Verf STAM STOOMT Kamei C3©00 Jongste Bediende S.O.S. voor de AARDAPPELOOGST Hensbroek Driedaags schoolreisje r,f/M V Ufi Hensbroeker verraadde onderduikers. Hensbroeker kerk wordt bouwvallig Bppmster. Een Fröbelschool in Midden Beemster Verrader opnieuw gearresteerd Nieuwe portzegels Honderd millioen aan vals bankpapier Purmerender Marktoverzicfot Marktberichten THEO GROOTHUIZEN PHILIPS Aardappelbakkeo GEEST 15, TEL. 4338 ALKMAAR KANTOORBEDIENDE (M. of Vr.), Aangeboden een werkkring met vooruitzichten voor flinke Brieven onder No, 221, bur. v. d. blad. Gevraagd: 2 ZAKKENSTOPPERS en 2 FLINKE JONGENS Laat thans Stomen en Verven en verft in de mooiste kleuren Depot TIMMERMAN, Langestraat 4, Tel. 2231 N. L. ZAAK n u, Distributiekring Alkmaar. I C. Dr M legt ver Twee Duit: gearrei ADVERTEERI IN DJI BLAD. Da leerlingen van de beide hoogste klaseen dar O. L, sehool hebben Don derdag t.m. Zaterdag een 3-daage sshooireisje met ate hoofddoel Olde- broek gemaakt, dat in alle oprichten, mede dank ajj 't voortreffelijke romer waer. geslaagd mag heten. Reeds te half zes vertrokken de kin deren ondre geleide van het onderwij zend personeel en vergezeld van ver schillende ouders te voet naar het sta tion Obdam. Nadat afscheid van de oudera was genomen ging de treinreis via Hoorn naar Amsterdam. Vervol gens stad; het gezelschap per boot naar Harderwijk over Op de boot hebben de kiCMterem onder leiding van meester [Joppenol voor de microfoon enkele liederen geaongen, die bij het publiek zeer ki de smaak vielen. Er werd zelfs gedacht dat de jonge debutanten een zangkiasae vormden, wat helemaal het geval niet is. Vanaf de aanlegsteiger te Harderwijk werd de tocht te voet naar het station ondernomen, waarbij wel bijronder genoten werd van't oude starabedeelte en natuurlijk halt gehou den moest worden bij een ijstent. Van Harderwijk per trein naar Oldebroek was een prachtige reis: de Veluwe met bossen, heide en heuvels, verrukke lijke dennengeur. Toen naar de jeugd herberg, wat in gewone gevallen een half uur is, maar nu ongeveer een heel uur vorderde, daar de kinderen nogal veel bagage bij zich hadden en lood in de benen begonnen te krijgen. Wat keken ze echter op van de kleding en huizenbouw, iets geheel anders dan ze gewend waren, en dan, bijna overal nog grindwegen. Na in de jeugdher berg verwelkomd te zijn door-de moe der, konden allen zich heerlijk ver frissen. Aldra was onze jeugd goede ka meraden met een 8-tal Amerikanen, die er eveneens verblijf hielden, alhoe wel men elkaar natuurlijk niet kon verstaan. Na een kostelijke maaltijd hebben de jongens gevoetbald met de jeugdherberg-vader en de meisjes een wandeling gemaakt. De volgende morgen: bedden-opma ken, corvee-dienst, etc., wat zo goed van stapel liep alsof 't dagelijks werk was. Dan werden de correspondentie vrienden in. Wapenveld opgezocht, in de school van- meester Kruithof. De kinderen van Wapenveld en Hensbroek gingen, na kennis met elkaar gemaakt te hebben, bij elkaar in de banken zit ten, waarna ze werden toegesproken door de hoofdonderwijzers van beide gemeenten. De Hensbroekse jeugd zong enkele liederen, droeg voor en „Wa penveld" bracht o.m. het Gelderse volkslied. Na de „schooltijd" hebben vele Teerlingen nog enige tijd bij de ouders van hun resp. eorr.-vriend ver toefd en zijn er afspraken gemaakt om te komen logeren. Toen het weer ver zamelen was kwam de Wapenveldse garde nog met een verrassing: limona de. Zaterdag werd de reis naar huis on dernomen, eveneens met de boot, en kwam men opgetogen te 's avonds half tien aan 't Obdammer station, door vele ouders verwelkomd. Een onvergetelijke reis was afge legd. Dank aan allen die dit mogelijk heb ben gemaakt, o.m. door de gulle gaven in natura en het onderwijzend perso neel voor z'n uitnemende leiding. -t i'it sf* N >v- ~r%'- -,\;i-• j" De Britse Middellandse Zeevloot is onder commando van admiraal Sir Algernon Willis van Malta uitgevaren voor de eerste na-oorlogse zomerkruistocht bij welke gelegenheid bezoeken zullen worden gebracht aan Griekenland, Turkije, Palestina en de Egaeïsche eilanden. Het vlaggeschip „Liverpool" bq het verlaten van de haven van Malta. De 36-jarige landbouwersknecht, Arie Wijtman uit Hensbroek zag concurren tie in het geval dat er zoveel onder duikers in de buurt werkten, die hier voor slechts kost en inwoning vroegen, waardoor er voor hemzelf niet zo veel te verdienen overschoot. Nu was het voor hem al een heel slechte beurt, dat hij een goede kennis was van de NSB- er en hulpagent Slooten. Met hem had hij eens over zijn grief gesproken en daarbij waren de namen genoemd van de families Heddes en Wijte. Dit was in Wogmeer geschied in één van de zomermaanden Juni of Juli van het jaar 1943. Dit verhaal ging bij Slooten niet in dovemans oren. Deze was hulp agent in Zaandam, zodat Ragut niet van het feit onkundig bleef en op 31 Juli aan Slooten opdracht gaf de beide onderduikers in gezelschap van AKD- mannen op te halen. Voor 't Amsterdams Bijzondere Hof, gepresideerd door mr. E. Lamers, diende deze zaak Donderdagochtend. Slooten, als getuige gehoord, ver klaarde inderdaad met verdachte be vriend te zijn geweest. De arrestatie der onderduikers was geschied naar aanleiding van de mededeling hier omtrent van verdachte. De opgespoorde onderduikers L. Broers en J. Wijtman werden meege nomen naar Hensbroek. President: „Ja, één van beiden was nog het koren ingevlucht en toen was getuige zo vriendelijk geweest hem er uit te halen." De onderduiker L. Broers, 23 jaar oud, deelde mee, dat hij in 1943 bij Heddes zat ondergedoken. Op 31 Juli kwamen drie mensen in burger het erf op. ze droegen hun riem met revolver onder hun jas. De gearresteerden wer den eerst naar Hensbroek gebracht en daarna in Obdam in een arrestanten lokaal opgesloten. Politiemensen van de goede kant lie ten hen los. zodat de arrestatie geen kwade gevolgen had. Als dan verdachte opmerkt, dat hij er zeer veel spijt van heeft, merkte de president op: „Die spijt komt wel wat laat!" Verdachte: „Ik heb nooit de bedoe ling gehad, die jongens te laten opha len. Het was een gewoon huiselijk ge sprek met Slooten geweest en ik heb helemaal de bedoeling niet gehad die mensen te verraden." Maar de procureur-fiscaal, mr. Keu- ne, ontzenuwt dit in zijn requisitoir. Verdachte had bij de P.R.A. toegege ven, dat deze mensen werden wegge haald, omdat hij in zekere zin in hen concurrenten zag. Mr. Keune vond een strenge straf op haar plaats en eiste zes jaar met aftrek en levenslange ont zetting uit de rechten. De verdediger, mr. Buiskool, vond dat het hier om de vraag ging, hoe de ze man er toe is gekomen namen op te geven van mensen, die onderduikers hadden. Hij heeft zich op een onver standige manier uitgelaten, was plei ters mening en dit alles is voor een groot deel voortgekomen uit verre gaande domheid. Na de middagpauze volgde onmid dellijk de uitspraak. Het vonnis luidde drie en een half jaar gevangenisstraf met aftrek en 10 jaar onzetting uit de rechten. De Hensbroeker Kerk, zoals 't kerk gebouw der Ned. Herv. Gemeente te Hensbroek in de omgeving algemeen genoemd wordt, verkeert al meerdere jaren in een zodanige staat, dat res tauratie noodzakelijk is geworden. Tijdens de oorlogsjaren kon hiervan natuurlijk niets komen. Het kerkbe stuur heeft echter niet stil gezeten en destijds voorbereidende maatregelen getroffen, om zo spoedig mogelijk tot uitvoering der restauratieplannen te kunnen komen, als de omstandigheden zich daarvoor zouden lenen. En zo is er dan o.m. enkele jaren geleden een restauratiefonds gesticht, dat mede zal moeten dienen, om in de hersteikos- ten, die zeer zeker aanzienlijk zullen zijn, bij te dragen. We schrijven „mede", omdat de kerk, daterende uit 1638, is geplaatst op de lijst van momumentenzorg en pok de restauratie-commissie van de Ned. Herv. Kerk te 's Gravenhage zich voor 't gebouw interesseert. 1o- vendien behoort de toren aan de ge meente Hensbroek, zodat ook het ge meentebestuur in deze aangelegenheid een woordje krijgt mede te spreken De toren blijkt zelfs volgens des kundigen nog wel de „hoofdschuldi ge", en door verzakking de rest van het gebouw „mede te nemen". De ver zakking vindt haar oorzaak in 't ver gaan der fundering, die uit heipalen van 30 voet bestaat. Een eerste ver eiste zal dus zijn, dat een nieuwe fun dering wordt aangebracht. Ook laten op tal van plaatsen de stenen uit de muren los, vergaan als ze zijn. Om dit te illiustreren vermel den we dat tot voor enige tijd aan de achterzijde van de toren een groot valscherm was aangebracht, om 't val lend gesteente op te vangen en er ie voorbijganger tegen te beschermen. Deze inrichting is momenteel niet j aanwezig, wat evenwel niet wil zeg-1 gen, dat de afbrokkeling is tot staan j gekomen. De aantasting van 't ge-i steente is, naar men ons van welinge- lichte zijde verzekerde, voor een goed deel een gevolg van de begroei- ing met klimop, die 't gebouw zo'n aparte bekoring gaf. maar naderhand tot behoud van de muren geheel is verwijderd. Wanneer en zelfs of 't werk onder handen zal worden genomen kan in dit stadium van voorbereiding natuur lijk in geen geval gezegd worden. Wel heeft de restauratic-commissie van de Ned. Herv. Kerk Woensdag een bezoek gebracht en een en ander voorlopig opgenomen en daarbij de toezegging gedaan verdere stappen te zullen ondernemen. Politieke delinquenten geloven het wel De pootaardappeloogst, welke voor een groot gedeelte voor onze export bestemd is, wordt ondanks de reeds ingeschakelde hulp van twee duizend jeugdigen, 2800 mili tairen, strafgevangenen en gedeti neerden. bedreigd door een ernstig t.'kort aan nijpende arbeidskrach ten. Vooral in Noord-Holland is het tekort zeer nijpend, terwijl ook reeds in andere delen van ons land ongerustheid bestaat over de voor ziening der arbeidskrachten. Het bureau Oogstvoorziening doet thans een dringend beroep op het ge hele Nederlandse volk om gedurende één a twee weken bij de pootaardappel oogst behulpzaam te zijn. Gemiddeld komt de politieke delin quent niet hoger dan 25 procent van de prestatie van de doorsnee arbeider. In de Anna Paulowna-polder, waar zeven tig geïnterneerden uit het fort Erfprins zijn ingezet, kwamen sommigen niet verder dan tien procent van een nor male arbeidskracht. Men meldt ons: Dit heeft bij de boeren grote verbit- Een groot aantal autoriteiten en be- tering gewekt, vooral daar gebleken is, langhebbenden waren Donderdag- dat militairen, wie het werk meren- avond in Het Herenhuis te Midden- ^eejs toch volkomen vreemd is, Beemster bijeen ter bespreking van de ^stekend voldoen. De Stichting van openo. c-c Lan(Rj0UW heeft zich enige tijd ge- planne tot oprichting van Fröbelschool te Midden-Beemster. Er is een definitief comité opgericht en men zal contact zoeken met het ge meentebestuur om de financiële kwes ties verder te regelen. In Juli 1945 ontsnapte uit het inter neringskamp aan de groenten- en fruitmarkt te Den Haag de 31-jarige M. A. E. Muilaart. M. wordt er van verdacht een tweetal illegale groepen bestaande uit 35 personen, aan de S.D. te hebben verraden, ten gevolge waarvan 13 personen in Duitse ge- arl- het '"T-cn lieten. Gister zijn P.R.A.-rechercheurs erin geslaagd M. op zijn onderduikadres te Wassenaar te arresteren. Wij hebben dezer dagen een bericht geplaatst waarin vermeld werd, dat naarmate de verschillende waarden der thans gebezigde postzegels uitgeput raken, deze zullen worden vervangen door een niuw type, dat ontworpen werd door J. van Krimpen. Een postzegelverzamelaar wijst ons er op, dat het hier geen postzegels maar portzegels betreft. Waarschijnlijk is dit een tikfout van de telex geweest. TRAGISCH. Maandagmorgen beroofde de 42- jarige A. I. K., moeder van 3 kinderen zichzelf en haar 3 kinderen, resp. 3, 7 en 10 jaar, in een perceel in de Goud- reinetstraat te 's-Gravenhage. van het leven. De oorzaak ligt vermoedelijk in onenigheid in het gezin, zo deelt de politie ons mede. De doodsoorzaak is nog niet vastgesteld. eden gewend tot de Bijzondere Rechts pleging voor een regeling, welke de WERELDRECORD 1500 METER GEËVENAARD. Het trotse wereldrecord van Gunder Hagg over de 1500 meter is niet langer onaantastbaar. Bij wedstrijden te Mal- mö liep Lennart Strand deze afstand in 3 min. 43 seconden en evenaarde hiermede Gunder Hagg's wereldrecord van 1944. Zondagnacht werd bij de mili taire bezetting van de Nederlands- Indische Landsdrukkerij voor een waarde van honderdmillioen tikals (Siamees geld) aan vals bankpapier ontdekt. In een dichtgespijkerde en verzegelde goedang waren vijfen zeventigduizend vel ongesneden bankpapier, pas aan één zijde be drukt, opgeslagen. De autoriteiten hebben het geld in beslag genomen en de goedang opnieuw verzegeld. Jacob Elion, de voormalige bedrijgsleider van de landsdrukkerij, heeft aan Aneta verklaard, dat het bankpapier op origineel papier gedrukt en dus vermoedelijk uit Siam geïmpor teerd was. Gedurende de Japanse bezetting werd de landsdrukkerij door de fapannezen gebruikt; daarna werd deze door de Republiek overgenomen. Deze drukte hier onder meer het te Batavia ver schijnende invloedrijke dagblad „Mer- deka' het weekblad ..Voice of Free In donesia" en verscheidene vakvereni gingsbladen. Het departement van economische zaken liet door een des kundige, de heer K. Stolk, ogenblikke lijk een onderzoek instellen naar de mogelijkheid het bedrijf - weder in ge bruik te nemen en naar de toestand van het materiaal en de 'nvtallaties. De heer Stoik verklaarde tegenover Aneta, dai de Republikeinen de drukkerij on deskundig gebruik hebben; het mate riaal is in slechte conditie doch niet beschadigd door sabotage. Vermoede lijk kan de drukkerij spoedig voor des kundig gebruik gereed gemaakt wor den. Voorts zeide hij, dat het drukwerk voor de regering tot nu toe werd uit besteed bij privédrukkerijen te Batavia. politieke delinquenten een prikkel ïou geven tot een hogere prestatie te ko men. Er is toen besloten, dat alles wat zij boven de zestig cent per uur zouden verdienen, geheel ten goede aan hun gezin zou komen. Inderdaad bleek dit de arbeidsprestatie gunstig te beiin vloeden, doch kortgeleden is deze maat regel wederom ingetrokken, waarop de productiviteit onmiddellijk weer tot aan zee- laag peil is teruggevallen. Het was hedenmorgen heel druk roet de levering. Men kon zien, dat er door de droogte weer grasgebrek ls, daar de meeste vette koeien, die geleverd wovden, nog lang niet slachtrijp zijn. Men wil ruimen, en de kooplust is dan ook heel gering. Het kostte de verhandelaars tn geldekoeien heel wat moeite ze aan de man te brengen en de bonnenprijs was wel niet veel minder ongeveer K> cent maar toch lang zo gewild niet als de vorige week. Ook in de verse melkkoeien was het een stugge beweging. Er waren heel goede gebruiks-beesten onder, maar er was heel weinig animo. In de stiertjes was niet veel te doea. al breek nu toch de tijd weer aan, dat men als regel de zware afzet en daar. voor weer jongere terugkoopt. Wel wer den er beste zware stieren aan de BW geleverd Op de wolveemarkt was het niet veol beter. Ook daar was weinig kooplust. Bij de schapen deden de fokkers onge veer f 70,Wel wat te hoog in prijs om daarmede te beginnen; ieder waefcrt het nog af. Voor de lammetjes is ook nog steeds weinig liefhebberij. Deze gaan maar slecht van de hand, waardoor dan ook de prijzen er niet beter op worden. Op de bokken- en geitenmarkt was de aanvoer wel iets groter, maar ook daar was het een stugge boel. De biggenmarkt gaf niet veel beter te zien. Er schijnen niet veel biggen op con tract neergelegd te worden, althans het aanbod is groter dan de vraag. Op de paardenmarkt wordt het va** week tot week stugger. Er komt al ©en enkel veulentje aan de markt, maar dezen zijn met de prijs ook heel wat gekelderd (ongeveer f 150,—). Op de pluimveemarkt was wel een g«>o$ aanbod, maar een stugge handel met lagere prijzen. NOORDERMARKTBOND 23 Juli. Aangevoerd 133.000 kg. aardappelen, Sch. muizen f 8.20f 10; grote f 9.40f 9.90; drielingen f 4.30; kleine f 3.80; Rode Schotten f 10.50— f 10.70; Eigenh. f 11.20—f 13; kleine Eigenh. f 10.80—f 11.60; Beteka f 7.20; 1800 kg. slabonen f 13—f 23; 80 kg. snijbonen f 4; 100 kg. bieten f 3. PURMEREND, 22 Juli. - Voor de levering waren aangevoerd 590 runde ren, w.o 265 vette koeien, 10 stieren, 8 pinken. 337 nuchtere kalveren, 60 scha pen en 25 vette varkens. Aanvoer en prijzen waren als volgt; 111 melk- en kalfkoeien f 375f 625 (stug); 183 geldekoeien f 325f 425 .stug); 8 stiertjes f 400f 625 (stil); 316 schapen f 60—f 85 (kalm)542 lammeren f 19—f 32 (stil); 101 bokken en geiten 1 10—f 70 (stug); 400 biggen f 22—f 45 (stug), 66 paarden f 375—f 850 (stug); 400 oude kippen en hanen (rood en wit) f 2,50—f 3 per kg.; 500 oude kippen 'blauw) f 3f 3,50 p kg; 11750 jonge hanen f 2f 3,50 per kg; 1200 jonge hennen f 5f 7,50 per stuk; 500 eenden f 3f 6 pei stuk; 300 konijnen f 1f 12 per stuk; 300 ganzen f 6f 7,50 per stuk. Heden overleed te Kolham (Gr.) onze lieve Moeder, Behuwd- in Grootmoeder A. TEPPER— KUIPERS, in de ouderdom van ruim 90 jaar. A TEPPER G A. TEPPER— GELMS. A. G. TEPPER. Heiloo, 21 Juli 1947. Kennemerstraatweg A 45. Enige kennisgeving. Geen bezoek. Langs deze weg betui gen wij onze hartelijke dank voor het prachtige welkom te Alkmaar. In het bijzonder de buurtvereniging, buren, vrienden en kennissen. A v. HOUTEN G. D v HOUTEN— PORTEGIJS ELISABETH en HILDA Popelmanslaan 18. B. z. a. per 1 September NET MEISJE, 14 jaar Op goede behan deling wordt meer gelet dan op hoog loon. G. KOSTER, A 118, Berkhout. Jongeman, administra tief goed onderlegd ZOEKT WERKKRING voor halve dagen op kantoor of iets dergelijks Br. no. 236 bur v d blad. TE KOOP; Zlverbracels en Holl. goudpellen, oud en jong, met hokken. J. KUIPERS, ..Zonne- hoekllippölytushoef. Telefoon 35. Wij hebben aan te bieden WONINGEN in Hoorn, Bolsvvard, Dok- kum en Enkhuizen in ruil voor woningen in Alkmaar of omgeving. Brieven onder No. 388 bureau van dit blad. PLAMUUR STOPVERF CARBOLINEUM BLACK-VARNISH GIPS Verdronkenoord 103, ALKMAAR LAAT ANDEREN MAAR PRATEN en voor SCHEERAPPARATEN Radio Techn. Dienst K.O.H. Aid. Droogscheren Ritsevoort 29. Tel 4184. Te koop 5 witte kippen aan de leg. Zingende ka naries. Kennemerstraatweg 166 Prima bakken kunnen in elke hoeveelheid vrij ge leverd worden. Vraagt prijs en monster. ALKMAAR 1947 1141ste VEILING Hoogst Belangrijke Machinerieënveiling FIRMA CORN. DE VLAMING L. BACKER beëdigde makelaars in machinerieën en meta len. Amstel 177 te A'dam, tel. 52298, zijn voornemens .op Woensdag 30 Juli '47, des v.m. 10.30 u., i. d. Schouwburgzaal ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar, ten overstaan v. Not. Mr. C. J. de Lange, ten verzoeke van de N V. Ringers' Cacao- en Chocoladefabr. te Alkmaar te verkopen: Een belangrijke partij machine rieën voor de Chocolade- en Suikerwerkin dustrie d.o.k.v.: Verticale Comprimeermachine (Honig Martin); Corbone Afpoedermachine m. motor 2 pk.; Indrukmachine v. poederbak- ken m. stempelafklopinrichting (Baker Per kins) Fondantgietmachine m. automatische bakkentransport an tandwielen-ketting transmissie (Baker Perkins); Drupwalsmachi- ne, 50 diverse rollen: Vacuum-indamp-installa- fie m. koperen kookpannen en vacuumpomp (Rost Co., Dresden), 'n complete Hansella Drups-installatie voor gevulde en ongevulde drups. incl. een groot aantal extra inzetvor- men, best. uit; vulmachine, uitrolmachine, nlastiekmachine koelbaan: M.i.M. Napolitain- Inpakmachine; Nougat-Snijmachine; 2 granie ten Driewalsmachines; 3 hartguss walsrollen met lagers an kamwielen voor Lehmann Vijf- wals; Cacaoboterfilter en vierdelige oplosbak m. kranen. Kloptaiel voor riemkracht; z.g.a.n. Gabel Vormenuitklopmach.; Chocoladevormen, 2 z.g.a.n. Luchtbehandelingsinstallaties m. 2 practisch geruis], electr. ventilatoren ieder m. electr. motor 3 pk. (regelbaaar) met, luchtfilters, pekelkoelers, Sauterrregelapparatuur; Hori zontale Ammonlakcompressor, 50.000 Kcal/h m. motor 25 pk.. 960 toeren (Heemaf), tegen stroomcondensator, snelverdamper. elec. pe- kelpomp 3". de uitneembare eternieten kana len met roosters lang plm. 100 m.. Fabr. keu- keninstall. met kookketels 300 1„ 2 roestvrij stalen juspannen. 60 geïsoleerde gamellen; plm. 15 draaistroom- on gelijkstroom-motoren tot 30 pa.: electr. schakel- en verdeelkasten, aanloopweerstanden, electr. draad en kabel, ribbenbuizen. drijfwerkonderdelen, ijzer ui re servoirs, Electr. stoomontwikkelaar m. dom pel-elementen. div. pompen, bouten fabr.- ft'appen. bouten en ijzeren vaten en de ge construeerde ijzeren kapspanten m. verbin Hingsijzers v. Loods 20 x 10 m.. benevens de Sakpannen, bouten deuren, ramen enz. Al les te bezichtigen op Maandag 28. Dinsdag 29 Juli v. 9—4 u m op de verkonndni* v R-10 n Catnlncri intijds verkrijgbaar bij d« i- '-ir Bij de N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING kan geplaatst worden met directe indiensttreding een geroutineerde vlot kunnende rekenen en bij voorkeur met be kwaamheid steno en typen. Sollicitaties te richten aan de Directeur, kantoor Helderseweg 14. OM HET VAK TE LEREN. Zich aan te melden: ZAADMARKT 41, ALKMAAR. o S H js hi o,B EH- RIJWIELEN - ONDERDELEN IJZERWAREN GOED EN GOEDKOOP IS DE MIENT 16 TELEF. 2216 —ALKMAAR ELECTRMRTIKELEN GEREEDSCHAPPEN 3 J <0 C ar* 2.U w ca 8 13 te 03 «3 Hoe kunt U my nu tekort doen? lammer, dat zovele volwassenen terwille van ,,'n lekker kopje koffie" dikwijls een scheutje zuigelingenmelk van Nutricia in hun konie doen. Laten wij die gewoonte vaarwel zeggen en deze melk uitsluitend voor onze babies reserveren. Zij moeten er nog van groeien! SPREEKUUR DIRECTEUR. Aangezien gebleken is, dat men zich veelal op bet spreekuur vervoegt met kwesties, die zonder meer door de afdeling Voorlichting in behandeling kunnen worden genomen of besproken (voor de buitengemeenten de chefs der agentschappen of reizende groepen), is het vaste spreekuur op Vrijdagmiddag opgeheven. Indien men over een bijzondere aangelegenheid de Directeur wenst te spreken, kan men zich dagelijks aanmelden op het Secretariaat (kantoor Oudegracht 168, Alkmaar, le verdieping) of zich schriftelijk of telefonisch (no. 4435) hiermede in verbinding stellen. VOORDA TELEF REI C DÜ De regei rin£ der dezer op aanzien i In de ve Aan de 1 I>e heei Minister-: De minister w leid der regerin meerderheid der uitspraak deed vaard. Op 15 Juli hei Generaal aan de cumenten voorge gendarmerie en delijkheden. Het antwoord geest van Lingi strijd. VERA? MISKE De Nederlandse goede oplossing i binnenlandse vei keinse tegenvoors verantwoordelijk!] regering, aangezii schappelijk optrei van orde en veili Republiek eist, de enkele taak meer het gebied van de en veiligheid. De Ned. regerin overgangstijd toek handhaven, welke toegedacht aan de gering der Ver. St Op 17 Juli moes Generaal berichti schendingen van hi overschreden had, zich slechts over beklaagd. Als voorbeeld v; ganda haalde Dr. Soerdirman aan, v blikeinse strijdorga Het is aan dezi ken, dat aan onzi 1946 tot 18 Juli 1 militairen is te b of aan de beko overleden. Van 5 tot 12 Jul boogde agressiviteit kunstwerken werde Wekte op tot het i volking voor het to tiek der verschroei! De republikeinse onaanvaardbaar gez voor. Aan de door stelde eisen werd n Hoewel vier mini: se voorstellen hadde ren zij, eenmaal in niet opgewassen tei sende sfeer. De Rijkspolitie te gistermorgen te Rijs jes van pl.m. 19 j, de Russische zöne va jes waren clandestie: nekamp gepasseerd naar Amsterdam. De deze „Madels" weer Enschedé naar hun voerd. Ter Selegenheic Van de Onbekei heid Plaats h,

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 4