C DE LANDBOUWDAG Winkelweek en exposities geopend Smakelijke producten ondanks slechte grondstoffen Noord-Holland toont, wat het kan De Landbouwdag AGENDA De Alkm. Concourscommissie Het verloren weekend BIJ ONS KANTOOR, ONZE BEZORGERS EN AGENTEN VOOR DE VOORRAAD IS BEPERKT KOOPT SPOEDIG 111 CtS. MET HUIS HET HUIS Alkmaars tandtechniker wierp zich op als tandarts Klein maar dapper Onder zeer grote belangstelling van het publiek buiten en van de vertegen woordigers der middenstandsorganisaties binnen het stadhuis heeft de loco burgemeester, de heer G. van Slingerland, gisteravond om zeven uur in de Raadszaal de tweede Alkmaarse winkelweek na de bevrijding officiëel geopend verklaard. Tredende achter de met bloemen en de vaderlandse driekleur versierde katheder, nam de heer Van Slingerland het woord en heette de Contactcom missie en de vertegenwoordigers der organisaties van harte welkom. Hij memo reerde het feit, dat nu voor de 2e maal na de bevrijding de winkelweek hier in de stad wordt gehouden. Voor de gehele bevolking is deze actie van groot belang. Hoewel de Contact-Commissie uit rood geboren is, heeft zij ontzettend veel goed werk gedaan en het is niet te hopen, dat zij zal verdwijnen nu de andere drie organisaties weer nor maal hun werkzaamheden gaan ver richten. De Commissie is wel dege lijk nodig. Zij deed vooral veel voor het algemeen belang en voor het za kenleven in het bijzonder. Veel dank is ook verschuldigd aan haar voor zitter, de heer C. W. Keysper, die de eeuwige jeugd schijnt te bezitten. Het is goed gezien om de winkel week te houden tegelijk met de land- touwdag. Zo wordt de zin: „waar stad en land elkaar ontmoeten" in praktijk gebracht. Het geheel getuigt van energie, ondernemingslust en organisatiezin. Namens het Gemeentebestuur kan ik U verzekeren, dat uw daden in de annalen van onze stad zullen blij ven voortleven. Moge ik tenslotte de wens uitspre ken, dat de Winkelweek zijn rijke vruchten zal voortbrengen voor stad en omgeving. Do heer- Keysper. De heer C. W. Keysper, voorzitter van de Contact-Commissie, nam de plaats van de eerste spreker in en schetste de moeilijkheden, die aan de voorbereidingen van de eerste winkel week in 1946 verbonden waren ge weest. Hij herinnerde eraan, hoe de burgemeester, prof. Koelma, toen bij de opening zei: „Alkmaar leeft weer, Alkmaar streeft weer". Deze woor den zijn bewaarheid geworden. Het was niet zo heel gemakkelijk om al les tot stand te brengen. De etalage- werk zou een fiasco worden. Een an der zei weer: „Het publiek wordt on tevreden. Mooie etalages en niets te koop". Maar werken is gezond en we hebben gewerkt! We zijn ook een beetje optimistisch geweest. De boei ging niet onder de toonbank! De win kelweek bracht talrijke tevreden deelnemers en tevreden publiek. De conclusie was: Doorgaan! Veel moeilijkheden zijn gebleven, maar het enthousiasme was er. Er kwamen ruim 200 deelnemers en nog meer waardevolle prijzen. Het ge meentebestuur verleende voor 100 pet medewerking. Ook de heer Voorthui zen, de directeur van het marktwe zen, is veel dank verschuldigd: Vervolgens wendde de heer Keys per zich tot de loco-burgemeester en verzocht hem het sein tot de aan vang van de winkelweek te willen geven. Alvorens hiertoe over te gaan, bracht de heer v. Slingerland de beste Wensen van Burgemeester Koelma voor de te houden winkel week en diens hartelijke dank voor de attentie hem in de vorm van bloemen en een fruitmand van de commissie bewezen. Daarna verklaarde hjj de winkel week met enkele hartelijke woor den voor een goed succes voor ge opend. De Postharmonle speelt. Tijdens het afsteken van deze speeches was de Postharmonle met volle muziek voor het met vele vlag gen versierde stadhuis gearriveerd en liet vrolijke muziek horen. De aanwezigen verzamelden zich op het bordes van het stadhuis, van waar zij een prachtig gezicht hadden op de feestelijk verlichte winkelstraat en het toegestroomde publiek. De heer Keysper had de muzikale medewerking van de Póstharmonie in ontvangst te nemen, welke van zelfsprekend in dank werd aanvaard. De aanwezigen trokken zich ver volgens' in de Trouwzaal terug voor een gezellig samenzijn. De heren v. Slingerland, Keysper, mr. Veendorp en de politiecommissaris, de heer J. Dreeuws, stapten tenslotte in een open rijtuig om een rijtoer door de fleurig verlichte winkelstraten te maken. De Postharmonle deed nog een mars door de stad en een talrijk publiek verdrong zich Teeds op deze eerste avond voor de talrijke en keurige etalages, tot ruim negen uur met rust gelaten door Pluvius. Toen begon de regen echter met emmets uit de lucht te vallen en waren de straten spoedig verlaten. Maar We zijn pas in het begin en dat was goed! Om rond negen uur waren in het café Bos aan het Waagplein behalve de besturen van de samenwerkende or ganisaties nog talloze belangstellenden verzameld, om de officiële opening van de Landbouwtentoonstelling bij te wo nen. Wij merkten o.a. op de loco-burge meester, de heer G. van Slingerland, de gemeentesecretaris Mr. Veendorp, de heer Dreeuws, commissaris van po litie, de heer W. Voorthuysen, direc teur van het slachthuis, de heren J. Borst en P. van Ammers, resp. voor- Nederland dus eigenlijk achter blijft. Toch was spr. ervan overtuigd, dat dit wel zou veranderen. De heer Govers sprak de wens uit, dat Alkmaar het centrum mag worden uit de hele pro vincie uit het oogpunt van land- en tuinbouw en veeteelt. ZUIVEL IN DE WAAG. In het Waaggebouw heeft het recl.bur. Coni van de Laat een keurige stand opgebouwd, waar een verzameling zuivelproducten is geëxposeerd, die werkelijk het neusje van de zalm mag worden genoemd. Hier was het de heer W. Voorthuij- sen, die het openingswoord sprak. Spr. vond het een voorbeeld van durf, om een expositie te houden van pro ducten, die nog maar zo schaars te krij gen zijn, maar was van oordeel, dat een tentoonstelling als deze, zonder een zuivel-afdeling niet compléét zou zijn. Een apart woord van waardering wijdde spr. aan het vele werk, verzet door de heren Kaper, Meijroos en Grondsma Jr., die oorspronkelijk aar zelend begonnen maar gedachtig aan het spreekwoord „l'appétit vient en mangeant" iets groots tot stand brach ten. Dank z': de medewerking van re geringsinstanties en niet te vergeten de firma Paul C. Kaiser, wordt de bezoe kers een tractatie verstrekt van voor oorlogse allure. Met de wens, dat deze expositie het begin mag zijn van belangrijker zui- veltentoonstelling op de Landbouwda- gen, verklaarde de heer Voorthuijsen de tentoonstelling in het Waaggebouw voor geopend. OP DE MARKTEN. Op het Waagplein, de Doorbraak, zitter en secretaris van het "gemeen-a*0rte Nieuw^loot en Hofplein is net schappelijk bestuur, de heer E. Dzn. 8 uur: Metropolitan, BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: Moord onder narcose; 18 Jaar. Victoria Theater, 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: De stad der zonden; 18 jaar. A. B. T., 8 uur: Zeebonken; 14 jaar. WOENSDAG Gulden Vlies, 7,30 uur: Toneelavond LJT Wapen van Heemskerk: Bakkersvakten toonstelling. Aula Gymnasium, 8 uur: Lezing over Indiê. Korenbeurs: Land- en Tuinbouwtentoon stelling. DONDERDAG Gulden Vlies, 8 uur: Fropaganda-avond T B C-bestrijding Grote Kerk, 8 uur: Concert Amsterdams .Blindenkoor. Govers, Ir. Knol, directeur van ge meentewerken, 4e heer Keysper als voorzitter van de contactcommissie uit de middenstand, de heer Scheffel, voor zitter van de Kamer van Koophandel en diens echtgenote, en de heer E. Mak, directeur vai$ de veiling. Tevens waren aanwezig enige veeteeltconsulenten uit België. De heer J. Borst nam als eerste het woord en gaf een kort overzicht van alles, wat er op deze tentoonstelling te zien zal zijn. „Er is wel eens s—ake van" aldus de heer Borst, „de markten te beperken". Spr. hóópte en vertrouw de dat het belangrijke centrum Alk maar daar niet bij zal zijn. Na zijn waardering te hebben uitgesproken voor de financiële steun van de ge meenten err de veilingen gaf de heer Borst het woord aan de loco-burge meester voor het uitspreken van de OPENINGSREDE De heer Van Sling- land had de uit nodiging om deze dag te openen gaar ne aanvaard, nu de burgemeester Mr. A. Koelma nog steeds wegens ziekte verhinderd is. „Als- deze tentoonstelling er niet was" aldus spr., „zou er iets ontbreken aan de maand September". De organiserende commissie kan te rugzien op een succesvolle arbeid. Ook deze dag beloofde weer schitterend te zullen slagen. Nadat de heer Van Slingerland er op had gewezen, dat tentoonstellingen als deze een uiting zijn van een bloei ende en actieve land- en tuinbouw- stand waarbij ook de veeteelt een duchtig woord meespreekt, bracht spr. als zijn overtuiging naar voren, dat deze activiteit de regering zal kunnen steunen bij haar moeilijke taak, ons land er weer bovenop te brengen. Met de wens, dat deze dag in ieder opzicht mocht slagen, verklaarde de heer Van Slingerland de Landbouw tentoonstelling voor geopend. Vervolgens sprak de heer E. Dzn. Govers enkele woorden, waarbij hij erop wees, dat er nog een handicap bestaat in de vorm van handelsverdra gen. Frankrijk exporteert Texelse scha pen naar de Slavische landen, waarbij van ouds weer een alleraardigst gezicht. Daar verdringen zich de man nen van landbouw en veeteelt om prachtige collecties schapen, koeien, varkens en geiten. Hier is wel het beste bijeengebracht wat dit gewest op het gebied der veeteelt kan leveren en alles ziet er even keurig verzorgd uit. In het bijzonder de geweldige varkens die visioenen van erwtensoep met spek opriepen en de zeugen met haar talrijk kroost trokken zeer veel belangstelling. Op het Hofplein was een expositie van landbouwwerktuigen waarbij alles getoond wordt wat op de boerderij on misbaar is geworden. ZUIVEL-EXFOSITIE. De stand in de Waag is bijzonder ge slaagd. Men ziet er een boerderij afge beeld waaromheen de kaasproducten in grote verscheidenheid geëtaleerd zijn. Alles wat er op dat gebied hier gepro duceerd wordt is overzichtelijk en smaakvol opgesteld en men kan ook kennismaken met de verpakking voor de tropen. Men kan hier tegen civiele prijs beschuitjes met kaas eten die dubbel lekker smaken, omdat zij door enige lieftallige jonge dames in Westfriese r.ostuumpjes gepresenteerd worden. IN DE KORENBEURS Dat is weer het paradijs voor de jeugd met al die kippen en konijnen. Een ei is een ei zegt men wel eens, maar onder de kippen die ze leggen is toch 'n groot verschil in kleur, bouw en uiterlijk aanzien. Groenten, fruit en bloemen zijn hier in prachtige stands aanwezig. Tal van handeldrijvenden, wier produc ten voor land- en tuinbouw van be lang zijn, exposeren hier 'un produc ten op zeer aantrekkelijke wijze en ook voor de stand van onze courant bestond grote belangstelling. Alles bij elkaar weer een tentoon stelling die er wezen mag en w,aar- voor allen, die haar door eendrachtige samenwerking tot stand brachten een woord van hulde en dank toekomt. Over het aanzien van de feestelijk versierde stad met haar keurige etala ges schrijven wij nog nader. De Alkm. Concourscommissie, be staande uit de postduivenverenigingen AIcm. Victrix, de Postduif, Steeds in Spanning en Heiloo's Luchtpost, hield op 7 Sept. j.l. een wedvlucht vanaf St. Kath. Waver. De uitslag was: C. Rabeling (P.) 1, 14. 38, 42; N. Yp- ma (A.) 2, 12, 41, 66; J. Horst (P.) 3; L v. Vuure (A.) 4, 9; H. Bielsma (P.) 5, 28, 31, 32, 72; J. v. d. Idsert (S.) 6; S v. Diepen (A.) 7, 13; J. Somers (A.l 8, 63; A. Heymans <P.) 10, 11, 55; Pa ter de Geus (H.l 15, 24, 27, 67, 69; Tb. Pronk CA.) 16. 49 65; R. Middel burg (H.) 17, 20, 33, 59; Vrasdonk-Ol- denburg CA.) 18. 57; J. Egbergen (P.) 21; C. Feijen (H.) 22, 53; F. Feijen CP.) 23: J. Al CP.) 24, 47, 52; W. Groot (H.) 25, 37; Ruiter CA.) 26; B. v. Trigt CH.) 29; H. de Jager (P.) 30; <3. Hymans (S.) 34; R. de Beer (P.) 35, 39, 45, 54; M. Tijdeman (S.) 36j* C. D. Huiberts (S.) 40; H. Pel CS.) 43: Kaper-Termaat CA.) 44, 61; J. de Moe! (P.) 46, 62; A. de Jager CP.) 48; M. Teerhuis CP.) 50; H. Bouwens CA.) hl,- 56. 68: v. d. Ka mer (A.) 53l S. Dingerdis CA.) 60: C. Streicher CS.) 64: A. Doornekamp (P.) 70; T. Praat CP.) 71. „Het Verloren Weekend" is een Motion Picture waarin Ray Milland, Jane Wyman en Philip Terry de hoofd rollen vervullen. Het is een film die de gouden trophee won van de Academie of Mo tion Picture Art and Sciences, een on derscheiding, welke voor iedere pro ducent als het hoogst bereikbare ideaal geldt. Niet ten onrechte, want deze film welke onder de meesterlijke regie van Billy Wilder werd vervaardigd is iets bijzonders niet alleen uit technisch en artistiek oogpunt maar ook door het eminente „pel van de hoofdpersonen. Ray Milland is als Don Birnam de jonge talentvolle schrijver, die het drinken niet laten kan en van kwaad tot erger vervalt. De drank heeft hem te pakken, zij inspireert hem eerst, maar verdooft dan zijn denken, zijn energie en zijn vermogen tot succesvol werken. Zoals Zola in zijn L'assommoir eens de verdierlijking en de ondergang be schreef van een man, die stap voor stap naar de afgrond gevoerd werd, zo toont ons deze mees'crlijke film de verwording van een jonge, talentvolle man, wiens lichaam en ziel langzaam maar zeker door de drank vergiftigd worden. Het is zijn meisje Helen Jane Wy man en zijn broer Wiek Philip Terry die de wanhopige strijd tegen deze ondergang hebben aangebonden. Wiek geeft het tenslotte op, maar He len houdt vol en weet op het allerlaat ste ogenblik de geliefde man van zijn voorgenomen zelfmoord te redden. Het is een strijd die men van hét begin tot het einde in spanning volgt. Men ziet alle phasen van de langzame verwording, men ziet een knappe ta lentvolle jonge man wanhopig worste len tegen de drankduivel die zijn klau wen naar hem uitgestrekt heeft, maar men ziet ook wat een grote liefde ver mag en hoe tenslotte de onbaatzuchtige liefde van een jonge vrouw de demon heeft overwonnen. Regie en camera hebben samenge werkt om de verfilming van het boek van Charles Jackson tot een prachtig geheel te maken. De grote pers is vol lof over dit filmwerk, in het bijzonder over het aangrijpende spel van Ray Milland* en het is te verwachten, dat deze bijzon dere film de volgende week in de Ci nema Americain volle zalen en een belangstellend publiek zal trekken. SLECHTS 75 Na storting van 0.85 op onze girorekening 187294 of per postwissel (dus géén postzegels) zenden wij ook een exemplaar franco thuis. DE BAKKERS EXPOSEREN Tentoonstelling in 't Wapen van Heemskerk Tr gelegenheid van 't derde lustrum- van het Gewest Noord-Holland van de Ned. R. K. Bakkersbond hebben de hierbij aangesloten bakkers een tweedaagse tentoonstelling in 't Wa pen van Heemskerk georganiseerd. Daar waren gistermiddag bij de opening de bestuursleden en vele be langstellenden samengekomen, toen de heer C. Schilder Sr., voorz. van het Alkmaarse R. K. Bakkersgilde St. Honar, als voorzitter van het uitvoe rend comité de expositie opende. Hij wees op de betekenis van dit lustrumfeest, waar men in opbouwen de zin werkzaam is en wil tonen, dat de vakbekwaamheid ook in dit ge west op hoog peil staat, en dankte allen; die hun krachten aan deze ten toonstelling hebben gegeven. Spr. wees op de moeilijke tijden welke men in de hakkerswereld doormaakt en op de belemmeringen van overheidswege ondervonden, maar stelde daarnaast de noodzaak als verzorgers der eerste levensbe hoeften in alle opzichten zijn plicht te doen en naar verbetering der vakbekwaamheid te streven. Zo zul len de overheid en bakkers elkaar weer leren waarderen. Hij bracht in het bijzonder dank aar de heer Van Wonderen van de arbeidsinspectie, aan wie de thans zeer gewaardeerde vacantieregeling is te danken en aan de jury die voor een allesbehalve gemakkelijke taak stond. Een woord van de locoburge meester. De loco-burgemeester, de heer G. van Slingerland, wees op het groot verschil in karakter van de bijeen komsten der bakkers welke hij thans binnen korten tijd bijwoonde. Voor enkele weken werden er ernstige grie ven naar voren gebracht en sprak «■en over staken, Spr. deelde toen de mening der bakkers niet en het deed hem genoegen, dat men thans voor 'n geheel ander doel bijeen was geko men. Thans is het niet voor afbre kend, maar voor opbouwend werk. De tentoonstelling bewijst wel, dat er 'n algemene deelname is geweest, niet alleen uit Alkmaar, maar ook uit an dere delen van het gewest, dat zich Uitstrekt van Den Helder tot het Noordzee-kanaal, en tevens uit Haar lem en Amsterdam. De bakkers hebben eervan hun werk en het is te begrijpen, dat zij hebben willen tonen, waartoe zij in staat zijn. Men heeft wel gevreesd, dat de kwalitatieve achteruitgang van het regeringsmeel de bakkers zou r- hinderen koek of taarten te maken. Deze expositie bewijst wel, dat er wel degelijk iets goeds mee te ma ken is. Er is vooruitgang welke tot dankbaarheid stemt en moed geeft voor de toekomst. Spr. hoopte, dat het kranige be stuur onder Gods zegen zijn eervolle taak moge voltooien en dat alle bak kers bij hun respectievelijke organi saties zouden ondergebracht worden. Hij bracht dank voor de tot hem ge richte uitnodiging en opende met de beste wensen voor de toekomst deze tentoonstelling. Meerdere sprekers. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door de heren Mensink, voor zitter van het Gewest Noord-Holland van de R.-Katholieke Bakkersbond, Kuiper, voorzitter van het Gewest N.- Holland der Ned. Bakkerspatroons, Van Wonderen, namens de arbeidsin spectie, die organisatie een der bron nen van het leven noemde en aan de goedgeslaagde vacantie-actie herin nerde, Elte, naméns de Bakkerspatr.- vereniging „Alcmaria", Derksen, na mens het vakonderwijs. Rentenaar, na mens de plaatselijke afd. van de Han deldrijvende en Industriële Midden-, stand die tegen de wilde diploma cursussen waarschuwde Putman, namens de plaatselijke R. K. Midden standsvereniging, Welie, namens de gezellen-organisatie, Kühne, namens de R. K. Jongeren Middenstandsver eniging, en Mooy, namens de R. K. Bakkerspatroonsbond, die tegen af brekende communistische actie waar schuwde. Zij allen boden hun beste wensen voor deze expositie aan. De tentoonstelling. Vervolgens werd een rondgang over de tentoonstelling gemaakt. In de benedenzaal is voornamelijk brood en beschuit geëxposeerd, bene vens drukwerk en allerlei gereedschap en machinerieën, welke in het bakkers bedrijf gebruikt worden. Het is voor leken niet gemakkelijk het verschil tussen het ene doorgesne den- brood en het andere te zien, maar een jury van vakmensen heeft dat blijkbaar wel kunnen bekijken en men ziet hier de resultaten van een zeer strenge keuring, waarin niet alleen zij die het brood maken belang zullen stellen, maar ook zij die het zullen eten. Bovendien is een keur van banket- bakkersproductien, niet alleen door cursisten, maar ook door patroons ver vaardigd en daar geeft de expostie het beste bewijs, dat onze bakkers niet alleen iets goeds, maar ook iets artis tieks kunnen maken. Beeldhouwwerk van suiker 'en slag room is niet zo duurzaam als van marmer en graniet, maar het is wel zo lekker en dat is in deze tijd ook 'n grote attractie. voor Uw Lees- en Studieboeken voor Uw Kantoor benodigdheden. MARIE 0UDEJAHS, Schou enstraat 13. „Het moet uit zijn met die beunhazerij*' „Tegen deze beunhazen in de tandarsenij zal, in het belang van ue volksgezondheid en van de tand artsenstand, streng worden opgetre den". Met deze woorden, op feile toon geuit, ving mr. Holsteyn, do Officier van Justitie, zijn requisi toir aan in de zaak tegen de Alk maarse tandtechniker Hermanus J. C. M. Gedurende een tiental jaren heeft M. een praktijk ais tandtechniker ge voerd in Alkmaar en omgeving; reeë» in 1943 is M. ook door de kantonrech te) tot een geldboete veroordeeld, om dat hij zich niet tot zijn vak, de tand- techniek had beperkt, doch zich, door het maken van gipsafdrukken, had be geven op het gebied der tandartsenij. In het voorjaar van dit jaar werd M. er wederom op betrapt dat hij gipsafdrukken had gemaakt en bij 'n cliënte aan huis zelfs tanden en kiezen had getrokken en de verdere voorbe reidingen voor het maken van een kunstgebit had getroffen. Door de kantonrechter was M. ver oordeeld tot een geldboete van f 50.-; de ambtenaar O.M. was tegen dit von nis in hoger beroep gegaan en dien tengevolge werd de zaak dbor de Meervoudige Kamer, onder presidium van mr. Krabbe, in behandeling geno men. De beide cliënten van beschuldigde, als getuigen verschenen, verklaarden echter dat zij niets dar. lof hadden voor de wijze waarop M. de behandeling had uitgevoerd. „IK BEN ZEER GEDUPEERD". „Maar waarom hebt U zich niet aan de wet gehouden?" informeert mr. Krabbe, „U verdiende toch ruim met de tandtechniek alleen?" „Vóór de oorlog was er veel con currentie" voert M. aan. „Uw verdiensten waren f 15.000.- per jaar" repliceert hierop een der rechters. „Op het ogenblik ben ik dojr deze historie ontzettend gedupeerd" zegt M op klagende toon. „Ik heb mijn praktijk verkocht en verdien nu niets". EEN FEL REQUISLTOIR. Het woord is aan de Officier van Justitie. „Deze verdachte verstout zich op de merken, dat hij door de uitvoering van de wet gedupeerd zou zijn" zegt mr. Holsteyn. „Dat is wel uiter mate brutaal. Gedurende 10 jaar heeft hij de wet ontdoken en hij be kent dit zonder blikken of blozen. Dit is een oneerlijke soort con currentie, die tevens de volksge zondheid in gevaar brengt. Niet voor niets moet men zes jaar uni versitaire opleiding hebben om be voegdheid voor tandarts te verkrij gen. Ik eis daarom de maximumstraf van f 300.- boete en in beslagname van de behandelstoeL VERZEGELING VAN DE WERD VERBROKEN. STOEL Nader informeert mr. Krabbe daar op waar die behandelstoel zich be vindt. Het blijkt dat verdachte zelf de zegels heeft verbroken en de stoel met de praktijk heeft verkocht. Strak zegt mr. Holsteyn dat .ver dachte er wel meer van zal horen. „U doet alles om mij een hak te zetten", zegt M. „Dat is geen manier om de Officier aan te spreken" valt mr. Krabbe nit. En hiermede verdwijnt de tandtechni ker uit de rechtszaal, nadat nog mr. Krabbe mededeelde, dat op 7 October de uitspraak volgt. Verscholen in een stille hoek van de oude stad opent vandaag een kleine maar fijne winkel zijn deur. - Een deur, midden in een fris geschil derde pui met terweerszijden een groot étalageraam vol aantrekkelijks. Wij be doelen de Sparwinkel van de heer W. E. Beekman aan de Ropjeskuil 60, die na ingrijpende wijziging te hebben on dergaan, nog juist op tijd gereed kwam om deel te nemen aan de Winkelweek. Keurige eikenhouten vakken bergen een overvloed van kruidenierswaren, de gruttersbakken zijn stofvrij onder de toonbank ingebouwd en in een hoek van de winkel is een geheel marmeren afdeling gemaakt voor de zuivelpro ducten. De verlichting geschiedt met neonbuizen, terwijl 'de étalages schijn werpers hebben. Hoewel het niet onze gewoonte is, de verschillende firma's op te sommen willen wij dit deze keer wél doen, daar zij zelfs des Zondags hebben doorgewerkt, om de zaak op tijd klaar te krijgen. J. Obdam te Heiloo leverde de inventaris, de firma Habee het marmer en Groot het schilderweric. De electrische installatie werd ver zorgd door de fa. Ei-kamp.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2