FINANCIËLE TOESTAND t zeer zorgelijk en onzeker Verenigde Volkeren Dag FEEST Onbenutie waaiden gramofoonplaat rnationale bende ontmaskerd (TER ÏSTITUUT VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Tweede Kamer brengt verslag uit over de Rijksbegroting 1948 Waardering en critiek De cholera in Egypte Nobel-prijs voor geneeskunde toegekend Zijn eerste viering diamant terug Engeland beperkt opnieuw zijn invoer Speciale zitting Amerikaans Congres Trumans plannen goedgekeurd Aardappelmeel in het brood abonné's beid oreren zien uii educhte concurrent \merikaanse musici, behorend iet machtige „Verbond van ici", zullen van December af, neer de lopende contracten af.' n, geen gramofoonplaten laten maken, aldus heeft de !dent van dit verbond, James illo, medegedeeld. Het be- heeft dit besluit bij eenpa- ;id van stemmen genomen, zijn ons er van bewust, dat loor het laten maken van deze lofoonplaten onszelf becon- :ren", aldus Petrillo. Genoem- xusici zullen, om dezelfde i en van dezelfde datum af, geen transcripties meer |ven. is de „Rude Pravo" heeft de Slowaakse politie meer dan personen gearresteerd in ver- et de ontdekking van een ternationale bende van zwart- ■en. De te Praag gedane ont- ;n zouden ook de politie u lere Europese landen aanwjj- hebben opgeleverd voor het en van bendeleden. Leider bende zou zijn de Hongaarst lionnair Istvan Sator, die reeds .937 door de politie van zes- ropese landen gezocht zou wegens illegale handel u geld. Hij is «onlangs In Tsje- rakije aangehouden, vier-en- uur nadat hij over de grens ;omen in gezelschap van zijn it", welke was uitgedost tn •n van hooggeplaatste officie- buitenlandse legers en in o's reed. De papieren van het ip waren zo uitstekendna- dat de houders ervan door ie zonder argwaqn met grote eidlng werden behandeld, ts in het bezit van twee mil- rerikaanse sigaretten en een n vreemde valuta. Als een is gearresteerden noemt de ravo" zekere Vitek Krejci, -ateur van een hotel te Ma- iiazne, in wiens luxueuze flat een partij van twintigdui- erikaanse sigaretten alsmede, goederen werd gevonden. Krejci nog juist beletten uit te springen. Thans word! naar de rechterhand van t n de bende, de „gevaarlijk- :e" Ilona, een vrouw van ot- nationaliteit, alsmede naar I r van Sator, bekend als de van de Parijse racketeers ",,f tchijnlijk aan het hoofd stond 'arijse afdeling van de bende. Mvrlaht HJOJP voor u, maar meneer Van en is niet thuis", is niet waar", eneer was binnen en ik» ge- ïeneer De Vries dat ook v-al 3ij keek me even aan, zei n maar: „O... enfin", maai ïi, ik kreeg de indruk dat 't teleurstelde", ikte. lij meneer Jacques nooi t ik weet". ier verder nog wat bijzon- ird?' eneer; het lijk is vrijgege-1 vanavond weer thuis eo a vindt de crematie plaats' Nou. dank je wel voor a, hoor". dienst, inspecteur", er had Sunt het huis van Raet weer verlaten. lonstance de Raet lien vluf i weike voerde na-u de b°' I van het Blauwt Paviljoen ndelpark; het motregende i zodat er maar neel weinig varen, maar freule Con- t toch dat had ze uit zien dat daar boven tv/cl 'n tafeltje zatenen daarop met de gedecideerde hou* haar eigen was, toe (Wordt vervolgd)- oma f4.- p.m. den, Moderne Be- imie voor iedereen, Wijsbegeerte. n - Tel. 25972 BUREAUX Administratie Moordam 9 - Telefoon 3320 Ridderstraat/hk Oudegracht Tel. 3971 Redactie Achterdam 20 - Tel. 2274 Dir.: J. Bijlsma VRIJDAG 24 OCT. lflÖ 1STE JAARGANG NO. SI LID VOOR ALKMAAR TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberichten 20 cent per millimeter. Vraag en Aanbod tot 15* woorden 1.elk woord meer 5 et-, uitsluitend con tant. Abonnementen: 1.30 per maand, 3.90 per kwartaal De Tweede Kamer heeft haar afdelingsverslag uitgebracht over de Rijksbegroting 1948. Wij ontlenen daaraan onderstaande financiële be schouwingen. Men was het er algemeen over eens, dat de financiële toestand niet alleen zeer zorgelijk, doch ook zeer onzeker is. Het is zeer teleurstellend, dat de gehele dienst een saldo-tekort van 1566 millioen oplevert, te meer, nu zoveel factoren dit resultaat nog In hoge mate onzeker maken. Van verschillende zijden voegde men hieraan echter dadelijk toe, dat men er de regering geen verwijt van mag maken, dat de begroting niet sluit. Niemand had immers voor dit begrotingsjaar reeds een eniger mate sluitende begroting mogen verwachten. Van meer dan één zijde werd niettemin op het financiële beleid scherpe critiek uitgeoefend. Dat de financiële toestand, zowel van Indlë als van Nederland, hache lijk is, wijten sommige leden voor een belangrijk deel aan de regering. Deze is er naar hun oordeel niet in geslaagd de Overheidsuitgaven bin nen de door onze na-oorlogse armoede geboden perken te houden. Het enige plechtanker is voldoende hulp uit het buitenland, d.w.z. van de Verenigde Staten van Amerika. Dit betekent naar de opvatting van deze leden, dat onze in wezen socia listische politiek steunt op de ver wachting van hulp van het z.g. paki- talistische Amerika, dat onze hoge Overheidsuitgaven voor een groot deel zal moeten bekostigen. Blijft die hulp uit, dan heeft dit kabinet, in 't voetspoor van het vorige, ons naar de financiële, economische en sociale afgrond gevoerd, omdat het niet tij dig heeft ingezien of niet tijdig de moed heeft gehad, aan ons volk met voldoende duidelijkheid voor te hou den, dat wij een verarmd volk zijn. Uitstel van herstel. Tegen deze uitlatingen en te gen de algemene strekking van deze beschouwing kwamen zeer vele leden krachtig op. Wanneer men er van spreekt, dat wij onze uitgaven moeten houden „binnen de door onze na-oorlogse armoe de geboden perken", dan betekent dit althans zo vatten de thans aan het woord zjjnde leden het op, dat wjj jaar voor jaar niet méér zouden mogen uitgeven dan de Nederlandse volksgemeenschap kan opbrengen. Dit zou echter in de huidige omstandigheden neerkomen op uitstel van herstel van het bedrijfsleven en ware mitsdien onaanvaardbaar. Verscheidene leden achtten de finan ciële toestand eveneens zorgelijk. Zij wilden er in de eerste plaats op wij zen, dat deze toestand nog ernstiger is dan hjj in de millioenennota wordt voorgesteld. De resultaten van het streven naar vermindering der uit gaven noemden deze leden zeer on bevredigend. De uitgaven voor Indië Voor de beoordeling van de finan ciële toestand is het voorts van het grootste belang, zo betoogden zij ver der, hoe het staat met de financiering van de uitgaven voor Indië en einde lijk, of het inderdaad mogeljjk zal zijn op de militaire uitgaven de be langrijke vermindering toe te pas sen, welke de regering heeft voor gesteld. Minder somber. Zeer vele andere leden, hoewel geenszins blind voor de ernst van de toestand, zagen deze toch minder somber in dan degenen, wier be schouwingen zo juist werden weerge geven. Geenszins wilden deze leden ont kennen, dat er nog een groot tekort op de begroting aanwezig is. Het zou echter, zo meenden zij, niet juist zijn mee te zingen in het koor van hen, die de regering eenvoudig op grond van het budgetaire tekort ver wijten haar plicht niet te hebben ge daan. In het na-oorlogse budget, ook nog in dat voor 1948, zijn immers in sterke mate de sporen aanwezig van activiteiten, welke noodgedwongen van Staatswege ter hand genomen moesten worden ter reconstructie eii herstel van onze nationale economie. Niet zo benauwend. Een ander deel van de zeer vele leden, hierboven bedoeld, was even eens van oordeel, dat de financiële toestand niet zo benauwend is als het door verscheidene leden werd voorge steld. Hoewel deze leden van de ernst van de toestand volkomen overtuigd wa ren en de mening der regering deel den, dat naar een verder gaande ver betering in de budgetaire toestand moet worden gestreefd, toch meenden zij anderzijds, dat men de ogen niet mag sluiten voor het feit, dat de slechte toestand van 's Rijks finan ciën uitsluitend behoort tot de na weeën van de oorlog. Egypte is zijn tweede maand van de cholera-epidemie begon nen met 786 nieuwe gevallen en 353 sterfgevallen tijdens de laatste 24 uur, aldus heeft het ministerie van gezondheid be kend gemaakt. De cijfers voor de afgelopen vier weken luiden: Ongeveer 10.000 cholerageval len en 3.540 sterfgevallen tenge volge der cholera. De veronderstelling, dat het te rugtrekken van troepen uit India de oorzaak is van het uitbreken der cholera in Egypte, wordt geuit in een door het medische blad „Lan cet" gepubliceerde brief. Volgens de schrijver van deze brief, Amin Ridauit Leysin (Zwitserland), kwa men gedurende twee weken voor het uitbreken van de cholera troe pen uit India in het gebied van het Suez-Kanaal aan en is deze epide mie dicht bij de kampen in het dorp Al Korain' begonnen. Volgens de redactie van het blad schijnt de juistheid van deze ver onderstelling weerlegd te worden door het feit, dat tot nog toe onder de Britse manschappen in India of het Midden-Oosten zich geen ge vallen van cholera hebben voorge daan. De Nobel-prijs "oor geneeskunde is aan drie personen gezamenlijk toe gekend: Dr. Oarl Gori en zijn vrouw Gerty te Saint Louis (V.S.) ontvan gen tezamen de helft, terwijl de an dere helft bestemd is voor professor Bernardo Houssaye te Buenos Aires. Aan het echtpaar Cori werd de prijs toegekend wegens ontdekking van het verloop der Catalystische Transformatie van Glycogeen. DË 91 VËRENIGDB NATIES Een 'enkel buitje In de ochtend op vele plaat sen nevel of mist, overigens wisselend bewolkt met hier en daar nog een enkel regenbultje. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. United Nations Day zal dit jaar voor het eerst worden gevierd op 24 October, op welke datum het twee jaar geleden is, dat de Charter van kracht werd. In een memorandum van de Secretaris-Generaal der V.N. was oorspronkelijk voorgesteld, dat 26 Juni, de verjaardag van de onder tekening, de United Nations Char ter Day zou worden en dat 24 Octo ber in de wereld zou voortleven als de United Nations Peace Day. Ver scheidene delegaties gaven er echter de voorkeur aan, dat de viering van beide gedenkdagen zou worden ge combineerd. Het voornaamste argu ment voor de datum 24 October, naar voren gebracht door de afgevaardig den van Brazilië en de Verenigde Staten, was wel, dat de scholen en andere onderwijsinstellingen dan aan de gang waren en op die datum aan de viering zouden kunnen deelnemen. De gecombineerde viering werd een stemmig goedgekeurd en 24 October was aldus gepromoveerd tot United Nations Day. Bovenstaande kaart geeft duide lijk aan, welke landen nu eigenlijk lid zijn van de Organisatie der Ver- enigde Naties. De 57 landen zijn in alphabetische volgordeAfghanistan, Argentinië, Australië, België, Bolivia, Brazilië, Canada, Chili, China, Colum bia, Costa Rica, Cuba, Denemarken, Dominicaanse Republiek, Ecuador, Egypte, El Salvador, Ethiopië, Frank rijk, Griekenland, Groot-Brittanië, Guatemala, Haiti, Honduras, India, Iran, Irak, Joego-Slavië, Libanon, Li beria, Luxemburg, Mexico, Nederland, Nicaragua, Nieuw Zeeland, Noor wegen, Oekraïne (Sovjet-), Pakistan, Panama, Paraguay, Peru, Philippij- nen, Polen, Saoedi-Arabië, Siam, Sovjet-Rusland, Syrië, Tsjecho-Slo- wakije, Turkeij, Unie van Zuid-Afri- ka, Uruguay, Venezuela, Verenigde Staten, Wit-Rusland, Yemen, IJsland en Zweden. Op 30 September j.l. werden Paki stan en Yemen als 56e en 57e lid toegelaten. Op Maandag 20 October werd door de Assemblee der N.V. de finitief een officiële vlag geaccep teerd: een wereldkaart in goud in het centrum, tegen een achtergrond van lichtblauw. Dit embleem, dat ook op bovenstaande kaart staat aange geven, zal wapperen van alle UNO- gebouwen over de gehele wereld. 5K V' r^-r «r^r-rr- Vrijdag werd uit de Amerikaanse be zettingszone van Duitsland voor onge veer 6000 karaats aan diamant ter waar de van ongeveer 2 millioen gulden naar Nederland teruggebracht. Hiermede is vrijwel alle, destijds uit Arnhem ge roofde diamant, teruggekeerd. moer' inzien,' dat her 'Lagerhuis niét" meer de politieke overtuigingen de- democratische meerderheid vertegen woordigt en een ander mandaat moet zoeken". „Ik geloof, dat de voornaam ste reden voor deze verschuiving deze is, dat het volk van dit land het ver trouwen heeft verloren in het vermo gen der regering, niet alleen om haar beloften, op grond waarvan zij werd -iöDoür, Huaaerstïela liberaal, Leeds labour. Labour heeft ook in de industriële gebieden een aantal verliezen gele den. In meer dan twintig gemeenten, waar labour de meerderheid had, heeft zij deze verloren. Hiertoe behoren o.m. Birmingham en Manchester. De ver kiezingspropaganda was scherper dan gedurende vele jaren en er werd ook Om financiële positie te verbeteren Sir Stafford Cripps, de Britse minister van Economische Za ken heeft gisteren in het Lager huis bekend gemaakt, dat Groot- Brittannië zal overgaan tot ver dere beperking van zijn aan kopen in het dollargebied. Hij deelde mede, dat de aankopen van grondstoffen in het komen de jaar met 25 millioen pond zullen worden beperkt. Voorts deelde hij nog mede, dat het suikerrantsoen in Groot-Brit- tannië, dat in Juli j.l. was verhoogd tot 10 ounces per persoon per week, thans zal worden verlaagd tot 8 ounces per persoon per week, en dat alle aankopen van Amerikaanse tabak tot nader order zijn gestaakt. Met betrekking tot de kapitaal uitgaven in Groot-Brittannië deel de Cripps mede, dat deze voor het komende jaar met 200 millioen pond zullen worden besnoeid, waardoor de bouw van nieuwe fabrieken, in dustriële installaties en woningen zal worden getroffen. Het Britse volk leeft thans op on geveer 2.870 calorieën per dag ver geleken met voor de oorlog 3.000 per dag. Groot-Brittannië moet evenwel onmiddellijk zijn dollaruit gaven voor voedsel beperken en In dien de voedselaanvoer niet kan worden aangevuld door invoer uit andere gebieden zal het calorieën- peil moeten worden verlaagd tot iets minder dan 2.700 per dag, aldus verklaarde Cripps. Het doel van al deze maatregelen is de posities van Groot-Brittannië zodanig te verbeteren, dat het dol lardeficit einde 1948 niet groter dan 250 millioen pond per jaar zal zjjn. Voor zeventien November aan staande is een speciale zitting van het Amerikaanse congres bijeengeroepen. Deze mededeling weel gedaan door Joseph Martin, voorzitter van hef huis van af gevaardigden, na de conferentie der congresleiders met president Truman. Hjj zeide, dat deze zitting zich zal bezig houden met maatrege len voor hulp aan het buiten land, in het bijzonder met een programma voor tussentijdse hulp aan Frankrjjk, Italië en Oosten rijk. Het Amerikaanse kabinet, dat gisteren in zijn geheel op het Witte Huis was ontboden, heeft president Trumans plannen voor tussentijdse hulp aan Europa goedgekeurd. De ze plannen zouden gisteravond, na dat zij aan ongeveer twaalf leiders van het congres zijn voorgelegd, worden gepubliceerd. De minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening heeft ia zijn radio-rede van 22 September j.l. aangekondigd, dat er binnen kort 5 procent aardappelmeel in het brood verwerkt zal worden. In de broodbloemmelange, zoals die met ingang van 26 October a.s. door de maalindustrie zal worden samengesteld, wordt voor het eerst 5 procent aardappelmeel gemengd. Verder bevat deze melange 10 pro cent maisbloem, terwijl de rest be staat uit 'n mengsel van 10 procent inlandse tarwe, 15 procent inlandse rogge en 75 procent buitenlandse tarwe. Over vier a vijf weken zal deze bloemmelange aan de bakkerijen zijn afgeleverd en dus in het brood komen. Ter verduidelijking zij erop ge wezen, dat de percentages inlandse tarwe, inlandse rogge en buiten landse tarwe procenten zjjn van de resterende 85 procent (dus b.v. 10 maal 85/100 inlandse tarwe). Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat het Britse kabinet waarschijnlijk binnen enkele dagen zal besluiten om met het oog op de slechte aardappeloogst van dit jaar distributie van aardappelen in te voeren. Op een der laatste dagen van de tentoonstelling van „Weense kunst" in het Rijksmuseum te Amsterdam wisten wij ons nog voor enkele uurtjes vrij te maken om de voetstappen te drukken van de 250.000 die ons hier voorgingen. En ook wij hebben op nieuw verbaasd gestaan over de kunst uitingen, die de Middeleeuwse mens ook in de „lage landen" hebben voort gebracht. Wij werden met bewondering vervuld voor de grote toewijding, het geduld en bet doorzettingsvermogen, dat nodig was teneinde die geweldige wandkleden te vervaardigen en die dikke boeken te schrijven. Hoeveel tijd moet het niet gekost hebben om dergelijke kleurige miniaturen te Ver vaardigen, die deze met de hand ge schreven of beter getekende schrifturen verluchten. En wij vroegen ons af of men in het huidige tijdsgewricht, waarin men prac- tisch alles weet te bereiken, in staat zou zijn 0111 bet de Middeleeuwer 11a te doen. Wij behoeven bet ons eigenlijk niet eens af te vragen, want het zal zeker niet gebeuren. Deze tijd, zo redeneert men, heeft wei iets anders nodig. Dergelijke objecten vragen te veel tijd, zijn te kostbaar, kortom wij doen bet op onze manier. Onze manier', die zo ("hemelsbreed verschilt met die van toen. Natuurlijk vele van de kunstvoort brengselen uit die verre dagen kwamen tot stand in de centra van geest en cultuur: de kloosters. Doch veel hebben wij ook te danken uit de periode van het nadien doorbrekende humanisme, waardoor de individu weer betekenis kreeg en behalve het naamloze ook de persoonlijke gave en de persoonlijke daad op de voorgrond traden. Tot aan bet begin van deze eeuw bleef deze persoonlijke uitingsdrang, de individuele beklemtoning van een scheppingsdrang op de voorgrond staan. En niet alleen in de kunst die ontstond uit de neiging zich te uiten, doch ook in de loutere ontspanning en inspan ning, die elke mens zich in zijn vrije tijd, de tijd, die hem naast de uren besteed aan de zorg voor bet levens onderhoud, restte. Men had zelf voor de „opvulling" van deze uren zorg te dragen. De ene mens dacht er niet aan zich in te spannen om een aantal an dere.- bezig te houden, te vermaken. Zeker de troubadour, de liedjeszanger bezocht wel eens bet kasteel om Heer en horigen te onderhouden, er werd een enkele maal een steekspel gehou den, doch dit beperkte zich tot zeld zame gelegenheden. In later jaren ontstonden de z.g. rederijkerskamers en de „landjuwelen", waarop men wed ijverde met eikaars kunnen op het ter rein van voordracht en samenspraken. Dit ging dikwijls met grote feestelijk heden gepaard, doch practisch een ieder nam ook aan het eigenlijke doel deel. Hoe anders is dit nu geworden. De mens van 'de twintigste eeuw heeft na een harde strijd van meerdere gene raties op sociaal terrei door beperking der arbeidstijd de beschikking gekregen over meer vrije tijd. Doch daarmede was voor velen een nieuw probleem ontstaan: de besteding van die vrije tijd. Het bleek, dat velen niet in staat waren zich zelf op gang te brengen, de hem of haar beschikbare tijd aan te wenden. Men voelde deze uren ais een leegte en er werd beslag op gelegd door anderen. Men mag dan zeggen dat radio, film en toneel nieuwe bescha vingsvormen zijn en uitingen ener cultuur, zij dienen toch voor een voor naam deel om de „lege" tijd van de mens op te vullen. De mens, niet meer in staat, er niet meer toe komend uit eigen initiatief zijn vrije tijd, hoe dan ook te vullen, wordt hierin door ande ren tegemoet getreden, die van deze bezigheid voor 95 hun bedrijf, hun broodwinning maken. Hoe gemakkelijk is het niet voor enkele kwartjes wat ontspanning te kopen! Doch de feiten zijn er onbetwistbaar'. Het lijkt ons echter goed toch eens in brede kring op deze verschijnselen de nadruk te leggen. Deze zaken doen er weinig toe om de menselijke geest te veredelen, haar op een hoger plan te brengen. Het zoeken van bezigheid buitenshuis is voor tallozen een han deling geworden, waaraan zij verslaaid zijn geraakt. Zij vergeten tenslotte geheel naar mogelijke hij hen zelf ver borgen talenten te zoeken En juist dat vormen van eigen gedachten, dat delven naar eigen talenten is waarde voller dan al het andere. Juist dat komt de volkskracht ten goede, dat streven bracht ons een „gouden eeuw" en kan een volk in zijn geheel verheffen boven vervlakking en veel confectiegedoe. En het is nodig wil het njet afvloeien naar een geestelijke crisis. Ad Interim. VEN: 14 cent per eagjes" tot 15 elk woort [uitend contan f 1.10 per per kwartaa ik te Alkmaar het Dagblad n de oude en [gedaan is ge- IAGBLADEN. e na de laatste in. Muziekvereni- Uzaal van „Het haar 25-jarig be- ant de zaal was tunnelt bevatten, itukken, die alten toespraken naar iben, was de zeer nigingen, de igsleven inneemt, „Excelsior" heeft, feliciteerde, maar durf, om een zo lie van Muziek- 'eliciteerd, sprak fimens het ere voorzitter ex it wat spr. zeide het Wilhelmus dag der bevrij- ker diepe indruk n cadeaux aan in ook nog namens tz, oud-voorzitter, trden deed ver voorzittershamer, sns Rochdale, de de voetbalver, heer Lous na- Dnd en Alkm. be er Couwenhoven op drievoudige er van de Partij ïns de woningb. lens de Arbeids- sprak als voor- tr. en memoreer- vanhartelijke erking die Ex- le digde namens de 1 en de K. A. M. .ert gelukwensen ingen ophaalde, voor Arbeidsont- g de heer Schin- Spoor- en tram- Ie namens Alkm. pr namens Eons- e Groot (St. ïwest N.-H. Ned. orst (Alkmaarse pheus), Meyer ld)A. Blom en Wetsteijn hun felicitaties :aaie bloemstuk- .nder enveloppe cn "ememoreerd, dat in hun huldebe- ook betrokken le heer Ander- directeur is der vie Excelsior bij heeft daarna heer Kamp al- dank gebracht Ide aan de Ver haar directeur, 'zich van zijn kend gekweten leentebestuur en acht. gelegnheid om :omen dat al is uit de naam atwikkeling op het wezen vak •nderd. Zij staat lar blijven staan en op democra- rvoor staat het Voor diverse Kamp nog een d ook wat be- adeaux en de in. tijd gezellig Excelsior een 1 beloning voor sr-revue De cholera-epidemie in Egypte breidt zich nog steeds uit. Het Egyptische ministerie van ge zondheid maakt bekend, dat in de voorafgaande 24 uur 374 personen aan cholera zijn gestorven en dat 739 Dieuwe gevallen zijn gerapporteerd. waarhiéaè Lath ons ïri ~haar mooie oude stad een welkom heeft toegeroe pen. De uitslagen. Zaterdag verloren de Alkmaarse heren met 70, de dames met 60. Zondag daarentegen was het resul taat beter. Gisteren n.l. won A.M. H.C. beide mixedwedstrijden met 2—1 en 6—1 na goed spel. „De Boute Spe ll October-vereni- [even van hun lagmet een 14, 15 en 17 Nov. opvoeringen zijn torgen, 4 Novem- uur in de grote tikcien'* Vlies. Daar zijn dan vijf uitreikbureaux, voor elk der vijf avonden één. Kaarten zijn allen verkrijg baar op vertoon der diploma's (lid 2, huisgenoot 1). Verdere uitreiking van kaarten heeft niet plaats. Dit geldt ook voor eventuele nieuwe leden, die zich nog aanmelden. Plaatsen kunnen besproken worden al leen op de dag, waarvoor men toegangs bewijzen heeft en wel van 11—12 uur in Het Gulden Vlies.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1