Siad m Omgeving, aatste N I Het hooi is binnen I UHgebrelde handel in valse suikercoupures Zwarte handelaren, grossiers en detaillisten in de val Verhuisauto bij Alkmaar in brand De Aikmaarse gasten in Bath Het lichten der stadsbussen Burgerlijke Stand Middenstands-examen Zij kon gelukkig zwemmen Optreden danseres Cilli Wang Openlucht-meeting AGENDA Heiloo. Rijwielbanden-bonnen Geslaagd Doves-successen! Koedijk Groot-Schermer. Brand Bergen De kringloop der belangen Heer-Hucrowaard. Burgerlijke Stand ieuws Het legerbericht van heden Zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer Persoonlijk kampioenschap Alkmaar en Omstreken KOE O 1 Dood' de Aikmaarse politie is een uifcge- bf&fté handel in valse suikercoupures op gespoord. Tot nu toe zijn een vijftiental zwarte hondelaren uit Alkmaar en om geving, die zich met deze handel in valse c'istrèbutie-bescheiden heeft beziggehou den en de daarop gekochte suiker ver handelden, aangehouden Énige van hen zijn inmiddels in het Huis van Bewaring ingesloten. Tegen on geveer twintig personen, banketbakkers, ijebereiders, limonade-fabrikanten, café houders en slagers, die deze coupures of de daarop betrokken suiker hebben ge kocht, is proces-verbaal opgemaakt. Te vens werden in deze zaak enige gros stars geverbaliseerd. Eén dezer grossiers belastte zich zelfs met de bezorging van de door de zwarte handelaars verkochte suiker aan door deze opgegeven adres sen. De diverse hoeveelheden suiker zijn in bssiag genomen. Het onderzoek wordt voortgezet. Ken verhuiswagen van de gebr. Van der Heiden uit Baarn vervoerde gisteren een inboedel van Den Helder naar Baarn. Toen de auto de Koedijkervlot brug passeerde zag een brugwachter rook uit de wagen komen en waar schuwde de chauffeur. Deze reed naar de Helderse weg en ter hoogte van de gasfabriek trachtte men het vuur dat m de wagen bleek te smeulen, te do ven, echter zonder succes. De chauffeur werd daarop de raad gegeven de wagen zo spoedig mogelijk naar de brandweerkazerne in Alkmaar te rijden, waar de politie al haar brandblusapparaten op de smeulende inboedel heeft leeggespoten. Daar het vuur hierdoor nog niet be dwongen was, werd de brandweer ge waarschuwd, die met een slang op de waterleiding spoedig de brand be dwongen had. De inboedel eigendom van 'n zee officier uit Den Helder was inmiddels deerlijk gehavend. Een canapé was niet meer dan 'n verkoolde massa waar het paardenhaar aan alle kanten uitpuilde, van enige fietsen waren de banden volkomen vernield en van diverse kis ten o.a. met boeken waren slechts zwart gebrande planken overgebleven. Daar de brand niet in een woning is ontstaan zal het de grote vraag zijn of een brandverzekering deze schade zal dekken tenzij misschien de expedi teur tegen dergelijke risico's een verze kering heeft gesloten. De oorzaak van de brand was nog niet vast te stellen. Gedacht werd aap het warmlopen van een tegen de vrachtauto schurende band maar aan gezien deze band zelf geen beschadi ging toonde, is het zéér aan twijfel on derhevig, of dit de brand kan hebben veroorzaakt. In Engels Dagblad „Bath and Wilts' Chronicle and Herald" van Woensdag 16 Juli j.l. komt een artikel voor van de komst der Aikmaarse gasten in Bath. Boven het artikel staat een foto met als onderschrift: Ada Kleymeer be groet een vriendin. Toen de Hollandse gasten Dinsdagavond aankwamen zag Ada Kleymeer uit Holland direct haar vriendin Gillian Ford en onze camera man was er terstond bij om de begroe ting op de plaat vast te leggen. De reportage draagt als tweede op schrift: Burgemeestersvrouw treedt op als kellnerin. Maandag 14 Juli 's morgens om 10 uur vertrok een groep kinderen en jonge mensen vrolijk en opgewonden uit Alkmaar voor hun bezoek aan Bath, waar zij een 14-daagse vacantie zou den doorbrengen. Dinsdagavond over 7 kwamen zij aan het GWR-station in Bath aan. waar pleegouders en thee wachtten. Ondanks de hitte waren zij na een reis van 31 uur en bijna zon der slaap, vrolijk en opgewonden, 's Middags om 4 uur was alles reeds voor de ontvangst gereed geweest. De thee stond klaar op tafels elk versierd met een Hollandse vlag. Verpleegsters waren aanwezig voor onderzoek, be nevens de Mayoress Mrs. Edward Tay lor en haar dochter Isobel en leden van de Rotary-club. Toen kwam het bericht dat de Aikmaarse groep de trein had gemist in Paddington en daar er in de zaal te Bath die avond een bal zou zijn, had de ontvangst ergens anders plaats. Toen eindelijk de gasten arriveer den was er een grote menigte met de burgemeester van Bath aan het hoofd ter verwelkoming aanwezig. Thee werd direct aangeboden en programma'! enz. uitgedeeld. Ook kreeg ieder een prentbriefkaart van Bath, reeds gefran keerd, waarop de gasten slechts adres en naam hadden te schrijven voor hun verwanten in Holland. Deze kregen dus zo spoedig mogelijk bericht van de goede aankomst in Bath. Mrs. Edward Taylor en haar dochter hielpen zoveel zij konden. Onder de gasten was mr. G. v, Hil ten, secretaris van de Aikmaarse or ganisatie, die zoals hij aan een Chro nicle-reposter meedeelde, toezicht houdt óp de kinderen uit Bath als deze in Augustus in Alkmaar komen. Onder hen die de gasten opwachtten, was ook mej. Nicoline de Wolff Peereboom, die in April naar Engeland was gegaan voor taalstudie en nu haar zuster Jo sine, die ook bij de groep was, kwam begroeten. Zij droeg echt vaderlands lievend een witte jurk met rood en blauw. Een inzender vraagt ons waarom de posterijen nog steeds geen medede lingen over het lichten der stadsbus sen op de bussen geschilderd hebben. Hij meent, dat dit trouwens niet al leen in Alkmaar maar ook in andere plaatsen het geval is. Wij hebben ons met deze vraag tot de directie van het postkantoor ge wend, die ons heeft meegedeeld dat door het nog niet constant lopen der posttreinen tot dusver nog geen vaste lichttijden konden worden meegedeeld Juist dezer dagen is daarin veran dering gekomen en aan een schilder is reeds opdracht verstrekt de tijden van lichting op de bussen aan te geven Inzender moet dus eigenlijk wel tot de conclusie komen, dat hij door de posterijen op zijn wenken bediend wordt. Geboren: Cornelia, d. v. Nicolaas Hes en M. Woutering; Antje A., d. v. Hendrik van Lienen en N. Wiedijk. Gehuwd: Hendrikus M. Meiman en Maria C. Oud. Ov e r 1 e d e n: Wilhelmus A. van Houten, oud 32 jaar, geh. m. D. Tuin man; Pietertje van der Wal, oud 85 jaar, geh. m. J. van der Wal; Fran- cisca H. B. M. Riedeman, oud 71 jaar; Johan T. Meijer, oud 9 jaar. Geboren: Johannes, z. v. Lamber- tus Groot en J. Ringnalda; Sietske, d. Kornelis Meijer en G. Roersma. Gehuwd: Willem C. Th. Ligthart en Anna G. M. E. Geerling; Willem, J. Valk en Diewertje M, van den Berg. Overleden: Christiaan C. Hiem- stra, oud 8 weken Te Schagen zijn o.a. geslaagd de can- didaten H. Brand te Nieuwe Niedorp; P. R. Boeree te Alkmaar; mej. L. M. Bregman en F. van Breugel te Heer- hugowaard; K. Dekker te Oterleek en A. F. Deutekom te Anna Paulowna. Gistermorgen om kwart over elf stond op het Luttik Oudorp tegen de huizenrij aan de linkerkant een auto geparkeerd. De inzittenden wilden de auto aan de wegzijde verlaten, maar letten bij het openen van de cabine niet op het verkeer. Mej. de M., alhier, die per rijwiel langs reed, kwam met haar stuur in botsing met de deur, waarop zij te water reed. Zij is een goed zwem ster en zwom naar de overkant van de gracht, waar zij door omstanders op het droge werd geholpen. Proces-verbaal werd opgemaakt. ZOMERAVONDVOETBAL. Maandagavond speelde een combi natie van spelers uit het bedrijf van de fa. Holsmuller en 't Boekhoudbu- reau v. d. H. M. v. L. in Schagen tegen Schagen-veteranen. Schagen had een zeer sterk elftal en was nog ongesla gen. Ook nu bleef het zo. Met 10 moest de comb, het onderspit delven na een aardig en spannend partijtje voet bal. Het laatste kwartier kwam de uit stekende verlichting rondom het veld goed van pas, daar het al aardig duis ter begon te worden. Het was een in zeer goede verstandhouding gespeelde wedstrijd. Binnenkort vindt in Alk maar de revanchematch plaats. Wij herinneren er aan, dat Vrijdag avond 8.15 uur in het Gulden Vlies de bekende dansparodiste Cilli Wang een voorstelling van haar bijzondere kunst zal geven. Haar optreden de vorige week in het Kurhaus te Scheveningen was een groot succes en het is te verwachten, dat men ook in Alkmaar algemene be langstelling voor deze uitzonderlijke prestatie zal tonen. De Orthodoxe Groep uit de Herv. Kerk (ds. Bremer) en de Geref. Kerk (ds. Telkamp) organiseren in Bergen een openluchtmeeting. Deze wordt gehouden Woensdag a.s. te 8 uur in de muziektent Hoflaan hoek Eeuwigelaan. Daar speelt het bekende fanfare-corps „Advendo" van Broek op Langendijk, dirigent de heer G. van Kalken, begeleidt ook een enkele maal zang van het publiek. De tekst der liederen wordt rondgedeeld. Twee spre kers voeren het woord, 10 a 12 min. ieder. Onder het spelen van marsliederen vertrekt het corps 20 min. vóór 8 van uit het centrum van het dorp. Dit is de eerste gemeenschappelijke stap op dit terrein. Tot de onderhoudswerkzaamheden door Rijkswaterstaat behoort o.a. het aanbrengen van basaltblokken op de pieren te Kamperduin aan de Noord zee. Met paard en wagen worden de stenen tot het uiterste einde der golf brekers gebracht. Op de achtergrond de duinenrij. ALKMAARSE BOYS- JEtTGD OP REIS. Zondag 13 Juli j.l. maakten de ad- spiranten van Aikmaarse Boys een reisje naar Schiphol, de Wielerkam pioenschappen in het Stadion en 's avonds naar de wedstrijd Aikmaarse BoysKinheim in Heemstede. Zondag j.l. was het de beurt aan de Welpen. Deze maakten een rondvaart door Amsterdam en brachten een be zoek aan Artis. Op beide reizen werd natuurlijk ook de inwendige mens niet vergeten. De Boys jeugd heeft wel genoten. Het was een mooi besluit van het voetbalseizoen 19461947. Ieder, die in het bezit is van een rij wiel, doch tot heden nog nimmer in aanmerking is gekomen voor rijwiel banden, kan nu, ongeacht de af te leg gen afstand of het uitgeoefende beroep, een „Inschrijvingsbewijs" aanvragen, welk bewijs te zijner tijd recht geeft op een bon of bonnen voor rijwielbanden. Aanvragers (sters) moeten na 1 Januari 1945 nimmer bandenbonnen hebben ontvangen. Voor kinderrijwielen (bandenmaat 20 x lj^ en kleiner) be hoeft niet te wordn aangevraagd, aan gezien deze banden zonder bon mogen v/orden verkocht. Afhalen en indienen der formulieren kan alleen geschieden onder overleg ging van de stamkaart. Bij indiening van het formulier wordt het „Inschrij vingsbewijs" onmiddellijk uitgereikt. Per post gezonden formulieren worden beslist niet in behandeling genomen. De aanvraagformulieren kunnen uit sluitend worden afgehaald op de hierna vermelde data en plaatsen, terwijl de inlevering eveneens dient te geschie den volgens onderstaand schema. Afhalen van formulieren kan ge schieden: te Heiloo ('t Schoolhuis) voor hen wier geslachtsnaam begint met de letters: P t.e.m. Z op Woensdag 23 Juli 1947 van 912 en van 2—3 uur; de let ters A t.e.m. O moesten dat resp. gister en vandaag. Indiening der formulieren en uitrei king der Inschrijvingsbewijzen" vindt plaats volgens onderstaand schema: te Heiloo (Distributiekantoor) voor hen wier geslachtsnaam begint met de letter: A t.e.m. D op Maandag 28 Juli 1947 van 912 en van 23 uur. F. t.e.m. J op Woensdag 30 Juli 1947 van 9—12 en van 2—3 uur. K t.e.m. M op Vrijdag 1 Aug. 1947 van 9—12 en van 2—3 uur. N t.e.m. S op Maandag 4 Aug. 1947 van 912 en van 23 uur. T t.e.m. Z op Woensdag 6 Aug. 1947 van 912 en van 23 uur. Denkt U om uw stamkaart. WOENSDAG: BIOSCOPEN: Theater Harmonie: „Les enfants du Pa radis", 7,30 uur (18 jaar). Woensdag 2,15 matinée. Victoria Theater: „De witte klippen van Dover" (lé jaar), 8 uur. Woensdag 2,30 uur matinée. Cinema Amerlcain, 8 uur: „De Klokken luider van de Notre Dame" (toegang boven 14 Jaar). Woensdag 2,30 uur ma. tinée. Alkmaars Bioscoop Theater, 8 uur: „Spionne in de schaduw" (toegang 14 jaar). DONDERDAG: Paviljoen Kinhelm, 8 uur: ledenvergade ring VVV. Over de kwaliteit mag men niet klagen. De hoeveelheid laat wel te wensen over. Hooibouw is voor de veehouder één van de belangrijkste onderdelen van z'n bedrijf. Het hooi betekent immers gedurende zovele maanden de ge middelde staltijd is van medio No vember tot idem April verreweg de hoofdschotel voor het vee van groot tot klein, wat in deze tijd, nu het krachtvoeder duur is, nog wel in meerdere mate geldt. Aan kwaliteit van 't hooi is vaak nog meer gelegen dan aan hoeveelheid. Bij de hooibouw speelt 't weer een zeer belangrijke rol. En met dit weer is het in onze lage landen, let terlijk en figuurlijk, dikwijls juist in deze tijd van 't jaar donderen. De goede veehouders, minder gun stige uitzonderingen zijn er tegen woordig gelukkig bijna niet, zijn er gedurende deze weken van de oogst dan ook van de vroege ochtend tot late avond als hun kippen bij om op alle mogelijke manieren met de tijd te woekeren en 't product een behoorlijke bewerking te geven, zo goed als 't weer maar enigszins toelaat. De laatste jaren geschiedt het oog sten zeer aanmerkelijk vlugger dan voorheen. Dank zij ook in 't veehou- dersbedrijf steeds verder doorgevoer de .mechanisatie en snellere bewer kingsmethoden, waardoor men niet alleen de arbeid verlicht heeft, maar vooral zich minder afhankelijk van de luimen van het grillige weer heeft gesteld. Dit jaar valt de hooioogst feitelijk in twee perioden te verdelen, afgeschei den door ngeveer een week, vrijwel aanhoudende regen. Sommigen en dat waren dan meestal de kleinere veehouders met weinig hooiland hadden, vóór de regen zich bij stromen liet gelden, hun oogst in z'n geheel reeds veilig geborgen. In dit geval was bij van bizonder goede kwaliteit, met geen spatje water, zoals dat heet. Doch zoals gezegd, er waren ook anderen, en dat waren de grotere vee houders. Zij hadden vaak' nog veel hooi aan de zwade liggen, in 't gun stigste geval aan de opper staan. Van zelfsprekend was er meestentijds ook al een belangrijk deel binnen. Een week lang heeft men geen stap op het hooiland kunnen zetten, met het gevolg, dat. toen dan eindelijk wel hark en vork weer ter hand konden worden genomen, 't hooi aanmerkelijk geleden bleek te hebben: verkleurd en stoffig. Toch, 't zonnetje en de goeie droger wilden de veehouder opnieuw ter zijde staan en zo is er dan toch nog een behoorlijke kwaliteit gemaakt, zij het natuurlijk wel aanmerkelijk min der dan wat binnen was vóór de regen. Inmiddels heeft men over kwaliteit niet te klagen, terwijl voor onze om geving ook de hoeveelheid niet dade lijk redenen tot pessimisme behoeft te geven. Een ander geval is dit met de hoger gelegen landerijen, zoals b.v. In de omgeving van Twisk, Schellinkhout, etc., waar aanmerkelijk te weinig hooi gewonnen is. Ook ziet 't er in die stre ken voor het weideland minder gun. stig uit, daar de regen te laat ge komen is, waardoor het grasgewas te veel verdord is geraakt Voor de lager gelegen landerijen is de toestand gun> stiger en zo kan men in de omgeving van SpanbroekObdam—Heer-Hugo- waard zeker tevreden zijn. Het ziet er dan ook naar uit dat de veehouders met te weinig hooi wel tot inkrimping van hun veestapel zullen overgaan. Voor het basis-examen van de Ne derlandse Vereniging van Leraren in de Engelse taal „Britannia" te 's-Gra- venhage slaagde Sergt. Joh. S. van Tongeren te Heiloo, thans te Makassar N.O.I. Nederl. kampioenschappen van meisjes te Den Haag. Op deze kampioenschappen slaagde Iny Jonker er in, om bij de beste meisjes van Nederland op het discus' werpen no. 3 te worden jnet een worp van 28.78 meter. Nederl. kampioenschappen van junioren te Rotterdam. De bloem van Nederl. athletiek' jeugd, onze a.s. cracks, waren Zondag j.l. te Rotterdam bijeen. Voor DOVES waren tegenwoordig Jan v. Tiel en Klaas Blokker. v. Tiel bracht 't bij 't kogelstoten tot een eervolle 6e plaats. Blokker startte op de 800 meter, raakte door het ge drang eerst achterop, maar passeerde daarna diverse tegenstanders en ein digde uit een veld van ruim 30 lopers als 8e in de schitterende tijd van 2 min. 8 sec.! Hiermede bewees hij de snelste junior op deze afstand te zijn in Noord-Holland boven het Noord- zee-kanaal. Klaas is het volgend jaar nog junior, en dan vast één van de gegadigden voor de eerste plaats! Wedstrijden te Schagen. Een flinke ploeg is Zondag bij S.A.V. op bezoek geweest. Resultaat: 6 eerste, 3 tweede en 2 derde prijzen. Bij de meisjes B was Arjan Cou- wenhoven le zowel op de 60 meter hardlopen, als op het verspringen terwijl Greetje Broek (haar eerste wedstrijd) op dezelfde nummers resp. 3e en 2e was. Rie Holtes bewees haar goede vorm door nu no. 2 te worden op de 80 me ter hardlopen meisjes A. Mw. A. Klerk-Broek won de eerste prijs met kogelstoten C, met een worp van 8.86 meter. Gré Hopman plaatste zich 3e op ie 100 meter. Bij de heren 100 meter D sleepte P Hopman de le prijs in de wacht. Verder krijgen we al weer» opvol gers voor v. Tiel en B! '-er, want Oly won de le prijs kogel junioren terwijl Wim Neefkes in soepele stij op de 800 meter junioren 2e werd. Tot slot won onze meisjes-estafette ploeg met ruim verschil de 4 x 80 meter. Men ziet: DOVES spreekt 'n woordje mee! MET VRIENDENKRING OP STAP. De pleziervaartvereniging Vrienden kring maakte een dezer dagen éSn vaart naar Vreland aan de Vecht waaraan 120 personen deelnamen. Het was zeer goed weer toen men bij de boten aankwam. Het morgenzonnetje bracht er direct de stemming in. Toen de voorzitter, de heer Nieuwenburg, orders gaf de trossen los te smijten, zette de band onder leiding van Piet Hartland vrolijke muziek in. Het ging door het Noord-Hollands kanaal vla de Willemssluizen over het IJ naar de Vecht. Op het IJ lagen de walvisvaar der Barendz en een onzer grootste stomers, de Johan van Oldenbarne- veldt. Toen de Vecht op met zijn schitterende omgeving en zijn talrij ke schilderachtige stukjes. Een ieder vond het daar mooi. De vereniging Vriendenkring, die nu reeds bijna 60 jaar bestaat, heeft met het organiseren van deze boottochten altijd veel suc ces geoogst en ook thans nu weer voor het eerst na de bezetting deze tocht werd gemaakt ging het van een leien dakje, 's Avonds om half negen werd door de boot de Koedijkervlotbrug weer gepasseerd om vervolgens onder volop muziek de gehele gemeente, langs te varen. Het laat zich begri'- pen dat de overige bewoners van Koe dijk allen aan de kanaalzijde kwamen kijken naar deze binnenkomst van Vriendenkring. Zondagmiddag omstreeks half vijf brak door nog onbekende oorzaak brand uH in de boerderij van P Schermerhorn, in de Noord-Eindermeer. De familie was niet thuis. De brand schijnt begonnen te zijn in een hooiberg, die zich in huis bevond. Het vuur greep snel om zich heen. Gelukkig was er zeer spoedig hulp aan wezig. Ook was de brandspuit spoedig ter plaatse, en door zeer actief optreden is het woonhuis gespaard gebleven. Echter kon niet worden verhinderd, dat het dak der stallen, dat van riet was, geheel af brandde. Nagenoeg de gehele hooivoorraad is verbrand. Het meubilair, dat uit huis werd ge dragen, kreeg enige schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voo*\ Zondag 3 Augustus zal in het Open lucht-Theater door het Zuid Nederlandse Toneel (dir Pierre Balledux) worden op gevoerd het vrolijke Harlekijnspel „De Kringloop det belangen" van Jacinte Be- navente, de Spaanse Nobelprijs-winnaar Deze bekende dramaturg, wiens spelen in geheel Europa bekendheid verwierven, greep bij het schrijven van de beroemde harlekijnspelen, welke eeuwenlang de toneelstijl hebben beheerst. Deze spelen werden aanvankelijk opgevoerd door rondreizende Italiaanse speelgroepen, in teressant is daarbij, dat de verschillende personen, die in deze stukken optraden, gaandeweg ieder een bepaald standaard type vertegenwoordigen: Harlekijn, Co- lombine, Pierrot, Leander, Chrispijn, Dona Sirene De kracht der spelen lag daarbij in h. „lachende de waarheid zeggen", in de luchtige spot, in de vrolijke ironie, in die directe, kinderlijke wijze waarmede het leven weird uitgebeeld Men zal zich wellicht herinneren, dat in 19S7 hetzelfde stuk in het openlucht theater met groot succes werd opgevoerd door do bekende Aikmaarse dilettanten vereniging „Alberdingk Thijm". De pers was uitbundig in haar lof en drie voorstellingen in het aan 1100 toe schouwers plaats biedende theater waren zo goed als uitverkocht. In de proloog vraagt de schrijver slechts, uw geest weer kinderlijk te ma ken. De wereld is al oud en begint te bazelen; de kunst kan hierin niet be rusten en, om een kind te lijken, veinst zij te stamelenKomt zien, hoe die oude Polichinellen u trachten te vermaken met hun kinderspel;^* Geboren: Andries, zoon van A v d Bult en M Klercq Gerardus H M, zoon van J L Borst en E Vlaar Reitse zoon van J F Riemersma en S M Koorn- stra Gerarda B, dochter van A Berk hout en E Sneekes Petrus N, zoon V3n J de Lange en E M Bakker Maria J Het aantal doden en gewonden Het legerbericht, hedenmiddag uit gegeven, vermeldt als verlieien aan Nederlandse zijde sedert het hegin van de actie: 16 doden, 23 gewonden en drie vermisten. Op Sumatra zUn de bU Palembang gestationneerde Nederlandse troepen vanuit Palembang meer dan honderd kilometer westwaarts doorgedrongen. Onder meer is Fraboemoell bezet. In West-Java bereikten de Neder landse troepen Tamboen, Krawang en Tjilamaja. Hier zijn dus rond 80 kilo meter afgelegd gerekend van Ba tavia uit. Vanuit Bandoeng zijn in Woordelijke richting en Noord-Oostelijke richting Tandjonsari en Segalaherang Jjezet en gepasseerd. De Spoorlijn Buitenzorg— Tjiandjoer is geheel onder Neder landse contróle gebracht. In het gebied rond Semarang wer den in de laatste dagen achtereenvol gens Oengaran, Toentang met het wa- terkrachtwerk, Ambarawa en Salati- gs bezet. Vanuit Soerabaja zijn Westwaarts Patjet, Trawas, Tretes, Pandakan en Bangil bereikt. Na de uitvoering van de gisteren gemelde landingen bij Banjoewangi zijn de voornaamste plaatsen beoosten de lijn ProbolinggoLoemadjang, nJ. Probolinggo, Loemadjang, Pasirian, Be- soeki, Sitoenbondo, Djember en Banjoe wangi bezet. In het gebied rond Medan werden Bandjai en Arnhemia bezet. De gehele laagvlakte rond Padang is gedurende de laatste twee dagen bezet. Omtrent de acties in het algemeen kan worden aangetekend, dat slechts sporadisch weerstand van enige be tekenis wordt ondervonden, waardoor de acties in het algemfeen vlot verlo pen. Er is weinig blijk van verwarring onder de bevolking. Aangenomen kan worden, dat bet uitstrooien van pam fletten velen heeft gerustgesteld. G, dochter van T R Vlaar en J P Over toom Rlnske A, dochter van A Talsma en R Ploegstra Cornells J, zoon van G J van der Heiden en A Oud Anna M, dochter van C Mul en M Verwer Rendricus N, zoon van G Jonker en C Smit Antonius A, zoon van A C Sijs en G Bakker Catharina M M, dochter van J Kamp en C M Jaspers; Teetje G, dochter van C Kostelijk en A Bruyn Maria A, dochter van J J de Wit en C M Kager Niesje, dochter van J den Har- tigh en N Smit Petrus C, zoon van A A Overtoom en N Zuurbier Gerardus J M, zoon van J F Nijman en T Stapel. Ondertrouwd: A van Konings- brugge en E Mulder D Veldhuis (Z.- en N.-Schermer) en T Bas N Konijn en C Borst Bern Jaspers (Harenkarspel) en M A Borst Nic. Zuiker (Haren karspel) en C J de Jong S Sprenke ling en A Schut. Getrouwd: J Danenbcrg en A Kar- sten P van Leyen en T E Knip T van Loenen en J Schilstra Th Kuil. boer en A Smit. Overleden: Aagtje Otto, 81 jaar weduwe van A Schouw Anna C Kwan- tes, 71 Jaar, echtgenote van D Wiering Vrouwtje Kwant, 67 jaar, echtgenota van G Jonker Johannes N Oudeman 26 jaar, ongehuwd Gerbrand Groot, 86 jaar, weduwnaar van G Boots. Een week centrum van Watersport Met rasse schreden nadert u ir de tijd van de jaarlijks terug kerende Nationale en Onderlinge Zeilwedstrijden op het Alkmaar dermeer. De uitnodigingen tot deelname zullen dezer dagen weer haar weg vinden naar die ganse grote zeilersfamille en zij zullen uitwaaieren tot in alle wind streken des lands. Tjjdens de dagen Zaterdag 23, Zondag 24, Maandag 25 en Dins dag 26 Augustus a.s. zal het ideale wedstrijdwater, ons Alk maardermeer, in het centrum staan van de Hollandse water- sportbelangstelllng. Het aantal inschrijvingen belooft grootsoheeps te worden en dit is geen wonder, gezien de uitstekende roep die langzamerhand uitgaat van de vier wedstrijddagen wat betreft ontvangst, leiding, sleep-, slaap- en eetgelegenheid en last not least de mooie keuze uit een groot aantal wedstrijdbanen met mooie krulsrak- ken, ongeacht de windrichting tijdens dit zeilersfestijn. Waar men ook zeilt buiten de Zaanstreek, altijd weer hoort men: „Nu, tot de Alkmaarder- meerweek!" want dié wil men niet missen. Ook uit Friesland komen velen nog holderdebolder overwippen na de Sneekweek, om hier acte de présence te tonen. Alkmaardermeerweek-1947 Het dient nauwelijks vermeld, dat de organisatie ook dit jaar weer in handen is bi) de vier gezamenlijke zeilverenigingen rond de Alkmaar dermeer, n.l. de Z.V.V., de Z.O., de Z.W.V.TJ. en de A.R.Z.V. Deze gast heren bieden tijdens de komende Na tionale wedstrijden gelegenheid tot deelname in de volgende klassen: 45 m2, 12 m2, Star-klasse, de nieuwe Vrijheidsklasse, Valkklasse, Regen boogklasse, Drakenklasse (zowel nieuwe als oude verstaging), Olym- pia-jollen, 16 m2 Eenheldsklasse en Toerklasse, Pampusklasse met en zonder bijzallen, 12-voets jollen, B.M.- klasse en Vrijbiji torski asee, voorwaar keuze voor een ieder, die de genoe gens kent van het wedstrijdzeilen. Ook Onderlinge wedstrijden, voor leden van genoemde vier zeilvereni gingen, zijn georganiseerd voor alle 4 dagen. Hierin kunnen uitkomen de A-klasse, Zaanklasse, 16 m2 klas se, B.M.-klasse, Gemengde open en Gemengde overdekte klasse. Boven dien kunnen zeilers van ongeacht welke zeilvereniging hier te lande Inschrijven voor de op Zondag 24 en Maandag 25 te houden Groeps-wed- strijden en wel in de 12-voets jollen, 16 m2 Eenheddsklasse en de Valken. Als slotattractie zal ook dit jaar het bewuste „benauwde" halfuurtje aanbreken voor bekende figuren en oud-jollenzeilers, wanneer zij eikaars krachten zullen meten in de bij uit stek sportieve 12-voets jolletjes, een wedstrijd waar de stuurlui aan de wal genoeglijke ogenblikken aan ple gen te beleven. Schaken. De voorwedstrijden om bovengenoemd kampioenschap lopen ten einde, Maan dagavond worden in „Het Wapen van Heemskerk" de afgebroken partijen uit gespeeld. De spelers, die no. 1 en 2 in hun groep eindigen, komen in de finale. Deze bestaat uit een vierkamp voor de Hoofd- en Eerste klasse en voor de Tweede klasse uit een tweekamp. De stand na de 5e ronde is als volgt: Hoofdklasse A: De Waal 3J/i pnt, 1 hangpartij; Seewald 22 hp; v de Veen 2l/i, 1 hp; Levendig 2; Beemsterboer 1; Scheihaas Hoofdklasse B: Appel Jr 4*/i; Kay- zer 3, 1 hp; Kwak l1/*, 2 hp; Boon Vt» 2 hp; Witsmeer 1; Groenewoudt Eerste klasse A: Huiberts en Hol tes 3; Cool 2»/i! Pieterse en De Lange l1/»; Appel Sr. V» plus 2 hp. Eerste klasse B: Maats 3; Hak- steen, Veltman, Leusink en Jostmeyer elk 2V* Tweede klasse: Woutersen 3*/«ï Zijp 3; Schaaps 2; Bosch en De Ruyter 1. Ver (Van one Voor elk' bereidt, i» kg. mergel halve elke kleiner. Du len er wek springstofaa men gerege kan zien, s meer pfknal natuur-mom van Limbur gebied tusse oprijst in h ons grondgi schoon uite merclële ini denkend bedoeld i bereid zovec wat zij bed slotte het e] In zich draj zij slaat, op zij is ook in deren slaan, En men k lijk te hulp te hulp kon nadrukkelijk Maar als vraag hoe n zwijgt hij. 1 verschenen i dat vertelt vlakte van diepte van een gat in d groot is als h hellingen ror worden en rants, villa's, en allerlei i gen komen, weelderig bi geheel nieuv kelijkheden. dus onze M natuurschoon schilderachtig tooid is, er n Tenslotte v Een SN VE' VEI KO ZOUTS NV. Konln V/li BROCi Generaal Soedi str s Het gebeu vlakten van Hoorn-Alkm lij"type een zelfde ol tje van Pi werd te stop Een kudde üjk uit de c prairiën te van haar cl vrijheid mis len ongeriev spoorbaan al peren. De machin 'en en de s „ksst" schri resultaat wa: deren met w; slordig sling trein uit ren zij gaan wilde Een cowbc gaders de ei; verschenen a onele doch positiefs ve: renden, de i en de trein stotend achte in den beg verandering licht bij eer *nddp rechts zij 't feit, da met een vaa lig gereden h eras dacht me seerde arr: toch nog vrij maar. l>t liet nu de N.S. de tre 'an Am er ik e voorzien.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2