J&b&KOakl Jrnjcks sjaggerden in textiel Stad en Omgeving. PRA-ambtenaren Moeten „de kleinen" er alleen voor opdraaien? Ongeval op de paardenmarkt Burgerlijke Stand Engels orkest naar Alkmaar Heiloo Noodvoorziening Ouden van Dagen Noodwet Ouderdomsvoorziening Na ongeval overleden Alkmaarse Concourscommissie VOOR HET TRIBUNAAL: „Ik was anti-mot" Wehrmachtaannemers in verzet tegen verbeurdverklaring T r ibunaal-uitspraken Gewestelijk Jeugdfeest A.J.C. Bergen. Rundveefokver. „De Duinstreek" Grote etalagewedstrijd Marktberichten Bekroonde runderen Heer-Hueowaard. Baggerwerken brachten grote verbetering WEES VERSTANDIG DANSINSTITUUT ZWAAG Aanvang nieuwe cursussen ADVERTEERT IN DIT BLAD. ENERGIEKE WERKKRACHT worst Er is mosterd en er is MOSTERD De strafzitting van de bijzondere (econ.) politierechter kreeg gistermid dag inderdaad wel een zeer bizonder karakter. Een aantal rechercheurs en andere vroegere of nog ln dienst staande leden van de P. R. A. te Alk maar, hadden zich te verantwoorden voor een groot aantal overtredingen, die een wel zeer ernstig karakter ver toonden. De personeelsvereniging van de P. R. A. (destijds de P. O. D.) onder voorzitterschap van de heer J. O. was er toe overgegaan een z.g. inkoopcom missie samen te stellen, die en masse bepaalde goederen voor het personeel trachtte te kopen en koch+. Een en ander vond echter plaats zonder over gave van de vereiste bonnen of pun ten, terwijl verdere foutieve hande lingen daarvan het vervolg waren. DE HEER X O. X O., accountant had in het voor jaar van 1946 14 coupons herenstoffen en 33 coupons damesstoffen van de textielhandelaar van O. in ontvangst genomen zonder punten. Mr. Stoffel nam O. een zeer scherp verhoor af en voegde O. toe, dat een rijksaccountant moet weten, dat een textielhandelaar zijn goederen toch niet zonder punten kan verkopen. U hebt een zeer laakbaar gebrek aan in zicht getoond, vooral daar U nog Drs. in de economie bent. De verdediging die O. voerde, noemde mr. Stoffels zeer naïef. De eis luidde f 300 boete of 50 dagen hechtenis. Uitspraak con form de eis. EEN LANGE LIJST. Een wel zeer groot aantal overtre dingen werd Corn, de V. voormalig rechercheur bij de P. R. A., ten laste gelegd. Hij maakte diverse reizen naar Enschede en Tilburg o.a. in dienst auto's, op kosten van de dienst en wist beslag te leggen op 105 herenoverhem den, 105 coupons herenstoffen, 16 ca misoles, 20 coupons damesstoffen, voorts hand- en theedoeken. Voor zich zelf had hij nog 6 coupons herenstof fen gekocht. Deze werden later ver kocht voor f 3800, met een winst van f 1800, die tussen drie personen de V.; van L. en K. verdeeld werd. De gehele beschuldiging werd be wezen geacht. De Vr. gaf een nadere toelichting. Alles ging met medeweten van het hoofd van de P. R. A. Mr. G. H. St., die erelid van de personeelsvereni ging was. Hij gaf zijn morele steun en zijn adviezen. Hij ontving ook diverse goederen. Toen de zaak niet naar wens ging kwamen we bij mr. St. Hij zei: Breng de goederen maar terug naar de fa brikant. Later zou mr. St. gezegd heb ben: Al loopt het vast en je wordt ontslagen als ambtenaar dan wordt je de dag erop toch weer benoemd De officier van justitie eiste tegen de Vr. een boete van f 1500 een voor waardelijke gevangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 2 jaar De politierechter vonniste tot f 900 boete of 2 maanden hechtenis, voorw. gevangenisstraf van 3 maanden met'n proeftijd van 3 jaar. Voorts stonden met betrekking tot deze zaak terecht de heer Corn. M. v. L., die de Vr. als chauffeur op diens reizen had vergezeld en bij de ver koop van de 6 coupons herenstof van de winst voor f 600 had gedouceerd gekregen. Hem werd een vonnis op gelegd van f 1000 boete of 3 maanden gevangenisstraf. X W. K., die als geldschieter optrad en ook f 600 winst opstreek, doch overigens gunstig bekend staat, w^-d veroordeeld tot f 900 boete of 3 mgqn,- den gevangenisstraf. S. M. de X, textielhandelaar, had de 6 coupons herenstoffen voor f 3800 gekocht zonder dlstributlebescheidaa. te overhandigen en tegen te hoge prijs. Voorts werd bij Kern een onwet tige voorraad van 180 m. kunstzijde in beslag genomen. Dit alles werd verbeurd verklaard, terwijl de politie rechter hem daarenboven een bsete van 1 400 of 2 maanden hechtenis op legde. Corn. Th. R„ die niet verscheen zal op een latere datum voor moeten ko3 men. Hoewel het niet gebruikelijk is wil len wij nog vermelden, dat mr. G. H. St. als getuige gedagvaard, niet ver schenen was wegens vacantie. Eerst was hij medebeschuldigd, doch zijn dagvaarding werd door de proc.-gene- raal voorlopig nietig verklaard. Gistermiddag is tijdens de paarden markt een ongeval gebeurd. Men liet in de Houttil een paard draven, dat plotseling een zijsprong maakte en het achterwiel van een fiets inelkaar trapte. De eigenaar, die met zijn karretje aan de kant had gestaan sprong achteruit en viel, waarbij hij de linkerpols be zeerde. Hij werd naar het centraal ziekenhuis overgebracht, waar de dok ter het nodig achtte een röntgenfoto te maken. De eigenaar van het paard heeft de toegebrachte schade aan het rijwiel vergoed. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening, is met ingang van 1 Septem ber j.l. aan de heer X L. Peeraer op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leraar aan de Rijkslandbouwwin- terschool hier ter stede. OPBRENGST EMMABLOEM- COLLECTE. De Zaterdag alhier gehouden Em- mabloemcollecte heeft in totaal een bedrag van f 2142.43 opgebracht. Een bedrag, dat zeker de moeite waard is en vele t. b. c.-lijders het lijden kan verzachten. DONDERDAG. Harmonie Theater. 8 uur, Deanna Dur- bin in „Eerste Liefde". Tot 14 jaar onder geleide. Victoria Theater. 8 uur. „Gulivers rei zen". Tot 14 jaar onder geleide. Cinema Amerlcain. 8 uur. „Nou gaan we toveren" met Stan Laurel en Oliver Hardy. Tot 14 jaar onder ge leide. AB.T. 8 uur., „Spijkers met koppen" (Eagle-Lion-film met George Form- by. Alle leeftijden. VRIJDAGt Harmonie Theater, 8 uurt De zonden van Jody Norls (To each his own). 14 jaar. Victoria Theater, 8 uur: De witte wals (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: De ridder der wraak. (14 jaar). Aikm. Bioscoop Theater, 8 uur: De ware glorie. (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: „Ciske de Rat", opgevoerd door het Nederlands Volkstoneel. Geboren: Cornells, zoon van Arle Janson en D. Boosman. Robert F., zoon van F. R. van Rose velt en F. Blom. Gehuwd: Jacobus J. Gerdes en Cor nelia Pepping. Hendrik Timmer man en Alida M. Wortel. Daniël Denie en Grietje de Hooijer. Mar ten Radsma en Tonla M. Steenis. Overleden: Frederikus de Lange, oud 52 jaar, geh. met G. A. Versteeg. Van 6—12 Sept. a.s., de week voor dat de Haarlemse Orkest Vereniging in het kader van de uitwisseling tus sen orkesten een toumée door Mid- den-Engeland gaat ondernemen, komt het Dedby String Orchestra een aan tal concerten in Haarlem en enigè omliggende plaatsen geven. Ook in Alkmaar zal dit orkest uit Derby concerteren en wel op Maan dag 8 Sept. a.s. in r,'t Gulden Vlies". Dirigent is John Pritchard, terwijl solistische medewerking verleend zal worden door de celliste Olga Hegedus. Het programma vermeldt vóór de pauze werken van Joh. Pachelbel: Chaconne en het concert voor cello en orkest van Boccherlnl, met Olga Hegedus als soliste. Na de pauze staan behalve Grieg's Holberg Suite nog 2 werken van Engelse componis ten op het programma, n.l. van Vaughan Williams: Vijf variaties over „De rijke man en de arme Laza rus" en de Serenade in e-mineur van Edward Elgar. Gister kwamen in de raadszaal enige leden bijeen van de Bond voor Staatspensionnering en van de K.V.P. om een uiteenzetting te beluisteren over deze wet. De voorzitter van de Bond voor Staatspensionnering, afd. Heiloo, de heer A. Greeuw, sprak een kort openingswoord waarin hij dank bracht aan B. en W. van Heiloo voor de hulp en het gebruik van de raads zaal en spr. verheugde zich dat nu spoedig de Ouden van Dagen zullen worden geholpen. Hierna gaf de gemeente-secretaris, de heer Festen, een uiteenzetting van de Noodwet, waarna een uiteenzet ting werd gegeven van het invullen van de formulieren, die benodigd zijn voor de aanvragen van deze nood voorziening. Hierna werden verschil lende vragen door de aanwezigen ge steld en beantwoord door de inleider. Tevens maakte men een rooster op van degenen die 's avonds van 7—9 uur zitting zullen houden om de ouden van dagen behulpzaam te zijn met het verstrekken van inlichtingen. Met een woord van hartelijke dank aan de gem.-secretaris voor zijn dui delijk betoog en aan degenen die hun verdere medewerking zullen verlenen, sloot de heer A. Greeuw deze bijeen komst. Aanvragen om uitkering ingevolge de Noodwet Ouderdomsvoorziening door daarvoor in aanmerking komende inwoners der gemeente Heiloo, kun nen worden gedaan op de dagen en uren hierna genoemd. Zij wier namen beginnen met de letters: A. B (tot Bo) heden namiddag van 2—5 uur ten gemeentehuize; namid dags 78 ten gemeentehuize ten over staan van de Bond voor Staatspension nering, namiddags 7—9 uur, Biblio theekgebouw naast de r.k.kerk, ten overstaan van de Katholieke Arbei dersbeweging; B (vanaf Bo) op Vrijdag 5 Sept.; C, D, E, F op Maandag 8 Sept. G, H, I, J op Dinsdag 9 Sept.; K op Woensdag 10 Sept.; L, M, N op Donderdag II Sept.; O, P, Q, R en S (t.e.m. Sch). op Vrijdag 12 September; S (na Sch) en T op Maandag 15 September; U, V, W, X, IJ en Z op Dinsdag 16 September. Vorige week maakten wij melding van het feit, dat een zekere de L., die bezig was een sloot uit te baggeren aan de Bergerweg tengevolge van het achteruitrijden van een driewielerkar in de modder gedrukt was. Bewusteloos werd hij uit zijn nete lige positie bevrijd en naar het zie kenhuis overgebracht. Gisteren is de man, die vader is van 5 kinderen, aan de gevolgen van dit ongeluk overleden. De vier postduivenverenigingen, ge organiseerd in de Alkm. Concourscom missie, hielden Zondag vanaf Marbehan een wedvlucht met jonge duiven De eerste duif arriveerde te Bergen bij Vrasdonk-Oldenburg om 14 uur 27 min. 44 sec. De afstand was 320 km. en de wind Z.O. De uitslag is: Vrasdonk- Oldenburg (A) 1, 5, 45; P. V. Zwanen burg (H) 2, 33; C. Rabeling (P) 3; II. Bielsma (P) 4, 55, 59; H. Bakker (Hl 6. 49; R. Middelburg (H) 7; Godschalk Noome (A) 8. 19, 60; J. Al (P) 9, 66. J. v. d. Elskamp (A) 10, 18, 28, 29. 61; J. v. Leerdam (H) 1V de Best H. Pel (S) 14; J. Horst 15; J - rt. Idsert (S) 16, 62; Pater-ue l.j Tl; H. de Jager (P) 18; R. Middelburg (H) 20, 37, 65; N. IJpma (A) 21; J. de Moei (P) 22; H. Jansen (H) 23, 32; R. de Beer (Pi 25, 34, 36, 48, 58; F. J. Feijen (P) 26; C. Huiberts(S) 27; B. v. Tricht (H) 30; L. v. Vuure (Al 31; H. Schipper (S) 35, 44; A, de Jager (P) 38, 39. 46; L. Leertouwer (H) 40; Gebr. Telleman (S) 41; Gebr. Schipper (P) 42; A. Door nekamp (P) 43, 52, 64; D. Kranenburg (S) 47, 51; Jb. Mannes (H) 50; N. Wiese (S) 53; S. v. d. Meulen (S) 54, 56; Schip per-Pronk (AY 57. Verschillende voormalige Wehrmachtaannemers hebben al voor het Alkmaars tribunaal rekenschap van hun daden tijdens de bezetting moeten afleggen. Gistermiddag waren het de heren Arie en Jan K. te Bergen, die als vader en zoon firmanten zijn in een aannemersfirma, die in bezet tingstijd voor de Duitse Wehrmacht enkele barakken en verpflegungs- bunkers had gebouwd, doch zich daarbij, naar de firmanten ter zitting beweerden, beperkt had tot het bouwen van z.g. „onderkomens", doch de uitvoering van werkelijke verdedigingswerken steeds van de hand had gewezen. volgingstelling. Hierbij werd haar n.l. een verbeurdverklaring van f 5000 op gelegd. Haar politiek verleden werd onder de loupe genomen. Het bleek dat zij, voornamelijk aangetrokken door het in theorie zo aantrekkelijk programma van het nationaal-socialis- me ten opzichte van sociale toestan den, lid van de NSB was geworden. Als sociaal werkster bij de NVD ver zette zij heel wat werk, doch mr. Schuurman, haar verdeiger, meende dat zij daarmede niets verkeerds had gedaan. Over veertien dagen volgt de uit spraak. Die is er nog niet af! Tegen de voormalige NSKK-er Cor- nelis J. H., wonende te Alkmaar, die bij besluit van het tribunaal op 28 Augustus j.l. was veroordeeld tot in ternering voor de tijd van 2 jaar, was een nieuwe aanklacht ingediend. Hier in werd hij ervan beschuldigd zijn medewerking te hebben verleend bij vordering van motorrijwielen, een geldbedrag van f 30° te hebben aange nomen voor het doen teruggeven van een motorrijwiel en het verkopen van goederen uit een door de Duitsers in beslag genomen boedel. Behalve het aannemen van f 300 voor het doen terugbezorgen van het motorrijwiel bekende H. alles. Ten ein de echter op dit punt ook klaarheid te verkrijgen, meende het tribunaal te moeten overgaan tot het oproepen van getuigen, reden waarom deze zaak voorlopig werd geschorst. Vader en zoon waren op 25 Juni 1946 voorwaardelijk buiten vervolging gesteld waarbij een verbeurdverkla ring van voo'r ieder f 20.000 werd op gelegd en ontzetting uit de kiesrech ten. Tegen deze voorwaarden verzetten zij zich, reden waarom de zaak than3 voor het tribunaal in behandeling werd genomen. Hierbij bleek dat Arie K., die eerst het bedrijf alleen voerde, voor de Hol landse Genie steeds werk had aange nomen en ook na de bezetting, op aanraden van zijn opdrachtgever van de Genie, kapitein Perquin,hiermede was doorgegaan. Allengs echter dron gen de Duitsers zich overal in en het duurde niet lang of Jan K., die in middels als firmant was opgenomen, nam rechtstreeks van de Duitsers or ders aan. Kapitaal in een oude kous. „Ik was altijd anti-mof', verklaarde de vader K. Het geld dat ik aan de Wehrmacht verdiende hield ik thuis in een oude kous, om het eenmaal aan de wettige Nederlandse regering terug te geven. Verschillende getuigen a décharge, die allen de goede vaderlandse gezind heid van de familie K. beaamden, wa- r enter zitting aanwezig. Ook de voor malige kapitein van de genie, de heer Oldenburg, die verklaarde dat men met opdrachten zich het liefst wend de tot firma's die een goede naam hadden. In totaal maakte de firma een winst van f 217.000. Mr. Smal, de verdediger, belichtte in een uitvoerig pleidooi de omstandig heden waaronder deze firma tot het uitvoeren van Duitse opdrachten was gekomen. „Het grieft deze mensen zeer, dat dj het kiesrecht zijn kwijtgeraakt' meende mr. Smal, „dit drukt hen meer nog dan het verlies van hun geld". Hij bepleitte de uiterste cle mentie, omdat zijn cliënte niet in staat is tot het betalen van een der gelijke hoge boete. Uitspraak over veertien dagen. Een sociale inslag. Johanna S. P. te Castricum, een moeder met drie jonge kinderen, wier man verleden jaar bij de ontploffing te Bergen aan Zee omkwam, was in verzet gekomen tegen de aan haar op gelegde voorwaarde bij de buitenver- De eerste kamer van het tribunaal deed Woensdag de volgende uitspraken: Wijlen Jan J. de G. te Bergen: geen verbeurdverklaring; Wijlen Klaas S. te Schoorl: verbeurd verklaring van f 500.der nalaten schap; Helena F. V. te Alkmaar: internering gelijk aan detentie; ontzetting uit kies- en ambtsrechten en verbeurdverklaring van f 500. Zaterdag 4 en Zondag 5 October zal in onze stad door de Arbeiders Jeugd Centrale een gewestelijk feest worden gegeven. Er komt een bijeenkomst in de Korenbeurs, 's Avonds heeft er een fakkeloptocht plaats. Zondagmorgen zal de heer K, Vos kuil spreken over „Socialisme en De mocratie". FOKVEEDAO TE BERGEN Woensdag a.s. 's morgens half tien zullen de leden van de rundveefokver- eniging „De Duinstreek" op het ge meenteterrein aan de Karei de Grote laan demonstreren, wat zij tot heden met de geregistreerde fokkerij hebben bereikt. Het is een ieder, veehouder, zowel als burger, aan te raden eens even een kijkje te nemen en te zien, hoe er door de boerenstand gewerkt wordt om de productie van het vee op hoger peil te brengen. Gepresenteerd zullen worden 12 stie ren, waarvan er 6 Rijkspremiestier zijn. Verder 6 stierkalveren, 30 kuikalveren, 16 pinken, 29 melkvaarzen, 12 melk- twenters, 39 geregistreerde en 18 onge registreerde koeien, 15 kalfschotten en 12 andere kalfkoeien. 12 eigenaarsgroe- pen en 5 fokgroepen. Tezamen zullen er 203 dieren ter bezichtiging staan. De ter gelegenheid van de Konin ginnedag gehouden étalagewedstrijden zijn een succes geworden. 54 winkeliers namen er aan deel en het publiek, dat als jury optrad, had lang geen gemak kelijke taak om de uitgeloofde prijzen toe te wijzen. Een driehonderd beoor delingen waren ingekomen bij het be stuur. Groente- en fruitwinkels, le pr. G. Schkkerman, 71 st., 2e A. Ooyevaar 57 st. Kruideniers- en Drogistenwin kels, 1. F. Posthuma, 171, 2. J. Louter, 40. Kunsthandel, Goud en Zilver, Fotohandel: 1. K. M. Gerritsen, 162; 2. P. Hopman, 65. Speelgoederen, Ga lanterieën Huish. artikelen: 1. H. K. Finkensieper, 142; 2. W. Busker, 53. Slagers, Bakkerijen en Lfgwinkels: 1. H. H. W. Kleyberg, 108; 2. Th. Ruyter, 37. Boek- en Sigarenwinkels, Parfu merieën, Kappers: 1. G. Schoelink, 84; 2. P. J. de Haan, 69. Manufacturen- en Schoenwinkels, Woninginrichtingen: I. A. C. Seewald, 135; 2. A. Kollmer, 35. Rijwielzaken, winkels in electr. ar tikelen: 1. J. M. Wittebrood, 137; 2. Joh. Henneman, 58. Voor elk van de acht groepen waren twee prijzen uitgeloofd, een vergulde en een verzilverde medaille. De zestien voor het als jury funge rende publiek beschikbare prijzen vie len ten deel aan: N. Bonselaar, N. Pas- senier, K. Ivangh, Mw. v. d. Hoeve (Alkmaar), B. Peters, mw. Gerritse, C. Groot, C. Frederiks (Den Haag), Gerda Gerritsen, M. Haakman, J. P. Blauw, M; Schrama (Amsterdam), J. Schaper, H. v. Amersfoort, mw. Kooger-Velt (Hoorn) en mw. A. Akerboom-Dirn- linger. De door V.V.V. beschikbaar ge stelde tekening van Karei Colnot werd toegewezen aan Gebr. Timmerman, ter wijl een tweede extra-prijs werd toe gekend aan J. Heystra. Alkmaarse Exportveiling. Andijvie 16.50—40, spinazie 17—34, postelein 1146. wortelen 4.20—20, tomaten 1622, groene kool 1623, rode kool 12—22, gele kool 1623, prei 17, uien 9—15, bieten 5—13, drui ven 761.18, sperciebonen 401.06, stoksnijbonen 35—1.09, pronksnijbonen 4063 per 100 kg., bloemkool IA 0.751.19, komkommers 625, me loenen 261.06 per 100 st., wortelen 826, selderie 14.50, peterselie 79 per 100 bos, sla 7.5023 per 100 krop, grote aardappelen 6.509 p. 100 kg. ALKMAAR, 3 Sept. Op de paar denmarkt werd in totaal aangevoerd 426 paarden en veulens (vorig jaar 438). De prijzen waren als volgt: vol- jarige paarden 7001000, 2%-jarige paarden 400650, 1%-jarige paarden 300450, werkpaarden t.m. 7 jaar 400700, oudere werkpaarden 250 500, hitten 400800, merrie-veulens 175250, hengst-veulens 100175, slachtpaarden 300800. Handel ma tig. WARMENHUIZEN, 3 Sept. Aan voer 63850 kg aardappelen, Bevelanders f 7.208.30, witte Eigenheimers 7.30 8.10, blauwe Eigenheimers 8.509.40, Bintjes 6.80, Noorderlingen 7.40, Koop- mans blauwe 9.8010.10, grove'8.00. 8200 kg uien: gele nep 12.70, grote 11.60 12.20, drielingen 6.40, grove 12.40 13.00. 20125 kg rode kool 8.40—16.00. 1000 kg gele kool 19.40. 16650 kg witte kool 7.0010.50. 3100 kg sla- bonen 95.00130.00. NOORDSCHARWOUDE, 4 Sept. 68000 kg aardappelen, eigenheimers 8—8.40; blauwe eigenheimers 8.30 9.50; Bevelanders 7.408.10; Koop- mans blauwe 9.10—9.20; 20.000 kg uien 11.1013.50; grove 13.4013.90; drielingen 5.50—5.70; nep 615.50; 10.000 kg sperciebonen 71120; 5400 kg bieten I 10.60—12.20; II 4—5; 62000 kg rode kool 6.9015.50; 90000 kg witte kool 4.509.50; 16000 kg gele kool 13.7021.30; 2000 kg groene kool 19.20 —19.70. Bij de gisteren op de jubileum-ten toonstelling van runderen van de Holl. Mij. van Landbouw te Den Haag ge houden individuele keuringen van in het Ned. Rundveestamboek ingeschre ven dieren behaalden de volgende runderen eerste prijzen: Afdeling zwartbont veeslag: klasse één, driejarige en oudere stieren: Dina Lindberg Adema, gebr. Ruiter, Ooster- Blokker; Adelbert Adema, W. Jlmmink Hz. en W. Jimmink Jbz., 't Zand et» Schagerbrug. Beide zeer goed. Klasse twee, tweejarige stieren: Adema 7 v. d. Woudhoeve, gebr. Ruy ter, Ooster-Blokker; Coba's Adema, A. Eriks Hz., Oudesluis. Klasse drie (a), afgekalfd vóór 1 Febr. 1947: Ensius >4 „Stal Blokland', Hoogkarspel. Klasse drie (b), afgekalfd in Febr. 1947: Anema 27, gebr. Ruyter, Ooster- Blokker; Jane 2, F, A. Bakker, Beem- ster; Dina Lindberg 5, gebr. Ruyter, Ooster-Blokker. Vrij goede rubriek met goede kopnummers. Klasse drie (e), afgekalfd van 1 Mrt. 1947 af tot en met 15 April: Johanna 77, F. A Bakker, Beemster; Robert 38, K Reyne, Sehagen, aeer goede Klasse drie (d), afgekalfd na 1 April 8047: Jimmink Klaasje IT, H. W. Jim mink, Barsmgerhorn: Sophie IR N. Ruyter, Beemster» Ne&e, F. Brik», Kolhorn. Klasse vier, koeien van vier Jaartj Pietje 15, gebr. Ruyter, Ooster-Blok ker; Martha 5, X C. J. Jonker, Binnen- wijzend, Westwoud; Coba 36, Wed. Ds Ruyter, Nibbixwoud, uitnemende ru briek. Klasse vijf, koeien ven drie jaar; Koopmans 87, gebr. Ruyter, Ooster- Blokker» Johanna 4, wed. J. Schaper, Zwaagdijk; Anna 7, C. G. Ruyter, Beemster. Zeer goede uniforme kop nummers met beste melktepels. Klasse zes, drachtige koeien: Maria 9, Jb. J. Bakker en Zn., Venhuizen» Coba 24, wed. D. Ruyter, Nibbixwoud} Gerard Anna 11, gebr. Ruyter, Ooster- Blokker. Deze goede klasse met dria beste kopnummers bestond uit koeien, geboren vóór 1 October 1942 met een berekende kalfdatum uiterlijk 1 Jan. 1948. Klasse zeven, drachtige koaien vul 3 en 4 jaar, zelfde berekende kalfda tum: Aaltje 13, Jb. Ruyter, Hauwert Goede rubriek. Klasse negen (a), productieklasse geboren vóór 1 Mei 1940: Blok 102, „Stal Blokland", Hoogkarspel; Martha 3, J. C. J. Jonker, Binnenwijzend West woud; Grietje 14, gebr. S. Montsma, Slootdorp. Klasse negen 0»), productieklasse geboren na 1 Mei 1940; Augusta 14, gebr. Ruyter, Ooster-Bloker; Sophie K-9, zelfde eig.; Coba 30, C. G. Ruyter, Beemster; Friezin 10, N. Nobel, Bar- singerhorn; Martha 4, J. C. J. Jonker, Binnenwijzend Westwoud. Zeer goeds klasse. De baggerwerken met de machine, in de polder Heer-Hugowaard, waar mede Ostober '46 een begin is ge maakt, hebben thans hun beslag ge kresen. Hiermede is een grote verbetering in de toestand van verschillende vaar ten tot stand gebracht. Vooral geldt dit vopr de tocht naar het polderge maal ter lengte van pl.m. 3 >4 km en twee zijtochten. In totaal ?s 5 km bsggerwerk verricht, waarbij op sóm mige plaatsen 4 M3 per strekking is verwijderd. Sociale verzorging j jelsgeld regellng 6Ck voor leerlingen gelden aantrekkelijke arbeidsvoorwaar den Goede vooruitzichten. Erkend Leraar F. D. O. in Alkmaar, Emmastraat 73 Bergen, Wapen van Bergen Heiloo, Rustende Jager Zd.- Scharwoude, Kramer. Beginners. Gevorderden en Gehuwde paren Nieuwe methode en Opleiding Certificaat. Be halve bestaande dansen met nieuwste variaties, INTRODUCEREN WIJ DE QUINTO DANS IN 5/4 maat. Voordelige lesgelden Gemakkelijke betaling. INSCHRIJVING DAGELIJKS EMMASTRAAT 73, TELEF. 4425, ALKMAAR en bij aanvang op bovenstaande adressen. CORSET- en BANDAGEFABRIEK in provincie stad vraagt voor haar ATELIER Vereist wordt: goede omgang met vr. personeel en in staat daaraan leiding te geven. Ruime ervaring in de branche.. Vooruitzichten: bij gebleken geschiktheid goed salaris, behoorlijke sociale voorzieningen (o.a. opname in het pensioenfonds). Sollicitatie: Uitsluitend schriftelijk met uitv. inlichtingen. Brieven onder no. 340, bureau van dit blad. Geheimhouding verzekerd. lïrrmn i.iSit—'»-i

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2