. BESTRIJDING COLORADOKEVER De burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij verplicht zijn ter bestrijding van de Coloradokever het gewas op alle met aardappelen beteelde percelen in de periode van 24 Juli t.m. 2 Augustus 1947 ten minste éénmaal te spuiten met water, waaraan op 100 liter 500 gram calciumarsenaat is toegevoegd. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de beide vorige publi caties terzake. RADIOTOESTEL GESTOLEN. Tijdens afwezigheid van de bewoners is uit een huis alhier door middel van opensluiting een radiotoestel ontvreemd Donderdag is hier ter stede een bij eenkomst van het Gewest Noord-Hol land van de Ned. Christen-Vrouwen bond onder leiding van mevrouw E. FrolichHoenderdos. In de Ger. kerk werd door de heer Chr. G. Dun, inspec teur bij het L. O. alhier een rede ge houden over „Taak en roeping" der Christen vrouw". Geopend werd met het lezen van Efez 4 116 en het zingen van psal men. Na de pauze liet het bondsli ed gezongen door Alkmaar's koor zich op nieuw horen en werd declamatie gege ven. Het slotwoord werd gesproken door de vice-presidente, mevr. E. A. GrootKoning. De dames gebruikten de lunch in on ze Stedelijke muziektuin die daarvoor in dit deel van het jaar een prachtige gelegenheid biedt. Geboren: Johannes N., zoon van Ge- rardus Louter en C. C. Bakkum. Ondertrouwd' Johan Mes en Elisa beth Smeets. Dirk van Straalen en Henriëtte Merlin. Jan Compas en Christina Adams. Simon J. Tesselaar en Maria A. Ursem. Willem van de Veen en Adriana F Hoorns. Jan van de Kapelle en Johanna van Putten. Overleden: Franciscus T. M. Stevens, oud 2 jaar. EEN STADGENOOT IN DEN VREEMDE GERIDDERD Wij maakten gister melding van een oud-stadgenoot in Amerika, die wegens zijn verdiensten voor de Hollanders in Amerika tijdens de oorlog door H. M. de Koningin benoemd is tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De zetterij heeft deze oud-stadge noot Jan van der Vaart genoemd. Men gelieve daarvoor te lezen Jan van der Voort. BIOSCOPEN: Theater Harmonie: „Les enfants du paradis", 7.30 uur (18 jaar). Ver hoogde prijzen. Zondag 2.15 en 7.30 uur. Victoria Theater: „De witte klippen van Dover" (14 jaar), 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2 u., 4.30 uur, 7 uur en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: „De Klok kenluider van de Notre Dame" (toe gang boven 14 jaar). Zaterdag, 7 en 9.30 uur. Zondag, 2, 4.30, 7 en 9.30 Alkm. Biosc. Theater, 8 uur: „Spionne in de schaduw", (toegang 14 jaar). Zondag 2, 5 en 8 uur. Ruim 200 leerlingen, alle leraren, de directeur en het bestuur van de „Am bachtsschool voor Alkmaar en Omstre ken" verzamelden zich gistermiddag om 3 uur in de grote tekenzaal van het schoolgebouw aan de Bergerweg, voor de uitreiking van de diploma's. In de plaat3 van Baron van Tuyll van Serooskerken, voorzitter van het be stuur, sprak de heer F. H. Ringers de leerlingen toe. Hij wenste allen geluk met het behalen van het diploma, doch raadde een ieder aan het niet hierbij te laten, doch door te leren in de avondcursussen. Namens de leerlingen bracht hij dank aan directeur en leraren der school, die, ondanks de onderbreking van het on derwijs in de koude-periode, toch de leerlingen de nodige kennis hadden weten bij te brengen. Met de raad aan de vertrekkende jongens en meisjes dat alles wat men doet „maatgevend" moet zijn, besloot hij zijn toespraak. Hierna reikte de directeur der school, de heer J. Arnoldi, de diploma's uit, terwijl aan de leerlingen die prijzen behaald hadden boeken en enige ge bruiksvoorwerpen werden overhandigd. Deze, voor de leerlingen zo belang rijke middag werd besloten met een toespraak van de directeur. Deze me moreerde hoe moeilijk het onderwijs is geweest zowel voor leraren als leer lingen, door het gebrek aan goed ma teriaal. „Maar we zijn er gekomen" sprak de heer Arnoldi „dat wil zeggen, aan dit kleine mijlpaaltje, want meer is het niet. Jullie hebt nog heel wat ie leren. Maar bedenkt bovenal dat goed vakman zijn niet het voornaamste is, bovenal moet men goeu mens zijn." De nam-n der geslaagden kunnen wij helaas wegens plaatsgebrek heden niet opnemen. Deze volgen in ons nummer van Maandag. n"»?ny Deki*». Door middel van een zeer aantrek kelijk folder dat door de heer De Boer, banketbakker aan het Scharloo, is ver spreid naar aanleiding van de herope ning van zijn zaak na een grondige interieursverandering, werd Alkmaars burgerij op deze gedaanteverwisseling attent gemaakt. Ook wij zijn gister morgen een kijkje gaan nemen in de juist geopende zaak en mochten daarbij constateren dat wij niet de enige waren. Vele huismoeders stonden reeds voor de etalage te gluren of zij misschien in aanmerking kwamen voor een van de uitgeloofde taarten. En zij, die deze etalage zagen liep meteen het water in de mond bij het aanschouwen van de, op aanlokkelijke wijze uitgestalde heer lijkheden, die er zeer goed verzorgd uitzagen. In de winkel wacht iedere bezoeker, die binnentreedt en het oude interieur kende, een grote verrassing. Keurige eikenhouten wandbekleding, smaakvolle plaatsing van vitrines en toonbanken en zachte, indirecte ver lichting geven een gedistingeerd cachet terwijl het geheel veel groter lijkt dan voorheen. De heer De Boer kan zeer voldaan zijn met dit „nieuwe pakje" en wij wensen hem toe, dat hij er zich vol daan in zal blijven voelen! Een der belangrijkste producten, welke momenteel door de Westland- se tuinders op de veiling wordt ge bracht, is de tomaat. Per dag wordt ongeveer 400.000 kilo aangevoerd. Engeland is de voornaamste afne mer (50 pet.) Tuinders aan het werk in een karakteristieke om geving. Dezer dagen is het 12'/i jaar geleden dat de heer Tros zijn meubelzaak aan het Verdronkenoord opende.. En hoe wel dit nu niet een jubileum is waarbij men met ontzag aan het aantal jaren denkt, vormt juist dit geringe aantal jaren een zekere reclame voor de zaak, want ondanks de betrekkelijk korte duur heeft de heer Tros zich in onze Alkmaarse veste een naam weten te veroveren. En een goede! Thans vertelde de heer Tros weer dat hij zich ook gaat specialiseren op het vervaardigen van goedkope ameu blementen, die degelijk zijn en aan de koper geen teleurstelling zullen bren gen. Ter gelegenheid van dit jubileum geeft de heer Tros, bij aankoop van goederen, waardebonnen uit tot een be drag van 5 van de koopwaarde. Deze waardebonnen kunnen dan in iedere middenstandszaak in Alkmaar worden besteed. Zeker een aanlokkeliike recla me, waarmee wij de heer Tros veel succes wensen, evenals met de verdere opbouw van zijn zaak. In verband met het eventueel tekort aan bonnen voor de Bouwvakvacantie- week, kunnen formulieren voor toeslag ingevolge de Overbruggingsregeling worden afgehaald door huisgenoten op de dagen: Dinsdag 22 Juli 1947, van 912 en 2—5 uur. Woensdag, 23 Juli 1947, van 012 en 25 uur en Donderdag, 23 Juli 1947, van 912 en 23 uur. Formulieren verkrijgbaar bij Ge meentelijk Bureau voor Sociale Zaken, Doelenstraat 30, Alkmaar. OPENSTELLING APOTHEKEN Zondag 20 Juli zal de apotheek van mevr. de wed. Wanna op de Mient voor het publiek zijn opengesteld. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. ALKMAAR. Grote Kerk, 10 uur, ds. Wesseldijk (H. Doop); 5 uur, ds. v. d. Neut v. Medemblik; 7 uur ds. Wild schut van Amsterdam (Jeugddienst). Kapelkerk, 10 uur, ds. Dikboom (H. Doop). Rem. Geref. gem. geen dienst. Luth. kerk (Oudegr.), 10 uur, ds. Stegenga van Wildervank (voor het Ned. Luth. Genootschap). Doopsgez. kerk, 10 uur, ds. A. J. v. d. Sluis. Geref. kerk, 10 uur, ds. Knoppers v. Woudenberg; 5 uur, ds. Gillebaard v. Zeist. Geref kerk, (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, half 10 en half 6, prof. dr. Schilder, van Kampen. Herst. Ap. Gem., Toussaintstr., half 10 en 4 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., 4 uur, openluchtsprediking in de Hout; Dinsdagavond half 8, bijbelbespreking Houtweg 8; Donderdagavond half 8 in Waakt en Bidt, de heer Van Oostveen. Het Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heiligingsdienst; 12 uur Zon dagsschool; 8 uur verlossingsbijeen komst o.l.v. majoor Ter Telgte. Bapt. gem., bovenzaal N.Doelen, 10.15 uur, evang. Hofhuis; 7.30 uur jeugd- samenkomst; Vrijdagavond half 8, bij bellezing in Waakt en Bidt. Oud Kath. kerk geen dienst. Tegen de S.D.-handlanger C. Muusze uit Amsterdam, wiens berechting wij in de courant van 4 Juli beschreven hebben, is, conform de eis, door het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam de doodstraf uitgesproken. H. M. R. Evers uit Alkmaar, tegen wie 12 jaar was geëist, werd veroor deeld tot 10 jaar gev. straf (met af trek). De Bergenaar J. J. de Groot werd veroordeeld tot 10 jaar (eis 12 jaar). C. Boot werd eveneens tot 10 jaar gev. straf veroordeeld. De heer H. Verveld Jr., alhier, slaag de bij het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen voor het prak tijk-diploma brood- en banketbakkerij. Aan hetzelfde station slaagde de heer N. Timmerman alhier voor de maalderij 5 aa i waardebonnen Verdronkenoord 46 Tel. 4572 Maandag nieuwe éta'a'e NED. HERV. KERK. Doopdicnst 10 uur Ds. WESSELDIJK Groote Kerk. Doopdienst 10 uur Ds. DIKBOOM Kapelkerk. De chauffeur van een, in de Lange- straat rijdende vrachtauto toonde niet veel eerbied te hebben voor Alkmaars groots verleden, want met zijn lawaaiig, twintigste eeuws vehikel stootte hij de sinds onheugelijke tijden fier tronende leeuw voor de trappen van het stadhuis, van zijn voetstuk. Inmiddels is hij weer recht op zijn voetstuk geplaatst. Wij herinneren er aan, dat op Zondag 20 Juli a.s., des middags om 2.30 uur en des avonds om 7.30 uur op het Ge meentelijk Sportpark, alhier, een de monstratie zal worden gegeven door de Motorkozakken, die reeds verleden jaar op een avond in de week voor de mi litairen met veel succes zijn opgetre den. DIEFSTAL. In de afgelopen nacht is uit een wo ning aan de Noorderkade een bedrag ontvreemd van f 100.benevens de aanwezige distributiebescheiden. De dief heeft zich door middel van inslui ping of met gebruik van een valse sleutel, toegang tot de woning ver schaft LES ENFANTS DU PARADIS. Een uitverkochte Harmoniezaal heeft gisteravond met de grootste aandacht tot het einde toe, de eerste voorstelling bijgewoond van deze wel specifiek Franse film die van half acht (met in begrip van twee zeer fraaie journaals) tot bijna half twaalf duurde met tussen eerste en tweede deel een echte „pauze" Het bijzonder mooie stuk toneelleven in het Parijs van ruim honderd jaar ge leden, toen de bezoekers van het „Schellinkje" (in 't Frans „paradis" ge noemd) het succes van een stuk bepaal den. Over welke prima filmacteurs en -actrices Frankrijk beschikt, heeft deze film wel duidelijk getoond. Schitterend was Jean Louis Barrault, de fijnzinnige acteur, die zozeer uitblonk in de panto mimes Arletty en Maria Casarus als Garance en Nathalie trokken al even sterk de aandacht als de kranige Pierre Brasseur (Frédéric), de opmerkelijke Marcel Herrard als de „dandy van de misdaad" en Louis Salou als de graaf de Montray. En zo zouden wij nog op verschillende andere bijzondere creaties kunnen wijzen. Maar wij moeten ons beperken, mede omdat Woensdag de be tekenis van deze film reeds uitvoerig in het licht is gesteld. Men vorme zich zelf een oordeel over dit bijzondere filmwerk en verzuime niet het te gaan zien. DE WITTE KLIPPEN VAN DOVER. De advertentie kondigt ons aan „een film in het genre van Mrs. Miniver" en inderdaad, wanneer men alleen het verhaal navertelt, lijkt' het er wel enigszins op. Ook hier wordt ons ge toond het familieleven van een Engels gezin, waarin door de oorlog ingrijpen de veranderingen ontstaan door het sneuvelen van twee zoons, en nationale gevoelens vieren in deze film hoogtij. Maar, jammer genoeg ontbreekt juist datgene wat „Mrs. Miniver" ver bo ven andere films van dit genre doet uitsteken, het fijne en juist aanvoelen tot hoever men met het uitdrukking geven aan gevoelens, kan gaan. In „Mrs. Miniver" openen de spelers voor de toeschouwers met een enkel woord, een blik, een gebaar, een wereld van toewijding, liefde en nationale trots. In „De Witte klippen van Dover" ontbreekt het aan maatgevoel Het sen timent zowel als de „vaderlandsliefde" worden ver overdreven. Niettemin ont breekt het ook in deze film niet aan vele goede momenten en mede om het mooie voorprogramma kunnen wij een bezoek aan „de Vic" aanraden. In de Wieringermeer is de grote vlascampagne begonnen. Vlas is een uiterst nuttig product. In de eerste plaats betekent het de grondstof voor de textiel industrie. Uit het vlaszaad verkrijgt men de lijnolie. De uitgeperste zaden worden tot lijnkoeken verwerkt, welke tot veevoeder dienen. Honderden hectaren vlas worden thans met de modernste vlastrekmachines „getrokken". DE KLOKKENLUIDER VAN DE NOTRE DAME. Het beroemde filmwerk, dat onder deze titel bekend is uit vroeger jaren, is thans vol glans en glorie in een nieuwe bewerking weder tot leven ge komen en op schitterende wijze. Ge weldig in spel en opnamen is deze film thans en het verhaal uit de Middel eeuwse Franse geschiedenis zal op nieuw velen boeien. Was het vroeger Lon Chaney die triomfen vierde, thans is de niet minder bekende karakter speler Charles Laughton de hoofdfiguur met naast hem vele goede acteurs en actrices. Een film, die men ook nu weer met grote waardering zal zien. SPIONNE IN DE SCHADUW In tegenstelling met de titel, is het Trevor Howard die in deze film in de schaduw blijft, terwijl het volle licht der schijnwerpers valt op de tempera mentvolle Deborah Kerr, in de rol van Bridie, het nge romantische meisje uit Ierland. Bridie droomt er van haar geliefde Ierland te bevrijden van de volgens haar nog steeds bestaande En gelse onderdrukking. Gedreven door haar liefde voor haar geboortegrond, wordt zij het instrument van Duitse spionnen, die haar voor hun doeleinden gebruiken. Slechts op het laatste mo ment komt zij tot inkeer. Om echter, aan het einde der film, nog eenmaal tc getuigen van 'raar fier en opstandig Iers temperament. Hoewel het verhaal hier en daar wat zwak is uitgewerkt, verrast de film toch meerdere malen door goede fotografie en suggestieve vondsten. ALKMAARSE CONCOURS COMMISSIE. Zondag j.l. hield de Alkm. Concour»- commissie, omvattende de postduiven verenigingen Alcmaria Victrix (A), de Postduif (P), Steeds in Spanning (S) en Heiloo's Luchtpost (H) een wed vlucht vanaf Chateauroux (Frankrijk). Afstand 630 km. De eerste duif vloog met een snelheid van ruim 1040 meter per minuut, met zwakke westenwind. De uitslag was: 1. Kaper Termaat A 16 uur 57 min. 15 sec.; 2. C. D. Huiberts S 17.18.18; 3. Kaper Termaat A 17.34.23; 4. Joh. P. Horst P 17.41.21; 5. N. Ypma A 17.54.39; 6. H. Schipper, S 17.58.13; 7. Pater de Geus H 18.09.47; 8. C. Jans sen P 18,37.00; J. H. J. de Jager P 10.08.40; 10. M. Pronk A 19.26.34; 11. Godschalk Noome A 19.52.50; 12. J. de Moei P 21.13.33; 13. H. Schipper S 10.31.8; 14. Pater de Geus H 10.45; 15. Godschalk Noome A 11.21.20; 16. Gebr. Telleman S 11.32.51; 17. W. J. Mooij H 13.20.50. De laatste vijf duiven werden Maandag geconstateerd. AFSCHEID Dr. N. H. LOUIS. Er is een comité gevormd uit de pa tiënten van dr. N. H. Louis. Dit comité verzoekt, die patiënten, die afscheid van deze dokter willen nemen en be kend zijn met de werkzaamheden van genoemd comité, aanwezig te willen zijn op Zaterdagmiddag 26 Juli a.s. te 3 uur in de dancing van de „Harmonie". AUTOPEDS EN KINDERFIETSJE GEVONDEN. Bij de afd. kinderpolitie in het poli tiebureau zijn inlichtingen te bekomen over 2 autopeds en een kinderfietsje, die aldaar gedeponeerd zijn als gevon den. EXAMENS Onze stadgenoot de heer T. Andeweg slaagde te Den Haag voor het Staats examen Heilgymnastiek en Massage. „Beer 'er Gemeenschap" vergaderde in grote getale Zaterdagavond j.l. in „Het Heerenhuis" te Midden-Beemster en daar heeft men een groots plan en programma ineengezet voor de a.s. kermisweek. Zie hier enkele grepen uit het sport programma: Zondag: Atletiekwedstrijden en Sportdag. Dinsdag: (hoogstwaarschijnlijk) Paardenmarkt te Midden-Beemster. Woensdag: Toneel. Donderdag: Grote dag voor de Rui tersport. Zaterdag: Voetbalwedstrijden tussen de buurtverenigingen. Leden, die ouder zijn dan 25 jaar mogen mededoen, mits ze geen actief voetballer zijn. Opgave bij de heer Andr. Tol, secretaris van de Sportcommissie te Beemster. Verder hoopt men die dag een be- hendigheldsrit te houden voor de le den van de motorclub „Schermerhorn en Omstreken". Een programma dus met een groot BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Henriëtte, dochter van J. Doetsen en T. Kuijn. Getrouwd: Jan Hellingmar en Maria Wilhelmina Margaretha Brinkman. Overleden: Pieterdina Koopman, 44 jaar, ongehuwd, dochter van G. Koop man en J. M. Hekel. EEN OPENLUCHTSAMENKOMST. Op de verllchtingsavond Woensdag 23 Juli zal er uitgaande van de Ned. Christ, Gemeenschapsbond en Het Le ger des Heils, 'n openluchtsamenkomst gehouden worden op het terrein aan de Karei de Grote Laan. Deze samen komst begint om half acht. Een drietal sprekers zal het woord voeren. Ge sproken zal worden over „Het Licht dezer wereld". Getracht zal worden deze zomer nog enkele malen deze samenkomsten te houden, welke een interkerkelijk ka rakter zullen dragen. JAARVERSLAG LEESJAAR 1946—X947. Het leesjaar 1946—1 Aug. 1947 is gun stig mede door de lange en strenge winter. Het aantal leden bedraagt 120, Dit geeft een kring van ruim 500 lezers. De nieuwe aanwinsten belopen in to taal 300 boeken, verdeeld in diverse ca tegorieën. Uitgeleend werden rond 2500 boeken. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Paulus Nicolaas, zoon van B. Bakker en van G. de Lange. Ondertrouwd: Gerardus Cornells Huijsman en Jacoba Odulpha Groot. LANGEDIJKER GROENTENCENTR. 175000 kg aardappelen eerstelingen 7.108.30; grove Schotten 9.1010.20; drielingen 1.306; blauwe eigenheimers 10.10—12.20; geelblom 7.10—7.80; kriel 4.40—4.80; 8000 kg rode kool 5.20—7.80: 80 kg slabonen 6980; 450 kg tomaten sortering A 88; sort. B 8084. NOORD-SCHARWOUDE. 19 Juli. 222.000 kg aardappelen eerstelingen 6 7.80; grote 9.7010.30; drielingen 3.70 —4.30; kleine 3.70; eigenheimers 12.60— 13.60; blauwe eigenheimers 8.109-80: rode eerstelingen 9.7010.50; 400 kg bie ten 7.10; 1600 kg witte kool 2.502.60: 150 kg sperciebonen 5.30. Vannacht Voortgegaan beschouwingen groting. De heer WOI sprak de financiële aan op een vluggere consumentencrediet gehuisvest tegen naren, die daarom der woningen Men zal diena; moeten geven, kwestie moeten worden. De heer DE op, dat onderwijs prachtige propagai worden, al wordt mee bedreven, o ten. Dit is een en klemmen. Spr. cipes zijner partij stukken weer. De openb. onderwijs schooljaar niet verschillende welke dringend o gen. De onderwijs bijeen te komen, men aan de Nic. kracht voor het 7e In het Bergerkwar we school komen in de Ruysdaelestraat men voor het lager Heeft het Gymnas voor andere scholen derwijs in het aanta dit jaar bekeken jonge mensen zé schoolgebouwen n Er moeten meer Spr. vroeg verder voor de schoolti school voor Buitens traal moet worden, kolkschool moet uitbreiding van gaan. Ook de Nazorg dacht. Het kleuteron dient spoedig beter worden en de schoolri groot. De jeugdzorg aandacht. De Alkm is erkentelijk voor sidie. Spr. bepleitte der andere jeugdorgan een commissie instelle vraagstuk en een goed Er moeten meer sport komen. Spr. zegde sidies welke voor zijn gegeven en be oprichting van een schap waarvoor een openligt en waar men ?en verderfelijke De heer DE ZEEUW op, dat de wethouders wezigheid van de burs kend voor hun taak dat een vijfde wethou In Moskou wordt de ruggezet en de medev in de illegaliteit bego land in oorlog kwam. rnunisfen die beperk t.a.v. de lectuur wilier hun verderfelijke lectu nen verspreiden. De schap moet een samen verse organisaties wor werken werkt te duui vormd worden. De heer STEENIS de verbetering van standen. Wij moeten Pelijk werk in brede als men dat in Engeland sociale zekerheid kom communisme niet wordt Spr. is er trots op lid partij waar minister ouderdomszorg heeft Er zal een onbaatzuch dietbank moeten komen een graitficatie bij 25 „m°et daarbij onafl het Rijk werken. Een fa e kost slechts f 3600 kan wel geld overhouden voor medailles. B en ODCathrw P6rsonee! aanst °P arbeidscontract werkt tLe7 doorstroming om b te kunnen krijgen. lom Ct .fief?eentePersoneel ement dienstvoorwaarden Er dient een betere eer prijzen te komen. De co georganiseerd overleg «ooit in vergadering bijee MaatT' dat Zij bestaat' Maatschappelijk Hulpbeto hoogd worden. Er moet sticht worden voor ouden buiten kerkelijk verband Mej. KAMPHUIS (Rl „P°®d'ge maatregelen tot g ng der gemeente. De bu door d stad rijdfin moet« lem r?lnen van Amsterd ^m en duidelijk kenbaar vuU wTe bii het oPhale mere T°r Begeven, b. wordo gPn kostPr«S' Ook fonlaan. °P afwaterihg Van6oheer BOS bepleitte een centraal magazijn

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2