„DEKA" Gezeefde Breinkool Strijksters Naaisters Kiept Bw Staatslit Paardenmarkt Grote Antiekveiling: S. KROM N.V. De Raad van Oterleek vergaderde Broek op Langendijk. Vergadering Jong Hervormden Langedijker marktoverzicht Egmond aan Zee. Zeevogels-Assendelft 1 3 De Rijp. Spartocht met verrassingen Een spoorbrug met een bewogen geschiedenis De Grafter kermis Marktberichten Hensbroek Een zeldzaamheid Turf in de Noord-Oost polder Openbare Vergadering te SCHAGEN op Maandag 6 October a.s. Foto - Atelier Hoogstraat 8 ALKMAAR SPINWERK Brandstoiienhandel Fa. G. H. A. Schot Zonen R.K, Oratorium-Veren. Alkmaar CHEMISCHE WASSERIJ en VERVERIJ ALKMAAR bij de Collectrice Wed. P. N. Bruin-v. d. Idsert BREEDSTRAAT 51, ALKMAAR Vlugge en correcte verwisseling bij mtloiing Te kaap D A A T S E L A A R, Achterstraat 45, Alkmaar Abonneert U op dft blad Gemeenschappelijke regeling met Alkmaar terzake van de brandweer Grondaankoop voor woningbouw De raad der gemeente Oterleek kwam Vrijdag de 26e September 1947 in vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat de verzekeringen tegen brand van ge meente-eigendommen in verband met gewijzigde tijdsomstandigheden wa len verhoogd. Hierna werd overgegaan tot vast stelling van de rekening der ge meente, alsmede van die van het B. A. over 1946. De heer G. C. Dekker deelde mede, dat de raad zich met de samenstelling der rekening kon verenigen, doch wilde alvorens tot vaststelling over te gaan het woord verlenen aan de heer du Prie, die namens de raad een interpellatie hield over een uitgave terzake van verteringen van de brandweer. Hier mede kon de raad zich principieel niet verenigen en spreker laakte de han delwijze van de brandweercommandan ten zeer. De raad sprak zijn afkeuring over hun handelwijze uit en vond hun wijze van optreden laakbaar. Hij bracht de ontvanger dank voor diens toelich ting gegeven aan de raadsleden tijdens hun onderzoek der rekening en stelde voor de rekening voorlopig vast te stellen. Hierna kwam ter sprake het aan gaan van een gemeenschappelijke regeling inzake de samenwerking bij brand tussen de gemeenten Alkmaar en Oterleek. Alkmaar zal de vol ledige zorg voor de brandweer op zich nemen. De voorzitter zei, dat de gemeente Oterleek de eerste is, die zich volledig bij Alkmaar, welke ge meente zulk een uitstekend geoutil leerde brandwear bezit, aansluit en verwacht, dat in de toekomst wel meerdere gemeenten zullen volgen. Als jaarlijkse vergoeding is de ge meente aan Alkmaar een bedrag van 500 verschuldigd. Conform werd besloten. Tot leden van de commissie als be doeld in de woonruimtewet 1947 wer den benoemd de heren J. Zwaan, S. du Prie, C. J. Baltus, J. Brouwer en J. Schuurman. De raad besloot voor het aanschaf fen van een kerkklok in de Ned. Herv. kerk te Stompetoren een sub sidie van 100 te verlenen, terwijl de Volkshogeschool te Bergen een subsidie van 25 's jaars ten deel viel. De Rundveefokvereniging zal voor het houden van najaarskeuringen als wisselprijs een beker verkrijgen. Besloten werd ten behoeve van het bouwen van enige nieuwe huizen over te gaan tot aankoop van enige percelen grond in de gemeente en wel van een perceel van P. Slot voor 1200 en van J. Zwaan voor f 600. De voorzitter lichtet toe, dat het in de bedoeling van B. en W. heeft gelegen, zowel te Oterleek ais te Stompetoren enige nieuwe huizen te doen verrijzen. Te Stompetoren even wel is de aankoop van gronden niet doorgegaan, zodat voorlopig alleen in het dorp Oterleek ge'/ouwd zal worden. Hierna gaf de heer M. N. Krijnse Locker een toelichting op de te bouwen woningen en de raad be sloot voorloopig een drietal woningen op de aangekochte grond te doen bouwen, waarna de voorzitter deze vergadering sloot. Binnen het kader der vernieuwings maatregelen, die in de Ned Herv Kerk worden getroffen, was er Vrijdagavond een bijeenkomst voor de jonge lidmaten der Ned Herv Kerk uitgeschreven. Deze vergadering, welke gehouden werd in het Ned Herv Kerkgebouw ter plaatse, werd geleid door ds A S Bijlsma, Ned Herv predikant te Broek op Langendijk. Na gemeenschappelijk gezang, gebed en schriftlezing, waarmee deze vergadering werd geopend, hield ds Bijlsma een in leiding over de herkomst van het Moder nisme in de Ned Herv Kerk. Spreker gaf een korte schets van de ontwikkeling van het Modernisme, dat al zeer lang in de Kerk heeft bestaan. De inleiding gaf aanleiding tot een gedachtenwisseling over de vraag of de Modern-georiënteer- den binnen het kerkelijk verband konden worden gehandhaafd. Spreker antwoord de hierop, dat deze groep zeker niet uit de kerk gezet mag worden, daarin hun rechten bezitten en niet losgelaten mogen worden. Na samenzang werd de vergadering met gebed gesloten Op 23 October a.s. zal men voor de tweede maal een dergelijke bij eenkomst houden, waarop ds Bijlsma die per in zal gaan op het huidige Moder nisme. 't GooiAjax. Te Hilversum werd deze wedstrijd gespeeld en door Ajax gewonnen met 21. Hier ziet u keeper Keizer van Ajax in actie. In de afgelopen week hebben de prijzen zich niet alleen maar gehand haafd, maar zijn voor sommige pro ducten zelfs niet onbeduidend omhoog gegaan. De groenteschaarste blijft voortduren met als gevolg, dat de tuin bouwproducten een grage markt vin den. Vooral de rode kool bewoog zich in opgaande lijn. Kon de rode vorige week de 10 niet halen, nu werd het 12 en 13 en voor een mooie partij kleingoed nog beduidend hoger. De gele kool ging eveneens omhoog en de maximum-opbrengst lag rond 12. De witte was de derde in het spel en steeg tot 99.50 bij een aanvoer, die weinig verschilde van de vorige week. Hoewel de stand van het gewas matig- goed genoemd moet worden, maken de prijzen weer veel goed. De bloem kool zakte nog lager, lag de maximum prijs vorige week bij de 85, deze week daalde de prijs tot 60. De aardappelen gaan iets hoger aan de L.G.C., maar voor Noord-Schar- woude verschilt de prijs weinig of niet. Uien, bieten en peen gaven weinig op lopende prijzen te zien. Hoge prijzen werden besteed voor de slabonen, som mige mooie partijen gingen boven de 110. De andijvie deed het eveneens niet slecht. De noteringen waren Maan dag van 14.4020.20. Woensdag tot 13.70 en Vrijdag tot 13.60. Het ge brek aan kisten drukt de aanvoer nog wel enigszins. Zaterdag werden aan de L.G.C. een paar bakjes perziken aan gevoerd, die voor 14 cents per stuk gingen. De export was niet onbelangrijk. De algemene verwachting is dan ook, dat de prijzen zich voorlopig in stijgende lijn zullen blijven bewegen. De be hoefte van het buitenland speciaal België is zeer groot. Waar voor de groenten in tegenstelling met de aardappelen geen maximum-prijzen zijn vastgesteld, is het bij deze voort gang niet ondenkbaar, dat in de ko mende maanden de prijzen zullen stij gen tot boven het limiet, dat de door snee-consument kan besteden. Over bet algemeen is de stand der gewassen aan de Langedijk en in de omgeving goed te noemen. Een uitzondering vormen hierop de uien, die het niet verder konden brengen dan een matig gewas. Troosteloos als het weer was Zondag het spel van Zeevogels I te Egmond aan den Hoef, in de wedstrijd tegen Assendelft I, dat al evenmin veel bij zonders liet zien. Zeevogels komen dit seizoen uit met een paar andere spelers dan het vorig jaar, maar een verbetering is dit niet. Vooral de middenvoorplaats is met de jeugdige Chris Duinmeijer al heel zwak bezet en waar de linksbuiten Groot nooit een uitblinker was en ook de andere voorhoedespelers weinig doortastend zijn, terwijl niemand over een behoorlijk schot beschikt, ziet het er voor Zeevogels wel heel donker uit. Keeper Mannes is uit het goede hout gesneden, de beide backs Huibers en Groot zouden zelfs in de 2e of 3e klas een goed figuur slaan, de middenlinie, v d. SteenGoudaSchuyt, kan be hoorlijk meekomen, maar met deze voorhoede zullen de Egmonders wei nig presteren. De wedstrijd zelf was vóór rust, toen de Egmonders met wind mee speelden het aankijken niet waard. As sendelft bepaalde zich hoofdzakelijk tot verdedigen en had bij enkele ge vaarlijke uitvallen weinig geluk, zodat met blanke stand werd gedraaid. Zonder enig perspectief voor de thuis club begon dus de tweede helft en het eindresultaat was, zoals verwacht werd. Nog wist de verdediging voorlopig stand te houden, maar na 20 minuten scoorde de rechtsbuiten van Assendelft uit een corner van links, door een wir war van spelers, die keeper Mannes het uitzicht beletten. Enkele minuten later was het vonnis geveld. Uit een scrim mage voor het doel, waarbij Mannes wel gedwongen was uit te lopen, werd Vrijdagmorgen half zeven vertrokken vanaf De Rijp acht grote bussen met 460 Spar-klanten. Het was de laatste tocht van dit seizoen, welke door „De Spar" aan hun klanten werd aangeboden. De route's en pleisterplaatsen zijn al te zeer bekend, om hiervan nog verslag te maken. Iedere tocht had echter zijn bij zondere belevenissen; en vooral deze laatste. Op Schiphol werden de acht chauf feurs verrast doordat zij als blijk van waardering, gratis plaats mochten nemen in het vliegtuig, hetwelk een rondvlucht zou maken boven de omgeving van Am sterdam. Om het vliegtuig vol te maken, maak ten tevens verschillende van de gelegen heid gebruik dit tochtje eveneens mee te maken. In Rhenen werd de 10.000ste bezoeker (alleen deelnemers van Spartochten) spe ciaal gehuldigd. Mevr. Voet—Langerijs uit De Rijp viel die eer te beurt. Aan haar werd, na een toepasselijk speechje, een pracht bouquet bloemen overhandigd en een aardig wandbordje; vervolgens werd dit heugelijk gebeuren op de film vast gelegd. Gita de Lange was degene, aan wie het 10.000e bordje soep, in het hotel bij Ouwe hands Dierenpark werd geserveerd Bij deze gelegenheid werden de koks, die hebben gezorgd voor de steeds heel goed verzorgde diners, gehuldigd Voldaan arriveerde te plm. 11 uur het gezelsch- in De Rijp. Vijftien schilders kwamen de brug verven Van de spoorbrug over de Maas by Buggenum in de ljjn WeertRoer mond is het noordelijk spoor defini tief hersteld en Maandag in gebruik genomen. Over ongeveer een jaar zal het herstel in zjjn geheel gereed zijn. De opgaande treinen in de richting Roermond maken van Maandagmiddag af gebruik van het herstelde noorde lijke spoor; de treinen in tegengestel de richting zullen nog over de 52 m stroomafwaarts gebouwde hulpbrug worden geleid. De brug bij Buggenum tegenover Roermond is van bijzonder belang. Vrij wel alle kolentreinen uit de richting Susteren gaan hierover naar het noor den en westen. Voor het reizigersver- voer is de brug van belang in de ver binding tussen Maastricht en het noor den en westen. Maandag in 't middaguur waren hier behalve de directeur van de Nederland se Spoorwegen, G. F. H. Giesberger, tal van spoorwegingenieurs en vertegen woordigers van Waterstaat en Vervoer aanwezig. Er was een uur tijd om de spoorrails te verleggen en aan te slui ten op de nieuwe verbinding. Dit werk moest in stromende regen geschieden, hetgeen echter aan de werklust geen afbreuk deed. De met groen versierde trein 69 uit de richting Weert was de ALKMAAR, 29 Sept. 1947. Veemarkt; 8 Paarden f 175—f 700; 7 Veulens f 140 f 225; 46 Oude hoenders f 2f 4; 120 Jonge hennen f 6f 12.50; 34 Konijnen f 2—f 12.50; Jonge haantjes f 0.50— f 1.50. Voor centrale; 100 Vette koeien, 36 Pinken, 1 Graskalf, 25 Nuchtere kal de bal over hem heen gespeeld en veren (slacht) en 310 Vette schapen. hoewel hij nog een wanhopige poging deed. het leder achier zich weg te grabbelen, slaagde hij hierin niet en was de stand 02. Toen de Egmondse backs steeds ver der opdrongen om hun voorhoede te voeden, ontstonden gevaarlijke situa ties. Uit een keurige voorzet van de linkshalf maakte de rechtsbinnen van Assendelft 10 minuten vóór het einde er met een fel schot 03 van. Reeds keek de scheidsrechter op zijn horloge, toen linksbinnen Kleverlaan uit een goed door de Waard genomen corner, van dichtbij doelpuntte en daarmee tenminste de eer wist te redden. Met de stand 1—3 floot de scheidsrechter di rect hierna einde. Als een zeer bijzondere zeldzaamheid kunnen we melden, dat een schaap van de heer J Visser te Hensbroek heden twee lammeren ter wereld heeft gebracht, waar het als normaal geldt dat lamme ren in het voorjaar geboren worden. NOORD-SCHARWOUDE, 30 Sept.. - 27000 kg. aardappelen, Eigenh. 7.40 8; Bevelanders 9.209.50; 7000 kg. uien 14.4015.90; grove 15.5016.10; drielingen 6.606.70; nep 13.3014.70; 8000 kg. peen II 4.406.80, III 4.80 6.70; 4000 kg. sperciebonen 76104; 52000 kg. rode kool 718.50; 205000 kg. witte kool 9.40—12.20; 13000 kg. gele kool 7.20—10.20; 18000 kg. groene kool 13.70—17.80; 4000 kg. andijvie 12.40— 16.10; 11000 kg. bieten I 5.806.90, II 1.80—5; III 1.60. LANGEDIJKER GROENTEN- CENTRALE. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Sept. 1947. 6000 kg aardappelen: Bevelanders f 9.20f 9.60; Eigenheimers f 8.50; 45000 kg Gele kool f 7.70—f 13,40; 40.000 kg Rode kool f 9.30—f 18.50; 60.000 kg Groene kool f 13—f 16.50; 145.000 kg Witte kool f 9.10—f 11.50; 10.000 kg an dijvie f 11.80—f 15.80; 300 kg slabonen f 90—f 100; 7500 kg Bieten f 6.40—f 6.90; 6000 stuks bloemkool f 35f 54. Het is nu eenmaal zo, dat Graft één van de dorpen is, die nogal laat kermis houden. Dit behoeft geen reden te zijn, te veronderstellen, dat het er niet prettig toe zal gaan. Integendeel, de Grafter kermis be looft dit jaar weer goed te worden. Graft is een dorp, waar altijd echt kermis gevierd wordt, waaraan zo goed als alle dorpsgenoten meedoen. Het programma is dan ook nu weer rijkelijk gevuld. De vier dagen zijn allen bezet. Niet minder dan 13 ker- mis-exploitanten hebben een plaatsje gevonden. De altijd gezellige volks spelen vinden plaats op Dinsdag en Woensdagmiddag, bovendien wordt er gelegenheid gegeven voor katknuppe len. Maandagavond zal er een toneel uitvoering worden gegeven, verzorgd door de bekende toneelvereniging T.I.P. uit Alkmaar. Opgevoerd zal worden „Alles voor Adriaan", een pracht kermisstuk. Ook te Oost- en West-Graftdijk, zijn heel wat plannen uitgewerkt. Op Oost begint het Zondag met een voetbal wedstrijd, 's avonds trekking van de verloting voor de opden van dagen, en uitreiking van de prijzen van een viswedstrijd. Maandag zijn er de volks spelen. Dinsdag uitvoering van de to neelvereniging Harmonie met „Als een kwartel". Woensdag voetbal-veteranen Oost-West. West-Graftdijk zet de dag in met dansen, w.o. een kermisattractie. Maan dag is er prijsbiljarten om gerookte paling. 's Avonds toneeluitvoering. Nieuw Leven komt met „Vrijdag de dertiende" op de planken. Dinsdagmiddag en -avond is er een filmvoorstelling met een speciaal ker- misprogramma. Woensdag gecostu- roeerd dansen om prijzen. Het typerende van deze kermissen is, dat ales draait om, en zo goed als geheel verzorgd wordt door de plaat selijke caféhouders. Daarom is het ook zo'n echt onderonsje, waar ook een buitenstaander echt pret kan hebben, als hij zich aanpast, en houdt aan de ongeschreven kermiswetten. eerste die de nieuwe lijn bereed. Om kwart over één reed de lange personen trein onder gillend gefluit van de loco motief en het geloei der sirenes over de nieuwe brug Roermond binnen. MANNEN IN OVERALLS... In Mei 1940 begon een zeer bewogen periode in de geschiedenis van de uit 1879 daterende brug. In de vroege och tenduren van de tiende Mei 1940 meld de zich een vijftiental onbekenden in overalls bij de wacht op de brug met de mededeling, dat zij de brug kwamen verven. Zij spraken Nederlands met een Duits accent, hetgeen achterdocht wek- tte en toen bleek dat één hunner een legitimatiekaart bezat met een naam die op de lijst der schilders niet voor kwam, en op de vraag waar zij moesten werken een vreemd antwoord werd ge geven, werd hen bevolen de handen omhoog te steken. Uit de mouwen kwamen vuurwapenen te voorschijn en de indringers bleken onder hun overalls uniformen te dragen. Tijdens het hier op volgende vuurgevecht gelukte het de wegwerker Mooren de brug over te rennen. Wel werd hij door de Duitsers achtervolgd, maar hij slaagde erin de overkant te bereiken en de aldaar ge legerde militairen te waarschuwen. Deze bliezen daarop de brug op, waar bij de Duitsers werden gedood. In bei de sporen werden de twee westelijke bruggen, die over het zomerbed lagen, vernield. De noordelijke bruggenrij werd door de Duitsers voorlopig her steld. Deze hulpbrug werd op 22 Juni 1940 in dienst genomen. Op 24 October werd het zuidelijke spoor in dienst "ge steld en in 1943 was de brug weer ge heel hersteld. Op 1 September 1944 werd de brug door de geallieerden gebombardeerd en op 17 November 1944 werden alle over spanningen van de spoorbrug en de stroompijler door de Duitsers opgebla zen. Het was na de bevrijding onmo gelijk de zo grondig vernielde brug op korte termijn te herstellen. Daarom werd besloten de baan aan weerszijden om te leggen en 25 meter stroomaf waarts een hulpbrug te bouwen, waar bij veel hulp van de Engelsen is onder vonden. Ondanks grote moeilijkheden kwam de hulpbrug, dank zij aller krachtsinspanning, spoedig gereed en kon op 1 December 1945 in dienst wor den gesteld. De bodem van de Noord-Oostpolder is niet alleen rijk aan producten voor de voedselvoorziening, maar ook ait er veel veengrond. Gedurende enkele jaren, vanaf 1942 staken verschillende arbeiders turf die toen gretig afzet vond. Dit jaar heeft de directie der Wie- ringermeer (Noord-Oostpolder-werken) voor de turfgraverij bij Lemmer een turfpersmachine gekocht. Met 12 ar beiders in een tweeploegenstelsel is men deze zomer begonen met de turf- productie. Langs een tocht werd een grote put gemaakt van 760 m. lang en 25 m breed. Op een diepte van pl.m. 80 cm vond men goede veengrond. Met be hulp van de persmachine konden ge middeld 42.000 turven per dag ge maakt worden .Thans is men begon nen met paard en wagens en met vrachtauto's de ruim 2 milioen turven, die op het ogenblik gereed zijn, af te leveren. DOCHTER. Door de goedheid van God werd ons huwelijk gezegend met de geboorte van ons eerste kindje AGATHA. Zij ontving bij het H. Doopsel de namen AGATHA CORNELIA. J. OUD E. OUD—GROOT. Alkmaar. 28 Sept. 1947. Hekelstraat 20. Tijdelijk: Huize Rosmade, Kennemerpark. PIET NORDEMANN en TINY LA FLEUR hebben de eer kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Zaterdag 11 Oct. voorm. '11 uur ten Stadhuize te Alkmaar. Kerkelijke inzegening te 11.30 voorm. door de Wel- Eerw. Heer Ds. S. van der Woude van Amster dam, in de Ev.-Lutherse Kerk, Oudegracht 195. Alkmaar, 25 Sept. 1947. Langestraat 58. Rippingstraat 7. Receptie op de trouw dag van 3—4.30 in Pavil joen „Kinheim", Sta tionsweg. o<><xxxxxx><xxxx>o<x>c De 9e October hoopt de Heer H. MOOIJ, Ropjeskuil 76, de dag te herdenken dat hij vóór 40 jaar bij onze firma in dienst trad. FIRMA G. VAN TIL', Ritsevoort 7. Alkmaar. ^OOOOOOOOOOOOOOOOO op Woensdag 1 October a.s, des avonds 8 uur in de Geref. Kerk, Alkmaar. Spreker: Ds. HOEKSTRA, van Sassenheim. Onderwerp: „IS GOD DOOD?" Vrij toegang. De uitgestelde feceptie ter gelegenheid van de 25-j. echtveren. van A. A. J. BLANK en G. H. BLANK— KROONENBURG wordt gehouden a.s. Zon dag 5 Oct. v. 2Vs5 uur, Ranonkelstr. 21, Alkmaar. Door een droevig on geval is op 29 Mei 1945 in het ziekenhuis te Bremen overleden onze lieve Zoon PIETER DIRK POOVER. Namens de Familie en bedroefde Ouders, J. POOVER. Alkmaar, Sept. 1947. Wolfpad 2. De 3 Oct. hopen onze lieve Opa en Omoe K. KEETMAN en G. KEETMAN— REMPT hun 40-jarige echtver eniging te herdonken. ALI en CORTJE. KLAAS en JAN. Driehuizen, 29 Sept. 1947. Wegens teleurstelling vraag Mevr. ACKEMA, Nassaulaan 25, Alkmaar, een keurig OCHTENDMEISJE, van 812 uur of een dag meisje van 86.30 uur. Iedere dag flinke hulp aanwezig. TE KOOP: een haardkachel, vaste wastafel, compleet, divan met kleed. J. Apeldoornweg 12. Bergen. S. J. MAK VAN WAAY op Dinsdag 7 October 1947 en volgende dagen in het gebouw Leesmuseum Rokin 102, Amsterdam, w.o. Antieke Meubelen, Fraai Familie-Verte Por selein, Blauw Chinees, Delfts, Oosterse tapijten, Goud en Zilver, Klokken, enz. Een collectie Violen w.o. zeer goede exem plaren. Inlichtingen en de rijk geïllustreerde catalogus verkrijgbaar a T bij J. VAN DOK, Makelaar, Nieuwpoortslaan 125. Tel. 4510. Waar tevens belangrijke objecten voor de Decem- berveiling ingezondn kun nen worden. R. K. MEISJE gevraagd zo spoedig mo gelijk v. d. en n., hulp werkster aanwezig, goed loon, goede behandeling. Mew; VISSCHEB. Rijn- straai 50 A'dam-Z. Tel. 96693. gevraagd BLOEMSTRAAT 13 B Jarenlang bestaande fi liaalonderneming biedt aan GELDBELEGGING in aandelen van ƒ500.of ƒ1000.Voor grotere be legging is Commissaris plaats ter beschikking. Ren dement van 6% practisch verzekerd. Inlichtingen te bekomen bij Ned. Inst. v. Bedrijfsfinanciering burgerweg 21, Leiden. w. - Vr - D&.nrueiiit; v'^eTzG.^ry ZONDER BON, 3.80 pr 100 K.G. (vastgestelde prijs) levering franco huis; betaling a contant. Voormeer 10. Tel, 2696 Alkmaar 5 Oct. 1947, 20,15 uur „GULDEN VLIES". „STABAT MATER" A. DVORAK „TE DEUM", A. BRüCKNER. De,d Hüsken, Sopraan; Guus Max. Alt. Wim Ligthart, Tenor; Luciën Louman, Bas. Begel. H.O.V.: Dirigent: LEO PIELAGE. Kaarten 2,50 rechten inbegrepen. Vóórverkoop kaarten bij de leden en muziekhandel Klooster en Kiebert, Mient, Alkmaar. Tel. 2853. Plaatsbespreken 4 Oct. '47. 1112 uur aan de zaal. Donateurs ontvangen de kaarten thuis. Particulier te Alk maar biedt 3 weken per maand een 4 pers. nieuw LUXE AUTOTJE aan tegen nader over een te komen condi ties. Brieven onder No. 417 bur. v. d. blad WONINGRUIL. Huis gevr. te Alkmaar, Bergen, Heiloo, liefst m. tuin. tegen woning Alk maar bev. kamer keukon en 3 slaapk. Br. ond. no. 418 bureau van dit blad. WONINGRUIL (SPOED!) BUSSUM: aangeb. mooie vrije etage, bevattende 3 kamers, keuken, badcel. 5 min. v. h. station. Gevr. aardig huis voor klein gezin in Alkmaar of omgeving Br. onder no. 17 Boek handel OLDENBURG, Laanweg C 164 Schoori. Ter overname aangeboden RADIOTOESTEL (Philips), zo goed als nieuw, met bijbehorende tafel. Te bez1. na 7 uur. Lamoraalstraat 7. vraagt enkele bekwame en en enide vr. arbeidskrachten ter op leiding. Goed loon. Aanmelden aan het kantoor der N.V. Schermerweg. Boxers, ruwharige Terriers, Ree-pincher, Bouvier, zwarte, witte en blauwe Keesjes. Alle soorten Riemen, Tuigjes Geneesmiddelen, Manden enz. Vers- en gekookt Vlees, Honden- eo Katten brood. Trimmen, Scheren, gehoorzaam maken en verder alles wat tot het vak behoort.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 4