T.B.C.-bestrijding De K.L.M. stelt de zon in de schaduw Leeuwarder student twee jaar onschuldig gevangen NEDËRÏ NOG S Gebrek aan verplegend personeel in een nieuw stadium? j Zwijntjesjagersattentie NAJAARSMODELLEN Twee kamelen en een geit voor een stewardess In 32 uur Puzzle-rubriek St. Nicolaas-pakketten voor onze mariniers Grout avonturier ot Van Boek lot Boek De Ver Het probl Duitslai Dr. van K naar Indonesië v Centralisatie Inde! Soekawat Donderdag naar Bevin te Pi In verband met z(jn optimisti sche uitlatingen vestigde dr. Bronkhorst er de aandacht op, dat niet alleen een tekort aan of 'n ondoelmatige voeding de vat baarheid sterk beïnvloeden, doch ook psychische moeilijkheden. Hij stelde zichzelf hierbij als voor beeld. Al zeven-en-twintig jaar behandel ik nu t.b.c.-patiënten, vertelde hij, en nooit heb ik hier van enige hinder ondervonden. Toen ik echter tegen het eind van de oorlog voor de moeilijk heid stond 800 verpleegden en verpleegsters en 100 onderduikers in het leven te houden, is het me op de duur te machtig geworden. Ik heb daarna zelf een jaar moeten liggen. Voldoende genezing. De t.b.c. is dus volkomen te gene- ten vroegen wij, toen wij de krach tige en ongebroken figuur van deze in zijn mooi, maar zwaar beroep ver grijsde dokter, nog eens nauwkeurig opnamen. Over „volkomen genezing" spreken we niet, antwoordde Dr. Bronkhorst, wel over „voldoende ge nezing". In deze dingen zijn wij altijd zeer voorzichtig, alhoewel vele pa tiënten, die als genezen uit de sana toria worden ontslagen, ook al heb ben zij er jaren gelegen, zich in niets meer onderscheiden van andere ge zonde mensen. Dr. Bronkhorst bestreed de me ning, volgens welke sommigen onvatbaar zouden zijn, zoals by typhus en dipheterie voorkomt. De t.b.c. moet men zien als een ontstekingsproces, veroorzaakt door de tuberkel-bacil. De door deze bacil(len) aangetaste weef- s seis geven een ontstekings reactie. En iedereen kan de be smetting oplopen. Uiteraard kan men zich wel daar voor hoeden. Voor de verpleegsters bijvoorbeeld worden speciale maat regelen getroffen, zodat het aantal zieken onder haar nooit dat in de gewone ziekenhuizen te boven gaat. En voorts is door onderzoekingen op grote schaal komen vast te staan, dat veel mensen met t.b.c. rondlopen, zonder het eigenlijk zelf te weten. Ook daarom legde Dr. Bronkhorst nog eens de nadruk op de grote be tekenis van het werk der consultatie- bureaux voor t.b.c. en van het massa- onderzoek. Door het venster van het ruime studeervertrek, waarin de genees heer-directeur ons te woord stond, zagen wij uit op het wijde complex, dat dit sanatorium omvat. Vanuit een paviljoen klonk muziek, een ver rukkelijke sonate, gestreken door een meesterhand. Elders hoorden wij op gewekt praten en lachen. Onbegrij- Vrijdagmiddag trokken door de buurtschap „Baaider" bij Hardenberg niet minder dan 7 wilde zwijnen, een cude van ongeveer 150 pond, verge zeld door 6 jonge van 60 tot 70 pond, in volle galop koersend in de richting Hardenberg. Ook in Gramsbergen wer den de dieren, die vermoedelijk van Duitsland kwamen, gesignaleerd. Zo wel in Baaider als in Gramsbergen trachtten jagers met behulp van hon den één of meer van deze zwijnen neer te leggen doch alle pogingen daartoe mislukten. Tevens signaleer den melkers in de omgeving van Coe- vorden bij het dorpje Vlieghuis enke le wilde zwijnen, die in de richting Van de Duitse grens trokken. De in de laatste oorlog wel zeer bekend geworden vuurtoren op het eiland Texel, waar indertijd zovele Russische krijgsgevangenen zich hebben doodgevochten, wordt nu eindelijk weer geheel gerestaureerd en zal in de toekomst een nieuw snufje zijn op het gebied van vuur torens. pelijk, vonden wij als gelukkige bui tenstaanders, dat deze mensen hun geduld bewaren. D&t is in het begin ook de grote moeilijkheid, knikte de dokter, vooral omdat zij weten, dat het minimum in de regel een jaar liggen is. Maar de meeste patiënten zijn daar gelukkig gauw overheen. Ook operaties. Of de kuur alleen maar uit rusten bestaat, wilden wij nog weten. Neen, kregen wij tot antwoord. Er woraen ook operaties verricht, zelfs bij een belangrijk deel der patiënten en met zeer goede resultaten. Er zijn allerhande operaties, welke oe genezing kunnen bevorderen. Ook Dr. Bronkhorst wees evenwel op de grote moeilijkheid, welke de t.b.c.-bestrijding ondervindt, door 't gebrek aan verplegend personeel. Wij konden zoveel meer mensen hel pen, mensen vaak, die hoog nodig moeten worden opgenomen en voor wie in verschillende sanatoria de bedden klaar ötaan, indien meer meisjes gehoor geven aan het drin gend beroep, dat al zo dikwijls op haar werd gedaan, hoorden wij tot slot. Laten al die meisjes, die voor dit mooie werk in aanmerking ko men, zich eens één ogenblik in de situatie denken, dat zij zelf ziek zou den zijn en niet geholpen konden worden. Maar laten zij zich vooral bewust worden van haar plicht, zo nodig tot een offer bereid te zijn voor liet algemeen welzijn. Eenmaal ver pleegster blijft een meisje verpleeg ster. Dat leert de practijk. En het ergste, wat een verpleegster kan overkomen, is, zelf ziek te worden en daardoor haar beroep te moeten opgeven, met het accent op het laat ste. Dat zegt iedere verpleegster. Wij zijn zo langzamer hand al weer gewend aan de langere rokken, de min der brede schouders en de lagere taillelijn. Het is daarom prettig, dat ook In het komende seizoen deze bij uitstek vrouwelijke lijn misschien nog iets scherper geaccentueerd, blijft ge handhaafd. Als voorbeeld geven wij hier twee aardige najaarsmodellen. Een der gelijke japon is ontegen zeggelijk iets bewerkelijker dan haar voorgangster. Ook dit seizoen kunnen wij nog slechts enkele japonnen maken. We kunnen er dus wel enige tijd voor nemen. No. 1708/19, 90—96 en 102 J o709/ni cm' btwehwildte. De zeer 92—98—104 Wijde plooirok staat bijzon der aardig, maar vraagt veel stof. Hebben we daar niet de be schikking over, dan kunnen we de rok met ruimte aan de taille band zetten. Het schootje van de blouse wordt rondom met een schulprand afgewerkt. Het voorpand is glad, doch het rugpand krijg ook een schulpgarnering. No. J 1709/19, 9298 en 104 c. Beide helften van het voor land der blouse bestaan weer uit -wee gedeelten: het zijstuk, dat ;ot de schouderlijn doorloopt en het voorpand, dat aan de boven kant in schulpen aan het zijstuk wordt gezet. Het voorpand van de rok heeft aan beide kanten van de midden voorlijn twee olooien, die ongeveer 25 cm. onder de taillelijn worden ingeslikt. 3ij de buitenste plooien wordt aan de taille het schulpmotief terhaald. Het achterpand heeft een brede platte plooi, die even- ens 25 cm. wordt ingestikt. De patronen van deze modellen zijn k 0.95 per stuk in de \angegeven bovenwijdten verkrijgbaar aan de* administratie an „Bella". Kromme Nieuwe Gracht 66. Utrecht. (Modellen overgenomen uit „BELLA" HET NIEUWE MODEBLAD). (Van onze speciale verslaggever) 25 Juli 1940. Op een lunch in het Amcricain-hotel spreekt directeur Plesman bemoedigende woorden tot een aantal piloten, die, verrast door de Duitse overval, in Nederland hadden moeten achterblijven. „Let op, mijne heren, over vijf jaar vliegen wij in tweë dagen naar Ba tavia. En hoewel de woorden van de heer Plesman steeds een gretig oor vinden bij zijn personeel, waren de toehoorders toch van mening', dat de „baas" ze sprak met het doel, de mensen een hart onder de riem te steken. Maar ziet, al heeft Plesman zich dan, wat de tijdsduur betreft iets ver rekend, de K.L.M. vliegt in twee dagen naar Batavia, om juister te zijn, de heenreis werd gemaakt in 34 uur, de thuisreis nam maar 32 uur in beslag. Wij hebben gezagvoerder A. van Ulsen, die deze prestatie heeft behaald, bereid gevonden, ons een en ander van z'in ervaringen te vertellen. In den vervolge zal er iedere vier dagen een toestel naar Batavia vertrekken, zo vertelde de heer Van Ulsen ons, maar omdat het hier de eerste vlucht betrof, zijn wij met een dubbele bemanning van Schip hol gestart, M()n crew ging als passagier mee (en dat we tlp-top verzorgd werden, dat kan ik vee- zekeren) en, in Batavia aangeko men, hebben w(J de machine over genomen en teruggevlogen naar Schiphol. Het verblijf In Batavia heeft iets langer geduurd, dan oor spronkelijk- in de bedoeling lag, om dat het grondpersoneel meer tjjd nodig had, om het toestel na te zien. Een Constellation van 93000 pond vliegt nu eenmaal niet zonder onderhoud. Zaterdagmorgen om 8 uur vertrok ken Pool, Carabain en ik met onze bemanning in de Nijmegen uit Bata via en Groeneveld, Koch en Vis ble ven met hun ploeg een paar dagen uitrusten. En zo nauwkeurig kun je tegenwoordig je berekeningen ma ken, dat ik precies op het geschatte ogenblik op Schiphol uit de cockpit stapte. Dat was Zondagavond om zes uur. - Sneller dan de zon. Uit ons gesprek bleek, welke ge weldige vooruitgang het K.L.M.- bedrijf heeft gemaakt. Werden voor de oorlog nog twintig tussenlandin gen gemaakt tussen Schiphol en Ba tavia, nu zijn dat er niet meer dan twee. Op de uitreis werd Constantino- pel en Colombo aangedaan, terwijl in omgekeerde richting landingen wer den gemaakt op Colombo en in Bag dad. „Het beroerde is", zei gezagvoerder Van Ulsen. „dat je zo'n massa ben zine nodig hebt. In Bagdad slurpten we drie tank-auto's leeg en toen moest er eerst nieuwe voorraad van de Tigris worden gehaald. Trouwens, er kleven nog meer bezwaren aan die snelle vluchten. De zon kan ons niet meer bijhouden. Omdat én Colombo fin Bagdad R.A.F.-terrein zijn, is daar het personeel niet toereikend meer, om nachtlandingen te kunnen ver richten en zijn die dus verboden. Van Colombo naar Bagdad is 11 uur vliegen, terwijl de zon het 14 uur donker houdt. Zelfs bij zo klein mogelijke snelheid was ik toch nog verplicht een tijd boven Bagdad te blijven voor ik vergunning kreeg, te landen. De heer Van Ulsen vertelde, dat binnenkort nog nieuwere „Connies" in gebruik zullen worden genomen, die maar liefst 102000 pond wegen en dan zal het mogelijk zijn met één tussenlanding te volstaan. Maar daar- Toe zal Karachi moeten worden aan gedaan (waar nu al een groot K.L. M.-hotel wordt gebouwd) en dat is momenteel nog onmogelijk. Twee kamelen en een geit. Toen deze gezagvoerder onlangs een proefvlucht maakte langs het zelfde traject, landde hij op het kleine vliegveld van Sjarjah in Ara bic, mar.-.- hoewel dit terrein nu links bleef liggen, brengt de naam ons toch op een pracht-story, die daar onlangs plaats vond. Een K.L.M.-inechine stond op het veid geparkeerd, toen een heuse sheik Puzzle 51. Twaalf woorden uit 39 letter grepen. (opl.) De 12 bedoelde woorden waren: I. Ovidius. 2. Madeira. 3. Ontspan ning. 4. Isothermen. 5. Musicus. 6. Scala. 7. Philippica. 8. Attentie. 9. Ver laten. 10. Oleander. 11. Beschaving. 12. Anthraciet. De letters van de 2e en 4e verticale rij van boven naar beneden gelezen geven aan: Van Suchtelen, die de auteur is van De Stille lach (4e rij). Uit de vele ontvangen oplossingen bleek met hoeveel genoegen men deze puzzles oplost. Na loting onder de in zenders van een correcte opl. is dit maal de prijs ten deel gevallen aan de heer G. J. v. d. Brink, Kanaalstraat 12, Schagen. Gefeliciteerd, De prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. Puzzle 52. Een krulswoordpuzzle. Ter afwisseling weer eens een niet te moeilijke kruiswoordpuzzle. Diagram en omschrijvingen vindt men hier onder. Omschrijvingen. Horizontaal. 1. Meisjesnaam. 4. Telwoord. 7. Vreemd woord voor rivier. 9. Drager van het Nederl. gezag in Indië. II. Italiaanse munt. 13. Plaats in België. 14. Bergtop in Zwitserland. 16. Ambtskleding. 18. Rivier bij het Ladogameer. 20. Doorzichtige delfstof. 22. Teken in de dierenriem. 24. Kampeerverblijf. 26. Met achting. 27. Indisch rijtuigje. 29. Stad in Japan. 31. Thans. 33. Europese hoofdstad. 35. Grootvader. 36. Zijriviertje van de Rijn. 38. Eilandje ten W. van Sumatra. 40. Zijrivier van de Fulda. 42. Drank. 44. Achting. 46. Tropische graansoort. Verticaal. 2. In orde. 3. Geneesmiddel. 5. Zijrivier van de Maas. 6. Landbouwwerktuig. 8. Inlands gewoonterecht. 10. Zoogdier. 12. Perzië. 13. Thailand. 15. Zijrivier van de Donau. 17. Geneesmiddel (Maleis). zich kwam aanmelden om een bbd te doen op de stewardess. H(i had maar meteen geld meegebracht i«i de vorm van twee kamelen en een geit en was erg teleurgesteld, toen zijn aanbod werd afgewezen. Wie weet, of de kamelen met bruikbaar zouden z(|n geweest, om de passagiers op Schiphol rond te leiden. Maar aan de andere kant 'zijn Onze aardige K.L.M.-stewardeSseh toch veel te lieftallig, om „maai" twee kamelen en een geit op te brengen Het Groene Pisangblad. Als U nu weet, dat de beide piloten zes uur lang met de hand hebben zit ten sturen, omdat de hydraulische overbrenging defect raakte, zult U kunnen begrijpen, dat ze rechtmatige trots voelden, toen ze het zware toe stel op het vliegveld van Bagdad aan ae grond hadden. En ook de boord- mecano zal blij geweest zijn. Hij heeft maar liefst 52 verschillende instru menten onder zijn beheer en boven dien nog eens 26 handels en 128 knoppen en schakelaars. En de mar conist heeft ook het zijne bijgedragen tot deze vlucht. Toen de Nijmegen boven Leerdam was, had hij nog ver binding met BataviaIs het dan een wonder, dat deze crew zichzelf een onderscheiding toekende, toen de vlucht eenmaal achter de rug was? Omdat er op de Indië-route nu een maal geen „Blauwe Wimpel" bestaat, hebben ze hun denkbeeldige trofee maar „Het Groene Pisangblad" ge doopt. En de passagiers bleven niet ach ter in hun lofuitingen, zoals blijkt uit gedichtje in het gastenbroek van de Nijmegen: Een machtig schip, een prachtige trip, langs luchtlijnwegen Een kloeke crew, van cap' tot stew op 't luchtschip „Nijmegen". Dit alles bewijst opnieuw, dat de K.L.M. voor geen klein geruchtje vervaard is en dat zelfs de zon niet in staat is, onze Vliegende Hollanders bij te houden. De afdeling voor Ontwikkeling, Sport en Ontspanning van het hoofd kwartier Korps Mariniers te Den Haag zal zich gaarne belasten met 't verzenden naar Neder lanus-lndië van St. Nicolaaspakketten, welke door fa milieleden en kennissen van bij de mariniersbrigade. dienende mariniers aan deze ten geschenke worden gege ven. Deze pakketten kunnen tot 4 Octo ber 1947 afgegeven of franco verzon den worden aan het navolgende adres: Hoofdkwartier korps mariniers, Afdeling O S en O, Parkweg 28, 's Gravenhage. Op het pakket moeten met duidelij ke letters naam en adres van geadres seerde en afzender vermeld zijn. Te vens mqet van de geadresseerde ver meld worden bij welk onderdeel van do brigade hij dient. Buiten op het pakket dient een iijst- jo geplakt te zijn, waarop de inhoud er van nauwkeurig is vermeld. Pakketten die brandbare, of aan be derf onderhevige stoffen bevatten, v.orden niet geaccepteerd. Het maximum gewicht van het pak ket mag de 5 kg niet te boven gaan. 19. 21. 23. 25. 28. 30. 32. 34. 35. 37. Metaalhoudende delfstof. Het oude Mesopotamië. Rivier in Engeland. Zijrivier van de Elbe. Engelse stad in Zuid-Arabië. Haven in Noord-Afrika. Dorp in Noord-Brabant. Rivier in Frankrijk. Dorp in Salland. Engelse oppervlaktemaat. 39. Zijrivier van de Elbe. 41. Slaapje. 43. Helderse Courant (afk.) 45. Is nog steeds op de bon. De bekende prijs zal weer onder de goede oplossers worden verloot. Oplossingen (per briefkaart op diagram) inzenden tot en met Donder dag 25 September aan de Redactie van Uw blad. Een 26-jarige student uit Leeu warden, Pieter Galliard, heeft te rechtgestaan voor het Bijzonder Ge rechtshof te Groiningen. Hij werd beschuldigd van samen werking met de S.D. Gedurende het gehele verhoor ontkende de beschul digde, die zijn verdediging groten deels zelf voerde op een wijze, die een advocaat hem niet had kunnen verbeteren. Met een andere Nederlander, zo ver telde Galliard, was hij in België on dergedoken en daar hadden zij sa mengewerkt met de ondergrondse, de z.g. Witte Brigade. Eenmaal zou den zij zelfs, in Duitse uniform ge kleed, veertien Duitsers in de pan gehakt hebben. Door een toeval in Noord-Nederland verzield geraakt, zetten beiden hun ideale werk voort. Een handelsagent uit Sneek werd in het werk betrokken en geruime tijd was Friesland hun operatie-terrein. Tot de drie mannen, ook nu weer in Duitse uniformen gekleed, door een Duitse Feldwebel en een „goede" Nederlandse politieman op een boer derij werden gearresteerd. Een schiet partij volgde, waarbij de Duitser en de agent dodelijk werden getroffen. Bloedhonden jankten. Om de Duitsers het spoor bijster te laten worden, gingen de vluchtelingen met een bootje het Bergumermeer over. Terwijl zij in de verte de Duitse bloedhonden hoorden huilen, raakte de boot lek en zonk. Met zeer veel moeite kwamen de mannen aan de wal. Een van hen raakte desondanks in Duitse handen en juist hij had steeds voor het contact met de Leeu warder illegaliteit gezorgd. Pogingen van Galliard het vertrouwen te win nen, mislukten. De illegaliteit arres teerde hem zelfs en veroordeelde hem ter dood. Galliard wist echter te ontsnappen en meldde zich toen enige tijd later opnieuw. Weer werd hij gearresteerd en langzamerhand won hij nu enig vertrouwen. Opdrachten kreeg hij ech ter niet, omdat de Duitsers intussen 'n premie van 500 mark op. zijn hoofd hadden gezet. Teneinde raad besloot men hem te laten onderduiken in het krankzinni gengesticht te Franeker. Slechts de di recteur wist. dat hij te doen had met een vooraanstaand illegaal werker. Maar ook nu kwamen de Duitsers Galliard op het spoor en stelden in het gesticht een onderzoek in. Het liep goed af, want de gezochte stelde zich zo abnormaal aan, dat de Duitsers meenden met een krankzinnige te doen te hebben Gezocht door vriend en vijand Galliard durfde echter niet lange in Franeker te blijven. Hij vluchtte naar Groningen en werd toen zowel door de Leeuwarder illegalen en door de SD gezocht. In Groningen ontmoette hij een on dergedoken stuurman. Zij namen dienst bij de Kriegsmarine en slaag den erin, een aantal kustvaarders, die naar Duitsland gebracht moesten wor den, voor Nederland te behouden. Het grootste deel van de bemanningen der onderdelen dook onder. Toen kwam de bevrijding. Familie leden van Galliard werden door de BS van Leeuwarden gearresteerd. Spoedig echter weer vrijgelaten door de illegale relaties van de beschuldig de, maar vier dagen later werd deze zelf gevangen genomen. Tot 15 Sep tember 1947 bleef hij in arrest. Want de advocaat-fiscaal zeide, tot de overtuiging te zijn gekomen, dat voor het Hof of een groot avonturier of een volkomen onschuldig man te recht stond. Hij verzocht daarom een onderzoek in te stellen naar de geest vermogens van Galliard. De leden van het Hof begaven zich in raadkamer en na enige tijd deelde de president mee, dat Galliard, die bijna twee en een half jaar in de ge vangenis heeft gezeten, was vrijge sproken en werd vrijgelaten. Toen hij het vonnis had verno men, stamelde Galliard woorden van dank tot zijn rechters. Op de publieke tribune stortten de moe der en een broer van de onschul dig opgeslotenene zich in eikaars armen en werden gefeliciteerd door een aantal Leeuwarder KP- ers, die Galliard trouw waren ge bleven. Andere Friese illegalen hadden, als getuigen gehoord, de verklaringen van de beschuldig de volledig bevstigd. Een vertaling van generaal Dwight D. Eisenhowers volledig rapport over de oorlog in West-Europa (Eisenho wer's own story of the war) is onder de titel „Van Invasie tot Victorie" bij A. J. G. Strengholts U.M., Amsterdam, verschenen, onder auspiciën van de Kon. Nederl. Ver. „Ons Leger", een werk dat een gedocumenteerd verslag geeft van de veldtocht der geallieer den, die 6 Juni werd ingezet en met de capitulatie van Hitler's legermacht geëindigd is. Het boek bevat een belangwekkend relaas, maar zeer zakelijk, omtrent alle plannen en overwegingen welke tot de overwinning hebben geleid en men kan er de opmars der geallieer den uit volgen, van stap tot stap. Wie het onderneemt zal echter goed doen daarbij een gedetailleerde kaart te raadplegen. Weliswaar bevat het werk enige schetskaartjes, maar deze zijn onvoldoende om de bewegingen der legergroepen nauwkeurig te volgen. Uit de lectuur zal de lezer duidelijk worden met welke enorme tegensla gen de legers van Eisenhower te wor stelen hebben gehad en het vervult ons met bewondering voor de man, die niet slechts een hardnekkig tegenweer biedende vijand, maar zware techni sche moeilijkheden te overwinnen ver mocht. Eisenhower heeft aan het slot van zijn boek aan zijn medewerkers alle recht laten wedervaren, aan allen zon der onderscheid en hij herdenkt met oprecht meegevoel de dapperen, die in de strijd voor de vrijheid gevallen zijn. „Zij allen stierven in den geest van die eenheid welke de Geallieer den tezamen bond voor één gemeen schappelijk ideaal. Aan hen en aan diegenen, die nog de wonden van de strijd met zich dragen, brengen wij, hun wapenbroeders, de eerbiedigste en dankbaarste hulde." Een hulde waarbij ieder lezer uit de bevrijde gebieden zich ongetwijfeld aansluiten zal, U, BUREAL VOORDAM 9, A TELEFOON AE REDACTIE Giro 187291 Dir.: J. Bijl De Nederlandse afg J, H. van Roijen, hee mene vergadering de woord gevoerd. Wij koesteren nog aldus dr. van Roijen, staat zullen blijken vi held te handhaven, ofs ste jaar enige twijfel I is gerezen. Mijn regel ter even zeker van als den, dat het niet nooc de wereld in twee dt splitst. Wij geloven niet, dat Marshall Europa binnen sche of zelfs de polit sfeer van de V.S. zal b chen het plan toe omd dat het de weg vrij zal de zo noodzakelijke eci deropbouw van Europa Met-betrekking tot de nesië, waaromtrent Do de vertegenwoordiger v Unie is gesproken op ee over ik niet wens te del Gisterenmiddag om ei uur besteeg Lt. Gouver van Mook met zijn ge KLM-Constellation-vliegti gewone lijndienst naar zijn terugreis naar de vaarden. Bij zijn vertrek ve landvoogd: „De besprekingen Staten hebben daar verduidelijking van sche kwestie bijgedraj overleg in Nederlan blijkt, dat er hier vol eenstemming bestaat. Ik hoop, dat de per temationale waarnemi: zal leiden tot verhelde wereld omtrent de van ons standpunt. Wij hopen tot een- op het geschil te komen internationale bemiddc geren." Onder de talrijke per Lt. GG. uitgeleide deder o.a. op de minister-pres M. Beel, prof. dr. W. de minister van Wedero] her, de minister van Zaken, mr. C. G. W. H Boetzelaer van Oosterhoi tan van Pontianak, Ham (Eigen berichtg Per 1 October a.s. ringen van de keurn lichting 1948 geëindig dertijd worden 13 van lingsraden in Nederla ven en komen er 12 Indelingsraden, die met hun werkzaamhe aanvangen. De provincie Noord dan ondergebracht wo Indelingsraden, t.w. en Alkmaar. De op delingsraad Haarlem te van de Indelingsr worden op dat ogenbi maar gevoegd. Naar wij vernemen z. dent van Oost-Indonesië hedenavond uit Parijs 1 terugkeren. De presiden gens Donderdag met Hamelink en Anka Agoeng naar Batavia De Britse Minister v: se Zaken, Bevin, is op het vliegveld Le Bour aangekomen Hij kal de eindzitting ferentie over het Plan ke vandaag zal beginnei HET LIDMAATSCHAP VAN ITALII De Amerikaanse afgevaa Veiligheidsraad, Johnson zocht Italië's aanvrage maatschap van de V.N de vergadering van de spreken.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 6