MONICA Gromyko - de donderaar Tour de France" DE PAMPUS—PIRAAT "oor j. d. van exter )RDEELT ïm wisten er jen lesje De meest geduchte man in de Veiligheidsraad vr> de grootste kermis van de wereld Wij spelen Bridge Zij was er vroeg bij Wij luisteren naar Onderzeese bergbeklimmers „Meneer Jansen" vertelt labeltjes FEUILLETON Verloofd VAN fs^ABU ËN VERRE COU LIJDEN OOK PIJN? zekere Theodoras Br. uit een klacht ingediend, om- laart van dit jaar, toen de nog dichtgesneeuwd zat, n 2 veulens nacht en dag :en weide liet lopen. Om- ladden de politie er her- p gewezen, dat zulks met koude toch niet goed was. wees Br. er op, doch deze oor zijn dieren niet vol- rdak te hebben, acht luidde nu dat hij op gezondheid van de dieren du hebben gebracht, uigen werden gehoord dr. ierenarts, en wachtmeester berg. s gaf een uitleg, waaruit de gezondheid niet in ge- gebracht al moest het voor wel een kwelling zijn ge- chts in de koude te hebben in. wetboek echter slechts 'r pijn of letsel en niet het elling gebruikt, ontstond over de vraag of koude eroorzaakt. JA EN NEE. structie van een burenruzie am. Sch., pensionhouders te rzijds en M. de Gr. en diens r Gr. B. anderzijds, was het int van het programma. en Gr. B., beiden thans i Stompetoren, beweerden, ens hun verblijf ih een zo- achter de woning van Sch. en diens echtgenote zwaar digd. vee kinderen stonden erbil ik schaamde me voor hen," luishoudster. ei niets terug?" nets." bt u stalen zenuwen!" gon mevr. Sch. Later ver heer Sch. zelf in pyama in n deed ook mee. legde een dergelijke verkla- ok hij had de Gr. in broek gezien en zei niets terug. ging met blozende wangen innen? was de vraag van de ter. lachtbare". Sch. bleef alles ontkennen, tierechter kent echter zijn lij veroordeelde de beschul- diens echtgenote elk tot f 5 dag hechtenis, doch voegde gers de Gr. en B. toe voort- chtbank niet met onbenullige astig te vallen E BAAS GAF HET VOOR- EELD. huisvrouw, die haar vuile een of andere wasserij toe- weet bij ervaring, dat het lat ze bij het terugontvangen of groter stuk mist. Zeer ram het later na het indienen dacht boven water, en meer- beurde het dat men bij her- lar besloot „zelf" achter de te gaan staan. verdwenen goederen meest- kwam gistermiddag weer het licht, toen Guurtje, Griet- lem H. op het matje versche- hadden op een wasserij ge- gebeurde wel, dat de klant eren meegaf dan op het lijst- Dit werd dan achtergehou- een kast bewaard. De baas op bepaalde tijden „uitde- ahte voorbeeld had een der volgd om aan kleren voor y te komen. echter: „Had u een pyama en nodig voor de baby?" hadden zich aan diefstal van uit de wasserij schuldig ge- litierechter wilde dit zaakje adig aanpakken en de baas en rsoneel van de wasserij ho einde werd de zaak nog aan- >en, dat hij dit wasserijvar- ns flink zal wassen! KLEIN GRUT. passeerden nog een aantal zaakjes de revue. D., bakkersknecht te Heiloo, idde een pullover, f 25 of 10 tuinder te Limmen, oplich- i pakjes sigaretten f 75 of 30 is 1 maand voorw. gevange- B. uit Bergen, diefstal van aten, f 40 of 20 dagen. Cl. en Nic. Th. de W., diefstal elk f 30 of 15 dagen. te Koedijk, schuur gebouwd vergunning. Zaak aangehou- ens niet aanwezig zijn van be- andere gedaagden waren niet doch zullen een volgende de sterke hand voorgeleid LDIEF AANGEHOUDEN politie is aangehouden de hotelknecht H., die zich heeft gemaakt aan diefstal- nadele van zijn patroon, een Ier alhier, en ten nadele van iten. in verzekerde bewaring ge- DIERENBESCHERMING zijn te Alkmaar aangetrof- klein hondje, wit met bruin, en lange staart en 2 Jonge cy- sjes. Insp. C Verwer, Baanstraat, Alk- Jd de zittingzaal van de Veilig heidsraad, verzamelplaats van stu denten, diplomaten, experts in van alles en nog wat en huismoeders, die niets beters te doen hebben, hakt een man er met bewonderens waardige ijver op los. De stukken vliegen er af. Die man is niet, al beweren en kele boze tongen dat hardnekkig, Gromyko, maar een doodgewone pietselaar, die van de brandweer «er Verenigde Naties opdracht kreeg te zorgen voor een nieuwe nooduitgang. Maar toch heeft de Russische gedelegeerde, in zijn landstaal „de donderaar" en in Amerika tegenwoordig „Gromyko exit", iets met dit verhaal te ma ken. Hij, de glorie der obstructie, de meest geduchte man in de Vei ligheidsraad om zijn veto's ('t re cord van i" in 14 maanden staat op zijn naamen geducht ook om zijn weglopen, zou aldus „Time" de oorzaak van deze nooduitgang zijn, omdat hij klaagde, dat er zo weinig deuren waren. DE MAN ZONDER GEZICHT Wie is deze man, die zo dankbaar is voor het recht van veto, dat velen zich nu afvragen of dit veto eigenlijk wel gewenst is? Hij werd in 1909 geboren in een nest in de buurt van Gomel, waar negentig procent der bevolking Gromyko heet, studeerde economie en haalde in 1939 zijn doctors-titel. 1943. 't Hoogtepunt van de oorlog. De Sovjet-Unie zat niet alleen te springen om voedsel en oorlogstuig, maar vooral ook om de man, die in Washington we gen wist te vinden om hieraan te ko men. Moskou weifelde. Weifelde tussen de ex-mensjewieken als Maisky en Troyanovsky en de meer Westers ge- oriënteerden als Litwinof met hun goe de relaties. Achter Molotofs brilleglazen begon nen zijn oogjes te glinsteren. Hij had de nieuwe man ontdekt. Andrej Andre- vitch Gromyko; een 34-jarige doctor in de economie, een uitstekende leerling uit de moderne school der Sovjet-poli tiek, een man die zich niet te buiten zou gaan aan een liaison met het kapi talisme en van wie evenmin gevaar dreigde voor een orthodox-communis- me. Een overtuigde en rotsvaste bolsje wist in een Westerse wereld! Molotof kon dit immers doen, omdat Amerika zijn steun toch zou geven. Had het zelf niet te veel belang bij de weerstand van de Rode legers voor Moskou? Dus stapte in 1943 Gromyko 't Witte Huis in Washington binnen en over handigde zijn geloofsbrieven aan Franklin Delano Roosevelt. Hij werd „Amerikaan", wandelde op de Fifth Avenue, zat op de laatste rij in het Trans-Lux Theatre en een der bekend ste Amerikaanse humoristen, Fred Allen, pleegde mopjes over hem. Maar dat was ook alles, wat men van hem wist en hij bleef in een zekere zin een man zonder gezicht. 'T WERKELIJKE GEZICHT Vóór Gromyko zich aan de diploma tie waagde was iemand uit dat vak een verfijnd soort, erg verbeeldingrijk artist, een wezen dat even vlug een nota op poten aan een onwillige re gering in elkaar draaide als een com pliment wist te vinden voor de slank heid van een dikke dame. En in deze kringen beweegt Gromyko zich met de charme van een misantropische robot. Op een diner vroeg Mrs. Roger Lap ham, de vrouw van de burgemeester van San Francisco, wat hij van de Amerikaanse vrouwen dacht. Gromyko antwoordde, dat ze weinig indruk op hem hadden gemaakt. Pas toen de dame op het punt stond hem de rug toe te draaien, verontschuldigde hij zich met de woorden ,,'t Is maar een grapje, mevrouw". FANTASIELOOS. Even fantasieloos als in het gewo ne leven, is hij ook in zijn werk. Hij is bot en zonder het recht (misschien zelfs de wilonafhankelijk te zijn. Elke beslissing die hij neemt, komt uit Moskou. Om hem te klassificeren is het niet voldoende zich te reali seren, dat hij een nieuw soort staats man is, maar moet men hem zien als het prototype van een nieuw soort mens. In „Darkness at noon" beschrijft Ar thur Koestier deze generatie die op groeide onder de vlag van de revolutie en die geen traditie heeft en geen her inneringen aan de oude wereld bezit. Een generatie van moderne Neander thalers, zonder humor, zonder frivoli teit en zelfs zonder melancholie. Zo is ook Gromyko. Hard als het Oeral- gebergte, een kind van de revolutie, die de revolutie wil doorvoeren. Een moderne, negatieve Neanderthaler. Drie jaar lang leefde hij, de Russi sche ambassadeur, te Washington, in de schaduw, maar stilzitten deed hij niet. In de politieke sfeer van 't Witte Huis verzamelde hij „gewicht" en allure voor de grote dag, zijn dag. Voorjaar 1946. De UNO droeg, zowel voor de gedelegeerden, als voor de wereld nog het waas van idealisme. In de raad der Verenigde Naties werd ge discussieerd over de Iraanse (olie kwestie. Een nors man stond plotseling op, trok zijn m- ieve schouders recht en verliet zwijgend, donker, bijna drei gend zelfs, de zittingzaal. De auto van de Sovjet-ambassade reed voor en Gromyko verdween *- een wolk van benzine en geheimzinnigheid- En sindsdien gaat bijna steeds Gro- myko's hand omhoog als alle andere handen blijven rusten. Veto, veto, steeds vette koppen in de couranten. De wereld zucht, maar in Moskou twinkelen achter een brilletje een paar glinsterende oogjes, omdat ze in 1943 zo goed zag XXXVIII. Wij gaven in onze vorige rubriek het volgende spel ter bestudering: De kaartverdeling was: Sch. 8, 7, 6, 5 H. 8, 2 R. h, 2 KI. a, h, v. 7, 6 Sch. boer H. b, 9, 4, 3 R. 9, 8, 7, 6 KI. b, 10, 9, 8 Sch. h, 10, 9, 4, 3, 2, H. 10, 6, 5 R. v, b, 10 KI. 2 Sch. a, v H. a, h, v, 7 R- a, 5, 4, 3 KI. 5, 4, 3 Zuid moet op dit spel 6 -ins-atout spelen. West komt uit met ruiten vrouw. Zuid neemt de eerste slag in Noord met ruiten heer en speelt daarna Klaver aas. Vervolgens met harten 2 naar Zuid, die achtereenvolgens aas, heer, vrouw van harten maakt. In de 6e slag speelt Zuid dan nog ruiten aas. Waarna West aan slag wordt gebracht met een kleine ruiten uit Zuid. West moet dan schoppen naspelen. Zuid maakt aas-vrouw van schoppen, waar van de tweede slag Oost in dwang positie brengt. Gooit deze een klaver weg, dan zijn alle klavers van Noord goed. Gooit hij een harten of een rui ten weg, dan speelt Zuid de laatste kaart van één dier kleuren en Oost komt opnieuw in dwang. Men ga dit nauwkeurig na. Er wordt dikwijls beweerd, dat ei by het bridgespel zoveel geluk voor komt. En inderdaad een speler kan wel eens bij 't afspelen, van zijn spel een onverwacht voordeel hebben. Maar dikwijls zijn er spelers, die een spel werkelijk met goed overleg 'en op de meeste kans biedende wijze spelen dan is het niet ei'g loyaal direct maar te zeggen: Wat een geluksvogel. Een goede bridgespeelster of -speler weet ook het goede spel van haar of zijn tegenstander te waarderen, ook heeft dit voor haar of hem een slee! resultaat ten gevolge. De beste spe- er® v,'eten, indien zij dit werkelijk zijn, °ok het goede van' anderen op de luiste wijze te schatten. In het hospitaal van Cincinnati in Amerika heeft een baby, een van een tweeling, sensatie ver wekt door een uur vóór de geboorte te gaan huilen. De tweelingen, die Mary en Lynor gedoopt werden, zijn flink en gezond. De vader, die zelf verloskundige is, gaf als verkla ring van de vroegtijdige tekenen van leven de infiltratie van twee. lingen. Te Callantsoog werden Zondag nationale motorterreinwedstrüden georga niseerd. De afdaling van de hoge wal. 125 cc-nieuwelingen. 87 A. Moeijes, Alkmaar, op DKW, 2e prijswinnaar; 518 J. Lengers, Baarn, op DKW; 14 G. Kuiper, Schagerbrug op DKW, le prijswinnaar (hier nog in derde positie liggende). Daarachter ziet U nog juist A. Ruiter uit Alkmaar. HILVERSUM I, 301 m. geeft Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 10,30 uur. NCRV: 7.30 Orgelspel 8.15 Kerkkoorzang. 8.30 Opgewekte morgenklanken. 9-00 Voor jonge zieken. 9,30 Piano-duo. 10.30 Morgendienst. 11.00 Violon cello en piano. 12.32 Oude wereld lijke a Cape'la-muziek. 1.15 Man- dolinata. 2.00 De Amigo's. 2.50 Gezellige middagklanken. 3.35 Pia no-duo. 4.20 Meisjeszangklasse. 4.45 Voor onze jongens en meisjes. 5.35 Musette-orkest. 5.55 Orgel en piano. 7.15 Land- en tuinbouw. 8.05 Dit en dat, van alles wat. 8.15 Engelse Kamermuziek. 9.00 Zang en pianq-soli. 9.50 Symphonie-or- kesten. 10.00 Nederlands Kamerkoor 10.45 Avondoverdenking. 11,00 Populaire avondklanken. HILVERSUM II, 415 m. geeft Nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 7.30 Muziek bij het ontbijt. 8.18 Lichte morgenklanken. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Operette-program ma. VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.35 Alt en piano. 12.00 Miller-Sextet. 12.38 Vaudeville-or kest. 2,00 Voor de vrouw. 2.15 Kamermuziek. 3.00 Voor de kinde ren. 3.15 Roodborstjes. 3.45 Zie kenbezoek. 4.45 Vacantie-tijd - komkommertijd. 6,20 Stafmuziek. VPRO: 7.30 Cursus. 7.45 Lezen in de Bijbel. VARA: 8.15 Franse Ope- rette-muziek. 9.10 De kostwinner. Dit jaar wordt voor de eerste keer 's werelds grootste bergketen, welke zich uitstrekt van IJsland tot aan de Zuidpool, systematisch onderzocht. Het bestaan hiervan was bekend, doch tot op heden heeft men alleen de hoogste toppen kunnen waarnemen, aangezien de keten volkomen onder water ligt, terwijl slechts enkele punten zoals de Azoren en Ascunsion boven water uit steken. De expeditie, bestaande uit een klei ne kring van Amerikaanse geleerden, gebruikt bij gevolg een stalen kaag, de Atlantis, als basis voor haar opera ties. De expeditie wordt gesteund door het Amerikaanse aardrijkskundi ge gèn'obtschap, de Colümfcia" univer siteit in New York City en het ocea- nographische Instituut in Massachu setts. De verschillende diepten van het te onderzoeken gedeelte worden gemeten door middel van geluidstrillingtu. Een beeld van de doorsnede van de rotsen v/elke de keten vormen en van de la gen hiervan wordt verkregen door middel van bodemproeven met stalen buizen van drie meter welke met zwa re loden gewichten naar beneden worden gelaten. Een klap die meer waard is dan een daalder li. En nu willen we de hardfietserij nog nader onder de loupe nemen. We zitten in het na-seizoen. De grote ronden, de kampioenschap pen, zijn ac' de rug. Er resten nog een massa „Ronden", Criteri um", „Revanches", baanwedstrijden etc. Doch de balans is reeds op gemaakt. De rest is uitverkoop, op een enkele uitzondering na. Die balans is voor ons renners- corps hoogst merkwaardig. Bijster werd geen amateur-wereldkam pioen. Hij zal nu ons profs-corps gaan versterken. Versterken? Dat is te veel gezegd. Zijn rol in de beroepssport zal (althans voorlo pig wel ---er bescheiden blijven. Hij was een de amateur. Maar hij is geen Van Vliet. En ook geen Derksen. Jammer is dat. Want we hebben een Van Vliet hard nodig. Een Van Vliet die tien jaar jonger is dan de huidige Nederlandse kampioen. Zoals we ook een tien jaar jongere Middelkamp zouden willen begroeten. Bij al onze vreugde over Theofielekes succes (dubbel en dwars verdiend, doch welhaast een „sluitstuk" van een sportieve carrière, die voor ons natio nale aanzien een onschatbare verdien ste heeft gehadmoet het mij toch van het hart, dat ons wegrennerscorps hard op weg is de uitstekende reputatie, welke voor de oorlog werd opgebouwd, langzamerhand te niet te doen. Bij al het respect dat de Tour-prestatir van de kleine Limburger (Jansen, maar dan de échtemogen we toch vooral niet uit het oog verliezen, dat de Neder landse representatie maar heel pover tjes is geweest Toer de Frans".zou meneer Jan sen, mijn buurman, zeggen, „man, de grootste kermis van de wereld!" Wij glimlachen slechts en halen er onze schouders over op. Maar op die Tour komen we nog eens terug. Een volgende maal. Voor vandaag willen wij ons bepalen bij de kampioenschap pen. Het is immers altijd zo geweest, dat Nederland op de baan een eerste viool speelde. Op de weg waren we echter niet in tel. En nu? Terwijl wij in het benijdenswaardige bezit zijn van twee topklassers in de sprint voor pro fessionals en de poursuite, de zuivere snelheidswedstrijd, altijd ons sterkste wapen is geweest, waarbij wij (ook nu nog) op uitblinkers kunnen bogen, hebben de baanwedstrijden ons geen enkele regenboogtrui opgeleverd. Het is een klap. Een harde klap. Doch een klap, die, wanneer hij het effect heeft wij er van verwachten magen, méér waard dan een daalder. Het effect namelijk, dat hij onze baanrenners hardhandig wakker schudt en hen met meer zelfvertrouwen en (vooral ook) meer ernst het volgende jaar aan de start doet komen. In Amsterdam. Op het v.rtrouwde Stadioncement. Er is nu niets te verliezen, maar al les te winnen. Voor onze baanrenners dan, wel te verstaan. Want hoezeer zij ons ook teleur hebben gesteld, de wegcoureurs hebben ons (volkomen onverwacht) een prettige verrassing bezorgd. Eindelijk heeft een Nederlander kans gezien de wegtitel naar Neder land te brengen. En wat te zeggen van de keurige prestatie onzer amateurs op de weg? Ook daar een eerste vi ool. Ook daar een opwekkend geliud. Want het bewijst, wat wij eigenlijk reeds lang wisten: dat de Nederland se wegrenner uit het goede hout is gesneden. Nu weet het buitenland 't ook. En het is daarom dat wij ons in sjanning afvragen, wat de Neder landse vertegenwoordigers het toeko mende jaar op de Cauberg zullen pres teren. Veel zal daarbij afhangen van hun conditie, Want nog steeds zijn wij er ons van bewust dat de Neder landse wegrenner in doorsnee bij zijn buitenlandse collega's ten achter staat Zij zijn niet hard genoeg. De vele (zo genaamde wegwedstrijden op de snel le circuits rond huizenblokken, zwem baden en voetbalwedstrijden, verschil len in wezen nauwelijks van een baanwedstrijd. Zij maken de renners te „week". Bovendien zijn de afstan den te kort. Wie een ernstige kans wil maken om de regenboogtrui in Ne derland te houden, zal zich terdege moeten bezinnen en training naar inrichten! daarop er zijn Tonvrlcht R.D.P NAAR HET iNGELo VAN BERT A RUCK üüOR: J JOKISSEN Ik wilde Cicely verrassen en liep dus kalm door naar onze zitkamer aan de voorzijde van het huis. Maar het was Cicely die mij ver- rastte. Zij had al een bezoeker. Dikke sigarettenrook vervulde de hele kamer, en tegenover Cicely, in de gemakkelijkste stoel, die we hadden, lag Sydney Vandeleur. Aan zijn gewo ne kleding wist ik dadelijk, dat hij de bezoeker moest zijn. Ik weet werkelijk niet, wie van ons vieren het minst in zijn schik was. Terwijl ik meneer Waters aan Cicely voorstelde, zei ik vrolijk tot beide man nen: „Ik geloof, dat jullie elkaar al eens eerder ontmoet hebb°n". en deed al mijn best, om de nauze, die daarna volgde, te verkorten door een gesprek je te beginnen. Het was het ergste voor mij. denk ik. Ik was zo ontsteld ten eerste, om dat ik Sydney daar vond en ten twee de wist ik niet, wat de Baas wel moest denken van zijn aanwezigheid en van zijn kleding op dat ogenblik. Sydney's laatste idee scheen geweest te zijn om zich te kleden als een Fran se vissersjongen met een blouse en wij de broek, echter een luxe uitgave er van. Zijn geribt fluwelen broek was natuurlijk van het duurste fluweel, dat er bestond, en door de grootste kleer- m->ver van Savile Row gemaakt. Ik dacht dadelijk aan wat ik de Baas eens had horen zeggen: ..Als iemand zich anders kleedt dan ieder ander, is er ie+s niet in orde Negen van de tien keren is het ook afschuwelijk om te zien". Hii moest wel niet weten, wat hij zag! Ik was al een beetje gewend ge raakt aan Sydney's eig""aardi«e be- grinpen: maar toch deed het mij goed. toen miin ogen even rustten op het griize pak van meneer Waters, na die -■""ton'ng van Sidney. Hoe kon hij zich zo kleden! En hoe on hij zo poseren als hij daar nu deed? Zon een ander die een blauwtje ge- lonen heeft, en onverwacht komt te staan tegena„er het m-isje en de man. voor wie zii h-m heoff loten gaan. zich niet ten minstn o)r een m*m eed-neen hebben? Zou !-igr ander, a) was het nofl 70 onnnneennarrt niet e°daan heb ben. alsof er plets gebeurd was? ik han nooit meer het.zetfde over Sydney "enk-n, nadat hij mij dit heeft aange daan. Misschien was het mijn verdiende loon, omdat ik hem dat vrij onaardige briefje geschreven had, even voordat ik naar Sevenoaks vertrok, maar was het nodig, dat hij voor wie ik nooit anders dan Monica geweest was, mij juffrouw Trant noemde? Hij stelde mijn geduld wel op de proef, en nog te meer toen hij in zijn bruine ogen een pathe tische blik te voorschijn riep en ze van mij op meneer Waters richtte. Deze had zich goed in bedwang, en ik kon dus niet te weten komen, wat hij dacht van die fluwelen van Dijck- verschijning. Daarop keek Sydney Ci- pely aan met een uitdrukking op zijn gelaat,, die zeggen moest: „Ja, jij weet wat ik lijd!" En Cicely! Ik kon precies zien, wat zij dacht: „Ja, ik zie het alles! De gevoelige ziel van de kunstenaar (Zo denkt ze over Sydney) „wordt vaneen ge- retten bij het zien van deze doodge wone jongeman (ik weet, dat zij mijn vriend, meneer Waters zo bij zich zelf noemt), „aan wie zij de voor keur heeft gegeven boven hem- Ja. de liefde is blind!" (Daar heeft zij mij mee op het oog). „De mensen schij nen nooit de rechte man te herkennen vóór het te laat is!" (Je hebt het glad mis, kleine, dom me eend!) dacht ik. Daarop dronken we thee, maar ik vergeet die middag nooit. „Jij gebruikt suiker en melk, niet waar, Tots?" klonk het met klagende stem, als om te zeggen: „Je bent zo droevig veranderd in elk opzicht, dat ik niet weet, of je smaak ook soms niet veranderd is!" „Gebruikt meneer Waters suiker?" (die vraag ook al aan mij?) „Dank u", zei de Baas, „alleen melk". Cicely's blik zei stilzwijgend: „Ver schil van smaak! Een ongelukkig 1 welijk!" Waarom had ik toch maar niet lie ver gezegd, dat ik naar Rumpelmayer, of Lyons, of Lockhart, of waar dan ook naar toe wilde? Alles beter dan dit! En als Sydney nu nog maar ge- Bij Montpellier in Zuid-Farnkrijk zijn twee treinen op elkaar gereden; vier personen werden gedood, 23 werden gewond. Aan de intergeallieerde sportkampioenschappen in het Olym pisch stadion te Berlijn zal ook een Nederlandse ploeg deelnemen. Door de grote droogte is het peil van de Donaif dusdanig gezakt dat scheepvaart bijna niet meer mogelijk is. Een jongeman uit Wierden reed, toen hij van een bruiloft huis waarts keerde, tegen een boom en brak zijn nek De Amerikaanse tennis kampioen Kramer zal na beëindiging aer Davis-cup-wedstrijden professional worden In Oosterbeek zal eind Augustus een congres van Chinese stu denten worden gehouden Een 30- jarige neef van Hermann Göring, Heinrich, is uit een interneringskamp in Tsjecho-Slowakije ontsnapt De laatste cijfers over de ontploffingsramp te Cadiz zijn: 200 doden, 500 zwaar- en 1000 lichtgewonden Bij een grote brand in het veilinggebouw te 's-Gra- venzande gingen tien ton tomaten ver loren De vloot van de K.L.M. be staat momenteel uit 82 vliegtuigen Sinds begin 1947 zijn 400 Duitse meisjes naar Engeland vertrokken om met een Engelsman te trouwen, 300 anderen wachten nog op een vergun ning In een vlaag van zwaarmoe digheid is een 39-jarige vrouw in Am sterdam van het balcon van de vierde étage gesprongen, zij werd op slag ge dood In verband met de heersen de kinderlamming zijn in de Belg. provincie Luik bijeenkomsten verboden voor personen beneden de 18 jaar Aan het Scheveningse strand werden door de politie zeven personen die dreigden te verdrinken gered De recordbezoeken houden aan. Schiphol telde 345.000 bezoekers, het Rijks museum verwacht de 100.000ste. zwegen had! Maar, opgevrolijkt door zijn schone gastvrouw ik moet wer kelijk bekennen, dat Cicely mooier dan ooit was begon Sydney een beetje te bekomen, poseerde niet lan ger als iemand met 'n gebroken hart en begon te praten. Niemand anders praatte. Meneer Waters keek, alsof niemand hem zou kunnen bewegen, zijn mond open te doen. Ik voelde me niet praat lustig. Cicely genoot al genoeg, en Sydney praatte maar door. Hij begon met: „Bent u geweest naar hebt u nog niet gezien, dat en zo noemde hij alle moderne schilderij en in de verschillende musea op. Daarop was het weer: Hebt u dat nog niet gezien? Ik ben er al driemaal heen geweest. U moet haar nu richtte hij zich tot meneer Waters, „er bepaald mee naar toe nemen. De voe gende week (wordt vervolgd) Krommenie heeft een nieuwe burgemeester in de persoon vz» Frovily, die Zaterdag zijn intrede deed iaer

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3