ZUID-A V MICHELIN i if mm Stad en Omgeving, De uitwisseling met Bath Engelse kinderen komen! de eerste autoband gefabriceerd in het bevrijde Nederland Daar was moed voor nodig! Belangrijke verbetering weg AlkmaarBergen Zomerjaponnetjes ->Wm I 1 AGENDA Heiloo. Egmond aan Zee. Beemster. Burgerlijke Stand JjV heeft Voorrang! De r.,,D. -.De bioscopen. HARMONIE-THEATER VICTORIA-THEATER De Dictator CINEMA AMERICAIN De vrouw van Monte Christo A.B.T. De Lila Domino Egmond aan den Hoef. Koedijk Schooljeugd twee dagen naar Texel Ursem. Groot-Schermer. Schoor!» Burgerlijke Stand Driehuizen Ihtpofati Marktberichten 1 JtuzzCeciü Ballon steeg tot 60( I I In ons nummer van 22 Juli J.l. schre ven wij, dat er dit jaar van de voor genomen sportuitwisseling met Bath niet veel terecht zou komen, hoewel de plannen van het Alkmaarse Sportcomi té volkomen gereed waren. Wij vermeldden voorts, dat de komst van een voetbalteam uit Bath in Alk maar geen voortgang zou vinden even als het bezoek van Alkmaarse turners en turnsters aan Bath. Tenslotte spraken wij onze bevreem ding er over uit, dat óf de brieven van het Alkmaarse Comité in het geheel niet, dan wel op onsportieve wijze wer den beantwoord. Naar aanleiding hervan hebben wij getracht in Bath iets meer over deze kweste te vernemen. Daarbij bleek ons, dat de heer Sha- ckel, leider vart de zwemmers in Bath, die ook hier in Alkmaar is geweest en zeer prettig werd ontvangen, naar aan leiding van het vermelde in ons artikel nieuwe pogingen onderneemt, om de vastgelopen onderhandelingen weer op nieuw te openen. Verder menen wij te moeten consta teren, dat de wijze van samenstelling van het comité te Bath niet is zoals die voor een vlot verloop van een goede uitwisseling zou behoren te zijn. Ook in het comité te Bath is sprake van een zekere groepsvorming, waardoor van algemeenheid geen sprake is en men is teruggevallen tot het werk van perso nen tot personen. De vooruitstrevende personen in het Bath-comité worden daardoor te dik wijls pionnen in het werk van anderen. Omgekeerd deelde men ons mede, dat het zeer zeker aanbeveling zou ver dienen, het destijds hier ter stede door burgemeester van Kinschot opgerichte comité een bredere basis te geven en meer algemeen te doen zijn dan tot dusverre het geval is. Daardoor zou men kunnen bereiken, dat elke uitwisseling met Bath op welk gebied dan ook over het co mité zou lopen en waarbij het niet meer zou behoren voor te komen, dat bepaalde verenigingen, buiten 't comité om, zelfstandig contact met verenigin gen in Bath zouden gaan opnemen. Hoe het ook zij, wij hopen, dat men uit de impasse in deze betrekkingen zal kunnen geraken. Wij wensen de heer Shackel veel succes toe in zijn pogingen, maar vre zen, dat er dit jaar van een sportuitwis seling niet veel meer zal kunnen ko men. Reuter verneemt het volgende van de „Evening Standard": Ondanks het feit, dat de vacantie-uiWisselings-reizen voor elfduizend Britse kinderen, die naar Nederland zouden komen, door de World Friendship Association zijn ge annuleerd, zal een gezelschap van ze ven en twintig kinderen uit Kettering (Northamptonshiretoch op eigen ver antwoordelijkheid naar Amsterdam ko men. De reis is georganiseerd door de Rotaryclub van Kettering. Paspoorten en reisbiljetten zijn in de afgelopen vier en t" -.tig uur in orde gebracht. Het gezelschap zou heden te Harwich scheep gaan. De leiders van het gezelschap maken er zich echter bezorgd over, dat „pleeg ouders" in Nederland de kinderen mis schien niet zouden komen afhalen. Men heeft geen middel meer kunnen vinden om nog van te voren met hen in contact te komen. De leiders hopen, dat men, zoals aanvankelijk afgespro ken, de ki. deren zal verwelkomen. De kinderen zouden, volgens oor spronkelijk plan, worden ondergebracht in gezinnen le Alkmaar, Den Helder, IJmuiden, Haarlem, Barsingerhorn, Warmenhuizen, Limmen, Egmond aan Zee, Midden-Beemster en Heiloo. WIELRIJDERS OPGELET. Degenen, wier familienaam begint met de letters P, Q en R kunnen Maandag 4 Augustus van 912 en van 24 in het kantoor aan de Ridder straat hun rijwielbandenformulieren indienen en tegelijk het inschrijvings- bewijs in ontvangst nemen. LAVELOOS! Een Alkmaars ingezetene had zich zo „onder de invloed" gebracht dat hij bij de Friese brug lopende, het bijltje er bij neerlegde en zich op de straatstenen vlijdde. Door de politie werd de man ter ontnuchtering opge sloten. Hulde aan de redder! Telkens opnieuw probeert de zee op slinkse wijze haar slachtoffers te ma ken, hetgeen dikwijls gelukt maar ge lukkig ook vaak verhinderd wordt door moedig optreden van reddings brigaden en particulieren. Een woord van hulde komt in dit verband zeker toe aan onze plaatsge noot de heer G. Grondsma Jr., die met levensgevaar de Engelse padvinder Raimond Trost uit de dodende greep van de zee heeft weten te redden. Vrijdagmiddag bevond zich een groepje Engelse padvinders op een verboden plaats in zee, waar zich een z.g. „mui" bevindt. Eensklaps hoorde men aan het strand om hulp roepen. Eén der jongens was in de mui getrokken en verdween keer op keer in de golven. Terwijl allen zich beangst uit zee terugtrokken, zwom de heer Gronds ma naar de gevaarlijke plaats toe, waar het hem inderdaad gelukte de drenkeling, die alweer onder water verdwenen was, bij de haren naar bo ven te halen en langzaam met hem naar de kust te zwemmen. Inmiddels had men op het strand de lijn gehaald. Na een half uurtje was de Engelsman weer zover bijge komen, dat hij praten kon. Op een brancard werd hij weggebracht. Het was van de redder een zeer moe dige daad. Reeds vóór het uitbreken van de laatste wereldoorlog werd de Berger- weg aanzienlijk verbeterd door ver breding en het afsnijden van bochten. De laatste verbetering bestond uit de aanleg van een geheel nieuw wegge deelte vanaf de Nesdijk naar de be staande Bergerweg bij de Turfweg. Binnen enkele dagen zal wederom een geheel nieuwe weg vanaf dit laat ste punt tot aan de Dr. van Peltlaan, nabij de tramhalte Oostdorp voor het verkeer worden opengesteld. Hierdoor zal de afstand van Alkmaar naar het centrum van Bergen opnieuw aanzien lijk worden bekort, terwijl het bus- verkeer zal worden omgelegd en de bussen geheel uit de Dorpsstraat en Kleine Dorpsstraat zullen verdwijnen. Met ingang van 10 Augustus a.s. zul len dan ook nieuwe stopplaatsen wor den aangewezen. De Nederlandse Spoorwegen zijn thans nog bezig met het maken van een nieuwe r ailo ver te Oostdorp op het punt waar de nieuwe weg de tramlijn kruist. Wanneer dit gereed is, zal de weg worden opengesteld. De onderbouw van het nieuwe weg gedeelte is voor een belangrijk deel af komstig van het puin van wijlen Hit ler's Atlantikwall. Twee Amsterdamse dames zijn door de politie te Alkmaar aangehouden omdat zij met een koffer vol coupons zomerstoffen langs de huizen ventten om deze coupons zónder punten en tegen veel te hoge prijzen te verkopen. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Zondag 3 Augustus. EGMOND-BINNEN, 10 uur, de heer v. d. Berg van Wieringen (verbeterd bericht) GROOT-SCHERMER, av. 7.30 uur, de heer Albertz. GRAFT, geen dienst. DE RIJP, 10 uur, ds. Kastein. DIRKSHORN, half 3, de heer J. H. van Delft Westerhof, cand. te Voorburg. NIEUWE-NIEDORP, av. half 8, de heer Wanders. OUDKARSPEL, av. half 8, ds. Roeders. WARMENHUIZEN, 10 uur, de heer J. H. van Delft Westerhof, cand. te Voorburg. ■«■HM— Engelands laatste aanwinst in de lucht is de Sounders-Poe A 1, een vlieg tuigboot met straalaandrijving. Deze gevechtsmachine is uitgerust met twee Metropolitan-Vicker3machines. ZATERDAG BIOSCOPEN: Harmonie Theater: De Dictator; 18 jaar. 7 en 9,30 uur Victoria Theater; De Dictator; 18 jaar 7,30 en 10 uur. Cinema Americain: De Vrouw van Monte Cristo; boven 14 jaar. 7 en 9,30 uur. Alkmaars Bioscoop Theater: De Lila Domino. 8 uur. Alle leeftijden. ZONDAG Harmonie Theater: De dictator; 18 jaar. 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. Victoria Theater: De dictator; 18 jaar 2,30, 5, 7,30 en 10 uur. Cinema Americain: De vrouw van MorUe Cristo; boven 14 jaar. 2, 4,30, 7 en 9>30 uur. Alkmars Bioscoop Theater: De Lila Domino; alle leeftijden. 2, 5 en 8 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Adriaan, z. van G. Hom mes en E. Wentink. Anthonius J. C. W., z. van J. Koster en J. J. Baars. Barend J., z. van J. Hartog en A. Be zing. Ondertrouwd: Job de Groot te Egmond aan Zee en Klaasje Hoge- stijn. Jan H. de Vrijer te Haarlem en Machelina E. van Limburgh. Frederic C. Eummers te Beverwijk en Catharina G. Beers. Nicolaas J. Mannes te Egmondbinnen en Maria J. Bakker. EEN MOOI RESULTAAT. Op de te Haarlem gehouden gladiolus tentoonstelling heeft de heer P. Visser te St. Pancras met zijn inzending twee prijzen behaald voor de beste groot- bloemige gladiolus. ZELF MELK HALEN! In de periode van 3 tot en met 16 Augustus zullen de Alkmaarse huis moeders er zelf met hun melkpannetje op uit moeten om melk te halen, daar de melkslij'ers dan vacantie hebben. Men wordt verzocht zoveel mogelijk vóór 12 uur de melk te halen. GESLAAGD. Voor het candidaats-examen arts aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam slaagde dezer dagen de heer Jac. Schouten alhier. Voor het te Utrecht gehouden aan vullingsexamen paedagogiek slaagde de heer J. Greebe alhier. Geboren Gerbrand J F, zoon van J J Visser en T Jorritsma. Ondertrouwd Johannes C Kwan- tes en Catharina S H Blom. Johannes Broersen en Johanna C Twint. Overleden Pieter Vlug, 85 jaar, echtgenoot van E Oostmeijer. O nAUTA's Brood Spoorstr. 8 Telef. 2315 GEVONDEN VOORWERPEN. Een zwart lederen portemonnaie met inhoud, een zilverbon, 2 sleutels, een blauwe gummibadschoen, een wit lin nen badschoen, een paar witte lederen kinderschoentjes, een gestreept kinder- vest, een zakdoek, een wit zakmes, een zonnebril, een broche, een portefeuille met inhoud, een bruin kindersandaaltje, een schapenwollen vest, een idem met rode knopen, een zwart kindersandaal tje, een blauwwollen kindervestie, een beige kinderjasje, een kinderharkje, een kinderhemdje, een houten strand- schep, een zilveren broche, een bruin lederen sandaal, een bril in étui, een kam in étui, een zwempak, een plas tron. een bruin kinderschoentie, een donkerblauw jasje gemerkt LM, een donkerblauwe jongenstrui, een bruin lederen portemonaie met inhoud, een grijs gevlekte damesvulpen, een bruine kinderschoen, een beige lederen dames- portemonnaie met inhoud, een brillen- koker met bril. een paar rode kinder klompjes en sokjes, een slaghout, een kinderschepje, een grijs geblokte cein tuur, een portemonnaie met inhoud, w.o. ook bonnen en foto's, een groene poederdoes. een kinderschepje, een grijs wollen snortkous. een gebloemd broekje, eenzonnebril en een bruine kinderkous. Worden de tijden beter? Men zou het haast denken, gezien deze respectabele liist. waaruit bliikt hoe zorgeloos velen weder zijn en hoeveel eerlijke vinders e.e.a. op het gemeentehuis denoneren, waar men nadere inlichtingen kan be komen. NIEUWE POSTDUIVENVERENIGING OPGERICHT. Te de Rijp is opgericht een nieuwe vereniging, n.l. een postduivenver eniging „De Reisduif", Elf leden traden toe. Het bestuur bestaat uit: J. Wit, voorzitter; P. Riteco, secretaris en M. Middelkoop, penningmeeser. Dit jaar wordt er gewerkt voor het verkrijgen van behoorlijk vliegmate- riaal. Iedereen zal de film: „De Dictator" willen zien. De film: gespeeld, ge schreven en geregisseerd door Char lie Chaplin als Hinkie, dictator van Toemenië, geeft een imitatie van Hit- Ier en een uitbeelding van diens waan idee de wereld te willen beheersen. Wij hoorden eens Hitier spreken, nu dictator Hinkie. Het verschil in taal (Duits en Amerikaans) echter doet de opzet van de imitatie voor een groot deel verloren gaan. De dwaasheid van Chaplin, waarmee hij onhandigheid en domheid van Hitier uitbeeldt, is in derdaad buitengewoon komisch en doen het publiek, dat het gezichts beeld associeert met de verhalen, die over Hitier de ronde deden, hartelijk lachen. Treffend is voorts het moment, waarop dictator Hinkie zijn spel speelt met een globe. Hij jongleert en om armt de aardbol en verbeeldt zich al leenheerser te zijn. Zijn waandenk beeld was bijna werkelijkheid gewor den.... Voorts komen in de film een Joodse kapper (eveneens door Charlie ge speeld) en zijn geliefde Hannah (Pau- lette Goddard) voor. De nazi's terro riseren de Joden. Deze vluchten naar het vrije Osterland (Oostenrijk)Doch Osterland wordt door dictator Hinkie bezet. Weer komt er angst en ellende onder de Joden. De Joodse kapper uit een concentratiekamp ontvlucht in een Duits uniform, wordt tengevolge van zijn gelijkenis voor dictator Hinkie aangezien. In diens auto maakt hij een „zegetocht" door Osterland en moet dan de menigte toespreken. In het be gin weet hij niets te zeggen. Plotse ling echter begint hij en houdt een re de over de idealen en de verwachtin gen der Vrije Volken. De toekomst zal schoon en gelukkig zijn.... En Hannah, het Joodse meisje, luis tert naar die toekomstmuziek. De wol ken wijken boven de wijnbergen, zon nestralen beschijnen weer de hellin gen. Het wordt alles goed. Onwillekeurig dachten wij op dat moment aan de terreur en de tegen- terreur in het Beloofde land. Wij dachten aan de duizenden Joden, die de kusten van Palestina kort geleden zagen oprijzen uit de nevels boven de zee, maar terug moesten, terug naar het Westen, dat zij voorgoed meenden te mogen verlaten.... Hoe goed zijn de idealen, hoe schoon klinken al die woorden. Hoe schrijnend is de werkelijkheid. Charlie's film doet ons bij deze te genstellingen stilstaan, stelt ons voor ogen wat wij van deze wereld maak ten en dat is een verdienste van deze film. De rolprent op zichzelf achten wij minder geslaagd en na de hoge ver wachtingen, die de reclame opwekte, teleurstellend. De echte romantiek blijkt nog niets van haar aantrekkingskracht te heb ben verloren. Dat bleek duidelijk bij de vertoning van de nieuwe avontu- ren van Edmond Dantes (de Gra; van Monte Christo), waarbij het pu bliek in grote spanning meeleefde me de strijd, die Edmond na zijn terug keer in Parijs voert tegen diverse misstanden, waarbij ook de prefect van politie, de Villefort e.a. betrok ken zijn. Op uitnemende wijze wordt Dantes, daarbij ten zijde gestaan door zijn vrouw, die zelfs een tijd de plaa s van de gevreesde „wreker" inneemt, in grote moeilijkheden geraakt, maar na tal van boeiende avonturen en de strijd tussen Edmond en de Villefort, door haar echtgenoot wordt gered. Er zit vaart en spanning in deze film en het ene interessante avontuur volgt onmiddellijk op het andere. Boven dien komen er tal van mooie opna men in de film voor en wordt er zeer goed gespeeld, vooral door mevrouw Dantes, de Villefort en Monte Christo zelf. Het spannende duel aan het slot was zeer opwindend. Een vlotte romantische film, die tot het einde boeit en waarin Lenore Aubert op uit nemende wijze de titelrol speelt. Jour naal en een klucht met de „Taxi- Chauffeurs" gaan aan het hoofdnum mer vooraf. Deze week vraagt in het ABT een alleraardigste operette-film de aan dacht en wel De Lila Domino. Zoals het meer In operettes gaat is ook hier op grappige wijze gebruik gemaakt van vergissingen, geheime uitstapjes enz. En onze oude bekende Szöke Szakall is in dit soort films altijd bij zonder op dreef. Hij zorgt nu ook weer voor grote vrolijkheid, terwijl daarnaast Michaël Bartlett en June Knigt voor bravour en charme zorgen. Een zeer vlotte ontspanpingsfilnp GESNEUVELD. De grenadier E. M. Hopman, afkom stig uit Egmond aan de Hoef, in mi litaire dienst in Indië vertoevende, is op 28 Juli j.l. te Tammak Beras ge sneuveld. Dinsdagmorgen om kwart over vijf vertrokken, onder geleide van het hoofd der school, onderwijzeres en een 4-tal commissarissen van het school verband, de kinderen van de 5e, 6e en 7e klas met de auto naar Den Helder om vandaar met de boot naar het eiland Texel te varen en dit schone eiland te bezoeken. Voor de begelei ders was het vertrek niet erg bemoe digend, regen en onweer wisselden elkander af, maar de kinderen toonden een ander beeld, blijmoedig stapten zij in de auto, gewapend met deken en rugzak, waarin diverse zaken verbor gen waren, want ze gingen op Texel overnachten. De achterblijvende ouders hadden maar één wens, dat het spoedig op houden zou met het onweer en het op zee geen noodweer zou worden. Som mige jongens dachten er anders over en zagen niet tegen een zeetje op. Het was Woensdagavond ruim 9 uur dat de auto van Dissel weer met het vrolijke volkje op het dorp arriveerde. Midden in het dorp werd halt gehou den. De kinderen vertelden enthousi ast over het reisie en het verblijf op het eiland. Van alle kanten kwamen de uitroepen: mooi, geweldig, schitte rend, Ook het hoofd der school zeide: ik heb er maar één woord voor: het is enorm wat de kinderen daar hebben genoten. Eén der commissarissen ver telde ons, dat het gezelschap om 8 uur ongeveer op Texel arriveerde. Een wandeling werd gemaakt naar Den Burg, waar de sporen van de oorlog nog merkbaar waren, vandaar ging het naar De Koog met zijn mooi breed strand. Daar is volop gespeeld en ge ravot, zelfs voetbal gespeeld en ook de commissieleden werden hierbij in geschakeld. Andere kinderen vermaak ten zich met het vergaren van ver schillende schelpen, die in een grote verscheidenheid aanwezig waren. Om half zes vertrok men naar Waal burg, het kamphuis, waar werd gegeten en alle eer aan de tafel werd aangedaan: het smaakte heerlijk. Om half acht werd met de auto een tocht gemaakt door bos en duin om vervolgens weer een wandeling tema ken langs het verrukkelijke strand, waar in de mooie avonduren volop werd genoten. Om 10 uur was het slapen geblazen en in het Kamphuis zocht ieder zijn bedje op. De volgende dag werd na een ste vige broodmaaltijd een reisje naar de vuurtoren van de Cocksdorp gemaakt om tenslotte weer het strand op te zoeken en toen was het einde daar. De reis met de boot was zowel heen als terug een genot, waaraan het stra lende zomerweer niet weinig mee werkte. De stralende gezichten van de jeugd waren wel het beste bewijs, dat het schoolverband de kinderen een ver rukkelijke reis heeft bezorgd, een reis, die om herhaling roept. COMMISSIE NOODVOORZIENING. De Commissie Noodvoorziening werd nog uitgebreid met de heren Admi raal, Wester en A. Schuur. GESNEUVELD. De sergeant-infanterist J. Mak uit Ursem, in militaire dienst in Indië, is op 21 Jul J.l. te Palembang gesneu veld. OUDEN VAN DAGEN. In de laatst gehouden vergadering van het comité is vastgesteld dat het uit stapje van ouden van dagen zal plaats vinden op 12 Augustus a.s. De tocht gaat over Alkmaar en Velsen naar Bloemendaal. Hier wordt even gepau zeerd en dan gaat het naar Haarlem en Amsterdam, waar Heek en City theater bezocht zullen worden. Tot slot een rondvaart door de grachten. Na thuiskomst nog een gezellig sa menzijn in café Kaij. Geboren: Johannes J., zoon va* P. Orij en A. Baltus. Maria G., dochter van N. Hof en W. van Aseen. Cornells IJ., zoon van J. D. Oud en P. Minkema. Huibert F., zoon van F. H. Risselada en I. Heringa. Eli sabeth J., dochter van C. W. Roijaards en R. ten Holt. Ondertrouwd: C. Mooij en C. Ploeger. H. Nieboer en L. C. van den Berg. Overleden: J. G. Middeljans, 3 jaar. TANTE POS VERGISTE ZICH. Het is zeer begrijpelijk dat, wanneer op een kantoor diverse mutaties plaats vinden in de personeelsbezetting, alles niet zo groed marcheert als gewoonlijk. De goede samenwerking ontbreekt nog. Op het postkantoor te Driehuizen had dit tot gevolg dat de brievenbus zeven tien dagen lang niet werd gelicht. Een jongeman uit Driehuizen ontving reeds verontwaardigde brieven van zijn ver loofde in Friesland, waarom hij toch niet schreef! Een dame die op de zeventiende dag haar brief in de bus wilde stoppen be merkte dat deze vol was en zo kwam het feit aan 't licht. De nieuwe besteller had n.l. geen sleutel van deze bus ge kregen! Wij zullen hopen, dat deze vergissing van Tante Pos geen fatale gevolgen zal hebben. UVIOLAN zonnebrand crème een wetenschappelijk opgebouwd product. snel bruin, vetvrij, aftvasbaar, veilig door licbtfilters, koel op de huid. ZONNEBRAND CRÈME f 1.1} p,r lub, N.V. Koninklijke Pharmaceutische Fabrieken T/h BROCADES-STHEEMAN& PHARMACIA LANGEDIJKER GROENTENCEN- TRALE, 2 Augustus 1947. 90.000 kg aardappelen, gr. Schotten 8.609.30; eerstelingen 9.2010.40; blauwe eigenh. 9.2010.40; drielingen 4.90—6.20; kriel 4.90—5.30; 6000 kg ro de kool 4.807.60; 8200 kg gele kool 7.60—9.60; 2000 kg uien 30—20; 6900 kg slabonen 1213.60 en 800 kg toma ten A 19.20—19.80 en B 17—17.20. r NOORDERMARKTBOND, 2 Aug. 150.000 kg aardappelen, eerstelingen 7.407.50; grove Schotten 8.109.40; drielingen 4.706; kleine 4.60; eigen heimers 8.8010.40; bl. eigenheimers 8.80J0.20; rode eerst. 8.909.30; bint je 8.10; geelblom 8.208.60; bevelan ders 8.308.60; Koopmans bl. 9.60; 22700 kg slabonen 12.6014.80; 120 1.»; snijbonen 4.9014.20; 900 kg bieten 4.20; 4100 kg rode kool 4.80—5.60; 2000 kg witte kool 0.90; 200 st. komkom mers 10.50. WARMENHUIZEN, 1 Aug. 85,000 kg aardappelen: Schotse muizen 910,30, id grove 9,40—10,10, id. drielingen 5—0,30, Ei genheimers 10,10—10,50, Blauwe Eigenhei mers 9,50—10,50, bintjes 8,70, grove bintjes 9,50 en Bevelanders 8.00; 2800 kg rode kool 5,10; 4631 kg slabonen 1519,80. TEXEL 28 Juli 1947. Aangevoerd werden; 400 lammeren f 19f 26; 3 koeien f 400f 550; 180 schapen f 35 f 60; 15 biggen f 30—f 50; 1 paard f 500. OBDAM, 1 Aug. 14300 kg grote aardappelen 8.809.60; 16500 kg sla bonen 1619; 500 kg drielingen 5.10; 9000 kg eigenh. 9.4010.90; 6000 kg uien 24.9025; 10000 kg waspeen 6 8.40. Door de zeer warme zomerdagen, welke wij in de laatste maand gehad hebben, is het koren op vele plaatsen in ons land 3 weken eerder rijp ge worden. De oogst is daar nu reeds in volle gans. Op een gisterenm sterdam gehouden heeft de voorzitter landse-Zuidafrikaansi de heer L. R. Middt van een reis van den door Zuid-Afril keerd, iets vertild o\ van het land en de voor Nederland' o: staan te vinden. De eerste indruk b «tappen is het verplaa land van welvaart en c letterlijk alles is er in o krijgen. Het land is oi de oorlog gekomen. D; één van de redenen, w kaners zich nauwelijks ling kunnen maken van zette landen is geschied gemeen medeleven met king van Nederland is mede het gevolg van h gevoel van stamverwant historische gronden noj volk leeft, door de J meer wordt gevoeld. Dat neemt echter niet grote meerderheid sym over Holland staan en E granten, die het Holl; element in de samenlevi: sterken, gaarne verwelki Voor wi Volop plaats is er 4 arbeiders, typografen, metaalbewerkers, kortoi die een vak verstaan. geléiden, administratie rechtsgeleerden e.d. zijn der goed. Voor artsen daarentej groot arbeidsveld, maai dat een Nederlands art moet studeren alvorens gen uitoefenen, is voor c onoverkomelijk bezwaar, neemt echter niet weg, in leidende functLs tal ders en oud-Nederlande plaatsen innemen. Ook voor landbou' plaa* in Zuid- Afrika, 1 ze van uitvoering van de vrij grote kapitale mee gemoeid zijn, er klimaat zijn factoren, d zaam maken, dat ad granten voor landbouw eerste plaats hun oo) Afrika moeten slaan. De taalstrijd voor het uitgestreden met een vi winning voor die taal. W Puzzle 44. Welke woordi Zuidholl. plaatsen? (opl.) De 17 bedoelde woorden 1. Zinledig. 2. Wam Abreviatie. 4. Maniabel. 6 Enigma. 7. Rudimenta. 9. Accuratesse. 10. Muscad gade. 12. Onvertogen. 13. 14 Klarinet. 15. Octogoon. 17. Proseliet. Zoals men ziet vormen ters: Zwammerdam-Bosl velen werd deze puzzle ir gelost. Uit de goede oplos bij loting de oplossing va van Pesch, Timorlaan 2, Voor de wekelijkse prijs ia Geluk gewenst. Aan hem zal de prijs gezonden. En nu onze nieuwe opgs Puzzle 45. Optellen en a< Wij geven hieronder in optelling en aftrekking 4 twee getallen van acht ciji letters stellen steeds het \oor. Optelling. Aftrek abcdefgh abcd] hcdlcang hcdl lflffhde faadk Hoe zien deze beide son cyfers uit? r.™al0S?Dgen per briefkaa: Donderdag 7 Augustus aan He van Uw blad Op de NCRV-Landdag halion „Rambaldo" van Ballonclub met twee man opgestegen. Men voer ov< en Almelo ln de richting land. De ballon steeg te grote hoogte en bereikte uur stijgen een hoogte vai Balloncommandant Boes Franse ballonvaarder Jac op deze hoogte, die nog door een Nederlandse bi bereikt, belangrijke wai Daarna begon de ballon sr Hoesman wist de „Ramb: doen landen op een v Munster en Osnabrück. I «erate landing van een ir°n in Duitsland sinds «e bemanning werd 12 1 recordvaar^tersfne"e thUiS i

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2