inrnnxmr MONICA Alkmaars Raad handelt de begroting at DE PAMPUS-PIRAAT door j. d. van exter J.G.PO1 Beemster. Bergen. De nup. rktberichter. Vrijwel alle leden vragen het woord Fiat Packard Nash KEN1EI1ER5JMAMG14 J11.222WP7I. Gemeenten contra het P.E.N. FEUILLETON Verloofd Heiloo. Wij luisteren naar >NCOURS- n. Concour»- postduiven- victrix (A), d« Spanning (S) (H) een wed- (Frankrijk). ;e duif vloog ïi 1040 meter westenwind. per Termaat A C. D. Huiberts naat A 17.34.23; 21; 5. N. Ypma per, S 17.55.13; .47; 8. C. Jans- de Jager P A 19.26.34; 11. 52.50; 12. J- de H. Schipper S ius H 10.45; 15. 21.20; 16. Gebr. W. J. Mooij H duiven werden H. LOUI8. rmd uit de pa- juis. Dit comité die afscheid nemen en be- rkzaamheden van wezig te willen 26 Juli a.s. te 3 de „Harmonie". INDERFIETSJE DEN. politie in het poli gen te bekomen a kinderfietsje, zijn als gevon- !NS heer T. Andeweg voor het Staats- itiek en Massage. plannen nschap" vergaderde aterdagavond j.l- i" Midden-Beemster een groots plan en gezet voor de a.s. grepen uit het sport- tiekwedstrijden en (stwaarschijnlijk) Midden-Beemster. sel. jte dag voor de Rul- aalwedstrijden tussen gen. Leden, die ouder ■pogen mededoen, mits aetballer zijn. Opgave Tol, secretaris van te Beemster. ien die dag een be houden voor de le- rclub „Schermerhorn dus met een groot IKE STAND. na Henriëtte, dochter T. Kuijn. Hellingmar en Maria jaretha Brinkman, terdina Koopman, 44 dochter van G. Koop kei. CHTSAMENKOMST. htingsavond Woensdag uitgaande van de Ned. schapsbond en Het Le- openluchtsamenkomst op het terrein aan te Laan. Deze samen- half acht. Een drietal t woord voeren. Ge- orden over „Het Licht worden deze zomer nog deze samenkomsten te een interkerkelijk ka- ragen. SLAG LEEBJAAR 1946—1947. 1948—1 Aug. 1947 is gun- r de lange en strenge intal leden bedraagt 120, tring van ruim 500 lezers, inwinsten belopen in to rn verdeeld in diverse ca- 'eleend werden rond 2500 van RLIJKE STAND. lulus Nicolaas, zoon van G. de Lange, d; Gerardus Cornells Jacoba Odulpha Groot. ER GROENTENCENTR. aardappelen eerstelingen ove Schotten 9.1010.20; !06; blauwe eigenheimers geelblom 7.10-7.80; kriel 00 kg rode kool 5.207.80, en 69—80; 450 kg tomaten 18; sort. B 8084, 2HARWOUDE. 19 Juli. aardappelen eerstelingen 9.70—10.30; drielingen 3.7" e 3.70; eigenheimers 12.60-" e eigenheimers 8.109-80. ngen 9.70-10.50; 400 kg bie- i0 kg witte kool 2.50 2.6 iebonen 5.30. Vannacht half één viel de hamer Voortzetting der algemene beschouwingen Voortgegaan werd met de algemene beschouwingen over de gemeentebe groting. De heer WOLDENDORP (RK) be sprak de financiële toestand en drong aan op een vluggere uitbetaling van 't consumentencrediet. De a-socialen zijn gehuisvest tegen de wil der huiseige naren, die daarom voor het opknappen der woningen niet veel zullen voelen. Men zal dienaangaande voorschriften moeten geven. Voor de ontwaterings kwestie moeten maatregelen getroffen worden. De heer DE WILDE (PvdA) wees er op, dat onderwijs, jeugdzorg en cultuur prachtige propagandamiddelen kunnen worden, al wordt er vaak demagogie mee bedreven, o.a. door de communis ten. Dit is een gebied vol voetangels en klemmen. Spr. gaf uitvoerig de prin cipes zijner partij over onderwijsvraag stukken weer. De organisatie van het openb. onderwijs is voor het komende schooljaar niet geregeld. Spr. wees op verschillende onderwijsvraagstukken, welke dringend om een oplossing vra gen. De onderwijscommissie dient meer bijeen te komen. Voor dit jaar moet men aan de Nic. Beetsschool een leer kracht voor het 7e leerjaar aanstellen. In het Bergerkwartier moet een nieu we school komen en de Landb.school in de Ruysdaelestraat moet plaats rui men voor het lager onderwijs. Heeft het Gymnasium geen ruimte voor andere scholen? Het opleidingson- derwijs in het aantal scholen moet nog dit jaar bekeken worden. Men moet de jonge mensen zelfstandig maken. De schoolgebouwen moeten hygiënisch zijn. Er moeten meer ouderavonden komen. Spr. vroeg verder bijzondere aandacht voor de schooltuinen en de openb. school voor Buitengew. L. O., die cen traal moet worden, niet naar de Keet- kolkschool moet worden gebracht en uitbreiding van leerplan moet onder gaan. Ook de Nazorg verdient aan dacht. Het kleuteronderwijspersoneel dient spoedig beter gesalarieerd te worden en de schoolruimte dient ver groot. De jeugdzorg verdient bijzondere aandacht. De Alkm. Jeugdgemeenschap is erkentelijk voor de toegezegde sub sidie. Spr. bepleitte ook de belangen der andere jeugdorganisaties. Men moet een commissie instellen voor het jeugd- vraagstuk en een goed plan ontwerpen. Er moeten meer sport- en speelvelden komen. Spr. zegde dank voor de sub sidies welke voor het cultureel werk zijn gegeven en bepleitte de spoedige oprichting van een Alkmaarse gemeen schap waarvoor een wijd arbeidsveld openligt en waar men moet waken te gen verderfelijke insluipselen. De heer DE ZEEUW (RK) wees er op, dat de wethouders, ondanks de af wezigheid van de burgemeester, uitste kend voor hun taak berekend zijn en dat een vijfde wethouder niet nodig is. In Moskou wordt de klok eeuwen te ruggezet en de medewerking der CPN in de illegaliteit begon pas toen Rus land in oorlog kwam. Het zijn de com munisten die beperkende bepalingen t.a.v. de lectuur willen weren om zelf hun verderfelijke lectuur beter te kun nen verspreiden. De Alkm. gemeen schap moet een samenwerken van di verse organisaties worden. Gemeente werken werkt te duur en moet her vormd worden. De heer STEENIS (PvdA) wees op de verbetering van vele sociale toe standen. Wij moeten naar maatschap pelijk werk in brede zin streven, zo als men dat in Engeland doet. Er moet sociale zekerheid komen, opdat het communisme niet wordt bevoordeeld. Spr. is er trots op lid te zijn van de partij waar minister Drees een betere ouderdomszorg heeft gebracht. Er zal een onbaatzuchtige volkscre- dietbank moeten komen. Spr. bepleitte een graitficatie bij 25-jarige jubilea. Men moet daarbij onafhankelijk van het Rijk werken. Een maand gratifi catie kost slechts f 3600 per jaar. Men kan wel geld overhouden van de f 1200 voor medailles. B en W. moeten bij vacatures personeel aanstellen, dat nu op arbeidscontract werkt. Spr. bepleit te een doorstroming om betere promo ties te kunnen krijgen. Het gemeentepersoneel dient een reg lement dienstvoorwaarden te krijgen. Er dient een betere controle op de prijzen te komen. De commissie van georganiseerd overleg komt vrijwel nooit in vergadering bijeen. Men weet niet eens, dat zij bestaat. De steun van Maatschappelijk Hulpbetoon moet ver hoogd worden. Er moet een tehuis ge sticht worden voor ouden van dagen buiten kerkelijk verband. Mej. KAMPHUIS (RK) bepleitte spoedige maatregelen tot grenswijzi ging der gemeente. De bussen die nu door de stad rijden moeten aansluiten op de treinen van Amsterdam en Haar lem en duidelijk kenbaar zijn. Er moet meer service bii het ophalen van huis vuil worden gegeven, b.v. vuilnisem mers tegen kostprijs. Ook moet gelet worden op de afwatering van de Hee- renlaan. ®e heer BOS bepleitte het behoud Van een centraal magazijn voor school- behoeften en daarbij overleg met de hoofden van scholen. Er zal spoedig 'n schooltandartsendienst moeten komen. Tandartsen zouden bereid zijn hun me dewerking te verlenen. Het gebouw „De Nieuwe Doelen" dient opgeknapt te worden. Spr. ging vervolgens in op de woorden van de heer Hoytink in zake de Christus waarmede men het in de P. v. A. algemeen eens is. De heer VLEUGEL (RK) wilde de pornagrafie zo spoedig mogelijk ver drijven en het Georg. overleg vlug bij elkaar roepen. Het Centraal Ziekenhuis moet van f 3.84 op f 5.50 per verpleeg- dag komen om rendabel te kunnen zijn, maar daar zijn we nog niet aan toe. Beter is een gezamenlijke exploi tatie met de buitengemeenten. De heer WIESE (PvdA) was dank baar voor de bouw aan het Uitenbosch- kwartier en drong op middenstandswo ningen aan. Door een schotje kunnen woningen voor twee gezinnen gemaakt worden. Krotwoningen moeten opge ruimd worden o.a. in de Overdiestraat. Kleine eigen bouwers moeten worden ingeschakeld en arbeiderswoningen/ moeten komen bij het industrieterrein. De woningdistributie moet volgnum mers geven om ontevredenheid te voorkomen. Ook de jubilea-gratifica ties dienen beter georganiseerd te wor den De heer DE KORT wilde de gronden bouwrijp maken voor middenstands- bouw en bepleitte 'n betere afwatering evenals een herstel van oude school gebouwen. De St. Laurentiusschool dient betere lokalen te krijgen. Indu strieterrein moet bouwrijp worden aangeboden. Mevr. KOMMER—v. d. ZWAARD bepleitte een betere sneeuwruiming. Onder het gezuiverde politiecorps loopt nog iemand werkeloos rond. Het kruis punt Bergerweg-Geesterweg en het verkeerspunt bij de Grote Kerk vra gen verbetering. Het schoolverzuim dient krachtig bestreden te worden. Hier ligt een taak voor Sociale Zaken Het College antwoordt Om 4 uur kwam het college aan het woord. Wethouder BAKKER herinnerde aan de bezettingstijd toen men geestdriftig samenwerkte. Nu hebben wij de plicht te werken aan de opbouw van ons va derland. Naar de geest is de doorbraak van de P. v. d. A. uitstekend geslaagd. De financiële toestand laat helaas nog geen grote maatregelen toe. Spr. zal de bij de wethoudersverkiezing gepasseer de raadsleden niet vergeten. Naar een Alkm. gemeenschap zal spoedig ge streefd worden, evenals naar een com missie voor Jeugdzorg. Een jeugdre- gistratie schijnt zeer wenselijk. Het speeltuinvraagstuk heeft de aandacht van het college, al heeft men weinig optimistische ervaringen. Speelvelden zijn moeilijk te vinden. Het college houdt zich aanbevolen voor aanwijzin gen. Voor sportvelden kunnen spoedig plannen verwacht worden. Het consu mentencrediet blijkt zeer goed te vol doen. De afrekening kan dadelijk ge schieden als men 10 bonnen heeft. Een volkscredietbank kan nuttig werk ver richten. De schoolverzuimbestrijding zal nader onder het oog worden ge- Wethouder COERTS achtte het niet mogelijk de Keetkolkschool voor jeugd werk af te staan. Op de belangen van arbeidscontractanten wordt vol doende gelet. De muziektuin had de verbouwing en toiletten nodig. Radio en bioscoop brachten de tuin van het culturele doel af, maar dit jaar wares er nog 70 bijeenkomsten. Er wordt dus zeker nog een cultureel doel gediend. Er moet een zekere vrijheid van ex ploitatie zijn en er moet comfort en sfeer blijven. De uitgang naar de Straat weg is technisch onuitvoerbaar en te kostbaar. De woningwet bracht de bes te mogelijkheid om de woningbouw op gang te brengen. Het part. initiatief blijft van grote betekenis. Er is meer behoefte aan arbeiderswoningen dan aan andere. Het college komt spoedig tot boawrijp maken van nieuwe gron den in Overdie en Achtermeer. Er zijn hier een honderdtal onvoldoende wo- Copyright R.D.P. ningen, welke door a-socialen bewoond worden. Misschien kan men deze men sen in een bepaalde wijk bijeenbren gen. Woning-zuivering in de Landstr. gaf financiële en andere bezwaren. Voor de inventarisatie der woningen werd de woningcommissie tijdelijk uit gebreid. Een technische kracht bekijkt de mogelijkheid tot splitsing en ver groting. Men houdt daarbij met aller lei factoren rekening. Het Engelse pun tensysteem verdient aanbeveling. Mensen met 2 of meer kinderen wor den zoveel mogelijk gespaard. Ook op medische attesten wordt zorgvuldig gelet. Onderzocht wordt of men wo ningzoekenden kan laten betalen. Een pand moet zuiver zijn voor een verhui zing kan plaats vinden. De commissie werkt reeds op het sociaal gevoel der betrokkenen. Wie clandestien een huis betrekt wordt niet aangesloten bij gas en licht. De gemeente heeft geen schuld aan de slechte ontwatering en behoeft aan kostbare maatregelen dus niet te betalen Er zal een reorganisatie der bedrij ven moeten komen. Spr. zal dit met de directie van Gem. Werken behan delen. Een ontwerp voor het industrie plan-Noord is gereed. Het is kostbaar maar noodzakelijk en Alkmaar is wat dit betreft zeer gunstig gelegen. De kostprijs moet nader bekeken worden. Het werk moet in gedeelten worden uitgevoerd. Industriespreiding mag het stadsschoon niet aantasten. De tonnen- dienst kost f 53000 en huisvuildienst f 80.000. Gem. Werken werkt duurder door verhoging van het prijzenniveau. Een algemene bedrijfscontröle is niet noodzakelijk. Uitbreiding der gemeen te wacht op nader onderzoek. Het col lege zal dit aanhangig maken. Wethouder LEESBERG zeide, dat het college nog te kort werkt om reeds alle resultaten van het urgentiepro gram te kunnen oogsten. Spr. wees op de strijd tegen de pornografie en hoop te daarbij op medewerking van de P. v. d. A. Enkele kleine bibliotheken verspreiden nog pornografische lectuur. De kwestie zal bekeken worden in de commissie voor de strafverordeningen. Voor het behoud van het electriciteits- bedrijf ondervinden wij steun van de Ver. v. Ned Gemeenten. Men strijdt ook voor het gasbedrijf. Het radio distributiebedrijf is in 1942 overgeno men voor in totaal f 2..500.000. Het bracht elk jaar f 45.000 winst. Men streeft nog naar rechtsherstel maai de regering geeft na 1 Mei 1947 alleen distributiemachtiging aan de PTT. Het college blijft diligent. Het slachthuis gaat vorouit. Zolang er distributie van gas en electra is, heeft een vastrecht geen zin. De heer Hoytink heeft t.a.v. het slachthuispersoneel een te grote toezegging gedaan. Het Rijk streeft naar gelijke salarissen als de gemeen te. Men tracht een tussentijdse rege ling voor sommige ambtenaren ook voor het slachthuis in Den Haag te bereiken. Het antwoord moet eerst worden afgewacht en dan zal de com missie van overleg een en ander moe ten bekijken. De vergadering werd geschorst tot 's avonds half acht. (Voor de avondvergadering was in dit nummer geen plaats. Wij zullen die Maandag meenemen. Red.) (Ingezonden mededeling). Men kent de lange lijdensgeschie denis, welke diverse Noordhollandse gemeenten waaronder ook Alk maar hebben doorlopén bij het ja renlange proces met de provincie in zake de electriciteitskwestie. Alkmaar, dat het proefproces voerde op welks afloop diverse gemeenten met het ne men van maatregelen hebben ge wacht, zag kort geleden het cassatie beroep bij de Hoge Raad verworpen, waarmede naar het scheen het laatste woord in deze kwestie was gesproken Zes gemeenten, Hilversum, Naar- den, Alkmaar, Den Helder, Bergen en Egmond krijgen nog stroom van het P.E.N. volgens het overbruggings tarief, maar de Provincie staat op 't standpunt, dat de definitieve regeling thans moet ingaan. Naar de IJmuider Courant ver neemt hebben deze gemeenten zich evenwel opnieuw tot Ged. Staten ge wend om toestemming te krijgen voor het behoud van een eigen électrici- teitsdistributie, De gemeenten gaan zo zeggen zij bij hun verdediging gebukt on der financiële zorgen, waarvan nood lijdendheid in de zin der wet het ge volg is. De regering heeft toegezegd, dat zij de autonomie der gemeenten wil herstellen. Een eerste vereiste daarvoor is zo wordt gemeend dat de gemeente de inkomsten, die zij heeft, behoudt. Bovendien behoort het tot de gemeentelijke autonomie om de distributie van electriciteit zelf in han den te hebben. De gemeenten zouden anders op de duur belangrijke inkom- In Pulchri Studio te Den Haag is door H.K.H. Prinses Juliana aan verpleeg sters, die zich door buitengewone moed en offervaardigheid onderscheiden hebben, de Florence Nightingale medaille uitgereikt. sten derven. Zelfs nu bij het over bruggingstarief heeft bijvoorbeeld Hilversum nog een jaarlijkse winst van ongeveer 300.000 uit het electri- citeitsbedrijf. Het wordt bovendien als een on billijkheid gevoeld, dat Haarlem en Amsterdam wel hun electriciteitsbe- drijven met de daaruit voortvloeiende winsten mogen behouden. Naar wij vernemen is aan te nemen, dat, als Ged. Staten hun ingenomen standpunt zullen blijven handhaven, de gemeentebesturen een beroep zul len doen op de regering. Kwestie van landelijk belang. Reeds heeft de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten zich op 24 Juni met een uitvoerig request tot de mi nisters van Binnenlandse en Econo mische Zaken gewend. Daarin wordt herinnerd, dat de mi nister in 1938, bij de behandeling van de Electriciteitswet heeft toegezegd, dat aan reeds lang bestaande stroom- leveringsverhoudingen geen plotseling einde zal worden gemaakt, doch dat een objectief onderzoek zal worden ingesteld, waar de directe levering en waar de inschakeling van een distri butiebedrijf het meest nuttig is. Het request wijst er op, hoe ook de verbruiker er op achteruit zal gaan, als hij van één groot bedrijf zal moe ten betrekken. Hfl is dan het directe contact met de leverancier kwijt, het geen administratieve stroefheid tot gevolg heeft. Ten slotte brengt het request in her innering, dat deze Noordhollandse kwestie ook van groot landelijk be lang is, daar Utrecht, Groningen, En schede, Nijmegen en Eindhoven, om nu maar de grootste gemeenten te noemen, in hetzelfde geval verkeren als Alkmaar c.s. De ministers hebben geantwoord, dat zfl hun standpunt nog nader uit een zullen zetten. Geen gevaar voor afsnijding. Dat het P.E.N. ook thans zou drei gen met afsnijding van de stroomleve- ring, is weinig waarschijnlijk, omdat weliswaar de Hoge Raad bij arrest van 15 April j.l. heeft uitgemaakt, dat de concessie aan het P.E.N. alleen de verplichting tot stroomlevering aan de direct gegadigden oplegt, maar dat maakt alléén dit verschil, dat in plaats van één gemeentebestuur thans 40.000 stroomverbruikers het P.E.N. in kort geding zouden kunnen dag vaarden, wanneer dit in gebreke zou blijven. Om alle moeilijkheden te omzeilen zou het P.E.N. moeten overgaan tot het. bouwen van een eigen net in die gemeenten, die hun bedrijf niet willen overdragen. Het is duidelijk, dat dit in deze tijd niet mogelijk is. NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOOR: J. JORISSEN 31) De pet ging aL Ik herkende het blon de haar en het gelaat van de Baas. Verscheidene mensen op het perron keken naar hem alsof hij hier buiten bijna even goed bekend was, als in Leadenhall Street. Daarop werden nieuwsgierige blikken op mij gericht. Ik hoorde iemand fluis teren: Het meisje van meneer William Waters. i Ik was benieuwd of de spreker hij zag er zowat uit als een welgestelde slager verwachtte een tedere begroe ting te horen. Dan zou hij toch gefopt wezen. „Zo, bent U daar, juffrouw Trant? Waar is uw bagage? Kruier, breng die koffers naar mijn auto". Toer wendde hij zich weer tot mij. „Ik ben u zelf komen halen, omdat ik u nog op de hoogte wilde brengen van een en ander, voor u mijn moeder entmoet". „O, ja? vroeg ik en in gedachte greep ik naar mijn vulpen. Zodra zat ik echter niet naast hem met een prachtige reisdeken over mijn knieën, en achter een dikke ruit, die belette, dat mijn mooie, nieuwe hoed zou kunnen afwaaien, of ik was mijn vulpen en alles dat tot het kantoor be- hooroe. glad vergeten. Ik had een moeilijke tijd doorgebracht nu kwam de reactie. Ik denk, dat het gedeeltelijk kwam door het echt vrouwelijke gevoel, dat -■nij doortrilde bij de gedachte, dat ik eindelijk weer eens fatsoenlijk gekleed vas; maar ook gedeeltelijk door het snelle rijden, de frisse lucht die ik in ademde, de blauwe hemel boven mij er l.et prachtige landschap om mij heen. Voor het ogenblik vergat ik geheel hoe dit alles zo gekomen was. De gedachten die de laatste uren mijn prein doorkruist hadden waren op eens geheel verdwenen tegelijk met de twee moeilijke jaren, die ik achter de rug had. Vóór die tijd had ik negentien iaar lang zo'n geheel ander leven geleid; ik had het gevoel alsof ik naar huis ging. Ik voelde als de vis, die vergeten op het kiezelpad bleef liggen en er in slaagde, om terug te springen in het water. Ik gaf mij geheel over aan het heer- Hike gevoel van die opwekkende rit, en had voor een ogenblik zelfs vergeten wie naast mij zat toen zijn zakelijke stem mij in de oren klonk. „Juffrouw Trant uw voornaam is. zo als ik in uw briefje aan mijn moeder g, Monica". „Ja". (k dacht, dat hij mij wilde vragen i ik er ook iets tegen zou hebben, a's l ij mij zo noemde zolang ik bij zijn moeder gelogeerd was. Het zou natuur- j lijk wel moeten, net zo goed als ik me- zelf er toe zou moeten brengen om hem William te noemen („H'm, Wil-liam!" zoals juffrouw Robinson het had uitge sproken) Maar wat vreemd, dat hij er eerst permissie voor vroeg! Hij wist toch wel, dat net deze veertien dagen niet anders zou kunnen. Zijn volgende woorden verrasten mij dus zeer. „Ik moet u vragen, of het u heel erg kan schelen, om, zo lang u op The Lawn in Nancy genoemd te worden". „Nancy!" herhaalde ik verslagen. „O, ja. neen ik bedoel net wat u wilt; maar waarom juist Nancy?" Rij keek mij even aan, wij waren aan een rustig gedeelte van de grote weg gekomen. „Het is misschien het beste, dat ik u uitleg, waarom het Nancy moet zijn", zei hij droogjes. In zijn heldere grijze ogen, waarin ik al eens iets, dat op humor leek, had menen te zien. las ik nu onmiskenbaar, dat hij inwendig lachte. (Wordt vervolgd.) AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Door de spontane medewerking en of fervaardigheid van de burgerij van Hei loo is het ons wederom mogelijk de oudjes van onze gemeente een genoege- lijke en aangename dag te bezoigen. De autotocht hebben wij kunnen vaststellen op 21 Augustus a.s De Ouden van Dagen, welke voor de tocht in aanmerking wen sen te komen, en die de 65-jarige leef tijd hebben bereikt, kunnen zich opgeven van 4 tot met 7 Augustus a.s bij mevr. Bammens, Rijksstraatweg 220 te Heiloo. De dames gelieven bij de aanmelding één spoepbon mede te nemen H.H. bezitters van een auto mogen wij nogmaals dringend beroep doen op uwe gewaardeerde medewerking, en u verzoe ken op de dag van 21 Augustus uw wa gen en uw persoon voor dit mooie doel ter beschikking te stellen? Uw aanmel ding bij de heer J L Groot, Rijksstraat weg 318 te Heiloo, zien wij met belang stelling tegemoet en danken u namens de Oudjes bij voorbaat. COLORADOKEVER De Burgemeester van Heiloo maakt be kend, dat in de periode van 24 Juli tot en met 2 Augustus 1947 het gewas op alle met aardappelen beteelde percelenbin nen die gemeente ten minste éénmaal bespoten moeten woeden, ter bestrijding van de Coloradokever met water, waar aan op 100 liter 500 gram calciumarsenaat is toegevoegd. Deze bespuiting moet zodanig worden uitgevoerd, dat: 1. een hoeveelheid, overeenkomend met ongeveer 800 l'ter per hectare gelijk matig over het gewas wordt verdeeld; 2 dat alle bladeren van de aardappel planten met de vloeistof worden be vochtigd; 3 dat op zodanig uur en bij zodanige weersgesteldheid gespoten wordt, dat het gewas nog dezelfde dag kan op drogen. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN De Burgemeester van Heiloo maakt be kend: dat op Woensdag 28 Juli a.s. te 3 uur gelegenheid wordt gegeven tot kos teloze Inenting tegen pokken voor kin deren beneden de leeftijd van 1 jaar in de R.K, Jongensschool aan de Westerweg te alhier. FORESTERS—SVA Zondag as. speelt Foresters 's avonds om 7 uur op eigen terrein tegen SVA voor de promotie-competitie. Als Foresters wint, behoudt zij de kans op promotie, doch wordt er slechts gelijk gespeeld is Foresters verloren en heeft SVA vol doende punten om te promoveren. Dat het er dus zal spannen behoeft geen be toog en dat Foresters alles op alles zal zetten evenmin. Het belooft er dus te spannen op het Gemeentelijk Sportterrein Zaterdagavond wordt er een veteranen- wedstrijd gespeeld. Ook deze wedstrijd kunnen wij van harte aanbevelen, om dat enkele populaire figuren uit Heiloo sportwereld je op de grasmat zullen aan treden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmus H, zoon van W Bijwaard en D Wieldijk Johannes, zoon van W de Graaf en M G van Zan ten Christina J M A, dochter van A A Verkleij en E C M van Mollenburg Nicolaas G M, dochter van J W Bakker en C Liefting Martinus C, zoon van C -Afferutit en A Hartog. Overleden: Wilhelmina Kok, 63 jaer, weduwe van D Dobber. ZONDAG 20 JULI 1947 Hilversum I (301 m.) geeft nieuws om 8 u., 1 u., 7.30 u. en 10.30 u. NCRV 8.30 Morgenwijding. KRO 10 u. Hoog mis. 12.15 „In 't Boeckhuys". 12.30 Vau deville-orkest. 1.15 Welk boek?. 2. Operafragmenten. 4.Kerkmuzikale middag. 6.30 Ned. Strljdkr. NCRV 7.15 „Kent gij uw bijbel?". 7.45 Sportrepor- tages. KRO 8.15 „De Zilvervloot". 9.15 Hoorspel. 10.50 Londens Philh. orkest. Hilversum H (415 m.) geeft nieuws om 8 u, 1 u., 6 u., 8 u. en 11 u, VARA 9.15 Geestelijk leven. VPRO 10.30 Ikor- kerkdienst. AVRO 12.30 De Zondagclub. I.15 Skymasters. 2.05 Boekenhalfuur. 2.30 Orkest. 3.30 Filmpraatje. 3.45 Ka mermuziek. 4.30 Reportage. VARA 5.50 Sport. 6.15 Tour de France. 7.— Ra- diolympus. 8.15 Kurhaus. 9.25 Zomer- avondprogr. 10.15 De blauwe smaragd. II.15 Gramofoonplaten. MAANDAG 21 JULI 1947 Hilversum I (301 m.) geeft nieuws om 7 u., 8 u., 1 u., 7 u., 8 u. en 10.30 uur. NCRV 9.Jonge zieken. 10.30 Morgendienst. 11.15 Van oude en nieu we schrijvers. 11.35 Piano-duo. 12.15 Kamerorkest. 2.Voor de jonge moe ders. 3.25 Wialna-trio. 5.30 Sportuitsla gen. 8.15 Bach-programma. 9.30 Langs de Donau. 10.— „Strepto-progr. 11. Herinneringen van „De Wognummers". 11.25 Zoneschaaktournooi. Hilversum n (415 m.) geeft nieuws om 7 u., 8 u., 1 u., 6 u., 8 u. en 11 u. AVRO 8.45 Concert. 9.15 Morgenwij ding. 10.30 Van vrouw tot vrouw. 11.25 Tschaikofsky. 12.— Lyra-trio. 12.35 Bing Crosby. 1.15 Vaudeville-orkest. 2.20 Z. Afrikaanse poëzie. 4.30 Christine Bé. vort, zang. 5.30 Pedoinders. 5.45 Gold- stream Guards. 6.15 Skymasters. 8.15 Kurhaus. 9.25 „De zevende sluier". 11.15 Swing

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3