Stad en Omgeving. 8 Octoberdag zal goed gevierd worden Wat de theaters brengen ALKMAAR'S Ë1GEN FEEST: Ciske de Rat KLACHTENBOEK Walmuur Oudegracht in recordtijd gereed Ontvangst Engels orkest AGENDA Voetbalnieuws Kaaskoppen contra Stofzuigers Groot-Schermer. Floralia Heiloo. Predikbeurten HARMONIE-THEATER „De zonden van Jody Norris" A.B.T. De Ware Glorie VICTORIA-THEATER „De witte wals" CINEMA AMERICAIN De ridder der wraak NAUTA's Brood heeft voorrang! Spoorstr. 8 Telef. 2315 Bergen. Eerste uitvoering van de A.T.V. Koedijk. Burgerlijke Stand Marktberichten Weer bomer Brandspuit regel Ubdam Hengel weds tri Nauwelijks zijn kermis en Koningin nedag achter de rug, of er wordt al weer druk gewerkt aan de organisa tie van het feest, dat zo'n speciaal Alkmaars karakter draagt en daar door door ieder rechtgeaard Alkmaar der met enthousiasme wordt gevierd: de 8 Octoberdag. Koninginnedag kon, in verband met het verzoek van de Koningin, niet op uitbundige wijze worden gevierd; het bestuur van de 8 Octobervereniging „Alkmaar Ontzet" meende daarom aan de herdenking vail Alkmaars be vrijding in 1573 bijzondere aandacht te moeten schenken. Enkele, voor Alkmaar geheel nieu we feestelijkheden, worden op touw gezet door het zeer actieve bestuur; jammer genoeg mogen wij nog niet verklappen wat het is, omdat de plan nen nog niet definitief zijn vastge steld; wanneer het echter doorgaat dan wordt het goed, dat kunnen wij de lezers verzekeren. De traditionele plechtigheid bij 't Vic- tori'abeeld, de optocht, ditmaal een gilde-optocht en het vuurwerk, onaf- scheidelke attributen van de 8 Octo- berviering, worden ook dit jaar weer groots opgezet. Ook het concert in de Grote Kerk ontbreekt niet op het pro gramma. Wie mee wil doen aan de optocht: hy melde zich! Menigmaal is gemompeld, dat men, om deel te kunnen uitmaken van de optocht, wel speciale kennisjes moest hebben. Ter bestrijding van dit ge rucht: ieder die wil kan zich voor deelname melden bij de gemeente archivaris, de heer Th. J. Wortel, die dageljjks te bereiken is in de Open bare Leeszaal, bij het gemeente-archief. Kermis op 7 en 8 October. Wij kregen inzicht in de lijst van inschrijvingen voor de kermis, die op 7 en 8 October wordt gehouden en wij stonden versteld. Piet Bakker's werk in toneelvorm door het N.V.T. De opvoering van Ciske de Rat, die gisteravond in het Gulden Vlies plaats had voor een uitverkochte zaal door het ned. Volkstoneel, heeft opnieuw be wezen dat het bewerken van een roman voor het toneel inderdaad altijd grote moeilijkheden met zich brengt. In twaalf taferelen ziet men achtereenvol gens de komst van Ciske op de school van meester Maetsuiker, waar meester Bruis de g.ote vriend van de arme Ciske wordt. Dan wordt Ciskes moeder tot de pauze meer het middelpunt, tot het conflict komt tussen Ciske en moe der Vrijmoeth met als gevolg 't zeven de tafereel in de cel. Na de pauze kó men dan de scènes bij tante Jans, met als intermezzo de oorzaak (spel op de schuit) van Ciskes ziekte en als slot de terugkomst van vader Vrijmoeth. Twaalf scenes met negen pauzes vor men 'n beletsel om de belangstelling bij voortduring gaande te houden. Het z.g. gebruik maken van muziek en geluiden om de taferelen te verbinden was hier vrijwel een mislukking. De laatste drie taferelen, die direct achter elkaar werden gespeeld, deden het est. Verschillende scenes in de overige ta ferelen konden wel boeien, al werden wij meermalen aan iets van „Boefje" herinnerd. De rol van Ciske de Rat, zo lang ge speeld door Mieke van Oorschot, wordt nu vertolkt door "adelon Waldorp, die meermalen verraste door goed opvat ting. De gebrekkige Dorus werd ook al door een actrice gespeeld n.l. Marianna v. Waveren. Tine Medema behaalde een succes als moeder Vrijmoeth, die zich thuis en bij haar schoolbezoeken duch tig weerde. Zeer sympathiek speelde Guus Verstraete r" meester Bruis, ter wijl Ben Groeneveld de „bovenmeester" zeer goed typeerde. Ger Ruyters als Betje van Gemert speelde niet onaardig maar was wel wat fors voor een meisje van de lagere school. Ton Lutz als kapelaan de Goei was verdienstelijk. Verschillende andere medewerkenden werkten naar beste krachten aan deze opvoering mee. Aan 't slot hadden de uitvoerenden een luid applaus in ontvangst te nemen. G. Onregelmatige uitgave Hoewel wij er al tweemaal op heb ben gewezen, dat de verlichting van de wijzerplaat van de Grote Kerk slechts ten dele brandt, is dit hinderlijke euvel nog steeds niet verholpen. Is men van plan dit de gehele winter soms zo té laten? Zr zijn kleine dorpen, waar men op dergelijke kleine punten van algemeen belang meer attent is. Het is nu de derde en laatste maal, dat wij hier er op wijzen, doch hebben nog slechts Ge ringe hoop op - oedige verwezenlijking van deze wens. Waarom krijgt een banketbakker ten behoeve v zijn klanten een extra suikertoewijzing en wordt een galblaas patiënt, die zo nu en dan alleen maar suiker mag gebruiken voor het verkrij gen daarvan naar de zwarte handel verwezen? Wederom heeft een 35-tal exploi tanten van kermisattracties zich van een plaats in onze stad op deze dagen, verzekerd. Van autoskooter tot vlooien theater, van baby-caroussel tot schiet tent kunnen wjj weer met ons bezoek vereren. De revue in het winterseizoen. De zo zeer geliefde revue voor le den van de 8 Octobervereniging is al geheel op schrift gesteld en met de repetities is reeds een aanvang ge maakt. De „big man" van deze revue, de heer Piet Cloeck, wist ons hierover te vertellen, dat velen van de van ouds bekende krachten ook thans weer medewerken. Half November zal de eerste opvoering plaats vinden en zal Guus Verhoeven met nieuwe grollen en grnpen op onbedaarlijke wijze doen lachen en Piet Kroon z'n Westfriese belevenissen in z'n „zundagse of door- de-weekse pakkie" ten tonele brengen. Maar er zit heel wat aan een goede organisatie vast en daarom wensen wij alle organisatoren: een goede werklust! Drie weken eerder dan de in het bestek bepaalde datum is de herstel de walmuur van de Oudegracht tus sen de melkfabriek „Crema" en het Groot-Nieuwland gereed gekomen. Het ongekende fraaie zomerweer is de aannemer, de heer P. den Das uit Schoorl, ditmaal gunstiger gestemd geweest dan bij de destijds ook deur hem uitgevoerde bruggenbouw bij de Accijnstoren en over het water van de Turfmarkt. Onder het dagelijks toezicht van de waterbouwkundig opzichter der ge meente, de heer D. van der Oord, heeft het werk zeer vlotte voort gang gevonden en zijn ditmaal tegen slagen van betekenis niet voorgeko men. Als straks ook weer de boombe planting zal zijn aangebracht, heeft ook dit deel der stad aan aanzien ge wonnen. Het Derby String Orchestra, dat hier Maandagavond om 8 uur in het Gul den Vlies een concert zal geven, wordt 's middags om 4.30 uur officieel ten stadhuize ontvangen. RANDERS 1ALCMARIA 2. Op het Randers-terrein wordt mor genmiddag (Zondag) om 2.30 uur de wedstrijd Randers 1Alcmaria 2 ge speeld. Mr. E. Bevin tijdens een rede in Southport over een tolunie voor het Britse Rijk en een voor Europa. Hij legde er de nadruk op dat hij voor eigen verantwoordelijkheid sprak. BIOSCOPEN Harmonie Theater, 8 uur: De zonden van Jody Norris (To each his own). 14 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: De witte wals (14 jaar). Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: De ridder der wraak. (14 jaar). Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Alkm. Bioscoop Theater, 8 uur: De ware glorie. (14 jaar). Zondag 2, 5 en 8 uur. ZATERDAG: Gulden Vlies, 8 u.: Toneelavond Over ijsselse Vereniging. Wapen van Heemskerk. 7.30 uur: Dansen. ZONDAG: Wapen van Heemskerk.- Van 36 en 7.3011 uur: Dansen. MAANDAG: BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: De zonden van Jody Noris (To each his own). 14 jaar. Victoria Theater, 8 uur: De witte wals (14 jaar). Cinema Americain, 8 uur: De ridder der wraak. (14 jaar). Alkm. Bioscoop Theater, 8 uur: De ware glorie. (14 jaar). CLUBS VOOR GEHUWDEN Lanoestr. 48. Tel. 3750 Vandaag is het een grote dag voor sportminnend Alkmaar, want in Enge land wordt de voetbalmatch gespeeld tussen Alcmaria en een elftal van de Hoover-stofzuigerfabrieken. Deze wedstrijd staat vooral in de be langstelling van de firma Kaal in de Houttil, omdat deze firma de alleen verkoop heeft van de bekende Hoover stofzuigers. Vandaar, dat de linker-étalAge er vandaag zo feestelijk uitziet. Onder de Engelse en Nederlandse vlag zien we de Kaaskoppen in hevig gevecht te gen de Stofzuigers, waarbij men allicht de hoop zal uitspreken, dat het Hoo- ver-elftal slle ballen in eigen doel zal zuigen, en dat Alcmaria zoveel pun ten maakt als er des Vrijdag kaasies op de markt komen. Maar wonderen gebeuren er niet meer, dus moeten we tevreden zijn met de uitslag welke he- denmidd=" eveneens in de étalage van de firma Kaal bekend zal worden ge- maa' dienstplicht Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De minister van Oorlog heeft om trent de aanvrage om vrijstelling van dienstplicht wegens broederdienst be treffende de hieronder gi^oemde per soon de uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld: Theodorus Johannes Blom. Lichting 1948. Uitspraak: voor goed vrijstelling verleend. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk de tiende dag na de dag dozer bekend making in beroep worden gekomen door: a. de ingeschrevene, wie de uit spraak geldt of door diens wettelijke vertegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente ingeschre ven- personen of door diens wettelijke vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij de burgemeester ter secretarie de zer gemeente, afdeling Militaire Za ken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar. 5 September 1947. De Burgemeester van Alkmaar, G. v. SLINGERLAND, lo.Burg. De Zaandamse harddraverij-vereniging kreeg voor haar 40-jarig bestaan het kampioenschap op de korte baan toegewezen, hetwelk onder enorme belangstelling werd verreden. MAANDOVERZICHT NUTSSPAARBANK In de loop der maand Augustus werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 285.443,65 (v.j. f 324.292,17) en terug betaald f 206.801,04 (v.j. f 249.366.87) alzo meer ingelegd dan terugbetaald f 78.642,61 (v.j. f 74.925,30). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar f 10.235.063,33, bedr. thans f 10.238.453,90 (v.j. f 10.071.546,58). Het aantal in de loop van Augus tus nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 117 (v.j. 185). Ingetrokken werden 83 (v.j. 83) boekjes. Het aantal in om loop zijnde boekjes, bij de aanvang van het jaar 24455, bedraagt thans 24996 (v.j. 23169). Van dit aantal behoren 16.639 (v.j. 15.555) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 5555 (v.j. 5406) aan personen elders woonachtig en 2802 (v.j. 2208) aan schoolspaarders. Ónder de in Augustus nieuw uitge geven boekjes zijn begrepen 28 boek jes (v.j. 42) voor pasgeborenen. (Op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1. In Augustus bedroeg het aantal pos ten van inleg 1847 (v.j. 1926), dat van terugbetaling 1602 (v.j. 1807), tezamen 3449 (v.j. 3733). De lediging in de loon der maand Augustus van 269 (v.j. 269) spaarbus- jes leverde een bedrag van f 4.639,92 (v.j. f 2.995.12) aan kleine besparingen op. Het aantal in om'oop zijnde busies, bij de aanvang van het jaar 3731, be draagt 3721 (v.j. 3710). VOORLICHTINGSAVONDEN INDIë DeNed. Ver.. Oost en West zal. op 10 en 21 September en 1 en 15 Octo ber een reeks voorlichtingsavonden organiseren met sprekers van het In disch Instituut. De avonden vangen aan om 8 uur en worden gehouden in de Aula van het gymnasium. VAN WIE IS DIT KOFFERTJE? Tussen de beolanting op het Canada plein., in de nabijheid van de Over dekte w-rd een koffertje gevonden, inhoudende kinderkleren. Het bevindt zich thans op het politiebureau ter be schikking van de eigenaar. hollandse maatschappij voor landbouw Ook deze afdeling maakte Woens dag een tocht naar Den Haag, waar ter gelegenheid van het eeuwfeest der Wij. een grote tentoonstelling wordt gehouden. Om tien uur arriveerde 't gezelschap in Den Haag. Verschillen de afdelingen werden bezichtigd, vooral het mooie vee trok ieders be langstelling. Tevens de prachtige ma chines en andere werktuigen. Om circa vijf uur vertrok men richting Leiden, alwaar een diner werd ge bruikt. Zeer voldaan over het vele dat men gezien had, arriveerde het gezelschap tegen middernacht weer ter 'plaatse. Zaterdagavond zal alhier de jaar lijkse tentoonstelling van bloemen planten en huisvlijt geopend worden Deze wordt gehouden in café v Truyen. Voor Zondag staan op 1 programma: 's morgens kinderspelen en 's middags volksspelen op het sportterrein, 's Avonds prijsuitreiking voor de diverse attracties. foresters-nieuws. Foresters 1 speelt morgen tegen Zaanse Boys 1 op het gem. Sportter rein aan de Straatweg. Het zal zeker de moeite waard zijn om morgenmid dag,e aanvang 2 uur, eens een kijkje te gaan nemen. Om 12 uur speelt het tweede elftal tegen Zaanse Boys 2, terwijl reeds om 10 uur Alcmaria Vic- trix 6 op visite komt bij Foresters 3. De A- en B-adspiranten gaan natuur lijk naar de adspirantendag te Alk maar. Om 11.05 spelen de A-tjes reeds tegen Beemster a adspirayten. De an dere tegenstanders' zijn Kwadijk a en Blokker a. De b-adspiranten begin nen de dag om 10.15 uur tegen Sybe- karspel b, terwijl de andere gegadig den vorn- de speldjes zijn Winkel b en EVC b. bridgeclub sans atout. De bridgeclub Sans Atout heeft Dins dag j.l. haarwinterprogram wederom geopend met de gebruikelijke jaar-, liilcse ledenvergadering. De heer Ro- zing bedankte als secretaris wegms drukke werkzaamheden, terwijl daar voor in de plaats werd gekozen de heer Visser. De contributie werd ver hoogd van f 1 25 tot f 1.50 per maand, ■"esloteri Werd Dinsdagavond 'a.s. we derom de phibavonden te beginnen: met een vrije wedstrijd waarna de jndelin.g de week daarop k-m plaais hebben. grote plannen van eensgezindheid. In een buitengewone algemene le denvergadering van het fanfare-corps Eensgezindheid" is besloten om in 1948 ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het corps en het 20-jarig directeurschap van de heer Alb. Meijns een groot nationaal-concours te organiseren. Dit concours zal plaats vinden op 27 Juni, 4 en 11 Juli eh bij voldoende deelname ook op Zaterdag 10 Juli. hsv-nieuws. Morgenmiddag speelt HSV 1 tegen SLTO 1 een vriendschappelijke wed strijd. burgerlijke stand. Geboren: Petrus Joannes, zoon van A. Hoogland en G. M. Buur. Jo hannes Maria, zoon van A. Warmen- hoven en Margarete Elisabeth Paran- dier. Maria, dochter van Johannes Molenaar en G. Hoogeland. Ondertrouwd: Adrianus Hermanus Schigt, te Winterswijk en Clasina Pe- tronella Elisabeth Zoon. Laurentius Veldt, te Beverwijk en Cornelis Bolten ZONDAG 7 SEPTEMBER. ALKMAAR: Grote Kerk, 10 uur ds. Van Wijk; 5 uur de heer Hof meester van Hilversum; 7 uur (jeugddienst), ds. Heidinga van Haar lem. Kapelkerk, 10 uur ds. Wessel- dijk. In alle diensten der herv. gem. chaalcoll. Diaconie. Rem. geref. gem., half elf, ds. Mackenzie van Am sterdam. Luth. kerk (Oudegr.), 10 uur, ds. Roodenburg (H. Doop). Doopsgez. kerk, 10 uur, dr. A. J. v. d. Sluis (collecte bouwfonds). Geref. kerk (art. 31 K O.), in Waakt en Bidt, half 10 en half 6, ds. De Vries van Den Haag. Voorb. H. Avondmaal. Herst Ap. Gem., Toussaintstraat, half 10 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur dienst. Het Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondags school, 8 uur verlossingsbijeenkonist o.l.v. majoor Ter Telgte. Oud-kath. kerk (in luth. kerk Oude gracht) half 9, dienst. Geref. kerk, 10 en 5 uur, ds. Von Meijenfeldt (tel kens H. AvondmaalBapt. gem. (in N.-Doelen) 10.15 uur, de heer Hofhuis, evangelist. HEILOO. Geref. kerk (in gebouw Evangelisatie), half 9 leesdienst; 4uur dr. Polman (H. Avondmaal). EGMOND AAN ZEE. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 en nam. 7 uur, dienst. Geref. kerk, 10 uur, dr. Polman (H. Avondmaal); half 5 lees dienst. BROEK OP LANGENDIJK, geref. kerk, 10 en 7 uur, ds. Donner. DIRKSHORN, geref. kerk, half 10, (yoorb. H.A.), en 2.15 uur ds. v. d. Sluis. HEER-HUGOWAARD, geref. kerk, half 10 en half 3, ds. Huismans. NOORD-SCHARWOUDE, geref. kerk, 10 en 4 uur, ds. Haitsma. SCHERMERHORN, geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Visser. ST. PANCRAS, geref. kerk, 10 uur (H.Avondmaal) en 4 uur ds. Middelkoop (aankzegging). Waar ligt de grens tussen het pad der deugd en de weg >i-u zonden? Wie de film, welke deze week in de Har monie wordt vertoond, ziet, zal zich opnieuw realiseren, dat er feitelijk geen grens i s. We zijn deze film gaan zien, zondei er al te zeer bij stil te staan, dat ze is bekroond met de hoogste onderschei ding van het Brusselse Filmfestival. Immers, wanneer de verwachtingen ai te hoog gespannen zijn, wil het wei voorkomen, dat een teleurstelling niet uitblijft. „De zonden van Jody Norris" stelt echter niet teleur, omdat hier niet een knap in elkaar gezet verhaal te be wonderen valt, dat men. naar believen „mooi" of „lelijk" kan noemen, maar een brokje leven met zijn hoogten en diepten. Een brokje vrouwenleven, voorname lijk eigenlijk moederleven tijdens twee wereld-oorlogen. Leven, dat alles ont vangt en alles verliest. In deze film wordt de werkelijkheid benaderd. En de werkelijkheid kan niet worden betiteld met de alledaagse termen „knap" of „goed". De werke lijkheid is alleen maar waér. De grote soberheid van spel en opzet maakt het geheel verrassend groots. Zo strak en beheerst als Olivia de Havilland de figuur van Jody Norris uitbeeldt, hebben wij zelden zien spelen. Hoezeer deze film waard is gezien en begrepen te worden, behoeft nauwelijks meer te worden gezegd. Onder deze titel vraagt deze week in het A.B.T. een bijzondere oorlogsdocu mentatie de aandacht. Van D-Day tot VE-Day wordt alles op zeer suggestieve wijze in herinnering gebracht en op nieuw zullen velen geroerd worden door alles wat aan de bange jaren terugdoet denken. Wij twijfelen niet of voor deze „Ware Glorie" zal zeker grote belang stelling bestaan, want de film is spe ciaal samengesteld door het Amerikaan se Bureau voor oorlogsvoorlichting en de opnamen zijn gemaakt in alle Euro pese landen waar de oorlog gevoerd is. Ook na de oorlog1 hebben de Fran sen bewezen de filmkunst niet, te zijn verleerd. Hun meesterschap in deze komt meermalen naar voren. Deze klasse films heeft zijn typische kwa liteiten, die onverbrekelijk met die van de Franse geest verbonden zijn. We denken aan de goede verzetsfilm „La bataille du Rail", aan de film „Les enfants du paradis", een experi ment en zeer waarschijnlijk een ge slaagd experiment. In het Victoria-theater draait deze week eveneens een film van Franse bodem: „De witte wals" (La valse tianche". Lix Delamare, Julien Ber- theau, Alerme en Ainie Clarimono spelen de hoofdrollen. Het verhaal speelt deels in Parijs, deels in het bergland. De componist Bernard Lam- pré is verloofd met Helene, een meis je, dat voor arcs scudee... l. _nard wordt jaloers op de dokter, bij wie Helene als assistente werkt en loopt een longontsteking op door een hele nacht buiten te blijven. Hij moet naar het bergland. Het afscheid van de beide gelieven is heel koel. Helene slaat een huwelijksaanzoek van de dokter af om bij haar aankomst in de bergen te ontdekken, dat Bernard een verhouding heeft mët het rijke meis je Jacqueline, een 'oud-conservato- riumgenote. Jacqueline heeft echter eene ziekte onder de leden, waardoor ze niet lang zal leven. Bernard draagt haar zijn successtuk: „De witte wals" op. Hij maakt haar laatste dagen gelukkig met goedvinden van Helene, die nu zeker weet, dat ze Bernard niet meer zal verliezen. Het menselijke met haar dieptepun ten van leed en schoonheid brengen deze ook filmisch goede rolprent tot leven. Vooraf uitgebreid binnen- en buiten lands nieuws. Het koesteren en ten uitvoer bren gen van wraakgevoelens behoort nu eenmaal niet tot de opbouwende waarden die het gevoelsleven van de mensheid naar voren kan brengen. Integendeel, wraakgevoelens belem meren het uitzicht naar de waarde volle dingen des levens. Samengevat is dit de strekking, die men uit de, overigens vrij onnozele film, die deze week in de Cinema draait, zou kun nen distileren. Overigens is het menselijkerwijs best voor te stellen, dat de kleine jongen, die werd weggerukt uit een liefdevolle omgeving ten einde te die nen tot mikpunt van de wraakgevoe lens van een gedegeneerde edelman, tot „ridder der wraak" opgroeide, want hij zag niet anders. Op zeer primitieve wijze culmineerde de uit- leving der haatgevoelens enkele ma len in flinke boks- en worstelmat- ches, die op zich zelf nog de meest frisse punten van deze film vormden. Naast de haat werd in deze film echter ook een grote plaats inge ruimd voor de liefde. Liefde van tv eeërlei soort, n.l. die van de groot vader voor zijn kleinkind en die van de „ridder" voor de andere kunne. De eerste leek ons de meest con stante. Tyrone Power vervulde de hoofdrol in deze film op zeer behoorlijke wijze, daarbij goed terzijde gestaan door Gene Tierney. Het voorprogramma biedt ons weer van allerlei: Sport en wereldgebeuren naast een aardig tekenfilmpje. Opoe de reddende engel De Arbeiderstoneelvereniging „Ber gen" gaf Donderdagavond voor een uitverkochte zaal in „De Rustende Jager" een u jering van v,Opoe", een blijspel in drie bedrijven door Jaap van der Pol. De schrijver had in navolging van Bredero kunnen ■zeggen: „ik- heb dit- stuk geschreven om alle mensen te verlustigen en te verbeteren". Het eerste heeft de A.T.V. volkomen bereikt. Het publiek heeft zich kostelijk vermaakt en hartelijk gelachen om de rare sprongen van de ongeoefende krabbelaar op de ijs baan des levens. Het was „hommeles" iu het huwelijk van Jim: de vriendin van zijn vrouw was voor hem een nieuw ideaal. Maar dan verschijnt opoe ten tonele. Zij wordt de heldin van deze avond. Zij debiteert heel wat levenswijsheid en weet met han dig manoeuvreren het huwelijksbootje van haar zoon te behoeden voor kap seizen. Het publiek was gul met z'n applaus. Iets betere rolkennis en een zich wat beter inleven in de rol bij enige spelers, zou het geheel geen kwaad hebben gedaan. Hinderlijk was het te laat komen van een aantal bezoekers. Opoe zou het publiek wel weten te dwingen op tijd aanwezig te zijn, door des noods gedurende het spel de zaaldeu ren gesloten te houden. Geboren: Petronella C., d. v. W. Hes en P. Rood; Arie J., z. v. G. Vis ser en M. van Egmond; Af ra M. J., d. v. N. van Saar en A. A. Bijman; Pieter J., z. v. D. Vries en C. Geus. Gehuwd: G. H. Fluijter en M. C. Bijpost; G. J. de Wit en G. Dekker; C. Manshanden en C. Kossen. Ingekomen: K. van der Graft v. St. Pancras; A. J. van der Graft v. Alkmaar; L. Quax v. Langedijk; J. v. Balen v. Beverwijk; C. M. de Boer v. Alkmaar; C. N. Zut v. Heiloo; G. Bruin v. Langedijk; A. Groen v. Bergen; K. Stadtman v. St. Pancras; L. F. Knik- man v. A'dam; B. Glim v. Medemblik; C. Manshanden v. Medemblik; F. Fl. Weel v. Duitsland; K. Ramaker v. Ha- zerwoude; M. Folker v. St. Pancras. WARMENHUIZEN, 5 Sept. '47. 63000 kg Aardappelen: Koopmansbl. f 9.50, Bevelanders f 7.40f 8.40, Witte Eig. f 7.90f 8, Blauwe eig. f 8.80f 9.50 en Bintjes f 7.70; 5400 kg Uien: Gele Nep f 12.30—f 12.70,uien f 12.50—f 13.30, id drielingen f 6.40f 7.30 en grove f 13.40—f 13.80; 25 kg Snijbonen f 9; 16500 kg Rode kool f 11.60—f 13.80; 10000 kg Gele kool f 14.80—f 17.20; 18000 kg Witte kool f 6—f 8.10; 3600 kg Slabonen f 74—f 110; 2100 kg Bieten: I f 9.10- f 12 en II f 3.40—f 4.10. NOORD-SCHARWOUDE, 6 Sept. 46000 kg rode kool f 4.20—f 15.10; 24000 kg gele kool f 7f 14.10; 2500 kg groene kool f 15.50—f 16; 28000 kg witte kool f 8.30—f 13.90; 1000 kg uien f 12.90- f 13.10, gr ve f 14.10—f 14.40, drielin gen f 5.80, Nep f 8.20; 12000 kg Bie ten I f 6—f 9.50 en II f 2.40—f 5.60; 800 kg Pee II f 5 en III f 5.70: 3000 kg Spercieboren f 59f 110; 70000 kg Aardappelen: Bevelanders f 8f 6.90. Eigenheimers f 8f 8.30; Blauwe eigenheimers f 9f 9.(50; Koopman5 blauwe f 8.70f 9.10. De raad van Hensbroek derdagmiddag in vergade onder voorzitterschap van ter S. B. F. Kooiman. De voorzitter vertelde, meentehuis aan de voorzi; dak geheel van nieuwe 1< zien, terwijl de zijkanten r lijk gebruikte leien zijn worden. Naar aanleiding van een het raadslid Wit had het stuur zich tot het P.E.N, t daal gewend om zo mogeli tot een deskundige controle installaties ter plaatse, zul brandgevaar te beperken, een vertegenwoordiger vai ten gemeentehuize gewees medegedeeld dat zijn bedrij wenste medewerking kon gens personeelgebrek. Wel meente terecht kunnen bi culier bedrijf om op eigen en ander te laten controle: Besloten werd, dat bij d Ned. Gemeenten een om worden ingesteld of meerd ten een dergelijke contróle laten instellen. Mocht dit i: geval .zijn, dan zal het gqm ook tot deze maatregel ov< Ged. Staten waren De minister van Onderv weten, dat mevrouw Kop voor het tijdvak 1-3-47- tijdelijk onderwijzeres een mocht worden toegekend, welk tijdvak zij enkele dag in een vacature aan de o. Hensbroek heeft voorzien, stonden hier afwijzend tegi Ingekor Subsidie ad. f 25.eve: kreeg op haar verzoek toi commissie voor Land- en tentoonstelling te Alkmaar Op eenzelfde verzoek v, Ver. van Brandweerco werd afwijzend beschikt. De commissie voor mechi de tuinbouw in Noord-Ho! zich gelijk vorig jaar, tot hi bestuur en ontving 25.- Werd toeges'-.an. De hoofdingenieur-dir. v; Bureau voor Bouwnijverhe huisvesting te Amsterdam gemeentebestuur om de g doen aansluiten bij de adv 'dezer instelling, en voegd< gebruikelijke tarieven. Gezien er te Hensbroek sp bouwd wordt, en de plann nenkomen uit aesthetisch i ook wel bezien kunnen deugdelijkheid, stelden B. afwijzend tegenover het ve: mede de raad zich kon vert Kom Van het Hoogheemraadsc Noorderkwartier was het bericht binnengekomen da aansluiting op een aanwijz gemeentebestuur, in overw genomen om in het a.s. bomen langs de wegberme sen, althans indien behooi materiaal aanwezig is. Met Obdam de mote Het gemeentebestuur v richtte zich tot de gemeent met een regeling betreffen: gezamenlijke rekening heb Obdammer motorbrandspui Behoudens een kleine v. een paar aanvullingen we: hng z.h.st. aanvaard. Rechtsherstel 1 Kooiman. Naar aanleiding van het burgemeester Kooiman tijd zetting was thans een besc de minister van Binnenlai VOETBALNIEUWS neder'aagwedstrijd f 1 eindigde verleden 5—6. Toch heeft DSO ziel gehouden, ook de geest w dat de scheidsrechter P s gemakkelijke taak had. AW dingt a.s. Zondag mee om de West Frieslan Het program vermeldt: 1—Sport 1; 11.15 uur; H( Sijbekarspel 1; 1 uur verl elkaar en om 14.30 de wi Hoe je best AW. DREO 1 en 2 spelen Zoi Zanddijk hun laatste ne strijd tegen WBSV 1 en 2 eerste pverwinning worder He indeling voor de com volgt: le klasse NHVB: DREO 1 Meervogels 1, Zaanse Boys' 1. PSCK 1. Broek i„ w Purmerend 1, WBSV 1 SVA 1. 4e klasse KNVB: AW pers 1, LSVW 1, Nieuwe Vrone 1, WW 1. Andijk 1 He Randers 1, RK AFC 1,' Zondag 1 September we plaatselijke hengelclub laar" een viswedstrijd gel de Zanddijk te de Rijp. G op baars. Door de 23 deeli den 137 stuks aan de haal waarvan er echter maar 1 maat waren. 5e Priiswinners waren: 1 ?H. c. de Hoes. 3 H. Klo L Pieker. 5 P. Oudeiar oer. 7 J. pp. Roemer. 8 P. van Braam. 10 F. K ePn1J aIIen kwamen in h( hou-upq-pe ^schikbaar g, "ike artikelen. ming wa® Prachtig, slecht hltterpid. maar h Cht ^"gevolge van het

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2