VRI) OELO HARMS S. BIER en J. KOSTELIJK voor het Bijzonder Gerechtshof ESPERANTO, Verdacht van hulp bij huiszoekingen en razzia's Heiloo's Middenstand actief Predikbeurten Bergen. de wereldtaal Interkerkelijke conferentie Koedijk Kraanwagen redt 6000 liter melk St. Pancras. Zangers naar Amerika? Egmond aan Zee. Opening Kerdijk Laneed!-' Egmond Binnen De kermis Advertenties F G. de Wilde HEDENAVOND begint de Danscursus 2 houten Zomerhuisjes Rokken, Kanten of rafelige Stoffen cordonneren. v.BESUYEN&Co. maakt het in orde! "hypotheekbank Abonneert U op dit blad Naast de dienstnemingen ni de Waf- fen-SS nemen thans ook de landwach- ters, die bijzondere activiteit aan de legden en de hand hadden in arresta ties en huiszoekingen of anderszins medewerkten bij razzia's, een plaats in op de rol van het Bijzonder Gerechts hof, dat Vrijdag enkele van die zaken behandelde, onder presidium van mr. B. de Gaay Fortman en waarhü mr. H. G. Th. Keune als procureur-fiscaal fungeerde. Een razzia in de Beemster in Augustus 1944. Eén van de eerste zaken, die behan deld werd, was die tegen de 35-jarige slager Simon Bier uit Alkmaar. Aan hem was ten laste gelegd, dat hij van begin 1943 tot Juni 1944 dienst had gedaan bij de z.g. Fahrbereit- schaft, waarbij hij controle uitoefende op auto's; te Bergen en Almelo van Juni 1944 tot April 1945 dienst deed bij de z.g. Transportactie als contro leur over auto's, welke materialen voor het vliegveld vervoerden en als kok; in Augustus 1944 te Alkmaar aan de hulplandwachter Visser adressen te de Beemster, waar onderduikers en ver moedelijk wapens verborgen waren, heeft opgegeven en aan leden van de Grüpe Polizei de verblijfplaatsen van de gezochte personenheeft opgege ven en hun de weg heeft gewezen, waarmee hij derhalve in belangrijke mate hulp heeft verleend aan de vij and. Het verhoor. In 1941 bleek verdachte, door be middeling van het Gewestelijk Arb.- bureau, werk te hebben gekregen op het vliegveld te Bergen. Ook hier had hij voornamelijk keukendienst gedaan tot zijn ontslag. President: „Wat heeft u toen bewo gen, u als chauffeur op te geven bij het Fahrbereitschaft te Bergen?" Verdachte: „Ik stond bij het arbeids bureau als chauffeur ingeschreven." President: „Vond u het niet erg, om bij de vijand te gaan werken?" Verdachte: „Ik wist wel degelijk wat er aan de hand was, maar als ik het niet deed, dan moest ik naar Duitsland". President: „Dus toen wilde u zelf uw keuze doen." 1 Het getuigenverhoor. Als eerste getuige in deze zaak werd de hoofdrechercheur van de PRA, Th. J. Sluyter, gehoord. Bij het onderzoek dat deze getuige ook in de zaak Visser heeft gehad, was de landwachter Vis ser later op zijn oorspronkelijke ver klaring teruggekomen. Getuige had de indruk, dat Visser zich eerst inderdaad vergist schijnt te hebben. President: „Ja toen heeft hij Kales als de berichtgever aangewezen, maar Kales is dood!" Dan was de beurt aan de 31-jarige H. J. Visser, kapper, later hulpland wachter. President: „U trok er dus mee op uit om goede Nederlanders het leven zuur te maken". Getuige: „Dat is een paar maal ge beurd." Deze getuige blijkt een gedeelte van zijn eerst gedane verhaal te hebben teruggetrokken, nadat hij in detentie erover met Bier had gesproken. Bij het eerste verhoor was getuige, naar hij zei, overdonderd. President: „Beweert u nu, dat u van Bier nooit adressen gekregen lieeft." Getuige: „Nooit van Bier gehad, edelachtbare". Verder vertelt de landwachter, dat op de dag van het gebeurde in de Beemster verdachte, die ook op het politiebureau te Alkmaar was, hem had gevraagd mee te mogen rijden naar de Beemster om daar bij. zijn va der melk te halen. Bij de arrestatie van J. Huiberts, vertoefde getuige in de stal en had toen een stem gehoord, die zei: „Vader kom er uit, nu heb ik je". Wiens stem dat was geweest, weet getuige niet. Toen getuige in de kamer kwam stond Bier ook bij het luik van de kelder, waarin Huiberts gevonden werd. De 60-jarige warmoezenier N. Vis ser deelt dan mede, dat in Augustus 1944 Bier, achterop een motorfiets zit tend .waarachter een auto met „grü- nen" en landwachters reed, bij het huis van verdachte gekomen, een stop sein gaf. Het huis was toen leeg, want getuige bevond zich op de weg met familie. Zijn vrouw zei toen: „Wat moeten die kerels?" en liep terug. Ge tuige werd toen door Duitsers gesom meerd om ook terug te keren. Zijn huis is toen doorzocht. Bij deze huis zoeking is Bier buiten gebleven. De Duitse commandant van het transport, de 47-jarige Fischer, kon zich niet meer herinneren Bier ooit te hebben gezien. Ook wist hij niet, wie de adressen heeft gewezen. Als deze getuige bij verdere vra gen niet rechtstreeks kan antwoor den, maar in zijn processe-verbaal wil kijken, zegt de president: „Wat doet U nu?" „Nog steeds bij de PRA", is het ant woord. President: „Ik begrijp het niet, Tl neemt Uw processen-verbaal wel mee. Maar voortaan doet U beter, 's avonds een uurtje later naar bed te gaan en dan oven kennis van de zaken te ne men' Getuige Visser, dezelfde als in de vorige zaak,'weet zich niet meer te herinneren of Kostelijk er bij is ge weest. Hij had Kostelijk ontmoet voor de razzia op hét oolitiebureau te Alk maar. Maar de getuige P. Aardema. een 24- jarige tuinbouwer uit Zuid-Scharwou- en de 25-jarige U. Bak, een machine bankwerker uit Broek op Langen- dijk, waren samen ook in het politie bureau. Ze waren bij een razzia opge pakt. Toen Huiberts binnen werd ge bracht, had verdachte juist een on derhoud met deze beide jongemannen, die hij voorspiegelde te zien, of hij hen vrij kon krijgen. Huiberts had toen gezegd: „Ik be grijp niet, dat je je inlaat met zo'n individu. Dat is de persoon, die mij met een revolver in zijn hand uit de ouderlijke woning heeft gehaald. Aan de eerste van deze beide ge tuigen, had Kostelijk nog verteld, dat ze hem opgepikt hadden, om als gids naar de Beemster te gaan. Verdachte kan zich echter ook van dit gesprek weer niets herinneren. Ook hij zou slechts hebben gevrargd om mee te mogen rijden om wat fruit te halen. President: „U beschouwde die over- valswagen dus als een soort ommibus. Ik moet zeggen, ik vind het een zeer onwaarschijnlijk verhaal. HET REQUISITOIR. Mr. Keune ving hierop zijn requisi toir aan met de beide eerste ten laste gelegede feiten als bewezen aan te ne men. Het ging echter meer om het feit, dat sub c tenlaste was gelegd. Nu is getuige Visser teruggekomen op zijn aanvankelijke verklaring. Mr. Keune noemde het een bekend ver- schijnsl, dat als een getuige met de verdachte heeft gesproken, op verkla ringen wordt teruggekomen. Allee/i de warmoezenier zegt, dat Bier een stop teken heeft gegeven. Andere bewijs- constructie ontbreekt. cureur-fiscaal de zaak verdacht be schouwen. In geval het Hof de zaak niet terug zou wijzen naar de raads- heer-comimssaris, om de zaak nog eens opnieuw te onderzoeken, eiste mr. Keune drie jaar gevangenisstraf mot aftrek voor de beide eerste ten laste gelegde feiten en ontzetting uit de rchten voor het leven. OOK KOSTELIJK POOGT ZICH ER UIT TE DRAAIEN. Een soortgelijke zaak als de vorige, was die van de 31-jarige landbouwer Jan Kostelijk te Oudkarspel. Aan hem was ten laste gelegd, dat hij te 's-Her- togenbosch, in November 1941, een mi litaire opleiding ontving, van Juni '43 te Alkmaar was opgetreden als plaats vervangend Stormleider van de Ger maanse S. S., te Oudkarspel, in Juli 1942 dienst had genomen bij de hulp politie en deel had gehad te Amster dam aan' het ophalen van Joden en ten slotte te de Beemster in 1944 met leden van de Grüne polizei en van de Landwacht deelnam aan huiszoekingen en arrestaties van onderduikers, o.m. van J. Huiberts. De verdediging. Mr. Berkhouwer, de verdediger, con stateert allereerst, dat het verhaal vrij debiel is. Ofschoon pleiter niet van mening is, dat de zaak naar de instructie behoeft te worden teruggewezen, wel wil hij aanhouding vragen, om getuige Bies nog eens samen met de thans ge hoorde getuigen te laten komen. Het Hof beraadt zich hierover en deelde mee, dat het geen termen ziet, om een nieuwe instructie van de zaak te be velen. Wat het belangrijkste feit van deze tenlastelegging betreft, meent pl. toch even in het licht te moeten stellen, dat de getuigen in deze zaak zelf personen zijn, die al terechtstonden of hebben gestaan en zich zelf dus zo schoon mo gelijk trachten voor te stellen. Pleiter drong aan op een heel wat lichtere straf dan was eeëist. Uitspraak over 14 dagen. Reeds gedurende enkele maanden is men in ons dorp doende met het bou wen en verbouwen van verschillende percelen en is in Heiloo met voort varendheid de wederopbouw ter hand genomen. Het is dan ook zeker de moeite waard hieraan thans enige re gels te wijden. De lezers zullen reeds kennis ge maakt hebben met de grote verande ringen en verbeteringen die plaats gehad hebben in de café-restau rants De Oude Herberg en de Rusten de Jager. We hebben de modernisering van de beide banketbakkerijen van de firma Over en Zanders eveneens be wonderd en dat alles heeft er toe bij gedragen dat de entree in Heiloo vanaf Alkmaar zeer verfraaid is. Men behoeft dan ook niet te spreken van dorps- café's of dorpswinkels in de slechte be tekenis van het woord. Deze zaken kunnen wedijveren met de best ge outilleerde bedrijven in de grote ste den. Ook in de banketbakkerij van de heer v. Velzen, h. Stationsweg-Rijks straatweg, zijn verbeteringen aange bracht die de moeite waard zijn ge memoreerd te worden. De brood- en banketbakkerij van de fa. Hoetjes op de Viersprong Heerenweg-Stationsweg is eveneens gemoderniseerd. Verschillende andere winkels, zowel op kruideniersgebied als die welke in gericht zijn voor de verkoop van siga ren, sigaretten etc. hebben eveneens getracht er het beste van te maken, wat mogelijk was in de huidige om standigheden. Ook de woningbouw is ter hand ge nomen. Wie de zes woningen aan de Wester weg in aanbouw heeft gezien, zal zich wel eens afgevraagd hebben: Ik ben benieuwd wat of dat moet wor den. Verschillende meningen hebben we over deze woningbouw vernomen, i maar wij hebben kunnen constateren, dat zij van solide makelij zijn en dat zij al doen zij van buiten ietwat lomp aan van binnen hyper-modern zijn ingericht en de bewoners zeer ten gerieve zullen zijn. Tegenover de Rech te Hondsbosschelaan wordt een grote garage gebouwd, waarin niet veel schot zit, maar die toch flink van opzet is. Komen we door de Burgemeester De Wildtlaan, dan valt het direct op, dat de fa. Deutekom grootse plannen ver werkelijkt ziet. Haar drukkerij wordt wat de grond-oppervlakte betreft niet alleen vergroot, doch ook verrijkt met een bovenverdieping, waardoor deze firma ongetwijfeld" in de gelegenheid zal zijn meer service aan haar cliënten te bieden. Een ieder, die over de Hee- renweg gaat zal het opgevallen zijn dat de firma Repko, horlogerie, nu even eens aan het verbouwen is en het prachtige rieten dak, door de firma H. Groot aang -acht, is ongetwijfeld een kunstig stuk werk. Memoreren we tenslotte nog het prachtige kleuterschooltje, dat volgen de week Zaterdag officieel geop -nd zal worden, dan begrijpt men dat de aannemers in Heiloo de laatste tijd voldoende werk hebben kunnen uit voeren, hetgeen ongetwijfeld ons dorp verfraaid heeft. Natuurlijk zijn er diverse ingezete nen, die zich wel eens afvragen hoe het mogelijk is, dat. al deze verbou wingen tot stand komen en liever het materiaal verwerkt zagen ten behoeve van woningbouw. In dit verband zij echter opgemerkt, dat ook de win kelstand verbetering behoeft en de voortvarendheid van Heiloo's winkel stand ook in het belang van elke in woner is. ALKMAAR, Grote Kerk, 10 uur, ds. Den Oudsten; 5 uur ds. Wesseldijk; 7 uur ds. J. Fokkema van Delft (jeugd dienst). Kapelk^k, 10 uur, ds. Van Wijk (H.Doop). Rem. Geref. gem. half elf, ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegr.10 uur, ds. Roodenburg. Doopsgez. kerk, 10 uur, dr. Alb. Vis van Beverwijk. Geref. kerk, 10 uur ds. Telkamp van Bergen; 5 uur ds. Hoorn stra van Hoofddorp. Coll. Ger. 1 hulpbeh. kerken. Geref kerk 31 K.O.), in Waakt en Bidt, half 1( half 6, prop. De Hoop van Groning Baptisten gem. (in N. Doelen), 10.1, uur evang. Hofhuis; av. 7.30 uur jonge- liedensamenkomst. Oud-kath. kerk, geen dienst. Herst. Ap. Gem., Tous- saintstr., half 10 en 4 uur en Woens dagavond 8 uur, dienst. Het Leger des Hèils, Limmerhoek 40, 10 uur heili- gingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 8 uur verlossingssamenkomst o>l.v. ma joor Ter Telgte. HEILOO, herv. gem. half 11, ds. Bloemhoff. Evang. Kerklaan, 10.15 uur, ds. W. A. Hoek van Amsterdam. Geref. kerk (in evang.gebouw) half 9 ds. Hoornstra van Hoofddorp; 4 uur dr. Polman. Coll. gew. kas hulp beh. kerken. BROEK OP LANGENDIJK, herv. gem. half 10 en 3 uur porf. dr. Van Niftrik van Amsterdam. Geref. kerk 10 en 7 uur ds. Honig van Amsterdam, coll. hulpbeh. kerken. Geref. kerk (Art. 3111 en 3.45 uur, student De Hoop van Groningen. Chr. Geref. kerk, half 10 en 3 uur, ds. Henstra. Doopsgezinde kerk, 10 uur da. Schap man. OUDKARSPEL—N -SCHARWOUDE: Ge meenschappelijke dienst te Oudkarspel Bevestiging Kerkeraadsleden. SINT PANCRAS: Ned Herv Kerk, 10 uur Leesdienst ds Roobol. HEERHUGOWAARD: Ned Herv Kerk, geen dienst. peref Kerk, 9,30 en 2,30 uur ds W Huisman NIEUWE-NIEDORPNed Herv Kerk, 10 uur ds Appel. VEENHUIZEN: Ned Herv Kerk, 2 uur ds Appel. OUDE N1EDOI1P: geen dienst. Bewoners uit 12 vesrchillende lan den droegen Vrijdag de vijfpuntige groene ster der hope, toen zij zich ver enigden in het Oranje-hotel. Een babylonische spraakverwarring? Een legertje van tolken? Neen, allen voelden zich kinderen van één volk, één taal, het Esperanto verenigde hen. Geen mooier propaganda denkbaar voor deze wereldtaal. Hier zaten aan tafel gezellig keuvelend bijeen Adam- sen uit Zweden (de man aan wie de Hollanders, die van het heerlijke brood in de bange tijd, die achter ons ligt, mochten profiteren, zulke aangename herinneringen bewaren), Nielsen uit Denemarken, Berceli en Scurgai (par lementslid uit Budapest, Mason Stuttard uit Engeland, Rosenthal uit Noorwegen, Johal uit Oostenrijk, Le vin en Bosland uit Frankrijk, Dr. van Gindertaelen uit België, mevr. Havran- kova uit Tsjecho-Slowakije, om maar enkele van dit excellente gezelschap uit den vreemde te noemen. Na overdag als gasten van de Zaan- damse Esperanto-vereniging met een touringcar de kop van Noord-Holland te hebben doorkruist, waarbij ze in de Wieringermeer werden ontvangen door burgemeester Loggers, vielen de gasten 's avonds Bergen binnen, waar de afdelingen Bergen, Heiloo, Alkmaar en Koedijk optraden als gastvrouwe. Dat aan tafel de sluizen der welspre kendheid wijd opengezet werden, be hoeft geen vermelding. De heren Pa scha en Graftdijk uit Bergen, de heer Vis, voorzitter van de Esperanto- vereniging uit Zaandam, en geestver wanten uit Engeland en Oostenrijk voerden het woord. Een der disgenoten, een heer uit Lyon, die vloeiend Frans, Duits, Engels, Italiaans en Bpaans sprak, vertelde hoe hij ondanks zijn talenkennnis nog vaak vast zat en het toen eens met Espe ranto had geprobeerd, wat hem een succes gebleken was. Esperanto een voudig en logisch. Maar, meende een spotvogel, waarom zul je nu het een voudige kiezen, als ér ook een veel omslachtiger, lastiger manier is. 's Avonds was er feest in het grote Esperanto-gezin. Na de gebruikelijke speechen werd door de hele zaal staan de „La Espero" gezongen, dat getuigt van het onverwoestbare vertrouwen in de toekomst: één wereldtaal, Esperan to. Mr. Zeiler heette de buitenlanders welkom namens'de V.V.V. en sprak de hoop uit, dat deze eerste kennismaking zou leiden tot een volgend bezoek aan mooi Bergen. Het feestprogramma werd verder in vlot tempo afgewerkt. Leerlingen uit de hoogste klasse van de openbare school brachten onder lei ding van hun leermeester, de heer Pa scha, enige liederen in Esperanto ten gehore en een strijkorkest uit Heiloo onder aanvoering van de heer J. Smit, vergastte de aanwezigen op enkele fraaie nummers. De avond werd ver der gevuld met declamatie en een film voorstelling van De 4 Jaargetijden, welwillend ter beschikking gesteld door de V.V.V. Het werd een avond van grote pro pagandistische waarde, die de dragers van de groene ster zal sterken in hun vertrouwen „La estonto estas nia" (de toekomst is ons!) Evenals in het voorjaar zullen er uitgaande van de Ned. Christ. Ge- meenschapsbond in het gebouw Re- hoboth 'aan de Dr. v. Peltlaan een 3- tal bijzondere samenkomsten gehou den worden. Verschillende sprekers zullen het woord voeren, o.a. de heer I. Kuiper, zendeling onder Israël; de heer Huson van Oostzaan; de heer J. H. v. Oostveen van Alkmaar. Belang rijke onderwerpen worden behandeld; „Is Godsdienst opium?", „Leven we in de eindtijd?" Door duo-zang worden de bijeen komsten afgewisseld. De conferentie begint Donderdag avond om 8 uur. Verder Vrijdagmiddag om 3 uur en Vrijdagavond 8 uur. De leiding berust bjj de heer J. Dammuller van Alkmaar. Donderdagavond reed een der zwa re melkauto's van de B. Z. met een lading van circa 6000 liter melk op weg van Friesland naar Leiden van de Koedijkervlotbrug. De chauffeur die onbekend was met de toestand ter plaatse ging met deze zware vracht niet de brug bij Schoorldam over en moest dus de Koedijkervlotbrug ne men. Wegens de lage waterstand ligt de vlotbrug thans zeer diep en liggen de kleppen steil. Reeds gedeeltelijk de brug over, raakte de aanhangwagen los en reed met de 6000 liter melk te rug door de leuning van de drijver en bleef daar hangen. Een mogelijk heid bleek aanwezig om de melk te behouden en wel waarschuwing van garage Boontjes te Schagen om met de zware kraanwagen dit karweitje op te knappen. Het gevaarte is inderdaad weer op het rechte pad gebracht en wel zonder enige schade aan het voer tuig dat op de normale wijze zijn weg kon vervolgen. Door het koor „Looft den Heer" te St. Pancras is van de Ned. Kamer van Koophandel te New-York een schrijven ontvangen om de mogelijkheden van een tournee door Amerika eens te be zien. Als voorbereidende maatregelen zouden enige gramofoon-opnamen van het koor gemaakt moeten worden. Bin nenkort hopen we nader te berichten. alkmaarse export veiling ALKMAAR, 19 Sept.: andijvie 7.50 20.50; Spinazie 2245; postelein 39 --48; wortelen 4.2018; tomaten 16 48; groene kool 3.9015; spruitkool IS22; rode kool 3.9012.50; gele kool 3.907; prei 1822; uien 914; bieten 37.50; druiven 0.701.06; sperciebo- nen 72118; stoksnijbonen 52112; pronksnijbonen 4462, alles per 100 kg. Bloemkool IA 60—75, 1 40—35, H 2033; komkommers 624; meloenen 1580; knolselderie 711, alles per 100 stuks. Wortelen 514; radijs selderie 4.507.50; peterselie 37.50, alles per 100 bos. Sla, per 100 krop 1.6023. Aardappelen, per 100 kg. 8 —9. NOORDERMARKTBOND, 20 Sept. - 198000 kg witte kool f 5.40—9.20. 17000 kg rode kool 4.608.80. 9000 kg gele kool 6.4010.70. 9000 kg groene kool 9.3,0—15.70. 17000 kg uien 11—11.70, gro ve uien 11.6012.50, drielingen 6.20 6.80, nep 8.40. 6000 kg peen 2 5.507.10, 1 peen 3 5.106.30. 2500 kg bieten 1 4.70 5.90. 4500 kg andijvie 10.4015.90. 6000 kg slabonen 66114. 88000 kg aardappelen, Bevelanders 8.108.80, Blauwe Eigenh. 8.208.90, Eigenl ei- mers 7.908.30, Koopmans Blauwe 8.20 —8.60. Het koloniehuis Kerdijk van Het Centraal Genootschap is geheel ge restaureerd en" wordt nu voorlopig in gebruik genomen door A-verpleging. In November wordt weder beginnen met de B-verpleging en zal het tehuis weder geheel aan zijn oorspronkelijke bestemming beantwoorden. NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING Allen, die in aanmerking komen voor een uitkering volgens de Nood wet Oude lomsvoorziening zijn thans opgeroepen. Degenen, die nog geen oproep ontvingen, kunnen zich met hun bescheiden nog ter secretarie ver voegen op Woensdag 24 September a.s. van 14 tot 17 uur. AANVULLING SPORTPROGRAMMA Zaterdag: LSVV a—SRC b: LSVV C— VCV b Zondag: LSVV b—KSV b. De kermis te Egmond-Binnen vindt dit jaar plaats op 5 en 6 October a.s. De verpachting der standplaatsen zal geschieden op Donderdag 25 Sept. a.s., v.m. 11 uur. op het gemeentehuis te Egmond a d. Hoef. AANGESTEDING. Op 19 Sept. j.I. is openbaar aanbe steed het maken van een afvoergoot voor hemelwater voor de Krijt en een gedeelte van de Abdijlaan en het aan leggen van een tegelpad langs de westzijde van de Krijt. De laagste in schrijver was G. Tervoort, Egmond- Binnen. ondertrouwd: JAN DE VRIES en ALI GOED. Alkmaar, Kanaalkade 43. Sept. 1947. Heerhugowaard. Middenweg G 145. Huwelijksvoltrekking 4 October 15 uur te Heer hugowaard. Gelegenheid tot felicite ren 4 Oct. 16.3018 uur café de Zwaan, H. Hugo- waard. Toekomstig adres. Fon tein Verschuirstraat 3, Alkmaar. Op Zondag 12 Oct. a.s. hopen onze geliefde Ouders J. E. IBINK 'en C IBINK—v. d. MEY de dag te herdenken waarop zij vóór 25 jaar in het huwelijk zijn ver bonden. De plechtige H. Mis uit dankbaarheid 9.30 uur St. Dom.kerk. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun ^dankbare kinde ren E. IBINK. A. G. IBINK— SCHAGEN G. J. IBINK. G. A IBINKDÖLLEL TINY IBINK Alkmaar, Sept. 1947. Receptie 12 Oct, .T—i^O u. in ,,'t Wapen v. ITMlfem" Hofplein. RÖNTGENOLOOG AFWEZIG vanaf 21 September. Gevraagd tegen hnV October een FLINK MEISJE. in de huishouding voor hele of halve dagen of dag en nacht. Adres: C. OLDENBURG, Laanweg C 164 Schoorl. FLINK MEISJE wenst van betrekking te veranderen van Epe naar Alkmaar. Adres; Wissel A 137. Epe (Gld.) RIJKSLANDROUWWIN- TERSCHOOL Alkmaar vraagt EEN LEERKRACHT vnor hét vak boekhouden. 4 uur per week. Soli, word in ingewacht vóór Woensdag 24 Sept. bij de Directeur, Ruys- daelkade 7, Alkmaar. Jongeman, in bezit Rij bewijs A ZOEKT BETREKKING als chauffeur, om enige practische ervaring op te doen tegen vergoeding. Br. Burgerbrug B 35. B. z. a. JONGE VROUW voor thuiswerk, schrijf werk, sècretaresse van vereniging of iets derge lijks. Administratief on derlegd. Brieven onder No. 387 bureau van dit blad. Ned. Ver. v. Huisvrouwen afd. Alkmaar. Maandag 22 Sept. 1947 des middags half drie in de Muziektuin. LEZING door Mej. Dr. SIS HEYSTER: „ONZE GROTE JONGENS EN MEISJES." Jonge man, kantoorbe diende, vraagt NET KOSTHUIS. Brieven onder no. 385 bureau van dit blad. Wij hebben aan te bieden WONINGEN. in Hoorn en Bolsward, in ruil voor woningen in Alkmaar of omgeving. Brieven onder No. 388 bureau van dit blad. Nederlandsch Roode Kruis Afd. Alkmaar. Bij voldoende deelname zal de nieuwe E. H. B, O.- cursus o. 1. v. Dr. J, DEGENAAR beginnen op Woensdag 24 September '47 nam. 7,30 uur in het opfcnlokaal van de Transportcolonne naast be* Consultatie-Bureau, ^cbetelcloekshaven 2a. Aanmelding aldaar op bet aapcregeven uur. Onkosten 7.50. HUWELIJK. Decoratieschilder m. eigen bedrijf en home zoekt ser. l;ennism. m. besch. sport, i damp of j. wed. 7. k. Discr. verz. Uitv. Br. m. foto ferew. retour) No. 532 bureau van dit bl. Te koon: BANKSTEL, best. uit één bank en 2 fauteuils. H. EC.KMANN Corset- fabriek, Oudegracht. 285. Alkmaar. Engelse conversatieles. 6 mnd. cursus, speciaal voor volw., door erv. leer kracht. Afz. cursussen voor beginners en gevor derden. Club- en privéles. Bill cond. Vrijbl. inl. onder no, 383 bureau van dit blad. Het Bestuur van het Algemeen Afdelings Zie kenfonds „Alkmaar en Omstreken" beriicht, dat met ingang van 1 Sep tember 1947 de zieken fondspraktijk van Dr. N, H. Louis wordt voortge zet door Dr. K. H. KOLK te Alkmaar. dat de bij Dr. Louis inge schreven verzekerden zich tot en met 30 September 1947 kosteloos kunnen doen overschrijven naar een der aan het Zieken fonds verbonden huisart sen. die hun maximum aantal leden nog niet hebben bereikt; dat zij, die hiervan gein gebruik maken, geacht worden de opvolger van Dr. Louis als huisarts te behouden. Het Bestuur van het Algemeen Afdelings Ziekenfonds „Alkmaar en Omstreken". SCHRIJFMACHINE. Te koop aangeboden schrijfmachine merk Un derwood met 47 c.m. wa gen, in goede staat. Kruisweg 27. Bergen. n>o!t opeet *Y AUTOR'JSCHOOL i, SUCCES" HEILOO B£R6E0NSfll« Alkmaar, Ger. Doustraat6 Bergen. Loudelsweg 15. a Castricum, Ja£. Cats- straat 34. Te koop KETEL Merk CEWA meester-sto- ker. z. g. a. n. Te bevra gen JAC. W. LUT, Breed- straat 2, Alkmaar. GELDBELEGGING. Te koop in groot dorp bij Alkmaar aan hoofdweg, vrijstaand hoekperceel, in tweeën bewoond, met veel grond, slechts 3000. Inl. Kennemerstraatweg 63, Alkmaar. RUBBER STOFZUIGERSLANGEN 5.75 per stuk bij FIRMA GEBR. DE VRIES.- Electro-Techn. Rep.-Wikkeling, Voordam 2, Alkmaar. in het Wapen v. Heemskerk Aanvang 7 uur. U komt toch ook? WOONRUIMTE gevraagd met keuken- accomodatie bij voorkeur ongem. of gestoft. gedeel te van huis. Br. onder no. 385 bureau van dit bl. GOED TEHUIS gezocht voor klein zwart zindelijk hondje (reu). Spoed. Lyceumstraat 38. Voor Radioliefhebbers! Te koop nieuwste Philips radio-gramofoon-cómbina- tie. Type 913 A. Br. onder no. 389 bureau van dit bl. Te koop aangeboden: rondom glas, opperylakte pl.m. 30 M2. Tekeningen te bez. H. G. en B. HES SELS, Wagenaarstraat 4244, Amsterdam (O.) Tel. 54186. WIE RUILT huis aan de rand van Alkmaar voor woning in Alkmaar? Brieven onder no. 388 bur. van dit blad. Th. G. Kreijermaat Mient 1 Alkmaar Telefoon 3256 NOORD-HOLLANDSCH GROND CREDIET N V. Voordam 11. Alkmaar voor eerste hypoth ken Billijke voorwaarden.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3