MONICA Kokosnotenfestijn op het Verloofd. yan nabij mbordmn koeken A. N.V. iTgtor Bergen. Tennistournooi in Eeuwigelaan Jamboree 1947 DE PAMPIJS-PIRAAT door J. D. VAN EXTER Bezoek aan veroordeelde aartsbisschop Prijzen in Indonesië Een gladde vogel Revanche Bep van Klaveren Luc. van Dam Wij spelen Bridge ONDERHOUD met THOMAS MANN Paard redt drie mensenlevens Lange wachttijden Hembrug-ponten Duivendief gedood 23 Belgen ter dood veroordeeld Wij luisteren naar Hoofdprijzen Staatsloterij f In de put Woestijnrat afgetuigd .J ~ÊN y£W?E van hbut an pWiglas BEEK drievoudig mpioen gse tennistournooi, dat ugustus wordt gehouden an de Kruisweg, behoort verleden. Er waren de agen spannende partijen d F. Dijkstra uit Heiloo Ti te winnen van J. ichedé. In het herendub- Walhof en de oud- Cleyweg, beiden uit En- erke combinatie te zijn. ,1e tegen Haasbroek en die laatstgenoemden na g wonnen met 06, 8 en der mooiste partijen loi. Van de dames dient Miss P. Gostling, die aaiheid na twee uren 34( 46, 64 won van uit Enschedé. Als kam- ïier uit het strijdperk llema uit A'dam. Haar en tors spel bleek ook mej. M. Koel uit Alk- t reikte mr. C. A. de :n geestig speechje de ank werd gebracht aan Beyneveld en J. H. Je leiding. Met een har voor de vriendelijke vr. A. J. van Limburg het sportfestijn besloten. Uitslagen. le ronde: L. Wu sl. J. 6—4; M. de Haas sl. N. G. Leenaers sl. W. v. 62; A. J. Kool sl. H. 6—2. Dijkstra sl. E. Bunge Walhof sl. L. Wu 63, >rs sl. J. Haasbroek 97, nidt sl. M. de Haas w.o.; Leenaers 6—3, 62; Ph. B. Boerrigter 61, 61; ers sl. A. J. Kool 63, sl. Gerkens 61, 61. F. Dijkstra sl. J. Wal- 62;' L. v. Beers sl. Jn. 61; Ph. v. d. Meer »1. 46, 6—3; F. Beek sl. D. 6—0, 6—2. F. Dijkstra sl. L. v. -4; F. Beek sl. Ph. v. d. 6, 62. leek sl. F. Dijkstra 6—2, elspel; J. Haasbroek en ers sl. D. Mosk en K. ten 32, 64; J. Walhof en E. Stumpel en P. Luyckx J. Kool en N. v. d. Kesteren ens J. Mobron J. M. P. Lugten en H. H. Diesfeld en H. Im- -0. J. "Haasbroek en Kers- Gerkens en Jn. Schmidt Walhof en Kleyweg sl. B. Boerrigter 62, 64; Ph. v. d. Meer sl. A. J. d. Berg 61, 61; F. Beek sl. Dr. Lugten en i 6—2, 6—2. Haasbroek en Kersse- dhof en Kleyweg 06, 8 stra en Beek sl. v. Beers 63, 86. iijkstra en F. Beek sl. J. Kerssemakers 46, 64, ibbelspel: Mej. P. Gost- nge sl. M. Krak en H. 63; mej. A. Luyckx en mw. A. Interum en J. 6; mw. en B. Boerrigter w. Kleyweg-Nieuwenhuis r. Noordenbos en J. Haas- en mw. Schwalbach 62, e: Mw. Wu-Tillema en r sl. mej. P. Gostling en j. A. Luyckx en F. Dijk- W. Tascjie en D. Kersse- 63; mej. M. A. Koel en w. en B. Boerrigter 62, Wittenaer en Jn. Schmidt ienbos en J. Haasbroek i: Mw. Wu-Tillema en Ph. mej. Luyckx en F. Dijk- 4; mej. M. Koel en F. H. Wittenaer en Jn. 6—2. M. Koel en F. Beek sl. :ma en Ph. v. d. Meer 5. ilspel: Mw. Beek sl. mej. r'.o.; mej. A. Luyckx sl. naer 63, 61; mw. Wu- w. Beek 61, 60; mej. mw. Kleyweg-Nieuwen- 6, 64; mej. M-. Koel sl. bos 6—1, 6—4; mej. A. ej. W. Tasche 46, 64, e: Mw. Wu-Tillema sl. ing 6—2, 6—1; mej. M. A. Luyckx 62, 62. Wu-Tillema sl. mej. M. -5. lakfiets met vier kinde moeder de vrouw achter kwam uit de Mosselen- ïto naderde uit Bergen rmen knarsten n dr. Van Gelder uit ree artsen uit Groningen 5 ter plaatse en eveneens het Rode Kruis, die de ar Alkmaar bracht, waar ziekenhuis werden opge- cleren werden naar Haar- vaar de familie S. haar le schade is vrij groot. Clnnvnght R D.P (Van onze speciale verslaggever). Drie hoogtepunten heeft de Jamboree tot dusver opgeleverd. In de eerste plaats de openingsplechtigheid in de grote arena aan de Place des Nations, waaraan alle kampgenoten deelnamen en die een schouwspel op leverde, dat bfl allen een diepe indruk maakte. Verder de duizelingwekkend hoge vlaggemast, waar elke padvinder, van waar hij ook komt, zijn eigen kleuren meermalen kan terugvinden. En tenslotte het spel met de kokos noten op het Jamboree-marktplein. het laatste uur, en maak nu maar eens een bitter verwijt jegens iemand, die zo gulhartig zijn fouten erkent. De goede man sprak ook open hartig over de politieke moeilijk heden, die de Jamboree heeft on dervonden, het regeringscrediet ad 155 millioen francs is pas een paar dagen geleden toegewezen. De com munisten waren er tegen, omdat dit kampeerfeest de waarde van de grond doet stijgen in deze streek en die is nu eenmaal het eigendom van een suikerkoning, die vele ma len millionnair is. VOEDSELPROBLEMEN. Estafette Vogelenzang Moisson ging niet door Laat mij dit laatste hoogtepunt even toelichten. Frankrijk is, in vergelijking met ons land arm aan voedsel. Ofschoon het veel minder dicht bevolkt is, be schikt 't, dank zij a enauwe betrekkin gen met Noord-Afrika, over onutput- telijke voorraden kokosnoten. Weten de, dat de meeste Europese landen deze lekkernij ontberen, heeft de groente man van de „Jam"-er grote stapels van ingeslagen en sindsdien hebben twee diensters de handen vol met het afwegen en uitreiken der harige vruch ten, die voor het merendeel op een grote steen op het plein worden stuk geslagen, waarna het massale gepeuzel begint. De Amerikanen en de negers trek ken er hun neus voor op, maar de En gelsen, Nederlanders, Denen, Finnen en Tsjechen zijn er niet van weg te slaan. Ter gelegenheid van de openings plechtigheid was men op de aardige gedachte gekomen de restanten van kampvuur van Vogelenzang- te gebrui ken voor het ontsteken van het kamp vuur te Moisson, teneinde de onver breekbaarheid der vriendschapsbanden te verzinnebeelden. Het oorspronkelij ke plan was het vuur weer op de plek van 10 jaar geleden te Vogelenzang te ontsteken en het dan in estafettenloop over te brengen, maar dit bleek onuit voerbaar te zijn. Men heeft toen de half verkoolde resten opgezonden. REGERINGSSTEUN KWAM OP HET NIPPERTJE. Toen de chef van het perskamp, een charmante Fransman met een baard en in shorts, voor de eerste keer de buitenlandse pers te woord stond, put te hij zich uit in verontschuldigingen ,'voor hetgeen er nog allemaal niet klaar was. Daar is niets aan te doen, zei hij, wij zijn nu eenmaal zo. Frankrijk is het land der improvisatie, het land van Een delegatie van Protestantse gees telijken heeft een bezoek gebracht aan de onlangs, degens „misdaden tegen de staat" tot 16 jaar dwangarbeid veroor deelde Joegoslavische R.K. aartsbis schop Aloisius Stepinac. De delegatie heeft vastgesteld, dat de aartsbisschop uitsluitend werkt aan een bijbelvertaling en dat hij in de gevan genis beschikt over twee zonnige ver trekken, waarvan er een'n privé kapel is buiten het celblok, dicht bij het kan toor van de directeur. Twintig jaar ge- leden heeft maarschalk Tito, de Joego slavische premier, twee jaar in dezelf- de gevangenis doorgebracht, t De delegatie stelde voorts vast, dat de vertrekken naar behoren ingericht waren en dat de bisschop dagelijks een mis mag celebreren, waarbij twee an dere gedetineerde priesters assisteren. .Aartsbisschop Stepinac verklaarde dat 'zijn gezondheid en het voedsel „zeer goed" waren. Moeilijkheden van geheel andere aard had men op te lossen bij de voe ding van het kamp. Men kan maar niet iedereen hetzelfde geven. De Hin does zijn in dit opzicht het lastigste. Er is een groep die geen vlees eet, een groep die geen groente eet. De Maro- kanen willen hun „koeskoes" niet mis sen en de Chinezen stellen prijs op 'n stevige hap rijst. De Joden en Moham medanen etén geen varkensvlees en men vindt hier, dat de Nederlanders ontzettend veel aardappels verorberen. Het enige gerecht, dat iedereen schijnt te eten, is brood. Elk uur komen er hier 1800 broden van 900 gram uit de oven. Tenslotte nog dit: de Nederlandse jongens laten weten, dat zij het hier best naar hun zin hebben. Allen zijn goed gezond en vermaken zich voor treffelijk. Zij bereiden zich voor op de demonstraties en doen met mate mee aan de levendige ruilhandel in insig nes. Een Zaandamse militair schrijft ons uit de omgeving van Ban doeng het volgende: Het is hier allemaal even duur. Een hap zuurkool met wat spek er door kost 1.50; rijsttafel 2.50; een gebakken ei 1.50; ge bakken aardappelen 1.50, indien er biefstuk bij is komt het al op 5.een kop koffie 0.50 tot 1.een gebakje 0.65 tot 1. een blocnota met 30 velletjes pa pier 2.—. Als je een foto laat maken en je bestelt daarvan drie exemplaren op briefkaartformaat kost dat 15.-. Van de 50ain de maand kun nen de soldaten dus geen „bokke- sprongen" maken. In 1943 werd A. Naafs uit Losser wegens moord tot een gevangenis straf van 5 jaar veroordeeld. Aanvan kelijk werd hij opgesloten in de straf gevangenis te Groningen, doch hieruit wist hij te ontvluchten. Tijdens een klopjacht raakte hij in een vuurgevecht dusdanig gewond, dat overbrenging naar het ziekenhuis Ziekenzorg te Enschede noodzakelijk was. Toen hij evenwel aan de beterende hand was wist hij ook hieruit te ontsnappen, doch werd enige tijd later gegrepen en overgebracht naar de strafgevan genis te Arnhem. Bij de slag om Arnhem wist hij ech ter van de algemene verwarring ge bruik te maken en uit de Koepel te ontkomen. Naafs week uit naar Gro- nau, dat men „Klein Rusland" pleegt te noemen. Om nu aan de kost te kunnen ko men legde hij zich ijverig op het smokkelen toe. In de nacht van Zater dag op Zondag kwam hij er niet ge heel zonder kleerscheuren af, want de Duitse kommiezen schoten hem aan. Dit was voor (iem evenwel geen be letsel om reeds Dinsdagnacht weder om zijn geluk te beproeven, doch deze keer zou het hem nog slechter ver gaan. Opnieuw werd hij door een ko gel uit een revolver van een Duitss kommies geraakt, welke hem in zijn rechterdijbeen trof. Hij werd gegre pen en overbracht naar het ziekenhuis te Gronau. Nadat de kogel er was uitgehaald en de wond was verzorgd, werd Naafs door de' Engelse autori teiten aan de Koninklijke Mare chaussee te Glanerbrug overgeleverd omdat Naafs hier nog gezocht wordt voor de nog uit te zitten resterende 9 maanden. Op 31 Augustus a.s. zal des middags in het Olympisch Sta'dion te Amster dam de revanche-wedstrijd gehouden worden tussen de Nederlandse kam pioen middengewicht Bep van Klave ren en de oud-kampioen Luc van Dam. Allereerst het kleine probleempje uit onze vorige rubriek. 'Het luidde als volgt: Noord: S. H. 4-3, R. v-5, KI. a-v-9. Oost: S. v-b, H.R. h-7, KI. 8-6-4. Zuid: S. h.-7, H. b-5-2, R. a-8, KI. West: S. H. a-h-6, R. KI. h- b-10-2. Ruiten is troef. Z. is aan de slag en mag met N samen nog maar één slag verliezen. Hoe speelt Zuid? In de eerste slag speelt Zuid de schoppenheer, die hij in Noord troeft met de ruitenvrouw. Hij speelt Uit N. de ruiten 5 na en maakte door snijden de 8 en de aas van ruiten in eigen hand. West moet op deze drie slagen 3 kaarten wegdoen en Noord op de der de slag één. Gooit West twe- harten en één klaver weg, dan gaat op de derde slag bij Noord een klaver weg. Zuid speelt dan een harten, die door West moet worden genomen en deze moet Klaver naspelen waardoor Noord nog aas-vrouw van klaver maakt en Zuid daarna harten boer. Als West op de eerste drie slagen twee klavers en een harten wegdoet, gooit Noord een harten,weg. Oost word" dan met een schoppen, aan slag gebracht en moet klaver terugspelen, waardoor Noord nog drie klaverslagen maakt. Men spele het vooral na! De speler loet er wel eens duchtig op passen, dat hij b.v. bij £en sans- atout spel een zo nodige rentree in de blinde niet door onnadenkend spel ver speelt. De kaarten van Nooi i zijn b.v.: S. v-b-7, H. 7, R. h-v-b-10-9-7-4, KI. 7-2; van Zuid: S. a-9-4, H. a-v-10-5-2, R. 5 en KI. a-b-10-4. Zuid speelt 3 s.a. en West komt op met Sch. 3. In Noord de 7, Oost gooit de 8 en nu kan Z. de slag gemakkelijk ne men met de 9. Maar dit is fout! Hij moet met het aas nemen, omdat hij an ders nooit meer in Noord aan slag kan komen voor de vr' ruiten. Wilt u dit voor u zelf eens even nagaan? Volgende maal een nieuwe situatie ter oplossing. In de Scheveningse Haven heeft onze Marine duikdemonstraties gegeven. De mijnenoprulmdienst wilde hiermede een beeld geven van de moeilijk heden, die verbonden zjjn aan het vrij maken van havens en wateren, waar in zich mijnen en andere explosicven bevinden. De beroemde Duitse schrijver, de 72- jarige Thomas Mann, die Zondagavond per vliegtuig in ons land arriveerde, heeft gistermorgen een onderhoud ge had met binnen- en buitenlandse jour nalisten. Hij noemde Nederland een krachtig land, dat zich als een der eer ste in Europa zal herstellen van de be komen verwondingen in de oorlog. Voorts meende hij, dat er in Duits land krachten aanwezig zijn, die een vernieuwing in gunstige zin voorberei den. De Amerikanen noemde hij een jeug dig, leergierig en openhartig volk. De Amerikaan is een gezond mensentype, en „ik geloof in zijn toekomst". „Mijn laatste grote werk", aldus de grijze litterator, „Dr. Faustus", is thans voltooid en zal in verschillende talen verschijnen. Een in 1911 onderbroken roman „Bekenntnisse des hgchstaplers Felix Krull" zal weer ter hand worden genomen. Om louter persoonlijke beweegrede nen zal Mann zich niet meer in Duits land vestigen. Zondagmiddag werden door een agent van de bereden-brigade aan het strand te Scheveningen, met ge bruik van zijn dienstpaard en met as sistentie van enige strandbezoekers een 17-jarig meisje en een 50-jarige man, die bij het zwemmen in zee in levens gevaar waren komen te verkeren, gered Even later werd door dezelfde agent een 37-jarige vrouw, die eveneens de kust niet meer kon bereiken, en zich aan de resten van het voormalige wan- delhoofd vastklampte, uit zee gered. De K.N.A.C. meldt, dat, volgens be richt van de Rijkswaterstaat, de ser vice, welke de veerdienst per stoom- pont bij de Hembrug aan het weg verkeer biedt, met de aanwezige pon ten en het beschikbare personeel niet opgevoerd kan worden. Het is mis schien mogelijk bij voldoende personeel binnen enkele maanden gedurende de spitsuren de enige reservepont te doen inleggen. Op 8 Augustus j.l. vond in Den Haag een vechtpartij plaats tussen de 24- jarige V. B. en de 56-jarige B. om een aantal duiven. Laatstgenoemde zou n.l. herhaaldelijk met zijn lokduiven zich duiven van de 24-j. V. B. wederrech telijk toegeëigend hebben. De volgende dag voelde de 56-jarige B. zich niet wel, waarna hij naar het ziekenhuis aan de Zuidwal moest worden ver voerd, alwaar hij is overleden. De doodsoorzaak wordt onderzocht. De Krijgsraad te Luik heeft uitspraak gedaan in een proces tegen een 25-tal Belgen, die dienst hadden genomen bij de Gestapo. Zestien hunner werden ter dood veroordeeld. De krijgsraad te Brussel heeft von nis gewezen tegen enige tientallen Belgen, die diensten hadden verricht voor de „Werbestelle", welke verant woordelijk wès voor de jacht op werk krachten. In dit proces werden 7 dood straffen uitgesproken. WOENSDAG 13 AUG. Hilversum I, 301 m„ geeft nieuws om 7, 8, 1, 7, 8, en 10.30 uur. NCRV: 7.30 orgelmuziek. 8.15 Vóór het werk eerst een lied. 8.30 Vrqlijke morgenklanken. 9.Voor de jonge zieken. 9.30 Kamer muziek. 10.30 Morgendienst. 11.15 Uil het land van de Kozakken. 12.15 Sangh en spel. 1.15 Mandolinata. 2.30 Orchi deeën in de huiskamer. 3.40 Piano-duo. 4.20 Zingende jeugd. 4.45 Voor onze jongens en meisjes. 5.35 Holanda-sex- tet. 5.50 Piet Post, orgel. 7»30 Flitsen van de Jamboree. 8.15 Kurhausconcert. 9.30 Zijn wij voldoende bekend in het buitenland? 9.50 Sweelinck-kwartet. 10.45 Avondoverdenking. 11.30 Avond concert. Hilversum II, 715 m., geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8, en 11 uur. VARA: 7.30 Muziek bij het ontbijt. 8.18 Operette programma. VPRO: 10.Morgenwij ding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.45 Negro-Spirit wals. 11.Non-stop programma. 12.Joh. Jong. 12.37 Mu- sette-klanken. 2.Voor de vrouw. 3.05 Voor de jeugd. 3.40 Piano. 3.45, Op bezoek bij zieken. 4.15 Voor de jeugd (vervolg). 6.15 VARA-varia. 6.20 Or kestwerken. VPRO: 7.30 Cursus. 7.45 Lezen in de bijbel. VARA: 8.15 „Piqué Dame". 9.15 De man, die wonderen kon doen. 10.20 Viool en piano. 10.45 Amsterd. reportage. 11.15 Op vleuglen van muziek. .11.25 Vrolijke avondklan ken. 501ste staatsloterij, 5e klasse, le lijst. 1000.— 6904 11829 19421 400.— 5055 7378 8893 19633 200.— 5703 6162 8678 401 W* 100.- 1855 2765 4913 5812 't Gebeurde in het gebouwtje van. de Echoput bij Hoog-Soeren. Er waren veel bezoekers. En allen luisterden vol aandacht naar de stem uit de diepte. Een heer was ook vol belangstel ling voor wat beneden in de duisternis voorviel, maar z'n aan dacht was toch niet zo groot, of hij voelde, dat iemand z'n porte feuille uit de achterzak van z'n broek trok. De man-van-de-portefeuille hield z'n zinnen bij elkaar. Hij liet de put de put, en ging snel naar het restaurant, waar hjj de eigenaar op de hoogte stelde en vervolgens de Apeldoornse politie opbelde. Deze beloofde dadelijk te zullen komen. Ondertussen had de pachter de deur van de put op slot gedaan en zaten allen, die daar binnen waren, gevangen. Inspecteur Vlijmscherp had niet beter kunnen handelen. De politie kwam met grote spoed. De recherche meende gen goede vangst te kunnen doen. Tot een fouillering van de aan wezigen kwam het echter niet, want de ega van de man-met-de portefeuille vertelde doodleuk, dat zij de portefeuille uit haar mans zak had gehaald en in de auto gelegd. De portefeuille had een eind bui ten de zak gestoken. En je kunt nooit weten.... Heeft niet eens een koning ge zegd, dat één vrouw duizend mannen te erg is. Te Enschede hebben de z.g. woestijn- ratten, Engelse militairen, die eens on der Montgomery in Afrika vochten, enige dagen verlof doorgebracht. Overal in de stad zag men de Engelse soldaten, die op het vliegveld waren ondergebracht, in groepjes lopen, win kels kijkend, echte Players rokend en bij tijd en wijle gearmd met een En- schedese schone. Een Enschedese jon gen, die de bons heeft gekregen en „zijn meisje" de zelfde avond met een Engelsman zwaar gearmd door de stad zag lopen „nam dat niet". Met het ge volg dat hij de Engelsman uitdaagde met de woorden „come on". Het liep op knokken uit en ze tuig den elkaar zo hevig af dat de militaire politie kwam opdagen en de Engels man, die 'n borreltje te veel bleek te hebben gedronken, meenam naar het bureau. Dinsdagavond kwamen de Ensche dese jongens er helemaal niet aan te pas, toen de militairen een afscheids avond hielden, waar alleen dames toe gang hadden. FEUILLETON is NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOOR: J. J O RISSEN 49. Terwijl ik mij zelf nog gelukwens te hiermee, werd al mijn hoop weer de bodem ingeslagen ditmaal na tuurlijk door oom Albert. „Neen, neen, Billy. De Majoor en ik zijn te oud, om je nu van Nancy af te houden, niet waar, Montrésor?" „Ja, ja", kwam het er quasi opge wekt bij de Majoor uit. Een man kan zich zelf gemakkelij ker oud noemen en vijftien jaar op tellen bij zijn leeftijd, dan dat een an der, die tien jaar ouder is, doet alsof zjj van dezelfde leeftijd waren. „Wij, oudjes, kunnen best elkaar be zig houden, mijn jongen. We zullen je niet van je meisje vandaan nemen. Geen woord! het is in orde dacht je. dat wij niet begrepen? We zijn zelf jong geweest, al kun je je dat niet voorstellen weg met jou!" En tot ipijn meer dan grote woede sloot hij de deur achter ons dicht. De deur van de salon was ook al weer dicht. Zou er geen verademing voor mij zijn na dat vreselijke diner? Wat 'n avond was het geweest, hoe wel het diner juist bedoeld was ge weest om gezellig te zijn voor ons al len en de twee gasten! Majoor Montrésor voelde zich bele digd. Theo was in tranen en Cariad v.as geschopt. Oom Albert had zich de naam van die afschuwelijke schil derij, die hij ons dacht te geven, niet te binnen kunnen brengen. Daar stond ik tegenover de Baas, die nog ziedde van woedde! HOOFDSTUK XVIII. „Ik denk, dat er niets anders opzit, dan hierheen t<» gaan", zei ik met mijn hoofd in de nek en liep recht streeks naar het heiligdom. De Baas kon nog juist de deurknop voor mij omdraaien. Zonder hem aan te zien ging ik naar binnen en nam plaats op de pianokruk. Ik drukte mijn voet op het pedaal en begon een oorlogsliedje. „Zing, als je blieft", zei ik bijna ge biedend tegen mijn chef. Hij zong, maar niet heel goed. „Blijf, als je blieft, zingen", zei ik, toen het bijna uit was, „en zoek voor al drukke muziek uit". Zonder verder een woord te wisse len gingen wij door. Het derde was, „De twee Grenadiers". Ik had geen lust, dat oom Albert Waters en Majoor Montrésor zich zouden verbeelden, dat wij die avond voor iets anders naar het heiligdom gegaan waren dan om muziek te ma ken. Zij konden het voldoende horen daar Neen, schijnbaar toch niet, want nauwelijks hadden wij de Marseillaise achter de rug, die aan 't eind van „De twee Grenadiers" komt, of de kamer deur werd opengegooid, en de twee oude heren stapten naar binnen. Oom Albert, natuurlijk vooraan. Hij kwam recht op de piano aan, sloeg met zijn vuist in de open palm van zijn andere hand, leunde over de pia no heen naar ons toe en bracht daar op op plechtige, vertrouwelijke, in drukwekkende toon dit ene woord uit: „Getrouwd!" „Wat?" vroeg de Baas en keek haastig om. Ik snakte naar adem. Ik vreesde, dat de oude man op eens tot de ge dachte was gekomen, dat wij zelfs verder gegaan waren dan een engage ment. „Ja getrouwd", herhaalde oom Al- bert, en verhief zijn stem tot de ge' wone hoogte. „Je weet het wel. Die man en die vrouw. Die mooie schilde rij van Millais of Hofman Hunt of zo iets. Je kent haar in ieder geval. Zij leunt met haar hoofd tegen de schou der van de jonge man, zó (Oom Albert trachtte, maar zonder succes, de houding van Leighton's model na te doen, door tegen de pia no te leunen). „En hij brengt haar hand naar zijn mond je weet wel. Die bedoel ik. Daar heb ik nu het halve diner over zitten te tobben en pas, toen ik mijn sigaar had opgerookt, schoot de naam mij te binnen. Ik moest het jullie gaan vertellen, en als we jullie 't toe staan", voegde de vreselijke man er aan toe, terwijl hij zich in een van de reusachtige fauteuils liet vallen, „zou den we graag hier blijven om een en kel liedje te horen. „Als hjj toch al leen maar zingt", zei ik tegen de Ma joor, „kan hij er net zo goed gezel schap bij gebruUfpn, en ik ben dol op een deuntje na het eten". Dus, Billy, wat heb je nog meer? Ken je dat ding soms? Och, och, wat vergeet ik toch de namen. Hut is iets van Bandy bandy „Soms de Bandolero?" vroeg Ma joor Montrésor van uit de andere grote stoel. „Dat is het! Ken je het, William? ik ben de Bandolero", zong oom Al- bert, „de zo en zo Bandolero" „Ik ken het wel", zei mijn chef, stiifjes, „maar ik heb het niet". Ik kon mij voorstellen, dat dit juist een lied was, dat oom Albert graag zelf zong. Jammer, dat zijn neef het niet had! (wordt vervolgd) Bokswedstrijd Bep van Klaveren— Luc van Dam. Eén der momenten uit deze strijd. Lue van Dam stond op punten voor, maar Van Klaveren werd kampioen verklaard na 7 y7 ronden wegens een wenkbrauw- wonde van Luc van Dam. Revanche van deze wedstrijd zal reeds op 31 Aug. a.s. plaats vinden. Een omgevallen petroleumlamp ver oorzaakte een hevige brand in een danszaal in het stadje Umtata (Z. Afrika); er werden 16 personen gedood en 21 gewond. De kubelverbin- ding EngelandNederland zal over en kele weken met een nieuw type on derzeese kabel uitgerust worden. In Santiago deden zich in 24 uur negen aardbevingen voor.De drie laat ste Duitse krijgsgevangenen in de V. S. zijn Donderdag naar hun land terug gezonden, daarmee is de repatriëring van de 450.453 Italiaanse en Duitse krijgsgevangen voltooid. - Op 24 Augustus zullen op het strand te Ostende proeven worden genomen met het verzenden van poststukken per raket. Senora Peron, echtgenote van de Argentijnse president, is per vliegtuig uit Lissabon naar Dakar (W. Afrika) vertrokken, vanwaar zij per schip naar Zuid-Amerika zal reizen. Bij opgravingen te Eist (Gld.) heeft men de funderingen blootgelegd van een Romeinse tempel. Hot opperbevel van de Amerikaanse lucht macht heeft bekend gemaakt, dat door de grote export de voorraden vliegtuig- benzine nog slechts toereikend zijn voor 90 dagen. In Oostenrijk zijn thans 693 gevallen van kinderverlamming ge constateerd. Een deputatie van Aruba heeft de Staten een manifest overhandigd, waarin op-afscheiding uit het verband met Curasao wordt aan gedrongen. De broodprijs in Frankrijk wc-dt met ingang van Zon dag met 100130 pet verhoogd. Het beroep op de Kroon van majoor Breunese t gen de beslissing van de Minister van Oorlog, waarbij hem on gevraagd eervol ontslag uit de militaire dienst is verleend, zal op 13 Augustus a.s. behandeld worden; als raadsman treedt op inr L. Kortenhorst De Franse regering overweegt de handel met Spanje weet te hervatteh. Dit jaar hebben ongeveer 50.000 Joden Roemenië verlaten, om te trachten in Palestina te komen. Ter bescher ming van de telegaafkabels heeft de Turkse regering schepen zonder offi ciële stuurman verboden door de Bos porus te varen.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3