Siad m Omqj&owq, Groot succes voor Marie-Jeanne v. d. Veen Wat doen onze tweede klassers r Hei siadsverkeer f ill Uitreiking bonkaarten Vier herten voor één nacht in vrijheid Jopie en zijn zusje op avontuur Gevaarlijk experiment De heer G. G. C. Vernooy benoemd tot inspecteur van het L.O. Het jubileum van Herman Bouber AGENDA De wagen, waarnaar alle moeders hebben verlangd Zuster Nap gaat heen Hebt U iets voor onze jongens in Indië? Actieve winkelier Opstellingen Alkmaarse elftallen J Om het zilveren biljart Woningbureau „Actier' - i i|Ij if it Optreden van de A damse Ballet-Combinatie He was jammer dat de zaal van „Het Gulden Vlies" gisteravond niet geheel bezet was. De Amsterdamse Ballet-Com binatie heeft een bijzonder goed pro gramma gebracht en er een prachtig succes mee behaald. Vooral voor onze vroegere stadgenote Marie Jeanne v. de Veen, die inderdaad schitterend werk leverde, was het een bijzonder succes De mooie bloemen en het daverende ap plaus waren inderdaad verdiend. Maar ook de leidende figuur Mascha ter Weeme kwam de haar gebrachte bloe menhulde toe, evenals aan Maryska Doom die sterk vooruit bleek te zijn gegaan. Alle overige medewerkenden hadder. trouwens een succesvolle avond. Er werd met volle overgave gedanst en elk gaf het beste wat zij of hij geven kon. En de ensemble-nummers mochten gezien wor den. Bij de heren viel Bob Nijhuis op, zowel in de solo's* als in de - ensemble-nummers. Maar ook Max Dooyes, Pieter v d Sloot en niet te vergeten Johan Mittertreiner mogen met grote waardering genoemd. Na de vier fraaie dansen in oude stijl, zag men voor de pauze solo-dansen van Bob Nijhuis (Habanera, Klaagdans en Spaans Drinkliedje), die getuigden van zeer goed begrip. De „Trepak*' van Pieter v d Sloot deed het? weer best. Prachtig was „Herinnering' van Marie Jeanne v d Veen. Al was het een reprise voor Alkmaar, het boeide weer opnieuw Mascha ter Weeme voldeed bijzonder, zowel in Pellias en Mélisande (met Max Dooyes) als in de Pagodeprinses met Marie Jeanne en Greetje Donker. Van de Chopin-suite noemen wij voor al. de Teedere Nocturne (Marie Jeanne v. d Veen en Max Dooyes) en de mooie Valse Brillante. Het programma na de pauze bracht al lereerst het grote ballet: „Verzet" van Llze v d Weerdt (die hierbij zelf uitste kend en muzikaal begeleidde), op indruk, wekkende wijze werden de diverse tafere len (er waren er elf) ten tonele gebracht en de verschillende episoden van de oor log, van razzia via illegaliteit, rouwdans honger tot de bevrijding waren een triomf voor de choreografe Florrie Rodrigo en De uitreiking van bonkaarten 713, schoenenbonnen Cook voor kinderen' geboren in October-November 1932 tot en met 1945 en December 1946-Januari 1947) alsmede extra-kaarten voor a.s. en jonge moeders, zal plaats vinden in het uitreiklokaal Ridderstraat van 912 en van 24 uur voor hen, wier familienaam begint met de letters O. ën P. op Maandag 20 October a.s. Dat wij tegenwoordig nog niet in een ideale vredesstaat leven en de leeuw nog niet met het lam verkeert is ieder bewoner van Moeder Aarde wel goed duidelijk. Ook hond en hert kunnen elkaar klaarblijkelijk niet goed verdragen. Het brutale binnendringen van een hazewindhond, gisteravond omstreeks elf uur in de vredige hertengemeen schap, veroorzaakte 'n dusdanige ver warring en opwinding dat een viertal herten over de, wegens baggerwerk- zaamheden vrijwel droge sloot heen, de vrijheid verkoos boven het gezelschap Van de hond. Hedenmorgen moest al het in de Hout werkzaam zijnde gemeenteperso- neel zijn taak van alledag onderbreken om op de hertenjacht te gaan. Bij alle paden en doorgangen werden wachten opgesteld die ijverig speurend naar elke beweging in het groen, de taak hadden de dieren op te jagen naar hun thuis. Anderen trokken het bos in, en reeds vrij spoedig waren twee van de schichtige dieren tot in de nabijheid van het kamp gedreven en met een laatste wanhoopssprong over het hoge hek heen, maakten zij vrijwillig een eind aan hun vrijheid. Ook de andere twee zullen wel weer spoedig hun vrijheid verliezen, maar tegelijkertijd de, toch ook voor het schichtige hertenhart zo begerenswaar dige rust herkrijgen. Als tenminste de hazewind zijn jachtinstincten in be dwang kan houden. Of zijn baas hem vasthoudt. Twee peuters van 2 en 3 jaar heb ben gisteren hun ouders enige angstige uren bezorgd. Ze waren 's morgens op stap gegaan en om half één nog niet teruggekeerd. Een vriendje wist te vertellen dat Jopie (het drie-jarig jongetjein het water van de Singel was gevallen. Onmiddellijk is de po litie aan het dreggen gegaan doch na een kwartier werd het tweetal op de Molenbuurt aangetroffen. Jopie was tot Zijn middel nat, want hij had in derdaad een bad in de Singel geno men. Uit vrees voor straf was hij ech ter niet naar huis gegaan. Gistermorgen omstreeks 9 uur raak te in een woning aan de Geesterweg door onbekende oorzaak een 3-pits petroleumstel in brand. Het stel stond vlakbij de gordijnen en om het uit breken van de brand te voorkomen heeft de bewoonster het brandende stel opgenomen en door het open staande raam op het trottoir gegooid. Hoewel er juist twee dames passeer den, zijn er wonder boven wonder geen ongelukken gebeurd. het In Kopenhagen behaalde succes ver wonderde ons niet. Greetje Donker wist in diverse scenes sterk de aandacht te trekken, evenals Mascha ter Weeme en Maryska Doom, Ook de heren gaven overdachte uitbeel dingen. Een zeer geestig nummer was: Op de Tandem, waarmee Marie Jeanne v d Veen en Johan Mittertreiner een daverend ap plaus verwierven. Een vrolijke Tarantella besloot de zeer geslaagde avond. De muzikale begeleiding werd verzorgd door de dames Sini v d Brom en Rita Swarts. G. Naar wij vernemen is de heer G. G. C. Vernooij, hoofd van de R.K. Jongensschool voor U. L. O. te Bever wijk, benoemd tot inspecteur van het Lager Onderwijs, Inspectie Alkmaar. Hü zal zijn nieuwe functie in het voorjaar van 1948 aanvaarden. De heer Vernooij, die afkomstig is uit Deventer, werd in Beverwijk tot hoofd van de TT L. O. benoemd in 1931 als opvolger van de heer Th. Luypen. In tuinbouwkringen geniet hij grote populariteit in verband met het feit, dat hij geruime tijd leider is geweest van de Tuinbouw-avondcursus in laatst genoemde plaats. De heer Vernooij zal de heer G. Chr. Dun opvolgen, die zijn ambt neerlegt wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Woensdagavond j.l. is in de Am sterdamse Stadsschouwburg op zeer spontane wijze gehuldigd de acteur, auteur, regisseur en directeur Herman Bouber, de man van het Volkstoneel, die 40 jaar de Kunst heeft gediend. Tal van vooraanstaande personen en corporaties hebben op die prachtige feestavond de jubilaris op de meest waarderende wijze toegesproken en cadeaux overhandigd en zijn ver diensten zijn zeer duidelijk in het licht gesteld. Als jubileumstuk speelde hij zijn eigen werk: De Commensaal en met dit stuk komt hij nu ook hier morgen zijn 40-jarig jubileum vieren. Zal Alkmaar dat minder op prijs stel len dan A'dam? Zal hij hier een uit verkochte zaal vinden? Wij geloven stellig van wel en men zal ook zeker hier deze- volijverige persoon 'uit de toneelwereld op hartelijke wijze hul digen. Hij verdient het. Ook voor de liefhebbers uit Bergen is een bezoek mogelijk daar thans een late bus naar Bergen rijdt. VAN WIE IS DEZE HANDWAGEN? Aan het bureau van politie bevindt zich een handwagen, waarvan de eige naar onbekend is. Inlichtingen te beko men aan Kamer 12. BIOSCOPEN; Harmonie Theater, 8 uur: Alleen ln de nacht; 18 jaar. Zaterdag 7 en 9,30 uur; Zondag 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Je moet maar boffen; 14 jaar. Zaterdag 7 en 9,30 uur; Zondag 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. ZATERDAG: Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond DWV ZONDAG Gulden Vlies, 8 uur: Jubileum-voorstelling Herman Bouber „De "Commensaal", MAANDAG Gulden Vlies, 8 uur: Lezing Jan StrijbOB Wapen van Heemskerk, 8 uur: Hongaarse avond. BERGEN: De Rustende Jager: 8 uur: The Lost weekend; 18 jaar. Een van de meest populaire voer tuigen is ongetwijfeld de kinderwa gen. Het is alleen jammer, dat zo'n wagen enkele grote nadelen heeft: Al?. baby wat groter wordt moet er 'n wandelwagentje komen en de kinder wagen wordt aan de kant gezet in afwachting van een eventuele nieuwe wereldburger. Met het risico, tegen die tijd uit de mode te zijn geraakt. Vooral tegen-, woordig met de zeer beperkte woon ruimte is een kinderwagen die niet gebruikt wordt een sta-in-de-weg. In vele gevallen levert een die wel ge- gebruikt wordt zelfs moeilijkheden op. (Denk maar eens aan de bovenwonin gen). Daarom is het zo gelukkig, dat er thans een kinderwagen is uitgevon den, die al deze moeilijkheden ineens oplost. Deze wagen, „Til-op" genaamd, en door de Van Delft-fabrieken in de hendel gebracht, bergt zoveel voor treffelijke kwaliteiten in zich, dat hij „ideaal" kan worden genoemd. Het frame met onderstel kan worden op gevouwen en neemt dus uiterst wei nig plaats in beslag. De uitneembare houten bak kan gemakelijk worden gebruikt als reiswieg, waartoe aan weerzijden handvaten aangebracht zijn. Als baby groter wordt, behoeft er geen wandelwagen te worden aange schaft. Een losse wandelwagenbak (met praktische boodschappenberg- plaats) vervangt de „slaapwagenbak". Even gemakkelijk als deze eerste metamorphose ontstaat een tweede: de omtovering tot een tweepersoons wandelwagen, die aan HWee peuters 'n heerlijk zitje biedt. Er kunnen naar verkiezing een, twee of drie bakken worden gekocht. Zonder overdrijving kunnen wij zeg gen dat dit nu een wagen is, waar naar alle moeders al lang hebben ver langd. Verwacht wordt, dat hij in 1948 on beperkt kan worden geleverd. Hij is nu al te bezichtigen bij de firma Hil- dering. Enige oud-patiënten schrijven ons: 4 October gaat zuster Nap die ruim 10 jaar lang gewerkt heeft aan de zo gevreesde tuberculose ons verlaten. In 1942 werd zij aangenomen in onze nu zo bekende lighallen waar in die ja ren heel veel van ons oud patiënten, genezen werden ontslagen. Deze oud-patiënten zullen nooit ver geten, wat zuster Nap voor de lighal len heeft gedaan, waar in 1942 plaats was voor 13 patiënten en nu voor een kleine 50 patiënten. Dat werk heeft de zuster tot stand helpen brengen. Wij, oud-patiënten wensen haarveel voorspoed in haar huwelijk en hopen dat zij nog veel zal kunnen doen ter bestrijding der tuberculose in Alkmaar Ongeveer 10 dagen geleden heeft een onbekende met een militaire pet op de Kennemerstraatweg afgelopen en heeft daar huls-aan-huis gebeld met de vraag: „Heeft U iets over voor onze jongens in Indië". De meeste huisvrouwen herinnerden zich de Niwin-actie voor de Kerst pakketten en gaven dan ook met gulle hand, waarna de „militair" beleefd sa lueerde en het geld zonder enige kwi tantie af te geven in zijn zak stak. We hebben ons in verbinding met het Niwin-comité gesteld waar van een dergelijke actie niets bekend is, zodat het vermoeden bestaat, dat de opge haalde gelden niet voor Indië maar voor de ijverige collectant zelf be stemd zijn geweest. Men overtuige zich daarom bij der gelijke aanvragen of de betrokkene werkelijk door de een of andere or ganisatie is uitgezonden. Nauwelijks heeft de Bilt enige nacht vorsten voorspeld en hiermee winterse visioenen geopend of bij een van de Alkmaarse winkeliers prijkt een re clamekaart voor de ramen om thans reeds bestellingen, in verband met St. Nicolaas te plaatsen. TE DURE DRANK. Tegen een caféhouder is proces-ver baal opgemaakt, omdat hij voor sterke drank een hogere prijs vroeg dan is toegestaan. Een andere caféhouder werd even eens bekeurd. Bij hem werd een grote hoeveelheid jenever en likeur aange troffen, die hij betrok van een bekende zwart handelaar. De verkoopprijs per glas mocht slechts 40 ct. bedragen, ter wijl 50 en 60 cent werd berekend. MOTORPOLITIE IN BOTSING. Gistermiddag omstreeks twee uur is een politiemotor met zijspan, die op de Laat achter een vrachtauto reed, in botsing gekomen met de vracht auto, die plotseling remde om een te genligger te laten passeren. De motor schoof enigszins onder de vrachtauto en werd licht beschadigd. ZONDAGSLUITING APOTHEKEN. Zondag 19 October zal de apotheek van de heer Hartong van Ark in de Langestraat voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de vol gende week de nachtdienst gehouden. Geen makkelijke taak voor Boys en Alcmaria De sportparkbewoners spelen weer thuis en ontvangen het vry sterke Velox dat uit vier wedstrijden vijf punten heeft bemachtigd, terwijl Alcmaria uit drie wedstrijden nog geen kans heeft gezien om één punt te behalen. Het is begrijpelijk dat de withemden enige tijd nodig had den om te acclimatiseren, doch thans wordt het hoog tijd dat er punten komen. Wanneer Zondag met het zelfde vuur en enthousiasme wordt gespeeld als wij zo vaak in de derde klasse zagen, wanneer iedere speler zich inzet met de wil om de wedstrijd te winnen, dan bestaat er een redelijke kans dat de volle winst tegen Velox wordt be haald. De overwinning van Alkmaarse Boys tegen Hercules, het mag dan geen glorieuze overwinning zijn geweest, zal voor de Boys een morele steun zijn in hun kamp tegen DWV. In deze competitie hebben Untied c.s. getoond dat de wil aanwezig is en dat van be gin tot het einde wordt gewerkt, zo dat o.i. een gelijk spel toch minstens mag worden verwacht in de uitwed strijd tegen DWV. In afdeling A zal Volendam niet veel moeite hebben met Hercules, daar zij over een uitstekende achterhoede bschikt, waar de onevenwichtige voor hoede van Hercules niet veel kans te gen heeft. De twee koppioegen zullen geen steek laten vallen en vermoede lijk na Zondag de eerste plaats weer broederlijk delen. ZFC ontvangt Hil versum en Watergraafsmeer gaat bij Elinkwijk op bezoek. Rest in deze af deling nog de wedstrijd SDWVrien denschaar. Beide zijn het forse ploegen met een matige productiviteit en ste vige achterhoeden. Een gelijk spel met heel magere cijfers lijkt ons hier de grootste mogelijkheid. IN AFDELING B ontvangt het aanmerkelijk verzwakte AFC de resolute Oostzaners. De ver wachting dat Oostzaan de punten mee naar huis zal nemen is vrij aanneme lijk en bovendien in het voordeel van Alcmaria. Want als zij kans ziet de wedstrijd tegen Velox te winnen en ALKM. BOYS: Kramer; Metse laar en Krul; Bart, de Leij en Blok; Goudsbloem, Pennicks, Untied, Indri en Admiraal. ALCM. VICTRIX: Brouwer; Maas- sen en Helderman; Godvliet Badenhuijzen en Hendriks; de Wit, Swaerts, v. Wieringen, Schmidt en de Buijzer. RANDERS: Blom; Zwakman en Temming; v. Berkum, Schot en P. Teichler; Stroet, J. Teichler, C. Sol, H. Bakker en Th. Bakker. R-K.A.F.C.: Quant; Schoen, Stam; Verwer, Langedijk en Vleij- broek; Butter, Meijer, Brufjn, Heijnis en Brouwer. V. Er is een tijd geweest, waarin Alk maar blijkbaar van een vervoermid del voor stadsverkeer niets moest heb ben. In 1892 kochten enige Alkmaarders paarden en omnibussen van een fail liete onderneming en openden er een dienst mee op Bergen, maar omdat de dienst niet erg rendeerde besloot men om een winterdienst van de Steenen- brug naar het Alkmaarse station te gaan exploiteren. Op 1 October 1893 werd deze bus dienst in gebruik genomen, maar het Dagelijks bestuur van onze gemeente zag de noodzakelijkheid van stads verkeer niet in en maakte 't de nieu we onderneming op allerlei wijzen moeilijk. Er werd een verbod uitgevaardigd om op de kleine steentjes te rijden en de politie was elke dag op deSteenen- brug om toe te zien, dat de omnibus sen bij het keren de kleine steentjes niet zouden raken, waardoor 't nood zakelijk werd de paarden telkens uit te spannen, waarna de conducteur en do bestuurder samen martelden om de grote wagens te kunnen keren. In het begin waren de resultaten van de nieuwe stadsdienst erg gunstig en men besloot des zomers ook weer een dienst op Bergen in te' stellen, maar langzamerhand begonnen de Alkmaarders naar een echte tram te verlangen --et het gevolg, dat op 13 Januari 1895 de eerste stadstram op tails door de Langestraat is gereden. Tot 1896 ging alles goed en toen vroeg men een concessie voor het leggen van rails over het Ritsevoort cm ook in verbinding te komen met de geprojecteerde stoomtramlijn van Haarlem. De raad werkte al weer niet mee en de bewoners van de nieuwe route maakten zulke bezwaren dat de con cessie-aanvraag weer werd ingetrok ken. Evenwel, men zette door en ver kreeg in 1902 een concessie waarbij bepaald werd, dat de tram tot de Vier Staten zou rijden met een eigen re mise als eindpunt. Deze dienst heeft ncoit gerendeerd en in 1909 werd voorgesteld deze lijft maar op te hef-1 fen, maar wonderlijk genoeg kwamen de aandeelhouders nooit bij elkear terwijl de tram als vanouds elke dag dror de straten bleef rijden. De oudere Alkmaarders zullen zich het knusse trammetje ongetwijfeld nog herinneren. Het was een soort sa-' lonnetje op wielen. Voorop stond de koetsier en de schooljongens moch ten als ze meereden de leidsels hou den en de bel bedienen achterop stond nog een conducteur, die de pas sagiers vaak hielp opstappen terwijl het trammetje bleef doorrijden, wat voor de passagiers geen levensgevaar lijk werk was omdat er aan de snel heid van het vervoersmiddel nog wel het een en ander mankeerde. De oude tramlijn ging door de Lan gestraat, die toen nog- met „kinder hoofdjes" geplaveid was en met haar vele fraaie, met kettingen afgesloten stoepen en mooie patriciërshuizen een prachtige middeleeuwse straat was. De tweede lijn kwam langs een le vensgevaarlijke weg, waarover ook de stoomtram moest rijden, van de Vier Staten en de passagiers moesten over stappen, waardoor er door de tram van de stad zijner inwoning, met enige medeburgers de gehele exploitatie maar voor eigen rekening had geno men. Evenwel, het fonds was nu uitge put en het werd tijd zich weer eens tot de gemeente te wenden. De directeur van de „Alkmaar Pa cket" achtte toen een andere exploi tatie-vorm mogelijk en een comité van particulieren vroeg aan de raad een bedrag van f 40.000 voor een om legging van de baan vanaf de Lim merhoek via de Laat in de richting Heiloo en in die naar het station be nevens een vervanging van de paar den door autotractie. B. en W. wilden niet meer dan 30.000 fourneren en er werd 'n raads commissie benoemd waardoor een en ander op de lange baan werd ge schoven, terwijl het paardentramme- tje bezig was op zijn laatste wielen te rijden. Tramwagens en paarden verdwenen naar een onbekende bestemming, wel ke voor het onschuldige paard wel 't noodlottigst zal zijn geweest. de Langestraatlijn bij de Grote Kerk op de aankomst van het Vief Staten- trammetje gewacht moest worden. De conducteur vaak op klompen kroop dan gezellig in het tram- i oef je en de koetsier warmde zijn koude handen op de billen van het paard, dat dwars over de rails stond, maar waarvan het verkeer toen nog geen last scheen te hebben. Eerst in 1922 werden de aandeelhou ders voor zover toen nog in leven. weer bij elkaar geroepen en ver telde de president-commissaris, dat de onderneming eigenlijk nooit geren deerd had, maar dat hij, terwille van In en buiten de raad werd 't vraag stuk van het stadsverkeer in de brede bekeken en besproken en het gevolg was, dat er op de oude rails een ver voermiddel verscheen, dat wij wel eens betiteld hebben als een kruising tussen een tram en een autobus. Het werd tractortrammetje genoemd en 't was een grote attractie voor 't vreem delingenverkeer, hoewel de Alkmaar ders zelf de logé's, die zij van 't sta tion haalden meestal even aan de praat hielden in de hoop, dat het rare trammetje in die tijd weer verdwe nen zou zijn. Enfin, we hadden weer een tram, zij het dan ook, dat die althans wat het voorstuk betrof al aardig op een auto begon te lijken. Het was een overgang van oud op nieuw en het duurde dan ook niet lang of Alkmaar kreeg zijn bussen. Toen was het althans wat het stadsverkeer betreft een goede tijd. De stadsbus liep op vr-jwel alle trei nen en tot laat in de avond konden de passagiers uit de omgeving van de Regulierslaan nog huiswaarts gevoerd worden. Het tarief was maar een dub beltje, de chauffeur was tegelijkertijd conducteur en hoewel er vaste haltes waren het bordjes waren vijf centen fooi meer dan voldoende de een of andere passagier even voor zijn huisdeur af te zetten. Dat werd door de passagiers altijd ten hoogste ge waardeerd en het stuitte nooit op praktische bezwaren omdat er in de vooroorlogse tijd meer op comfort dan op snelheid gelet werd. Helaas zijn in de bezettingstijd ook deze bussen verdwenen. Daarna zijn we in het stadium ge komen, dat er helemaal geen stads verkeer ,was althans niet met bus sen wat voor de mensen, die van de Regulierslaan of het Zeglis naar het station moesten een geweldige strop was. Totdat ten slotte de NACO-bus voor Akersloot zich over de stadspassagiers ontfermd heeft, wat ook weer zijn be zwaren heeft omdat de bus meestal gevuld is met reizigers voor Heiloo eri Akersloot en niet zo vaak rijdt als de oude stadsbus en ook niet zo laat, zodat men 's avonds, uit het station komend, meestal tevergeefs naar een bus zoekt. Bij de begrotingsbeschouwingen op 18 Juli j.l. heeft mej. Kamphuis zeer terecht de aandacht op deze ongewens te toestand gevestigd en de loco-bur gemeester heeft daarna laten uitko- n en, dat de NACO nog geen materi aal genoeg heeft om een stadsdienst weer als vanouds te laten functionne- ren. Het is te hopen, dat daarin spoedig verandering komt, want Alkmaar is te groot voor een paardentram en te kiein voor een electrische. Het is op bussen aangewezen en er zijn in het ogenschijnlijk zo kleine provincie stadje straten, die meer dan een ha'f uur lopens van het station zijn gele gen. Voor de bewoners hiervan trouwens voor alle Alkmaarders die hier 's avonds met de trein arrive ren is een goede en goedkope stads dienst in deze tijd onontbeerlijk ge worden. Ad. OSV doet hetzelfde, dan zal eindelijk de gehate onderste plaats verlaten zijn. Met belangstelling zien wij uit naar de Spartaan, dat vorig jaar vrijwel de gehele competitie met de rode lan taarn heeft gezwaaid en dit jaar met 2 overwinningen en een gelijk spel heeft verrast. Het ontvangende HVC zal hier dan ook geen gemakkelijke taak hebben. T.a.v. de wedstrijden TOG—ZVV en WFC—UW durven wij alleen maar op te merken dat de ploe gen vrijwel aan elkaar zijn gewaagd en geven dan ook de ontvangende ploegen de meeste kans. DE DERDE KLASSERS. Gaan de Castricummers door met hun zegetocht of zal IVV er een einde aan maken? Het is moeilijk een veronder stelling in deze te maken. Temeer daar vrijwel aller sympathie naar het kranige Vitesse uit gaat en de wens maar al te spoedig de vader van de gedachte wordt. Wij moeten echter met beide benen op de grond blijven staan enons realiseren dat IVV en ze ker op eigen terrein een zeer lastige tegenstander is. Vermoedelijk zal Vi tesse hier dan ook wel minstens één punt moeten laten. DTS gaat bij DEM op bezoek en zal, evenals ADO '20 dat naar de Germaan gaat, wel met de volle winst thuis komen. VERWARRINGEN IN DE VIERDE KLASSE? Berdos dat slechts één wedstrijd heeft gespeeld ontvangt Oudesluis en heeft wel de beste papieren. In deze afdeling speelt Schagen tegen St. Ge orge en de pas gedegradeerde zal, ver moedelijk met succes, wel alle zeilen bijzetten om het verloren terrein te herwinnen. In de 4e klasse B ontvangt de Ran- ders, dat nog geen enkele verliespunt heeft MFC dat wij niet in staat achten de Oudorpers verlies te berokkenen. Vrone, dat de Zouaven ontvangt heeft egn moeilijke opgaaf. RK AFC dat vo rige week een steek heeft laten vallen zal tegen LSVV wel niet in herhaling treden. Wil HSV in afd. C. in de run ning blijven dan moet het Zeevogels op eigen terrein verslaan en gezien de resultaten in de Matste twee wedstrij den is de kans groot. USVU speelt haar derde uitwedstrijd en wel tegen IEV, wat de bezoekers niet al te veel moeilijkheden zal opleveren. Voor de overige wedstrijden verwij zen wij naar het programma dat wij reeds Donderdagmiddag publiceerden. De eerste ronde had reeds verrassingen Gisteravond begon in hotel de Nachtegaai alhier het invitatie-tour- nooi, dat door de Alkm. Biljartver. Excelsior is georganiseerd ter gelegen heid van haar zilveren jubileum. Zoals men weet is de hoofdprijs 't Zilveren Biljart dat is geschonken door de be kende professor Hasselman. Omstreeks half acht heette de heer P. Rolie, vice-voorzitter van Excelsior de spelers en arbiters op hartelijke wijze welkogi. Hij dankte de heer Hasselman, die mede aanwezig was voor zijn fraaie prijs en deelde mede dat dit een wisselprijs zal zijn die driemaal achter elkaar of vijfmaal in het geheel moet worden gewonnen om definitief eigendom te worden. De acht deelnemers behoren tot de sterkste spelers van Noord-Holland en de strijd zal dan ook spannend zijn. Spr. wen ste allen veel succes. Daarna werd een aanvang gemaakt met de eerste twee partijen. (Er wordt op twee biljarts tegelijk gespeeld par tijen van 300 c. Op het eerste biljart begon de Alk maarder G. Wessels tegen de bekende Amsterdamse speler Heemskerk. Het wilde met Wessels niet vlotten, wat ook wel blijkt uit zijn gem. in deze eerste partij (9.67) terwijl hij in Zaan dam bijna 19 gem. speelde. Maar ei komen voor hem nog 6 partijen. Na 28 beurten was de strijd beslist ten voordele van Heemskerk met 300 te gen 268, hoogste series 69 en 41 gem. 10.71 en 9.67. Op het tweede biljart bond J. Feeke de strijd aan tegen de Amsterdammer Niessen en Jan deed het uitstekend. Na een wat weifelend begin, liep hij met series van 67 en 50 flink uit om ten slotte in 18 beurten de 300 vol te maken. Hij liet zijn tegenstander op 99 staan. In deze partij speelde de Am sterdammer beneden zijn kracht. Het gem. van J. Keeke was 16.66, dat van Niessen 5.50. De derde partij ging tussen J. Moe- jes en J. Peetoom uit Schagen. Moejes had ze er best voor; na 10 beur ten had hij er reeds 275 met o.a. series van 76 en 54. Voor zijn laatste 25 car. had hij echter nog 6 beurten nodig wat zijn gem. natuurlijk drukte. In 16 beurten beëindigde Moejes de partij. Zijn tegenstander kwam op 112 (met een h. serie van 63.) De gem. waren 18.75 en 7.—. Buitengewoon spannend was de laatste partij tussen de spelers C. Slikker en D. Boekei. Deze laatste wist wel de leiding te nemen, maar tegen het eind kwam Slikker zo flink opzetten met zeer nuttige series, dat hij zowaar nog het eerst de 300 vol had. Boekei stond toen op 294, maar had nog de nastoot en in die laatste beurt maakte hij ook de 300 vol. Zo eindigde deze partij dus in remise. De gem. waren niet hoog; van beide spelers 7.69 met als hoogste series 46 en 33. Maar toch kregen beide spelers aan het slot een hartelijk applaus. De belangstelling was groot. Volgende week worden de wedstrijden op Vrij dag, Zaterdag en Zondag voortgezet en beëindigd. Thans staan Moejes, Feeke en Heemskerk aan de kop. Maar er kan in zes ronden nog heel wat ge beuren. Tot onze diepe droef- T heid overleden he Jen na een langdurig geduldig gedragen j den na voorzien te zijn van' de H.H. Sacra menten Sterwenden. °nZ? Cr Behuwd- en Grootvader, de heer WILHELMUS SMORENBERG, prefect der Aarts broederschap der H. Familie, in de ouderdom van ÖJ jaar. Uit aller naam, g. l. smorenberg- ellenbroek. Alkmaar, 18 Oct. 47. Oudegracht 239. De gezongen H. Uit vaartdienst zal plaats hebben Dinsdag 21 Oct des morgens te y uur in de Parochiekerk van de H. Dominicus, waarna de begrafenis tc 10.45 vanuit de kerk op het R.K. kerkhof St. Barbara alhier. Rozenkransbidden 'r avonds 7.30 uur thuis. w. STEENSMA, arts. Wegens oproep in nuU - taire dienst voorl. geen practijk. De andere huisartsen nemen waar Net meisje, 18 j., in be - M.U.L.O.-dipl A en l'/a j kantoorervaring, zoekt prettige werkkring. Brieven onder No. 31 bui van dit blad. Ervaren sterk/zwakstroom monteur zoekt bijverdienste in de avonduren. Brieven onder No. 29 bui- van dit blad. Gevraagd in Bergen hulp in de huishouding. in- of extern, niet beneden 20 jaar, prettige werk kring in geriefelijke villa. Verdere hulp aanwezig. Blieven onder No. 39 bui- van dit blad. Gevraagd in Manufactu renzaak in Schagen een nette winkel. juffrouw. Liefst hekend met- Hand werken, Brieven onder No. 41 bui- van dit blad. Accountantskantoor te Alkmaar vraagt assistent. Bekendheid met Belas tingwetten vereist. Brie ven met opgave van ver langd salaris, leeftijd referenties en kennis van de Belastingwetten, on der No. 40 bur. van dit lil. Machinefabriek te Alk maar vraagt werktuigbouw. kundig tekenaar. liefst bekend met con structiewerk. Spoedige indiensttreding gewenst. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder No. .32 bur. van dit blad. B.z.a. leerling-kapster, 15 j.. 10 mnd. werkzaam gew. Brieven HOLLEWEG 175, Heiloo. Gevraagd: accuraat persoon voor eenvoudig kantoor werk en loonadministra tie. JAC. MET's N.V.. Alkmaar. Gevraagd door juffr., b.b. h.h., zit-slaapkamer met pension. Br. onder No. 42 bur van dit blad. Here zoekt VRIJE ZIT-SLAAPKAMER met pension,, klein gezin of dame alleen. Brieven onder No. 38 bui- van dit blad. HUWELIJK. Net persoon, erg bijzien de, zoekt kennismaking met meisje of weduwe 1 kind geen bezwaar, nie beneden 35 jaar. Br. No 30 bur. van dit blad. W0NINGRUIL dan natuurlijk naar Verdronkenoord 33

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2