N uitgemoord? Roekt dr. Van Mook succes? TORENZUUR op dit blad Het kan vriezen of dooien 1 fsfe leuws jk Paar naar Engeland Donderdag 11 Sept. 1947. DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT [144ste Jaargang No. 184 f DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Voortzetting der actie op Java verwacht Langedijk. Broek op Langendijk. bedrijfsongeluk Eventueel binnen veertien dagen Tweede onderhoud van Dr. v. Mook Volgende week regeringsverklaring Zwarthandelaar te Amsterdam dood geschoten HTPOST Hors d'Oeuvre Radiorede van Prins BernWd Kees Hoving in finale Europ. Zwemkampioenschappen Nieuwe Bonnen Uranium in Palestina Weec&ecicfU CHURCHILL lucht zijn gemoed En Arsenal wint HET BELOOFDE LAND ]/AN JS/AS/J EN VERRE iernhard is Woensdagmorgen tuig naar Schotland vertrok- r hij enkele dagen de gast /an het Engelse koningspaar, 'uliana was helaas door een ■koudheid genoodzaakt de reis Llen, doch zij hoopt tegen het er week weer voldoende her zijn om de prins te kunnen BUREAU: VOORD AM 9, ALKMAAR TELEFOON ADM. 3320 REDACTIE 3S02 GlTO 187294 Dir.: J. Bljlsma Voortzetting van de ALKMAARSCHE COU tarieven: Advertenties: 14 cent per millimeter. ..Waagjes" tot lb woorden 75 ct., elk woorc meer 5 ct.. uitsluitend contan Abonnementen: f 1.10 per maand, f S.25 per kwartaa Hoofdredacteur M. H. E. Uyldert plv. Tj, N. Adema. i onbevestigde en met grote onbevestigde en met grote «handelde berichten uit New i de gehele Hindoe-bevolking stad Pesjawar, bij de noórd- is van Voor-Indië, ten getale dan tienduizend zielen, door edanen zijn uitgemoord. heden zal als correspondent te Langedijk en St. Pancras en de heer J. OTTO, •oek op Langendijk 315. ndigingen van vergaderin- ïz. kunnen aan dit adres n verzonden. niwin-actie. aatselijke Niwin-comité orga- lezer dagen een actie om gel- in te brengen onder de leus: aze jongens over zee een pret- feest vieren". gt in de bedoeling de gaven Donlijke tint te geven. De pak- allen n.l. van een etiket wor- zien waarop de naam van de eetster) wordt vermeld. Indien de kosten van één pakket vindt, kan men ook gezamen- pakket doen verzenden. Ho- al deze actie een goede op- behalen. aatspensionnering. stuur van de afd. Oudkarspel/ iharwoude van de Bond voor isionnering doet momenteel tot heroprichting van de kmaar. Tot dit doel zijn alle ai in vergadering bijeen geroe- garage van de fa. Glas explo- Maandag een in bedrijf zijnd aat. De materiële schade iJ ijk; persoonlijke ongelukken ich niet voor. multaan-wedstrijd i September a.s. zal de 17-jaifgi Frans Slot een seance genen 0 a 25 borden in zaal Weder. Ie Langedijker dammers zal ze- mo bestaan voor deze seance., ihuur omvergewaaid. icht waaide de gedeeltelij! erbouwing uitgesloopte schuin heer Koedijk omver. Onge kwamen niet voor. (Van onze Haagse redacteur) De voorlopige berichten over het on derhoud, dat de luit.-gouverneer-gene- raal, dr. van Mook, heeft gehad met de minister van Buitenlandse Zaken der Verenigde Staten, generaal Mars hall, hebben in Den Haag een goede Indruk gemaakt. Zijn opgewektheid na het gesprek wettigt het vermoeden, dat dr. van Mook begrip heeft ontmoet of kunnen wekken bij de Amerikaan se regering voor de Nederlandse moei lijkheden. Er kan worden aangeno men, dat het doel van de reis was de steun van Amerika te vragen bij een eventuele nieuwe bespreking van het overzeese vraagstuk in internationale kringen. Daarop wijst ook het voorne men om contact te zoeken met de heer "Herbert Evatt, de Australische afge vaardigde ter UNO. Is zulk een nieuwe bespreking in zicht? Niets staat daaromtrent vast, maar een en ander is niet uitgesloten als de zuiveringsacie op Java van daag of morgen zou worden voort gezet. Uit de woorden, die dr. van Mook de laatste weken gebezigd heeft met betrekking tot Soekarno en zijn republiek, valt wel af te lei den, dat het bij liet thans bereikte doel niet zal blijven. Zijn wij wel in gelicht, dan kan binnen veertien da gen een voortzetting van de actie op Java worden verwacht, als tenminste de internationale opinie daarop niet al te ongunstig zou reageren. De po sitie van het Nederlandse leger op Republikeinse (de facto-) bodem is min of meer die van een parachu tist halverwege het vliegtuig en de In Amerika lopen twee inzichten door elkaar heen. Eén groep wil in de eerste plaats geld verdienen en steunt Nederland, omdat het Nederlands gezag een herstel van normale om standigheden waarborgt. Een andere groep verzet zich tegen het herstel van koloniale verhoudingen. In Australië schijnt deze laatste groep veel steun te genieten. Deze opvatting leunt aan tegen de communistische van Rusland en zijn satellieten, die het „Merdeka"- streven toejuichen op anti-kapitalisti sche (maar overigens uit geheel altru ïstische) gronden. Australië's houding onbegrijpelijk. Het heeft natuurlijk weinig zin in Moskou te gaan praten. Rusland, zo zeide onlangs een politicus, is in de Internationale politiek een tennisspe ler, die zelf zijn punten telt, maar zich alleen aan de spelregels houdt als hem dat gelegen komt. En de aanwezigheid van Nederlandse troepen in het Verre Oosten vormen nu eenmaal een belem mering voor de verbreiding der Rus sische ideologie onder de „verworpe nen der aarde". Australië's houding is voor Nederlanders onbegrijpelijk, want de Britse bewoners van dit wereld deel hebben de autochtone bevolking zo goed als geheel uitgeroeid, terwijl de Indonesische bevolking -van Java onder het Nederlandse bestuur is ver tienvoudigd. Vandaar, dat de Austra liërs wel in de laatste plaats het mo rele recht hebben om zich als ver dedigers van de Republiek op te wer pen. hebben Woensdagochtend nogmaals een bezoek gebracht aan de Ameri kaanse onder-minister van Buitenland se Zaken, Robert Lovett. Na afloop van het onderhoud, dat ruim een uur geduurd heeft, verklaarde dr. van Mook aarde, die tijdelijk in politieke zin tegenover eën correspondent van Ane- In de Woensdagmiddag gehouden openbare vergadering der Tweede Ka mer heeft de, voorzitter medegedeeld, dat de minister-president hem heeft bericht, dat de regering in de loop van de volgende week een verklaring in zake Indonesië zal afleggen. De heer Schouten (a.r.), wijzende op het lange uitstel, merkte op dat deze gang van zaken in hoge mate teleurstellend is en dat er uit mag worden afgeleid, dat de regering niet die prijs stelt op ge meen overleg, welke van de reging gevorderd mag worden. Sluiting der Staten-Generaal. De beide Kamers der Staten Gene raal zijn bijeengeroepen voor een ver enigde vergadering in het gebouw van de Tweede Kamer op Zaterdag 13 Sep tember, des namiddags te kwart voor drie. De minister van Binnenlandse Za ken zal in deze vergadering de zitting 19461947 in naam der Koningin geslo ten verklaren. Gistermiddag ontstond op de hoek Oudezijds AchterburgwalMolensteeg te Amsterdam een vechtpartij tus sen twee controlerende agenten in burger en twee beruchte zwarthan delaren. Een der agenten lostte een paar waarschuwingsschoten, waarop van alle kanten hulp voor de zwart handelaars aanrukte. Er dreigde een formele veldslag te ontstaan. De agent richtte toen zijn pistool op de 22-jarige N. H. Kortlever en lostte drie schoten. Zwaar in borst en bovenarm gewond trachtte K. nog te vluchten, maar stortte in de Molensteeg neer. De G.G D. Dr. van Mook en mr. van Kleffens vervoerde hem naar het Binnen Gast huis, waar hij is overleden. De omstan ders namen wraak voor deze schiet partij door een der agenten in het water te gooien. Met een handreiking kon deze weer op het droge worden ge bracht. is blijven zweven. r VRIJE TONEEL Het Ruys-Ensemble) jOR en ANTON RUYS Sept., 8 uur, !3ste opvoering van 1, Sara Heyblom, Myra ulings. Lies de Wind, 2.en f 1.50. if Donderdag 11 Sept. (i DE VRIES, Alkmaar CONFERENTIE VAN VEE Tienduizend slachtkoeien ko men uit Denemarken naar Neder land. Er opent zich dus een perspectief voor de vleesvoorzie ning tijdens de winter. Denemar ken heeft vee te veel. Alvorens scheep te' gaan heeft de kudde vergaderd, teneinde haar houding te bepalen. Een zwart gevlekte os loeide vervaarlijk toen hij het sprekers-podium beklom. „Koeien en ossen, yolksgeno- ten", aldus ving hij zijn rede aan, „wij staan voor een economische crisis die nijpend is. Het gaat ons naar den vleze, maar zal het ons zo blijven gaan, wanneer wij in Nederland, dat land van melk en honing van botertje tot den boom, zijn aangeland? Hol land heeft vette weiden in over vloed en zijn export van zuivet moet aanzienlijk zijn en wij zijn bereid daartoe het onze bij te dragen, maar wij wensen waar borgen voor ons materieel be staan. Allereerst voor ieder een warme stal, hoQi en lijnkoek zoc- der bon en zonder inlevering, vrij en in overvloed. Dan zijn wij be reid alles te leveren wat van ons wordt verwacht en zelfs mest," Maar een jonge roodbonte stier sprong naar voren en nam het woord. „Laat u niet misleiden, schijn bedriegt'' riep hij uit. „De Hollandse v/ei is dichter be volkt dan gij wel meent en wat de stal betreft, er heerst woning nood. Wat ons wacht aan de overzijde van de grote p-as is het abattoir. Ik -tel een resolutie voor waarin wij eèn beroep doen op de Veiligheidsraad, alleen die kan ons beveiligen."' Een breedschoftige koe, voor zitster van de Deense reisvereni. ging voor vee, zwiepte het stier tje echter met de staart voor de bek en loeide: „De loodbonte maakt het te bent, Het is niets dan angst-psychose. Ik stel een resolutie voor om geen resoluties meer voor te stellen, en op weg te gaan." „Ik heb veel gelezen, bloemples tussen het gras", lispelde daarop een mager kalf, „en ik geloof niet aan het abottoir. De Hol lander heeft de vrede iief en wie de vrede lief heeft verslindt zijn naaste niet en eet geen vlees ja hij eet helemaal niet. Ik ben een zoogzuster van een Zebu uit. de dierentuin en die heeft mij van Gandhi verteld. Zodra er in Hindoestan bloedige onlusten woeden begint Gandhi een hon gerstaking, tot de rust is her steld. Hongerlijden is dus bevor derlijk voor de rust en de Hol landers houden van rust. Ik stei daarom voor om zonder verder debat scheep te gaan Dat van het abattoir is maar bijgeloof en dat van de veiligheidsraad ook Nadat de vergadering enige tijd bedachtzaam had gekauwd, op het gesprokene, en dit had hèrkauwd. begaven de aanwezigen zich ir, goede orde aan boord. KREEFT. ta. dat gesproken was over „het vast stellen der feiten", die het Nederland se standpunt in de Indonesische kwes tie verduidelijkten. Direct na de con ferentie vertrok dr. van Mook naar New York. Op 14 September a.s. is het een jaar geleden dat de nationale inspanning welzijnsverzorging Indië (NIWIN) in het leven werd geroepen. Ter gelegen heid hiervan zal Prins Bernhard als' eerste voorzitter van de NIWIN op Zondag 14 September een radiorede uitspreken die zal worden uitgezonden over Hilversum 1 en 2 om 20.05 uur. In de seriewedstrijden 100 meter borstcrawl heren plaatste Kees Ho ving, die tweede werd in zijn serie met een tijd van 1 min. 1.2 sec., zich voor de finale. De Nederlandse dames Greetje Galliard en Iet.. Kostervan Feggelen plaatsten zich beiden voor de finale 100 meter rugslag. De tijden in de series gemaakt waren: Greetje Galliard: 1 min. 18.2 sec. en Iet Kos tervan Feggelen 1 min. 18.9 sec. De waterpolo wedstrijd NederlandItalië eindigde in gelijk spel (33). het De Bilt over de komende winter De afdeling klimatologie van K.N.M.I. deelt mede: In verschillende persartikelen wor den allerlei meningen over de kie mende winter uitgesproken, die drei- ge/i onder het publiek verwarring te stichten. Wü menen daarom goed te doen, onze opvatting over de komen de winter mede te delen. Wij beleven zonder enige twijfel een tijdvak met grote afwijkingen in de temperatuur en men brengt dit in ver band met een wijziging in het klimaat, dat het karakter zou krijgen van oen vastelands klimaat, met warme zomers en koude winters. De zomers zijn sinas 1932 bijna zonder onderbreking warmer dan normaal geweest, maar van de winters waren er 7 beneden normaal, 8 er boven (de winter van 1935 en 1936 meer dan 2 procent). Een duidelijke klimaatwijziging spreekt niet uit deze getallen. Het kan echter pas na verloop van jaren blijken, of er een verande ring in ons klimaat is ingetreden, omdat eerst dan kan worden vastge steld, of inderdaad de normalen wijzi gingen hebben ondergaan. Gaan wij de historische gegevens na dan blijkt wel, dat een dergelijke te genstelling tussen winter en zomer als in dit jaar sinds het begin van de waar nemingen in 1706 niet is voorgekomen, maar minder belangrijke tegenstellin gen zijn herhaaldelijk aanwezig. Er is echter geen enkele regel in te ontdek ken. Deze warme zomers van 1759, 1783 en 1846<werden door zeer koude winter gevolgd, die van 1733, 1788, 1834, 1868 en 1897 door zeer zachte. Tijdvakken met strenge winters, zo als wij nu meemaken, zijn ook eerder geconstateerd: 1755—1763, 1784—1805, 18201855. In zulke tijdvakken wisse len koude en warme winters elkander ,zo grillig, af, dat er geen regelmaat in valt te bespeuren en dat het onmoge lijk is hierop een verwachting te base ren. Conclusie: er is geen betrouwbare regel te geven over de aard van de win ter, die op een warme zomer volgt. Het is even goed mogelijk, dat er een zeer zachte dan wel een zeer strenge winter zal komen. In hoeverre het mogelijk '.al zijn volgens de methodes van de lange- afstands-verwachting iets over de ko mende wintermaanden mede te delen, valt nu nog niet te zeggen. NEDERLANDS BONDSELFTAL- M1LLWALL. De voetbalwedstrijd Nederlands Bondselftal tegen het Engelse elftal Millwall eindigde in een 93-overwin- ning voor de Nederlanders. Voor het eerst in de geschiedenis van de Jaarbeurs te Utrecht zijn er bezoe kers per vliegtuig gearriveerd. Als landingsveld fungeerde vliegveld Soes- terberg. Twee vliegtuigen, een uit Groningen en een uit Maastricht werden op enigszins plechtige wijze ontvangen. De passagiers ontvingen een herin neringsmedaille. voor het tijdvak van 14 t/m 27 Sept. a.s. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonkaarten Ka, Kb, Kc 709 (serie M): M-01 Brood 800 gram brood. M-02 Brood 400 gram brood. M-01 Boter 250 gram boter. M-02 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet. M-01 Vlees 100 gram vlees. M-02 Vlees 300 gram vlees. M-01 Melk 4 liter melk,- M-03, M-05 Melk 7 liter melk. M-01 Diversen 200 gram kaas of 250 gr. korstloze kaas. M-02 Diversen 125 gram koffie. M-03 Diversen 50 gram thee. M-04 Diversen 250 gram waspoeder (geen soda). M-03 Reserve 1600 gram brood. M-06 Reserve 800 gram brood. Bonkaarten Kd, Ke 709 (serie M): M-ll Brood 800 gram brood. M-ll Boter 250 gram boter. M-lZ Boter 125 gram margarine of 100 gram vet. M-ll, M-12 Vlees 100 gram vlees. M-13, M-15 Melk 12 liter melk. M-ll Diversen 100 gram kaas of 125 gr. korstloze kaas. M-12 Diversen 250 gram waspoeder (geen soda). M-13 Reserve 800 gram brood. M-16 Reserve 250 gram waspoeder (geen soda). Bonkaarten Ma, Mb, Mc, Md, Me, Mf, Mg, Mh 710 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (serie M): M-21 Brood 800 gram brood. M-21 Boter 250 gram boter. M-22 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet. M-21 Melk 5 liter melk. M-21 Vlees 300 gram vlees. M-22 Vlees 100 gram vlees. M-21 Kaas 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. M-21 Eieren 5 eieren Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 12 September worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 15 September mag worden gekocht. Op de vleesbonnen voor personen, geboren in 1942 en vroeger, is aeze veertien dagen 400 gram vlees beschik baar, dus 100 gram extra In het gebied van de Golf van Alca- ba (noordoostelijk deel van de -Rode Zee), is een uraniummijn gevonden. De plaats van deze mijn, niet ver van het punt, waar Egypte, Palestina, Transjordanië en Saoedi-Arabië aan elkaar grenzen, zou zich op Palestijns grondgebied bevinden. WARMER OVERDAG. Weersverwachting, geldig tot he denavond: Aanvankelijk nog verder afne mende maar later weer toenemen de en geleidelijk naar Zuidwest of Zuid krimpende wind. Wisselende bewolking, bijna overal droog weer. Morgen overdag warmer. Winston Churchill, de leider der En gelse conservatieven, heeft in een brief aan de conservatieve candidaat van de tussentijdse verkiezingen voor het huis van afgevaardigden te Edgehill (Liver pool) Engeland gewaarschuwd, dat het voor een winter van ontberingen staat, die zwaarder zal zijn dan ooit tijdens de oorlog. Churchill beschuldigt de socialistische regering er van, dat zij 's lands moeilijkheden veel erger maakt door partijpolitiek en onbekwaamheid en door pogingen om door middel van maatregelen, die in oorlogstijd passen haar on-Engelse leerstellingen met ge weld door te voeren. „Hieraan is het te' wijten, dat Engeland in het herwin nen van zijn voorspoed ver achter blijft bij andere landen", aldus Churchill. „Wij moeten nooit wanhopen aan de mogelijkheid tot leven en grootheid van Engeland, maar ik ben er van over tuigd, dat de eerste -- - om ons be houd te verzekeren moet zijn: diegenen van de macht ontheffen, die hun ge boorteland slecht bestuurd, toegetakeld en mishandeld hebben, en terugkeer van een lagerhuis, dat werkelijk de wijsheid en de kracht van I et land ver tegenwoordigt. Hoe langer het ontslag van de socialistische regering wordt uitgesteld, hoe erger het zal worden en hoe moeilijker het zal zijn om de aan gerichte schade te herstellen. Indien wij te lang wachten, kon het wel eens te laat zijn", aldus Churchill in dit schrijven. De uitslagen van dg- gisteren in de Engelse League gespeelde wedstrijden zijn: Eerste divisie: ArsenalBolton Wanderers 20 ChelseaSunderland 11 Derby County—Manchester City 0—0 Huddersfield T.—Grimsby T. 5—1 Wolverhampt. W.—Middlesbrough 1—3 De berichten welke de laatste tijd over het lot van de Palestina-vaarders tot ons gekomen zijn, zullen menig le zer bitter hebben gestemd. De machte loosheid van het eertijds onaantastbare Albion, om in het hem toevertrouwde Palestina een toestand te scheppen van orde en veiligheid en zowel de belan gen van de Joden als die van de Ara bieren op een bevredigende wijze te behartigen wordt door de voortdurende incidenten in een schril licht ges'.ld, en de maatregel, om de opvarenden vaft de „Exodus" in voormalige Duitse martelkampen onder te brengen ge tuigt niet van goede smaak. Generaal Sir Allan Cunningham, de Britse hoge commissaris in Palestina, eeft tegen dit gebrek aan humanitair begrip ver geefs geprotesteerd. De stap die nu is gedaan gelijkt minder op een nood- dan op een straf-maatregel en een wrede, want aan deze kampen zijn voor de Jo den herinneringen verbr den, zo gru welijk, dat het transport dezer onge- lukkigen juist naar plaatsen waar hun lotgenoten op zulk een mensonterende wijze werden behandeld, door ieder al3 stuitend moet worden gevoeld. Wij wil len. toegeven dat de Britse regering zich genoopt zag maatregelen te nemen tegen Joden die zich niet wilden sc'. 'k- ken naar het immigratieverbod en dat zij gevoeligheden moeilijk kon ontzien, maar noodmaatregelen behoeven nog geen harde maatregelen te zijn. Een re gering die daartoe overgaat, en nog wel tegen dakloze vluchtelingen, levert een bewijs van zwakte, niet van krac' Ongetwijfeld heeft het probleem Pa lestina de regering te Londen voor enorme moeilijkheden geplaatst, maar niet de Joodse of de Arabische bevol king draagt daaraan de schuld, maar uitsluitend Engeland zelf, door gebrek aan voorzichtig en weldoordacht be leid. De commissie der Verenigde Naties, die het probleem te onderzoeken had, heeft een verdeling van Palestina aan bevolen. Dit advies is evenwel niet ge makkelijk uit te voeren. De Arabieren wensen een dergelijke verdeling niet en ook de Joden zijn er niet geestdrif tig voor. Na al wat voorgevallen is kan Engeland echter niet meer de mogend heid zijn, geschikt om de partijen tot elkaar te brengen. Het heeft zich reeds te veel haat op de hals gehaald en wordt in zijn handelingen te zeer door vrees voor complicaties beïnvloed. Vermoedelijk zou alleen Amerika bij machte kunnen zijn het probleem Pa lestina te regelen, maar de economi sche en politieke lasten die Amerika te torsen heeft zijn reeds uiterst zwaar. Het is zeer de vraag of Marshall en of het Congres er iets voor voelen zou een greep te doen in dit wespennest. De commissie der Ver. Naties heeft zich trouwens geen Amerikaanse be moeiing gedacht, maar voorgesteld dat Engeland in ieder geval tot September 1949 de orde zou handhaven, terwijl de immigratie gedurende deze periode nog beperkt blijven zou. Pas na genoemde datum zou de Joodse staat zelf, en on afhankelijk, de immigratie kunnen regelen. De Arabieren hebben zich tegen dit verdelingsplan verzet. Zij vrezen dat zij, indien het wordt uitgevoerd, spoe dig in de minderheid en in economisch opzicht in het gedrang zouden geraken en die vrees is inderdaad niet onge grond. Het blijft twijfelachtig of, na al wat voorgevallen is, van economi sche samenwerking op vreedzame wijze nog sprake zou kunnen zijn. In ieder geval, de Arabieren leggen zich bij het verdelingsplan niet neer en dreigen met, zo nodig, gewelddadig verzet. Er is nog niet veel uitzicht op een redelijke oplossing van het probleem en intussen zijn duizenden Joden opge sloten achter het prikkeldraad der Duitse martelkampen. Duitsland is voor hen allerminst het beloofde land. U. De eerste Joodse immigranten van de Exodus 1947 zijn in het kamp Poppendorf aangekomen. Een groepje is bezig zich te „installeren", in de z.g. „Nissenhutten", Appingedam kreeg een nieuwe auto-brandspuit. De demonstratie voor de autoriteiten was nauwelijks ten einde, of er moest worden uitgerukt voor een echte brand. Als bijzonder heid zij vermeld, dat de spuit ook toen werkte. De republikeinse ambtenaren te Djokja hebben maar eventjes 11 millioen dollar zoek ge maakt, welk bedrag schijnt te zijn op gesoupeerd. Dit soupertje kan de he ren nog wel eens zwaar liggen. Paarden zijn zo gevoelig voor zeeziekte, dat zij soms na een zeereis niet minder dan 6 maanden ongeschikt zijn voor races. Tegenwoordig worden favorie ten dan ook per vliegtuig over de oce aan vervoerd. Hoe lang werkt dat na? Nabij Parijs is een aantal krank zinnigen door gewapende vrienden uit een gesticht ontvoerd. Waarschijnlijk zullen zij weldra tot de conclusie ko men, in een nog groter gekkenhuis te zitten. De weduwe van Ciano heeft de memories van wijlen haar man aan een Amerikaanse uitgever verkocht. De Italiaanse Staat eist thans de opbrengst op. Twee vechten om het been, terwijl Amerika er mee wegloopt. De Zonnestraal-collec te te Rotterdam bracht ruim 12 mil lioen op. Inderdaad een zonnestraaltje Het leven gaat verder. Zo heeft prinses Margriet haar eerste stappen gezet in de kleuterafdeling van de school van Kees Boeke in Bilthoven. In een tijd dat we met duizenden kilometers rekenen, is het Europese record kogelstoten met zegge en schrij ve één milimeter verbeterd. En daar maakt men zich nog druk om! Een inwoner van Putten verloor zijn jas met een inhoud van 4000 gulden. De vinder bracht deze naar de politie, dus alles kwam O.K. Er zijn dus nog eerlijke Nederlanders. Blijkens gevonden documenten onderhield Mus solini relaties met niet minder dan 74 dames, voor wie hij meer dan 12.500.000 uitgaf! De democratie is goedkoper!

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1