Naamloze pioniers langs eenzame wegen J MONICA lü ygggg deed het Honderd uren en meer per week Chauffeurs spelen met hun leven DE PAMPIS-PIRAAT door J. D. VAN EXTER Appie en de papillotten Baby opent nieuwe luchtlijn Gedroogde groenten enz. naar Indië Vier punten voor kousen Wij luisteren naar.. Nieuwe diepvriesmethode De massamoorden in de Pendjsaab KgjL Verloofd. Van Boek ioi Boek VAN NABIJ 3 had de zoon hetgeen de gezien het tragisch, dat had geremd 250, subs. zijn plei ten ge- De wol voor de zoon alleen het bewezen en 75, subs. Ikmaar had het bouwen automatiek- t gedaan in agde bouw- le verbou- )U worden en ergernis zoveel ge- omatiekhallen luidde 500, 't pleidooi deelde de po- geldboete van htenis. s van reel wat ma- aden, maar dat nog nieuw is, Gulden Vlies opvoering die „Cantecleer" tte zaal heeft aefd met het wachtkamer stje in Corn- ld Ridley, de slag van te useren en te Ie Spooktrein voldeed, lag naar ook aan heeft onder land van dit amateurs uit- even, die het aan het slot, in de tweede it in de grote rwijl in III de akin zich doet lekende detec- rnarkanter had ft anders de lie biedt, zeer figuur viel in de smaak, tevreden zijn. Kees Keysper oral in I en II. voren te bren- als zijn vrouw ïjke rol op een echtpaar Mur- gespeeld door eer Toon Buis- Mea Coppens Julia Price op tte, niet alleen van III. Een Bourne, zag -Stokhof. De werd door de d getypeerd, oooktrein in I kunnen zijn. noemd de he- Bernards en als Price, dr. bij de overigen aa'cte de voor- en het spel met ijver was eurt voor Can- G. dienst ft de N.V. in de loop der Ier haar per- jarige werk- slechts zelden jubilè valt a.s. Brouwer ten dat hij 40 ctober 1907, in op de eerste ruik werd ge- an de N.V. De jonge zet- waam en vlug technisch bij- was en zicfl volle waarde en zijn mede- drijf verwierf. in hetzelfde r hij bij de leidde tot het zetmachines, n kreeg toebe- igheid hij ver- aties aan die richten, waar he kennis hem ker zal de heer e patroon, nog ze toegewijde t in zijn dienst Stand J. A., d. v. J. tsen. Agatha oot. Matthijs en H. A. van J Pol en M. A. z. v. J. W. Wa- i. Margje E. Boontjes. J. J. Haker en lannes A. Hen- Maximiliaan ;r. Johannes e Sikkens. Pnnvricht R..D.P Aardedonkere zomernacht. Aan houdende regen maakt plaats voor een frisse wind. Onbeschut ligt de brede autobaan tussen de vlakke velden. Een grote lichte plek doemt op aan de horizon, even later een fel licht, dan twee lichten, geronk komt naderbij. Denderend snelt een zware hoge dieselvrachtwagen voorbij met 50 km. vaart. Dan is het stil, alleen het geluid van de wind en het nadruppende regen water verstoort de nachtelijke rust. Aan de rand van een stadje bran den gele natriumlampen. Suizend komt een „Amerikaan" aanrijden, nog één en dan eon hele rij. Het zijn de laat ste luxe „edities" van het vehikel, dat auto heet, in deze nacht. Ergens in de verte slaat een klok twee uur. Langzaam wordt het ver keer drukker. Grote, kleine, hoge, lage, brede en smalle vrachtauto's wisselen elkaar af, de een komt vlugger aanrollen dan de ander. Even rust, waarvan een klein roofdier gebruik maakt, om de weg over te steken. Vierkante borden met doodskoppen er op staan aan het eind van de klei ne wegen, die op de grote snelweg uitlopen. „Levensgevaar", staat on der de doodskop. Oorlogswagens. Na de bezetting werd het ontstel lende tekort aan vervoersmateriaal aangevuld met legerdumps, opslag plaatsen van allerlei vreemdsoortige militaire auto's. Monsterachtige zwa re wagens verschenen op de wegen. Oneconomisch in gebruik, verre van comfortabel in uitvoering. Grotere lasten dan vroeger konden nu met een vrachtauto worden vervoerd, maar de kosten Hoge belasting, ruim benzinever bruik, half versleten, het waren de weeën van de begeerde voertuigen. Geen uur van de dag stonden ze stil. Op het ogenblik is de situatie zo, dat voor iedere wagen elke dag werk is. Financiëringsbanken vorderen reeds auto's terug, ondernemers zjjn onmachtig hun verplichtingen jegens deze a-sociale instellingen na te komen. Behalve de hoge af betalingen moeten er enige tiental len procenten rente extra worden betaald. ZIJ, DIE ZICH VAN HEDEN AF, OP DIT BLAD ABONNEREN, ONTVAN GEN DE TOT 1 OCTOBER VER SCHIJNENDE NUMMERS GRATIS. Slingerend gaan de „grote kasten" over de wegen. Daar zit 'n chauffeur in, die met zijn leven moet spelen. Oververmoeid vervolgt hij dommelend zijn weg, hangend aan 'n groot stuur wiel, gelijk een klein tafelblad. Harde zittingen, korte cabines, slecht uit zicht, completeren meermalen de bouw van de ex-legerauto's. Tien uur rijden, tien uur rust, schrijft de wet voor. Vier en twintig uur zonder slaap is meestal heel gewoon. Werkboekjes zijn verplicht, waar de uren in verantwoord moeten worden. Maar deze dingen zijn lang niet altijd naar waarheid ingevuld. Niet alleen de kleine bazen, ook de grote ondernemers bezondigden zich er aan, evenals de eigenaar van beste renderende vaste lijnen. Af en toe deelt de verkeersinspectie een bekeuring uit, doch ze weet van de vele misstanden. Honderdurlge werkweek. Enkele trailers hebben slaapcabines, maar van uitrusten komt niets. Twee chauffeurs bemannen de wagens, doch de een is nog suffer dan de ander. In het laden en lossen der voertuigen hebben ze beide een leeuwenaandeel. Dit gebeurt overdag, het rijden 's nachts. Bestuurders op goede lijndiensten, dus geen „wilde vaart", werken ruim 100 uren per week voor lage lonen. Zware vrachtjes sjouwend en dan opnieuw turen in koude, natte nach ten, op gladde of slecht verlichte we gen. Af en toe pech, een lekke band of iets dergelijks. sWinters stijf bevro ren benen en armen. Liefhebbers zijn er genoeg voor het baantje. De ar- beidsbureaux hebben lange lijsten van ervaren en „leken" chauffeurs. Ze schikken zich in het lot, dat van hen een grote-wegchauffeur maakte, doch voor minder geld gaan ze alle maal op een kleine wagen rijden in de stad. Minder zwaar werk, gezonder en gezelliger leven. Wettelijk is het goed geregeld, maar de practijk is allerbedroevendst. Hier en daar op het lange traject brandt een licht. Dat licht is een tus senstation voor de mannen, een nachtcafé met hete koffie en een har tige beet. Lang kunnen ze niet pozen, voor de dag moet de bestemming be reikt zijn. Auto's rollen voorbij in donkere en heldere nachten. Chauffeurs slapen niet, de kleine baas ligt rusteloos in zijn bed en slaapt ook niet, h|j ziet de klauw van de cre- dietbank, die morgen misschien om zijn wagen toeslaat; hij tobt verder, hoe het nog te redden. KAREL KRIKKEN. In de schutting zit een kier. Daar door kun je precies in de buurtuin kijken. Appie doet het vaak, want Loetje van de buren is zijn vriendin netje. Je kunt door die kier makkelijk iets heen duwen. Een dropje, een pe permunt of een ander snoepje. Appie heeft dat wel eens gedaan en nu hoopt hij, dat Loetje het zal doen. Want Appie's moeder heeft niets meer over van de snoepbonnen, om dat ze met haar verjaardag op' aller lei lekkers heeft getracteerd. Appie moet al gauw naar bed; hij mag nog éven achter. Gespannen tuurt hij de buurtuin in. Daar heb je Loetje. Ze heeft met haar gietertje de bloemen besproeid. Maar wat ziet ze er vreemd uit. Ze heeft iets op haar hoofd. Ineens schalt Appie's stem door wel vier tuinen te gelijk. „Ha, die Loe, ga je Indiaantje spelen?" Loetje komt verbaasd dichterbij. „Dat? Dat zijn papillotten". „Zeggen de Indianen dat er tegen?" „Welnee, dat zegt mijn moeder altijd." „Speelt je moeder dan ook Indiaantje?" Nu moet Loetje toch lachen. „Wat ben jij dom! Ze doet de papillotten in mijn haar!" Vol bewondering kijkt Appie naar Loetjes wonderlijk versierd hoofd. „Ikzegt hij, „ik vraag aan mijn moeder of ik ook pap-pop-pil Daar komt Loetjes moeder de tuin in. „Kom Loe, naar bed. Hier heb je twee suikerpepermuntjes. Eén voor Appie en één voor jou. Geef maar gauw door de kier. Welterusten, Appie." „Welterusten, buurvrouw, welterusten, Loe".... Even later zit Appie op een stoof bij moeders stoel. „Moeder, ik wil zo graag papp „Pap?" Moeder kijkt Appie verbaasd aan. „En je hebt wel vijf boter hammen gegeten." „Nee", schudt Appie, „ik wil geen pap, maar wat de Indianen hebben. Pot-pii -pillepotten." „Een potje pillen?" Nu weet hij het helemaal niet meer. „Zoals Loetje heeft." „Heeft Loetje een potje pillen? Ze is toch niet ziek?" Dat moeder toch zó dom is.... Appie duwt zijn hoofd maar ver weg tegen moeders rok. „Loetje had het op haar hoofd", zegt hij nog. Dan weet moeder al wat Appie bedoelt. „Loetje had zeker papillotten in d'r haar". Ab knikt heel hard van ja. „Maar wil jij dan óók papillotten? Jij bent toch een jongen? Je wilt toch geen pijpekrullen in je haar?" „Krullen?" ..Ja, Loetje krijgt 's avonds lapjes in d'r haar om de volgende dag mooie krullen te hebben. Daar is jouw haar toch veel te kort voor?" Nu begint Appie het te begrijpen. „O, ik dacht dat Loetje Indiaantje ging spelen. Ze zag er net zo uit als de Indianen in mijn boek." „Nee," zegt moeder, „Die hebben veren op hun hoofd. Maar we gaan morgen samen twee mooie Tndianenmutsen maken en dan mogen jij en Loetje in de tuin een tent t -.uwen. En nu naar bed, want slaperige India- en kunnen we morgen niet gebruiken". IK. MOET HIER ZO SNEL M06EÜJK. VANDAANALS ZE ME HIERVOOR. 6PUPEN, KQiiG IK TWINTIG JAAR.. HOU JE 60E0 LAH&E.LAAT NIET MERKEN, DAT JE OVERSTUUR BENT. Sedert haar geboorte door haar ouders verlaten, van kindertehuis naar kindertehuis gestuurd om uit eindelijk terecht te komen bij het kindertehuis te Montbeton in de buurt van Montauban en tenslotte geadop teerd door een kinderloze familie te Oran, heeft een klein meisje van 5 maanden de nieuwe Franse luchtlijn van Toulouse naar Oran geopend. Annie Francette, die vier en een half kilo weegt, ging geheel alleen aan boord van een viermotorige Lan- guedoc, die op 2? Augustus voor het eerst zijn 33 passagiers van Toulouse naar Oran zou brengen. Zij werd door de prefect van Tarn en Garonne in persoon aan boord van het vliegtuig gebracht, na in zijn auto van Mon tauban naar Toulouse te zijn gereden. Hier werd zij overgenomen door de stewardess, die haar gedurende de luchtreis zou verzorgen. Zij werd ge ïnstalleerd in een mand, welke op een der fauteuils was gezet en gedroeg zich voorbeeldig gedurende de gehele reis. Haar zuigfles en de hangmat, waarin men haar legde om te slapen, waren door het hotel van het vlieg veld ter beschikking gesteld. Men heeft overigens een aantal van deze voorwerpen in voorraad, want het gebeurt geregeld, dat families, die per vliegtuig reizen, ze nodig hebben. Aan boord van hetzelfde vliegtuig bevonden zich trouwens nog twee ba- bies, echter in gezelschap van hun ouders. In minder dan vier uren na het vertrek van Toulouse arriveerde het vliegtuig te Oran waar de kleine Annie Francette door haar nieuwe pleegouders van harte werd verwel komd. De Nederlandse groentedrogerijen werken momenteel op volle capaciteit, teneinde de export van 1050 ton ge droogde groenten en 2500 ton gedroog de aardappelen naar Indië mogelijk te maken. Deze hoeveelheden zijn aange kocht door de legerleiding in Indië, die aanvankelijk deze producten uit Ame rika betrok. In verband met de benarde blikposi- tie hier te lande is men bezig met het experimenteren met ander verpakkings materiaal. Community wringing In Portugal werd Woensdag een worstelwedstrijd gehouden, waar bij het nogal heet toeging. Twee zwaargewichten geraakten buiten de ring en zetten in de zaal en later in de kleedkamer hun wor stelpartij voort. Dat scheen op wekkend te werken op het pu bliek, dat zich alras in twee kam pen verdeelde en dapper mee ging doen. De scheidsrechter kon geen oog meer houden op zoveel worstel- partijtjes en moest de politie te hulp roepen om er met de gummi stok een eind aan te maken. Men verzoekt ons te melden, dat voor kousen nog steeds de oude puntenwaar dering geldt. Voor geminderde kousen dient men dus 4 punten af te staan en voor de ongeminderde, z.g. standaard kousen, de helft, dus 2 punten. WOENSDAG 1 OCTOBER HILVERSUM I, 301 m., geeft Nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 7,30 Muziek bij het ontbijt. 8,50 Voor de huisvrouw 9,00 Werken van Franck. VPRO: 10,00 Morgenwijding. VAR^: 10,20 „Onze keuken". 10,45 Minnebrie ven van een Portugese Non. 11,00 Non- stop-programma. 12,30 Vaudeville-orkest 2,15 Jeugdconcert. 3,00 Voor de kin deren. 3,45 De Regenboog. 5,15 Joh. Jong. 5,35 Ensemble „Vincentino". 6.20 Lichte vioolsoli. - 7,15 Piano-duo. VPRO: 7,30 Ons leven en ons geloof. VARA: 8,05 Dingen van de dag. 8,15 Het Omroep-Orkest. 9,30 Voor ouden van dagen. 10,45 Van boek tot boek. 11,15 Lichte avondklanken. HILVERSUM II, 415 m, geeft .Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 e;i 10,30 uur, NCRV: 7,30 Orgelspel. 8,30 Lichte morgenklan ken. 9,00 Voor jonge zieken. 10,00 Strijkkwartet. 10,30 Morgendienst. 12,00 Werken van Franck. 12,32 Ge mengd Omroepkoor. 1,15 Metropole or kest. 2,00 Viool, fluit en piano. 4,00 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 4,45 Voor jongens en meisjes. 6,00 Schütz-Monteverdi-cyclus. 6,30 Tokkel- vreugd. 7,45 Engelse les voor gevorder den. 8,15 Orgel en bas. 8,45 Waar heid en legende. 9,15 Oude bekenden. 9,45 Kamerorkest. 10.45 Avondover denking. 11,00 Sweelinck-kwartet. 11,30 Hongaarse avondklanken. Clarence Birdsseye uit Gloucester V.S.uitvinder van bevroren voedsel in de handige verpakking, heeft weer een nieuwe mogelijkheid aan zijn diep vries-methode toegevoegd: door gedeel telijk indrogen vóór 't bevriezen. Door het verwijderen van ongeveer een der de van het vloeibare bestanddeel be houden de groenten en het fruit meer geur en kleur. Andere voordelen: vita minen, gelatine, vleesextracten, siropen en andere vloeistoffen kunnen tijdens het bevriezen worden toegevoegd. 'T af* t; <j Nog steeds duren de massamoorden voort en de regering in Indië en Pakistan schijnt er machteloos tegenover te staan. Deze tijdelijke verblijfplaats bü Karachi neemt talloze vluchtelingen op en de Mohammedanen, die hier op genomen worden, hebben alles verloren zelfs de nodigste goederen. Zü weten vaak niets van het lot, dat hun familie heeft getroffen. FEUILLETON is NAAR HET FNGELS VAN dERTA RUCK DOOR: J. JUKISSEN 90. „Je krijgt een verstandige vrouw, William", zei zijn oom goedkeurend, terwijl hij de deur voor mij openhield. „Ze weet, dat er voor alles een tijd is.... Ze behoort je nu voor goed toe, van officieel geen sprake meer! Kijk me niet zo woedend aan mijn jongen, ik zag jullie De deur was reeds dicht, maar ik hoorde oom Albert nog met luider stem zeggen: „Lieve tijd! Je zoudt iemand doen denken, dat ik je gestoord had, voor je nog vijf minuten geënga geerd was!" Postscriptum. „Nancy", zei Billy, terwijl hij de fris se zeelucht van Port Cariad met diepe teugen inademde, „dit is heel wat ba- ter dan jouw oude plan, om onze witte broodsweken aan de Riviera door te brengen." Het was in het begin van September, en we waren juist van het grootste der twee huisjes af naar het strand gewan deld en keken naar het opkomen van de maan. Het zou niet lang duren, of deze zou een lichtstreep over de baai werpen en tegelijk een zwarte schaduw (die van de rots met de houten vrouw) over het plekje, waar wij stonden. Het water kabbelde tegen de rot sen, en nu en dan hoorden we een zee meeuw roepen, en uit de verte klonken de stemmen der vissers, die zich ter visvangst gereed maakten. Verder was alles rustig in het rond; wij waren meer dan twee honderd mijlen verwijderd van de zonneschijn, en het gedruis en de vrolijkheid van die morgen; van het grasveld, bezaaid met veelkleurige confetti; de bruilnfs- gasten; ver van het witte huis, dat weerklonken had van vrolijk gelach, waar boven Theo's stem gehoerd werd, die ons nariep: „Goede reis en veel geluk!" „En ben je blij, dat je hier van avond weer met mij terug bent? Mor gen gaan we weer alle plekjes op zoeken", zei ik dromerig. „Over de klippen wandelen, Nancy. „Ja, en het scheggebeeld afschilde ren". „Ja, of het niet afschilderen. We hebben al te veel goede tijd verbeuzeld hier in Port Cariad". Ik voelde me, alsof al die tijd, die we hier al doorgebracht hadden een en al geluk had bevat. En nu leek het net een sprookje om ons heen met die zilveren glans van de maan. Voor een ogenblik, terwijl mijn blikken rustten op de zee, was ik zelfs de man, die mij zo lief was, ver geten. Zijn stem bracht mij tot de werkelijkheid terug. „Die lichten van de schepen daar in de verte doen je aan glimwormen den ken, maar deze gaan zeewaarts, en een glimworm laat zijn licht schijnen wist je waarom om zijn vrouw de weg naar huis te wijzen". Ik zuchtte. Met moeite trok ik mijn gedachten van mijn omgeving af en vroeg, eigenlijk zonder er veel bij na te denken: „Zijn er hier ook glimwormen?" „Misschien wat dieper in", zei hij. Hij trok mij zachtjes mee naar de kant, waar de huisjes stonden. Een vrolijk licht straalde ons toe uit de keuken, waar wij de grote lamp en het witte tafellaken konden zien, terwijl juffrouw Roberts heen en weer jiep en bezig was, ons avondeten klaar te zetten. Daar kwam zij naar buiten en riep met vriendelijk uitnodigende stem in de taal van het land: „Het eten is klaar, meneer!" „Kom, laten we maar binnengaan", zei Billy zacht. „Ja, Nancy die lichten gaan naar zee, maar jij ligt voor anker." „Ja", zei ik met een zucht van ge luk. Hij sloot mij in zijn armen en drukte een kus in mijn hals, die er een rood merk achterliet, de indruk van een Kettinkje Het is het dunne, gouden kettinkje, waaraan het kleine medaillon hangt met Billy's-eerste krulletje. Vanmorgen hing zijn moeder het mij om, en ik dacht toen aan hetgeen zij gezegd had, toen zij het mij inder tijd geven wou. Ik zal het Billy straks vertellen. EINDE. In de smaakvolle „Bayard Reeks", uitgegeven door F. G. Kroonder te Bui. sum, is een gedichtvan A. Marja ver. schenen, getiteld: „De Keuze". Dit is een verhalend en tevens een wijsgerig, beschouwend gedicht, waarin de ge dachte tot verbeelding wordt. Wie zich erin verdiepen wil zal do zin dezer poëzie gemakkelijk verstaan; deze is allerminst ondoorgrondelijk. „Ik heb eenvoudig een verhaal ge daan," zegt de dichter in de slotstrofe, en het is een verhaal van een man, die de tastbare werkelijkheid, het leven van de daden der dagen, verloochent terwille van de dichterlijke, onwereld se droom, maar dan, door de oorlog, toch tot daden komt en zich bewust wordt van de betekenis die de alle daagse daad voor de mens bezit. Deze alledaagse daad is, meent de held van dit verhaal, de ware werkelijkheid. Tot hij dan weer tot het besef geraakt, dat de zogenaamde nuchtere werkelijkheid zonder de dichterlijke verbeelding waardeloos is, juist zoals de dichter lijke droom waardeloos is, die geen verband met de werkelijkheid houdt. Is dit de zin van het gedicht? Men kan de bedoeling van de dichter ten minste zo zien. Maar het prijzenswaar dige is de vormvastheid, de behe- -ing waarmee Marja zijn verbeelding onder strenge tucht gehouden heeft, en die bij de jongeren zo zeldzaam is. Mis schien is deze tucht zelfs ietwat al te streng en wordt de versbeweging daar door te strak gehouden. Iets meer ryth- mische bewogenheid, iets meer schake ring in het accent zou dit gedicht zeker ten goede gekomen zijn. Marja spiegele zich, wat dit betreft, aan Shelley, die de gedachte, als grondslag voor zijn poëzie, nooit heeft versmaad, maar wiens poëzie desondanks hartstochte lijk bewogen zang gebleven is. U. Anton van der Vet heeft een boek gewijd aan de drooglegging van de Haarlemmermeer, de onvruchtbare binnenzee die bovendien, bij onstui mig weer, heel wat vruchtbaar land wegvrat en gevaar opleverde, zelfs voor Amsterdam. De held van deze historische roman is mr. P. J. Amers- foordt, die na de drooglegging aan de bevolkiing, die zich in het nieuwe land gevestigd had, leiding gegeven heeft. „Vergeten Voorman" heet deze his torische roman, die verschenen is bij het Hollandsche Uitgevershuis te Am sterdam, en mr. Amersfoordt wordt erin uitgebeeld als een inderdaad ge denkwaardig figuur, „de pionier van de Haarlemmermeer". U. In Rijen werden 36 „zwarte" varkens ac.i.e, naald. Het zwaarste woog 170 kg. Zelfs in het lijkenhuisje werd onder een draagbaar een levende 200-ponder aangetroffen. Dat was een varken met een luchtje er aan. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn do kosten voor levensonderhoud de laatste drie maanden 1.5 pet gedaald. Wie daar iets van gemerkt heeft schrij ve eens aan de redactie. Even bij de buren kijken: Het maandrantsoen bedraagt thans in België: 9300 gram brood, 600 gram margarine, 300 gram boter, 250 gram reuzel, 1200 gram sui ker en 1200 gram vers of bevroren vlees zonder been. Bij een Gallup- onderzoek bleek 40 pet van de onder vraagden van mening te zijn, dat de regering zich tegenwoordig met te veel dingen bemoeit. De regering zou zich eens kunnen bemoeien met de vraag, waar het Gallup-instituut zich mee bemoeit. Te Liile (Frank rijk laat men de gevangenen zelf een gevangenis bouwen. Dat wordt met recht een eigen huis. Een Poolse trawler is op de Noordzee door een Duits schip geramd. Wist de Duitse kapitein mogelijk nog niet, dat de oor log voorbij was? Over het vrij komen van de shag en rooktabak doen weer allerlei geruchten de ronde. Waarschijnlijk gaat deze, evenals de sigaretten, in rook op. Max Schmeling, de ex-wereldkampioen boksen, sloeg voor 40.000 toeschouwers zijn jeugdige tegenstander zeven maal neer. Ouwe taaiDe politie te Johannesburg heeft een einde gemaakt aan een gevecht tussen fascisten en anti-fascisten. Dergelijke gevechten vonden de laatste maanden regelmaPg Zondagsavonds plaats. Zondagavond- wijding.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3