Stad en Omgeving. P.O. A. n.v. „Dirigent'' Slotboom hoort tien jaar eisen Negenhonderd gulden voor de Lighallen LUXE POST DE MARKIES VAN CARABAS Fantastische drukte op de markt De mis Liever S.S.man dan N.S.B.er Door de A C.C. afgedragen Vissen in troebel water MARIE OUDEJANS Het sprookje in moderne vorm Burgerlijke Stand Een lastige bezoeker Lederen Schooltassen f 14.95 Egmond aan Zee. Bloemencorso Predikbeurten Bergen. Koninginnedag De Vrije School EEN ONGEVAL DAT GOED AFLIEP Oterleek. Gezelligheidsrit En ee De Bommel tran< Bijjondcf Gerechtshof D« 39-jarige H. C. Slotboom te AlK- mur stond Donderdagmiddag terecht voor het Bijzonder Gerechtshof te Utrecht, gepresideerd door Mr. M. H. de Boer. omdat hij eerstens van De cember 1940 tot December 1942 als voorman dienst heeft gedaan bij de Wehrmachtsbezirksverwaltung te Alk maar. Hij had zelf geen propaganda gemaakt voor de N.S.B., maar wel de wens van de Duitse officieren dat de arbeiders zich bij de beweging zou den aansluiten, kenbaar gemaakt. In December 1942 was hij in dienst getreden van de firma Hart, die werk verrichtte voor de N.S.K.K. en de O.T. Hier voerde verdachte de administra te over de hoeveelheden zand en ce- nent die van de boot naar de stellingen v erden vervoerd. Hij was er geplaatst op het kantoor van de N.S.K.K., van welke instelling hij opdracht kreeg controle uit te oefenen over de „aus veisen, die aan de chauffeurs werden verstrekt. Verdachte wist niet of de fa. Hart iets uitstaande had met die chauf feurs. Beide werkzaamheden gingen volgens verdachte in één moeite door. Het laatste punt van de tenlasteleg ging bevatte de beschuldiging, dat hij van April 1943 tot Mei 1945 te 's-Gra venhage in dienst trad van de Waffen S.S. „Hals over kop" moest verdachte bij de N.S.K.K. weg, omdat hij ook onder duikers aan ausweisen hielp. Dit was doorgelekt op de arbeidsbureaux, die verdachte hierover aan de tand voel den. Vooral het bureau te Alkmaar. Verdachte wendde voor, dat de chauf feurs bij de N.S.K.K. in dienst waren terwijl bij controle door de arbeids bureaus bleek, dat ze in de tijd. dat hun een ausweis was verstrekt, zonder werk waren. Zodoende kwamen de moeilijkheden, die verdachte tot die laatste stap noop ten, waarmee hij wilde bewerkstelli- achtte het ten laste gelegde volkomen bewezen. Het is iemand, de in hoge mate hulp heeft verleend aan de vijand, al zijn zijn misdragingen misschien niet zo misdadig bedoeld. De eis was: tien jaar gevangenisstraf en levenslange ontzetting uit de rech ten. De verdediger, Mr. Schuurman, ken de verdachte nog als een schoolkame raad. Hij stond bekend als een eerlijke jongen. Als N.S.B.-er stond hij bekend, als iemand die te vertrouwen was en met wie je gerust kon praten. In het begin van de oorlog zijn zijn ogen wat het nationaa'-socialisme betreft, open gegaan en is hij ook de Duitse maat- regeh zoveel mogelijk gaan saboteren. Het hof zal ook in deze zaak over 14 dagen uitspraak doen. ot the South VRIJDAG BIOSCOPEN Harmonie Theater: Aloma Seas, S uur; 14 jaar. Victoria Theater: Carmen, S uur; 18 jaar Cinema Americain: Nice girl?, 8 uur- tot 14 Jaar onder geleide. A. B. T.: Het recht van de sterkste. 8 uur; 14 jaar Gulden Vlies: 8 uur, Dansavond groep Mascha ter Weeme ZATERDAG Harmonie Theater: Aloma of the South Seas, 7 en 9.J0 uur; 14 Jaar Victoria Theater: Carmen, 7 en 9,so uui; 18 jaar. Cinema Americain: Nice girl?, en 9,30 uur; tot 14 Jaar onder geleide. A B. T.: Het recht van de sterkste, 8 uur; 14 jaar Sportpark: Motorraces, 3,30 uur. Gisteravond hadden een groot aan tal duivenliefhebbers en hun echt genoten zich verzameld in hun club lokaal boven café Haring aan de Oudegracht, teneinde de overdracht bjj te wonen van het bedrag, dat door de Vier postduivenverenigingen, samengebundeld in de Alkmaarse Concours Commissie, had bijeen ge bracht. nomen initiatief. Ik moet n wel zeg gen, dat ik werkelijk geschrokken ben van het bedrag. Om in de stijl te blijven kan ik u wel zeggen, dat ik vanavond het gevoel heb een wedstrijd gewonnen te hebben. Zo als u bij een wedvlucht veel duiven kunt verliezen, zo verliezen wij ook wel eens een wedstrijd Dat is dan ook de reden, dat wij zulk een groot bedrag van u durven en kunnen aanvaarden. Hier werkten de ge zonden weer eens voor de zieken. Hier gaf men spontaan. Namens de patiënten mijn allerhartelijkste dank! Na dit officiële gedeelte volgde het Alcmaria Victrix, de Postduif, Steeds in Spanning en Heiloo's Luchtpost hadden tezamen het sympathieke idee' opgevat een wedvlucht te organiseren' ten bate van de Lighallen. Zo startten j op Zondag 20 Juli vanaf Helmond 742 nunder plechtige. duiven. Voor elke duif, die meevloog In de zaai was een tafel met een hadden de leden een kwartje bijgc- groot aantal prijzen aanwezig, geschon- drageri voor bovengenoemd doel. Bo- j,;en door allerlei vrienden en midden- vendien was er een lijsteninzamelmg standers om als keuzeprijzen onder de gehouden, waardoor een belangr.-j.c deelnemers aan de wedvlucht verdeeld bedrag bij elkaar kon worden ge-j ;p worden. Daarenboven waren, er een ac^'- I radiotoestel en een fiets voor de eerste DE BETEKENIS VAN DE i en tweede prijswinnaar door de leden POSTDUIF I "elf aangekocht. S Nog lang bleef men onder elkaar ge- In zijn openings- en welkomstwoord veilig bijeen en tenslotte vernamen wij gen, de mensen, die een ausweis I sprak de voorzitter der Concours-com-1 dat het voornemen bestaat het volgend ontvangen hadden, niet in moeilijkhe- I missie, de heer C. Kabeling, zijn spijt j jaar in nog groter omvang opnieuw een den te brengen. Daarom wilde hij „met I erover uit dat er geen vertegenwoordl-j dergelijke wedvlucht te organiseren, één slag" het vertrouwen van het ar- ger van het gemeentebestuur aanwe- i Bravo! zig was. Men had een bericht van ver-; hindering ontvangen. Een welkomst-! woord werd in het bijzonder gericht, tot dokter H. E. J. ten Kley, die na-, mens de Alkmaarse Vereniging tot Bestrijding der T.B.C. en de Lighallen! aanwezig was. Aangezien de duivensport wel eens gezien wordt door een verkeerde bril, beidsbureau winnen. Hij meldde zich daarom in Den Haag als Chauffeur, en werd onmiddellijk naar Duitsland uit gezonden. Ofschoon verdachte wel nationaal- socialistische ideeën had, voelde hij zich toch niet tot de N.S.B. aangetrok ken die hem in het begin trachtte aan te zoeken voor vertrouwensfuncties. - Bij honderden dreven ze rond in de e eer labeling het van be-:>iadsgi achten en de singels. Hier Toen verdachte in Klagenfurt dienst deed voor de Waffen S.S., was hü daar o.m. ook leider geworden van een muziekkapel. lang nog eens een uiteenzetting van de betekenis van de postduif te ge ven. Daarbij dacht hij in 't bijzonder aan de jaren der bezetting toen 'n groot aantal duiven moest worden afge- Zeer naïef had verdachte gemeend maakt. Belangrijk was het werk, dat de duif en „als ik me nu bij de S.S. aansluit, heb ik niets meer met de N.S.B.-kliek te maken," omdat het een S.S.-er ver boden was, ook b.v. leider van de Jeugdstorm te zijn. Als kapelmeester was verdachte in de rang van onder officier geplaatst. EIS TIEN JAAR. De procureur-fiscaal, Mr. Keune, was van mening, dat verdachte zijn prevele- mentje wel klaar had gemaakt, hoewel dit op de zitting nog al tot tegenspraak geleid had. Ofschoon verdachte het vrij onschuldig heeft voorgesteld, is zijn toetreden tot bezirkverwaltung, N.S. K.K. maar vooral tot S.S. niet zo on schuldig als het er uit ziet, al stelt ver dachte het voor alsof hij het gedaan heeft, om zich zelf „veilig te stellen" voor zijn anti-N.S.B. en an Duitse ge dragingen. De procureur-fiscaal zag deze verdachte als een slimme klant en per doos f 2.15 Boekhandel. Schoutenstraat 13 Middenstandsexamens Op de zevende dag behaalden het Mid denstandsdiploma: de dames C M Tuin— Van Gijsen en P A Verspaandonk en de heren G van Til, W F Tetteroo, H Stik- voort, J G Voermans, F J Verberne, C H Verton, A v Vliet, H v d Vlugt en J H Veltman, allen te Alkmaar; J M Ver- duin te Akersloot; de dames J A Som broek en H J Verver en de heren J J Thoolen en Th Velzeboer te Heiloo; mej. G M Valkering en S Veeken te Limmen; N L de Waard te Egmond aan de Hoef. A Tambach te Egmond-Binnen: mej. A Stam te Egmond aan Zee; dé dames A Venneker en A Venhekel te Oudorp; P Venneker te Oudorp; Antje van Tiel te Groot-Schermer; Af ra Vendel te Scher- merhorn; de dames M A v Straaten en bij de invasie in Normandië verrichtte. Een der duiven in Enge land verwierf zelfs een ridderorde.... Een andere redde een stad van een in de lucht hangend bombardement! Tenslotte memoreerde hij dat het werk van de duivenliefhebbers dik wijls vol teleurstellingen is. Van deze vlucht b.v. keerde niet minder dan veertig procent der duiven niet te rug.... Maar de echte liefhebber zet door en dat volharden vormt mede de persoonlijkheid. Spr. bracht dank uit aan 't gemeen tebestuur voor het beschikbaar stel len van een bronzen medaille en aan de dames voor de opofferingen, wel ke de liefhebberij van de man vaak van hen eist. Moeder moet tenslotte wel zeggen; „Kom je nu nog niet van ie hok?" Thans heeft de duif weer een werk des vredes verricht. Zij vloog voor de lijdende mensheid. Daarom, dokter Ten Kley, aldus spr., is het mij een genoegen U deze enveloppe inhouden- dende f 900.- te overhandigen. Ik hoop, dat het Uw bestuur gegeven moge zijn Uw zegenrijk werk nog jaren te kunnen voortzetten. Dr. TEN KLEY. Na de overhandiging van de enveloppe nam dokter ten Kley het woord en bracht mede namens de Alkmaarse ver. tot bestrijding der T.B.C. de dank over voor het ge- daar tussen het kroos zag het water er wit van, allemaal van die kleine visjes, met hun zilverglanzende ge schubde buik naar boven.Een naar geestig gezicht, al die onbeweeglijke vis, bliekjes en witvis en ander klein grut. Wij dachten oorspronkelijk aan de warmte, de tropische hitte van de laatste weken. Ligt ook niet de dijk in Volendam bezaaid met dode vis, aangespoeld uit het IJselmeer, en om gekomen door de abnormale tempera tuur van de laatste tijd? Het eigen aardige van het geval was echter, dat de vis pas boven kwam toen de groot ste hitte al voorbij was, en overal te zien was, bij de Bergerbrug, de molen van Piet, in de Van Houtenkade, en in het water langs de Nic. Beetskade. Informatie bracht uitkomst. Wij heb ben ons licht opgestoken bij hen, die het weten kunnen, bij de pachters van het viswater. Daar bleek, dat de hitte geen schuld had aan het v -- schijnsel, maar dat de oorzaak ge zocht moet worden in een hoeveelheid slecht water", die in de grachten komt en waarin de vissen niet ge noeg zuurstof vinden, bovenkomen en voor dood ronddrijven. De meesten zijn niet eens dood, alleen maar schijn dood. Als er weer gespuid wordt en het „slechte water", afkomstig uit pol dersloten of verontreinigd door riolen of fabrieken, weer verdwenen is, zal ook het verschijnsel van de vele „do de" visjes weer verdwenen zijn. Dus kan een enkele dag zonneschijn al wonderen doen. Er bestaat voor de Alkmaarders geen reden tot bezorgd heid voor stank of andere onaangena me gevolgen. Gelukkig niet, want van vissen in troebel water hebben wij een afkeer. Eén maal zelf iets zien, overtuigt méér dan honderd keer erover ho ren vertellen. Gedachtig aan deze stelregel zijn wij gisteravond naar de Overdekte getogen, waar de Alk maarse Reddingaïr'yade haar weke lijkse oefenavond hield. Konden wij onlangs melden, dat de wederopstanding van de A.R.B. met 30 leden een feit was geworden, thans, na slechts enkele weken, is 't ledental reeds meer dan verdubbeld. En kijk, Ic-er, dit is de ware geest. Een goed geoutilleerde, terdege ge oefende reddingsbrigade is een onmis bare organisatie voor een stad als Alkmaar waarvan de plattegrond door weven en omgeven is door water, en waar het aantal verdrinkingsgevallen waarachtig niet gering is. De tijd van de sprookjes is lang voorbij. Gelaarsde katten bestaan niet, die juist op het goede moment hulp weten te krijgen om hun meester, de „Markies van Ca- rabas" te redden. Maar mensen in nood zijn er nog dagelijks! Als er iemand te water valt, al is hij ook een geoefend zwemmer, kan hij U nodig hebben, kan zijn leven afhangen van onmiddellijk èn deskundig ingrij pen! De nieuwe leden van de A.R.B. zien dit in en oefenen iedere Donder dagavond na.,.stig -nder leiding van badmeester Van Es, op aanwijzingen van voorzitter Roobeek, terwijl Jan Stafecki en Lies Kieft een flinke duit in het zakje doen. Het is niet vol doende te kunnen zwemmen. Goede zwemmers zijn nog geen geoefende redders. Verschillende handgrepen, kennis "van E.H.B.O. en kunstmatige r'emha- ling, popduiken en ermee wegzwem men, dat zijn de onderdelen, waarin wekelijks wordt geoefend. Alleen al het te water springen zonder kopje onder te gaan, is een kunst, die men geleerd moet hebben. Laat het zover komen, dat honder den Alkmaarders weten, wat hen te doen staat, als er een angst geschrei om hulp opklinkt uit het water, waar een medemens afhankelijk is van Uw kordate optreden. Ploegen uit Egmond en Bergen zullen binnenkort tezamen met de A.RB. op een eigen uur komen oefenen, de Rijkspolitie doet mee en andere in stanties en dan kan er iets goeds uit groeien. Het materiaal, zoals reddings- lijnen en ijsladdertjes komt er onge twijfeld ook, vooral als de Brigade de financiële steun krijgt waar ze net als iedere andere vereniging niet buiten kan. En daarom; het adres van de pen- ningmeesteresse is: mevr. E. van Bis, Eikelenbergstraat 8a, Alkmaar. Geboren; Pieter S., zoon van Hen- drikus J. Kuilboer en W. Veen. Edith, dochter van Tjalling Bethlehem en E. A. Oudes. Adam A„ zoon van Joris Miedema en A. Tolsma. Ondertrouwd; Theodorus Boereboom en Sjoukje A. C. Posthuma. Gerard Schanssema en Peternella A. Bonou- vrié. Walter Kroese en Belia Jager. Wouter Molenaar en Afra J. A. de Graaf. Nico S. P. Leeuwenkamp en Thecla G. M. van de Laarschot. Hendrikus J. A. Bouwman en Johan na J. G. Koopal. Willem F. J. Nieuwenburg en Johanna M. Mol. Jan Prins en Aaltje T. Slot. Overleden: Gepke van der Woude, oud 46 jaar. geh. m. J. Bakker. Willem F. Dekker, oud 1 maand. ZUIVERING De staking van mej. H. A. van Zon neveld, te Heiloo, geboren 20 Decem ber 1917, gewezen ambtenaresse bij de Provinciale Voedselcommissaris voor Noord-Holland, is ingetrokken en op grond van de overweging, dat voor ontslag krachtens het Zuiveringsbe sluit 1945 niet voldoende aanleiding bestaat, hoewel zij te kort is geschoten in het betrachten van de juiste hou ding in verband met de bezetting, aan mej. H. A. van Zonneveld, voornoemd, een schriftelijke berisping met open baarmaking gegeven. Aan mej. G. Dol, te Alkmaar, is in haar functie van ambtenaresse bij het Bureau van de Provinciale Voedsel commissaris te Alkmaar, ontslag ver leend met ingang van 1 Januari 1946. Gisteravond werd door een caféhou der ter plaatse de assistentie van de politie ingeroepen. Men had te doen met een lastige bezoeker, die niet van zin was zijn consumptie te betalen. Toen de politie aan dit verzoek vol deed, bleek dat de man in het bezit was van een pak met een hoeveelheid shag. Hij had juist een nieuwe voor raad ingeslagen om in het zwart te verkopen. Een en ander werd geno teerd. De tabak is in beslag genomen. PAYGLOP - ALKMAAR - TIL. 38*2 Een schuchter begin. Donderdagmiddag is het aangekon digde bloemencorso dan toch nog ge houden, hoewel 's morgens nog bekend gemaakt werd, dat het wegens de weersomstandighelen niet zou door gaan. Ter elfder uur brak de zon ech ter nog door de wolken en besloot men alsnog door te zetten om degenen, die op deelneming gerekend hadden niet teleur te stellen. Meer dan de helft van de inschrijvers liet onder deze omstan digheden echter tenslotte verstek gaan, waardoor de deelname onvoldoende was. Toch was het goed gezien van het comité.om een, zij het dan schuchter, begin te maken, waardoor getoond werd dat er iets gepresteerd kan wor den en waaruit in de komende jaren een aardig bloemencorso kan groeien, als nieuwe aantrekkelijkheid van de badplaats. In deze geest sprak burgemeester Niele, als voorzitter der V.V.V., deel nemers en belangstellenden toe vanaf het bordes der openbare lagere school, met de opwekking om in het volgend seizoen in ruime kring deel te nemen, opdat een jaarlijks bloemencorso kan worden gehouden, dat bekend wordt als een nieuwe aantrekkelijkheid van de badplaats, naast de strandfeesten, harddraverijen, tentoonstelling enz. Hierna maakte hij bekend, dat de jury, bestaande uit de schilder Bob Denneboom en de beeldhouwer Cor Wijker, de volgende prijzen had toege kend: 1ste prijs fam. Cardozo met boe renbruiloft, als het meest originele; 2e prijs dames Jans met Zonnebloem; 3e prijs J. de Vries met vliegmachine; 4e prijs P. van Thiel, als clown. Begunstigd door prachtig weer werd hierna, met muziek voorop, een rond gang door het dorp gemaakt, na afloop waarvan alle deelnemers door het comité werden onthaald. DE KUNSTTENTOONSTELLING. Dank zij het slechte weer der laatste dagen bezocht binnen 2 weken de 2000ste bezoeker de Egmondse Kunst tentoonstelling. Het was de heer J. Valkering uit Egmond-Binnen, die een prachtige taart in ontvangst te nemen had. Onder de bezoekers bevinden zich ook veel buitenlanders, w.o. Engelsen, Amerikanen, Belgen en Zwitsers. VOOR ZONDAG 10 AUG. 1947. ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur, -is. Van Wijk; 5 uur, ds. Wesseldijk. Ka- pelkerk, 10 uur, ds. Van Dop. Rem. geref. gem., half elf, ds. Hubeek van Vlaardingen. Luth. kerk (Oudegr.), 10 uur, ds. Gronloh van Deventer. Doopsgez. kerk, 10 uur, ds. v. d. Sluis. Geref. kerk, 10 uur, ds. Von Meijen- feldt; 5 uur, ds. Dragt van Nieuwer- Amstel. Coll. overvloed van werk en werkkrachten. Herst. Ap. Gein., Toussaintstr., half 10 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur, dienst. Het Le ger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heiligingsdienst, 12 uur Zondags school, 8 uur verlossingsbijeenkomst o.l.v. majoor Ter Telgte. Oud-katn. kerk geen dienst. Bapt. gem., N. Doelen, 10.15 uur, de heer Hofhuis. De Oranjevereniging is al druk in de weer met het maken van plannen voor een luisterrijke viering van Ko ninginnedag. Op 1 September (31 Augustus valt op een Zondag) zullen de leerlingen van de lagere scholen en kleuterscholen in het openluchttheater worden onthaald op een vertoning van een „Levende Poppenkast". 's Namiddags zal er gecostumeerd ringsteken en sleuteltrekken worden gehouden in de Stationsstraat en 's avonds zal Bergens Harmonie een concert geven bij de Ruïne. Verder staat er een vierdaagse étalagewed strijd op het programma, waarbij het publiek zelf als jury zal optreden en zelfs prijzen kan winnen. VVV stelde als extraprijs reeds een tekening van Karei Colnot beschikbaar. Met September zal te Bergen een „Vrije School" worden geopend, waar evenals op vele scholen in het buiten land en op de Vrije scholen te 's Gra venhage en te Zeist en op de Geert Grote-school te Amsterdam de paeda gogische denkbeelden van Dr. Rudolf Steiner in practijk zullen worden ge bracht. Zolang men er nog niet in ge slaagd is een geschikte localiteit te vinden in Bergen zal de school geves tigd zijn in „De Arend" te Schoorl. Als klasseleraren zijn aan de school ver bonden mej. L. Struik en de heer F Poppig. In het collegium hebben zit ting mr. D. Vis, mr. A. F. Kamp, mej, G. P. Horst (Heiloo), dr. J. P. M. Lug- ten, mevr. C. Kruisman-Buys (Schoorl) en mej. L. Struik (Schoorl). Als de verkeerspolitie op een door- de-weekse morgen de witte handschoe nen aantrekt is er zeker wat bijzonders te doen in de stad. En het werd inder daad op deze Vrijdag een zeer bizonde- re dag. Reeds vroeg in de morgen, toen alle berries nog rustig bij elkaar lagen en de stapels nog waren afgedekt on der de lange zeilen stroomden van alle Rijp; A N Veldman, P T Tromp en J P v Straaten te Heer-Hugowaard; J M Spaans te Noord-Scharwoude; mej. J C Stoop te Oudkarspel; K Snip en J Th stam te Schoorl; C P Vader en P A Smit te Warmenhulzen. BENOEMING Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening van 4 Augustus 1947, afdeling Algemeen Beheer, is voor het tijdvak van 1 September 1947 tot 1 September 1948 wederom benoemd tot tijdelijk leraar aan de Rijkslandbouwwlnter- school te Alkmaar Ir. Tj. Groendijk, ctdoap. stonden te kijken naar de ruitertjes, ontstond er een consternatie op één der aan de kade liggende schuiten, waarop een groot aantal bezoekers een plaatsje had veroverd. De schuit zakte scheef, drie balen meel zakten overboord en 'n vrouw en haar kind werden van de schuit af gedrukt. Zij kwamen tussen de boot en de wal in het water terecht, doch werden door hulpvaardige om standers weer op het droge gebracht. De boot werd door de politie ont ruimd meer uit elkaar te zetten, maar Vorige week vrijdag Dearoeg nei aan- De „zingende" Waag trof ook nu de Hoe meer het tijdstip van half elf helaastal bestijgers ruim 1500! Een uur en ju;ste toon. Het spel werd door de be naderde, hoe massaler de stroom van Vele mensen hadden- de grootste langerheeft me:Xukke zoekers op hoge prijs gesteld, bezoekers werd moeite om iets van het zo leuke en blik te kunnen werpen op het drukke Öm even tien uur was er in de Hout- ongewone schouwspel te zien. plein met zijn fraaie entourage. Notering til al geen doorkomen meer aan. Een Het aantal buitenlandse gasten was Toen we om elf uur de markt ver- comDlete compacte massa wrong zich groot. Niet minder dan 800 k 1000 deel- lieten was de drukte zo groot als we De aanvoer op de markt van heden door de nauwe straat en circuleerde nemers aan d Internationale kampeer- ons van voordien nauwelijks kunnen bedroeg 34.000 kg (vorige week 33.000) kanten de bezoekers de kaasstad bin- o Sm4t en de heer c_ J_,d;LX.rleS-.ïe ,D^ I nen- Per *iets- Per auto> P®r trein wer" Rijendik stonden de toeschouwers wij hoorden spreken, den ze aangevoerd: de duizenden. De om de uitgestalde kaas. Zo nu en dan tellen. verkeersagent op het kruispunt bij de werd zelfs het cordon verbroken.... De kleine Waag in het gebouw was niet te had toren J Telkenmale hebben wli er op gewezen, ook veel belangstelling en de Grote Kerk kon, wat onwennig nog, de wenselijk is de stapels wat werd door honderden beklommen. enorme drukte haast niet af. van de gouden spitsen er. bollen glans dgp m de «Ksgaon. Het aantal vereoiuilende talen, dat Terwijl de duizenden in verrukking OMGEVING. half elf, ds. Van AKERSLOOT, Santen. BERGEN, Ruïnekerk, half 10, ds. Bierman. Geref. kerk, 9 uur, half elf en half 5, ds. Telkamp. Mara- natha, half elf, ds. Bremer. BERGEN AAN ZEE, 11 uur, ds. Bierman (liturgische dienst). BROEK OP LANGENDIJK, herv. kerk, half 10 en half 4, ds. Alkema van Amsterdam. Geref. kerk, 10 uur on av. 7 uur, ds. J. G. Feenstra van Sche- veningen. Coll. classicale onkosten. Chr. geref. kerk, half 10 en 3 uur, ds. Henstra. Geref. kerk, art. 31, elf en 45 uur, ds. Koolstra van Almelo. DIRKSHORN, geen dienst. Geref. kerk, half 10 en 2.15 uur, ds. v. d. Sluis. DE RIJP geen dienst. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds, Roobol. Oud-kath. kerk, diensten om 8 en 10 en 's av. 7 uur. Geref. kerk, 10 uur, ds Dragt van Nieuwer- Amstel; 4.30 uur ds. Von Meijenfeldt. Coll. orgelfonds. EGMOND AAN DE HOEF, M uur, mej. Snethlage, hulppr. te Leiden. GRAFT, 10 uur, ds. Kastein. HEILOO, herv. kerk, 10 uur, de. Broekmans. Evang. Kerklaan, 10.15 uur, ds. Roscam Abbing van Amster dam. Geref. kerk (in evang.geb.), half 9 ds. Von Meijenfeldt; 4 uur lees- dienst. Coll. overvloed van werk en werkkrachten. HEER-HUGOWAARD. Geref. kark, half 10 en half 3, ds. Gootjes van Baflo. Coll. voor de Vrije Universiteit. KOEDIJK, 10 uur, ds. Plug van Sg- mond a/d Hoef. LIMMEN, 2 uur, ds. Van Wijk van Alkmaar. NIEUWE NIEDORP, negen uur, de heer Wanders. NOORD-SCHARWOUDE, herv. gem., av. half 8, ds. Wiegers van St. Paneras. Geref. kerk, 10,en 4 uur, ds. Richel van Heemstede. OTERLEEK, av. half 8, ds. De Jong. OUDKARSPEL, av. half 8, ds. Roe- ders. OUDORP, 10 uur, ds. Bosch. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Leen- dertz. Geref. kerk, 10 en 3 uur, ds. Visser. ST. PANCRAS, herv. gem., 10 uur, ds. Wiegers; 7 uur, ds. Bremer van Bergen. Geref. kerk, 10 uur, lees- dienst; 7 uur ds. v. d. Sluis van Dirks- horn. Coll. orgelfonds. STOMPETOREN. Zie Zuid-Schermer. Evangelisatie, 10 uur, ds heer Dek ker. URSEM, half 3, ds. Spaargaren. VEENHUIZEN, 2 uur. ds. Wiegers. WARMENHUIZEN geen dienst. ZUID-SCHERMER, 10 uur, ds. De Jong. De door de Motorclub Schermerhorn en omstreken op 5 Augustus j.l. gehou den gezelligheidsrit over een afstand van 70 km werd gewonnen door mevr. K. PlevierNatzijl te Oterleek met 0 strafpunten. Tweede werd na loting de heer Oostwouder uit de Beemster met eveneens 0 strafpunten. De 3e tot en met 9e prijs werden achtereenvolgens gewonnen door A. Plevier, Oterleek; P. Tromp, Hoorn; Jb. Rood, Groot schermer; J. Schaafsma, Beemster; J. Stekelbos, Oterleek; C. Kaij, Groot schermer en G. Hoogvorst te Oterleek. Het bestuur van de Motorclub kan op een geslaagde avond terugzien. Dinsdagavond zullen te Stompeto- ren op het sportterrein behendigheids wedstrijden voor motoren worden ge organiseerd door de heer J. Zwart te Stompetoren. Als prijzen zullen mooie medailles beschikbaar worden gesteld. SILLY KAMPIOEN VAN WINKEL. De hazewindhond van de heer L. Slot te Oterleek behaalde bij de Zon dag j.l. te Winkel gehouden wind- hondenrennen een eerste prijs in de B-klasse, tengevolge waarvan Silly naar de A-klasse is gepromoveerd. Bij de gehouden ren om het' kampioen schap van Winkel 1947, waarin uit kwamen de honden van de rennen A- en B-klasse alsmede winnaar hin derniswedstrijd, wist Silly eveneens op de eerste plaats beslag te leggn, zo dat Oterleek thans een kampioen, zij het een hond, in zijn midden heeft. BENOEMING. Door het bestuur van de Banne en Polder Oterleek werd ter voorziening In de door bedanken van de huidige functionaris, de heer G. G. Dekker te Oterleek, ontstane vacature, tot secre taris-penningmeester van die polder benoemd de heer D. Bockweg te Oterleek, (Van onae spei j.l. achre en btj de dan daarbij een wK met veel gei nen verbogen. die inderdaad v proeent op wt waarover ais discussiëren val Oogstvoorsioninj naart die van he der arbeidsbureau wenste doelen niè mische en practi bereikt. Bovendie bier v.n .1. om ten dors, die de z.g, men. Zij leden finan komt nog bij dat treft, die in de 2 aan gewend zijn het werk te gaa extra geld voor hi Begrijpelijk is, da nu slechts een- e: manier konden v volgende keer va hun tijd daar niei ren en zich elder band doen opneme de industrie b.v. it De boeren zout dupe van zijn... EE Tar ta/el kregel schillende zijden i de Landbouw een de inhoud te wi sproken wordt da pootaardappeloogsi en over de extra- werden ingezet. G een zeer groot per gekeurde poters. N men er op tijd ui! Verder wordt er bedoeld stuk de a< dat de artikelen, i vorige week in dt schreven, uit een gevoerde pen moe De grote beteke Oogstvoorziening tekenend duidelijk Kortom de gehele is er op gericht eei vre" te organiserer den die niet alleer den in andere del somden, op geen aangeroerd of wee Dat het Bure; fout handelde en wij vol. Nog een beeld laten wij i onze beweringen i Het Gewestelijk Zaterdag toen zij naar de Beemster dat dit niet meer i in voorzien. Acht Bureau Oögstvoor strafte militairen werk zette. Mede op dit moment oi bureau te Alkmaa schreven als zijndi De D.U.W. staat gens vacantie. Dez voor Overbruggin, king moeten kome werk op het lanc zouden ze een beh len. Nu krijgen zij kering van 28.- de Staat. Ook op noemde militairen bijpassen (vervoe Inplaats van een ir van zaken, dus de; ten, die nota bene ganisatie veel geri „man in the stree gaan onze lieve bi Een ander voor organisatie van he ziening is het volj Het had een hoi elkaar gehaald oir den vervoerd tenei te werken. Op het verzame gegeven uur ge aanwezig. Ten ei maar met de trei De mensen waren vertrokken of uit den een paar truc De groep was i reisd De Bommelerw; een tranendal. 1 thans met de melerwaardse krijgen menign de ogen. En to droefheid. De oorzaak der de zilveruien- weer in volle ga huis aan huis c het zilveruitjes inmakerijen. De ingemaakte als tafelzuur in Van 's morgens men druk, dikw gezin, in de w« Deze telken js huisarbeid ver werk. Er hangt thans lucht over de Menige traan w de bevolking v<

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2