li DE KLAI Stad w Omgeving- Morgen definitief laatste Kermisdag Kozakken en vuurwerk op het Sportpark De Overijselse Vereniging Dubbel jubileum aan de Ambachtsschool President rechtbank benoemd KLACHTENBOEK Pas op, op de kermis Dat liep nog goed af Alcmaria oefent Sport op Koninginnedag Programma Koninginnedag AGENDA Eén Hollander is vijf rampokkers te erg „Een oprechte vriend en helper" -.De bioscopen HARMONIE-THEATER Haar eerste liefde CINEMA AMERICAIN ,.Nou gaan we uit toveren" A.B.T. VICTORIA-THEATER Gullivers Reizen Predikbeurten Over de grens gezet Egmond aan Zee. Egmond aan den Hoef. Egmond Binnen Etalage van goudsmid geplunderd Daders na sensationele achtervolging gegrepen Er zal maar zelden een Alkmaarse kermis zijn geweest, welke zo droog is verlopen als die van dit jaar. On der „droog", dan het weer te ver staan, dat dezq zomer toch wel zeer hardnekkig is, zy het voor het uit gaande publiek in gunstige zin. Ook de Alkmaarse kermis profi teert daarvan, want wanneer men weet, dat over het algemeen het ker misbezoek in den lande een zeer da lende tendenz te zien geeft, mag dat te Alkmaar geenszins onbevredigend worden geacht. Daarbij va.it te ver wachten, dat de beide - -Jie dagen in dit opzicht de deui nog wel even zullen dicht doen en dat het vandaag en morgen weer ouderwets druk zal worden. Gistermiddag is de kermis, in ver band met de kaasmarkt, d.w.z. ten gerieve van de vreemdelingen, reeds te twaalf uur opengesteld. Het valt toe te Juichen, dat men op deze wij ze het bezoek aan Alkmaar nog een tikje attractiever heeft willen maken. Jammer was het daarom, dat in ver band met het aflopen der vacanties het bezoek aan Je Kaasmarkt in ver gelijking bij een paar weken terug reeds belangrijk was teruggelopen. Voor het overige valt er over de kermis weinig meer te schrijven; men draait en men danst aardig naar het slot over dansen gesproken, hebt U al eens kennis gemaakt met de^ moderne, verende parketvloer van „Metropole" in de Magdalenenstraat? want Zondagnacht sluit de kermis definitief. Hierbij heeft o.m. als over weging gegolden, dat van de toestem ming om op Koninginnedag door te draaien toch door een aantal exploi tanten geen gebruik zou worden ge maakt, omdat ze moeten afbreken, willen zij tijdig elders aanwezig zijn en dat dit afbreken te midden van de kermisdrukte wel eens een gevaarlijk experiment zou kunnen blijken. Voor dit standpunt valt ook weer De voorbereidingen voor het grote avondfeest op het Sportpark zijn thans getroffen. Is het nog nodig te schrijven over de prestaties van de Djiguittes Dozakken. Wij menen van niet, omdat zij in ons land overal het grootst mogelijke succes hebben be haald. De leverancier van het vuur werk, de fa. Schuurman uit Leeu warden, is eveneens voldoende be kend. Zo zal het dus Zondagavond een buitengewone avond worden en zullen duizenden kunnen genieten van wat geboden wordt. De Overijselvereniging in Alk maar begint zich weer te roeren. Het stille seizoen is voor het verenigings leven afgelopen, de avonden zullen straks weer langer worden en de Overijselaren in onze stad gaan de onderlinge band weer verstevigen. Op 6 September a.s. treedt in het Gulden Vlies de toneelgroep „De Liester" op. Deze toneelgroep is een onderafdeling van de Haarlemse Over' ijselse Vereniging. De dames en he ren komen voor het voetlicht met een toneelstuk in drie bedrijven, getiteld „Berendje Niksnut". De avond wordt besloten met een bal waar de 130 leden met hun introducé's de kennismaking zullen kunnen hernieuwen. Aanstaande Maandag is het voor twee leraren aan de Ambachtsschool alhier een gedenkwaardige dag. Op die datum namelijk vieren de heren "Van Engelen en Wiegers hun 25-jarig ju bileum, resp. als leraar in het meubel maken en in het smeden en lassen. In verband met het feit, dat de school Maandag gesloten is, zal d£ officiële vie ring van dit jubileum Dinsdag in een der lokalen plaats hebben. Bij Koninklijk Besluit van 20 Augustus is benoemd tot president van de arron- dissements-rechtbank te Alkmaar, mr A D van Regteren Altena, thans vice-pre sident van de arrondissements-rechtbank te Utrecht. EEN MOOI SUCCES. Aan de in de vorige week gehou den examens voor het diploma vak bekwaamheid smederijbedrijf werd door een 11-tal candidaten uit Alk maar en omgeving deelgenomen. Hiervan slaagden er 9, terwijl één der deelnemers wegens letsel niet het volledige examen kon afleggen. Voor de cursusleider de heer H. J. Reur- slag, leraar A.B.S.,Alkmaar, een mooi resultaat. 0 Onregelmatige uitgave iets te zeggen en daarom nemen we in de krant alreeds afscheid van de kermis 1947, waarover men in alge mene zin zeer tevreden kan zyn. Waarom hebben we nog géén tele visie over het radio-distributie-net? Dan konden we tenminste iets zien! Hóren doen we niets. Het geluid is zó ijl, zó zwak, precies bereikbaar voor één per soon, die met zijn oor tegen de luid spreker ligt. Waarom Drengt de Alk maarse radio distributie geen krachtiger weergave? Een klacht van honderden! Wij hebben besloten, aldus B en V> v^» Alkmaar, uw kind met ingang van 1 Augustus te plaatsen op die en cDe school. De lessen vangen aan op 27 Augustus Even rekenen! Woensdag 27, een halve dag, Donderdag een hele dag Vrijdag een hele dag. Zaterdag een halve dag. Totaal drie dagen, waarover bere kend één maand schoolgeld. Leuke lui die gemeentelijke rekenmeesters. Een ongeluk ligt nog altijd in een klein hoekje. Zo is het heel gevaarlijk om in draaiende schuitjes en dergelij ke te blijven staan. Zo stapten gister middag een 59-jarige vrouw met een driejarig meisje in de „kinderscheepjes- watermolen" op de Paardenmarkt. Zij bleef echter rechtop in een scheepje staan en verloor bij het draaien haar evenwicht. Ze viel er uit met het hoofd tegen een lat en liep een lichte hoofdwonde op. Het kind raakte zoek doch werd later teruggevonden. Gistermiddag was de 51-jarige de L. van het Hoeverpad bezig om een sloot uit te diepen. Hij stond in de sloot en gooide de modder in een naast de sloot staande driewieler kar. Op een gege ven moment liep de kar achteruit. De L. kon niet onmiddellijk wegkomen, omdat hij in de modder vastgezogen stond en werd onder de kar in de modder gedrukt. Hij verloor het bewustzijn en werd door de politie met assistentie van enkele burgers uit zijn benarde positie bevrijd. Per ziekenauto werd de L. naar het St. Elisabeth-ziekenhuis overgebracht, waar bleek dat hij een bovenbeenfrac tuur had opgelopen. Alcmaria, dat veertien dagen gele den als pas gepromoveerde tweede klasser een paar wedstrijden speelde tegen Volendam en G.V.A.V., wed strijden, die niet direct bedoeld waren als oefenwedstrijden er werden geen bepaalde proefnemingen geno men, er werd niet geëxperimenteerd heeft verleden week In Gouda de tweede klasser van die naam geklopt en zal morgenmiddag deze club op 't Sportpark ontvangen. Alcmaria ver schijnt daarby in een enigszins nieuwe formatie: de twee kanthalves van het „oude" elftal zijn vervangen. Niet omdat de vorigen niet voldeden, maar omdat men bij Alcmaria zoekt naar goede plaatsvervangers, omdat men wil weten, welk materiaal men heeft. De wedstrijd kan zeer interessant worden. Belangrijk is hij zeker, om dat de laatste voorbereidingen voor de competitie hier getroffen zijn. Maand: niddag vraagt het Sport park zijn aandacht voor wielerwed strijden en een voetbalwedstrijd. Aan de wielerwedstrijden nemen zeer goede amateurs deel,, die voor een, interes sant schouwspel kunnen zorgen. De voetbalwedstrijdnou ja, er zijn twee Alkmaarse elftallen samenge steld, die een partijtje tegen elkaar spelen. Erg belangrijk dus niet en eigenlijk onwaardig voor een sport- feest op Koninginnedag. Enfin, het zij zo. De elftallen zijn: A: Kramer (A.B.); Stam (A.F.C.) en Krul (A.B.); Badenhuizen (Alc.), Mulder (Alc.) en Bakker (Randers); Godvliet (Alc.), Stroet (Randers), Untied (A. B.), Heinis (A.F.C.) en Admiraal (A. B.). B: Brouwer (Alc.); Maasen (Alc.) en Temming (Randers); Bart (A. B.), Helderman (Alc.) en Kleijbroek (A.F.C.); Termaat (A.F.C.), Swaerts (Alc.), Teijler (Randers), A. Indri (A. B.) en Bakker (Randers). De feestgids, waarin vermeld alle feestelijkheden^ op Koninginnedag, georganiseerd door de beide Oranje- comité's. is thans verschenen. Men kan zich van een exemplaar verzekeren op de volgende drie adres sen: Boekhandel fa. ter Burg. Koor- straat, boekhandel fa. v. d. Meulen T.angestraat en boïkhandel fa. Zwaan, Nieuwesloot. ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9,30 uur: Eerste liefde; tot 14 jaar onder geleide. Victoria Theater, 7 en 9,30 uur: Gulliver s reizen; tot 14 jaar onder geleide. Cinema Americain, 7 en 9,30 uur: Nou gaan we uit toveren; 14 jaar, A. B. T. 8 uur: Spijkers met koppen; alie leeftijden. Gulden Vlies, 8 uur: Variété met de Ki- lima Hawaiïans. Sportpark, 2,30 uur: Motorraces.. Kermis: van 2 nam. tot 2 uur nachts. ZONDAG Harmonie Theater, 2, 4,30, 7 en 9,30 uur Eerste liefde; tot 14 jaar onder geleide Victoria Theater, 2, 4,30, 7 en 9,30 uur: Gulliver's reizen; tot 14 Jaar onder geleide. Cinema Americain, 2, 4,30, 7 eh 9,30 uur: Nou gaan we uit toveren; 14 jaar. A. B. T.: 2, 5 en 8 uur: Spijkers met kop pen; alle leeftijden Gulden Vlies, 8 uur: Variété met Kilima Hawaiian. Sportpark, 7 uur: Djiguiten Kozakken en 9 uur: Vuurwerk Kermis: van 8 uur 's avonds tot 2 uur *s nachts. Ervaringen van een oud-Alkmaarder Dezer dagen ontving onze stad genote mevrouw Zur Mühlen een brief van haar zoon, die al jaren in Indië woont. Dit op zichzelf zou niet zo vermeldenswaard zijn, als dit niet het eerste teken van leven was, dat sinds 1940 ontvangen werd uit het land om de evenaar. En bovendien blijkt uit deze brief, die gedateerd is: Malang, 8 Augustus 1947, aan welke gevaren onze land genoten blootstaan, als benden ram pokkers rondzwerven en het leven onveilig maken. Dat echter mannen van stavast, als deze briefschrijver, met dergelijke onverlaten wel raad weten, zal overduidelijk blijken na lezing van de brief, die wij hieronder afdrukken: Onthulling monument voor dr. Haverkamp Talloos waren de aanwezigen, die Vrijdagmorgen op de Algemene Be graafplaats blijk gaven van hun be langstelling bij de onthulling van het monument voor wylen dr. Haver kamp. „Ter nagedachtenis aan een op rechte vriend en helper". Dit zyn de woorden, die de kunstenaar Tjipke Visser beitelde ln de gedenksteen. Hoe groot die vriendschap was, hoe bereidwillig de hulp, daarvan getuig den de vele belangstellenden, toen zij, na het leggen van bloemen, ln een lange stille rij langs 't monument defileerden. Het monument wordt overscha duwd door een sparreboom, een her innering voor dr. Haverkamp, waar aan hij gehecht was, en die overge bracht Is van zijn tuin naar deze laatste rustplaats. Amsterdam, dr. Haverkamp s ge boortestad, Alkmaar, zijn woonplaats, Limmen, waar hij werd gefusileerd op 8 Maart 1945, een maand voor de bevrijding,' al deze plaatsen zijn op de steen vereeuwigd door hun wapens. Dr. Haverkamp blijmoedigheid is symbolisch in het gedenkteken uitge drukt, zijn familiewapen is erop aan gebracht, zijn mensenliefde wordt verzinnebeeld door een engel. Van die blijmoedigheid, die men senliefde, dat geduld getuigde Ir. C. Keesman, de voorzitter van het comi té, dat het initiatief nam, dit monu ment op te richten. Ruim twaalfhonderd vrienden en oud-patiënten gaven gehoor aan de oproep, en in warme bewoordingen vertolkte spr. de gevoelens van dank baarheid jegens de overledene. Na de overdracht aan mevr. Ha- erkamp dankte een zwager namens de familie. Laat ons allen meewerken om' te komen tot een betere wereld, aldus spr., een wereld, waarvoor dr. Haver kamp zijn leven gaf! Er schitteren aan de sterrenhemel van Hollywood sterren en sterretjes, die in de wereld van het witte ven ster een bee ip geworden zijn. Tot deze behoorde ook Deanna Durbin, die de verpersoonlijking was van het lieftal lige bakvisje, dat zich met haar prach tige stem in korte tijd naar de toppen van de film-Olympus zong. Doch zoals Shirley Tem.rie de dagen van Lollipop en Chocolate Bar ontgroeide, konden zelfs de tover-kunstenaars uit 't Ame rikaanse film-Mekka Deanna niet lan ger als bakvis handhaven. Zo zien wij haar dan in de film „Haar eerste liefde" in een nieuwe cre atie, in een Durbin-film met een kus als „happy-ending". De verandering is aanvaardbaar, temeer waar een grote plaats blijft ingeruimd voor haar zang. Terzijde gestaan door Helen Parish, Robert Stack en Leslie Howard in een zonnige film die, 1' oe vreemd het in deze zonrijke dagen ook moge klinken, een verkwikking betekent, heeft Dean na niet- van haar populariteit ingeboet. In dit genre films zal zij zich nog lang kunnen handhaven en zullen haar on telbare fans prettige uren blijven be leven aan de weldadige charme, die van dit ""'-n-meisje uitstraalt. In de Cinema Americain vieren de beide komieken Stan Laurel en Oliver Hardy nieuwe triumfen in hun laat ste film, waarvan deze week in ons land de première gaat. De film is er louter op uit, om bij de toeschouwers de lachlust op te wekken en slaagt er volkomen in, of schoon we bij een meer critisch be leven aan de figuur van Chaplin, nog zó kort in ons geheugen, de voorkeur zouden geven. Edoch, de onverwachte grappen wa ren er. Dat begint met hun ontslag uit de gevangenis, als de agent vraagt of het verblijf aangenaam was en hij ten antwoord krijgt dat het bed wat houterig was en de havermout te klonterig; dat gaat door als de beide komieken in dienst van de gooche laar Dante, verkleed als fakirs, hun toeren verrichten op het toneel en dat wordt voortgezet tot het eind als de dikke de dunne zoekt en de laatste, door Dante omgetoverd tot een klein manneke, uit een groot kippenei kruiptDoor het geheel is een klopjacht van de politie op een stel misdadigers geweven, die echter wel wat te fragmentarisch werd weerge geven. Vooraf draait het internationale nieuws van de MEPA, waarvan voor al de opnamen rondom de vrijheids verklaring van Voor-Indië interessant waren. Verder een musical en een bijzonder aardige tekenfilm in techni color van Warner Bros, waarin een haas en een leeuw de dolste avon turen beleven. Spiikers met koDpen Voor de laatste kermisdagen en de eerste der volgende week heeft men in het A.B T. een zeer goede keuze gedaan met een film van de hier in Alkmaar zo populaire komische film acteur George Formby, die nu eenmaal 'n bepaalde flair heeft om soms 'n een voudige geschiedenissen tot een dave rend succes te maken. Ook nu slaat hij inderdaad „spijkers met koppen" en velen zullen zich weer kostelijk amu seren met de dolkomische avonturen van George en zijn medespelers. Een paar uren vol vrolijkheid wachten de filmliefhebbers in het A.B.T. Tajrijk zijn de kleinere tekenfilms in kleuren, die men hier in Alkmaar reeds heeft gezien en vooral die van de beroemde kunstenaar Walt Disney wa ren soms, ook wat muzikale illustratie betreft, ware kunststukjes. Van de grotere films die Disney heeft gemaakt zagen wij hier alleen „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". En nu is in het Victoria-Theater opnieuw een grote gekleurde tekenfilm van de beroemde Amerikaan als hoofdnummer op het programma geplaatst, n.l. „Gullivers reizen" en wel zijn reis naar Lilliput. Men staat terecht verbaasd over de kostelijke tekenfantasieën van Disney en de wijze waarop hij de geschiedenis met diverse vondsten heeft verrijkt. Verschillende reeds bekende songs zal men in deze film uitstekend horen uit voeren. Of men echter hier de teken film als hoofdnummer geheel kan ac cepteren, durven wij, nog niet met ze kerheid te zeggen. Deze week zal we! blijken hoe de bezoekers tegenover dit genre staan. Maar Walt Disney is op zijn gebied een genie. Met spoed zend ik u een bericht. Op Aug. ben ik in mijn huis aangevallen oor een bende rampokkers. (Totaal moeten het er 800 zijn geweest, waar van pl.m. 50 met vuurwapens). Het huis werd eerst gebombardeerd met grintklinkers, zodat pannen, eter- niet plafond en ramen in gruzelemen ten vlogen. Dat was niet om uit te hou den en ik moest omdat ik alleen was, er uit. Ik wist ongemerkt te ontsnappen nam alleen de hond onder mijn arm en een oud sabeltje mee. Ik wist een mij bevriende kampongbewoner te berei- kén, die mij opnam en verstopte. Doch vijf minuten daarna hoorde ik fluiste ren, er werd licht ontstoken en er stonden in eens vijf jonge kerels voor mijn neus met een mitrailleur op mij gericht. Ik greep plotseling de mitrail leur en gaf de man een sabelhouw en kon ook nog de man er naast een klap geven. Toen ging het licht uit en zaten ze allen om en op mij. Ik verweerde mij als een razende en tenslotte. vluchtten deze vijf jonge kerels voor het oude mannetje van 50 jaar! Ze durfden niet meer binnen komen, want ik had nu de mitrailleur. Ze raasden geweldig buiten en de oude kampong bewoner kwam binnen en zeide tegen mij: „Wees stil, er staan 50 man met geweren gereed. Zy begonnen dan ook op mij te schieten, waarop ik plat op de grond ging liggen. De schoten gin gen rakeling- langs, want ik rook ze en één was raak (een flink Schamp schot boven mijn rechterslaap). Dat wist ik eerst niet, wel voelde het in donker nat aan. Totaal telde ik in l'/t uur tijd 34 schoten. Eindelijk hield het op en dacht ik: „Ha, nu gaan zij weg", maar jawel, toen staken zij het bamboe kamponghuis in brand en stond ik wel dra midden in de vlammen. Tenslotte sprong ik door de brandende bamboe wand heen; zij zagen mij gaan, ik vloog over een heg, zij schoten weer, ik liep door, bukte en kroop 1 rug naar de heg. Zij liepen rakelings langs mij, doch zagen mij niet. Zo bleef ik de hele nacht (het moet pl.m. 12 uur ge weest zijn) in dekking liggen. Ten slotte brak de morgen aan en was ik niet ondekt. Een Chinees zag mij,maat verraadde me -t. Eindelijk kwam een Nederlandse militaire auto langs, die ik -iriep. Ik zag er onherkenbaar en «ntoonbaar onder het bloed uit, doch voelde mij nog tamelijk wèl Ik leverde de mitrailleur in, die ik veroverd had op de 5 man en men ver zorgde my buitengewoon. Kleren, pot ten, pannen, eetgerei, alles wat doek of stof was is verloren gegaan. De schilderijen en meubelen kon ik later met hulp grotendeels redden, ook nog een bed en wat geld, maar dat is ook alles. Ik heb nog een paar broeken, over hemden, 1 zakdoek, *1 handdoek, 2 paar sokken, 1 paar sandalen, 1 badjas, veel meer niet, maar enfin het gaat alweer. In ieder geval is de Hee met mij ge weest, anders was ik al 3 maal gedood in die nacht van 4 op 5 Aug. '47. Ik ben nu weer gezond en opgewekt. Het was „Wild West" in optima forma. En nu hartelijke groeten aan allen. Lies is ook gezond, maar maakte ook een gevecht mee, want zij zat net in het front. Groet allen, en laat hen nu maar schrijven. ALKMAAR. Grote Kerk, M uur da. Dikboom; 5 uur ds. Den Oudeten. Kapelkerk, 10 uur de. Weaeeldijk. Rem. geref. gem., half elf, de. Rappold. Luth. kerk (Oudegr.10 uur de. Roodenburg (extra collecte) Doops gezinde kerk, 10 uur ds. v. d. Sluis. Geref. kerk, 10 uur ds J. de Boer van Amsterdam-Noord, (voorber. H.A.5 uur dr. Polman. Coll. alg. chr. doel einden). Geref. kerk (art. 31 K.O. in Waakt en Bidt, half 10 en half 6, ds. Vrieze van Rotterdam. Oud-kath. kerk, geen dienst. Herst. Ap. Gem., Tousaaintstr., half 10 en 4 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Ned. Chr. Gem.schapsb., Zondagnam. 4 uur openluchtprediking ln de Hout; Don derdagavond half 8 evangelist Dam- muller ln Waakt en Bidt. Het Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heili- gingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 8 uur verlossingsbijeenkomst o.l.v. ma joor Ter Tilgte. Bapt. gem„ N.Doelen, 10.15 uur, de heer Hofhuis. - HEILOO, erv. gem. av. 7 uur, ds. Bloemhoff. Evang. Kerkelaan, 10.15 uur, de heer J. G. de Bruin. Geref. kerk (ln evang.-gebouwhalf 9 ds. Idema van Marum (voorber. H.A.); 4 uur ds. de Boer van A'dam-Noord. Coll. alg. chr. doeleinden. HEERHUGOWAARD, 9 uur de heer Wanders. VEENHUIZEN, ha' 11, de heer Wan ders. ZUID-SCHARWOUDE, 10 uur, ds. Ten Bruggencate (extra collecte). EERVOL ONTSLAG Aan de heer J. C. Peeraer ls po zijn verzoek eervol ontslag verleend als leraar aan de Rijkslandbouwwln- terschool alhier, te rekenen met In gang van 1 September 1947. HINDERWET Bij besluit van 28 Augustus 1947 ls aan de hegf A G de Kort, alhier, vergunning verleend tot het uitbreiden van de mof fel-, nikkel- en chroominrichting door het bijplaatsen van een electromotor van 4 p.k. voor het aandrijven van een afzui- gmgsinstallatle ln het perceel Lindenlaan f0 alhier GOEDKEURING STATUTEN. De Staatcourant bevat het bericht van goedkeuring van de statuten der Coöp. Afzet- en Verwerkingsverent- ging van Land- en Tuinbouwproduc ten „Noord-Holland" G.A., bij afkor ting V.T.N., alhier. Door de politie is een vreemdelinge van Hongaarse nationaliteit, die zich minder goed gedroeg (zij had o.a. en kele diefstallen op haar geweten) over de grens geleid, daar door de Rijks vreemdelingendienst haar verblijf in Nederland niet langer werd toegestaan. AANBESTEDING. Bij de heden op het Sub-bureau voor de Wederopbouw te Egmond aan Zee door het Architecten-bureau Fa. F. H. Ringers Zoon te Alkmaar ge houden aanbesteding voor het bou wen van een woonhuis met bollen schuur aan de Herenweg 345 te Eg- mond-Binnen is als volgt ingeschre ven: Gebr. de Graaf te Egmond aan Zee, bouw f 27120, sloopwerk f 195; P. Zwart te Egmond aan Zee, bouw f 27115, sloopwerk f 255; P. de Nijs te Castricum, bouw f 26850, sloopwerk f 280; Gebr. Schuit te Egmond aan de Hoef, bouw f 24950, sloopwerk f 255; Gebr. Apeldoorn te Egmond-Binnen, bouw f 24900, sloopwerk f 240; J. L. Schuit te Egmond aan de Hoef, bouw f 24650, sloopwerk f 300; J. Rozing Zoon te Egmond aan de Hoef, bouw f 24084, sloopwerk f 285. De begroting bedroeg resp. f 25110 en f 275. AANKOOP VAN GROND. De gemeente zal binnenkort over kunnen gaan tot de aankoop van de provincie N.-Holland van 't Schulp- stet te Egmond a/d Hoef. Het besluit van de provincie om genoemde grond aan Egmond-Binnen te verkopen is goedgekeurd ij Kon. besluit van 10 Mei 1947 no. 3. Aan notaris mr. C. J. de Lange te Alkmaar ls opdracht ge geven de overdracht gereed te ma ken. VOORLOPIGE UITSLAG VOLKSTELLING. De voorlopige uitslag van de 12e volkstelling is: aantal inwoners 2720, waarvan 1437 mannen en 1283 vrou wen. Het aantal woningen bedraagt 530. Het aantal huishoudingen van 2 of meer personen bedraagt 532; dat van alleenwonende personen 29. Hedennacht omstreeks twee uur Is een ruit ingeworpen van de etalage van de goudsmidszaak van de heer J. C. van Kampen aan de Breestraat 108 te Beverwijk. Een groot aantal gouden horlo ges en ringen, ter gezamenlijke waarde van enige duizenden gul dens, werd ontvreemd. De daders, twee Amsterdam mers, zijn na een sensationele achtervolging te Krommenie ge vat. Een straattegel werd door een ruit van een zyvitrine geworpen. Daar door ontstond een groot gat, waar door men gemakkelijk de kostbare voorwerpen kon bereiken, die in het met traliewerk afgeschermde gedeel te van de etalage aan de Breestraat lagen. Men bepaalde zijn keuze op zeven entwintig gouden ringen, twee gouden polshorloges, een aantal sierringetjes en een aantal oorringetjes. De tegel, waarmede de daad was bedreven, lag hedenmorg' rustig temidden van het kostbare goud en zilverwerk. De heer Van Kampen heeft niets van de inbraak gemerkt. Deze werd omstreeks vijf uur hedennacht ont dekt door de politie, die de eigenaar wekte. De waarde van het ontvreem de wordt geschat op enige duizenden guldens. De goudsmid was niet tegen inbrak verzekerd. Hedenmorgen was een agent voor de winkel geposteerd. SENSATIONELE ACHTER VOLGING. Door een toevallige omstandigheid zyn de daders reeds gegrepen. Hedennacht werd te Uitgeest door een tweetal agenten van de verkeeri- groep Alkmaar een motorrijder gesom meer tot stoppen. Deze "-f hieraan echter geen gevolg. Een achtervolging werd ingezet en nabjj Krommenie werd de mo tor door de polltie-jeep achter haald. De duopassagier nam ech ter de vlucht en poogde over wei landen en door sloten een goed heenkomen te zoeken. In Krom menie' werd de doornatte man evenwel ten slotte aangehouden. H(J bleek ln het bezit van de ge roofde artikelen. Motor- en duorijder zijn hedenmor gen vroeg naar Beverwijk overge bracht. VOOR DE POLHT Ondanks de interpellat artikelen in de pers, waai geslacht het vleesrantsoei ondanks de steeds stren; rustig voort. Engaan de goede leverancier van zwarte bl achter de tralies gaat, ri waren. Woensdag moest wede: of in 't klein met deze pra politierechter verschijnen. Wie nooit zwart kocht gen, dat h(j of zij „niet zc wel eens een zwart carbol alle kopers mede aan dit De zaak tegen slager C. Bergen bracht deze morele i antwoordelijkheid van de c weer eens duidelijk naar vor H. had, teneinde hotels en houders, die op hun kant v hun gasten daartoe werden gen, te gerieven 3000 bonnei en deze tegen kostprijs doo Verdachte gaf alles volm< merkte echter op, dat hij er verdiend had. De Officier wees er op, Ieder geval door zijn grote meer winst had gemaakt. H de verder zeer nadrukkelijk, gens vacantiegangers einde moesten leren bonnen mee te H. werd conform de eis tc boete subs. 3 maanden gevan; veroordeeld. AUTOMAAT ALS PIET. Slager A. M., eveneens ui had op dezelfde wijze 100 verhandeld. Bovendien werd ernstiger feit ten laste geleg n.l. opdracht gegeven tot he tien slachten van een kalf e dus ook anderen aan straft blootgesteld. In zijn requisitoir eiste d voor de bonnenhandel 40< maanden; het vonnis luidde de eis. Voorts toonde de officier gebelgd over het feit, dat de bonnenhandel ontdekt wa: dezelfde weg was voortge; ging het verweer van verda hij wel gedwongen was tot f slachten, daar hij veel bevrc had moeten verkopen en achterop was geraakt, niet was de automaat, die verd ploiteert, in dit geval de hi dige? Teneinde M. gevoelig in s monnaie te treffen en hem herhaling af te houden, eist cier ten slotte 1500.boe vens 3 maanden voorwaard 2 jaar aan proeftijd. De politierechter vond ec DE FORESTERS-NIEU De Foresters hebben Zc geen thuiswedstrijden, aang terrein beschikbaar is gesteli athletiekwedstrijden van E resters I gaat op visite bij h: genoten en heeft de eer tc II de eerste wedstrijd op b HSV-terrein te mogen spc jnaar III ontvangt om 12 bForesters A-comb. en Alkma 10 uur een Foresters B-comI dia AForesters A en Berge resters B zijn afgelast. De handbal is een serieu de Foresters-gelederen Zondag j.l. speelde^ Tonegido ringen tegen Vrone uit Sin en de Vronianen-dames wi propaganda-wedstrijd op 't terrein te winnen met 4 avond is men tot definitieve van een handbalvereniging mes overgegaan. De handbal blyft een onderdeel van de ERNSTIG ONGEV.A De heer G. D., wonende zerlaan, alhier, werkzaam oj fabriek te Wormerveer, had luk, dat de stamper van dc waaraan hij werkzaamheden te, afbrak, waardoor zijn dui onderste lid afgehakt werd ei wijsvinger de top zwaar 1 werd. R.K. PAROCHIENIEU Zondag a.s. wordt er een lecte gehouden ten bate vai H.S.V. Buiten de kerk word lecte gehouden voor het Ka front. Dinsdag 2 Sept. begir de leer- en bewaarschool. Gemengd Zangkoor houdt n dagavond (Koninginndag) m dag a.s. weer haar eerste Het meisjeskoor 's avonds h Het kinderkoor begint Done zijn repetities. ALGEMENE ARBEIDERSH BOUWVERENIGINf Het bestuur vaqr bovei arbeiderswoningbouwverenigi volgt samengesteld: J. A. voorzitter; J. ter Buurkes, F. Jensch, penningmeester; J en H. L. de Koekkoek, lede cretariaat is gevestigd; Reel bosschelaan J 48. MUZIEKVER. EENSGEZE Naar wij vernemen hei gezindheid" ingeschreven Superieur voor het zaaleoi organiseerd door de Muziei Excelsior, in De Korenbeu: maar, welk concours in No' wordt gehouden.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2