Intekenbiljet I Stad jen O De P.R.A.-textiel affaire r De „millioenennota" van bunker bouwer Bakker thans negatief Mr. Steyn gaf het slechte voorbeeld AGENDA Belangrijke schenking kunstvoorwerpen T ribunaal-uitspraken De 10.000ste nwoner te Heiloo Winterprogramma Reisvereniging De Huigbrouwerstraat wordt niet afgesloten Almaars raad vergadert Onvoorzichtig gedrag Samenwerking bij brand Oterleek De Leica gevonden Van drommen dames Bergen. Vonnis in de zaak Eriks „DAGBLAD VOOR ALKMAAR" Set 25 jaar De Rijp-Wormer Zuidsc Noordse Simultaan-séc Vliegende w° Als jurist, inspecteur van politie en hoofd van een opsporingsdienst kon hij beter weten De meer en meer bekend geworden textielaffaire bij de P.R.A. kwam, zoals bekend, geheel tot openbaarheid op de zitting van de bijzondere politierechter van Woensdag 3 September. Edoch, de gehele zaak was nog niet afgehandeld. Het voormalige hoofd der P.R.A., Mr. Gerhard H. Steyn, die op genoemde zitting als getuige gedagvaard, niet verschenen was, bleek ook schuldig en had zich op zijn beurt gisteren middag voor dezelfde rechter te verantwoorden. De Officier van Justitie, Mr. Meisc hke, las de tenlastelegging voor, waaruit bleek, dat Mr. St. in het voorjaar van 1946 zonder overhandiging van punten een coupon herenstof in ontvangst had genomen, voorts ondergoed, overhemden- stof, zakdoeken en een paar schoenen. •srp" 4.' ik VI De politierechter begon vervolgens met de ondervraging, waarbij hij eerst informeerde naar de huidige werk kring van beschuldigde. Hij antwoord de: Directeur van een benzinemaat schappij. Pol.r.: Hoe kwam u er bij goederen op deze wijze in ontvangst te nemen? St.: De heer O. gaf voor dat verschil lende overheidsdiensten ook gezamen lijk zonder distributiebescheiden goe deren inkochten. Omdat hij dat zei, nam ik dat aan. Toen later bleek, dat het niet goed was, ging ik. er niet mee door. Pol.r.: Meent u werkelijk te hebben gedacht wettelijke voorschriften te kunnen overtreden. TT moest als jurist, als inspecteur van politie en als hoofd van een belangrijke opsporingsdienst toch wel anders hebben geweten! Mr. St.: Maar als zo iemand als de heer O. dat tegen je zegt, moet je het toch kunnen aannemen. Pol.r.: Ik moet toegeven dat er in allerlei overheidsdiensten heel erg ge knoeid werd, maar dat was voor u toch geen aanleiding het ook te doen? Mr. St.: Hier is niet geknoeid. Pol.r.: Vindt u uw daden niet hoogst lichtzinnig? Mr. St.: U moet de tijd in ogen schouw nemen. Het was toen nog een gekke boel. Pol.r.: Ja, dat zei O. ook, maar in 1946 was het toch al heel wat beter. U ontving ook schoenen van een ze kere R.. één uwer ondergeschikten. Mr. St.: Ik had helemaal geen choe- nen meer. R. wilde ze mij geven, maar ik wenste hem ervoor te betalen. Ik wist, dat schoenen een distributiear tikel waren, maar deed het opzettelijk. Pol.r.: En hoe zat het met die cou pon herenstof? Mr. St.: O. bood het mij aan. Ik be schouwde het geheel als een privézaak van hem. Pol.r.: En die inkoopcommissie, u gaf toch machtiging tot de oprichting er van? De Vr. en R. werden om de inkopen te doen. Ze kwamen met de textiel, die onder het perso neel werd verdeeld zonder overgave van punten. Vond u dat niet vreemd. Ging er geen soort alarmschei bij u over? Mr. St.: Jawel, maar O. sprak over overschotten. Pol.r.: Dacht u dat er zoveel over was? Wat verstaat u dan onder over schotten? Mr. St.: Een soort overproductie Pol.r.: Ook van overschotten kan het volk wel plezier hebben. Er heersen onder de ambtenaren hier en daar gro te wantoestanden. U gaat ook niet vrij uit. Als hoofd van de PRA had u dat niet mogen doen. Wat een ander mis doet is geen teken voor u om ook zo te doen. De Vr. en R. zond u naar Brabant en Twente met voorschotten uit de kas van de POD, in een dienst auto en met door de dienst verstrekte benzinebonnen. Op dat moment liep het fout. Wat toen? Mr. St.: Ik zei dat ze de goedeen te rug moesten brengen. Toen bleek dat dat niet mogelijk was, gaf ik opdracht aan de Vr. de verkregen stoffen onder zijn hoede te nemen. Pol.r.: De Vr. en de anderen werden door uw houding tot het gaan in een verkeerde richting gestimuleerd. Mr. St.: Ik had het zo erg druk en kon me niet overal mee bemoeien. Ik moest hier op mijn ambtenaren ver trouwen. Als de heer O. niet in dienst geweest was, was er niets gebeurd. Het requisitoir De Officier van Justitie merkte op dat als de heer St. geen hoofd van de PRA was geweest, deze zaak niet zo veel stof had doen opwaaien. Hij eiste een straf van f 500 boete of 50 dagen hechtenis. De verdediger, Mr. van Dijk uit Am sterdam zei, dat hij het een eer vond voor deze beschuldigde te mogen plei ten. Hij was voor, tijdens en na de be zetting goed. Hij was volkomen be trouwbaar. Ik betreur het, dat het zwaartepunt naar hem is verlegd. Hij zou 't niet gedaan hebben als hij gewe ten had, dat het strafbaar zou zijn. Hij veronderstelde steeds, dat de mensen legaal hadden gehandeld. Het lijkt de bedoeling St. en de PRA met een on derbroek en een zakdoek in zijn hemd te zetten. St. vervulde zijn taak zonder aanziens des persoons. Van opzet is hier geen sprake. Men kan slechts een ogenblik twijfelen of hij te onvoorzichtig is geweest. Uitspraak. De politierechter, Mr. Stoffels, bleek niet overtuigd te zijn, dat 'n mr. in de rechten, een inspecteur van politie en een hoofd van een opsporingsdienst niet wist dat tex tiel niet zo mocht worden gekocht. Het is van belang, dat verdachte in zijn dienst correct was. Maar zijn slechte voorbeeld leidde tot funeste gevolgen. Tot de straf ko mende, veroordeel ik beschuldigde tot f 400 boete of 40 dagen hech tenis. Een lid van de inkoopcommissie. Tenslotte stond nog terecht Corn. Th. R. uit Amsterdam, voormalig lid van de inkoopcommissie van de per soneelsvereniging van de PRA. In die functie had hij diverse reizen gemaakt en zonder punten textiel ingekocht. Ook R. kwam met het voorbeeld van andere overheidsdiensten voor de dag. De Officier wees er op, dat zij ook iets wilden hebben, omdat de hoge he ren zich voorzagen. U was ontstemd, maar de mensen die deze PRA-hande- lingen hoorden, waren niet minder ontstemd. Eis f 300 boete of 30 dagen. Mr. Dr. Berkhouwer trad als verde diger op en bracht naar voren dat R. handelde in opdracht van de inkoop» vereniging. Men zond hem weg zonder punten. De hele vereniging is schuldig. De politierechter achtte hier geen aangewezen opzet aanwezig, maar de daden wel bewezen. Straf: f 100 boete of 20 dagen hechtenis. In Denemarken maakte Slijkhuis wederom een goede beurt door de 5000 m overtuigend te winnen. Hier ziet men hem de finish passeren voor de Deense loper Greenfort. De Alkmaar, 2 October 1947. Aan de oud-lezers van de Vrije Alkmaarder". oud-abonné's van „De Vrije Alkmaarder" zullen gisteren met verwondering hebben kennis genomen van het leit, dat er na het afscheidswoord toch een krant in Alkmaar werd bezorgd, onder de naam „De Vrije Alkmaarder". Uiteraard was de verwondering van ons Stichtingsbestuur niet minder groot. Het zal derhalve op korte termijn overwegen wat haar in deze te doen staat. STICHTINGSBESTUUR DE VRIJE ALKMAARDER". BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: Mensenjacht; 14 jaar Victoria Theater, 8 uur: De geheimzin nige mr. Sylvain; 18 jaar. Cinema Americain, 8 uur: The Lost Week end; 18 jaar. A. B. T., 8 uur: De Geveltoerist; alle leeftijden. DONDERDAG Gulden Vlies, 8 uur: Jubileum St. Joseph Parochie. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Berucht; 18 jr. Victoria Theater, 8 uur: De koning der klaplopers; tot 14 jaar onder geleide Cinema Americain, 8 uur: Drie Jantjes op stap; 14 jaar. A. B- T., 8 uur: Kleine Dolly; 14 jaar. Gulden Vlies. 8 uur: Jubileum St. Joseph Parochie. Mevrouw Cohen Stuart-Wichers heeft bij schrijven van 6 Augustus de door wijlen haar echtgenoot. Mr. K. A. Cohen Stuart aan het gemeentebestuur in bruikleen afgestane voorwerpen aan de gemeente in eigendom overgedragen. Voor haar vertrek uit Alkmaar heeft mevrouw Cohen Stuart bovendien aan de gemeente een groot aantal aquarel len, gravures, schilderijen, penningen, bekers, spiegel met medaillon, een vuurmand, speldjes, wandborden, enz. B. en W. stellen de Raad voor om met betuiging van Dijzondere dank aan mevrouw M. Cohen Stuart—Wiohers, de bovenvermelde schenkingen 1 oor de gemeente, ten behoeve van de ge meentelijke verzamelingen te aan vaarden. Ook deze collaborateursbenen konden de weelde niet dragen Tussen de talrijke „kleine" N.S.B.-ertjes, die in verzet kwamen tegen een boete, prijkt op de tribunaalrol van Woensdag de naam van Albertus Bakker, in internering vertoevende in Fort Erfprins. Albertus Bakker, eigenaar van Bakker's bouwbedrijf, de man, die in Den Helder en Overijsel, in Alkmaar en in Den Haag en in nog vele andere plaatsen grote Wchr- machtswerken aannam en daarmee schatten verdiende, begon zijn loopbaan als timmermansknecht. De oorlog is voor deze man een gouden tijdperk geweest; alles wat hij heeft „verdiend", en dit is heel wat geweest, heeft hij met verbazingwekkende roekeloosheid verbrast. Zijn vermogensopstelling, die een omzet gedurende de oorlogsjaren aangaf van bijna drie en een half millioen, wijst nu een negatief bezit van 96.000.aan. „Het zijn sterke benen Driemaal ontvluchtte Bakker uit het kamp Punt na punt geeft Mr. Schenkeveld, die deze tribunaalzitting leidt, beschul digde de gelegenheid tot in finesses de beweegredenen voor en verontschuldi gingen van zijn onvaderlandse daden uiteen te zetten. En Bakker maakt daarvan een overvloedig gebruik. Men merkt het; hij zet alles op alles om er nog maar zo goed mogelijk af te ko men. Daar is dan eerst die vreemde histo rie met de internering van deze bun kerbouwer. Op 12 Mei arresteerde men hem; de 26ste Mei werd hij vrijgelaten doch een maand later weer in arrest gesteld. Na twee maanden, in Septem ber, zag hij de kans schoon en vluchtte. De 7e December gelukte 't opsporings ambtenaren de hand op hem te leggen, doch in Februari d.a.v. nam hij weer de benen. Het allervreemdst is echter dat het Bureau Nationale Veiligheid er vol komen mee op de hoogte was, dat B. in vrijheid verkeerde Aan de hand van de vele in het dos sier aanwezige geschriften gaat de pre sident na, voor welke Duitse instanties Bakker zo al werkzaamheden heeft verricht. Namen als „Bauleitung Luft waffe" .Bezirksverwaltung" en „Marine- vestung" klinken niet zeer Hollands. En wat maakte Bakker? Ook hier geeft het dossier o- '-eldering: loopgraven en M G. stellingen, camouflagewerken, wegversperringen engevechtsbun kers. Een fraaie lijst! Het vervaardigen van Tobroek-stel- lingen en munitiebunkers, eveneens in het dossier vermeld en door verschil lende verklaringen bekrachtigd, wordt door beschuldigde met stelligheid ont kend. COLIJN EN DE GEER KRIJGEN DE SCHULD. „Hoe is u er toe gekomen deze wer ken uit te voeren" vraagt Mr. Schenke veld. Uitvoerig schetst verdachte hoe hij, in 1940 werkzaam bij de aannemers firma Koole, na de capitulatie zieken huizen te Den Haag en Den Helder moest bouwen. Zo kwam hij in con tact met de opdrachtgevers voor wehr- machtswerken. „Ik las de brochures van Dr. Colijn en Jhr. De Geer en na rijp beraad be sloot ik, mede naar aanleiding van deze lectuur, het werk voor de Duitsers te zullen uitvoeren". Men had hem echter de verzekering gegeven dat hij geen verdedigingswerk zou behoeven te maken. Woord houden deden de moffen ook hier niet: vele van de ons allen welbekende bunkers ilkmaar, Bergen, Bergen aan Zee, Den Helder en Castricum werden door B. gebouwd; camouflagewerkzaamhe den verricht en loopgraven en weg versperringen aangelegd. HAD OOK EEN ILLIGAAL WERKER HIERIN DE HAND? Wanneer echter de esident een op somming geeft van de werken die door Bakker's bouwbedrijf werden uitge voerd, horen wij c. ele malen, uit de mond van verdachte: „Daarvan weet ik niets af". Het blijkt dat de oor B. in dienst genomen bedrijfsingenieur Langedijk menig werk geheel eigenmachtig heeft aangenomen en ook uitgevoerd, althans volgens de verl laringen van B. ter zit ting. „Is die man ook geïnterneerd?" vraagt Mr. Schenkeveld. Aagje M. te Koedijk: internering voor de tijd reeds in detentie doorgebracht; Wilhelmina B. te Alkmaar: beschuldi ging vervallen verklaard; Grietje M te Schermer: internering voor de tijd van detentie; verbeurdver klaring van het radiotoestel en ontzet ting uit de rechten voor het leven; Wijlen Jan de J. te Alkmaar: geen maatregelen van verbeurdverklaring wor den opgelegd „Nee", luidt het antwoord. „Hij is zelfs in het geheel niet geïnterneerd geweest, want hij was tevens illegaal werker." v: „Zonderling", merkt de president op. EEN FEESTAVONDJE VAN °3300. Via een rapport van de P.R.A.C. ver andert daarna het onderwerp. Onge twijfeld is het ook vermeldenswaard, dit rapport. Het geeft nl. onder meer een overzicht van de representatiekos ten die door „Bakker's bouwbedrijf" werden doorberekend aan de Baulei tung. Een f eestavondje, gehouden in Hotel Schuyt aan het Stationsplein te Alk maar, blijkt het luttele bedrag van f 3391.— te hebben gekost. De post „representatiekosten", in werkelijkheid slechts verband houdende met sigaren, sigaretten, drank en dineetjes, blijkt in het jaar 1944 een bedrag van f 40.000.- aan te geven! Verder vermeld het rapport dat Bak ker van zijn afgelegde verklaringen steeds weer afwijkt. Hij is niet be trouwbaar, concludeert de opsteller. MILLIOENENZAAK. Voor de Wehrmacht is in dit bedrijf omgezet een bedrag van f 3.498.250. Het burgerwerk bedroeg 1/10 deel hier van, n.l. f 400.000.—! Van het bedrag van f 800.000.dat in de oorlogsjaren verdiend is, blijkt volgens het rapport van het Beheersinstituut niets meer over te zijn. Integendeel, f 96.000.ne gatief kapitaal wijst de balans thans aan en dat terwijl een zekerheidsstel ling voor de belasting van f 117.000. nog betaald moet worden. WEIN, WEIB UND GESANG. Aan de vertegenwoordiger van het Beheersinstituut vraagt Mr. Schenke veld waar al dit kapitaal is gebleven. „Alles is opgemaakt, zoals door de meeste collaborateurs gedaan is". „Aha," constateert dan de president „Wein, Weib und Gesang" zeker. Mr. Leesberg Jr. treedt dan als raads man van beschuldigde naar voren. „In derdaad, zoals mijnheer de president reeds opmerkte, een zonderlinge zaak" aldus vangt hij zijn pleidooi aan. Hier zijn twee mensen in het spel die het zelfde hebben misdaan, maar de één, bedrijfsingenieur Langedijk heeft ook maar niet één dag gezeten en de ander Bakker, zat zelfs negen maanden in een strafgevangenis. Mr. Leesbe.g zegt ervan overtuigd te zijn dat B. niet zui ver om het geld de Wehrmachtswer ken heeft aangenomen; na lezing uan de misleidende brochures van Colijn en de Geer ging hij daartoe over. Dat B. niet alleen voor zich zelf van het geld heeft geprofiteerd vond Mr. Leesberg eveneens een punt in het voordeel van beschuldigde. Als voorbeeld noemde hij het Sinter klaasfeest dat voor een groot aantal kinderen door Bakker is gegeven in de Muziektuin. Mr. Leesberg gelooft dat aan B. in grote mate onrecht is geschied dosr- dat het vooronderzoek te oppervlakkig blijkt te zijn geweest. De meest mo gelijke clementie in verband met het bepalen der straftijd verzoekt hij waarna Mr. Schenkeveld bepaalt dart over veertien dagen uitspraak in deze zaak zal worden gedaan. Pat de groei onzer gemeente steeds gestadig voortgang heeft ge vonden, blijkt wel uit het regel matig toenemende aantal inwoners. Tijdens de bezetting heeft het in wonertal de 10.000 reeds overschre den, doch deze groei ging ten kos te van andere plaatsen uit de om geving en toen het voor vele eva cuees weer mogelijk werd naar hun eigen home te vertrekken, was het begrijpelijk dat er een gewel dige daling van het aantal inwoners ontstond. Toch was de groei van het inwonertal zo groot, dat één dezer dagen de 10.000e inwoner verwacht kon worden. Deze heeft zich hedenmorgen 10 uur aange meld in de persoon van Engel Ja cobus Joseph Maria Admiraal, het eerste kind van het echtpaar Reij- nier Admiraal en Jacoba Aiida Brouwer, wonende op de boerderij in de Egmondermeer, adres Bayers- hofweg B 11, Heiloo. Wij bieden niet alleen het echtpaar onze ge lukwensen aan, doch ook de ge meente Heiloo, met het bereiken van de 10.000ste inwoner! Op initiatief van de Nederlandse Reisvereniging, afd. Alkmaar, zullen dit seizoen, waar mogelijk, het Inst. v. Arb. Ontw., de Ned. Natuurhist. Veren., de Ned. Reisvereniging, de Ned. Veren. v. Huisvrouwen en de Volksuniversiteit samenwerken om 'n aantrekkelijk winterprogramma te verzorgen. Elke vereniging blijft daarnaast zijn eigen, meer speciale avonden en cursussen geven. Als eerste avond brengen: Inst. v. Arb. Ontw., Ned. Reisvereniging en V.U.: het gezelschap „De Trouba dours". Het gezelschap geeft de folklore in zang, muziek en dans van Rusland, Frankrijk, Boelgarije en Nederland. Artistiek leider: C. Jouxowitch. Con- stantin Tarrasso: bas-opera-zanger; Danja Sonnéva: sopraan en Bart Ra- vesteyn: tenor, verzorgen de zang, Feter Leoneff danst met zijn partne- rin: Mary Pereboom-Voller, Yvette Corday, voordrachtskunstenares en Zeno Marcella: pianist, vullen verder het programma, dat vol afwisseling is. Bijzonder fraai zijn de costuums. In de vorige raadsvergadering was een schrijven ingekomen van de buurt vereniging „Huigbrouwerstraat" met verzoek deze gesloten te verklaren voor het autoverkeer uit de richting van de Laat. De straat heeft nu slechts één-rich- tingsverkeer en de vierwielige motor rijtuigen die daarin rijden mogen niet hoger zijn dan 2,30 mg (waarschijnlijk door de bekende luifel). De buurtvereniging zou het verkeer willen leiden door de Kapelsteeg en het Verdronkenoord van de Kapelsteeg tot aan de Kraanbuurt met 1 m willen ver breden. Bij voldoening aan het ver zoek zou de Kapelsteeg gesloten moe ten worden verklaard voor het ver keer met vierwielige voertuigen en handkarren in de richting van de Laat daar deze straat door haar geringe breedte het door de sluiting der Huig brouwerstraat toenemende rijverkeer anders niet zou kunnen verwerken. Het rijverkeer zou dan via de Boter- staat in de richting van de Laat gaan, maar voor de Boterstraat gelden de zelfde moeilijkheden als voor de Huig brouwerstraat. Er zou dus geen ver- keersverbetering komen en de hoge kosten voor wegverbreding van een gedeelte van het Verdronkenoord zou nog afgezien van de uitvoerbaarheid niet verantwoord zijn. B. en W. zijn dan ook voornemens aan adressante te berichten, dat bet voorgestelde plan zich niet voor uitvoe ring leent. De Alkmaarse gemeenteraad zal ver gaderen op Vrijdag 10 October des avonds om half acht. WINKEL, 1 Oct. Aardappelen 9 9.50; andijvie 48; slabonen 6788; peren 11—42; appelen 18—46; druiven 78—96. Gistermiddag reed een vrachtrijder met paard en wagen over de Kanaal kade toen een acht-jarige jongen, die wel eens vaker met hem meereed, op de bok trachtte te springen. De knaap greep mis en kwam te vallen. De vrachtrijder, die de jongen pas opmerkte toen deze voor de voor wielen terecht kwam, hield onmiddel lijk zijn paard in doch kon niet voor komen dat één der achterwielen over het onderlichaam van de onvoorzich tige jongen reed. De wagen vervoerde ongeveer 1600 kg vracht. De G.G.D. bracht het slacht offer naar het St. Elisabeth-ziekenhuis. De behandelende geneesheer consta teerde een bekkenfractuur. Het gemeentebestuur van Oterleek heeft verzocht een regejing te treffen waarbij de gehele brandweertaak in de gemeente Oterleek door de burgemees ter van Alkmaar zal worden uitge oefend. B. en W. hebben gemeend de vergoe ding voor deze diensten te moeten stellen op f 500 per jaar, mede in ver band met de in de laatste jaren geste straat in de richting van de Laat gaan, gemeente Oterleek door de brand weer van Alkmaar zal worden uitgeoefend. In verband daarmede is een regeling ontworpen welke B. en W. de Raad aanraden te aanvaarden. In aansluiting op ons bericht over het vermissen van een Leica-toestel kunnen wij thans nader mededelen dat de politie er in is geslaagd het kost bare foto-apparaat op te sporen en in beslag te nemen. Een kweker, uit N. Niedorp, die in hetzelfde café verblijf had gehouden als de gedupeerde Belgische zuiveldeskun- öige had het toestel mee naar huis ge nomen. De man gaf voor dat hij het had „ge vonden". Of de rechter het met deze „vondst" eens zal zijn valt o.i. wel zeer te betwijfelen. en nóg een openluchtvoor stelling Zo is het grote evenement dan weer achter de rug. De Winkelweek behoort tot het verleden. Gisteravond werd de reeks drukke dagen besloten met een openluchtfilmvoorstelling op het Waas plein, waarvoor een grote belangstel ling bestond. Het aantal toeschouwers dat zich verdrong voor het grote tegen de Waag uitgespannen doek, was moei lijk te schatten, doch een 1500 zullen het er wel geweest zijn. En zij zullen geen spijt gehad hebben van hun wan deling naar het hart van de stad, want het programma was de moeite waard, en van de films werd naar waarde genoten. En daarna trok ue menigte de stad door om voor de laat ste maal zich te verlustigen in de aan blik van de étalages. Voor de laatste maal, inderdaad! Want de tijd van het exposeren is nu voorbij, de verkoop van de talloze be gerenswaardige artikelen neemt e-m aanvang. En zo stonden vanmorgen héél in de vroegte al drommen mensen voor de verschillende winkels, om te trachten het één of ander op de kop te tikken. Wij weten van gevallen waar reeds om één uur in de afgelopen nacht de eerste gegadigden vastkleef den voor de deur om toch vooral maar niet t® laat te komen. En vanavond zullen de meeste éta lages, die zo aanlokkelijk gevuld wa ren, weer leeg en hol gapen of aange kleed worden met decoratiemateriaal. De' Winkelweek is voorbij, de vlag gen worden ingehaald, de versiering wordt verwijderd. Maar Alkmaar maakt zich alweer ge reed voor een nieuw feest. Op de Mient staan weer de witte palen met de gespannen ijzerdraden, op 't Cana- dapïein parkeren weer de kermiswa gens. Acht October is niet zo héél ver meer af! De ex-waarnemend burgemeester van Bergen, Arie Eriks, die veertien dagen geleden voor het Alkmaars Tribunaal te recht stond is gisteren bij uitspraak van de Eerste Kamer van dit tribunaal ver oordeeld tot internering voor de tijd die hij reeds in detentie had doorgebracht, ontzetting uit de rechten voor de tijd van het leven en verbeurdverklaring van zijn vermogen tot een bedrag van f 20.000, Bij dit vonnis werd opgemerkt, dat de tijd van internering, door het Tribunaal eigenlijk te kort werd geacht, doch ge zien de talrijke déchargerende verklarin gen, zal niet wederom tot internering worden overgegaan. In plaats daarvan werd de verbeurdverklaring hoger ge steld dan bij langere internering het ge val zou zijn. Ondergetekende wenst zich te abonneren op het Abonnementsprijs per maand f 1.30 ^Tver^nlcT Abonnementsprijs per kwartaal f 3.90) wordt Dit biljet te bezorgen aan onze Bureaux Voordam 9, Ridderstraat hoek Oude gracht. of mee te geven aan de bezorger NAAM (duidelijk s.v. p.) ADRES Ruiterdemor Zaterdag J.l. werd op 1 te Schermerhorn, begunsti tig weer, door de Ruitersp Beemster, Schermerhorn demonstratie ggeven. De drie uitgeloofde mee beste ruiters, kwamen in heren J Dekker, Beemster, Schermer, nr 2; P Poel Gz, De wissel lauwertak kwa de Ruitersportvereniging E beste vereniging. Een mooi resultaat voo; E uiter vereniging. Op 3 October is de hee Jaar in dienst bij de Koni ken van Wessanen en La vee?. UITREIKING BLOEIV De Damesclub heeft hte tegen de kostende prijs kinderen bloembollen uit wanneer zij t.z.t. in bloei s teerd zullen worden. Woensdagavond gaf de I simultaan-wedstrijd tegen schakers van Langedijk. Onder de spelers waren krachten; de jongste was t heilige ernst zijn partij tot uitspeelde. De uitslag was mise, 2 partijen verlies, 13 demonstratie gegeven. Een der grootste ta maatschappijen in de Ver de Yellow Cab Compan concessie verkregen om te onderhouden met he tuigen (helicopteres tuss veld van Cleveland naar e gelegen eindpunt en van naar het plaatsje Euclid, van Cleveland, via het i waar een tussenlanding voerd. Niet alleen zulk vliegtuigen goederen en vervoerd, doch ook pass door deze van de stad ui makkelijk het vliegveld 1; ken. Dit is de eerste r Amerikaanse rijksluchtva. stemming geeft voor het betalende passagiers per vliegtuig en het experimei lang in verband met de het vervoer over de zeer van passagiers, goederen behulp van hefschroefvl zowel de Verenigde Stater tenland, w.o. ons land, wa landse Stichting Hefschrt in deze richting eveneens menteren. Wij luisteren VRIJDAG 3 OCT( HILVERSUM I, 301 m. °m 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. Opera-programma. 8,50 V 9,00 Morgenklanken. VJ eenwijding. VARA: 10,30 11,15 Voordracht. AVF praatje. 12,33 Sportagen. Avrolians. 2,00 Kookkun: sisch programma. VAR7 kenkoor. 6,30 Voor de 6,15 Musette-klanken. v: probleem van het leven. Sp ber8. VARA: 9,30 3-Oct! Leiden. 10,15 swing en HO: 10,45 Avondwijding. HILVERSUM II, 415 m. dm 7, 8, 1^.7, 8 en 10,30 uui Jo Vincent. 8,15 Pluk c Pliilharmonisch Orkest. en zijn orkest. 11,00 De 5 11,35 Als de ziele luistert overzicht. i2,33 stalrm dsmse politie i,50 Van 2,00 Liederen van Schub 7™°°™ d' 6,25 Ned- Ka« 7,30 The song sisters 8, 9.°o"omroep.OrkestB-elïoXo -V" Grote hoeveelheden suil fabrieken afgeleveud artikel Si A

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2