woordigster (ERS' Bakkerijen h FEEST I Installatie bij Bergense Duintrappers Heiloo Foresters-nieuws Bergen. Tussen Bevers, Arenden en Vossen rdappeSen RUWE BRUINKOOL •OT SUCCES. CHOT EN ZONEN fijne Speculaas: (STER) en ER-FACTURISTE. Langedijk. St. Pancras. Woningbouwvereniging opgericht Noordscharwoude. Schaakmat Als moeder te veel Is Dirkshorn. Brand tijdens huwelijksfeest v Koedijk. Oterleek. Filmavond De Rijp. Sportnieuws D.R.E.O. Nieuws van A.V.V. Heer-Hagowaard. Een succesvolle avond Kampioenschap van Nederl. 3e kir cadre 352 ABONNEERT U QE DIT BLADl diamant terug abonné's beid ir-revue Kl g a.s. is het de dag voor Fo- om te tonen of zij een belang- '1 in haar afd. zal blijven in- of dat zij zal terugvallen naar lenmoot. Gezien het spel van te Zondag kan het echter wel eter met de schotvaardigheid voorhoede. Als dit in orde 'ekenen we op een overwin- e Foresters gaan naar Groot- •r, de club die slechts één ont- heeft verloren, evenals Fo- Nu het een thuiswedstrijd Grootschermers is, zullen zij Foresters met lege handen iloo terug te sturen, maar wij iat de Heilooërs daar anders iken. Opgepst dus! ers II ontvangt AFC III om terwijl Foresters III om 12 Sgmond a. d. Hoef speelt tegen Is III. Vertrek 11 uur per fiets, al met de „gouden benen" - speelt om 10 uur thuis tegen III, enwint natuurlijk?! i. a elftal gaat naar Alkm. Boys uur terwijl Foresters b n 9.30 uur vertrekt per fiets kmaar a-adsp., om daar om e spelen. Ook de C-tjes komen eerst in het veld en wel te- naria Victrix f in een vriend- ijk partijtje, nd van het le elftal is: I - I lam I Drmer I RECTIFICATIE velijk vermeldden wij Maan- dat de prijswinnaars van de !e wedstrijden tromphantelijk lood de medaille aan ons Dit moest niet zijn de prijs- doch de altijd actieve secre- zich verheugde, dat voor zo n aardige herinnering aan erlinge wedstrijden waren ver- De prijzen zullen uitgereikt :ijdens de filmavond die voor -leden wordt gehouden in de eek van November. 5 4 0 1 16—7 8 4 3 1 0 14—7 7 5 3 0 2 16—14 6 3 2 1 0 10—4 5 3 2 0 1 10—11 4 4 1 0 3 10—18 2 4 0 0 4 3—3 0 4 0 0 4 5—15 WEVERIJ zoekt voor irticulieren een actieve e over goede re'aties bliek beschikt. Brieven iu van dit blad. a. kwaliteit, koken niet af lo 11.—. Aanbevelend, TOL, Voormeer 5, Alkmaar. igen op voor de volgende per 100 K.G. franco thuis, ale aanmaakmateriaal voor direct leverbaar in papieren Voormeer 10. Tel. 2696. TRAAT20 ALKMAAR RUL i Tel. 4432 ing gevraagd: lichtingen en verlangd sala- n dit blad. 'Zondagmorgen koepelde de hemel wa v als het puurste indigo boven de ge nse Breelaan. Daarnaast, in het Ks, werd een snel klimmende zon ge vangen in vochtige boombasten, in glanzende herfstblaren en het glim- Stende gras, nog doorweekt van de Sjeltende ijzel, die de nacht er over istrooid had. dat bos staat de bunker, jn die bunker is het huis van de Intrappers, de padvinders van Ber in, die hier op de Zondagen bijeen inien teneinde de dingen te leren, die des padvinders zijn. Dat zijn «eer, overbodigheden, als men weet, dat hulpvaardigheid, ridderlijkheid, eer en reinheid zo de dingen zijn, waarop gteers opnieuw de aandacht van deze tog. mensen gevestigd wordt. 'Er was niet zo veel verschil tussen dez< Zondag en de andere, alleen Brden adspirant-padvinders geïnstal leerd. Het was voor hen de dag, dat ae officieel ingeleid werden in de gro te wereldbroederschap van de padvin derij eil omdat dit officieel, met enig ceremonieel dus geschiedt, daarom vras het ten slotte belangrijk. En zo stonden ze daar, 21 jonge JJergenaren, al dan niet in compleet of half-compleet uniform. Ten slotte is #r nog textiel-distributie en deze weerspiegelt zich óók in de kledij der jDuintrappers. Hetzij in de afwezig heid van een hoed, hetzij in die van een ander deel van het uniform. Boven hen was het dak der blaren, dat bezig was langzaam uit elkaar te Vallen vanwege de herfst en daar was de '.lag. Eén van de 21 haalde het dundoek omlaag en toen begon de in stallatie. Eén voor één kwamen zij naar voren, nadat de patrouilleleider de das had afgenomen. En met de linkerhand op de vlag, en de vingers van de rechter hand omhoog geheven, werd de be lofte gegeven. 'De anderen zagen »rnstig toe. En elk van hen zei de woorden, ge sproken door hopman Van Balkenen de, na en dat klonk ook ernstig en met de bezieling, die alleen jongens hebben, die het leven nog in moeten gaan, en dus niet met sceptis besmet zijn. En daarna kregen zij de patrouille- Insignes en een hand van de hopman. En de hopman nam het woord en zei heel behartigenswaardige dingen over padvinders en de eisen waaraan iemar i, die dat is moet voldoen. Wil hjj tenminste niet alleen een padvinder Zjjn om het mooie pakje te dragen. Er werden hartelijk drie hoera'tjes Uitgebracht op de nieuwe leden van de troep en toen gingen ze samen aan het werk. De een sleepte met palen, de ander veegde de bunker aan, _een derde was bezig met de geheimen van de stafkaart te doorgronden en een Berde deed weer iets anders. En na het werk, een paar uur later, volgde de duinoefening. Het is goed als men dit alles weer eens ziet. Niet alleen omdat men dan even weer geconfronteerd wordt met de herinnering aan eigen jeugd, maar Vooral omdat men verrast is te mer ken hoe zuiver en vrij en gezond de geest is tussen deze jongens. Men heeft zo vaak gehoord, in de laatste Jaren, dat het met de jonge mensen niet zo hoopvolgesteld is. Dat er veel in de karakters is, dat men anders zou wensen. Dat .het zaad van de oorlog, dat alleen maar onkruid is, al te diep, al te vast heeft wortel ge schoten. Het is goed als men zo'n hopman met zijn jongens bezig ziet. En het is verblijdend en in hoge mate vertrou wen gevend, als men ziet hoe deze jonge Bergenaren hun handen uit de mouwen steken. Zonder dwang, maar ganselijk vrijwillig. De Duintrappers van Bergen vor men een prachtig ploegje padvinders en dit is goeddeels alleen te danken aan de man, die met de jongens op trekt, met hen speelt, spreekt en Werkt: hopman Van Balkenende. I. De zorgen worden de Duintrappers Biet bespaard. Er is sprake, dat over •nige tijd de bunker afgebroken zal Worden. Bergen vind het niet prettig, dat dit souvenir aan de germaanse bezetting daar maar blijft staan en 't is te begrijpen. Maarhet is het huis van de Duintrappers en wéér alen ze zo spoedig een nieuw van laan? En dan is er n o g een zorg, die ge field wordt door hopman Van Bal- nde en al z'n padvinders: glas. De bunker heeft geen glas. De wind en de regen en straks de hagel en de leeuw hebben er vrijelijk toegang en is zelfs een Duintrapper op de duur te gortig. Glas moet er komenmaar nie mand weet eigenlijk hoe, ook al bindt de hopman z'n jongens iedere week opnieuw op het hart uit te kijken naar •en stukje. En ze kijken uit, maar er i s geen glaszelfs niet van de slechtste kwaliteit. Misschien dat een lezer nog ergens op z'n zolder, in z'n schuur, een stukje over heeft. Dat hij toch niet meer ge bruikt, dat er toch maar staat zonder doel. Wat zou hij daar de Bergense üuintrappers een pleizier mee doen. En wat zouden ze hem (of haar) dankbaar zijn. Er is niet veel nodig. In totaal maar 4 stukken van 105 bij 42 '/2 cm. Maar met of zonder glas, het spel en het werk gaan door, met het doel om van jonge mensen mensen te vormen, die stevig in het leven staan; met een gezond karakter en begrip voor de zorg en de wensen' van anderen. t Èn dat zijn geen overbodigheden, twee jaar na de bevrijding van het vaderland. Coöp. werkvereniging .Geestmerambacht" In de Zaterdagmiddag gehouden vergadering van de coöperatieve werkvereniging „Geestmerambacht" heeft de heer L. Mallekote, leraar aan de Rijkstuinbouwschool te Hoorn, een lezing gehouden. Spreker vestigd - er de aandacht op, hoe men de produc tiviteit van de bodem sinds 1860, toen voor het eerst daarnaar een onder zoek werd ingesteld, is vooruitge gaan. Voor deze vooruitgang zijn meerdere factoren aan te wijzen, zo als bemesting, rassenverdeling, ziek tebestrijding en zaadontsmetting, be tere ontwatering en grondbewerking. Spr. ging in het kort na, welke eisen de planten voor hun ontwikkeling stellen aan de grond. De toepassing van kunstmest is door toepassing van liet door wetenschappelijk onderzoek geconstateerde zeer tot ontwikkeling gekomen. Over de rassenverdeling, die in 1900 zijn intrede deed, zou veel te zeggen zijn. Daarover zal dan ook een aparte lezing worden gehouden. Vergeleken bij Denemarken, Duits land, Engeland en Frankrijk staat Nederland aan de kop en enkele ma len als goede tweede. I In vele streken kan het nog beter, want er wordt nogal eens iets verwaarloosd. Deze vijf punten brengen een goede oogst en dit betekent deviezen. Hierna be sprak de heer Mallekote diverse details van de grondbewerking. Jam mer, dat er niet meer leden aanwezig waren. Tenslotte werd nog mededeling ge daan van de aanschaffing van een nieuwe trekker en een sproeiwagen, terwijl nog een fraismachine ver wacht wordt. De aandacht der leden wordt er op gevestigd, dat hoe meer van de diensten der coöperatie ge bruik gemaakt wordt, dit het voor- d.eel der leden slechts vergroot. De prijs voor twee paarden is per dag 43, de trekker kost 15 per uur. Dezer dagen heeft de heer P. A. in 't Hout, secretaris van de Nationale Woningraad, een uiteenzetting gegeven over de financiering van de woning bouw. Op grond van de „Financierings- legeiing 1947" zal men met financieële bijdrage van Rijk en gemeente een eigen woning kunnen bouwen. Het is in verband daarmee gewenst een wo ningbouwvereniging op te richten, die credieten voor aankoop van grond en bouw van woningen kan krijgen. De leden storten dan periodiek een klein bedrag op hun onvervreemdbaar aan deel. De huren worden door het Rijk vastgesteld. Het gemeentebestuur juiéht de op richting van de woningbouwvereniging toe en een aantal ingezetenen heeft zich reeds als lid opgegeven. Ook leden-belangstellenden kunnen zich opgeven en betalen dan een jaar lijkse contributie. Tot 24 October kan men zich ten gemeentehuize als lid der nieuwe vereniging opgeven. AANGEREDEN Maandagavond omstreeks 21 uur is de 67-jarige van P. op de Twuyver- we'g te Sint-Pancras aangereden door een bestuurder van een motorrijtuig. Hij bekwam een ernstige hoofdwond en is op advies van dokter Destrée overgebracht naar het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar. Door de rijkspo litie wordt een nader onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. RIJWIELEN ONTVREEMD Gisternacht zijn in de gemeente Sint-Pancras 2 rijwielen ontvreemd. Een door middel van braak en een die onbeheerd buiten was achter ge laten. Klasse I: G. Keppel bleef leiden door te winnen van A. Bouwens en remise te spelen tegen P. Semeins en K. Biermans. W. Kaan maakt vorderingen naar dé tweede plaats door winst op J. Klinkert. P. Semeins verloor een regelmatige partij tegen C. P. Wits- meer, zodat deze zich enigszins her stelde. C. Krijgsman dreigt een neder laag te moeten slikken tegen D. Ko nijn. De positie van J. Klinkert begint hachelijk te worden na verloren par tijen tegen W. Kaan en K. Bierman. Klasse II. In de tweede klasse kan J. Krijgsman zich bijna zeker achten van het kampioenschap. Hij won van W. P. Groot en speelde remise tegen A Slink. D. Koorn staat slecht in de afgebroken partij tegen C. J. Glas. Dr. J. de WitG. Goudsblom eindigde met remise, terwijl de andere partijen wer den afgebroken. Klasse III: G. van Loenen versloeg E. H. A. Warnders. Jn. Moeyes wilde al te veel en moest het afleggen tegen Warnders. C. Kliffen weerde zich goed, maar M. Groot bleek sterker. Het ge luk was met P. C. Kloosterboer, die een met verlies dreigende partij tot winst maakte door een blunder van J. J. Koorn. J. Bouwens nam de leiding van Warnders over door winst op G. van Loenen en een remise-partij te gen D. Kossen. D. Kossen speelde ten slotte remise tegen J. Moeyes. Klasse IV: J. S. Wagenaar herstelde zich volkomen door winst op J. Stoop. P. Rustenburg won van A. Meinema. De andere partijen werden afgebroken Door de Ned. Theater Combinatie werd Zaterdagavond het stuk: Als Moeder teveel is, gebracht onder lei ding van Henvo, tevens auteur van het stuk. De vrouwelijke hoofdrol werd bezet door Mien ErfmannSasbach. Het sruk zelf is een zg. volksstuk, goed geschreven, zij het dat het vooral in de eerste drie bedrijven niet geheel vrij van sentimentele' smetten is, die echter door een gezonde weergave van volkstypen in evenwicht worden gehouden, zodat het geheel niet onge- r.ietelijk zoet wordt. Het gegeven is simpel: een jonge man, die na het overlijden van zijn vrouw verliefd wordt op een buffetjuffrouw. De moe der verzet zich tegen het voorgeno men huwelijk, vooral met het oog op de kinderen uit het eerste huwelijk. Tenslotte loopt de.-twist zo hoog, dat de zoon in een driftbui een ongeluk veroorzaakt, waardoor de moeder blind wordt. Ondanks dat gaat het huwelijk van Joop met Doortje, de buffetjuffrouw, toch door en na aller lei verwikkelingen komt het traditio- rele goede slot. Voor de spelers, die het stuk brach ten, niets dan lof. Vooral Mien Erf mannSasbach als Moeder, John Toe ring en Frits van Geest gaven voor treffelijke creaties. De enkele zwakke plaatsen, laten wij daar, want het ge heel stond op hoog peil. Het was te betreuren, dat de opkomst van het publiek te wensen overliet. Heeft de Langedijk teveel aan één toneeluit voering per week? In het dorpje Petten werd een monument onthuld door de Commissaris der Koningin, Mr. Baron de Vos van Steenwijk. Dit monument werd opge bouwd uit stenen van de vernielde kerk. Het dorp Petten werd in 1943 door de Duitsers totaal vernield, doch nu herrijst het dorp weer schoner dan ooit. Het echtpaar A. de Groot te Kalver- dijk herdacht Zaterdag j.L zijn 40-jarig huwelijk in intiemen kring, 't Was zo ongeveer half vijf in de middag, toen het bruidspaar, kinderen, familie en kennissen werden opgeschrikt door de mare, dat er brand was uitgebroken in de naastbijstaande schuur van de heer De Groot, waar de kleinkinderen van hei; bruidspaar „zoet" aan het spelen warén. Waarschijnlijk heeft één der kleinen lucifers buiten weten van zijn ouders natuurlijk in zijn bezit gehad en is zodoende brand ontstaan. Onmiddellijk werd de motorbrandspuit gealmeerd en in zeer korte tijd was De Goede met zijn mannen aanwezig om het vuur te bestrijden. Natuurlijk is er materiale schade, zoals het verloren gaan van aardappelen, etc., doch hét hooi en de klaver, die op de zolder lag, kon gespaard blijven, «eveneens de naastbijstaande strooschelf. Onno dig te zeggen, dat dit brandje een ver stoorde feestdag heeft gegeven. KATGOOIEN In navolging van Zuidscharwoude is Zondagmiddag op het sportterrein liet van ouds bekende Katgooien v/eer beoefend. Er was een aardige belangstelling voor, maar hgt duurde een heel poosje voor het vat stuk was. Als knuppels gebruikte men ge draaide tafelpoten, maar het bleek al spoedig dat dit niet het gewenste ma teriaal was. Er werd nog al eens mis gegooid, al duurde het dan soms 60 knuppels voor het vat stuk was. Het spel zal binnenkort nog eens worden herhaald en wij verwachten dan een nog grotere belangstelling, daar dan de katgooiers ook wel met beter ma teriaal zullen verschijnen. In café Zwart te Stompetoren wordt op Woensdag 22 Oct. 8 uur een film en kunstavond gegeven van de Blin- denbond. O.a. wordt een causerie gehouden door de propagandist Joh. v. d. Berg. Driekwart van de wedstrijd DREO I— Br. in W. I is gespeeld op de helft van Br. in W. Ondanks de stuwende kracht die uit ging van de middenlinie en de mooie Voorzetten, welke de voorhoede kreeg toe gespeeld, maakten de spelers er weinig van. Hierbij moet echter worden opge merkt, dat de keeper van Br. in W. in prima condities was. De 1—2 nederlaag, welke DREO leed moet daarom geweten worden aan het niet doortastend genoeg optreden van de voorhoede. DREO II is deze competitie wel wat onevenwichtig. Wonnen zij de vorige week met klinkende cijfers, nu werden zij met 8—0 „gekraakt" door IVV IV. Alleen het derde zorgde voor één winst punt, door gelijk te spelen met IVV VI. Stand 2—2. Ook de junioren en adspiranten moesten hun meerdere erkennen in respectieve lijk WSV en RKAEC. AW I kon het tegen het wel iets ster kere Wervershoof niet bolwerken, met een 3—o nederlaag moesten zij naar huis. Al spoedig nam W. de leiding. De AVV- mannen wisten deze stand echter nog lang te houden, alhoewel de doelpaal wel eens redding bracht. Een kwartier vóór het einde verhoogde W. zijn voorsprong en vlak voor dat de goed leidende scheids rechter het einde blies, werd de stand on 3—0 gebracht. AVV rr kan op een mooi gespeelde wed strijd terug zien, en stuurde Uitgeest III met de kous op de kop naar huis. We hebben werkelijk genoten van het en thousiaste spel. Wim Zee viel vooral op, en belooft een goede voor het eerste te worden; Bak ker werkte weer hard en D de Moes dook op sublieme wijze de uit een corner voorgezette bal (het laatste goaltje) het net in. Ruststand 0—1; eindstand 3—1. WARMENHUIZEN, 20October. 1000 kg aardappelen: Voran 8,30; 550 kg uien 16,50, drielingen 7,90 en grove 16,70; 6600 kg gele kool 5,40—7,20; 26.800 kg witte kool 10.0(1—11,30; 20 kg slabonen 83,00; 2500 kg andijvie 11,30—13,40; 1800 kg peen 5,80—7,10 Voor een stampvolle zaal traden Zondag in het bekende café Rus te Heer Hugowaard op, de populaire Radio-artist Frans van Cappellen (ac cordeon), de eveneens door de radio bekende „Two Happy Days" en het Purmerender Musette-orkest „Les Mu- settards" onder leiding van Annie de Moor. Voor alle uitvoerenden is dit een avond van groot succes geworden. Met een bekende melodie opende het Mu sette orkest en wist reeds dadelijk een goede stemming te brengen. De confe rencier Vic Akkerman annonceerde op geestige wijze de diverse nummers. In dit musette orkest vervult Annie de Moor de hoofdpartij en zij deed dit op uitstekende wijze. Zij heeft zich een goede techniek eigen gemaakt, en het bewijs van haar kunnen ligt o.a. in het feit dat zij op het solisten concours in Liêvin (Frankrijk) bekroond werd met twee gouden medailles in de 1ste de- vision, als beste soliste en voor het spe len lectur a vue. Namens het accordeonorkest „Vita Accordeonistica" wat aanvankelijk nog doo haar werd opgericht, werden haar bloemen aangeboden. De Two Happy days, twee dames één gitaar, en een internationale reputatie, kwamen tussen een gehouden Indisch tournee en een a.s. Zuidafrikaans, dit maal niet door de aether, doch in le vende lijve afwisseling brengen. Hun liedjes zijn buitengewoon beschaafd en zeer actueel. Ook hun optreden oogstte grote bijval, vooral met het liedje over het slechte Indische eten en weldra zong het gehele auditorium „Geef mij maar de bloemige Hollandse aardap pel". De clou van de avond was wel het optreden van Frans van Cappelle. Op uiterst rustige wijze met volkomen be heersing van de hem eigen brilliante techniek, stak hij een muzikaal vuur werk af, dat bewondering afdwingt. Vol uitdrukking speelde hij o.a. een Hongaarse Czardas, terwijl hij,later in een duet met Annie de Moor, deze mooie muziekavond op grandioze wijze sloot. Een gezellig bal hield de aanwe zigen nog enige tijd bijeen. VITA ACCORDEONISTICA OOGST WEER SUCCES Op het nationaal concours voor Ac cordeon orkesten te Hoorn behaalde ons plaatselijk accordeonorkest o. 1. van Roelof Wassenaar wederom een groot succes. Voor de eerste maal uitkomen de in de 2e afdeling behaalde men een eerste prijs met 351 punten, wat te vens het hoogste van hun afdeling was, met een verschil van 43 punten boven hun dichtstbijzijnde rivaal. „Vita" promoveert nu naar de le klasse. Voor de 2e afdeling werd door een Haarlemse firma een grote wissel beker beschikbaar gesteld voor het hoogste aantal punten van alle Neder landse 2e afdelingers. Tot heden heeft Vita daarvan nog de primeur. Boven dien kwam zij in het bezit van de beker door het district West-Friesland beschikbaar gesteld. Vita, dat voor eni ge weken voor de radio optrad, houdt de naam van onze plaats wel op groot se wijze in ere. Alle deelnemers promoveerden Dit kampioenschap is gisteren ge wonnen door de Amsterdamse speler Wijdeveld, die al zijn partijen (7) won en speelde met een alg. gem. van 13.57 (h. serie 96). Op hem volgden als 2, 3 enz.: Heineman, Broer, Jan sen, v. d. Horst, Knuppel, Osnabrug en v. d. Heide. Het merkwaardige was, dat alle deelnemers speelden met een gem. boven de 9 en dus allen promo veerden naar de 2e klasse. PH. SCHMIDT WINT WIHELMINA WISSELPRIJS Aan het Invitatie-tournooi om de Wilhelmina wisselprijs te A'dam na men acht sterke spelers deel. Na span nende strijd is de prijs gewonnen door de bekende speler Ph. Schmidt, die 6 partijen won en speelde met een alg. gem. van 35.19 (h.s. 171); 2. Teegelen a.g. 40.27 h.s. 286; 3. Poyck a.g. 29.63 h.s. 223; 4. v. Lochem 28.50 en 166; 5. Kruithof 34.91 en 178; 6. De Jong 28.95 en 158; 7. Franken 27.72 en 71; 8. v. Bokhoven 26.50 en 237. De gemiddelden wijzen wel uit dat er sterk is gespeeld en ook de hoge series vallen op. v. d. POLL IN GROOTSE VORM. Bij de vierkamp in Tilburg (groot biljart cadre 45-2) toonde de wereld kampioen v. d. Pol zich in grootse vorm. Tegen Kees de Ruyter maakte hij de partij van 400 car. in vier beur ten uit, spelende dus met een gem. van 100. De series waren 24, 88, 161 en 127. De Ruyter bracht het tot 12 car. v. d. Pol won ook van de Leeuw en behaalde de eindoverwinning met een gem. van 28.75. liploma 4.- p. m. khouden, Moderne Be- Economie voor iedereen, 3che Wijsbegeerte. INSTITUUT rdam Tel. 25972 Vrijdag werd uit de Amerikaanse be zettingszone van Duitsland voor onge veer 6000 karaats aan diamant ter waar de van ongeveer 2 millioen gulden naar Nederland teruggebracht. Hiermede is vrijwel alle, destijds uit Arnhem ge roofde diamant, teruggekeerd. moei' lïIZfêH, dat het" xagêrails filet meer de politieke overtuigingen de- democratische meerderheid vertegen woordigt en een ander mandaat moet zoeken". „Ik geloof, dat de voornaam ste reden voor deze verschuiving deze is, dat het volk van dit land het ver trouwen heeft verloren in het vermo gen der regering, niet alleen om haar beloften, op grond waarvan zij werd 'laaour, tiuaaersneici ixperaai, ineens labour. Labour heeft ook in de industriële gebieden een aantal verliezen gele den. In meer dan twintig gemeenten, waar labour de meerderheid had, heeft zij deze verloren. Hiertoe behoren o.m. Birmingham en Manchester. De ver kiezingspropaganda was scherper dan gedurende vele jaren en er werd ook UlCIUi AIV.TI Uil De eholera-epidemie in Egypte breidt zich nog steeds uit. Het Egyptische ministerie van ge zondheid maakt bekend, dat in de voorafgaande 24 uur 374 personen aan cholera zijn gestorven en dat 739 nieuwe gevallen zijn gerapporteerd. wuanucuc u ci ui uno in naai muoic oude stad een welkom heeft toegeroe pen. De uitslagen. Zaterdag verloren de Alkmaarse heren met 70, de dames met 60. Zondag daarentegen was het resul taat beter. Gisteren n.l. won A.M. H.C. beide mixedwedstrijden met 2—1 en 6—1 na goed spel. (VEN: 1* eant per lagjes" tot is elk woort uitend contan t 1.10 per per kwartaa ik te Alkmaar het Dagblad in de oude en gedaan is ge- IAGBLADEN. e na de laatste m. Muziekvereni- azaal van „Het haar 25-jarig be- ant de zaal was ,unnen bevatten, tukken, die ai.en toespraken naar (ben, was de zeer uigingen, de igsleven inneemt, „Excelsior" heeft, 'eliciteerde, maar iurf, om een zo jie van Muziek- eliciteerd, sprak imens het ere- 3e voorzitter ex- of wat spr. zeide het Wilhelmus dag der bevrij- ker diepe indruk li cadeaux aan in ook nog namens ;z. oud-voorzitter, irden deed ver voorzittershamer, ■ns Rochdale, de de voetbalver, heer Lous na- ind en Alkm. be er Couwenhoven bp drievoudige er van de Partij >ns de woningb. éns de Arbeids- sprak als voor- Sr. en memoreer- vanhartelijke werking die Ex- I üigde namens de en de K. A. M. f ert gelukwensen ngen ophaalde, voor Arbeidsont- g de heer Schin- Spoor- en tram- c namens Alkm. r namens Eens- Groot (St. west N.-H. Ned. rst (Alkmaarse oheus)Meyer d), A. Blom en Wetsteijn hun felicitaties 'aaie bloemstufc- -.Jer enveloppe cn "ememoreerd, dat in hun huldebe- ook betrokken le heer Ander directeur is der /ie Excelsior bij heeft daarna i heer Kamp al- dank gebracht de aan de Ver haar directeur, 'zich van zijn fiend gekweten eentebestuur en jicht, gelegnheid om omen dat al is uit de naam ïtwikkeling op het wezen van nderd. Zij staat lar blijven staan en op democra- fvoor staat het Voor diverse Kamp nog een 3 ook wat be- adeaux en de in. i tijd gezellig Excelsior een i beloning voor „De Bonte Spe lt October-Vereni- [even van hun lagmet een *4, 15 en 17 Nov. opvoeringen zijn ïorgen, 4 Novem- uur in de grote Vlies. Daar zijn dan vijf uitreikbureaux. voor elk der vijf avonden één. Kaarten zijn allen verkrijg baar op vertoon der diploma's (lid 2, huisgenoot 1). Verdere uitreiking van kaarten heeft niet plaats. Dit geldt ook voor eventuele nieuwe leden, die zich nog aanmelden. Plaatsen kunnen besproken worden ai- leen op de dag, waarvoor men toegangs bewijzen heeft en wel van 11—13 uur in Het Gulden Vlies.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 5